Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My również mamy zamiar nie rezygnować z urlopu całkowicie. Choć w tym roku będzie jakiś domek nad jeziorem (choc w planach była Majorka z której z wiadomych względów zrezygnowaismy 🙂 ) jak nie będzie upałów to myślę przezyjemy. 🙂

Ja jestem taka leniwa ostatnio ze makabra. Na dodatek wszędzie mam bolace wypryski - twarz i ramiona to masakra!!! 😞
Wczoraj po ponad tygodniu bez wymiotów znowu mi się ruszyło.... :/ na dodatek cały wieczór bolal mnie potem brzuch, a w nocy tak głowa, ze prawie cala noc nie spalam.... Okopienstwo... Nie życzę nikomu.

Był wczesniej temat dot. Bolacych piersi. Z tego co mi moj lekarz mówił, to absolutnie nie powinno się ich w żaden sposób masowac ani nic (sutków przede wszystkim), nawet podczas lozkowych igraszek (a może przede wszystkim? 🙂). Powoduje to wytwarzanie oksytocyny przyspieszajacej poród co, co teraz może być niebezpieczne. Tak samo tyczy się to glaskania brzucha. Te rzeczy dozwolone dopiero po 36 tyg. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie na wakacje nasze brzuszki będą już spore hehe Ja też mam kawał drogi nad morze także góry są mi bliższe 🙂

neiznana z tymi sutkami to wiem, ale głaskanie brzucha to tylko zakazane jest w konkretnych przypadkach. Ja swój cały czas dotykałam żeby zachecić do kopania dziecko lub tak poprostu żeby dzidzia pogłaskać a urodziłam po terminie 🙂

Też czekam na wiadomosć od skwary, moze ma już wyniki tego badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe właśnie jak Skwara?
I brzuszku słyszałam ale wiadomo też nie wolno nie wiadomo ile głaskać.;-)żeby nie wywołać skurczui opiersi tak samo chodź wiadomo można je podotykac i w trakcie seksu ale z umiarem;-)
ciężko by było wogule brzuszka i piersi nie maskować nawet ze względu na kremy ktore musimy wpasować bądź w klepać w skore;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wróciłam do domku 😉 byłam jeszcze na małych zakupach;p

