Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nieznana05 a jadłaś coś czy samą herbatę wypiłaś? Ja w poprzedniej ciąży tak miałam, że herbata na pusty żołądek to od razu wymioty. Teraz staram się najpierw zacząć jeść, a potem dopiero piję...

Dzisiaj za to zjadłam obiad dość późno bo byłam w Międzychodzie i późno wróciłam i teraz ciężko mi i unosi mi się 😞 jeszcze nie do wymiotów ale kto wie...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - skuś się. ja po nim czuję się rewelacyjnie. W piątek pierwszy raz go wzięłam i pierwszy raz od dwóch tygodni mogłam zjeść normalny posiłek! jak ręką odjął wszelkie mdłości, bóle żołądka, odbijania, nawet zmęczenie delikatniejsze. Myślę, że wyciąg z imbiru i dodatkowa wit b6 na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomóc tak jak mi.

McDusia - tak na pusty żołądek, być może dlatego, choć myślę, że gdybym wtedy coś zjadła to... były by jeszcze gorzej. 🙂

Wczoraj zaczęłam 8 tydzień. Czuję się ok, nawet dzisiaj mdłości mi nie dokuczają (przynajmniej na razie) więc bez wspomagacza (mamarinu) zjadłam śniadanie! 😁
Choć z łózka było mi baaaardzo ciężko wstać.... A moje oczy na samą myśl o łóżku się zamykają... Po pracy się położę. 🙂

A jak tam u was kobietki? Wasze maluszki dają Wam żyć? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyle się napisała ichybe nie przeszło.. Dzidzia na badaniach fikala ale ważne wszystko oki teraz jeszcze dwa tygodnie muszę czekać na wyniki z krwi. Jutro IDE do tego szpitala wreszcie i mam nadzieje ze gora po tygodniu wyjce to się do was odezwę chyba ze dam rade w trakcie wizyty dorwać się do Neta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Byłam dzisiaj u lekarza i w końcu zobaczyłam bijące serduszko mojego maleństwa 😉 Tak strasznie się cieszę 😉 Jak na razie czuję się nie najgorzej gdyby nie zgaga i wzdęcia;/ czasem wyglądam jakbym była już w 5 miesiącu 😉 jakoś dam radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, jak tam wasze brzuszki? 🙂

Mamarin jest bez recepty.

Ja wczoraj przeżyłam rano koszmar, bo dostałam krwawienia.... Oczywiście od razu zadzwoniłam do mojego ginekologa, mimo wczesnej pory. Kazał mi się uspokoić i umówił mnie na wizytę w trybie natychmiastowym. Krwawienie było dość mocne, ale jednorazowe - potem go już nie było. Na szczęście podczas badania i USG okazało się że wszystko w porządku. Musiało mi pęknąć jakieś naczynko najprawdopodobniej. Ale strachu się najadłam nie ma co....
Od kilku dni męczyły mnie wieczorami mdłości, ale nie wymiotowałam - już miałam nadzieję, że mi przeszły wymioty. Niestety wczoraj, mój maleństwo chyba chciało nimi pokazać, że u niego wszystko w porządku i że mam się nie martwić. 😉

Dzisiaj na razie jest ok, choć czuję, że bierze mnie jakieś choróbsko... jakby tego wszystkiego było mało....
Mam nadzieję, że organizm szybko się z tym rozprawi. 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nieznana05 współczuje Ci tego przeżycia;/ domyślam się jak musiałaś się bać;/. Cieszę się że wszystko skończyło się dobrze 😉 Mi przed wczorajszą wizytą śniło się że poroniłam;/ Do lekarza jechałam cała w nerwach... Na szczęście wszystko jest dobrze 😉

Dziewczyny czy Wy też nie możecie się doczekać kupowania tych wszystkich rzeczy dla dzidziusia?;p wiem że to wcześnie ale te ubranka są takie śliczne 🙂 już mnie korci żeby coś kupić 😜
A może macie już jakieś przeczucia co do płci dzieciątka? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Nieznana ale masakra!! Dzieki bogu ze wszystko ok. My to sie kurde mamy byle gowno i zaraz stres 😞
Mam nadzieje ze cie chorobsko nie wezmie. Nie daj sie!!!

