Skocz do zawartości

Uwiarygadniacie postać Mikołaja w oczach dziecka? | Forum o ciąży


Palulka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czy wasze dzieci wierzą w Mikołaja? Ostatnio miałam taką rozmowę z koleżanką, która stwierdziła, że nie będzie mówić dziecku nic o Mikołaju. Według niej lepiej od razu powiedzieć prawdę - \"Mikołaja nie ma!\" Moje zdanie jest zupełnie inne, bo według mnie dziecko mieć marzenia i sama pomagam jej wierzyć w tą postać. Zarówno w tamtym, jak i tym roku wygenerowałam wideo od Mikołaja, z którego córka się bardzo ucieszyła. A jak to jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uważam, że wiara w Mikołaja to część dzieciństwa, które trzeba przeży. To jest cos magicznego dla dzieci. Dlaczego im to odbierać? Przyjdzie czas, że same się zorientuha, że ten Mikołaj to czysta fikcja.
Ja uwielbiam słuchac, kiedy syn opowiada nam jak Mikołaj rozdaje prezenty i szybko ucieka saniami z balkonu. Nie wyobrazam sobie powiedzieć mu - to mama z tata kupuje ci prezent, Mikołaja nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uważam, że wiara w Mikołaja to część dzieciństwa, które trzeba przeży. To jest cos magicznego dla dzieci. Dlaczego im to odbierać? Przyjdzie czas, że same się zorientuha, że ten Mikołaj to czysta fikcja.
Ja uwielbiam słuchac, kiedy syn opowiada nam jak Mikołaj rozdaje prezenty i szybko ucieka saniami z balkonu. Nie wyobrazam sobie powiedzieć mu - to mama z tata kupuje ci prezent, Mikołaja nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Mamusia
Moje dzieci wierzą w Św. Mikołaja. Z tego powodu postanowiłam zrobić im niespodziankę na Mikołajki i Gwiazdkę. Na Mikołajki prócz prezentu zamówię im list od Św. Mikołaja a na Gwiazdkę film wideo. W obu przypadkach można skorzystać z kreatora, który znajduje się na stronie listymikolaja.pl. Treść listu można przygotować samodzielnie tak jak i wideo, w którym Św. Mikołaj będzie się zwracał do naszego dziecka. Uważam, że to cudowny pomysł dla dzieci, które wierzą w Św. Mikołaja a moje wierzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...