Z dzidzią wszystko dobrze 😉 strasznie się wierciła przy badaniu 😉 z usg wychodzi mi równy 10 tydzień więc mogę się załapać na listopad;p maluszek ma ponad 3 cm 😉
Kamień mi z serca spadł;p cudowne uczucie zobaczyc taką \'\'całą\'\' dzidzię;p podczas poprzedniej wizyty widziałam tylko serduszko;p a dziś juz główka, rączki, nóżki;p nie moge się doczekać aż mąż wróci z pracy;p
Moja lekarka nic nie wspomniała o tym usg genetycznym i już sama nie wiem czy robic czy nie 😉
Mam mętlik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Następną mam na 6 maja. Ma usg ale nie wiem czy takie zwykłe przez brzuch bo wczoraj miałam jeszcze dopochwowe. Dzisiaj się zapisze na to usg do innego lekarza którego poleciła mi koleżanka. Przemyślałam to przez noc i jednak będę spokojniejsza jak zrobię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bo jakbyś miała 6maja to za późno. A te usg wykonać trzeba między 11 Max 14 tyg. Ja zrobiłam tydzień temu u swojego i zapisałam się pojechałam do Lux Medu i tam zrobiłam drugi raz i jestem spokojna. Lepiej zrobić moim zdaniem i mieć czyste sumienie. Ale dziwi mnie to ze Twoją gin nic ci nie wspomniała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic a nic nie mówiła, kurcze moja szwagierka do niej chodzi i też nie miała takiego. Babka ma dobre opinie, dużo znajomych do niej chodziło i były zadowolone. Tak czy siak idę zrobić. A powiedzcie mi to badanie jest dopochwowe czy przez powłoki brzuszne? W ogóle jak często mozna mieć robione usg? Chciałabym iść w 13 tyg. Później w 14 mam wizytę i pewnie lekarka też mi zrobi. Można tak często?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka badanie warto wykonać, jak masz możliwość to idź do innego. Badanie już jest przez brzuch. Mi ostatnio jak bylam robiła w 9 tyg przez brzuch i ona dziecko widziała i mówiła że ok, ale dla mnie zrobiłą jeszcze dopochwowo żebym się napatrzyła bo było jeszcze lepiej tak widać , ale od 10 tyg to już spokojnie przez brzuch wszystko widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka nie martw się z tego co mi wiaodmo badanie usg nie ejst nic a nic groźne wiec mozna je wykonywac bardzo czesto.
Ja sama w peirwszej ciązy poniewaz lekarka wolała dmuchac na zimne przy mojej cukrzycy chodziłam do niej co tydzien na badania usg i tak przez dłuzszy czas mojej ciązy potem co dwa tygodnie juz w poxniejszym etapie.
Do tego doliczyc usg prenatalne dwa, do tego w poradni patologii ciązy pare razy bo tez tam chodziłam takze spokojnie one na pewno nie są groźne dla dzidziusia 🙂
Nie wiem jak u was kochana ale u nas nie robi się badan takich jelsi nie ma ku temu jakich wskazan czyli wiek, ewentulane choroby jak moja, albo po prostu po przeprowadzeniu wywiadu i jakiejs choroby w rodiznie.
Choć tearz coraz to bardziej popularne staje się to badanie i chyba dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka jestem 🙂
Tyle napisalyscie ze aż ciężko nadrobić!
U mnie spoko. Dopiero po niedzieli będą wyniki. Wczoraj miałam gorszy dzień ale tak to staram się o tym nie myśleć. Mówiłam ze nie będę robić Amniopunkcji ale bez względu na wynik pappy zrobię bo na nifty mnie nie stać niestety.
Jakaś dobra wiadomość tez jest bo mam na umowie 420zl a szefowa wypytala księgowa i się okazało ze może mi podnieść wynagrodzenie do maks 2800 bo tyle zysków wykazuje i wtedy ZUS się nie będzie czepiał. Od lipca pójdę na zwolnienie i aż do porodu. Macierzyński się wylicza od zmiany etatu czyli jak przez 3 miesiące mam inny dochód to to się sumuje i dzieli na ilość miesięcy przepracowanych i wychodzi te 2800 macierzyńskiego dzięki Bogu bo z czterysta złotymi to chyba bym piach zarla. No ale zła wiadomość jest taka ze składki będę musiała z wypłaty płacić a to jest 1500zl:/ co za jebanu zus.

My też się na wakacje wybieramy ale nad jezioro na domki na dwa tygodnie ale to tylko dlatego bo mój mąż nie lubi jeździć i żadne inne miejsce nie wchodzi w grę. ...I tak nie wejdę do jeziora bo mnie obrzydzenie bierze wiec będę se tam gnic. Chociaz może mały się pocieszyć. Mi długa jazda ni przeszkadza i se wyobraźcie ze to ja woze męża nawet teraz bo on nienawidzi jeździć he 🙂

