Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Skwara teraz to musisz sporo odpoczywać i dbać o siebie 😉 Kiedy będziesz miała wyniki? I staraj się nie myśleć negatywnie, nie wydaje mi się żeby od patrzenia na chore dzieci Twoje miało urodzić się chore 😉 Wydaje mi się że to Twoja podświadomość figluje i dlatego myślisz że teraz częściej widzisz takie dzieci. Tak czy siak musi być dobrze 😉

Dziewczyny Wy tu już gadacie o porodzie;p ja to na samą myśl o tym mam stracha;p wiem że to wszystko samo pójdzie no ale próg bólu to u mnie a wysoki nie jest;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Powiem wam że ponad 4 kg to powinna już być cc z urzędu lkurzce to babkę nieźle roszarpało...

Teraz dzieci się rodza duże, nie wiem czy przez witaminy brane przez ciężarne ale waga blisko 4kg to norma.

Ja leżałam z 2babkami po cc i obie dobrze znosiły tyle tylko ze były bardzo głodne a tu jeśc nie można, strasznie mi było ich żal bo ja jak jestem głodna to jestem zła i boli mnie głowa...

Skwara najważniejsze poztywne myślenie. Ważne że masz już badanie za sobą , teraz czekamy na wyniki. Wierzę, że będzie wszystko dobrze 🙂

Czuje już ruchy , takie delikatne - fajne uczucie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justinka, u mnie ten etap ciagle trwa;p no ale ja mam 3 tyg różnicy między Tobą;p Miałam tydzień przerwy w wymiotowaniu i myślałam że to nareszcie koniec;p A tu dzidzia dopiero nabierała sił zeby mnie pomęczyc;p Tylko że teraz wymiotuję wieczorem 😉 Właśnie jestem po i odpoczywam;p Ale to jest jakas masakra, za każdym razem mam wrażenie że zaraz wypluję żołądek;p Mąż wcześniej się śmiał że wymiotuję jak myszka, po cichutku i szybciutko 😉 a teraz mi mówi: No w końcu rzygasz jak chłop;p Marny komplement;p Najgorsze jak już nie mam czym;/ strasznie mnie boli potem brzuch;/ No ale trudno, chciałam to mam;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja właśnie od półtorej godziny leżę i się nie ruszam tak się wymodlilam ze aż jestem w szoku z jaką sila wróciło. A w poniedziałek chwalilam się lekarzowi ze juz przeszło i nareszcie funkcjonuje normalnie. ...najgorsze że teraz boli mnie w podbrzuszu i znów coś mi nie dobrze.;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justinka, mi jeszcze nie przeszlo, choc teraz juz jest troche lepiej, bo mialam cale 2 dni przerwy od wymiotow - oczywiscie dzisiaj musialo sie to skonczyc i z samego rana calowalam ubikacje 😉 dobrze chociaz, ze zaczelam od rana.. bo ostatnio meczy mnie to w nocy.. a od 18 zaczynam sie zle czuc. Biore tabletki przeciw wymiotne, gdyby nie one pewnie latalabym do kibla po kazdym beknieciu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara to nasza podświadomosc płata nam figle. Uwierz mi wiem cos na ten temat 🙂
Wyobrax sobie ze miałam dokałdnie tak samo czekając na wyniki Harmony miałam idenycznie...wszedzie widziałam dzieci z zespołem D. U nas w parafi jest taki chłopak i co sżłam do koscioła to zawsze byli na tej mszy co ja, i w ogóle na ulicach widziałam a taerz jakos nie widze dziwne....myśle ze się po prostu bardziej przygląamy i zauważamy takie rzeczy. to smao tyczy się kobiet w ciązy, czy Wy tez widzicie ich pełno na ulicy 🙂? Ja normlanie wszędzie, osttanio tez tak patzrałam włąnsie na młoda dizewczyne w kurtce była i se mysle kurcze jakby lekki brzuszek ciążowy miała i po chwili dochdozi do niej koleżanka i gratuluje 🙂 W zyciu bym normlanie nie przypatrywała się jej brzuszkowi 🙂
Wracając jeszcze do porodu ja naprawde chciałabym natrurlany bo pomimo tego co pzreszłam i bólu to jednak wiem ze sprawnosc po jest bezsprzecznie duzo szybsza i lepsza nic po cc.
Ja po naturalnym byłam tak rozerwana ze lekarz który mnie szył, szył i szył i mówi do lekarki obok co staż miała no tearz mozę Pani przejąć bo zostało normalne szycie...Więc pytam ze nie rozumie....tyle pan juz szył? A on ze owszem ale to była tylko pochwa, tearz zostało normalne szycie po porodzie 🙂 Śmiał się jeszcze ze przydał by się mąz zeby sprawdzic wymiary czy dobrze mnie zszył 🙂 Na żarty mu się wzieło. ale uwierzcie mi ze mi było wszystko tak obojętne.....c oni robią i na dodatek robili bez znieczulenia ale ja czułam szycie ale to i tak było dla nie mały,m bólem tzn przeszłam tyle ze było mi wsyztsko ejdno. Czekałam tylko az powiedzą mi co z dzieckiem.......
Po porodzie byłam dwa tygdonie na diclofenaku bo inaczej bym siadac na pewno nie umiała, bo jak sie skonczyły tabletki to ja czułam dopeiro tyłek hiihihiih ale nie wazne czy bede cierpiec czy nie i po jakim porodzie...na pierwszym miejscu stawiam zycie moje i mojego dziecka 🙂

