Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a w kwesti ubrania dziecka po porodzie i w czasie pobuyu w szpitalu. Ja urodziłam w marcu poprzedniego bejbka i ubierałam body plus pajacyk i miałą kocyk czy becik . Teraz mamspakowane tylko po pajacyku, właśnie nie wiem czy dawać jescze jedną warstwe? bo takie maluchy szybko marzną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justyna ale ci fajnie! Też już bym chciała a tu jeszcze do wtorku musze czekac 😞
Marynat ja trochę więcej zakładam body pajacyk bawełniany i na to taki pajacyk minky no i kocyk. Mam do szpitala 10 min może więc jakoś to będzie. Mam już dość normalnie. Miałam w piątek przepowiadajace i koniec. Dziś niedziela juz i cisza dalej.
Jak pójdę do szpitala ze skierowaniem na cc od lekarza który tam nie pracuje to mogą mi odmówić w ogóle? Teraz to mój główny stres ze mnie z kwitkiem odesla albo będą kazali SN. .ale gadałam z koleżanką i mam ciut dalej szpital gdzie nie robią problemu ze znieczuleniem wiec najwyżej tam się wybiore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna ty będziesz mieć super date 5.10.15 😁

Skwara , myślę ze jak masz skierowanie to jaj robić nie będą , najwyżej przejedzieszz do tego drugoego szpitala bo duze dziecko jak Twoja Tola to tylko cc . Ale już nie długo, zostane tu samaaaaa 😞 🙃 🙃 🙃 🙃 heheh

Skwara mi chodziło o pobyt w szpitalu, jak tam będziesz ubierać ? bo na wyjście to mam bod, pajacyk, takie cieplejsze wdzianko no i kombinezon i czpaeczkę. U mnie daleko do szpitala 😞 jazda ok godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MaryNat nienpomyslalam nawet o dacie hahaha rzeczywiście fajna data;-) dlatego ciotka mojego męża wczoraj mówi aby mała przyszła 5.10 bo fajna data hahaha...Ale nie skapnelam się o co chodzi....
to fakt podjadlam tak ze szok..... zaraz idę pod prysznic nasmaruje się balsamami i będę się zbierać bo na wierzchu muszę być na izbie. Powiem wam ze mam stracha hahaha....zaczynam się bać ze sobie nie dam rady.
właśnie ja do szpitala wzięłam całe pajace nie brałam żadnych kartoników itp myślicie ze dobrze ???I właśnie body wzięłam ale nie wiem czy ubierać po porodzie od razu body skarpetki i pajacyk i czapeczka czy tylko sam pajacyk bo i tak zabijają w kokon tego dzieciaczka. Syna r odzilam w lipcu i nie wiem kompletnie jak to jest o tej porze roku.
Na wyjścia zostawiłam kombinezon i kurtkę i spodnie dresowej dla małej w domu. Z welur na bawelnie i czapkę myślę ze starczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://ifotos.pl/z/shnxxrp
zdjęcie chwile przed przyjęciem do szpitala. Jestem już przyjęta na kto okazało się ze mam regularne skurcze co 9 minut. Cały czas boli mnie podbrzusze. Położna pogorszyła mnie ze wyglądam w środku jak pierworodka....heheh.... rano cięcie. O 24 znów ktg i o 6 znów.... narazie leżę pije wodę i czekam hehehe.....mam dużego stresa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juska trzymam kciuki!!! Dzisiaj Wam wysle zdjecie z narodzin i z dzisiejszego dnia. Sorki, ze tak zaniedbuje to forum, ale brakuje mi czasu. Dzisiaj moj aniolek nie dal mi pospac, 3godzinki spalam dokladnie. Teraz musze odciagnac pokarm i ide z nia na pierwsza wizyte u pediatry. Odespie sobie popoludniu o ile mi pozwoli 🙂
Mozecie mi powiedziec ile jedza wasze dzieci? Bo ja juz po 150ml mleka odciagam co 3 godziny nie wliczajac nocy i hdybym podala malej te 150ml to by to wypila. Ogolnie je teraz po 90ml mniej wiecej co 3 godziny, ale zauwazylam ze jej to zaczyna nie wystarczac. O 2 w nocy zjadla 90ml, o 5 tez i o 6 z czyms dalam jej jeszcze 40ml. Cala noc mi marudzila dzisiaj, myslalam ze jej zimno, bo brzuszek miala pelny, pielucha sucha, kolek juz nie ma. A tu sie okazalo, ze ona byla poprostu glodna. Teraz spi jak aniol a ja zaraz musze ja wybudzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna dawaj znać 🙂 już pewnei jesteś po 🙂

