Skocz do zawartości

listopad | Forum dla mam


aniutka102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anka u mnie sampopoczucie jest dosc dobre az do momentu kiedy zacznie kregoslup bolec a to sie dzieje zazwyczaj pod koniec dnia,wtedy leze i nic nie dam rady zrobic.jak siedze w domu to jest dosc znosnie nie jest za duszno,klimatyzacja wybawienie w upaly.Anka tez ostatnio mialam problemy ze snem ale wieczorm zapalam kominek zapachowy z olejkiem lawendowym i teraz spie dobrze,nie przebudzam sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny dokuczaja wam zaparacia? Jak sobie radzicie? Mi nic nie pomaga od 3dni mnie meczą az sie zle czuje brzuch twardy ciezko mi strasznie czuje sie jak balon. Nie wiem czy w aptece mozna cos dostac dla kobiet w ciazy dzisaj chyba pojade i zapytam. U mnie znowu kolejna noc z córka jak placze bo zab ją boli nie wiem juz co robic szukam na internecie jakiegos prywatnego dentysty co wlasnie tak jak ktoras z was pisala ze moze podac cos dziecku zeby zajrzyc co sie tam dzieje.
Genova dopiero teraz doczytalam kochana wiem ze nie da sie nie martwic ale poczekaj na wizyte moze to jakas pomylka trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze. Musi byc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie albo mialyscie kiedys bole jak na okres .? ja niestety mialam takie w srode i dzisiaj tez je mam i sie nie pokoje a jestem mloda i niedoswiadczona . Nie wiem czy przesadzam i powimnam gdzies z tym jechac. Moja szwagierka powiedziala mi zebym sobie nie wmawiala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela dasz rade. Zanim dzidzia przyjdzie na swiat myślimy jak damy radę? czy uda nam sie pogodzic wszystko z wychowanie dwójki Maluchow. A już gdy Maluszek jest na świecie wbrew pozorom i wcześniejszym obawą udaje sie to ze soba połaczyc. :-)
Ja cieszę sie ze synek idzie od wrzesnia do przedszkola na 5 h dziennie. Bo on jest straszna przylepa - taki typowy mami synuś.
Co do zaparć- staram sie jeśc lekko i dużo jabłek i śliwek. I dużo błonnika.
motylkowa spróbuj wziąśc nospe i magnez. i połóź sie. Jeśli nadal beda bóle i bedziesz sie denerwowac podjedz na IP. Mamy prawo do obaw - nawet jesli to błachostka. Lekarz jest po to by nas uspokoic. Zrobic ew. badania. nawet jak nówia ze to normalne itp.
U nas dzis deszcz. Wiec biore sie za sprzątanie szaf dzieci. Trzeba posegregowac co zostaje co oddac.
Ciuszki po starszych posegregowane i wybrane te co nadaja sie dla dziewczynki. upralam i teraz czekaja na kolejne pranie w październiku w płynie dla dzieci. Wózek tez już czeka. Zostalo kilka rzeczy do kupienia i kosmetyki.
Zaczynam 25 tyd. - już nie moge sie doczekac az przytule Kruszynke. :-) do jutra wstawie wreszcie foto swojego brzucha. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety tak jest ze jak dziecko sie urodzi to nie jest w stanie poswiecac tyle uwagi jednemu i drugiemu wiem to z obserwacji Wlasnie wtedy tata powinien poswiecic wiecej uwagi starszemu..Co do sprzatania to ja mialam za duzo energi i wydaje mi sie ze troche przecholowalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ewela Ja kupiłam wózek Mutsy używany, nowe są niestety dość drogie.
Ma taki bardziej nowowczesny wygląd i w sumie na początku nie brałam takich pod uwagę. Zawsze podobały mi się takie wozki retro z dużymi kołami i miałam upatrzony na allegro za niewiele ponad 1000 zł nowy. Stwierdziłam ze mam duzo czasu i porozglądam sie za uzywanymi i tak w koncu kupiłam swój mutsy. Oglądałam różne używane wózki, stad mam porównanie względem tego jak wygladaja po jakims czasie uzywania.
Najlepsze są te aluminiowe, te zwykłe rdzewieją dosc szybko. Istotna jest też waga i jesli duzo podróżujesz, aby się łatwo składał. Taki jest m.in. Mutsy, wiec polecam z czystym sumieniem 🙂

Dzisiaj miałam spięcie z mężem... Nie długo odwiedzi nas jego siostra. Ma przyleciec do nas samolotem i wczoraj oznajmiła, ze kupiła kołdrę dla dzidziusia. Po prostu mnie zszokowała, samolotem z kołdrą ?! Poza tym kupilismy juz komplet i nie wiem na co mi kolejna. Mąż wczesniej mówił, że kupilismy juz prawie wszystkie wieksze rzeczy i ona nagle z tą kołdrą. Zapytałam grzecznie, czy może na cos wymienic, bo obu raczej nie bedziemy uzywac, a ona sie miga ze raczej nie itd...To nie pierwsze takie nie przemyslane prezenty a dziewczyna ma 30 lat i zaczyna mnie to irytowac.
Na prawdę cieszyłabym się z kazdego ciuszka czy maskotki czy innej rzeczy której jeszcze nie mamy, absolutnie nie jestem materialistką, ale takie cos traktuje na zasadzie spychologii.

