Skocz do zawartości

Uwiarygadniacie postać Mikołaja w oczach dziecka? | Forum o ciąży

Palulka

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusia
Czy wasze dzieci wierzą w Mikołaja? Ostatnio miałam taką rozmowę z koleżanką, która stwierdziła, że nie będzie mówić dziecku nic o Mikołaju. Według niej lepiej od razu powiedzieć prawdę - \"Mikołaja nie ma!\" Moje zdanie jest zupełnie inne, bo według mnie dziecko mieć marzenia i sama pomagam jej wierzyć w tą postać. Zarówno w tamtym, jak i tym roku wygenerowałam wideo od Mikołaja, z którego córka się bardzo ucieszyła. A jak to jest u was?

• Mamusia
Uważam, że wiara w Mikołaja to część dzieciństwa, które trzeba przeży. To jest cos magicznego dla dzieci. Dlaczego im to odbierać? Przyjdzie czas, że same się zorientuha, że ten Mikołaj to czysta fikcja.
Ja uwielbiam słuchac, kiedy syn opowiada nam jak Mikołaj rozdaje prezenty i szybko ucieka saniami z balkonu. Nie wyobrazam sobie powiedzieć mu - to mama z tata kupuje ci prezent, Mikołaja nie ma.

• Mamusia
Uważam, że wiara w Mikołaja to część dzieciństwa, które trzeba przeży. To jest cos magicznego dla dzieci. Dlaczego im to odbierać? Przyjdzie czas, że same się zorientuha, że ten Mikołaj to czysta fikcja.
Ja uwielbiam słuchac, kiedy syn opowiada nam jak Mikołaj rozdaje prezenty i szybko ucieka saniami z balkonu. Nie wyobrazam sobie powiedzieć mu - to mama z tata kupuje ci prezent, Mikołaja nie ma.

• 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Mamusia
Moje dzieci wierzą w Św. Mikołaja. Z tego powodu postanowiłam zrobić im niespodziankę na Mikołajki i Gwiazdkę. Na Mikołajki prócz prezentu zamówię im list od Św. Mikołaja a na Gwiazdkę film wideo. W obu przypadkach można skorzystać z kreatora, który znajduje się na stronie listymikolaja.pl. Treść listu można przygotować samodzielnie tak jak i wideo, w którym Św. Mikołaj będzie się zwracał do naszego dziecka. Uważam, że to cudowny pomysł dla dzieci, które wierzą w Św. Mikołaja a moje wierzą 🙂

• 2 miesiące później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

• Użytkownicy online

• Najnowsze odpowiedzi

• A i smoczek u nas też nie istnieje 🙈 próbowaliśmy lovi i bibsa 🤷‍♀️
    • I nas ze spaniem jest różnie. W ciągu dnia jak się uda go uśpić 2 razy to jest szał. Śpi wtedy tak po 3h. Przysypia zazwyczaj przy piersi, czekam wtedy tak z 20 min i odkładam chociaż nie zawsze się udaje i jak odłożę to jest zaraz pobudka🤷‍♀️ Noce nawet przespane, budzi się tak ze dwa razy, chociaż dzisiaj coś mu się porobiło że pobudka była co dwie godziny 😏 ale najgorsze jest to że w nocy łóżeczko nie istnieje u Franka. Co go próbuje odłożyć to zaraz pobudka, a też nie powiem bo dla swojej wygody śpi z nami w łóżku. Próbowałam kilka razy go odłożyć i się po prostu poddałam bo niczym udało mi się go nakarmić i potem uśpić to mijały conajmniej dwie godziny a w nocy jednak wolę pospać bo w dzień nie potrafię wtedy jak Franek śpi 🤦‍♀️ W łóżeczku śpi właśnie tylko po kąpieli i w ciągu dnia, ale muszę się zmobilizować i nauczyć go jednak spać w łóżeczku 😀  Co do leżenia na brzuszku jakoś u nas gładko poszło. Po prostu zaczęłam go raz dziennie układać tak do spania i jakoś mu to odpowiada. Może dlatego że wtedy bez problemu puszcza sobie bączki i nie ma problemów z brzuszkiem 🤭 A ostatnio znowu mu się jakieś stękania pojawiły, szczególnie nad ranem wybudza nam się z płaczem i stęka… a już w pewnym momencie było lepiej no ale mam nadzieje że zaraz to minie.  @elvi widziałam gdzieś metodę kładzenia dziecka najpierw sobie na kolanach na brzuszku 🙂  
    • A u nas młody zazwyczaj zasypia przy cycu, ale jeśli nie to różnie... Albo smoczek i kołyszę na rękach, albo wkładam do kołyski, daje smoka, włączam kołyskę na cichy tryb i wychodzę licząc na cud. Nie zawsze się udaje, ale moje dziecię jest też na tyle grzeczne, że dość często potrafi się sobą zająć. Równie często krzyczy i płaczę co chwilę domagając się uwagi. Ale ogarniam jakoś. 😉 Fakt, że rano najpierw trzeba pampersa przebrać, a potem karmić to jest o niebo lepiej. Mikołaj w dzień śpi czujnie. Jak zdarzy się 1.5h do 2h to jest dobrze, na ogół raczej sobie drzemie. Za to w nocy ładnie, co 3 godziny, z przerwami na karmienie. A że karmię na leżąco to odbijam dopiero rano.  Jeśli chodzi o leżenie na brzuszku to też nie do końca nam wychodzi. Młody leży, ale po kilku chwilach się denerwuje i krzyczy. Za to śmiejemy się, że mocno prostuje nóżki. Jakby chciał wstać i wyjść. 😅
  • Nasze kluby

• Najnowsze dyskusje

• Dodaj nową pozycję...