Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O kurde. Coraz lepiej...na te skurcze ponoc kapiele chlodne dzialaja no i lezakowanie 🙂 do konca sierpnia chociaz wytrzymaj i juz bedzie spokoj 🙂

A ni wspanialomyslnie czop.odszedl...tez mam stresa teraz ze wzielam sie za pranie ubranek. I chyba na dniach torbe spakuje albo poczekam do konca sierpnia?

Przyszla mi tez czesc pieluch. Sa boskie mowie wam 😁 a jeszcze jak mama mi wroci z niemiec to ja zatrudnie do szycia to bedziemy mialy oryginalne i takie jak chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny przerażacie mnie 😉 Jedna ma skurcze, drugiej czop odchodzi. No kurcze straszycie mnie 😉
Coś mi się wydaje że niewiele z nas donosi do terminu.
Mnie od dwóch dni też boli krocze. Niby nie tak mocno i nie bez przerwy. Takie uczucie jakby mnie tam coś parzyło z jednej strony. Przeważnie jak dłużej posiedzę albo poleżę.
W środę mam wizytę u mojej lekarki więc podejrzę co tam u małej.
Od ostatniej wizyty przytyłam kurde 1.5 kg. Nie wiem jakim cudem bo nie napycham się, jem zdrowo, zero słodyczy, smażonego itp.

Mała rozpycha się niemiłosiernie, na szczęście upatrzyła sobie lewą stronę. Rano jak leżę na plecach to po jednej stronie mam sporą górkę a po drugiej nic;p śmiesznie to wygląda;p

Wczoraj uświadomiłam sobie że nie mam koszul do szpitala;p zamówiłam dwie na allegro, nie wiem czy wystarczy? Do porodu chyba dają szpitalną?

Ogólnie to mnie jakiś stres dopada, z jednej strony chciałabym żeby szybko zleciało do porodu a z drugiej się boję.
I jeszcze kurde mąż mi coś cuduje że chyba nie chce być przy porodzie;/ Noż kurde wcześniej chciał i to bez mojego przekonywania, sam od siebie. A teraz naśmiewają się z niego jego rodzice i brat, opowiadają mu głupoty i coś mu odwala;/ Nie będę go zmuszać no ale kurde przykro mi;/ Tym bardziej jeśli będę rodzić w Krakowie to dobrze wie że się tym stresuje i chciałabym żeby był przy mnie.

Powiedzcie mi wy do łóżeczka macie normalną pościel? Tzn kołderka i podusia czy np grubszy kocyk? Bo nie wiem co kupić. Do wózka mam taki grubszy kocyk minky z taką płaską podusią. Nie zgubi mi się mała pod kołderką? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka to ja ci powiem ze donosze 😉 moje dzieci to wredne bestie heheh 😁
Moj mąż tez sie zapieral ze nie bedzie przy porodzie a byl. On mnie zawiozl i on ze mna caly czas byl, chodzil ze mna po korytarzu no kto mnie mial pilnowac? Potem nawet do lazienki isc albo wode podac. W ogole z nim na ten temat nie rozmawiaj a wyjdzie i tak jak ma byc. A jak bedzie cc to i tak go wyprosza 😉
Koszule..w domu tez codziennie zmieniasz? Jesli tak to mozesz kupic wiecej. Ja mialam jedna swoja po porodzie zalozylam. A jak ci zabraknie to powinni dac swoja.
Co do kocyka. Niewiadomo jaki dziec bedzie. Jak cieply to mu kocyk wystatczy a jak nie to kolderka się przyda. Ja malemu kupilam kolderke to do tej pory pod nia spi (120×60) i teraz siostrze przekaze dopiero wiec na trzy lata nam starczyla 🙂 1

Moja tez dupe po lewej a nogi pod prawymi zebrami i srednio mi sie to podoba bo bola kopniaczyska..

Co do boli dolnych to norma. Bolalo mnie w pierwszej i teraz tez boli. A w pierwszej na dodatek to na samym poczatku tak mnie dupa bolala ze siedziec nie moglam 😁 teraz na szczescie nie hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny !
co wy tu wypisujecie co? Justyna nei dawaj się , jeszce ten miesiąc wytrzymaj 🙂 Skwara jaki ten czop? moze fragment co? mi jak odeszły wody, to potem wyleciał czop, ale był wielki z krwią , wiem że można bez czopu trochę pochodzić tylko to że o infekcje łatwo

Ja wczoraj miałam wizyte , Mały pięknie rośnie. Szyjka długa i twarda i babka mi mówi że jestem stworzona do ciąży i żebym miała trzecie :P

Elka ja myśle że sporo z nas donosi, ja raczej na pewno. Natalkę przenosiłam .

