Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wzięły mnie skurcze takie mocniejsze ale akurat przed samym cięciem wiec zaraz znieczulili i nie było problemu 🙂 no i rano ponoć dwa palce wchodziły panu doktorów ale nie mam pojęcia co to znaczy.
Marynat a ty jak? Nic tam cie nie bierze? Ty jedna się już bidulko zostalas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara , w takim razie miałaś juz rozwarcie na 4 cm 🙂 całkiem całkiem , jeszcze trochę i pewnie byś miała akcje hehe

no tylko ja jedna , sama jak palec 😁 wiecie co żeby cały październik do 7-ego się rozpakował 😜 no muszę trochę ten miesiąc przedłużyć dla dobre listopadówek 🙃

A tak serio to wczoraj bardzo mnie bolał brzuch, takie okresowe bóle. Przechodziły jednak jak się kłądłam, wiec szybko połapałam że to nie to :P dziś mecz Polski więc wole nei rodzić bo mąż by sie wkurzył hehe Jutro mam ktg i moze mnie położna przebadai zobaczymy może szyja coś ruszyła. Fajnie by było przed tym 21 urodzić bo najgorsze jest myślenie o tej wadze urodzeniowej . Wasze dzieciaczki naprawde duze sie urodziły i myślę że mój będzie podobny a chciałabym jednak SN.

Justyna jak tam mąz bez ciebie sobie dawał rade? Ela , Only, Niusia Maluchy dają wam się wyspać ? jak karmienie piersią wam idzie? ja zaczynam wyciągać brodawki bo mam tak wklęsłe a nie chce żeby znó polałą się krew. Kupiłam na wszelki wypadek taką "pompkę" do sutków i będę działać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Skwara gratulacje 😉 śliczna jest 😉

Dziewczyny czy któryś z waszych dzieciaków miał żółtaczkę? Jeśli tak to jak długo utrzymuje się to zażółcenie? Mi się wydaje że mała już trochę pojaśniała na buzi ale białka ma jeszcze zółtawe trochę.

Od wczoraj jestem happy bo mała załapała cycka;p Mąż mi kupił nakładki i wczoraj tak trochę ze zdziwieniem ciagła;p a dzisiaj to się tak przyssała że 25 min jadła 😉 Tylko teraz zaś się martwię czy pojadła czy się zmęczyła bo od razu zasnęła. Dawałam jej jeszcze z butelki odciągnięte ale już nie chciała. W nocy budzi się co 3 godzinki ale nie płacze tylko robi takie: "eee eeeee ee" 😜 i tak wymachuje rączkami że się uśmiać idzie;p W dzień staram się ją wybudzać co dwie godzinki bo tak mi kazali w szpitalu.

Only ale masz głodomorka 😜 Moja w nocy zjada 40-50 ml na karmienie a w dzień różnie. Raz zje 30 ml potem za godzinę 15 ml, potem przerwa 2 godz i zje 40. Mam nadzieję że coś jej przybyło bo o to się najbardziej martwię.

Jeszcze jedno;p Jak odleci pępuszek to zaklejamy rankę czy cos? Czy wystarczy dalej przemywać octenisptem? Bo widzę że małej odleci na dniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ela nie zaklejasz pępka już normalnie bo przez pakt.
dni poczytać octoniseptem ale później już normalnie... także się nie martw. Co do karmienia piersią moja je ale tak mnie skutki bolą ze szok
W szpitalu nie chciała uchwycić głębiej brodawki. A dziś przez 4 H nie karmiła jej A cyrki mam twarde ze nacisne lekko i leci mleko chyba nadmiar się zbliżył hehehe....
co do zoltaczke moja mała ma teraz ale leciutko przechodzi...
A jak wasze wagi po ciazy? U mnie narazie minus C

