Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anka, no ja nigdy nie mialam problemow z tarczyca.. dopiero teraz wyszlo szydlo z worka - zobaczymy jak beda wygladac wyniki za tydzien. Coz najwyzej bede te tabletki brala do konca ciazy a no i moze przystopuje z waga.. wiem, wiem.. caly czas slysze, ze mam sie nie przejmowac.. ale na wadze juz 71 kg - w zyciu nie bylam taka ciezka, no i ta dieta.. pielegniarka kazala mi jesc takie ilosci, ze ja to dupce.. wyglada to jak dieta 800kcal, na sniadanie mam jesc albo jeden jogurt i jedna kanapke bez masla z serem, albo zamiast jogurtu szklanke mleka, po 3 godzinach moge zjesc jeden owoc, na obiad mam jesc zupe niskokaloryczna i po 3 godzinach od obiadu jeden owoc, na kolacje znowu zupa i po 3 godzinach znowu jeden owoc. Jak zdarzy mi sie jesc mieso czy rybe, to ma byc ona wielkosci 4 moich palcow, czyli nawet nie 50 gram chyba, do tego salatka bez sosow.
Nie podoba mi sie jej podejscie do sprawy.. ale nie potrafilam jej przetlumaczyc.. ona twierdzi, ze sie martwi.. no jasne, ja tez sie martwie - ale z ta dieta chyba troche przesadzila.. w zyciu nie bylam na zadnej diecie.. a teraz poprostu ograniczam niektore produkty - nie chce sie glodzic.. a ta cala dieta tylko z tym mi sie kojarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Only wystarczy jeść z głową. Ograniczyć nie które produkty. Ja słyszałam ze w 2 trymestrze zaleca się jeść rzeczy też bogate w tłuszcz tylko nie pamiętam czy była podana normą bo dziecku teraz będzie się odkładać ten t luszczyk i nie zalecane są diety... co lekarz to opinie...
Ja z ciekawości linkę do karty ciazy z synkiem ile przytulna na tym okresie bo w całej ciazy 26kg na plus miałam...I w ostatnim mc załapałam 8 kg ;-/ teraz mam 5 na plusie mam. I wydaje mi się ze wyglądam jak słoń...
właśnie skończył mój syn trening i teraz brykamy do znajomej na grilla ;-) z klubu sportowego szykuje się imprezą na zakończenie sezonu. Dziś ich podzielili na grupy na lepszą i słabsza umiejętnościami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka jak dobrze słyszeć te wieści od ciebie 🙂 super !!!
Only, musisz sprawdzić czy to problemy z tarczycą. Jeśli to nie efekt tarczycy te kilogramy to czym ty się przejmujesz? zrzucisz na pewno. Ja z N. przytyłam prawie 30 kg a szybko zrzuciłam i wyglądałam bardzo dobrze. Teraz wychodzę z 55kg , już 6na plusie ale nie mam jakiegoś apetytytu jak przy córce. Na ty etapie w poprzedniejciąży miałam już ponad 10kg hehe/ PO prostu jak się chce jeśc to się je , chyba że się ma cukrzyce lub inną chorobę. Najważniejsze jest dla nas i tak dziecko no nie 😜

Justyna ty to masz ciekawie z snkiem, z córą teraz na balet chyba będziesz tak jeździć 😁
Ja myślę zapisać natalkę na jakis sport. Balet jest od 4 lat u nas prowadzony wiec jeszce nie to, niby na wiśle robią naukę koszykówki dla bobasów ale jakoś tego nie widzę 😜
dziś na obiad męzulek mi przyniósł grilla bo mnie leń chwycił i tylko ryż na mleku z truskawkami małej zrobilam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tak treningi A to coś....nie nudzę się A z córką kto wie może też piłka będzie bo dziewczynki też mamy;-) cieszę się ze syn jest w lepszej grupie bo dziś trener podzielil;-) nie dlugo zaczną się mecze....dopiero będzie ciekawie;-)
A my godzinkę temu wróciliśmy od znajomej z grilla i padam... kładę się spać w piątek pojadę na tą gluzkoze bo miałam jutro ale nie chce mi się a tym bardziej ze jutro po 12 mój kończy lekcję i mam to odebrać z kolegą i będą u nas siedzieć. Więc muszę ogarnąć upiec babeczki by chłopcy mieli coś słodkiego po obiedzie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie laseczki. Co tam u Was? pogoda chgyba cudna jak wszedzie, ciesze się ze tylko dzis do pracy i 4 dni laby 🙂 Wybierałam się dzis na badania bo w czearttek ide do lekarza a te swieta i w przyszłym tygodniu jescze musze szefową zastąpic na innym oddziale wiec moge nie miec tyle czasu ale zrezygnowałam bo mam zorbic posiew moczu, czy któras z was orientuje sie ile dni czeka sie na taki wynik? no bo dzis chyba mi nie zrobili skoro jutro wolne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie zjadłam śniadanie. I zaraz pójdę kawę sobie zrobię. Ja dziś miałam miałam planach iść zrobić morfologie ale pójdę w piątek to od razu z glukoza zrobię i będę mieć święty spokój.