Magda z tymi mdlosciami to rzeczywiscie koszmar. Ja nie mam ale za to mega zmeczona i wupruta jestem i sie xzasami zastanawiam czy juz nie lepiej we rz7gnac i zyc dalej jiz chodzic takim zombi...

Ela, a to chyba twoje pierwsze dzidzi? Ja sporo rzeczy mam juz po swoim pierwszym. Ale tez juz sie troche doczekac nie moge 🙂 juz cos tam neutralnego kupiłam. Chciałbym dziewczynke ale mam przeczucie ze bedzie kolejny chlopak.

A pamietacie mire? Ciekawe co tam sie stalo z jej dzidzi co niby za male bylo 😞 mam nadzieje ze ok!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara tak to moje pierwsze dzieciątko 😉 dlatego z jednej strony tak ogromnie się cieszę, a z drugiej okropnie boję 😉 stresuję się każdym bólem brzucha itp. lekarka mi tłumaczyła że macica się rozkurcza ale ja i tak się stresuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny ale dużo na pisalyscie. Co prawda sporo czasu mnie nie było ale nie miałam siły. Byłam chora przez tydzień l ezalam w łóżku i myślałam ze umrę. Byłam tydzień temu na wizycie mamnowe zzdjęcia lokatora w brzuszku hehe..mój mąż bym ze mną na Usg i był bardzo zadowolony. Kolejna wizyta za 2 tyg. Dzidziuś ma 3 cm. Więc już całkiem spory.
co do objawów czasowych to okropne mdłości mam szczególnie rano często jest tak ze azbsie duszę A wymiotować nie moge;-( wiec okropnie sie mecze. Dziś jakoś brzuszek mnie boli od godzinki ale leżę narazie na kanapie. Luteine już od dziś biorę tylko 2 razy dziennie już nie trzy jak było wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Ela no tak to jest ze się człowiek martwi każdym gownem ze tak powiem ale jeśli to będzie coś poważnego to naprawdę poczujesz ze coś się dzieje i na pewno będziesz wiedziała co robić. Tak samo właśnie jest z nadejściem chwili porodu, będzie wiadomo na 100 procent. 🙂 wiec się nie przejmuj. Kiedy masz wizytę?

Ewela to i ja tak samo mam ze tylko weacam z roboty i w kim. NORMALNIE Każda Wolna Chwile na sen poświęcam. ...I tez synio pewnie cierpi no ale cóż. A ile ma twoja córka? Mówiłaś o nowym dzieciatku? Jak po wizycie? ? Ja swojemu mówiłam i gada ze juz teraz chce dzidziusia. Tylko nie może pojąć ze będzie albo rola albo kajtek tylko myśli ze będzie i to i to haha
Ja miałam cc w grudniu dwa lata temu i teraz nawet nie ma mowy o kolejnym cc. Mam nadzieje jednak ze jednak będzie konieczność i znów nie dam rady sama urodzić.

Justinka, a czemu masz tak często wizyty? I z jakiego powodu ta luteina? Teraz ta pogoda głupia to chorobska tylko czekają żeby napaść. ..ja się trzymam ale coś kocham dzisiaj cały dzień wiec ciekawe co to będzie. ...