Wczoraj pytałam babkę o Uj , czy tam rodizć bo ona tam pracowała i odradzała mi bardzo. Teraz mam mętlik. muszę wybrać się na rekonesans 😁

Ach mały waży prawie 1600g w 30 tyg. Ciut ponad normę, tak 60% , tyłkiem był jeszce w dół.

upały mnie wykańczają, babka kazała dużó pić, bo mówi że tearz dużó babek z zanikiem wód sie zgąłsza do szpitala w taki ukrop

Ja biorę 3 koszule nocne , plus do porodu taki długi tshirt z H&m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
S kwara to możesz nie długo urodzić. Lepiej spakuj torbe:'P
Ja dziś rano miałam bardzo gęsty biały sluz E dużej ilości i skurcze znów...Ale wzięłam kąpiel i jest ok. Ciągnie mnie w pschwinach już dziś myślałam ze na IP pojadę jak się nie uspokoi. Ale biorę magnez no spe leżę i jakoś dajemy radę.
Syna właśnie odebralismy od teściów wiec koniec ciszy i spokoju...;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna co ty. Moje dzieci sa zle jesli o to chodzi 😉
Witaj w klubie mokrych koszul 😁 mam nerwa za to ale w tych upalach to calkiem fajnie chlodzi 😁
Marynat co znaczy duzo? Ja nie mam doswiadczenia z czopem:p moj nie byl z krwia wiec nie panikuje. Ale jesli mam brac pod uwage duzo to chy a duzo nie bylo. A infekcje to mam ciagle. Raz w tygodniu se zakladam jakas globulke i jest luz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe no Skwara , jak odeszły mi wody poszłam pod prysznic i na progu łazienki wyelciał bardzo duży czop, jak się rozplaskał o podłogę to był wielkości małego talerzyka, ale to było po 40 tyg wiec była też krew tam. Wiem że moje znajome chodziły bez tego czopu, czeba kontrolować czy nie ma się skurczy bo czop odchodzi zwykle jaksię otwiwra szyja. ALe jak miałaś troszeczkę to może to normalny bjaw fizjologoczny, tym bardziej że bierzesz globulki.

Justyna , 3mamy za ciebie kciuki, żeby jak najdłuzej Twoja niunia siedziałą w brzusiu. Zaciskaj nogi 😁 i myśl pozytywnie, choć i tak wydaje mi się ze masz bardzo silny charakter 🙂

mi urosly o rozmiar piersi , ale nie rosną dalej więc jeszce nie mam problemu z siarą :P mam kilka kropelek zaschniętych zawsze rano na brodawkach i tyle . Dziś przeszukałąm stare szuflady i znalazłam aż 10 biustonoszy do karmienia .. hehe śmieje się bo karmiłam cycem ze 3 tyg a tu taki arsenał miałam 😁 🙃
Ja jeszcze nic nie prałam. Po remoncie mam zamiar za to się wziąsć, ale jak się patrze na wasze suwaczki to aż miło i strasznie jednocześnie że to już tuż tuż 😁 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynat mam wizyte za tydzien to sie okaze co tam slychac 😁
Mi cycki nic nie urosly, wiec mysle ze to nie ma znaczenia jesli chodzi o przecieki 😁
Wez ja tez bym jeszcze nic nie ogarniala ale ten czop mnie zmobilizowal. Jezu remont jak ty to ogarniesz?:p

Dzisiaj mi nogi spuchly pierwszy raz. Nie tak niewiadomo jak ale juz sie kostki zmniejszyly. Teściowa w sobote na noc przyjezdza....jak mi sie nie chce gosci 😞 a i jestem mega ciekawa co powie jak sie dowie ze wielorazowek będziemy uzywac hahahah juz widze jej mine 😁

Ja tak te ubranka popralam i sie zastanawiam czy to nie za malo przypadkiem...
Mam 2 pary spiochow takich serio malych chyba na 44 rozmiar i dwie pary na 50, dwie pary spodenek, body z 10 sztuk, ze dwie bluzeczki i skarpetek kilka par. Jakos dopiero mi sie pomyslalo ze to chyba za malo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No powiem ci ze zadkoscia jest w moim otoczeniu osoba używające wielorazowek. Chyba nawet takiej nie znama;-) i podziwiam.
Ja co do ubranek to wsyztsko gotowe nawet już nie dokuouje. Muszę kupi jeszcze kołdrę i poduszkę oraz pościel dla księżniczki. Hehe...zostały mi jakieś oierdoly typu oliwka,octonisept,jedna mała butelka tom me tippe,coś do pupy bo mam tyłki nivea na oparzenia do pupy i chyba tylko z takich innych to kołysanka do łóżeczka,niania elektroniczna...I chyba wsio...
No nnci nie pozostało mi jak zacisnąć nogi i leżeć...mam nadzieję ze D otrwamy i będzie wszystko wporzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez nie znam zadnej osoby ale co tam. Nie jest z nimi tak zle. Tyle ze trzeba prac ale zadnego prasowania czy gotowania i sa takie piekne hehe 😁 dobre jest tez to ze nie trzeba zadnych kremow do tylka uzywac. Jezzcze tylko zostalo mi obczaic kwestie z chusteczkami wielo