Skwara ty jeszce jeden dzień 😁 😁 wow ale zleciało.

Ja przeziębiona, spałam też może 4h 😞 oddychać nie mogłąm bo nos zatkany , a potem zjadłąmcoś i dostałąm zgagi 😞 heh

Only, rozumiemy cie , noworodki bardzo absorbują czas i no i mama jeszcze nie w formie . Wow Twoja córa bardzo dużo je! ja mojej na poczatku z 60ml do 90 dawałam tak ok 3h. 150ml chyba dopiero wypijałą jak miałą 2 msc :P ale moja z tych niejadków , chudzinek. Musisz jednak pilnować , żeby za szybko nei jadła bo kolki to się dopiero ok 3tyg życia dziecka mogą zacząć, oby cie ominęły. Siostra K. teraz ma 1miesięcznego synka i też ciągnie cyca cały czas i zaczęły się kolki i już syropek mają :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale podobna do ciebie! Nie wyprzesz się heheh 😁 jak reakcja teściowej i męża?
Takie małe dzidzi je na rządanie tyle ile chce. Może już taka jej uroda 🙂

Ja to chyba jeszcze ze dwa tygodnie będę chodzić. Jutro idę na wizytę i mam nadzieje ze powie ze coś się dzieje i ze da mi to skierowanie na cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, sama nie wiem. Tez mi sie wydaje, ze do mnie podobna, ale sa tez osoby ktore twierdza, ze buzie ma po mezu 😉 Moj maz oszalal na jej punkcie zreszta ja tez, w zyciu bym sie nie spodziewala ze tak mnie wezmie 🙂 tesciowa tez szaleje, ale z umiarem bo postawilismy warunki. Na poczatku conajmniej przeginala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://ifotos.pl/z/shnwwwa
A więc tak w niedzielę jak wiecie zostałam o 18 przyjęta do szpitala i na kto wyszły skurcze o 23 bylybjuz powyżej 100 a mnie bolało coraz bardziej poszłam spać ale nie mogłam usnąć bo tak bolało.O 1 w nocy oodeszły mi wody a ile śmiechu było przy tym no w zabiegowy jak poszłam z położna na badanie zalałam wokół fotela wszystko bo tak chlusnelo...dostałam zastrzyknprzeciwbolowy i tabletkę. Kolejne ktg skurcze coraz częściej.... O 3 w nocy były co 3 minuty najgorsze ze dostałam boli z krzyża wiec co skurcz to umieralam...O 4 byłam w takim stanie ze nie mogłam usnąć na mogachbpolozna założyła mi cewnik bez znieczulenia i pojechałam na blok operacyjny. W ostatniej chwili anestezjolog mi dał znieczulenie...szybko szybko i po 5 minutach wycieli Zosie. Urodziła się dokładnie o 4:50. Nie doczekalam Z nią na mojego lekarza bo planowane cięcie miało być o 9 a wcześniej mieli zrobić po 8 zaraz bo akcja porodowa się zaczęła ale ona chciała wyjść dużo wcześniej. Mała ma 58 cm i waży 3960 g. Ale na żywo jest drobna i nie wygląda na taką wagę. Ogólnie tak to nienplacze. Ja za to wczoraj byłam otumaniona lekami i tym ze nie spałam a dziś od 2 z nią wojowalam bo sama nie wiedziała chyba co chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://ifotos.pl/z/shnwwwa
A więc tak w niedzielę jak wiecie zostałam o 18 przyjęta do szpitala i na kto wyszły skurcze o 23 bylybjuz powyżej 100 a mnie bolało coraz bardziej poszłam spać ale nie mogłam usnąć bo tak bolało.O 1 w nocy oodeszły mi wody a ile śmiechu było przy tym no w zabiegowy jak poszłam z położna na badanie zalałam wokół fotela wszystko bo tak chlusnelo...dostałam zastrzyknprzeciwbolowy i tabletkę. Kolejne ktg skurcze coraz częściej.... O 3 w nocy były co 3 minuty najgorsze ze dostałam boli z krzyża wiec co skurcz to umieralam...O 4 byłam w takim stanie ze nie mogłam usnąć na mogachbpolozna założyła mi cewnik bez znieczulenia i pojechałam na blok operacyjny. W ostatniej chwili anestezjolog mi dał znieczulenie...szybko szybko i po 5 minutach wycieli Zosie. Urodziła się dokładnie o 4:50. Nie doczekalam Z nią na mojego lekarza bo planowane cięcie miało być o 9 a wcześniej mieli zrobić po 8 zaraz bo akcja porodowa się zaczęła ale ona chciała wyjść dużo wcześniej. Mała ma 58 cm i waży 3960 g. Ale na żywo jest drobna i nie wygląda na taką wagę. Ogólnie tak to nienplacze. Ja za to wczoraj byłam otumaniona lekami i tym ze nie spałam a dziś od 2 z nią wojowalam bo sama nie wiedziała chyba co chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WOW ale pięne dziewczynki :* gratuluję :*