Co do męża dawał sobie radę nie ma już gipsu wiec łatwiej opatrunki ma na dłoniach bo ma cieniutko skórkę na która musi U warzac bo odrasta ale może sobie zmieniać sam. Najgorzej jest z kolanem tam niestety się sączy nie chce się goic. ..ortopeda pozwolił mu wrócić do pracy za 6 tygodni. Także jeszcze trochę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No strasznego mam glodomorka. O 5 rano zjadla 120ml o 10 kolejne 120ml, okolo 13 zjadla 90ml, o 15 znowu 90 i jakies 40 min temu 80pociagla. Ledwo wyrabiam z laktatorem. Tetaz wlasnie odciagam i poki co udalo mi sie odciagnac 150ml. Wydaje mi sie, ze coraz ciezej mi to odciaganie wychodzi... Boje sie, ze zabraknie mi mleka.. Piersi mam strasznie miekkie, a mala jak nie chciala cyca tak nie chce.. Nakladki nie pomagaja. Zaczynam sie martwic...
Pospac mi daje, budzi sie raz gora 2 razy w ciagu nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pochwale sie 🙂 udalo mi sie mloda przystawic do piersi z nowymi nakladkami chicco 🙂 mala ssala ponad godzine, pozniej odciagnelam reszte - 30ml mi zostalo, czyli dobrze zjadla ale teraz ciagle placze bo nadal jest glodna. Kurka... Dobrze ze mam jeszcze troche mleka w lodowce. Ciekawe jak nam pojdzie w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylismy dzisiaj u pediatry. Ostatnia wizyte mala miala 4 dni temu i juz urosla 1,5cm ( 2,5cm od czasu porodu ) i przytyla w przeciagu tych 4 dni 210 gram 😁
Noc mielismy okropna, mloda siedziala przy cycu ponad godzine, pozniej plakala, odciagnelam to co sie dalo (70ml) wypila ale jej to nie wystarczylo i dalam jej reszte co mialam w lodowce - kolejne 70ml. W sumie meczylismy sie 3 godziny - zostawilam ja w lozeczku i myslalam, ze przestanie plakac.. ale nieeeeee, costy, darla sie w nieboglosy. Dopiero jak wypila ostatnia dawke to zasnela i spala do 8:20.
Dzisiaj z kolei zjadla 110ml o 8;30 i 3 godziny pozniej dostala cyca, spi do teraz wiec chyba sie najadla 😉 Dawalam jej cyca i w tym samym czasie odciagalam z drugiego - odciagnelam 220 ml 😁 150 zamrozilam, reszte zostawie na noc.
Bede ja karmic piersia w dzien a w nocy dostanie butle.
o
o
Skwara zapomialam ci pogratulowac :/ no wiec moje gratulacje!!! piekna masz coreczke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only to masz łakomczuszka 🙂 ciekawa jestem jak to będzie z czasem czy jej sie unormuje czy coraz więcej i więcej będzie chcieć :P

Ja dziś po wizycie u połoznej w szpitalu. Na korytarzu przywitały mnie krzyki i płacz rodzącej. Tylko ja z 6 kobiet tam siedzących zareagowałam , potem położna mi mówiła że reszta babek czeka na cc, oj było po nich widać całkowity luz hehe jak mnie położna badała to taaaak bolało że przynajmniej sobie uświadomiłam co mnie czeka ;/ rozwarice jest na 1 palec , dziecko się wstawia w kanał takze jest dobrze .