Ja mam przeczucie ze urodze sn i bede dokupowac na ostatnia chwile rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny powiedzcie mi że Wy też się tak pocicie;p kurde już nie mogę, dosłownie ciurkiem się ze mnie leje. W życiu tak nie miałam. Nie wychodzę nigdzie bo normalnie wstyd;/

Skwara daj linka do tych pieluszek;p chętnie je podglądne;p

Wy tu gadacie o tej siarze a mi nic nie leci. Koło 20 tyg coś mi leciało przez parę dni a teraz nic. Piersi mam sporo większe i takie pełne ale żadnego śladu siary;/ A chciałabym;p

Właśnie mnie olśniło dzięki Skwarze że nie mam kurde skarpetek dla małej;p. Jedną parę kiedyś kupiłam takich ślicznych z falbanką i jakoś nie myślałam więcej o nich;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka wejdz np. Na kokosi.pl albo milovia wpisz w google te jeszcze ladniejsze 😁

Co ty gadasz hahha sie ciesz bo to calkiem niemile doswiadczenie kiedy gdzies np. Wyjdziesz i ci stanik zamoknie i bluzka i tak fajnie jeden mokry cyc:p a najgorsze jest to ze niewiadomo kiedy poleci i niewiadomo czy nosic wkladki czy nie.

Hmm ja sie nie poce 😉 jak wypije kawe to jakies fale goraca mnie nachodza ale przez te upaly to moze przez dwa dni sie spocilam jak mylam okna na 40st sloneczku 😁
Wczoraj mi nogi przypuchly co calkiem w miare temp byla i nic nie robilam praktycznie. Ale dzisiaj juz luz 😉
Tylko kurna strasznie mnie brzuch boli jak wstaje albo sie klade czy nawet na bok przekrecam...u was tez tak? Jak mnie mala kopie to tez boli.
W ogole jest taka możliwość ze cos sie dzieje z ta blizna po cc? Moze sie ona rozejsc czy cos w tym stylu?

Elka w hmie sa ladne skarpetki i taki maciupcie ze na bank beda dobre 🙂
I jakie imie u was w koncu??

Wy tez tak ciagle w kuchni stoicie? Ja dzisiaj znowu ciacho zrobilam haha masakra 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze śliczne te pieluchy;p;p Może się skuszę tak na spróbowanie;p

Mnie też brzuch boli dołem jak wstaję, przekręcam się na bok itp. Jak mała kopie to nie boli chociaż sadzi dość mocno;p

O imię mnie nie pytaj nawet;p Mąż się teraz upiera na Oliwię. Ale od groma tych Oliwek. Milenka mi się podoba ale te jakoś mniej niż wcześniej;p Nie wiem, wymyslimy jak się urodzi;p

Ja też ostatnio ciągle w kuchni cos pichcę, głównie ciasta bo potrafią zjeść blaszkę za dzień;p Dzisiaj zrobiłam znowu sernik oreo na zimno;p Mi już się rzygać chce jak na niego patrze a reszta się cieszy i wcinają;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahah elka juz sobie wyobrazam jak wszyscy maja radoche z powodu ciasta 😁
Moj maz tez sie ciagle upomina. A zaznaczam ze jest cukrowym przeciwnikiem 😉 nie wiem co go naszlo...
Dzisiaj na kolacje tarta 😉
O matko oliwka! Zupelnie nie w moim stylu! Zglupialo mu sie heheh
Czyzbys i ty sie do wielo przekonywala? 😁 calkiem fajnie bym sama szlakow nie przecierala 😁
Mnie te kopniaki bolą przez obolaly brzuch tak mysle. Mam takie miejsca ze sama sie dotkne to boli jak tolka kopnie to juz wcale masakra
Wiesz ze sie okazalo ze moja szefowa jeszcze papierow do zusu nie wyslala? I jeszcze do mnie maila napisala ze daty sie nakladaja i musze poprawic isc. Tak sie wkurzylam ze myslalam ze jej wykleje!!!!!! Napisalam do zusu i mi powiedzieli ze daty sie moga nakładać wiec chociaz ten plus ale kurna kase za zwolnienie to chyba na macierzynskim dostane. Ludzie to normalnie nie maja wyobrazni. Sama sie urlopuje i ma w dupie a ja se siedze bez kasy i kazda zlotowke licze 😞 co za pinda!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do blizny po cc może się rozejsc ślę sa to bardzo zadki przypadki zresztą jeśli jesteś po cc to na pewno lekarz sprawdza ja. Nie martw się na zapas. Ja myślałam ze coś jest nie tak ale popytalam mówił ze przez rozciągające się mięśnie może trochę p obolewac.
Mnie boli w pachwinach jak się przekrecam i kije mnie w dole brzucha wogule codziennie się źle czuje leżę mało chodzę...już widzę te kg na plusie. Eh.... już mam dość...
Do tego wogule nie mam na nic siły A tym bardziej na stanie w kuchni...
A dziś wkurzylam się na męża bo wczoraj pochlal A dziś leży w łóżku...chciałam by pomógł mi posprzątać i duża będę musiała na raty sama to zrobić. Tak to mój każe mi leżeć i u lekarza mnie opiepsza ze la ze ale tak to wielce zmęczony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara to ładnie szefowa leci w kulki. Sama trzepie kasę a ty się martw czy będziesz miała kasę na dziecko;/ dlatego właśnie założyłam działalność żeby nie musieć polegać na czyjejś łasce tylko co sama zarobiłam to miałam. U mojego męża szef też pojechał na wakacje na dwa tygodnie i wypłat im nie dał;/ i kurde jak ktoś nie ma innego dochodu to nawet sobie nie wyobrażam jak są dzieci itp.

