Skocz do zawartości

listopad | Forum dla mam


aniutka102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jestem po usg połówkowym. Wszystko z Maluszkiem ok. był problem z określeniem płci bo Maluszek ukrywal skrzętnie...udalo sie jednak cos podejrzeć i wszystko wskazuje że będzie dziewczynka :-) :-)
Pozdrawiamy wszystkie mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczyny, ostatnio rzadko tu bywam ale to wszystko spowodowane ślubem, to już tuż tuż! 🙂
Cieszę się, że u Was wszystko dobrze i wszystkie Nasze forumowe dzidzie się pięknie rozwijają. Do listopada już niedaleko! 😁
Czasami mam obawy, a czasami nie mogę się wprost doczekać kiedy nasza dzidzia będzie na świecie, ale to chyba normalne.
Za tydzień mam przymiarkę sukni ślubnej, zobaczymy jak będę wyglądać haha śmieję się że jak pingwinek 😁 buty ślubne mam i wyższy obcas i niższe na zmianę, muszę się rozejrzeć jeszcze za biżuterią ślubną i sukienką na poprawiny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela mam to samo łzy w oczach jak mysle o tym co mnie czeka bo pierwsza cesarke przezylam okropnie mialam powazne komplikacje i umieram z strachu wiem ze to jeszcze daleko ale z dnia na dzien coraz czesciej rozmyslam kazdy mi mowi zeby przestala ze nie moge sie tak stresowac i nastawiac zle a mnie to wkurza na maxa bo łatwo powiedziec. Tzn mi tez w terminie bo od 38 tyg juz sie jest w terminie.
U mnie synus też daje czadu w brzuszku 🙃 Czuje co chwile a najlepze jest to ze robi psikusy dla tatusia mąż lezy przyklada do brzucha rece cisza tylko odejdzie na chwile buszuje i tak na okrągło 😁 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie z powodu łożyska umiejscowionego na przodzie ruchy sa delikatniejsze ale czasem jak dostane to zaboli. a wieczor i noc to juz standard do buszowania. a ze zasypiam roznie tak mièdzy 1 a 3 to Malych ma czas na zabawe :-)
Dzis miałam wizyte. Wszysstko ok. Maluch zdenerwowal sie bo doktor obudzil podczas badania. Na usg ( mam na kazdej wizycie bo lekarz sprawdza serduszko i ruchy).
Przytyłam 0.5 kg wiec jeszcze na - 0.5 kg. Ale teraz to juz nadrobie :-)
My tylko kosmetyki.leki. troche ciuszkow. pieluchy i dla mnie rzeczy. Tak to łóżeczko turystyczne wyprac ( no jeszcze zlozone.synek spal w nim malo)
A i chyba kupie prześcieradelko do wózka.Wozek w przyszlym tyg bedzie to jyz spokojniejsza jestem.
Ewela a jak odpielyszkowywanie?? U nas w dzien jest juz super. Jeszcze nocki kiepskie ale wszystko na dobrej drodze. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Anka ja tez mam lozysko z przodu , zapomnialam wam napisac ze podnioslo sie do gory razem z dnem macicy wiec juz nie zakrywa wyjscia maluszkowi , ale ruchy czuje normalnie coraz czesciej i mocniej dzidza sobie bryka . Pytalam lekarza nawet jak to jest z ruchami jak lozysko jest z przodu on mi powiedzial tak "jak nie poczuje pani z przodu to z tylu pani poczuje , jedynie co to moga byc pozniej', a ruchy malej poczulam pod koniec 18 tyg.

Milego dnia wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!

Wczoraj wróciłam do niemiec, nakupowałam sporo rzeczy. Mam już ciuszki, jedynie kilka bodziaków mogę jeszcze dokupic, wózek, łóżeczko i pościel, hustawke ( choć nie wiem czy sie przyda ).
Zostały mi już tylko drobne rzeczy do kupienia. Zastanawiam się nad laktatorem i kombinezonem zimowym. Nie wiem jaki rozmiar wziasc, chciałabym żeby wystarczył na całą zimę, a z drugiej strony martwie sie ze bedzie duzo za duzy na poczatku.

