Skocz do zawartości

listopad | Forum dla mam


aniutka102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Bajka 🙂 Słuchaj, jak chcesz albo czujesz, że powinnaś iść na zwolnienie to nie obcinaj się tylko poproś lekarza. Idź, chociaż na tydzień, żeby odpocząć, a potem sama zobaczysz czy chcesz wracać do pracy 😉
Mnie na mdłości pomaga jak niedługo po wstaniu z łóżka zjem kromkę chleba - ta mi dość łatwo wchodzi, a potem już jest z górki. Tylko od mięsa mnie odrzuca, podobnie jak w poprzedniej ciąży, i od tłustych rzeczy, ale to chyba lepiej 🙂
Kilogramami chyba nie ma co się martwić, zwłaszcza za małymi, byleby tylko dzieciak przybierał w brzuchu ile trzeba. A to przecież nie idzie w parze z kilogramami mamy, przynajmniej z mojego doświadczenia tak wynika. Ja przytyłam malutko, a urodziłam raczej duże dziecko (jak na wcześniaka), przyjaciółka która była w równoległej ciąży - dokładnie na odwrót.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Własnie sie zastanawiam nad tym zwolnieniem chciałabym popracowac chociaz do 3 miesiaca ale zobaczymy jak bedzie bo dzisiaj jestem do niczego taka piekna pogoda a ja ani humoru ani sil na nic nie miałam.. Grillowalismy z znajomymi a ja siedziałam jak na skazaniu sama nie wiem dlaczego 😠
Aż mąż do mnie że dzisiaj byłam wyjątkowo nie w humorze ale wybacza 🙂 Co do wagi dziecka to całkowicie sie z toba zgadzam ja przytyłam w pierwszej ciązy zaledwie 8kg a córka urodzila sie 3650 wiec nie taka malutka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Jak wasze zdrówka? U mnie coraz lepiej z żołądkiem. Mdłości powoli mijają. Niestety dalej brak sił, zmęczenie nie odpuszcza. wcześnie chodzę spać i nie pamiętam kiedy z mężem spędziłam wieczór we dwoje przy dobrym filmie. Na szczęście jest cierpliwy i nie marudzi. Jak Wasze połówki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój jest cudowny, nie wiem skąd nagle wziął tyle sił i cierpliwości, ale stara się bardzo. Za to ja dwie lewe ręce, ciągle mnie mdli, jestem zmęczona i senna, także robię połowę tego co zwykle. Ale jestem tygodniami troszkę za Wami, także też liczę, że niedługo mi się poprawi 🙂
Wizyta u lekarza dopiero za tydzień, a tak strasznie chciałabym już serduszko usłyszeć! Ciężko być z końca miesiąca - strasznie zazdroszczę Eweli i Musi, że już tyle widziały na usg, a ja na razie tylko pęcherzyk. Bajka, a Ty kiedy masz jakąś wizytę? Bo jesteś chyba bardziej na tym etapie co ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pogoda bardzo wpływa na samopoczucie. W sobotę jak było ciepło i słonecznie to czułam, że w końcu wracam do stanu używalności. Chętnie na podwórko poszłam, obiad na balkonie itp. Niestety nie na długo. Teraz gdy mokro i zimno za oknem brak chęci wstania z łóżka. Znowu czuje się jakby ktoś mnie przeżuł i wypluł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Annavrin ja dopiero 28 😞 czyli 2 tyg prawie już tez nie moge sie doczekac aż zobacze serduszko na pierwszej wizycie widziałam pecherzyk i malutki zarodek. Mnie strasznie mdli rano jak wstaje to czasami musze sie jeszcze na chwile położyc zeby nie paść bo czuje niemoc. Zauwżyłam że jak jem lekkie rzeczy to jest ok ale jak zjem jakis pełniejszy obiad to zaraz mi niedobrze i wymiotuje wiec bede sie trzymac zasady czesto ale mało 😉 No ciężko z konca miesiaca ja wedlug USG mam na 30listodpada termin z piersza ciąża byłam z początku miesiąca bo na 9 października 🙂 Z tym samopoczuciem to jest strasznie też chodze zmeczona czuje ze nie nadaje sie do niczego jak zawsze mąż mi powtarzał że przesadnie sprzatam to teraz mam w domu armagedon 😁 jedynie co to pranie wlacze poskladam żeby było sie w co ubrać obiad zrobie i tyle. Mam takie spanie że dzisaj myslalam ze wyjde z siebie miałam jechac na wyniki bo u mnie na toksoplazmoze hiv itp czeka sie do 14 dni bo wysyłaja gdzie idziej i zaspałam wyłaczyłam budzik
