Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marynat z tym bolem to mozliwe ze sie chce przekrecic. Ale moja niby dobrze ulozona a tez jak się rozpycha to ja namawialm zeby siedziala grzecznie no boli. A w pierwszej ciazy tez smigalam do konca i nic mnie nie bolalo a teraz jakas masakra...ale tez ogolnie mam brzuch nizej. A ty jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No chciałabym go odciąć od nich ale teraz już serio nie chcę sobie nerwów psuć. Ale jak tylko urodzę to sobie pogadam z teściową...

U nas wiem że nawet przy 3800 robią cesarkę. Ale to też zależy czy dziewczyna jest drobna czy wysoka. Mierzą właśnie miednice itp.

Mi sąsiadka mówi że jak śni się poród to na żywo przechodzi się go leciutko;p

Ja mam zaś brzuch pod samymi cyckami;p normalnie tak wysoko że aż dziwnie wyglada;p
Twardnieć mi nie twardnieje ale teraz mnie tak w kroku boli że ledwo siedzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka może i masz rację. Lepiej się teraz nie denerwować.
Mnie jak mierzyli to stwierdzili ze urodze a mały nie chciał zejść do kanału i coś czuje ze z tym klockiem będzie to samo..
Ciekawe od czego zależy jaki ten brzuch jest...ja jeden wysoko, teraz nisko...

Only Laura juz z Tobą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej Zoska spi to wpadłam na chwile zobaczyc czy only urodziła ale widze ze zadnych wiesci nie ma albo biedna teraz prze 🙂 ja nie wiem ile mały wazy pytałam lekarza to powiedział tylko ze nie jest ani za duzy ani za mały musze poczekac do 28 wtedy w szpitalu mi powiedza ile wazy młoda wielka nie była waga urodzeniowa 3075 za to szybko poszło o 24.30 pojechałam do szpitala byłam cos przed 1 a o 2.44 młoda sie urodziła 🙂 Elka Ty sie nie denerwuj olej ich wszystkich podejdz do tematu ze tak powiem lajtowo szkoda nerwów na takich ludzi miłej soboty my wybieramy sie niedługo do znajomych na grilla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Moja dentystka nie chciała podać bo w ostatnich tygodniach nie wolno. Więc mi tylko przymrozkiale to niestety na koniec i gwarancja mmała bo czułam ból ... Ale już chyba kanały się zatruła bo nie boli. Nadal tylko walczę z zapaleniem ucha do tego mega katar... po prostu bajecznie.
Ja mam brzucho nisko już cycyki mi na nim nie leżą. Jak byłam tydzień temu na ip ze kurczaki szyjka miała 2 cm a rozdarcie na opuszek;-) a mała nisko i główką napięta na kanał...powiew ok. Wczoraj z synem byłam na pobraniu krwi co ja przeszłam z nim za histerię bo on panicznie boki się igieł... O kosi.... Ale się udalo. Ja wizytę u gina mam 28 września. Tydzień temu Zosia wazyla 2700. Skwara spora ta twoja kluseczka. Ela idź podejdź złóż życzenia nie znizaj się do pozomu tych kołków. I fakt faktem kupilabym winko i kupony do lotka wsadził w kartkę i tyle... skoro oni też wam nic nie dawali to bym się odwdzieczyla zobaczyli by jak to milo;-) tylko taka zemsta bardzo słodką lepiej smakuje.
Udało mi się dziś odebrać bo upolowalam na olx hustawke bujawke Fisher Price elektryczna za 50 złotych i udało mi się ja dziś odebrać...babka zaproponowała ze jak będzie mi coś potrzebne bym dała jej znać bo ma forcie i będzie się pozbywają po woli wszystkiego...;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey laseczki 🙂 ja jeszcze w dwupaku 😉 ale jechalam wczoraj jeszcze do szpitala, bo ten czop mi odchodzi i zamiast nitek krwi pojawila sie zywa krew - calkiem jej bylo sporo - wyslali mnie z kwitkiem do domu twierdzac, ze to przeciez normalne :/ ujj, ze noc mialam przesrana, dzis mnie boli krocze okropnie, dupa tez mnie boli, ledwo chodze i plamie na brazowo :/
Nie wiem ile jeszcze tak pochodze.. ale raczej nie dlugo.
Ehhh laski, ta koncowka mnie wykonczy... boli jak cholera, wszystko przez moja lekarke.. nie wiem jak Wam sprawdzaja stan szyjki, ale tutaj? wlozyla mi praktycznie 2 rece do srodka i zaczela przewracac nimi we wszystkie strony i tak zaczelo sie u mnie to krwawienie i wypadanie tego czopu, w szpitalu powiedzieli, ze rozwarcia jeszcze nie mam, wiec nie beda mnie torturowac i wkladac rak do srodka.
o
o
tak czy siak, naczytalam sie, ze jak odchodzi czop w krwia to w zasadzie dni mnie dziela od porodu - 2-3 dni.
Nastepna wizyte mam planowo za tydzien w piatek - masaz szyjki.. lekarka mi powiedziala, ze ona nie chce bym przechodzila ciaze i chce bym urodzila wczesniej :/ dodala, ze nie wierzy ze dociagne do tego piatku, ale gdybym jeszcze dociagla to w poniedzialek 21 chce bym sie przygotowala do wywolania porodu.
o
o
mam nadzieje w takim razie, ze urodze wczesniej sama od siebie.. nie chce wywolywania :/ po co? nie rozumiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only a ja myślałam że juz jesteś po :P

