Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Część. U mnie narazie ok. Ciśnienie znów skacze ale w poniedziałek mam wizytę. Zobaczymy co mi powie. Jedna z moich znajomych urodziła parę dni temu. Córkę przez cc bo stan przed rzucawkowy zaczęła mieć i się okazało ze zielone wody w 38 tyg.
Ja od jednego dnia uczę się robić na szydełku haha....kto by pomyślał. Co prawda narazie więcej psuje jak zrobię ale może dojadę do perfekcji.
My mieliśmy jechać w 2 połowie sierpnia nad morze ale przelozylismy wyjazd i jedziemy od 2 sierpnia nad morze do Karwii. Wczoraj zaklepalam miejsce u takiej babki u której już byliśmy bo się zwolniła kwatera. W poniedziałek od razu będę u lekarza to pogadam czy nie widzi przeciwwskazań...bardzo chce jechać. Teraz jeszcze jestem na etapie ogarniania urodzin syna. W następna sobotę organizuje w sali zabaw mu imprezie i dzwonię po mamach hehe by prosić na urodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉 Tu znowu cisza;(
Justyna Ty na siebie uważaj! Martwi mnie to Twoje ciśnienie.
My się w tym roku nigdzie nie wybieramy na dłużej, może skoczymy na weekend do Zakopanego albo Białki. Trochę szkoda ale mamy tyle cyrku z budową że nawet ochoty nie mam się gdzie plątać. No i mężowi szkoda brać wolne dni w pracy bo chce sobie wziąć własnie na budowę. A i tak co trzy tygodnie musi brać bo jeździmy do tego Krakowa do poradni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze w poniedziałek mam próby wątrobowe ale jak kwasy ok to one też powinny wyjść ok.
Tylko kurcze od wczoraj pobolewa mnie brzuch. Jakoś tak jak na okres czy podobnie. Np jak poleżę chwilę i wstaję to wtedy boli tak dołem.
Mała kopie już któryś dzień całkiem wysoko nad pępkiem 😉
W ogóle powiedzcie mi czy jak dzidzia się wierci, przekręca to ma to być tak porządnie czuć? W sensie nie że boli tylko takie uczucie jakby się wzdęcie robiło czy coś 😉

Ania super że u Ciebie wszystko dobrze 😉 Moja waga też nie idzie w górę 😉 Od poprzedniej wizyty 3 tyg temu przytyłam ledwo pół kg z czego myślę że większość to dzidzia;p Na dobre mi wychodzi ta dieta 😉 Zresztą na tych upałach to nawet nie mam apetytu.

Dziewczyny powiedzcie mi czy na początek wystarczy mi:
1 op pampersów rozmiar 0 30 szt
3 op rozmiar 1 43 szt
2 op rozmiar 2 108 szt

Mam mozliwość kupić je dużo taniej ale do poniedziałku i nie wiem jak to rozplanować;p
Rozmiar 1 mogę kupić 5 opakowań po 15 zł za opakowanie.
Rozmiar 2 jest 10 opakowań po 30 zł.
Nie wiem czy brać wszystkie czy po kilka opakowań na początek. Jakby nie patrząc to zaoszczędzone ponad 200 zł. Pampersy są oryginalne, nie uszkodzone czy coś, data produkcji 2014.
W ogóle zaczynam chyba wpadać w lekką panikę że nic nie wiem i na nic nie jestem przygotowana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juska, Ty tam na siebie uwazaj!
elka - mysle, ze wystarczy 🙂 ja z kolei chyba nie bede kupywac zerowek - 1dynki sa od 3 do 6 kg chyba i mysle ze takie mi wystarcza 🙂
Czuje sie juz lepiej, choc teraz z kolei mecza mnie wymioty :/ ehh zawsze cos- Wiem juz, ze nie moge jesc arbuza bo po nim lece odrazu do ubikacji, wypijam chyba 1,5litra mleka dziennie bo mam zgage i mleko mi bardzo pomaga 😉
Jutro jade do sklepu dokonczyc kompletowac swoja wyprawke - powoli bede sie szykowac do szpitala - torbe juz sobie przygotuje, tak na wszelki wypadek.
W poniedzialek mam usg, zobaczymy co mi powiedza..
Mysle, ze mi sie lozysko podnioslo (cale szczescie!) bo mloda od 3 dni kopie mnie bardzo wysoko, az mi sie cyce ruszaja 😁
Boje sie, ze mala nie przybrala zbyt wiele na wadze, przez te wymioty, grype i ten zasrany antybiotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juska, Ty tam na siebie uwazaj!
elka - mysle, ze wystarczy 🙂 ja z kolei chyba nie bede kupywac zerowek - 1dynki sa od 3 do 6 kg chyba i mysle ze takie mi wystarcza 🙂
Czuje sie juz lepiej, choc teraz z kolei mecza mnie wymioty :/ ehh zawsze cos- Wiem juz, ze nie moge jesc arbuza bo po nim lece odrazu do ubikacji, wypijam chyba 1,5litra mleka dziennie bo mam zgage i mleko mi bardzo pomaga 😉
Jutro jade do sklepu dokonczyc kompletowac swoja wyprawke - powoli bede sie szykowac do szpitala - torbe juz sobie przygotuje, tak na wszelki wypadek.
W poniedzialek mam usg, zobaczymy co mi powiedza..
Mysle, ze mi sie lozysko podnioslo (cale szczescie!) bo mloda od 3 dni kopie mnie bardzo wysoko, az mi sie cyce ruszaja 😁
Boje sie, ze mala nie przybrala zbyt wiele na wadze, przez te wymioty, grype i ten zasrany antybiotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela , spokojnie ci wystarczy. Cena faktycznie fajna. Jedynie o to zastanóå sie nad zerówkami, bo jedynka ci powinna wystarczyc. To i tak jest z tymi jedynkami że niektózy odwijają żeby pępuszka nie ruszał inny pampersem przykrywają, ale jedyneczkę się naprade krótko używa.