Cała rodzina mojego męża ma dziwną tradycję nieustannego dawania prezentów, zwykle bardzo nie przemyslanych i nie praktycznych, a ja tego nie lubię i psuję sobie nastrój. Wolałabym nic nie dostac. Nie wiem co zrobic, ale jak sie wkurzę to powiem jej szczerze bo nie chce się przez głupoty kłócic z mężem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuza ja tak mam z tesciowa i siostra meza kupuja mase nie potrzebnych rzeczy i obdarowuja,masz cie tym cieszy ,chociaz wcale tonie jest potrzebne.
Ja jeszcze niewiem jaki bedzie wozek.
Motylkowa spokoju i zdowka.
Ja wczoraj bylam na drugim usg i inny lekarz potwierdzil to co moj lekarz zobaczyl.uspokajal mnie zebym niepotrzebnie nie denerwowala sie i mam spokojnie czekac na echo serca we wrzesniu.
Od wczoraj strasznie bolalo mnie ucho,dzis pojechechalam na pogotowie bo az mnie mdlilo z tego bolu i okazalo sie ze mam zapalenie ucha.dostalam krople do smarowania ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuza ja tak mam z tesciowa i siostra meza kupuja mase nie potrzebnych rzeczy i obdarowuja,masz cie tym cieszy ,chociaz wcale tonie jest potrzebne.
Ja jeszcze niewiem jaki bedzie wozek.
Motylkowa spokoju i zdowka.
Ja wczoraj bylam na drugim usg i inny lekarz potwierdzil to co moj lekarz zobaczyl.uspokajal mnie zebym niepotrzebnie nie denerwowala sie i mam spokojnie czekac na echo serca we wrzesniu.
Od wczoraj strasznie bolalo mnie ucho,dzis pojechechalam na pogotowie bo az mnie mdlilo z tego bolu i okazalo sie ze mam zapalenie ucha.dostalam krople do smarowania ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Genova przede wszystkim kuruj się i nie denerwuj na zapas. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i z całego serca Ci tego życzę 🙂