No to cie babka urządziła hehe moja koleżanka tak miała jak ty. U niej babka specjalnie jak się potem okazało zrobiła takie "niedelikatne" badanie. Za 2 dni kazała jej podejśc na ten masaz szyjki, pamiętam że opisywała że krew leciała i bolało jak fiks i wywołało skurcze. Ja też miałam ale już po odejściu wód masaż szyjki żeby szybciej szło, no boli ale ja już miałam te skurzce porodowe, wiec nei wiem co bardziej :P

Ciesz się juz końcowka, długo nei pochodzisz . Ja nie rozumiem tego wywoływania, właśnie siostra mojego dwa porody wywoływała . Ja wole zdac się na nature (choc w tej ciąży nie wpłynę na położenie dziecka niestety).

Porób coś w domu, pochodź po schodach, itp. Nie przemęczaj się jednak za bardzo bo może cie w każdej chwili wziąć i musisz mieć siły 😁 😁

jejciu wy jesteście już na finiszu . Mnie czasem jak zaboli to się aż boje, bo jeszcze mi trochę zostało 🙂

Dziewczyny co rodzily CC. Jak wygląda połóg ? jak tą rane myłyście /zajmowałyśice się ? jak wyglada opieka nad dzieckiem po cc? jak dieta po cc- kiedy mogłyście jeść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only ale jaja...ciekawe dlaczego ona nie chce żebyś donosiła ? Jak masz plamienia to na pewno Cię na dniach weźmie 🙂 baby są ogólnie niedelikatne dlatego ja zawsze Finów chłopów wybieram.

Marynat kto wie a może twe dziecię jeszcze cie zaskoczy i się obróci 🙂 ja przeglądałam dzisiaj papiery z pierwszej ciąży i mój mały w 34 tygodniu był pośladkowo i mnie cc wtedy straszyli ale na kolejnej wizycie juz był ułożony dobrze, no ale i tak nie chciał wyjsc 😁
Po cc się nie moczy tej rany bezpośrednio tylko normalnie przemywa woda z mydłem. Plusem jest to ze mniej odchodów, mi jakoś szybko przestało lecieć i po wyjściu ze szpitala to w zwykłych podpaskach kilka dni chodziłam i szybko przestało lecieć. Opieka nad dzieckiem normalnie. Zanim zdejma szwy to trochę uwiera ale potem już ok. Dieta tez normalnie. Po cc jakiś czas nie można jeść nic, pamiętam ze nie mogłysmy się z dziewczynami doczekać kiedy dadzą nam jeść i pierwszym jedzeniem była szklanka obrzydliwego kleiku ale jak to wtedy smakowalo 😁 i potem już normalnie. Tylko się pytają czy gazy juz odeszły 😉 a potem czy była kupa haha 😁

My dzisiaj przyjechaliśmy do teściów. Prowadziłam ja prawie 200km i super mi się jechało. Brzuch się opuścił to zebra mnie nie bolą. Ale za to teraz tak mnie boli dupsko i czuje parcie takie jak by mi mała miała zaraz wylecieć. I od rana mam skurcze....mama mnie wczoraj nastraszyla tymi swoimi snami i kazała torbę brać ze sobą ze wzięłam 😉 wątpię że jutro urodze:p ale całkiem bym się cieszyła bo ledwie laze normalnie nie wiem jak to możliwe. ...