Only, faktycznie do ciebie podobna 🙂 a już chyba sesja zrobiona bo podpis fotografa pod fotką jest , co? ja własnie wyszukałam sobie sesje ale czy skorzystam, to zobacze jak bede wyglądać po hehe bo od razu w czwóreczkę by możńa było sobie strzelić fotki 😉

Justyna, ty farciaro hehe Dzidziuś piękny i duży 🙂 ale wiesz co Mała Twoja to bedzie agentka hehe co bedzie czekąć na swoją kolej 🙃 ale tak serio to zazdroszcze że w szpitalu się wszytsko rozkręciło bo nie musiałaś się denerwować czasem, drogą itp.

Skwara a czemu ja myślałam że ty już masz skierowanie??? kurzce to ty jeszcze możesz pochodzić, bo planowane cesarki to zawsze kilka dni sie czeka, no chyba że będzie twój lekarz miał dyżur dziś czy jutro i wam się uda. Dawaj znać 😉

Ja z brzuszkiem oczywiśćie jeszcze i pewnie pochodzę troszkę. W sumie to mogłabym za tydzień urodzić, bo chce naturalnie a dzieciaczek też sie duży szykuje. Na razie nic oprócz twardego brzucha i czasem bólu0 podbrzusza jak na okres. Mały osttanio mniej ruchliwy w ciągu dnia :/ dopiero wieczorem pokręcił się mocniej , oby dużo się ruszał to będe spokojniesza.

Oj zazdroszcze wam że już tulicie skarby 🙂 Ela, Marta i Niusia odezwijcie się , jak tam wasze pociechy?

Ach Only ty odciągasz mleko? bo piszesz że butelką karmisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No agentka będzie jak nic. Powiem Wam ze okropne te bóle miałam...najlepszy był mój mąż dzwonię do niego o 1 ze wody mi odeszły ale zaś panu był i chyba nie zajarzyl potem dzwonię drugi raz ze czekam na decyzję czy zrobią mi cc wcześniej itp przyjął ze spokojem... chyba nie bardzo wiedział o co chodzi heheh.... Ale jak on dzwonił o 6 a ja nic a potem o 7 to się domyślić ze coś jest nie tak i po 7 jechał już do szpitala w tedy też dowiedział się ze córcia już jest na świecie. Powiem Wam ze wczoraj byłam otumaniona I miałam dość ...nie dość ze przez skurcze tyle wycierpialam to jeszcze ta cesarska tak szybko i wogule... miałam umowna cesarke ze swoim lekarzem no ale cóż....szkoda z jednej strony bo chciałam by on zrobił ale cóż...szybko było wszystko zorganizowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na patologii.. tolka ma 4.5kg i jutro cięcie. Odezwę się jak.juz będę w stanie.
Justyna gratulacje! Niby umówione cc a i tak musiałaś swoje wycierpiec eeech. Mała sliczna 🙂