Apropo kosmetyków to powiem Wam ze byłam wczoraj w biedronce i zerknełam na pampersy i kosmetyki i wiecie co? Dady były w jakiejs chyba promocji bo cenówka na zcerwona i sie przeraziłam bo najmniejsze wychodziły 0,47 gr za szt a największe 0,65 gr wiec masakra lepeij polowac na promocje oryginalnych. To samo z kosmetykami krem na odparzenia kosztuje z dady ok 14 zł to samo olejek i cos tam jezscze było z tej serii i wsyztsko w takiej samej cenie. Olejki miały 300ml a obok stały 400ml z nivei i Jonsona po 13 zł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justinka ja tez nadal mam mdłości i wymioty. Juz nie takie jak były, ale zdaza się taki dzien w tygodniu bądź dwa gdzie umieram. Najgorzej jest prz myciu zębów - codziennie. Normalnie kartusze przezywam jak je myje, często konczy się to wymiotem i.... Kolejnym myciem zębów! Wczoraj tak przed dentysta miałam. W ogóle ja panicznie bije się dentystów i tego stomatologiczne go bólu.... Dlatego nawet budzi nie otwieram bez znieczulenia, które często trzeba mi bylo dokładać. A teraz babka dala mi jakieś łagodne, bo w ciąży. I na te "pierwsze" nerwy działało, ale te głębsze.... BRrr.... 😞
Byłam po tym tak wykończona, ze masakra. Zresztą czulam, ze mój maluszek tez się niezłe zestresowal.

Ja to bym chyba chciała naturalnie rodzic... Mimo mojego niskiego progu bólu. 🙂 mam nadzieje, ze w ogóle będę mogła, ponieważ mam hmm... Jak to lekarz powiedział - predyspozycje do jaskry, co może być przeciw skazaniem. Ale to ma się rozstrzygnąć w 3 trymestrze.

Co do papmersow i kosmetyków to ja będę kupowała w Niemczech, bo mam 10 min samochodem do sklepów. A tam artykuły dla dzieci wszelkiej maści i rodzaju tańsze niż w Polsce. Ostanio tak zerknelam to takie a`la polskie dady za 5 euro za 54 szt. Nie wiem ile oryginalne pampersy, bo te akurat wystawione były miedzy regalami na widoku, a głębiej tam nie wchodził am. Tak samo tam ciuszki o wiele tańsze. Moja mama co chwile cos kupuje.... 🙂 ja jeszcze sama w sumie nic nie kupilam naszemu Bąbelkowi, czekam AZ się okaże czy będzie bąbelek czy bąbelka. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nieznana zazdroszczę ci tej bliskosci do granicy 🙂
Sama byłam tam wiele arzy i wiem ze taka ejst praewda tam wiele rzeczy mozna kupic taniej i ładniejszych jelsi np chodzi o ubranka. nie wiem w jkaich sklepach robisz tam zakupy ale ja dobrze wspomianm sklep family czy jakos tak. tam są ubrania dla całej rodizny ale sczezgólnie obkupiłam się dla córeczki w ubranka. Sa naprawde superowoe a ceny podobne jak u nas jak nie tańsze 🙂
Sama mama rodizne w Niemczech i koelżanke ale......rodizna to smaotny brat w wikeu juz parwie 50 lat wiec nie chce go nawet prosic o oglądanie czegokolwiek hiiih a koelzanka to małżenstwo bezdzietne, więc teaz wiem ze ciękzo było by jej cos kupic a zreszta jakos wole liczyć zawsze na włąsny gust 🙂
W h&M niemieckim zresztą podobonie wieksozsc cen taka jak u nas ale skzoda ze oniz arobki mają inne 🙂 Poza tym mzoe aluart tak trafiłam ale na wyprzeadzy t-shirty córeczce przepiekne kupowałam po 2-3 euro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja jestem;-) rano małe zakupy zaliczyłam ciucholand kupiłam sobie fajny kombinezon z krótkimi spodenkami i parę luzniejszych bluzek i słodkie czapeczki dla dzidzi;-)
Zawiodłam syna do teściowej wiec mam ciszę A zaraz biorę się za sprzątanie. ;-) A wy jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byliśmy dzisiaj jeszcze raz oglądać ten dom o którym pisałam wcześniej - w Niemczech, Jednak go kupujemy. 🙂 Poszedł Mój po rozum do głowy! Przeraża mnie to ile tam jest jeszcze do zrobienia i to co nas czeka, oraz to, że to jednak inny kraj bądź do bądź, ale - do odważnych świat należy! 🙂
Jedyny minus to taki, że niestety musimy na razie brać pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania moich rodziców, bo inaczej nie dostaniemy nic na 20 lat. :/ Mam nadzieję, że teraz już będzie z górki... Trzymajcie kciuki, żeby banki były dla nas łaskawe, bo zdolność mamy wyższą niż chcemy kredyt i to o wiele, ale wiadomo jak to z tymi bankami jest....