Elka mój lekarz tez nic nie gadał mi o tych prenatalnych i w sumie to chyba żałuję że na nie poszłam w ogóle. To tyle stresu ze masakra:/ ale jak tak się głębiej zastanowię to nie umiem do końca stwierdzić czy w kolejnej ciszy na nie pójdę.
Co do głaskania brzucha to ja se glaskalam i to caaaaly czas i nawet przepowiadajacych nie miałam i urodziłam 3 dni po terminie. Gorzej właśnie z ustami. Moja koleżanka z forum innego niedawno rodziła i tez chciała przyspieszyć poród wiec się wzięła za suty Hehe i mówiła ze mega skurcze ja po godzinie wzięły ale już dalej nie dała rady się bawić i przestała no i przeszło wszystko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super zeejsteś Skwara bo juz tu wsyztskie o Tobie myślałaysmy 🙂
Wiesz z tą aminio jest tak ze jakbys nie psozła to do konca ciązy bedziez nieustannie jednak o tym myślec, a tak miejmy nadzieje szybciej dowiesz się miłej wiadomosci i do końca bedzie ogła spokojnie cezkac na rozwiązanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara super że jesteś bo już się martwiłyśmy 😉
No ja się niby zapisałam za dwa tygodnie na to usg ale jeszcze to przemyślę sto razy za ten czas 😉
Wiesz ten ZUS to Ci się później zwróci szybko ale znam ten ból. Sama płacę 1800 samych składek plus podatek od przychodu;/ mam nadzieję że mi się to szybko zwróci bo nie wiem co będzie 😉 pewnie też od lipca pójdę na zwolnienie bo nie wyobrażam sobie z brzuchem latać do prania tapicerki, chyba by mi nogi do tyłka weszły... Ale i tak jak sobie pomyślę o kontroli z zusu to mi słabo, a na bank bedą się czepiać tej mojej dobrowolnej składki.

Dziewczyny mi to się chyba znowu wróciły wymioty;/ Sory za słownictwo ale tak mnie w nocy przerzygało że leżałam nad kibelkiem ponad godzinę;/ już się zastanawiałam czy nie jechać na pogotowie czy cos;/ dzisiaj też zwymiotowałam śniadanie ale już trochę lepiej mi. Chociaż głowa mi od tego pęka i normalnie mięśnie brzucha bolą. Od rana tylko woda i banan przechodzą mi przez gardło więc piję ile wlezie bo głodna jestem a boję się zjeść;/ Już myślałam że będzie lepiej a tu lipa...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka, a to zwiększyłas sobie składkę w trakcie ciązy? A wykazujesz dochód odpowiedni? bo jesli tak to nie ma sie czym martwić 🙂 Czyli ile ci tego macierzyńskiego na dzień dzisiejszy wyjdzie?
No bo ty 11 tydzień to jeszcze chyba za wcześnie żeby przeszły te dolegliwości 🙂 ja dopiero teraz po świętach jakos lepiej sie poczuwam 🙂 a teraz cąły czas pracujesz?

Ania, jak ty to przeżyłaś to czekanie całe? No bo mnie coraz gorzej bierze, jezu czemu tak. I jeszcze na dodatek telefon mi dzisiaj spadł, nowy, i pękła szybka. No jak się wali to wszystko oczywiście no ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara to dobrze czy źle?
Nie zwiększałam, od początku taką miałam i dochód też wykazuje odpowiedni tak mi się wydaje. Macierzyńskiego powinno mi wyjść ok 2500 z tego co mi księgowa wyliczyła. Może trochę mniej. Ja cały czas pracuję, jak na razie mam mam dwa stałe zlecenia na sprzątanie biur więc lekka robota no i prócz tego dodatkowe zlecenia na pranie tapicerek samochodowych biorę żeby własnie ten dochód wykazać w miarę wysoki. Mam nadzieję że do czerwca dam radę z tymi dodatkowymi bo inaczej będzie mi ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pół dnia próbuję się tu zalogować i mi się dopiero strona załadowała.
No ten wynik jest słaby. Jak jest 1 do powyżej 300 to wtedy uważają że spoko a poniżej zalecane dodatkowe testy. Się naryczałam ale mi już ulzyło. Dzwoniłam tam gdzie mikazał moj lekarz no i we wtorek mam onsultacje z genetykiem i dopiero po niej babka stiwerdzi czy warto robic te amniopunkcję. a 1 do 140 oznacza że jedna babka na 140 z takimi wynikami urodziła chore dziecko. Amniopunkcja to chyba moje psychiczne wybawienie. Zrobić ja mogę dopiero za dwa tygodnie i potem 3 tygodnie czekania. wyituje 😞 mam nadzieje ze te wszystkie badania i konsultacje sa na nfz bo z kasa nie wyrobie 😞
elka to jak nic nie zmieniałaś to ci się zus nie czepnie nie ma co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Ja dziś dopiero byłam na pierwszych badaniach krwi. Wizyta 21 kwietnia, już nie mogę się doczekać.
Trochę niepokoi mnie mętny mocz. 🤢 Pielęgniarka która go ode mnie odbierała powiedziała że może to oznaczać białko w moczu i teraz się denerwuję. 😞