Ok 13 jadę po synka i jego kolegę. Więc będę mieć dziś wesoło. Właśnie naszykowalam parówki w cieście francuskim i zaraz zrobię babeczki dla dzieciaków.
Mała dziś w brzuchu szaleje ze nie wiem...;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja włansie pytałam w labolatorium jak oddam mocz w poniedziałek to na srode powinnamm ie wynik, mam nadzieje kobiteo bo w czewartek jestm gdzie indziej w pracy i nie bede mogła odebrac a po poludniu wizyta 🙂 Jaki tam gorąc dzizas.......U ans nie ma normlanej pogody albo ziąb albo upał od razu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, no widzisz 🙂 to zalezy od labo, ja czekałam 5 dni to ginka powiedziała ze bardzo szybko. 🙂)
Ja tez w czwartek wizyta 🤪 Juz nie mogę sie doczekać 🙂) będzie polowkowe 🙂 mam nadzieje ze potwierdzi sie nasza Michasia, chociaż siorka caly czas stoi przy swoim ze to Seba ;D

Justinka, narobilas mi smaka na parowki ale ja robię w cieście drożdżowym 🙂)

Robicie badania co wizytę? W sensie mocz, krew, alloprzeciwciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie robiłam posiewu bo nic mi nie dolega aczkolwiek zawsze jak ide na wizyte u lekarza badaja mi mocz wiec widocznie jest wsio ok w sumie to byłam teraz az 2 razy 😁 nastepna wizyta 25 czerwca a 15 ide prywatnie na połówkowe. Wiecie co ja przepraszam ze tak mało sie udzielam ale przy małej sie nie da 🤔 ja dalej mam wrazenie ze moja ciaza to jakas abstrakcja nie wiem czy do konca mi przejdzie 🤨 ja gotuje zyupe kalafiorowa bo mnie naszła ochota 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś mam zupkę pomidorową z makaronem w autka hehe...I muszę zrobić jeszcze spagetii ;-) teraz piekę babeczki...;-) A teraz wcinam nektarynki bo mam na nie fazę od kilku dni H eheh....
co do badań ja do tej pory robiłam co wizytę tylko na ostatniej nie miałam nic robić. Ale teraz też mocz krew glukoza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
latwo sie mowi.. nie martw sie waga.. skoki wagi wcale nie wplywaja dobrze na malenstwo, ja sie zle z tym czuje - dziecko to wie, pozatym wcale nie nie tak latwo jest, gdy wchodzi sie do gabinetu lekarskiego i slyszy sie na dzien dobry, ze tyle przytylas, ze to nie dobrze, ze tak nie powinno byc, ze za duzo jesz, ze pewnie i nie zdrowo..
Niezle mnie zdolowali na tej ostatniej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula masz ravje. Bo jakby sie zle zywila od razu lekarz by wiedzial po wynikach krwii. A skoro wyniki krwii sa dobre to też dziwne. Only wiadomo ze każdą z nas zaczyna źle się czuć jak waga pokazuje parę kg na plusie A do tego jak jeszcze puchniemy. Ja z synkiem w ostatnim miesiącu słuchałam i ulg na plusie miałam i to w większości przez wodę która zatrzymała się w organizmie...palce u rąk miałam jak serdelki,kostek wogule nie było widać...byłam okropna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja u siebie jakos specjalnie tej wagi nie widze, nie jestem jakos duzo wieksza niz przed ciaza, bola mnie poprostu komenatrze pielegniarek i mojej lekarki jak sprawdzaja moja wage.
A no i te czarne scenariusze, ze dziecku to moze grozic i tamto jak nie zmienie sposobu odzywiania..
