Skocz do zawartości

listopad | Forum dla mam


aniutka102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny...
Anka spokój się przyda. Wczoraj miałam Wam pisać wieczór ale już sił nie miałam, że chyba zaczynam depresje łapać z tego siedzenia w domu... mało tego całą noc nie mogłam oddechu złapać tak było duszno i spać nie mogłam... za to dziś o depresji i nerwach na męża zapomniałam, bo taka u nas nawałnica o piątej rano przyszła, że ledwo zdążyliśmy okna pozamykać i się położyć i część dachu nam zwiało... więc od piątej rano na nogach a od 5.30 na melisie na uspokojenie.... Ale na razie sytuacja opanowana, mąż dzwoni do ubezpieczyciela i albo straż przyjedzie zabezpieczyć, albo sami będziemy okrywać i się modlić żeby już takie dziadostwo nie przyszło... masakra. Mam nadzieję że u Was spokojniejsza pogoda, bo u mnie dalej wietrznie i burzowo i deszczowo.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oj...Czarna mama oby dalej wam nic nie zerwalo.U mnie dosc spokojnie z pogoda duszno czasem musnie po oknach delikatny deszczyk i tyle.
Tym co podziebione zycze zdrowka,to jeszcze bardziej meczace.
Bajka ja ubranek narazie nie kupuje,moja tesciowa kupuje i ja ciagle upominam zeby przestala to robic.uparte babsko nie slucha,a pozniej marudzi ze kasy nie ma.
Z rzeczy dla dziecka kupuje chusteczki nawilzane,pampersy,proszki do prania.
Eh dziewczyny mnie dalej meczy jakis gorszy nastroj,nie mam na nic ochoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justa tak, za rowny miesiac 08.08 slub. 🙂 czarna mama wspolczuje;/ u nas tez wial wiatr niemiłosiernie ale na
szczescie nic sie nie stało.
Bylam dzis na usg i.. Bedziemy mieli corcie 😁 na 95%
Tylko do mnie przypaletalo sie jakies paskudztwo i musze
antybiotyk brac 😞 cos nie tak z morfologia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna mama, jejku, wspolczuje serdecznie sytuacji. Byla ta straz? Zabezpieczyli? Mam nadzieje, ze chociaz pogoda sie poprawila.
Bezik ja juz mam kilka ciuszkow, jakies zabaweczki, sliniaczki. Nie moglysmy sie z mama powstrzymac przed kupnem 🙂 Ona sie strasznie cieszy i az szaleje 😁 Ale mi to na reke, bo ma dobry gust 🙂
Dziewczyny kurujcie sie i szybkiego powrotu do zdrowia.
Natalie to pochwal sie jak tam przygotowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heej....
Tak sytuacja opanowana 😉 straż była, do domu już nie naleje w razie jakby deszcz przyszedł. Zabezpieczone dobrze. W sumie to więcej strachu i nerwów, bo bardzo dużo tego nie poszło, ale... uczucie dziwne i nieprzyjemne jak się widzi przez okno spadające dachówki...
A zmęczeni wczoraj byliśmy wszyscy, ale chyba tym że od rana wczas na nogach i stresem. Mój mąż już po ósmej wieczór spał, teściowa o dziewiątej, a ja jak zwykle nie mogłam spać... półtorej godziny mocnego snu i potem pobudka i znowu takie spanie/nie spanie do rana. Dobrze, że rano mogę dospać trochę bo nie muszę wczas wstawać. Dziś się chyba nerwy wczorajsze odzywają bo brzuch mnie pobolewa, ale odpoczywam i tak jakby miało przechodzić. Mała aktywna jak zawsze to jestem spokojna. Albo się rozciągam bo widzę że znowu mi w obwodzie przybyło.... 😉
A Wy dziewczyny jak? te co chore już wyzdrowiały?? Natalie jak przygotowania do ślubu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa i pisałyście o ubrankach... korci mnie żeby zacząć cos już kupować, ale musze poczekać bo moja siostra po małej mi dużo rzeczy na początek obiecała i pierwsze muszę zobaczyć co dostanę, a co będę musiała dokupić ewentualnie. Na pewno jakiś kombinezon na wyjście ze szpitala trzeba będzie kupić i na zimę ogólnie, bo moja siostra w kwietniu rodziła.... Ale coś ciężko mi to na razie idzie.... Za to podejrzewam, że jak wpadnę w szał zakupów to końca nie będzie widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

Nie odzywalam sie bo sie przeprowadzalismy do wiekszego mieszkania , wiec przez caly tydzien pomalutku ropakowywaam pudla i sprzatalam ,ale na szczescie dzisiaj juz skonczylam , zostalo mi okno w salonie zewnatrz do mycia i balkon ale to moze w sobote z moim juz zrobimy.