buziaki dla waszych pociech 🙂 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynat w szpitalu gdzie ja rodziłam nie chcą za bardzo cięć robić i są dwie sale dla matek po cc i obie dwuosobowe i miałam cała sale dla siebie i dziewczyna obok tez. A na sali po SN tlum 😉
Trzymam kciuki żeby szybko się dzidzia pojawila 🙂 myślę że szybko urodzisz! Czekamy na wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkim którym nie gratulowalam składam gratulacje 🙂 u mnie taki meksyk ze kompletnie nie mam czasu nic napisać 😞 ja karmie butelką bo młoda dostaje histerii jak tylko małego na ręce wezmę 😞 mam wyzuty sumienia ale z nią nie da rady karmić cycem za mała jest i nie rozumie 😞 mleka miałam od groma musiałam do gina jechać po tabletki bo cycku mi chciało rozerwać wzięłam wszystkie a mleko dalej leci 😞 no cóż musze to jakoś przeżyć 😞 cudne te wasze dzieci 🙂 marynat trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie a teraz idę się chwilę położyć bo młoda na mleko wstanie po 24 a po 1 młody ech katastrofa normalnie wyglądam jak zombie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Only to dużo masz pokarmu ale i glodomorek w domu to może dlatego:-P
U nas dziś jakoś dużo razy się budziła ja od wczoraj się kiepsko czuje i raz nawet nie słyszałam ze wstała ale mąż się Nią zajął. Ja odciagam też trochę pokarmu na noc bo w ciągu dnia cyce twarde i bolą w nocy też bo mała mi nie wyjada. ..więc na noc ściągam i szykuje butelkę na wszelki wypadek ale Mała nie chce jeść wogule z butli:-/ wiec nie dobrze. W dzien cały czas śpi. W nocy generalnie codziennie od 2 do 5 urzędu je...;-)mam nadzieję ze nie długo się unormuje i wstawianie w nocy.
Ja za to chodzę jak polamana boli mnie brzuszek okropnie dziś w nocy jakoś zaczęłam krwawic. ..Jutro mam jechać na zdjęcie szwów...;-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie to samo chciałam napisać.
Justyna jak tam z tym wstawaniem w nocy? Moja od ok12 zaczyna urzędowac i do 3 zazwyczaj się schodzi. To samo w brzuchu było o tej porze. Miejmy nadzieję że szybko się to zmieni. A w dzień potrafi przespać 6, 7 godzin bez pobudki na jedzenie...ale jakoś ja tego w cyckach nie czuje i chyba powinnam wtedy ściągać co?
A jak się czujesz po cc? Ja sobie szwy sama zdjelam 😁 wybierasz się do pediatry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 piszę tylko tak jakby co hehe Jeszce nie urodziłam 😁 😁

Nic mi nie jest, nic mnie nie boli, nic nic nic :P babka mówi że pięknie nosze ciążę i tyle

Jutro wizyta w szpitalu i zobaczymy. Z córką też nie miałam żadnych objawów i nagle mnie wzięło, wiec czekam. Nawet się nie stresuję .

Jak wasze dzieci? widzicie nie założyłyśmy konta na FB i rach ciach i po znajomości , no ale życzę wam wszystkiego co najlepsze , czyli zdrowych bobasów i przespanych nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynat wlasnie dzis o Tobie myslalam czy juz urodzilas fajnie ze sie odezwalas kochana doczekasz sie juz niedlugo i Ty odpoczywaj od nocnych wrzaskow ile mozesz i sie wysypiaj bo ja wiecej nie spie jak spie 😁 u nas ok mlody rosnie w piatek bylismy u pediatry przybral 400 gram wiec ok tylko czasem brzuszek go meczy moja zazdrosnica juz troche lepiej ale dalej wrzeszczy jak malego biore. Mary ja zagladam jak urodzisz daj znac kochana zycze szybkiego i milego porodu 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara moja mama od dwóch dni ładnie śpi...wstaje mi co 3 godziny ale dzisiejszej nocy jak usunęła o 22:40 to wstała o 4!!!pierwszy raz...Ale dwa dni temu do 4 byliśmy na nogach. Podobno dzieci przenoszą życie plodowe w rzeczywistość ja też spać nie mogłam w nocy urzedowalam i to samo mammoją Małą. Co do wagi ja wazylam ja to przy skończonym 2 tygodniach przytulna próg od wypisu wiec w normie. Po weekendzie ma nas odwiedzić położna. W poniedziałek mam dzwonić by umówić się na szczepienia.
Co do Facebooka podam swoje dane Justyna Konopa może podajcie swoje i siebie wyszukamy w tedy będzie można założyć zamknięte forum tak by ktoś inny nie czytał.


Co do samopoczucia po cc całkiem nieźle czasami jak się zbyt naciągane to boli ale tak to dobrze już. Waga też leci więc jestem zadowolona. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, doczekałam sie i ja 🙂 dziś o 1:50 w ekspresowym tempie, urodził sie Michałek . 4010g i 56cm, poród naturalny bez znieczulenia. Od wejścia na izbę 2 h. Małe naciecie, czuje sie super. Mały śliczny, cały czas śpi. Po porodzie ładnie jadł teraz cały czas śpi i dalammu10 ml mieszanki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marynat huraaaa!! Gratuluje 🙂 zdjęcie jeszcze nam daj! Ale chyba jakoś przed terminem ci się udało? I super ze tak ekspresowo. Chyba jednak to prawda że kolejne porody szybsze 🙂 oby tak maleństwo spało cały czas. Moja po porodzie też spala i nie chciała jeść. I imię jakie? I spory wyszedl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...