Only dobrze że u ciebie lepiej, ale ty nei żartuj z tym wcześńiejszym porodem. Musimy zciskać nogi i min ten 37/ 38 tydzięń , bo dziecko już sobie da rade samo 🙂

Starszna cisza na forum, pewnie się coś ruszy jak zacznie się rozpakowaywanie :P teraz lato, ciepło , fajnie na polku to się nie chce przy kompie siedzieć. Ja jak byłam w pierwszej ciąży to pisałyśmy non stop, ale to był okres jesień / zima to nawet z nudów sie siadało 😁 ale dużo się dowiedziałam od dziewczyn tam, no ale tu naszczęscie coś jeszce pamietam z opieki i potrzebnych rzeczy dla dziecka więc luz. 🤪

U mnie spoko, choć wczoraj pogrzeb, hormony tak mnie zmiękczyły że szok. Oprócz tego gorąco i korki w krakowie także miałam dość. Na dodatek chyba z nerwów czy upałów , Mały mi się nie ruszał co mnie już dobiło. Dopiero w nocy mi się wiercił :/ taki leniwy jest na taką pogodę , żadne słodkości nie działają.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki u mnie jaos leci choć te upały mnie odbijają.
Only ty się waga dziecka nie porzejmuj jak ma rosnąć to będzie rosło bo sobie z mamusi będzie sciagalo :-) ją też musze kupić w jakiejś promocji paczkę pampersow, chusteczki i takie drobiazgi żeby potem nie szalec. Ale przede wszystkim jakąś pizamke nową do szpitala coś dla siebie z mpotrezbych rzeczy. We wtorek IDE do giną to mała podejrze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laski u mnie weekend dość aktywnie. W sobotę porobilismy w domu rano małe zakupy A potem pojechaliśmy na basen do Bartka wojska ma fajny basen 12 M na 3m wiec już już takim można sobie pływać. Hehe...I tam od razu grill. Wczoraj byłam że znajomymi w szpitalu bo nich wiozlam na naurologie na Sobieskiego do Warszawy. A potem wypoczynek nad basenikiem koło domu...I ta nawałnica taka przeszła wieczorem akurat my ja spędziliśmy w aucie bo zachciało mi się zakupów i pojechaliśmy do Tesco. Koszmar...tyle wody wszedzie,gałęzie...na szczęście prąd oddali nam po godzinie. Ale jak w tv się ogląda to aż strach cholerka. ..
dziś mam wizytę u swojego lekarza zobaczymy co powie na ciśnienie.W sobotę sobotę nocy dostałam skurczy naszczescie przeszły i się nie na silily ale wydaje mi się ze coraz częściej będę odczuwać bo juz bliżej niż dalej. Mała aktywna taka jest ze czasami boję się ze wyjdzie mi przez brzuch tak naciaga jedna stronę albo druga brzucha...mały wiercipieta. ;-)
Co do pampersow ja kupiłam jedna paczkę pampersow do szpitala rozmiar 1 i jedna paczkę małą babydream na testy z Rossmanna też jedyneczki. Jedna paczkę mam 3 pampersow.
I znajomą z norwegi ma mi przywieźć za tydzień parę paczek pampersow roz 2 i u znajomej mam pampersy małe pączki rozmiar 3 z 7 sztuk. I tyle narazie jest.
co do zerowek ja nie kupuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie że u Was wszystko okej 😉
Justyna jak tam po wizycie?
Moja mała też się wierci jak nie wiem;p mąż się śmieje bo jak wieczorem leżymy i on coś mówi do brzucha to nic, ani nie drgnie a jak tylko przestanie gadać to takie kopniaki sadzi że cały brzuch chodzi;p

