Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania ja tez w tym tygodniu ogarniam wozek i jakies spanie dla dziecka. Nie mamy kasy poki co i cos czuje ze dopiero dostane z macierzyńskim, jesli w ogole i dopiero kupie dziecku posciel..ale smutno z tego powodu.
I torbe tez miałam spakowac ale jakoś nie mam weny wiec witaj w klubie! Na tym forum to babki po przejsciach praktycznie wszystkie. Jak amnio/harmony/nifty wychodzi dobrze to i dziecko sie rodzi zdrowe. Tylko one panikuja. Sie nie nakrecaj 😉 ja tez sie za bardzo nie przejmuje. Niby siedzi mi w glowie ze moze cos tam sie okazac ale co mi da martwienie sie kiedy i tak nie mam na to wplywu.

Bylam wczoraj na spacerze moze z godzine zolwim tempem a po powrocie myslalam ze umre. Tak mnie brzuch i tylek bolaly ze komedia ja nie wiem jak to jest mozliwe w ogole? Potem zasnąć nie moglam. Dopiero gdzies o 3 a pobudka o 6 bo dziec wstal głodny...
Tak mnie zebra bola ze nie moge sie ułożyć w zaden sposob. Nie wiem jakim cudem kiedy wydaje mi sie ze brzuch mam nisko i mi na kolanach lezy a zebra mimo to bola...w poniedzialek mam wizyte. Mam nadzieje ze tolka klockiem nie bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka dziewczyny.
Odebrałam dziś wyniki i znowu dupa;/ kwasy mi podrosły do 3,7 a od dwóch miesięcy miałam poniżej 3,2. Niby dzisiaj je powtórzyłam ale wynik dopiero w piatek. Z tego wszystkiego zapomniałam odebrać wyniku toxoplazmozy. Jutro mam wizytę u mojej lekarki i pewnie da mi skierowanie do szpitala na te sterydy na płucka małej. Kurde a na takim luzie szłam po te wyniki;/ Aż mnie teraz coś zaczyna swędzieć;/ Żebym wytrzymała do tego 35 tyg kurcze no.. Doła złapałam..
Dzisiaj mi przyszła reszta rzeczy dla małej, pościel, kocyk i jakieś inne pierdółki. Wszystko takie śliczne ale jakoś nie cieszy mnie to jak wcześniej;(
Jutro chyba zacznę pakować torbę dla siebie i małej. Mam pustkę w głowie co powinnam wziąć itp.
Cholera nooooo......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka, no co ty!!!! Ta wartosc to chyba nie jest jakas krytyczna? Pewnie znowu ci dadza jakies wytyczne bardziej restrykcyjne i bedzie dobrze! A nawet jesli bedziesz miała urodzic wczesniej to trudno dziecku na pewno nic nie bedzie. A tez popatrz na to z innej strony - szybciej sie wyzwolisz z tego brzuszyska 🙂 glows do gory i grunt to sie nie przejmowac! Masz sie cieszyc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu!!!! a co tu sie dzieje? laski, odpoczywajcie!
Z reszta w sumie fajnie sie gada, ja sama zapierdylam dzien w dzien z czyms i pozniej umieram.. o np teraz :/ nie spie, bo wymiotuje kwasem - super.
Dlugo mnie nie bylo, bo remont mialam, a po remoncie wiadomo trzeba bylo wszystko wysprzatac. Jeszcze sporo mi brakuje, ale przynajmniej sciany mamy ladnie pomalowane, pokoj malej zrobiony, walizki juz dzisiaj popakowalam, brzuch mam coprawda nadal wysoko, nic mi sie nie obniza.. ale, bylam na usg w poniedzialek no i lozysko mam juz na poziomie 2-3. Gin niby nic nie mowil, powiedzial tylko, ze z mala wszystko ok, miala 2300 i ponoc pluca juz ladnie pracuja. Boje sie wczesniejszego porodu, tymbardziej, ze teraz odczuwam bole w brzuchu i w plecach - takie dziwne uczucie( mala jak kopie to mnie w ogole nie boli )
Widze, ze teraz juz kazda z nas tylko czeka na porod.. mam nadzieje, ze mloda jeszcze ze 3-4 tygodnie posiedzi w brzuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

co tam dziś u was? Justyna jak się czujesz? Only ty masz z tymi wymiotami przechlapane... powiem ci że ja w cczasie porodu, w pierwszej fazie porodu miałąm straszne wymioty... 😞 także nei wiadomo czy nie będą ci towarzyszyć w czasie porodu ...