Mało odczuwam ruchy, bo również mam łożysko z przodu. Ale mały mnie chyba wczoraj niezle skopał, tak mnie kręgosłup bolał, że nie mogłam się schylić w dół :P
Nie wiem ile przytyłam, ale chyba duzo, boje sie sprawdzic bo tygodniu u mamy :P Brzuszek juz bardzo widac- musze wkleić zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Jestem i ja, a tu coś pusto widzę...
Wczoraj byliśmy na połówkowym. Z dzieckiem wszystko ok, idealnie wręcz 🙂 Rośnie zdrowo i prawidłowo. I Pani doktor znowu nam pokazała, że mamy dziewczynkę i mówi, że to się już nie zmieni i że nie tyle że na 100 procent ale na milion procent dziewczynka u mnie w brzuszku mieszka... A śpi z ręką pod głową jak tata 😁
Pisałyście o kosmetykach dla dzidzi... ja przyznam że jeszcze kompletnie o tym nie myślałam. Zastanawiam się nad nivea skoro tak zachwalacie tą firmę. Zobaczę jeszcze. Mam zamiar pozamawiać bezpłatne próbki.
A teraz tak z innej beczki.... dziewczyny co myślicie o szkole rodzenia? Będziecie chodzić? JA rozmawiałam z koleżanką która rodzi na dniach i mówi, że nie była bo tam i tak inaczej uczą pielęgnacji dziecka niż się potem faktycznie robi, a z kolei siostra i kuzynka polecają... a ja sama nie wiem. Jakbym już poszła to z mężem i chciałabym już przy szpitalu gdzie będę rodzić a tam mamy dość kawałek i musiałby wolne brać, żeby zdążyć na spotkania.... sama nie wiem. Mam mętlik w głowie.... i kiedy najlepiej się zapisać do szkoły rodzenia? Jakie są Wasze zdania na ten temat?? 🙂
Natalie też się już nie mogę doczekać kiedy nasza kruszyna już będzie z nami a z drugiej strony wiem, że tak momentalnie to przeleci, że ani się rozejrzymy a już nasze maleństwa będą przy nas 😉
A co do ślubu to Ty jesteś w wirze przygotowań, mój był niespełna 3 tygodnie temu a ja mam wrażenie jakby to było ze 3 lata temu... tak ten czas leci... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam... 🙂
Ale coś słaby dzień dziś mam i co chwilę się muszę kłaść bo nie jestem w stanie wysiedzieć.
Ewela ja też już czasem głaskam brzuch i przeganiam małą w inny kąt bo jak się wbije tam gdzie lubi najczęściej to aż boli, albo jak się wypnie w jednym miejscu.
Co do ruchów mojego maleństwa, to mam tak jak Bajka 🙂 Szaleje cały czas, czasem się zastanawiam kiedy ona śpi... od rana daje czadu, przez dzień i wieczór a w nocy jak się przebudzę to też ją czuję... uspokaja się jak tata kładzie rękę na brzuchu. Wtedy nie chce kopać i bawi się z nim w kotka i myszkę.
Zuza z kombinezonem mam ten sam problem co Ty. Kupić muszę, ale nie mam pojęcia o rozmiarze. Rozmawiałam z moją siostra i mówi że rozm 62/68 już będzie za duży. Więc zdecydowałam, że kupię 62. Jak mi nie wystarczy na całą zimę to wtedy dokupię, a zamierzam kupić używany żeby nie wydawać na nowy ponad 100 zł. Widziałam nawet ostatnio w super stanie za 25 zł. A nawet jakby mi mała w nim tonęła jak będzie za duży to w parę dni po przyjściu ze szpitala można dokupić coś mniejszego. A tyle ją do domu przywieziemy. Ważne żeby nie zmarzła w tej swojej pierwszej podróży 😉
Prześcieradło i podusie do wózka mam od siostry... jutro jedziemy po łóżeczko do znajomych i w przyszłym tygodniu będę zamawiać pościel do łóżeczka. Włączył się mi już syndrom wicia gniazda a poza tym ja lubię mieć wszystko ogarnięte wcześniej a nie na ostatnią chwilę.... Więc w sierpniu będę przeglądać z siostrą ciuszki po małej i robić już resztę zakupów...