Jutro wizyta polowkowe bede miec w 21 tyg ale chyba polowkowe najpozniej do 22 tyg sie wykonuje wiec ok. Zobaczymy jak ma sie maluszek ile urosol przez te 3 tyg , ostatnio na badaniu pan doktor kazal skontrolowac plyn w plucach czy jest prawidlowy mam nadzieje ze wszytko jest ok z dzidziusiem i dowiemy sie jakej plci jest maluszek.
Ruchy czuje ale jesszc tak sporadycznie najczesciej jak sie poloze wczoraj jak usiadlam na chwile to przez pol godziny pokal do mnie :0 jak juz zacznie to te ruchy sa takie wyrazne ze przez brzuch widac a czasmi takie maotylkowe 🙂 przez ta przeprowadzke to nie mialalm czasu tak bardzo sie skupiac na ruchach ale mam nadzieje ze teraz juz beda coraz bardziej regularne wiem ze na poczatku sa sporadyczne ale jak nie czuje przez caly dzien ruchow to zaczynam sie zastanawiac czy wszytsko ok.

Ja jeszcze nie mam nic dla maluszka mam zamiar tak pod koniec sierpnia pozamawiac wiekszosc i reszte ciuszki i inne akcesoria to tak we wrzesniu bede kompletowac jakos nie czuje potrzeby kupowania wczesniej moze dlatego ze do polowy sierpnia jbede na wakacjach wiec jak wrocimy to sie zajme wyprawka dla dzidzi. Narazie pomalu zaczelam robic liste co mi bedzie potrzebne .
Ja wozek i lozeczko bede zamawiac przez internet wiec wyszukuje okazji zeby upolowac dobra cene na te rzezcy ktore mi sie podobaja.

A wy dziewczyny macie juz jakies typy co do wozkow , lozeczek , kosmetykow jakich bedziecie uzywac?
Ja sie zastanawiam nad kosmetykami nivea czy ktoras z doswiadczonych mama ma jakies typy, polecacie jakies produkty ktore wam sie przydaly a ktore nie.
Czy ktoras z was uzywala tych pieluch z tesco ? bo wiem ze wiekszosc mam poleca papmpers lub dada czy jakies jeszcze marki moze wyprobowalyscie.
jaki Proszek do prania i plyn do plukania uzywacie do prania ciuszkow ?

Moze dzewczyny jak bedziecie mieli jakies typy lub liste co bedziecie kupowac dla swoich maluszkow podzielicie sie z nami na forum 🙂
U mnie w rodzinie ma tak dzieci wiec w tym temacie to sama musze sie rozejzec wiec wszelkie pomysly wasze beda bardzo pomocne zawsze to sie czlowiek upewni ze o niczym nie zapomnial taka sciaga bedzie pomocna 😁