Justyna ja cały czas się zastanawiam która tu pierwsza urodzi. No i wychodzi na to ze only a potem obstawiam ciebie ale ciekawe jak tam Anka bo ona miała umówiona cesarke tylko nie pamiętam na którego września ale jakoś niedługo chyba...:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only myślę że spokojnie urodzisz bez wywoływania 😉 Mi lekarka powiedziała że wywołują tylko jak jest
ciąża przenoszona albo np przy tej mojej niby cholestazie. Ale też uspokoiła mnie że jak wyniki będą ok to nie będą na "chama" wywoływać.

Justyna ja upolowałam na olx hustawkę bright starts na 60 zł i jeszcze babka mi dorzucić ma jakąś kurteczkę na zimę dla małej 😉 w poniedziałek ma mi przyjść, ciekawe czy faktycznie w idealnym stanie 😉

Skwara moja mama ma to samo ze snami;p zaraz panikuje i każe mi sprawdzać w senniku;p a ja jak widzę że głupoty jakieś piszą to jej mówię coś innego żeby się uspokoiła;p

Ja dzisiaj miałam masakryczną noc;/ myslałam że już nie wyrobię. Tak mnie krocze bolało że z łóżka wstać nie mogłam na siku. A wstawać muszę z 5-6 razy;/ I jeszcze jakies skurcze mnie zaczęły łapać. Niby przeszły ale już miałam mojego budzić. Jeszcze rano stanęłam na wadze i kurde przez tydzień mi 1 kg przybyło;/ ja pitole nie wiem od czego jak dalej mam tą dietę, nie żrę słodyczy i tłustego, ogólnie nie obżeram się. Przecież dziecko mi 1 kg nie przybrało za tydzień... A cieszyłam się że nie przytyłam tak dużo. Teraz mam 7 kg na plusie ale jak mi tak będzie przybywać to mi dojdzie jeszcze z 5;/

Skwara podziwiam Cie z tą jazdą samochodem. Ja jak przejadę 20 km to wysiąść z auta nie mogę tak mnie wszystko boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi powiedziala, ze to dlatego, ze jestem po in vitro.
nie kumam tylko dlaczego? skoro cala ciaze traktuja jako ciaze normalna a nie wysokiego ryzyka.
o
o
nie wazne, u mnie narazie spokojnie 🙂 plamie jeszcze ale sporadycznie, skurczy juz nie mam, krocze nadal boli ale chyba jeszcze pochodze tak z tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też dość sporo jeżdżę autem i dość często ale coraz częściej już mam dość. Coraz to ciężej.
dziś dostałam torbę ciuszkow dla małej od mojego męża siostry. Dzis kurier przywiózł mi ostatnią już paczkę dla małej poduszkę i kolderke stelaż do baldahimu itp. Pizamke do karminienia do szpitala i majtki po porodowe ale z doświadczenia wiem ze trzeba przymierzyć bo zamówiłam rozmiar 42. Hehe...mam nadzieję ze dupa mi się zmieści. ;-) bo na jednym z forum dziewczyny piszą ze zamowily 44 i małe hehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesć 🙂

troszkę tu cisza nastała a myślałam że przy końcówce bedziemy bardziej aktywne 😉

Justyna jak tam dzisiaj się czujesz?
Only jesteś czy krzyczysz na porodówce :P ?
Skwara jak u ciebie ? Tolka taka duża , wiec kto wie czy nie zechce wyjśc wcześniej .
Ela jak u ciebie kwasy? i jak po chrzcinach i ślubie ? zrobili siary czy dało się przeżyć?
Ania ty już pewnie po . Odezwij się !!!
Niusia , a jak ty się czujesz?

U mnie ok, byłam dizś na badaniu krwi, zrobiłam tylko morfologie i mocz , bo wcześniej zrobiłam sobie te co nie 3ba było na czczo te do szpitala hiv, wr itp

U mnie ta końcówka ciąży inna niż przy córce. Tearz cześto czuje podbrzucsze, jakoś się męcze szybko i te ruchy dziecka są dla mnie bardzeij bolesne. Uwielbiam jak się rusza , ale wiecie jak boli taki klusek jak się próbuje przekręcić. 😁