Miłego popołudnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze was wszystkie ogarna syndrom wicia gniazdka,ja nic nie kupuje jeszcze,nie szykuje.narazie walcze z tesciowa,chce wyrzucic stara szafe,juz przeszla swoje jest podniszczona,ona mowi ze szkoda wyrzucac i gdzie ons bedzie rzeczy trzymac.a swoje rzeczy(ubrania) ma rozsiane po calym domu,w kazdej szafce mozna znalezdz jakies jej ubranie.ten tydzien ogolnie jakis taki ze wiatr w oczy.we wtorek bylam na ´´wizycie``u innego lekarza niz moj(moj akurat na urlopie)myslalam ze zrobi mi usg polowkowe,a on za tydz.bedzie pani lekarz,niech on robi,ja tylko zwolnienie moge wystawic.nie zapytal jak sie czuje,chcial sie mnie jak najszybciej z gabinetu pozbyc.wyszlam wkurzona z gabinetu.
Chcialam sie tez zapisac do szkoly rodzenia i kolejne zlosci w jednej nikt nie wie kiedy i o ktorej sa zajecia.byly tam 3 babki i kazda podawala inna wersje,ze nie ma przez wakacje,ze jest.poszlam do drugiej bo taka dezorientacja osob tam pracujacych mnie zdenerwowala.w drugiej dowiedzialam sie ze nie moge chodzic na zajecia bo nie jestem zameldowana w tym miescie.niestety tesciowa wlascicielka mieszkania nie bardzo chce mnie zameldowac,kreci nosem.przykro mi sie zrobilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Genova 😉
Tamto zdjęcie się mi już znudziło 😜 a to jest bardziej aktualne 😁
Jak ja Ci współczuje tej teściowej to masakra.... Że też nie ma sposobu na taką babę jędze...
Ja właśnie siadłam do komputera poszukać inf o szkole rodzenia, tylko że chciałabym się zapisać jak już się zdecyduję przy szpitalu w którym chce rodzić. Żeby już poznać tamtejszy oddział itd. jak przyjdzie czas na "zwiedzanie". Bo zupełnie mi będzie bez sensu robić to w miejscu z którego nie będę korzystać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba w przyszlym tygodniu zmienie zdjecie.
Moja tesciowa jest rodem z dowcipow,wredna,wscipska.potrafi byc mila jak cos chce.niestety. w tygodniu sama z nia radzic maz w delegacji,albo od rana do wieczora go nie ma jak jest na miejscu.sezon w pracy.
U was tez tak goraco....zaraz wybieramy sie z mezem na dzialke i spotkanie rodzinne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas było masakrycznie gorąco i duszno do tego... Mąż dach w tym upale naprawiał i ledwo dychał. Ale zdążył z naprawą idealnie bo znowu taka nawałnica przyszła, że z niepokojem patrzyliśmy w niebo i na to co się dzieje na zewnątrz. Ale dzięki Bogu przeszło bez szkód i większych tragedii... ale coś czuję że i tak noc będę miała z głowy raz ze strachu (w nocy się strasznie boje burzy) a dwa z tego że pewnie będę czuwać.... dobrej nocy mamuśki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna_mama ale piekny brzuchol 🤪
Ja zbieram sie od tyg zeby sobie zdjecie zrobic zeby zobaczyc roznice ale nie mam natchnienia 😉
A moja kolezanka robi mi zdjecia co miesiac od poczatku ciazy i ma mi dopiero pokazac jak urodze jak sie zmienialam 😁
Wszyscy mi dokola mowia ze z dnia na dzien mam wiekszy brzuch a ja jakos az tego nie widze zn widze ze powieksza sie troche ale bezprzesady wogole mam smieszny brzuchol taki szpiczasty mąż sie smieje ze najpierw idzie brzuch a potem ja 🙂
Mi do dwoch dni plecy dokuczaja czuje sie czasami jak babcia po 80tce gdy wstaje z lozka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka u mnie tez plecy bola czasem nie wiem jak wstac -uroki ciazy :-)
ostatnie dni u mnie ciężkie. W czwartek bylam z synkiem u dentysty. Mial byc tylko zabek leczony ale okazalo sie ze trzeba jeszcze jeden wyrwac bo stan zapalny sie robil. Caly czwartek juz nic nie robilam bo mlody byl placzliwy i marudny. W piatek robilam porzadki po remoncie i juz wieczorem az plakalam z bolu. podbrzusze bolalo. Kregoslup jakby miliony igiel mi ktos wbijal. W sobote jeszcze brzuch pobolewal. ale wczoraj to juz magnez wzielam.