Przepraszam ze sie tak rozpisalam :p

Ide zorbic sobie inke :p i musze nadrobic co tam naskrobalyscie 🙂

Milego dnia dziewczyny... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bezik, co do kosmetyków dla dziecka jeszcze zielonego pojęcia nie mam co będę kupować. Jestem póki co kompletnie zielona, ale jadę dziś w rodzinne strony i na bank się będę widzieć z siostrą to pewnie coś podyskutuje. Dobrze mieć taką siostrę... 😁 Co do pieluch to póki co się nie nastawiam jakich będę używać bo nie wiem które podejdą mojej dzidzi. Pamiętam jak córa siostry była maleńka to kupowałyśmy w aptece po kilka sztuk z różnych firm, żeby sprawdzić które jej podejdą i po których nie będzie miała uczulenia. Stanęło na Pampersach jak się nie mylę. A z kolei córa kuzyna nie tolerowała pampersów tylko najzwyklejsze zwykłe z biedronki. Także z tym - przynajmniej ja - poczekam. Na początek wiadomo muszę kupić ale nie będę dużych zapasów robić bo to można zawsze i w każdej chwili dokupić 😉 a są w ofercie pieluchy z wycięciem na pępuszek na te pierwsze dni więc na bank się w coś takiego zaopatrzę. Zastanawiam się też i chyba to kupie... są gotowe gaziki nasączane spirytusem do przemywania pępuszka. Nie jest to drogie (kosztuje grosze) a jakby się miało nie przydać dla dziecka to w domu w apteczce nie zaszkodzą 😉 Jest fajna strona naszsmyk.pl gdzie jest dużo artykułów higienicznych i akcesoriów dla mam i maluszków (od pampersów po nawet koszule do karmienia) można podejrzeć co ewentualnie 😉 a co do reszty naprawdę nie mam pojęcia. Wiem że muszę kupić pościel dla maluszka i materac do łóżeczka, becik/rożek i kombinezon na zimę... a resztę zobaczę co moje maleństwo dostanie w spadku po starszej kuzynce. Ale fakt - trzeba zacząć o tym myśleć bo połowa ciąży za nami a ja mam taki mętlik co do wyprawki dla dziecka, że szok. I pojęcia nie mam w jaki rozmiar się na początek zaopatrzyć... czy zacząć od 56, czy już 62 kupować... kompletnie nie wiem.... Pasuje się zacząć ogarniać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przygotowania do ślubu pełną parą, już chyba wszystko co najważniejsze załatwione. Została tylko moja sukienka- dokładniej przymiarki i wybranie menu. Stres już się zaczyna, tym bardziej że wczoraj oglądałam płytę ze ślubu i wesela koleżanki 😁 Czeka nas również kurs pierwszego tańca, mamy zamiar zatańczyć walca angielskiego.
Byłam wczoraj u koleżanki, powiedziała że gdyby mnie zobaczyła na ulicy nie powiedziałaby że jestem w ciąży, waga rośnie a brzuszek raczej powoli 😮
Bezik ja też nie mam jeszcze pojęcia co kupić. Ale na szczęście w mojej rodzinie jest dużo małych dzieci i będę się miała kogo poradzić. Część rzeczy takich jak przewijak, wanienka itp napewno będę miała, a co do reszty zrobię listę zakupów w sierpniu i zacznę kupować 😁 Właśnie też słyszałam, że dużo osób poleca te pampersy z biedronki, ale nie każde dziecko dobrze na nie reaguje- będzie trzeba wszystko sprawdzić i wybrać najlepsze.
Dziewczyny macie też tak czasami, że stresujecie się lub boicie że nie dacie sobie radę? Ja pisząc właśnie ten post uświadomiłam sobie że ani się nie obejrzę i już córcia będzie na świecie. 😲 Taka mała kruszynka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Natalie, też się zastanawiam, czy dam sobie radę i najważniejsze jak dam sobie radę... Ale przecież damy sobie radę śpiewająco 😁 Innej opcji nie ma. Czasem mnie jakaś panika najdzie, ale odganiam takie myśli od siebie, tak samo z porodem. Staram się o tym na razie nie myśleć, choć coraz częściej się zaczynają te myśli tłuc po głowie. Niby zostało nam plus minus 4 miesiące jeszcze ale tak to przeleci, że szok i temu też (też tak jak Natalie) pisząc post uświadomiłam sobie że trzeba zacząć kompletować wyprawki bo potem będzie ciężko z większym brzuchem po sklepach gonić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba naturalne, że się boimy ale na pewno każda z nas da sobie świetnie radę! Ja zacznę kompletować wszystko po ślubie, narazie nie mam na to czasu 😞
a jak z imieniem? już wybrane? my odkąd dowiedzieliśmy się, że będzie córcia mamy istną burzę mózgów 😁 ale najbardziej podobają nam się takie imiona jak: Gabriela, Nikola, Zosia i Zuzia 🙂 aa i Dominika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas wybrane i raczej się nie zmieni nic. Będzie Lena. Chyba, że nagle się okaże że z dziewczynki się zrobi chłopczyk to Hubert. Ale już dwa razy się pokazała, że będzie pannica więc myślę, że tak zostanie. Zobaczymy jeszcze za tydzień na połówkowym co nam pokaże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas było widać wyraźnie bo mała się centralnie do badania dupką wypięła 🙂 więc Pani doktor pokazała nam dokładnie po czym poznać, że dziewczynka i gdzie to widać... za drugim razem jak byłam, też spała wypięta tyłeczkiem do góry, więc Pani doktor z pełna świadomością potwierdziła płeć 🙂 Teraz zobaczymy czy za trzecim razem też się potwierdzi 🙂 A co do imienia to ja zaproponowałam mojemu mężowi parę w tym Lenkę i tak się mu to spodobało, że na tym stanęło...
A co do biura podróży ja się nie wypowiem... ale chętnie poczytam - na przyszłość będę wiedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

Ja juz po wizycie z dzidza wszytko wporzadku , wszystkie pomiary prawidlowe ,, ma taki sliczny nosek 😁 no i narazie wyglada na dziewczynke 😁 chyba ze cos tam sie podwinelo i nie bylo widac :p