myśle jeszcze 5 min i koniec obudziłam sie po godzinie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, ja też tak śpię, kiedy się tylko uda... Zajmuję się córą ośmiomiesięczną, jak ona idzie spać to ja też. Jemy w zasadzie też prawie to samo, bo po jej jedzeniu najlepiej się czuję 😉 Pewnie dlatego, że lekkostrawne. Na spacery ostatnio prawie nie chodzimy, bo nie mam już sił nosić jej na czwarte piętro, choć jeszcze dwa tygodnie temu nie było z tym problemu. Teraz wystawiam ją tylko w wózku na balkon, żeby złapała trochę świeżego powietrza, ale chyba muszę załatwić sobie jakąś pomoc, przecież mała nie może w kółko patrzeć na cztery ściany i balkon sąsiada 🙂
A Wasze dzieci chodzą gdzieś do przedszkola/szkoły/żłobka czy siedzą z Wami w domu?
Ewela, ja też we wtorek 🙂 Ale to jeszcze dłuugo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Jula ma 3,5 roku i miałam ja dac w tamtym roku w wrzesniu do przedszkola ale byłam na wychowawczym i odpusciłam a teraz dostała sie od wrzesnia do przedszkola a nawet babka mowila ze maja miejsce i moze przyjsc nawet od przyszłego miesiaca wiec chyba ją damy zeby sie oswoiła narazie na te pare godzin a od wrzesnia juz normalnie na te 8godzin my mieszkamy z rodzicami meza oni na dole my na górze teściowa starsza kobieta juz na emeryturze to jak teraz chodze do pracy to z nią zostaje mamy tyle fajnie że na wiosce to nawet na ogród staram sie wyjsc z nia na godzinke a jak nie ja to mąż lub dziadkowie 🙂 A jak u Was macie strasze dzieci cos w tym wieku co moja córcia ? Już wiedzą ze badą miec rodzenstwo czy narazie jeszcze wczesnie na rozmowe? Ja delikatnie jak sie dowiedziała podpytalam czy chciała by miec braciszka lub siostrzyczke to powiedziała że nie na początku a teraz sama pyta czy mam dzidziusia w brzuszku dziwi sie że mały brzuch mowi ze odda swoj nocnik swoj kubek do picia bo ona juz duza jest itp. 🙂 i tak w kólku rózne pytania zadaje ma jeszcze dużo czasu zeby sie oswoic z nową sytułacja bedziemy starac sie z męzem rozmawiac z nią i tłumaczyc jak to bedzie że bedzie mamusi pomagać itp żeby pozniej nie czuła sie zazdrosna chociaż pewnie i tak nie raz mała zazdrosc sie pojawi wydaje mi sie że to chyba nieunikniona w takim wieku. Tym bardziej że jest troche róznicy wieku teraz cała uwaga skupia sie na niej a nagle bedzie trzeba podzielić na dwójke. Troche własnie sie tego boje że mimo wszystko nie poczuła sie odtrącona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Moja córka ma prawie 13 lat i info po prostu przyjęła do wiadomości. Syn w lutym skończył 4 lata i mega się cieszy. Całuje i przytula się do brzucha. Wieczorem opowiada bajki. ciekawe czy tak samo będzie jak się urodzi. Jak wasze zdrówka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie 11 letnia córa ucieszyła się bardzo. A 3 letni synek mowi tylko że dzidzia w brzuszku. czasem przytula się. ale jakoś specjalnie tym nie przejął się. Staramy się z mężem mu tłumaczyć że będzie dzidzuś.
Młody od września do przedszkola to ostatnie miesiące będe miała trochę luzu.