Jutro mam wizyt e w końcu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja sie tocze dalej a wszystko mnie juz tak boli ze masakra 🤨 dzis byłam z młoda u pediatry klocek wazy 9300 tak wiec mam co nosic i dostała szczepionke wiec pewnie kilka dni nie bede zagladac bo bedzie płaczliwa i tylko na raczkach bedzie siedziec no ale coz moze szybciej urodze 😁 no własnie dziewczyny odzywajcie sie choc raz dziennie bo cisza tu straszna nastała a potem jak urodzimy to czasu na pisanie nie bedzie ide ogarnac mieszkanie bo młoda zasneła i musze cos ugotowac ajjjj jak mi sie nie chce jedyne pocieszenie ze jescze tylko wizyta w szpitalu 28 i na razie spokoj z terminami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉 faktycznie forum nam pustoszej;(
Może dziewczyny już się powoli rozpakowuja?;p

Mary ten ślub i chrzciny to w tą sobotę są 😉 i mam coraz większego stresa... Po prostu nie mam ochoty ogladać popisywania się mojej teściowej... Może jakoś przeżyję.

Ja wizytę mam dopiero w następną środę. Jutro mam ktg i idę sobie zrobić nowe kwasy. Ostatnie wyszły mi dobrze. W nast tyg muszę zrobić to GBS kurcze ale mam cykora;p Jeszcze teraz jakaś wrażliwsza się w tamtych miejscach zrobiłam. Ostatnio jak mnie lekarka badała to kurcze trochę bolało.

Mary ja przez dzień czuję się dobrze, nawet nic mnie nie boli dość. Ale noc to jest masakra jakaś. Ani się przekręcić, ani wstać. Nie wiem dlaczego. A rano jak się mała przekręca to mam wrażenie że mi skórę rozerwie. Dzisiaj nawet nagrałam sobie to telefonem 😉 To jest najbardziej bolesne ale uwielbiam to;p jak się tak wypnie do góry to ją sobie głaskam;p

Kurcze my to Mary chyba we dwie zostałyśmy na koniec;p jeszcze Pauleczka była ale coś dawno się nie odzywa 😉 No chyba że spłatamy figla i wcześniej urodzimy;p Ja to myślę że 38 tydzień to u mnie będzie maksimum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jaka jestem wściekła!!!
Przyszło mi łóżeczko i cholera całkiem inny kolor;/ wybrałam sobie "orzech" a to co przyszło to nawet nie wiem jak nazwać. Jakiś taki przydymiony żółty? Całkiem co innego niż na zdjęciach;/ No szlag mnie trafi zaraz. Potem zrobię zdj i wysle sprzedającemu ale nie opłaca mi się odsyłać na własny koszt i znowu czekać z dwa tygodnie na zwrot kasy bo łóżeczka bym już od niego nie wzięła.
Normalnie się poryczę zaraz. Gościu ma same pozytywne komentarze. Mąż mówi że mi to za dzień przemaluje ale kurde no wściekła jestem....;/;/;/;/

Same patrzcie:
to co przyszło:


to co zamówiłam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie napisałam i czekam na odpowiedź. Nie mam zamiaru odsyłać na swój koszt bo to przecież on wprowadza w błąd. Kurde chciałam zaoszczędzić to ładnie na tym wyszłam. Gdyby to był chociaż jakiś określony kolor a to wygląda jakby ktoś pomalował tylko jedną warstwą farby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka ładnie wyglądasz mały masz brzuszek,-) albo się tak wydaje.
Ja dziś czuje się koszMarnie w nocy się krecilam non stop. Rano wstałam z bólem krzyża i bólem w kroczy okropnym i ledwo chodzę naprawdę. Ale nadal w dwupkau...Tak bardzo chciałabym urodzić. I mnie w piątek 37 tydzien wiec niech się dzieje wolą Boska. 28 września mam ostatnia wizytę. Odebrałam wyniki morfologi bo sobie robiłam i hemoglobiny hematokryt poniżej normy kroniki białe powyżej coś tam jeszcze też za nisko... przed samą wizyta zrobię znów zobaczymy co wyjdzie;-)
Dziś na domiar złego samopoczucia mam do pilnowania 4latke męża siostry córkę bo nie miał kto z nią zostać więc przywieźli ja o 22 wczoraj na noc i do samego wieczora będzie siedzieć u nas a jest bardzo męcząca...najlepiej jakby się wkoło nią zajmować. Śpi w pampersie do tego jest przeziębienia wiec bajka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂

Jak milo ze mnie pamietacie 😉 Duzo nas nie przybylo w tym czasie a pomysl grupy zamknietej na FB JEST SUPER 🙂

Ogolnie u mnie duzo zmian dlatego tez nie odzywalam sie... Z mezem wzielam rozwod 9.09. - musialam sie wypisac na żądanie, jego partnerka jest w ciazy i maja termin na styczen. Robi mi problemy juz bo pierwsze alimenty ni zaplacone a poza tym chciala ja wziac od mojej mamy bez mojej wiedzy ze swoja rodzinka do rodzicow na wies na weekend wykorzystujac to ze jestem w szpitalu ale mu sie nie udalo to powiedzial ze ograniczam mu kontakty z dzieckiem a tym samm poda mnie i moja mame do Sadu. Zaznaczam ze wczesniej trzeba bylo sie prosic by przyszedl do dziecka i nie odbieral telefonu albo umawial sie a wylaczal tel ...