Dzis znow sily we mnie wstapily i wzielam sie za zlecenia - mam do wykonania ozdobna opaske i kolnierzyk. :-)
Smutno troche w domu bo corcia na oboz pojechala .
Milego popoludnia mamusie.
oby bez burz i wichur....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze nyć ze kawa pobudza . no mi polozna mowila ze jak malo sie rusza to zjesc coś slodkiego lub coli sie napic i polozyc na boku.
My za tyd. na krotki urlop na południe jedziemy. A jak wroce chce łóżeczko wyprac (niby zlożone i schowane ale wole odświeżyć). Wózek będzie w czwartek lub piątek.A dzis weszłam do lumpka i poszalałam. ale sporo odkładałam. bo pewnie ze 150 bym zostawiła :-) Kupiłam pajacyk.Spodenki bawełniane 2 pary i jeansy na szelkach. I synkowi koszulki. Kosmetyki tez w październiku chce kupic. zastanawiam sie nad rożkiem bo ja mam taki kocyk z którego robi sie rozek ale jak dla syna mialam w szpitalu to stekaly ze taki mie moze byc.
Zreszta do szpitala chcs znow poszukac pudelka Huggis - sa tam chusteczki pieluszki i platki do mycia.
U nas dzis fasolka.kasza i pulpety.
Miłego popoludnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Byalam wczoraj u denstysty przemoglam sie bo panicznie sie boje jak siadam na fotel to ogarnia mnie jakis paraliz ale wkoncu powiedzialam sobie ze musze bo zab mnie bolal i zrobilam wczoraj dwa dziwne nie wiedzialam ze w ciazy mozna znieczulenie bo mi zaproponowala ale nie wzielam. Zmartwilam sie troche mam sporo zebow do roboty w tym dwa kanołowo mam wyrzuty sumienia ze nie poszlam wczesniej dentystka powiedziala mi ze nie leczone zeby moga szkodzic dzidziusiowi 😞
Anka ile twoj synuś ma lat? Nie boi sie wizyt? Moja córka skonczy teraz 4 lata i bylam z nia na przegladzie nie dawno to nawet nie dala sie zbadac w taka histerie wpadla ze z mezem jej utrzymac nie moglismy i pani dentystka powiedziala ze nie ma sensu bo nie zbada dziecka na sile tłumacze jej nigdy w zyciu nie pokazalam jej ze ja sie boje ani nic. A tez sie martwie bo sama widze ze z przodu zaczyna jej sie psuc ząb i nie raz placze ze boli tesciowa do mnie ze musielismy ja kiedys nastraszyc i ze trzeba cos zrobic łatwo jej mowic bo to nie ona musi pojsc z nia do denstyty tak mnie wkurza jej gadania ze mam milion stopni w sobie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny .Miesiac mnie juz tu nie bylo:o Ale ciagle cos sie dzieje w weekend bylam w miedzybrodziu wczesniej na wakacjach w Ustroniu morskim. Do tego jeszcze remonty pelna para . Meble zamowilam do dwuch pokoji , lodowke kupilismy bo niestety juz byl zlom z niej no i planujemy jak najszybcirj remont lazienki bo jest tez w niezaciekawym stanie.Jutro wybieram sie do tesca zeby w koncu kupic cos dziecku bo niestety nic jeszcze nie mam prawie poza bodami w rozmiarze 56 i spodniami tez na 56 no i kombinezonikiem na 56 i 68 cm tez od szwagierki.Mysle co by tu kupic do ubranka dla dziecka i w jakiej ilosci zeby nie przesadzic w jedna ani druga strone. Jestem nastawiona glownie na pajacyki ale niestety nie znam sie zabardzo..Pozatym nie wiem jaki wozek wybrac dwa w jednym czy zwykly bo przeciez to jest zima i spacerowka chyba zabardzo sie nie przyda a pozatym taki wozek jest duzo ciezszy ponoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! jestem w koncu po wizycie u swojego lekarza 🙂 zrobił mi usg i wyszło że bedzie dziewczynka, długa jak mamusia.nieco mnie tez zmartwił bo okazało sie ze cos jest nie tak z serduszkiem i skierował mnie na ech serca płodu.poszłam po wizycie od razu sie umowic i termin dopiero na 12.09, chyba do tej pory nie wytrzymam i zrobie prywatnie i bede musiala do warszawy sie wybrac bo u mnie pani w miescie powiedziala ze prywatnie czy na nfz taka sama kolejka.martwie sie 🤢 w sobote ide jeszcze na jedno usg z nadzieja ze lekarz sie pomylił i nic na serduszku nie ma.