Only bo ty nie możesz ciągnąć więcej niż mała je. Musisz tyle akurat i wtedy problemu nie będzie. Bo to tak jest ze im więcej ciągniesz tym więcej się produkuje.

Marynat ty nic nie gadaj bo jeszcze dzisiaj możesz urodzic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Dziewczyny gratulacje 😉 śliczne te wasze dzidzie 😉
U mnie jak na razie ok 😉 Jesteśmy w domku od soboty 😉 mała to istny aniołek 😉 Z jedzeniem mamy małe problemy bo nie a bardzo ma siłę ciągnąć cyca dlatego odciągam i daję z butelki 😉
Dzisiaj miałam wizytę położnej i uspokoiła mnie że jak na wcześniaka to i tak bardzo ładnie zjada z butelki, po 40-50 ml na karmienie plus to co sobie pociągnie parę razy z cyca. W szpitalu uprzedzali mnie że najgorsze są te dwa tygodnie które powinna być jeszcze w brzuchu, że potem ssanie powinno jej iść coraz lepiej.
Po karmieniu śpi ładnie 2,5-3 godzinki. Nie przepada za przebieraniem pieluchy;p wtedy drze się jak opętana;p ale wystarczy że zapnę ubranko to takie miny robi że masakra;p Kochana jest 😉
Nie sądziłam że mona kogoś aż tak kochać 😉) To mój największy skarb 😉 Jak na nią patrzę jak śpi to zaraz mi łzy lecą 😉

Za to ja się czuję fizycznie tak sobie. Brzuch mnie boli jak cholera, najgorzej wstac w nocy do małej. Czasem mąż musi mi ją podawać. Z chodzeniem po schodach to jest masakra;/ Położna twierdzi że to przez to cholerne wywoływanie;/ że niepotrzebnie mnie wymordowali zamiast od razu cc. Mówi że ten ból to może mi się utrzymywać miesiąc nawet;/ Kazała mi zacząć nosić pas za jakieś dwa tygodnie.
Ahaa od porodu zleciało mi już 9 kg. Ważę tyle co przed ciążą. Brzuch wisi no ale co poradzić, może jakoś dojdzie do siebie;p za to na rozstępy patrzeć nie moge;/ niby już są jaśniutkie ale fuj;/

A to moja kruszynka:





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daj znać Skwara jak będziesz w stanie jak tam relacje ;-)
No to fakt musiała dać znać o sobie i sama sobie godzinkę wybrała przyjścia a nie hehehe.....
Moze jutro wyjdziemy okaze sie jutro. Dzis jeszcze dostalam zastrzyk przeciw zakrzepowy. Mój lekarz prowadzący dziś mówił ze wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Fajnie dziewczyny że się odezwałyście 🙂 ale macie śliczne dzieci :* cud miód

Skwara jeju mówiłam że bf=ędzie duża ta Twoja lala ale że aż tyle hehe , dawaj znać oby ciebie skurcze ominęly nie to co naszą Justynkę hehe 😜
Justyna, no wymęczyłaś się ale i tak powiem ci że i tak łądnie dociagnęłaś , pamiętasz jak się denerwowałyśmy o Twojego bejbka , a tu już jest po właściwej stronie brzuszka i jeszce taka duża 😉

Ela , wracaj do formy :*

Only fajna pasja , a mleko odciągaj ile uważąsz bo teraz nawał a potem może nagle przestać płynąć. Moja koleżaka nie chciała cyca dawać tylko odciągać bo z pierwszym dzieckiem była bardzo przywiązana do 1,5 roku karmiła i dziecko niedało jej nigdzie wyjść. Przy drugim odciągała ale mała jadłą mało i ona sobieze dwa razy góra trzy odciągnęła w ciągu dnia i po 2 tyg , ani kropla już nei poleciała serio. Ona była załamana, tym bardziej że dziecko MM nie chciało jeść :/ ale nie musi być tak u ciebie ...