Troche posprzątałam i zaraz idę na ogród. 🙂 Męczą mnie znowu mdłości od wczoraj.... 😞
Ja do lumpa idę w poniedziałek, jak byłam tydzień temu to kupiłam za 12 zł (!) 2 pary spodnii, w tym jeansów, koszulkę nocną, sukienkę i sweterek. A i tunikę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja dziś po południu wróciłam od teściowej rozłożył mąż trampoline,wsialam trochę kwiatków i trawę w miejscu gdzie kiedyś bym klomb;-) mam nadzieję ze urośnie. Wpadła moja przyjaciółka z rodzinką i zrobiliśmy wypad nad Wisłę na plażę A potem zakupy na grilla i zrobiliśmy grilla najadlam się jak beczka;-) ale dziś w dzień nie było czasu na jedzenie. I właśnie wróciliśmy do domu. Mam mnóstwo zdjęć z dzisiejszego wypadu moja przyjaciółka uwielbia je robić. No i ogólnie super. Zaraz idę się kąpać i kładę się do lozka;-) a jak u Was???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo , szykuje sie piękny dzień 🙂 |
my ten weekend intensywnie, w piątek trochę sie odchamiliśmy w teatrze potem zahaczyliśmy o krakowski rynek ze znajomymi , choć juz musieli zwalniać tempo bo w obcasach z moją kondychą nie wyrabiam 😉

wczoraj odwiedziliśmy wadowice , mamy rzut beretem a w końcu się udało posiedzieć , dziecko zadowolone bo pokarmiło "pataszki" hehe dziś pewnie też jakiś spacer żeby sie dotlenić

Ja w ogóle przed ciążą miałam niedobór wit D, sprawdziłam siebie bo ttyle w gazetach pisało i miałam tak niksi poziom że byłam w szoku. Już mi podskoczył do odpowiedniejgo poziomu ale jeszcze łykam. Muszę zaraz odstawić bo słońce wychodzi, szkoda że to badanie ok 110zł kosztuje... no ale zalecam teraz wszytskim chodzić jak najwiecej na spacerze i to bez filtró na skórze bo ja przeciez z mała chodziłam na spacery w zeszłym roku baaardzo dużo a tu taki zonk ...

zazdroszcze grilla Justyna, myśle że za tydzień u nas też ktoś zaprosi. Ja się nie podejmuje orgazinacji bo nie chce mi się gonić przy takiej ilości ludzi, mam jescze strasznego lenia 🤔

Nieznana super z tym domkiem . Teraz będziecie "Niemcorami" :P 🤪 hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe tak niemcorami bedziem. ;D najlepsze jest to, ze jak zamelduje tam maluszka to dostane oprócz macierzyński ego w Polsce kindergeld w Niemczech prawie 190 euro miesięcznie, wiec praktycznie na datę kredytu będziemy mieli. 🙂 potem planuje się tam zarejestrować to powysylaja mnie na kursy języka itd. Bo niestety jak wiadomo Niemcy to społeczeństwo starzejące się coraz bardziej (choć niedługo i Polska będzie ich doganiac....) wiec u nich jest ogromny popyt na ludzi w wyższym wykształceniem.