Natali co do biur podrozy nie wiem bo ja zawsze sama planuje wyjazd a nie przez biura podrozy , zawsze taniej wychodzi bo biura podrozy naliczaja jeszcze swoje koszta a co innego jak sie odrazu rezerwuje miejsce w hotelu czy przelot samolotem.

co do imion to jeszcze nie wim ale dla dziewczynki mi bedzie latwiej wybrac niz dla chlopca bo dla chlopca to ja wcale nie milaiam pomyslu :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Ja mam kilka ciuszkow, dwie grzechotki, sliniaczki, jedna czapeczke i drapaki czy jak to sie tam nazywa 🙂 I maskotke 😁 Bedziemy na dniach jeszcze moje ciuszki z dziecinstwa przegladac, tam nawet kiedys jakis kombinezon mi mignal 🙂
A co do imion to juz niby ostatecznie sa wybrane. Chlopak zostal, tylko dla dziewczynki jednak zmienilismy 🙂 Igor albo Dagmara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Jestem w Polsce i chyba z tej radości całkowicie nie moge znaleźć czasu na internet. Poznałam płeć lokatora i uwaga.... U nas będzie chłopiec! Tyle się naczekałam na tą informację, że wpadłam w szał zakupów.
Muszę teraz Was nadrobić, bo widzę, że jak zawsze jesteście bardzo aktywne.
Ewela u nas już prawie postanowione, że będzie Alex, nie mogę znalezc zadnej alternatywy, ktora by obu nam odpowiadała. A Aleksander to piekne imie, takie eleganckie. Jedyne co to nie podoba mi sie to uzywane w polsce zrobnienie Olek i juz wszystkim oficjalnie zakazałam.

Pozdrawiam Was serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuchatki 🙂
Ja ostatnio nie mam na nic checi,jakas apatyczna sie zrobilam.pisalyscie wczesniej o zakupach,ubrankowych narazie nie szykuje,sporo rzeczy od siostry ktorejs dostane,jedna niedawno miala synka druga coreczke.tak samo z rzeczami typu wozek,bujaczek,lozeczko.a co do kosmetykow dla maluszka slyszalam dobre opinie o nivea i chyba na nie sie zdecyduje teraz zreszta sa na nie promocje w rossmanie.kupilam juz kilka opakowan chusteczek nawilzanych i proszek do prania.
We wtorek ide na usg polowkowe moze dowiem sie czy mam w brzuszku dziewczynke czy chlopca.imiona juz mamy wybrane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bezik ja z córcią uzywalam produktów z Nivea i bylam bardo zadowlona mysle ze traz tez Nivea bedzie 😉
Dzieki córci teraz wiem co sie przydaje a czego nie kupowac bo pamietam z corką jak wariatka nakupowalam pelno kosmetykow roznych rzeczy ktoryc wogole nie uzywalam. Łózeczko bedzie mial po siostrze a wózek kupuje od znajomej 😉 Ja akurat uzywalam pampersow ale to ze zwgledu na corke bo jak tylko uzylam innych zaraz mialam odparzenia lub wysypke lekarz sam mi mowil ze poprostu ma bardzo wrazliwa skore ale kolezanki bardzo sobie chwalily od zawsze Dade i z Lidla sa tez takie ale nazwy nie pamietam pozniej jak byla wieksza ich uzywalam.
Natalie kazda z nas chyba sie boi ale damy rade kto jak nie my 🙂 Ja sie strasznie boje o corke jak zakceptuje nową sytulacje czeka nas z mezem duzo pracy nad tym zeby Julka odnalazla sie w nowej sytulacji i przedewszystkim nie poczula sie w jakis sposob odrzucona badz zazdrosna.
Ewela ja od przez 2 tyg przytylam ponad 2 kg i jestem w szoku bo naprwde przez te upaly malo jadlam itp a waga tak wzrosla mama mowi ze mogla mi sie woda w organizmie zatrzymac. Ewela a gdzie na pokazie bylas? W Nysie?
Mam dzisaj wizyte o 16.30 juz nie moge sie doczekac co u mojego maluszka sluchac a moze zrobi mi psikusa i zamienil sie jednak w dziewczynke hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bezik ja z córcią uzywalam produktów z Nivea i bylam bardo zadowlona mysle ze traz tez Nivea bedzie 😉
Dzieki córci teraz wiem co sie przydaje a czego nie kupowac bo pamietam z corką jak wariatka nakupowalam pelno kosmetykow roznych rzeczy ktoryc wogole nie uzywalam. Łózeczko bedzie mial po siostrze a wózek kupuje od znajomej 😉 Ja akurat uzywalam pampersow ale to ze zwgledu na corke bo jak tylko uzylam innych zaraz mialam odparzenia lub wysypke lekarz sam mi mowil ze poprostu ma bardzo wrazliwa skore ale kolezanki bardzo sobie chwalily od zawsze Dade i z Lidla sa tez takie ale nazwy nie pamietam pozniej jak byla wieksza ich uzywalam.
Natalie kazda z nas chyba sie boi ale damy rade kto jak nie my 🙂 Ja sie strasznie boje o corke jak zakceptuje nową sytulacje czeka nas z mezem duzo pracy nad tym zeby Julka odnalazla sie w nowej sytulacji i przedewszystkim nie poczula sie w jakis sposob odrzucona badz zazdrosna.
Ewela ja od przez 2 Tyg przytylam ponad 2 kg i jestem w szoku bo naprwde przez te upaly malo jadlam itp a waga tak wzrosla mama mowi ze mogla mi sie woda w organizmie zatrzymac. Ewela a gdzie na pokazie bylas? W Nysie?
Mam dzisaj wizyte o 16.30 juz nie moge sie doczekac co u mojego maluszka sluchac a moze zrobi mi psikusa i zamienil sie jednak w dziewczynke hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny !

Jak wam weekend minal ?

bajka super dzieki za opine my tez sprobujemy na poczatek nivea jak malej podpasuje to bedziemy uzywac .
Co do olilatum uwazam ze nie ma sensu zaczynac od emollient bo ta sa produkty dla dzieci z przesuszona , alergiczna skora wiec dopoki dziecko ne ma problemow ze skora nie ma co to tak samo jak bym antyboityk ztosowala zabobiegawczo , ja wiem ze po nim skora dziecka jest ladnie natluszcona mila w dotyku ale jezeli skora dziecka dobrze reaguje na np nivea i nie ma uczulen to chyba nie ma potrzeby tego zmieniac.
Niestety nie mam mozliwosci uzywac pieluszek dada ale zastaawilam sie nad tymi z tesco , uzywala ktoras z was ?

A na jaki wozek sie zdecydowalyscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po lekarzu wszystko ok dzidzius ma sie dobrze po raz drugi potwierdzone ze syn bedzie 🙂 Przytylam 1kg wiec nie wiem skad u mnie na wadze 2 kg wiecej pare dni temu moze faktycznie to byla zatrzymana woda w organizmie. Wczzesniej juz wiedzialam ze bede miec cesarke tylko dzisaj lekarz powiedzial ze planowana ze ok 38 tyg wypisze skierowanie zmartwilam sie troche chyb wolalbym zeby mnie zlapalo i jade tak jak w pierwszej ciazy a tak bede sie wczesniej bardzo stresowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie :-)
Jak samopoczucie?
u nas jutro usg polówkowe - moze wreszcie dowiem siè kto wynajàl mieszkanko :-)
Poza tym dziś kupiliśmy wózek - Tako Laret.
Innych zakupow jeszcze nie robie.:-) choć zrobiłam liste co potrzebuje dla Maluszka i do szpitala.
Remont wciąż trwa. Starsza córa w niedziele jedzie na obóz wièc też uszczęśliwiła mnie szykowaniem jej do wyjazdu.
My wyjeżdzamy 31.07 na tydzien do Sosnowca - musimy pozałatwiać troche spraw papierkowych.
Czekam az moje Maluch pojda spac wtedy gdy wszyscy spia moge spokojnie poczytac neta :-)
Miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.... Ciężko nadrobić co pisałyście 🙂 tyle tego jest... ja dziś wróciłam z rodzinnych stron. Temu też nie pisałam, bo weekend miałam cały dla męża a jak pojechał do domu w niedziele to mu spakowałam laptopa 😉 Ja byłam zmuszona zostać do dziś przez sprawy urzędowe.
Jutro na spokojnie siądę przez dzień do komputera i będę nadrabiać wasze wpisy 😁 Dziś już jestem nastawiona na odpoczynek... mała w brzuszku bryka nieźle, aż się mąż śmieje bo już widać kopniaki. Pojutrze mam połówkowe i jestem bardzo ciekawa czy się nam pokaże w końcu czy znowu się schowa zgaga mała. No i jestem baaaardzo ciekawa czy dalej będzie potwierdzona płeć że jest dziewczynka 😁 czasem się to lubi zmienić... 😁 Pozdrawiam Was serdecznie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...