Ja odebrałam badania z rana no i próby wątrobowe super mi wyszły.
Morfologia nawet ok tylko WBC coś mi spadło do 8,90 i HTC poniżej normy bo 36.
Za to mocz dalej masakra;/ nie wiem kurde od czego to bo nie mam żadnych dolegliwości.
PH mam już 7, ślad białka, nieliczne bakterie. Kurde ciekawe co powie na to lekarka.

Jutro jadę do Krk więc podejrzę moją malutką, ciekawe ile jej przybyło 😉 no i oby nic mi tam nie wybadali znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey 🙂 a ja zaszalalam w ten weekend 😁 w sobote poszlismy na plaze, poplywalam, pojechalismy na zakupy - jej ile ja rzeczy kupillam 😁 znalazlam sklep z uzywanymi rzeczami i nie tylko- ale kurka wszystko jak nowe 😉
kupilam spiworek dla dziecka z disneya za 10, komplet 3czesciowy z disneya za 4 euro ( tyle, ze spodenki ma niebieskie 😁 i ogolnie to raczej dla chlopca, ale mi sie strasznie podobal, kilka par skarpetek, kilka spiochow, sweterki, sukieneczki, krem nowy z madela na moje brodawki za 7euro, te takie silikonowe ochraniacze na brodawki z etui i wkladkami z chicco tez nowe za 5 euro, 2 kocyki, takie mieciutkie buciki, kosz wiklinowy duzy na zabawki z takim misiakiem u gory, kupilam tez to do robienia odlewu z brzucha, szczotke z naturalnego wloscia i grzebyczek dla malej, poduche specjalna do spania w ciazy, walizke taka mniejsza do szpitala i pewnie jeszcze cos tyle, ze juz nie pamietam 😉 moze pozniej powklejam zdjecia 😉
Po zakupach pojechalismy do domu troche odpoczac i o 23 jechalismy na plazowa dyskoteke 😁 wrocilam do domu bylo cos po 5tej rano 😁
Dzisiaj z kolei bylam na usg po nieprzespanej nocy, bo zalalam ja lzami ( kot mi spierdylal ) Z jednej strony to nawet i lepiej, bo krowa ostatnio sikala mi gdzie popadnie, 2 duze walizki musialam wywalic - nie mialam pojecia, ze to tez mi oblala :/ teraz pewnie chodzi i poluje na kocury.
Zobaczymy moze, sie pojawi 😉
Wracajac do USG - z mala wszystko ok, jest takich srednich rozmiarow - ma 1kg i 457gram - miesci sie na 50tym centylu 🙂 strasznie mnie obkopala na tym badaniu, wyszlam i prawie co nie zwymiotowalam ( ten lekarz tez do delikatnych nie nalezal )
No i co najwazniejsze, tak jak myslalam - lozysko sie podnioslo! nastepnego usg juz nie bedzie, chyba, ze przed sama koncowka - ehh szkoda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. Ja wczoraj miałam wizytę u swojego lekarza. Mała 1414 g ma i na badaniu się zasłaniają mam kilka zdjęć buzi oczywiście z rączką na głowie. Leży bardzo nisko glowkowo i grozi nam poród wcześniejszy z tego wszystkiego zapomniałam się zapytać o szynkę ale lekarz kazał bardzo dużo leżeć....I mało chodzić. Najgorzej będzie teraz bo maluszek przybywa na wadze i będzie uciekala. Ja od ostatniej wizyty nic nie przytylam i się cieszę jak narazie. Mam zwiększyć ilość magnezu na 2 tabletki trzy razy dziennie. Co do ciśnienia powyżej 140 szpital ewentualnie wziąść drugą tabletkę depozytu i zobaczyć czy spada. Powiem wam ze jestem bardzo zawiedziona bo myslalam ze jest lepiej. Łożysko dalej nisko nic się nie podniosło. Ja teraz dużo l ezalam ale perspektywa leżenia jeszcze więcej mnie przytłacza. Jeszcze za 2 tyg mamy wczasy. I w sumie śledzę je na lezaco i bardziej odpoczywajaco. Bo mogę wybić sobie z głowy zwiedzanie czegoś Ito.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