Ja już nie wiem z tym imieniem;p Oliwka średnio mi się widzi;p
A jakie Wam się podobają prócz tych co macie dla swoich małych?;p może bym coś wybrała;p

Justyna takie właśnie są chłopy. Mój niby robi wszystko co mu powiem ale nieraz z takim przymusem że masakra;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna ja to se jakoś nie przypominam zeby moj lekarz kiedykolwiek sprawdzal te blizne, nawet o niej nie mowi. A u ciebie w jaki sposob sprawdza?
Ja bym na twoim miesjcu nie nie zrobiła. Ty masz lezec a nie za meza robic. My baby to takie glupie właśnie jestesmy bo jak chlop.czegos nie zrobi to my zaraz wszystko za nich a oni się nawet nie poczuwaja...

Elka to tez niezlego szefa ma twoj maz. Moj maz ma szefowa i umowe o prace ale urlop bezplatny....mi sie nie chce wlasnego biznesu robic...juz raz z mezem mielismy firme i ile to pierdzielenia...
Mama moja wroci z niemiec to moze cos pomyslimy ale poki co bez firmy. Nakpierw sprawdzimy czy będą klienci 🙂 chcemy szyc literki i posciele, kocyki pieluchy , zabawki i takie rozne 🙂
Z imionami dla dziewczynki to i u mnie problem 😉 może Lila, zdzislawa 😉 Noemi mi sie podoba. A najlepsze jak na fejsie sie smieja z mamusiek co nazywaja dzieci brajan albo dzesika hahah xD

Anka no w koncu jestes. Jak u ciebie samopoczucie? Jestem na takim forum gdzie babki po amnio itd i wszystkie kryzysy maja i nic nie kupuja swoim dzieciom bo sie boja...
Dzwonila do mnie wczoraj kolezanka i ma mi dac 4 worki ubranek wiec chyba juz bede miala ubranek pod dostatkiem 😁
Trochę mam stresa z tym czopem. Ale teraz to juz 3 tyg i moza rodzic wiec mam nadzieje ze wytrzymam. Ale obstawiam ze na pewno i jeszcze przenosze.
Chociaz wczoraj tesciowa mi powiedziala ze jak sie twarz zmienia to ponoc 2 tygodnie przed porodem a mi jakos ostatnio nos i usta spuchly. Ciekawa bardzo jestem.
Czuje sie taka nieprzygotowana a z drugiej strony nic mi sie nie chce...z pierwszym to juz dawno wszystko bylo gotowe i panikowalam ze jak w razie szybciej urodze to wszystko bedzie juz przyszykowane a teraz jakos tak nie wiem na luzie ze wszystkim. Mam tylko nadzieje ze sie nie okaze ze jednak rzeczywiście szybciej mnie wezmie i nie bede przygotowana...hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara terazmto ją się już badaniami nie przejmuje! Trudno. Wyszło co wyszło i tego będę się trzymała! Musi być wszystko oki. Kurcze nie slyszalam żeby aminio wyszła komuś dobrze ampotem okazało się coś nie tak? Czy na forum są też kobiety że złymi wynikami po aminio? Ją tam wsio kupuje. Dla dziecka mam ubrania poprane poprasowane szafka już stoi żeby ją jutro umyć i ciuszki w niej po układać. W tym tygodniu zamierzam wyprac wózek, nosidelko, i spakowac torbę do szpitala bo mnie już lekarka trochę ochrzsnila że powinna leżeć pod łóżkiem spakowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...