U mnie nudności i wymioty zniknęły. Została wieczorna senność i zaczyna się poranna bezsenność.
Poza tym czuje sie lepiej. 05.05 mam usg prenatalne - już nie mogę się doczekać. Może dzidziuś pokaże kto tam mieszka. :-)
My teraz przeważnie całe dni na podwórku koło domu lub w parku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U kogo z was dziewczyny lekarz robi kadej pacjentce USG prenatalne? Bo moje dwie znajome chodza do takiego samego lekarza i kazdej swojej pacjentce robi takie USG mój lekarz tylko w przypadkach kiedy uznaje taka potrzebe. Ze mna nie najlepiej dzisaj 3 dzien jak głowa boli okropnie myslalam ze to jakies przyziebienie bo córcia chora ale wczoraj mialam tak silny bol ze wieczorem az wymiotowałam pojechałam na pogotowie bo sie z mężem wystraszylismy ze cos niedobrego sie dzieje bo nigdy w zyciu nie miałam takich bólów głowy lekarz zbadał powiedział ze to migrena prawdopodobnie spowodowana tez hormonami i że bardzo mi wspołczuje i że musze sie trzymac bo moze tak byc przez pare dni i tylko paracetamol moge brac który wogole mi nie pomaga czuje sie naprawde zle bo nie mam kompletnie sily na nic ani myslec ani co kolwiek zrobic najchetniej bym sie zamknela w jakims ciemnym pomieszczeniu i z nikim nie rozmawiala nawet w nocy budze sie z bólem błagam w myslach zeby juz przeszlo.. 🤢 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka współczuję migreny - jestem migrenowcem i znam ten ból. Czasem nawet tydzien z życia mam wyjęty. Jednak mam to szczęście że w każdej ciąży migrenia u mnie zanika i wraca dopiero po porodzie.Leż z zamkniętymi oczami najlepiej i okłady chłodne rób. to nie zablokuje całkowicie bólu ale może ulżyć.
Co do badań prenatalnych - mój poprzedni lekarz stwierdził że po co mi te badania jak i tak gdyby coś było wykryte to muszę ur. po co mam płakać cała ciąże. A ja mu na to : p. doktorze mam prawo do badań ( mam 37 lat i poprzednią ciążę zagrożoną). Moja decyzja czy zrobie czy nie badania. proszę wypisać skierowanie i nie decydowac za mnie.wg mnie każda kobieta w ciąży powinna mieć prawo choć do pierwszego usg i testu pappa bezpłatnie.
Ja mam teraz pierwsze usg prenatalne 05.05 - to będzie 13 tyd. Mam nadzieje ze wszystko ok i dzidziuś pokaże też kim jest czy chłopcem czy dziewczynka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wracam do żywych 🙂 W końcu dziś puściło wstałam bez bólu to były najgorsze 3 dni jakie osatnimi czasy przeszłam a dzisaj to od rana aż chce sie życ mimo mdłości które wydają mi sie że powoli są łagodniejsze. Co do badan to właśnie nie wiem w pierwszej ciązy nawet nie mysłalam o tym bo stwierdziłam ze to lekarz decyduje o tym w jakich przypadkach powinno sie je wykonac natomiast teraz kiedy słysze że coraz wiecej osób bez szczególnych wskazan ma wykonane badanie to coraz bardziej zaczynam o tym myslec na nastepnej wizycie zapytam swojego lekarz o możliwość zrobienia takiego USG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, u mnie trochę marnie. TSH wyszło mi prawie 15,0, a górna granica normy w pierwszym trymestrze jest 2,5... Załamka kompletna, jak pomyślę jakie może to mieć konsekwencje na tym etapie ciąży. Poza tym boli mnie brzuch, dostałam Duphaston na podtrzymanie ciąży i zakaz dźwigania, a tu starsza córa jeszcze nawet nie raczkuje i ciągle chce na ręce, więc nie jest łatwo.
Za to zobaczyłam w końcu dzidzię na USG i usłyszałam serduszko, które bije tak jak trzeba 🙂

A gdzie Ewela? Powinna mieć wizytę tego dnia co ja, a tu cisza...