a tak teraz wygladam 😉 pulchniutka sie zrobilam 😁
o
o
Juska, mi sie lozysko podnioslo dopiero kilka dni temu ( tak mysle, bo czulam znaczna roznice w ulozeniu malenstwa ) - jeszcze nie jest za pozno! pewnie sie podniesie 🙂
Oszczedzaj sie, oszczedzaj - byle do konca! 😉
Kurcze, Twoja mala to juz calkiem spora!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No spora spora chodź te nogi jak patyki ma haha....No i waga porównywalna jest więc w normie.
Od wczoraj boli mnie jak na okres podbrzusze ale nie aż taki mocny nie wiem czy ona znów się tak ulozyla czy jak. jak do wieczora bede miec takie nie przyjemne uczucie pojade chyba to sprawdzic. Mala normalnie sie rusza bol sie nie nasila.
Only ładna masz tą piłkę z przodu...już widać ze zaawansowany brzuszek :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only ale masz tam łądnie 😉 a buzia już okrąglutka , brzusio duży 😁 jejku ale fajnie tak sie wygrzać
Właśnie nie pisałam wam ale chyba pojade nad to nasze polskie morze. Nikt nie chce odkupić ode mnie wczasów, a trochę mąż zabulił więc byloby szkoda . Choć ostateczna decyzję podejmię jutro babka na wizycie.

W ogóle jakbym jechała to żywcem nic nie mam i to mnie przeraża , bo tu chodzę w sukienkach a ad Bałtykiem pewnie bedzie zimno, a ja żadnych długich spodni, żadnej bluzy w którą bym się zapięła hehe także męzul obiecał mi to wszytsko kupić także może i lepiej bo się obłowie

Justyna mam nadzieję że ci przejdą te bóle. Szkoda że te łożysko jest nisko i że musisz leżeć, ale już niedaleko wieć dasz rade. POwiedz daleko jedziecie na te wakacje? musisz tam uważać na siebie . Kurcze ale już duża jest Twoja córa. Ja jutro sprawdze ile mój szkrab ma . Ja przed kilkoma dniami czułąm jak mi się obrócił i chyba teraz leży główką w dół i pleckami do mojego brzucha bo czuje kopniaki tak do środka a nie do skóry. , no i oczywiście czkawka 😁

Only fajne ciuszki, dla dziewczynek są uroczę rzeczy. Jakie macie zimy w Portugalii?
Ja teraz zamówiłam sobie ochraniacz na łózeczko w gwiazki i podobny rożek, kocyk. Taką fają grzechotke piszczałkę. Ogólnie ciuszki już mam , teraz musze kupić wieksze żeby potem nie gonić, a teraz na słonku mi ładnie powysycha jak sobie popiore. W sieroniu remont w domu, także końcówka będzie pracowita 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MaryNat jedziemy do Karwii. Już też zapłacone zaliczka wiec jedziemy odpocząć. Fakt faktem boję się trochę ale mój syn czekał cały rok wiec pojedziemy. Wezmę ze sobą parę rzeczy na wszelki wypadek i cała dokumentację ciazy. Lekarz też udzielił mi parę rad jak coś..
Moja to główką leży już od ostatniej wizyty w 25 tyg byłam jakoś tak to juz główką leżała ale teraz się jeszcze bardziej opuściła i leży bardzo nisko...eh...
urlop będzie na lezaco nawet z mężem uzgodnilam ze z synkiem będą jeździć na latarnię Ito ja będę odpoczywać...No cóż coś za coś...mam nadzieję ze doczolgam się do połowy września jakoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Only ładny masz brzuszek 😉 taki prawdziwy ciążowy;p I super rzeczy kupiłaś, ten kosz jest boski;p
Justyna duża ta Twoja córcia 😉 Łożysko może się jeszcze podnieść, dużo odpoczywaj i nie martw się na zapas 😉

Ja wczoraj byłam w Krakowie w poradni a dzisiaj u swojej lekarki. Mała waży 840 gr więc idealnie na 50 centylu 😉 łożysko wysoko, przepływy okej 😉 ogólnie wszystko dobrze. W 30 tyg mają mi podać sterydy na rozwój płucek bo raczej na bank będą chcieli rozwiązać w 38 tyg, jeśli do tego czasu nic się nie porypie oczywiście. Mam nadzieję że dam radę do tego 38. Nie zapytałam czy będę mogła rodzić naturalnie a chciałabym.
No i teraz będę miała wizyty w Krk co 2 a nie co 3 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only niezle ci się przytyla heheh 🙂 a rzeczy przeboskie! I ceny nieźle kurcze!