Ela, kurcze może już nei urosną bardziej te kwasy. 3ba być dbrej myśli i jak będzie 3ba to jedź do tego krakowa , żeby ci zbili je kroplówkami...

Ania ty już masz taki tydzień na liczniku że aż mnie ciary biorą 😁

Jak sa ułożone wasze szkraby? mój był jeszce pupką w dół , ale teraz czuje tak jakby już był główką . Niby do 35 tyg jest czas żeby sobie fiknął ,ale zaczeło mnie przerażać że bede musiała mieć cc.... jakoś wole naturalnie 😁

u mnie remont przesunięty. Facet niby ma tyle zleceń że dopiero w pon przyjdzie, tak mnie tym wkurzył że szok ;/ chciałam córe przeniesc poskręcać jej mebelki , żeby zwolniła braciszkow swoje szafki, bo póki co nie ma sensu nawet prac mu ciuszków

dziewczyny , które mają już wózki po swoim starszaku, jak je pierzecie? chodzi mi o materacyk? mam tak niewymiarowy , że producent za 10 tyg mi go zrobi (!!!) szok nie hehe szukałąm na necie ale są mniejsze tylko no najwyzej teaki kupie, bo ten po natalce jest jakiś taki usyfiony łęee

Fotelik daje koledze żeby mi myjką parową wyczyscił, jak będzie nam auto sprzątał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. U mnie bez zmian. Właśnie jadę do szpitala sprawdzić co się dzieje i stoję w mega korku... mam strasznie twardy i napinajacy się brzuch i rano miałam grudki białe kleiste na bieliźnie ...
Jeszcze na dokładkę od paru nocy spać nie mogę...najlepiej mi się śpi od 7 rano. W nocy wędrówki ludów mam do łazienki itp. Masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyszliśmy do domu okazało się ze zlapalam jakaś infekcje i mam globulki dopochwowe z tad ten śluz podejrzany... Z małą dobrze ma główkę nisko i przyprawa do wschodu. Lekarz mówi ze jak będziemy leżeć plackiem to dolewamy do 36 tyg. Pochwalił mnie ze do tej pory stosuje się do zaleceńswojego llekarza i l ezalam bo tak możliwe ze już bym urodziła. Zapis kto ładny. Szyjka krótka ale jeszcze nie najgorsza..
mówił ze jeśli po cc jestem to odczucia związane z ciążą mogą być też mniej przyjemne ze może coś kuc itp bo się rozciąga i ona naciska w kanale ale ze dobrze ze przyjechałam sprawdzić co się dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna dobrze ze nic sie jednak nie dzialo!
Wiesz ja tez nie moge spac...najpierw nie moge zasnac...godzina 1 albo i pozniej mnie morzy. Potem sie o 3 przebudze i znowu zasnac nie moge. Za chwile po 6 maly się budzi i dupa ze spania. A o 7 juz chodze nieprzyyomna. Niech to sie juz skonczy.
Do tego brzuch mi sie opuscil i zebra mnie nie bolą ale za to blizna okropnie mnie boli ze chodzic nie moge. W poniedzialek mam wizyte i zobaczymy co tam. Na dodatek takie parcie czuje i brzuch mnie na okres pare dni pobolewa ale brzuch mi przy tym nie twardnieje.
Cale szczescie ze mama mi wraca jutro. Tak sie ciesze jak.nigdy nirmalnie bo juz ledwo zipie. A jak mi przyjdzie jeszcze te 5tyg sie meczyc tak to nie wiem jak ja to wytrzymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie ja też odliczam te 5 tygodni i maleńka będzie z nami. Dziś byłam na usg mała waży 2257g plus/minus 328 g. Bardzo spokojna dziś była,do tego leży tak główką nisko ze nie można podejrzeć jej. Ale rośnie zdrowo więc to najważniejsze. Ilość wód Afi15. Potem dowiedziałam z mężem mc Donald hehehe zdrowa żywność heheh....Ale tak nas naszło ze wstapilismy.
Nie mam dziś się my kolejna noc dziś z głowy i leżę i nie mam natchnienia żeby nawet lozkonposcielic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczyny.
Widzę że Wy też macie problem ze spaniem;/ Ja się budzę głównie na siku i potem nie mogę zasnąć. I coś mnie ten brzuch pobolewa, w nocy to się ledwo przekręcę z pleców na lewy bok tak mi jakoś ciężko jakbym tonę ważyła.