Ja byłam dizś na ktg, spoko ładnie serduszko zero skurczy 🙂 trochę pobolewał brzuch bo potem zrobiłam małe zakupy dla męża w galerii , teraz wróciliśmy i pewnie nei zasnę bo nei mogłam się oprzeć KFC hehe a potem małą od dziadkó odebraliśmy i mi dali takie pyszne mięsko z sosikiem że no kurcze nie mogłam odmówić hehe jestem już okrągłą jak pączek w maśle 🙂 kurcze najgorsze ż eja zawsze taka chuda a teraz takie udo wielkie hehe mi napewno nie zleci tak szybko jak ELi :P

no to dziewczyny zaglądajcie tu czasem, dam wam oczywiśćie znąć jak urodzę hehe

dobrej nocki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no, ja staram sie odciagac regularnie. Tak co 3 godziny w nocy raz tez odciagam bo sie ze mnie doslownie leje. Bede zamrazac mleko. Dzisiaj mloda pobila rekord, zjadla na noc 150ml-zadzwonilam do pediatry zapytac czy to normalne, powiedziala ze skoro mala nie ulewa to niech pije tyle ile dusza zapragnie hehe. Jezu jak tak bedzie ciagla to mi grubasek wyrosnie 🙂 dobrze ze ma dlugie przerwy w dzien je co 3 godziny i w nocy co 4-5 godzin.
Znalazlam juz sposob zeby nie plakala, jak zaczyna sie budzic biore ja na rece ide do kuchni, mowie do niej wyciagam mleko z lodowki, podgrzewam i spaceruje z nia od pokoju do pokoju, daje mleko zanim zdarzy zaplakac i pozniej juz jak ma brzusio pelny to moge ja spokojnie przewinac, zdjac ciuszki itp. Klade ja pozniej w gondoli, otwieram jej budke i tak sobie spoglada przez jakis czas i zasypia. Dzisiaj ani razu nie zaplakala 🙂
Wczoraj bylismy z nia na pobieraniu krwi ze stopki i az sie pielegniarka zdziwila bo Laura nawet przez moment sie nie odezwala. Wizyta u lekarza byla dluga, a ta jak ta lala, jak sie ja nie polozylo tak lezala, nawet ja nie obchodzilo to, ze do wazenia trzeba ja bylo rozebrac. Zostawila tylko 2 smierdzace niespodzianki i tyle.
Ogolnie wydaje mi sie, ze ona duzo rozumie, przynajmniej sprawia takie wrazenie, a jak sie fajnie usmiecha 🙂 Mialam ja na rekach i moj M poszedl po ciuszel dla malej, przyniosl rozmiar 62 i ja do niej z usmiechem, ze tatus chce zebys sie w ciuszku utopila, a ta zaczela sie tak usmiechac ze ja nie moge 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara abyś nie dostała skurczy tak jak ja...Boże jak ja sobie przypomnę jak ta położna mnie na koniec prowadziła bo nie miałam siły iść i wymiotowalam z tego wszystkiego o losie...Ja nie wiem jakbym mysia rodzic naturalnie to chyba bym ducha wyziajala....hahaha
my może dziś po południu wyjdziemy do domku. Zobaczymy jeszcze. Mała dziś wstała po 2 a teraz sobie śpi. Ja dostałam jakiegoś odczynu alergologicznego ale nie wiem na co. Cyrk jeden mnie tak boli A dokładnie brodawka ze sobie nie radzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...