Ja mam w poniedziałek wizyte wiec zobaczymy co tam.

Justyna no współczuję ci tego leżenia....ale jeszcze tylko dwa miechy i będzie gitara 🙂 dobrze ze masz synka starszego to takich problemów z nim nie ma.

Marynat w hm w promocji są ciążowe rzeczy i na serio fajne 🙂 ja sobie getry kupiłam bo mi tego najbardziej brakowało. A nad morzem rzeczywiscie pizdzi jak w kieleckim wiec trzeba się zabezpieczyć.

Elka super ze masz wyniki dobre! Ale jeszcze bardziej to się ciesze z tego ze się tobą zajmują. Wizyty co dwa tygodnie to tak jak ja 😉 ciut to męczące ale jak mówią ze wszystko ok to się chce jechać i popatrzeć na lalusie 🙂

Ja wam powiem jaka dzisiaj radoche mialam 😁 4 lata temu kupilismy z mężem lustrzankę taka uzywke i z nią w zestawie była drukarka taka mala do zdjęć no i aż do tej pory jej nie uzywalam bo jakoś mi się nie chciało i nie wiedziałam jak. Dzisiaj mnie olsnilo jak grzebalam w szafkach i ja wyciągnęłam i się okazało ze działa ale trzeba umieć odpowiednio podłączyć no i jak w końcu udało mi się ją do aparatu podłączyć to się okazało ze drukuje zdjęcia w połowie. Wiec ja spec rozebralam ją i doszłam co i jak i se ekstra fotki drukowalam haha niby taka głupota a tyle radosci 😉 wyszło ze mam tak jak jakby takiego polarojda tylko prądu ciut potrzeba 😁

Nie mam apetytu. Np. Dzisiaj zjadłam obiad i do końca dnia aż 2 brzoskwinie. I codziennie to samo. Nawet obiadu czasami nie jem. To przez te upały? Tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa i jeszcze mi se przypomniało. Jak byłam na plaży parę razy właśnie w stroju tak normalnie to ani jednej babki w ciazy w rosole nie widziałam. Ani u siebie na plaży ani nad morzem. I się zastanawiam czy to ze mną coś nie tak czy po prostu się tak trafiło....a do tego niby było 30 stopni i ja na słońcu siedziałam i mnie nic nie wzielo, no nic! A mój mąż się zjaral na raka...

Juz mnie tolka nieźle po zebrach kopie...zazwyczaj z prawej strony. Całkiem to fajne uczucie dopóki mi fest nie przypierdzieli a potrafi naprawdę mocno aż się sama dziwie ze to możliwe. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja ci powiem ze nie widziałam jeszcze babki w ciazy w dwuczęściowy kostiumie hehe...A ja sama chodzę w jedno. Bo tylko w ten się mieszczą w swój dwuczęściowy duża jeszcze jakoś wchodzi ale cyrki...H eheh....wygląda tak jakbym na skutkach miała trójkąty....:-)
No z tym leczeniem przerabane ale jak to w domu wstaje zakręcie się i znow leżenie...zaraz muszę się zbierać bo jadę z synem do szpitala na kontrolę do alergologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe 😁 no zrublam niezle 😁 nawet mi nie przypominajcie 😁
eee to dziwne, bo ja z kolei nie widze zadnej w jednoczesciowym 😉 sporo widuje ciazowek na plazy - kazda sie opala na potege :/ ja siedze w cieniu caly czas no i smaruje sie 50tka.
o
o
Zadzwonili dzisiaj do mnie ze szpitala :/ mam zle wyniki moczu, nie wiem dokladnie o co chodzi, ale mam sie jutro zjawic po recepte na jakies tabletki.
Cholera nastraszyli mnie.. mam nadzieje, ze to nic powaznego. Nie zauwazylam zadnych zmian u siebie.. ani mnie nie swedzi ani nie boli.. jedynie czesciej chodze siku, ale myslalam, ze to normalne :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...