Bajka, współczucia z tą migreną, dobrze że już lepiej 🙂

Dziewczyny, w którym tygodniu powinno się robić badania prenatalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Annavrin musi być dobrze teraz trzeba Ci dużo pozytywnego myślenia! Przesyłam uściski 🙂 A lekarz co powiedział na te wyniki dostałas jakies skierowanie na dalsze badania? Moja kolezanka pol roku temu urodziła miała też na poczatku zle wyniki TSH była na dodatkowych badaniach dostała hormony które reguluja prace tarczycy i pozniej było wszytko dobrze przez cała ciąze. Co jakis czas miala wykonywane badania krwi czy poziom jest w normie takze musi być dobrze musi ! Co do badan prenatalnych to z tego co słyszałam wykonuje sie je miedzy 10 a 14 tyg chyba jesli sie nie myle.
Ewela własnie odzywaj sie pisz tu szybiutko jak po wizycie 🙂
A tymczasem dobranoc dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w słoneczną sobotę.
annavrin trzymaj się. Niestety nie da się wytłumaczyć takiemu Maluszkowi że mama nie weźmie na ręce bo nie może.
Co do tsh...Leki dostałaś już. wiem że gdy dziewczyny dostają leki normuje się. Musisz uważać na siebie.A badania prenatalne pierwsze niby miedzy 11 - 14 tyg. ale jak robiłam w poprzedniej ciąży to polozna mowila że najlepiej 12-13 tyd.
Ja mam teraz w 13 tyg.Zobaczę czy zdecyduję się na kolejne zależy jak tu wyjdą wyniki.

Bajka pochwaliłam się ze mi migreny mijają w ciązy to dopadła mnie wczoraj i póki co trzyma....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. U Ciebie ponad normę tsh a u mnie poniżej. Byłam u endokrynologa to powiedziała, że hormony w pierwszym trymestrze mogą wariować. 6 maja mam kolejną wizyte i muszę oprócz tsh zrobić jeszcze t3 i t4. Badania genetyczne- prenatalne mam w środę to będzie przełom 13/14 tygodnia i jakoś się trochę zaczynam denerwować. Będzie co ma być. Mdłości mi przeszły tylko rano budzę się potwornie głodna aż mnie ściska za żołądek. Pozdrawiam Was cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej! Ale tu ciszaaaa 😉 Jak tam wasze samopoczucia? Ja czuje sie coraz lepiej mdłości praktycznie całkowicie pusciły aż chce sie życ zaczeły sie małe zachcianki 😁 Byłam u lekarza przed weekendem majowym i wszystko jest w jak najlepszym porządku dzidzius ma 2,5cm serduszko pieknie bijące wkoncu widziałam aż mi normalnie sie łezka w oko zakreciła badania mam wszystkie w normie tylko poziom tsh lekko obnizony ale lekarz powiedzial ze na poczatku tak moze być narazie zadnych badani wykonywac nie musze dopiero na nastepnej wizycie powiedzial ze dostane skierowanie snadardowo na krew i mocz. Jedyne co to schudłam poł kg ale to pewnie przez mdłosci i wczesniejszy brak apetytu teraz napewno nadrobie 😁 Odwazyłam sie zapytac o chorobowe powiedzial ze moze mi teraz w maju dac ale umowiłam sie ze zobaczymy jak bede sie dobrze czuc to w polowie czerwca dopiero mi wystawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. dziś byłam na usg prenatalnym - dzidziuś ok. Ma 64 mm. :-) Serduszko bije pięknie. p. doktorowi najbardziej podobały się nózki :-) dolegliwości praktycznie minęły.
Co u Was Mamusie ?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie. Jak u Was?.
U mnie wrociły poranne nudności ech...poza tym dzidziuś rośnie i wszystko ok.
Nadal nie znam płci - czekam az dzidzius ułoży sie dobrze i na tym swoim sprzęcie doktor zobaczy. Jestem zaskoczona bo doktor wciaz mi robi usg dopochwowo choc to byl juz 14 tyd. no coz albo z wygody albo ten sprzet taki dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...