My tez wczoraj grillowalismy, objadlam się skrzydełek (mniaaam) 😉 to chyba jedyne mięso które mogę jeść teraz. Choć mdlosc dalej mnie mecza.... :/ wczoraj, dzisiaj.... Ehh...

We wtorek IDE do lekarza, oby się okazało kto to u mnie pomieszkuje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze, ze Wam pogoda dopisala 🙂 u mnie choc powinno byc juz cieplutko i slonecznie, to jest niestety pochmurno i deszczowo. Coprawda bylismy na spacerze, lubie sobie pochodzic przy plazy w taka pogode, bo fale sa nieziemskie 🙂 ocean sie rozszalal i sie nazbieralo sporo ludzi serfujacych 🙂 Wieczorem bylismy na bilardzie, obchodzilismy knajpy, mielismy isc na karaoke, ale mi sie odechcialo 😁 do rana ogladalismy filmy 😁 i dzis kolejny pochmurny dzien 🙂 Zaraz znowu gdzies wyskoczymy, w normalny cieply dzien poszlibysmy do lasu robic zdjecia ( bawie sie troche w fotografa przyrodniczego ) makro i ptakow - niestety nici z fotografowania - za bardzo wieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nieznana no to dzidziuś wam pomoże 🙂 mój brat pracował w niemczech prze ponad 2 lata bo go wydelegowali z PL i zarobił świetne peiniądze. Tak jak mówisz jak ma się wykształcenie to sami cie chca. Ale takie uroki że nie mógł zostać bo by około 100tys zł płącił kary za zerwanie umowy z polską filią , choć niemiecka firma matka go chciała i teraz w pl zarazbia na tym smym stanowisku 3razy mniej !!! szok !! także powodzenia 😁 wyjdzie wam to na plus a rodzinka i tak blisko 😁

Only a ty w Portugalii długo jesteś? jak ci się tam żyje ? 🙂 mam dużo znajomych po świecie ale nikt w Portugalii nie wylądował haha planujesz rodzić tam, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nieznana super z tym domkiem 😉 zawsze to lepiej na swoim i jeszcze te niemieckie dodatki;p My mieliśmy zacząć w tym miesiącu kopanie ławic itp. i dupa bo dalej pozwolenia nie mamy;/ to jest masakra z tym czekaniem;/ już raz nasz projektant musiał coś uzupełniać. W sumie czekamy już 2 miesiące a projektant mówi że pewnie poczekamy jeszcze z miesiąc;/
Z jednej strony chciałabym już widzieć jak się to buduje ale z drugiej, po wczorajszych odwiedzinach u teściowej to myślę że będę żałować tego mieszkania tam;/ Chyba bedziemy musieli zainwestować w mur chiński...

Only ale Ci zazdroszczę tych plaż itp.;p Długo już tam mieszkasz? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny fajie się macie z tym urzązdaniem wąłsnych gniazdek 🙂
Choc z drugiej strony wiem ile przy tym parcy Was czeka i tego nie zazdroszcze 🙂
U mnie weekend minoł sympatycznie w piatek posprzatalismy sobie mieszkanko, w sobote cłay dzien na ogrodzie robilsmy, porzadki w altance, trawniku, sianie, sadzenie itd 🙂
W niedziele na spokojnie wykorzystalismy jeszcze ładną pogodą do południa i poslzismy na spacerek z córeczką.
Dzis z rana byłam na badaniach wszelakich dla lekarki od cukzrycy, dla ginekolog i endokrynologa, hurtem 🙂 Jutro wizyta u mojego gina więc podejrze troszkę małą 🙂 Taka piekna u ans dzis znów pogoda a człowiek w pracy siedzi 😞 I ejzscze sie tylko denerujwe bo znów dzis usłyszłąma od pacjentki ze \"dobrze wyglądam\", wiec nie wyrzymałam i mówie ze w 5 mieisącu ciązy chyba moge troszke przytyc! Natsepnym arzem babcia się dowie ze ona się strasznie postarzała 🤪

Dodam jeszcze ze chyba faktycznie plaga ciąz bo normlanie na badaniach w życiu nie widziałam tylu kobitekw ciązy w jedenj kolecje rzem ze mna widocznych ciązówek było 6 a dwie robiły beta hcg z krwi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...