Szczerze to nie wiem gdzie mi te kg weszly. Pozatym probowalam im przetlumaczyc, ze nawet jak zjem cos smazonego to zwracam to ( tak.. jeszcze wymiotuje.. ) wiec wole smazonych rzeczy unikac.
Wiadomo, ze niektore swoje rzeczy musialam odstawic, bo i piersi mam wieksze, brzuch ( talii w zasadzie juz nie mam ) biodra tez mi sie troche poszerzyly ( co akurat mi sie podoba, bo zawsze chcialam miec szersze biodra niz takie dziewczece ) ale ogolnie w wiekszosc rzeczy, typu jeansy, bluzki, sukienki sie mieszcze - jedynie kurtki, zakiety, niektore spodnie z wysokim stanem i bluzki ktore sa ciut teraz za krotkie ( nie lubie swiecic brzuchem ) odstawilam.
o
o
usg wyszlo swietnie, wyniki krwi mam dobre - oprocz tego tsh.. a one mnie tak nastraszyly, ze az mi sie odechcialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only trochę podwyższone ale niewiele , myślę że spokojnie cięwyprowadzą z tego.
Nie rozumiem tych pielęgniarek. Większość kobiet tyje w ciąży więcej niż zalecają. Sorry ale ja nie wierze że przytyje tylko 12kg heh . Fakt faktem znam dziwczyny , które nie chciały przytyć i pilnowały sie bardzo z jedzeniem i przytyły tylko kilka kilo. ALe mnie to bardzo dziwiło, bo kiedy sobie nie powfolgować jak w ciąży. Ja waga się zupełnie nie przejmuje. Widzę , że przyrasta ale nie będę płakać, lubie ten stan hehe brzuch rośnie i rośnie hhee 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only nie są jakieś straszne te wyniki lekko odchylenie od normy masz ale nie dużo więc dziwne trochę ich podejście. Z drugiej sprawy każda ma w genach też to ile ty je często właśnie ciąże przebiegały tak jak nasze mamy. Co prawda moja mama rodziła naturalnie siostra też i poród szybki A ja same problemy i cesarski hehe...jakimś wypierdkiem jestem. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie juz nie przejmuje, nie robie zadnej diety, jem tak jak dotychczas - i tak odmawiam sobie za duzo a wcale mi to na dobre nie wychodzi.
Brzuszek mam maly - 91-93 cm(zalezy od pory dnia) w najszerszym miejscu, w piersiach 99 w tylku 99 - tyje sobie rownomiernie i nic wiecej mnie nie interesuje 🙂
Doszlo do mnie, ze lekarz poprostu przesadza 😉
o
o
Od jakiegos czasu codziennie chodze sobie poplywac bo pogoda dopisuje, dzisiaj tez ide. Musze w koncu zaczac sobie rozplanowac jak ma wygladac pokoik dzieciecy - duuzo musimy zrobic zanim dziecko sie pojawi a czas tyka i tyka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my wczoraj byliśmy u teściowej na grillu wróciliśmy przed 2 w nocy. Rano wstałam ogarnelam w domu z grubsza i pojechaliśmy do teściowej i Męża siostry i na dwa samochody pojechaliśmy nad rzekę. Dzieciaki się wybawily na placu zabaw my zrobiliśmy sobie wyzerke lodowa hehe...Wiec dziś kaloryczne wręcz...;-) właśnie wróciliśmy do domu a jutro czeka mnie glukoza; -/ kupiłam cytryny hehe...spróbuję wypić z nimi zobaczymy jak będzie. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Only miej w dupie takie gadanie. Jesli rzeczywiscie jesz dobrze a wchodzi to trudno. Ale tez na wzrost trzeba patrzec bo tez to ma znaczenie.
Ja jutro mam echo i jestem strasznie ciekawa co tam wyjdzie ale z drugiej strony to mam stresa ze jsszcze coś innego wyjdzie :/

Kupilam dzisiaj 10kg truskawek i na soczek przerabiam wlasnie, opielilam troche działki i jestem padnieta normalnie az mi sie nogi trzesa.
Tez robilam glukoze i wyszlo mi 108. Nie wiem czy to dobrze w sumie. W normac jest do 99 ale pewnie bioeac pod uwage ciaze to bedzie spoko. No i hemoglobi a z 11 na 10 mi spadla. Za miesiac na 9 na bank zleci i pewnie bedzie chcial ni dać zastrzyki ale nie ma mowy nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...