Jutro na urodziny do chrześniaka męża. Jestem wściekła bo zaproponowaliśmy że kupimy mu królika z klatką. Zgodzili się. Wydałam na cały zestaw prawie 200zł a dwa dni temu powiedzieli że jednak królika nie chcą bo nie będą mieli co zrobić z nim w wakacje. 🤢 😮 normalnie załamka. Zostałam ze ślicznym króliczkiem którego nie mogę zatrzymać 🤨 Jestem wściekła.... Wydałam tyle kasy na prezent a teraz i tak musimy coś młodemu dać... chyba się skończy na 50zł w kopercie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara kochana mi akurat pomogły wszystkie fora w tych czekanaich 🙂
Po pierwsze pozytywne nastawienie moje 🙂
Po drugie Wasze pozytywne nastawienie 🙂
PO trezcie ja na kafeteri duzo czytalam i tam doczytałam się mnóstwa pozytywów tzn takich przypadków jak ja 🙂
Powiedz mi jeszcze kochana jakie było Twoje wyjsciowe ryzyko trisomii 21 bo rozumie o takiej trisomii teraz mowa.
Kolejną wazna sprawą jest kto robił ci to usg? Bo jak czytam u wielu z was była to wasza lekarka proadząća, a niemziernie wazne ejst aby takie usg wykonywał lekarz króty ma do tego kwalifilacje a uwierzcie mi ze takich jest mało 😞
Po trezcie ja juz mądrezjsza o te doświadczenie musze Wam powiedziec ze z tego co się dowiedziałam to pappa jest nadal badaniem cholernie statystycznym.
U mnie było tak ze przed usg miałam 1;200, po usg niby się zmniejszyło i to duzo bo 1:1000 a po pappie znów zwiekszyło dziesięciokrotnie bo jak 1:123 i dlatego było rozmowa z genetykiem
Taka rozmowa ejst włąsnie zalecana jak Skwara mówisz jelsi ryzyko jest wikesze niz 1:300.
Uwazaj jednak przy rozmnowie z genetykiem bo oni akurat patzra tylko na kase. Mi np nic nie wytłumaczyła, nie powiedziała jakie były wyniki po tej papie jelsi nie wiesz domagaj sie tego, powinna Ci nawet dac ksero tych wyników!
Trudno mi komus cos doradzac, ale sama wiem po sobie że jesli nie psozłam bym na dlasze badania zyłam bym w stresie do końca ciązy, po prostu szczerze mówiac nie umiałabym się cieszyc to ciążą co tu dużo mówic!
Duzo ludzi zarzucało by mi ze po co skoro i tak usunąć nie chcesz! A no własnie po to! żeby się cieszyć, zeby dzidzia nie kształtowała się w stresie, to przeciez cholernie ważne!
Trudno jest przeżyc dwa tygonie czekania na pappe, tearz jesczez na wizyte u genetyka, potem trzy tyugodnie na aminiopuncje, tego się nie da ot tak po prostu przezyc ale.....zobaczciue ile mamy ejzscze do końca ciązy! I co tez przeciez ten okres żyłybyśmy w takim samy jak nie większym stresie!
Jeśli chodiz o odpłatnosc Skwara z tego co ja się orientuje to to jest tak ze wazne jest czy płaciłąs za pierwsze badanie prenatalne czyli usg i pappe?
Ja byłam na nie skierowana zatem wszytskie badania miałabym bezpłatne, ale poniewaz zdecydowałam sie na Nifty no za te ostateczne musialam sama zapąłcic bo one nie jest refundowane, jelsi zdecydoałabym sie na aminio to podobno tez nie ejst płatne w takiej sytucji.
Jelsi od samego pocztaku płącicłabym za badania to raczej wszytskie były by płatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...