W środę byłam u mojej lekarki i ona twierdzi że nic mi ani małej nie grozi i że mam się przestać denerwować. Powiedziała że rodzić będę tutaj a nie w krakowie. Te drugie kwasy co zrobiłam wyszły mi znowu poniżej 3,2 więc kamień z serca. Musiałam zjeść coś co tak podziałało.

Dzisiaj znowu byłam na tym ostatnim usg prenatalnym, niby nie musiałam ale poszłam dla własnego spokoju. I dobrze bo podejrzałam mojego dziubka na 4d 😉 Normalnie widać było jak otwiera oczka;p Śliczna moja wszystkie parametry ma w porządku. Lekarz powiedział że ładny zdrowy dzidziuś;p
Waży 1790 g, u mojej lekarki też wyszło koło tego. Normalnie rośnie mi mały klocek. Jestem w szoku że przez 4 tyg przybrała prawie 1 kg. Wyprzedza termin z miesiączki o ponad tydzień. Teraz termin wychodzi mi na 21 października. Łożysko mam nadal 1 stopnia, wody w normie więc jest dobrze 😉 Lekarz się dziwił że mi tą cholestazę stwierdzili bo przy niej łożysko powinnam mieć już 2 bo się szybciej starzeje. Uspokoił mnie tym bardzo 😉 W ogóle moja lekarka zasugerowała odłożenie tych moich leków albo chociaż zmniejszenie dawki. W poniedziałek mam do krakowa ale wkurza mnie już to jeżdżenie tam. Jak znowu da mi termin wizyty za dwa tyg to chyba go kopnę w dupę.. Przecież pilnuje sobie tych kwasów i jesli są na poziomie idealnym to po jakiego grzyba tam jadę? Chyba mogliby kazać przyjechać mi jak kwasy będą rosnąć. Robią mi tam tylko usg jak moja lekarka, za każdym razem od nowa tłumaczę po co przyjechałam itp. Ostatnio się mnie lekarz pytał kto mi kazał tam przyjechać a ja mu mówię - no Pan... Jeszcze jak mi każą tam jeździć na ktg co tydzień to pierdzielę. Moja lekarka mówi że tutaj będę jeździć na oddział na ktg i przepływy a nie po krakowie się tłuc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no i na te sterydy za 3 tyg idę i od razu wtedy na pierwsze ktg.
Jeszcze dzisiaj mnie wzięło na oglądanie porodów na you tube i kurde tak się zryczłam że szok;p przecież jak mi malutką tak położą od razu po porodzie to chyba się tam zaryczę ze szczęścia;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka no moze troche bez sensu ze kaza ci tam jezdzic...ale moze to lepsi specjaliści? Moja mala w 30tc wazyla2kg:p teraz az sie boje bo pewnie ze 2,5 jak nie lepiej bedzie.
Dobrze ze te kwasy w porzadku i zgadzam sie z twoja lekarka ze masz sie nie denerwowac!!!
W poniedzialek mam wizyte i az sie boje co tam z tymi nerkami 😞 moj lekarz tez nie pamieta ale mnie nie wypytuje za kazdym razem i pielegniarka mu czyta 😁 ano i ja tez lozysko mam 2. Teraz ciekawe czy nadal 2. Mam jakies dziwne przeczucia ze cos będzie nie tak. Mowie wam.
Ja tez ryczalam jak mi malego dali po wyjeciu z brzucha. To chyba najlepsza chwila w zyciu zobaczyc swoje pierwsze dzieciatko takie upragnione i wyczekane! Gwarantuje ze i ty sie powyjesz hahaha 😁
Elka ty jestes specem od tapicerki to mi powiedz czym ja mam skore traktować? Mam taki tluszcz do skor i go nakladam i przez jakis czas te fotele sa fajne ale wkurza mnie to nakladanie bo czasochlonne. Moze ty masz jakis patent?

Justyna a jak po gosciach?