wczoraj przyjechałam do nas mojego meza siostra z mezem i nie wiem czy ja jestem jakas przewrazliwiona przez hormony ale mnie irytuja.Szwagierka ciagle mnie moralizuje mowiac ze jej przyjaciolka w ciazy robila to i to czula sie tak i tak.kal jej mowie ze to twoja przyjacilkoa robila tak a ja robie tak i wiec mo jest dla mnie dobre nie umoralniaj mnie.a jej maz niby niewinny zarcik a jednak nieco uszczypliwy,albo macanie po brzuchu.mowie do niego chcesz dotknac zapytaj,nie zycze sobie bys mnie macal.Jutro jade do mamy bo mam ich dosc
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Genova trzymam kciuki by to.byla pomylka.
bajka Sebko ma 2.5 roku.A do dentysty chodzimy od września zeszłego roku. Niestety z powodu lekow jakie bralam na podtrzymanie ma bardzo slabe zabki i do tego fatalnego oslabienia przyczynił sie dronkowiec którego "dostał w prezencie " na potodówce. A nasza p. doktor nie sprawdzila tego mimo iż było sporo przesłanek. Dopiero zmiana lekarza okazała sìe strzałem w 10. i gronkowca już nie ma ale to co "narozrabiał" musimý leczyc. Sebko dostaje syropek na wyciszenie i zneczulenie w dziasła ale i tak musze go trzymac na kolanach i płacze biedactwo moje. Jednak wiem że jak to teraz zostawie będzie skutkować problemami z zabkami stałymi. Mamy też siper p. doktor. Przyjeżdża do słupska z Gdańska dwa razy w tyg. i ma rewelacyjne podejście do dzieci .
Niestety musimy tobić to prywatnie bo gabinety państwowe nie daja u nas znieczulenia maluchm ani syropku wyciszającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tam Kochane? jak sie czujecie? U mnie ciezkie noce bo duszno i problemy ze spaniem Albo nie moge długo zasnac albo zasypiam i budzę siè w nocy i nie mogę zasnąç do 4 lub 5.
Dodatkowo biorè magnez 3 x dziennie bo mam wyjatkowo bolesne skurcze przepowiadajàce.
Ewela dobry pomysl. My teraz kolejna wizyte mama po porodzie. I 4 dolne zabki (1 i 2) beda tylko lapisowane bo sa tak slabe ze ich leczenie spowoduje ze połamia sie. I dziewczyny zwracajcie uwage na zabki ale szczególnie na tylne. mi tak poradzila dentystka - bo tyle zabki robia miejsce stałym i trzymaja szczękę.
Dziś piore wszystkie ciuszki po synku i córci. Chce zobaczyc co jeszcze muszę dokupic. Chce do polowy października mieć wszystko poprane i poprasowane. bo patrzac na poprzednie porody nigdy nie dotrwałam do terminu :-)
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

Dziś w końcu dodałam swój brzuszek 😁
Anka ja czuje się bardzo dobrze, prawie nie odczuwam ciąży. Czasem tylko mam taki tępy ból kręgosłupa, że czuje się jak starsza kobieta. Może mały mi tak tam daje czadu co jakiś czas :P

Genova sprobuj zapisac sie gdzies wczesniej na ta wizyte, moze rzeczywiscie pomyłka a bedziesz sie denerwowac do wrzesnia. Mam nadzieje ze jest OK 🙂

U mnie zapowiada sie przeprowadzka, nie wiem czy wspominałam, ale mieszkamy w kawalerce 26 m2 z goldenem! no i w koncu udało nam sie znalezc cos wiekszego, szału nie ma bo 38 ale przynajmniej 2 pok. Straszny tu u nas problem z mieszkaniami. No i w pazdzierniku bedziemy na nowym. Jeszcze bede miała ponad miesiac na przygotowania dla maluszka 🙂

Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny na wsparcie,staram sie myslec pozytywnie i nie zamartwiac sie na zapas.w sobote kolejne usg i licze ze bedzie dobrze.juz dzwonilam do warszawy do jednej przychodni i termin prywatnie jest w polowie sierpnia.
Zuza uroczy brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...