A wy dziewczyny macie już imiona powybierane? Ogólnie nie mogę się doczekać płci. Z pierwszym dowiedziałam się w 13 tygodniu. Ale wiem ze 12 juz niektóre babki się dowiadywaly.
Wybieracie się na genetyczne? Pytalam wcześniej ale nikt nie odpisał. Ja mam w sobotę w Białymstoku u Arciszewskich. Mam nadzieje ze wszystko będzie w porzadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara u mnie ciaza zagrożona jest i dlatego ta luteina 100 mg. Ale od poniedziałku biorę już dwa razy. Stopniowo mam mieć zmniejszana dawkę. Ja ja biorę od 4 tygodnia. Między wizytami wyskoczyła mi torbiel na jajniku ale wchłania się powoli więc nie powinna być groźna.
Ja mam wybrane imiona dla synka Stanisław albo Tymoteusz podoba nam się Antoś jeszcze A dla córki Nicola. ;-) jak urodziłam swojego synka to chciałam oryginalnie ho nazwać dałam mu Gabriel A później wysyp Gabrysi i Gabrysiow był hihi ..
co do płci to nie pamiętam jak było w pierwszej ciazy kiedy poznaliśmy płeć wiem ze tydzień przed miałam potwierdzone bo nie chciał się pokazywać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara wizytę mam dopiero 8 kwietnia, nie wiem czy to nie za długi odstęp? 4 tygodnie? Tak bym chciała żeby wszystko było dobrze 😉 Zgaga mi przeszła a od wczoraj mam okropne mdłości i czasem zawroty głowy. Już bym wolała zwymiotować niż chodzić taka nie do życia 😉
Powiedzcie mi, na te badania genetyczne to kiedy trzeba iść? I na czym one polegają?
Tak w ogóle to zastanawiam się czy lekarka nie powinna mi zapisać jakichś witamin czy coś? Kazała mi przyjmować PregnePlus, zwykły kwas foliowy zażywałam od początku roku. Znajoma powiedziała mi że lepszy jest Femibion a Pregna niewiele daje i teraz sama nie wiem;/ Jem dużo warzyw i owoców więc chyba powinnam tym uzupełnić jakieś niedobory?

A co do imion to mam po dwa typy;p staram się namówić męża na któreś z nich;p bo jemu to nic nie pasuje a jak się pytam jakie by chciał to nie wie;p
Więc jeśli będzie dziewczynka to Oliwia albo Lena, a chłopiec Bartosz albo Rafał 😉 Kiedyś chciałam córkę Julię i synka Kubę ale ostatnio kogo nie zapytam o imię dziecka to albo Kuba albo Julka;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do badań genetycznych wykonuje się je najlepiej między 12 a 14 tyg A najlepiej według nie których koło 13 tyg ciazy. Badanie to usg przez powłoki brzuszne z określeniem przyziernosci karkowej, nosowej itp. Generalnie mierzą i serduszko i dzieciaczka i dzięki temu są w stanie określić czy dziecko nie urodzi się z zespołem Downa albo no z roszczepem podniebienia czy innych wad. Jest refundowane na nfz.
co do witamin ostatnio rozmawiałam ze swoim ginekologiem i biorę tylko kwas foliowy . Mam morfologie dobra i narazie nie ma potrzeby zażywania dodatkowo witamin. Jeśli jesz sporo owoców i warzyw dieta jest urozmaicona wiec powinno być wporzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justinka dziękuję bardzo 😉 ja to panikara straszna jestem 😉 dlatego jak usłyszę coś albo przeczytam to cały dzień o tym myślę 😉 mąż mówi że nie powinnam mieć dostępu do neta bo naczytam się różnych rzeczy i potem panikuję 😉 a ja tylko nie chcę czegoś przegapić lub zbagatelizować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dobrze Ci mowi;-) to co się na czytasz nakrecisz się A potem wychodzi. Więc nie martw się na zapas.
A jak masz wątpliwości to śpisz sobie pytania jakie Cię nurtują i zadaj je ginekologii tak najlepiej A tym bardziej ze każdą ciaza jest inna. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie sama wpadłam na ten pomysł i już sobie spisałam po poprzedniej wizycie 😉 Bo ostatnio jak byłam to z tego szczęścia że zobaczyłam to bijące serduszko, wszystko zapomniałam;p dopiero jak wróciłam do domu to się ogarnęłam 😉 Ale już i tak jest lepiej, jestem ostatnio jakaś spokojniejsza 😉 Pierwsze 5 tygodni to strasznie się bałam 😉 Mam nadzieję że jak się maleństwo urodzi to zniknie to moje roztrzepanie;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...