Ja mam spadek formy. Dzisiaj to juz apogeum normalnie. Boli mnie wszystko oczywiscie ze lazic nie moge ale jest plus bo zebra mnie nie bola! Chyba mi sie brzuch opiscil. No nawet jak sie golilam do tej pory to z boku patrzylam i widzialam a teraz nie moge zajrzec nawet z boku. I to tak na dniach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka , pewnie jak kwasyw normie to ci się nie dzowie że cię do kraka ciągną. Jednak ja i tak bym wolała dmuchać na zimne, tym bardziej że ta cholestaza pojawia się zwykle w końcówce ciąży i musisz to bardzo kontrolować .
Bardzo duża Twoja dziewczynka i Skwara Twoja aż 2 kg ważyła?? hehe to będzie miałą z 4 jak nic 😁 😜

U mnie z tym płaczem po porodzie to było inaczej. Rodziłąm naturalnie i może byłam w takim szoku czy coś, ale nie płakałam jak ją zobaczyłam. Ucieszyłam się bardzo, ale tyle. Taka wielka fala miłosci mi przyszła jak miała może ze 2 tygodnie, pewnie dlatego że mnie przestało już boleć wszystko 🙃

Justyna dobrze , że pojechałaś i super że te leżenie daje efekty 😁

Wiecie ja też ostatnio miałam dużo śluzu w badaniu moczu ale babka niby ze w normie, kazałam jej przez badanie gin zobaczyć czy nie ma jakiegos syfu i mówi że ok, ale ona jest chyba za lajtowa jak chodzi o mocz. Jak zobaczyłam na wypis ze szpitala po porodzie, to mnie zamurowało. Pisało tam patologiczny wpływ matki na płód, bo powidiałam im że nie brałam nic na bakterie w moczu, bo lekarka mi mówi że taka liczba nie świadczy o infekcji i bądź tu mądry hehe a ciąża z N.była wręcz książkowa

A jakie te globulki bierzecie?

Kupiłam super kombinezonik dla małego ale rozmiar 68, teraz się zastanawiam czy nie kupić mniejszego , tylko szkoda kasy na ten miesiac góra dwa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynat ja tez mam najmniejszy kombinezon na 68 i sie chyba dam na spokoj bo to ciekawe czy zaraz nie bedzie dobry. E tam 😉
Dzisiaj po wizycie mala 2,5kg lol myslisz ze do 4 dobije? To mozliwe?w 3d widzialam dzisiaj to taka pulchna jest haha franek byl chudzina nawet na 3d tylko dlugi wiec.pewnie tolka bedzie krotka a gruba 😁
Buraki mnie z kuchni wolaja...a tu znowu upal. Nieeeeee
Co to znaczy ze patologiczny wplyw matki? Jak to brzmi w ogole...jak bys trula albo podpalala tego dzieciaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze ja mam problem z oddychaniem 😞 normalnie czasem tchu nie moge złapać masakra jakaś, nie wiem chyba dziecko tak wysoko już uff lub nerwy mi się tak objawiają ???

no z tym patolgicznym wpływem to było mega wkurzające , ja matka z pierwszym dzieckiem staram sie heh nie piłąm nawet coli przy natalce hehe a tu mi taki syf na wypisie napisali , najlepszy był lekarz jak przyszedł mała oglądnąć do domu , to aż sie śmiał ze mnie że ja dmucham chucham a tu takie coś 😮 ale wiem swoje, no ale co se dziecko za ileś tam lat pomyśli jak to przeczyta, że matka jakaś ćpunka czy pijaczka heheh 😁 polska służba zdrowia jest nadgorliwa jednym słowem 😁

wow 2,5kg, dużo dużo 😁 ale masz szczęście że ją podlądniesz . Mój to się tak chowa że nie ma szans nic zobaczyć oprócz nóżek , a też mi się wydawały pulchniutkie 😜

pryzszły mi dziś majty poporodowe z SENI a=takie bandażowe, bo pamietam że były wygodne to sobie kupiłam, ale ciekawa jestem czy pozwolą nosić poporodzie te majty. U mojej kol. nic nie pozwolili masakra , przecież jak tu stać czy coś z tą pieluchą heheh normalnie masakryczne te podkłądy są co nie? takie wielkie że mi chyba pół torby zajmą :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...