Z ojcem dziecka sie rozstalam, nie mamy kontaktu od 24 maja .... duzo sie stalo, oboje zawinilismy ale to temat rzeka wiec innym razem Wam opowiem. W kazdym razie trudno Wam bedzie to ocenic bo wyglada to jak wyglada ale wierzcie mi ze ja go nie usprawiedliwiam ale wolalabym bysmy tej kwestii nie ocenialy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kolejna kwestia dotyczy mieszkania- zasilek mialam opozniony z ZUS- u wiec wlasciciel kawalerki kazalmi sie dzieckiem wyprowadzic do konca wrzesnia. Mam na oku mieszkanie 2- pokojowe ale nie wiem jak to ogarnac w praktyce jesli chodzi o podpisanie umowy i przeprowadzce itd.

Z pracy mnie w marcu zwolnili bo mąż mial sprawe karna za sfalszowanie dokumentow do umowy pozyczki we Firmie w ktorej mnie wlasnie zatrudnili tzn wypowiedzeniei dostalam na 4 kwietnia czyli to byl moj ostatni dzien w pracy a na L4 poszlam od 1 kwietnia. Przepracowalam miesiac takze liczy mi sie chorobowe stad zasilek z ZUS-u ale macierzynsi juz nie i zostaje bez kasy po urodzeniu dziecka. Nie wiem czy w ogole bedzie mi sie liczyc za pobyt w szpitalu ale chyba nie bo jestem nieubezpieczona... Masakra bo byly mąż alimenty zaproponowal smieszne 300 zl a ojca dziecka nie wiem jak znajdzie Sąd ale poki co tez nic nie dostane. Becikowe ale nie wiem jak to ogarnac bo nie mieszkam z mezem od ponad roku ale rozwod byl teraz a dochody z poprzedniego roku sie licza i moze ten drugi tysic nie bedzie mi sie nalezal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do szpitala to trafilam tu poniewaz mialam rozwarcie 1,5 cm i skurcze w 33 tyg i 3 dniu takze skierowanie i tak leze 3 tyg. Dali mi kroplowke na wyciszenie skurczy i sterydy na dojrzewanie pluc dziecka. Maly ma podejrzenie hipotrofii czyli zchamowania wzrostu gdyz wazy jedyne 2100 g i nic nie przybywa na wadze. Kazali lezec wiec leze- 8 razy na dobe KTG , 2 razy USG Doppler... Wczoraj odstawili mi Luteine i Magnez , dostalam wczoraj 4 czopki i skurcze jakies mialam ale w nocy cisza, rano znowu czopki , zaraz na USG z ocena masy płodu , badanie ginekologiczne i decyzja co robimy. Nie moge tylko zinterpretowc tego ze w razie czego nie kazali mi ani pic ani jesc wiec czekam na te badania na glodniaka i jak na zbawienie. Juz mam dosc szczerze mowiac ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna wszyscy mi mówią że mam mały 😉 ledwo wystaje mi za cycki;p za to poszło mi w boki i mam takie jabłuszko;p Ty też masz malutki ten brzuszek 😉 na tych zdjęciach wyglądasz jak nastolatka;p super 😉

Magda masakra co się u Ciebie porobiło. Ja nie wiem co z tymi chłopami się dzieje;/ też swoje przeszłam z moim ale to głownie przez jego rodzinę. Na razie jakoś się dogadaliśmy. W ogóle masz jakieś wsparcie w rodzicach, rodzinie? Nie próbowałaś szukać ojca dziecka na własną rękę? Przez znajomych itp? Przecież musi wziąć jakąś odpowiedzialność za małego. Musisz się postarać o jakiś zasiłek z opieki, przecież na pewno istnieją jakieś zapomogi dla samotnych matek. Wiadomo że do pracy przez dłuższy czas nie pójdziesz a musisz mieć kasę na dzieci.
Nawet nie wiem co Ci doradzić, kurcze ciężka sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...