Mój mąż też bardzo się cieszy z każdego prezentu, rzadko się teraz widują a są ze sobą bardzo związani. Zresztą rodzina męża to dobrzy ludzie, niezbyt za możni stąd ja nigdy żadnych prezentów nie oczekuję, wręcz nie lubię. A jeśli cos dostanę to zawsze dziękuje i jestem wdzieczna. Ale mam takie mega praktyczne podejście do życia, że chyba wolę dobrą czekoladę niż coś byle by było i takie marnotrawstwo mnie potrafi wyprowadzic z równowagi, mimo że to błahostki. Ehhh... mężowi było przykro i ja wcale się z tym nie lepiej czuję. Ale siostra męża jest młoda, ma 30 lat, ma gust. Nie jest jakas starsza kobieta, ktorej nie da się przetłumaczyć.
Prezenty dla dziecka to oczywiscie normalna sprawa, ale takie obdarowywanie się miedzy sobą podczas każdej wizyty mnie męczy, nie dość ze zawsze jak wielblad to i tak zawsze a to nie ma prezentu dla jakiejs ciotki czy dla kogo innego.
To się dzisiaj Wam wyżaliłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Jestem i ja....
Widzę, że ostatnio mamy tendencje do odwiedzania szpitali... Ja byłam tydzień temu w niedzielę na izbie przyjęć. Całe popołudnie mnie bolała brzuch z jednej strony, promieniował do pachwiny i kolana, ale uznałam, że nie panikuje. Ale jak doszły nerwy po przejściu następnej wichury, to ból się zrobił taki, że mąż mnie z lóżka musiał podnosić jak do toalety chciałam iść, więc pojechaliśmy... Okazało się nic groźnego, musiałam tylko już magnez włączyć bo teraz dzidzia szybko rośnie i mocniej się rozciąga wszystko. Moja mała tydzień temu już ponad pół kilo ważyła 🙂
Genova, jak Twoje ucho? Mam nadzieje, że się już lepiej czujesz. Gratuluje dziewczynki i też spokoju bo może się okazać że z tym serduszkiem to nic groźnego 😉 Trzymam kciuki by tak było 😘
Ewela ja mam taki wózek http://www.wozki-mikado.pl/mikado-ox-ford.html
Córka mojej siostry w nim przejeździła pierwsze kilometry w swoim życiu i dobrze jej w nim było 🙂 Ja mam cały zestaw łącznie z fotelikiem do samochodu i z adapterem do wózka. Nam też się wygodnie ją woziło w tym wózku i nie wybijałyśmy zębów jak w niektórych wózkach się to zdarza i dawał radę idealnie na nierównościach i śniegu...
Ja dziś ogólnie staram się jakoś humor sobie poprawić. Znowu miałam wczoraj takie nerwy na mojego (a rzadko się to ostatnio zdarza), że za cały dzień zamieniliśmy może 2 zdania. 2 zdawkowe zdania. Dziś tylko jedno jak go odwoziłam do pracy bo w delegacje pojechał i przy dobrych wiatrach wróci jutro. Przynajmniej powinien być jutro....
A mało się ostatnio odzywałam, bo ciągle coś wyskakiwało. Zmieniłam cholera samochód 😞 i musiałam jechać do rodzinnego domu po papiery od mojego starego kochanego wozu, a to syn mojej siostry był i nie włączałam komputera, a to upał tak dawał po dupie, że o ile dobrze znosiłam upały do tej pory tak ostatnie dni to była masakra....
Miłego dnia i tygodnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela dasz rade ja tez czesto mysle jak to bedzie nawet czasami łapia mnie wlasnie doły nie dam rady ale takie mysli chyba są normalne w takiej sytulacji mam tak jak Anka37 córka od wrzesnia idzie do przedszkola narazie na 5 h a potem zobaczymy jak bedzie z odbieraniem jak urodze bo maz pracuje 8h chociaz to mnie bardzo przeraza ze idzie do przedszkola bo jest taka do mnie przyzwyczajona ze czuje ze bedzie duzy problem z jej pierwszymi dniami w przedszkolu.
Motylkowa oszczedzaj sie kochana jeszcze nadrobisz jak sie dzidzia urodzi 🙂 Dobrze że wszystko wporządku!
Ja z zaparciami walcze i walcze pojechalam w sob do apteki chcialam dyskretnie podpytac co moge zobi na co zlecialy sie trzy farmaceutki i farmaceuta i gadaja sobie na forum o mojej kupce co mi moga dac skoro juz 4 dni mam problem myslslam ze tam padne a kolezanka ze mna byla to sikala z smiechu.
A po za tym hormony buzuja raz bym mogla góry przenosic a raz zamknac sie w pokoju i nie wychodzic do nikogo mąż to juz nawet sie nie denerwuje jak cos zlosliwego do niego powiem tylko sie poprostu nabija ze mnie ze znowu sie przeistaczam w czarownice.
W sobote bylam a zakupach bo teraz co tydzien kupuje cos powoli zeby nie wszystko na raz tylko po troche dla corci do przedszkola no i dla dzidziusia rzeczy 😉 Kupilam slodkie body i spodnie napatrzec sie nie moge jakie to maluskie 🙂
A mialam jeszcze pisac dziewczyny ktore są na L4 chodzącym siedzicie w domu cały czas do 15? Bo znajoma mnie straszy ze jak mnie ZUS w domu nie zastanie to bede miala problem a czasami wychodze to do sklepu to gdzies pojade i sama nie wiem co myslec o tej kontroli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ! 🙂
Czarna mama troche lepiej z moim uchem 🙂,dam rade dotknac i nie syczec z bolu.
Bajka tak z ciekawosci pytam co ci debatujacy farmaceuci ci polecili?
Wczoraj tak milo spedzilam dzien z mezem.sami przez caly dzien w domu odpoczelismy sobie.slubny musial zrobic przestoj w pracy bo nie bylo w hurtowni wszystkich materialow do dokonczenia zlecenia.wczoraj dopiero pierwszy raz poczul jak nasza kruszynka u mnie w brzuchu sie rusza.ile razy przykladal reke zeby poczuc zawsze sie uspokajala a wczoraj wiwrcila sie jak dotykal brzucha.taki byl zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
genova napisał(a):
Hej ! 🙂
Czarna mama troche lepiej z moim uchem 🙂,dam rade dotknac i nie syczec z bolu.
Bajka tak z ciekawosci pytam co ci debatujacy farmaceuci ci polecili?a co do l4 to roznie z tym bywa czasami jestem poza domem czasami w domu.w zwolnieniu jest ze moge chodzic wiec moge wyjsc z domu,po zakupy,na spacer czy do lekarza.chociaz wiem ze w zusie roznie niektorzy interpretuja i sprawdzaja cie czy nie oszukujesz.kiedys kilka lat temu zus wezwal mnie na komisje lekarska,bylam wtedy po operacji kolana,stawilam sie na miejscu z kompletem dokumentow,lekarz obejrzal moja noge i stwierdzil ze musze isc zrobuc ksero tych dokumentow.powiedzialam wporzadku tylko gdzie,bo nie wiem.a on na to 2pietro,a gdzie jest winda bo chodzilam o kulach i z orteza na nodze ze nie ma w tej czesci i ze mam schodami isc.to poszlam ponad pol godziny mi to zajelo.jak wrocilam to lekarz powiedzial ze chcial sprawdzic ile mi to zajmie czy nie symuluje.wsciekla bylam.po miesiacu od wizyty w zusie dostalam od nich kolejny list myslalam ze znowu komisja lekarska ale tym razem zaprosili mnie do sanatorium na miesiac czasu.
Wczoraj tak milo spedzilam dzien z mezem.sami przez caly dzien w domu odpoczelismy sobie.slubny musial zrobic przestoj w pracy bo nie bylo w hurtowni wszystkich materialow do dokonczenia zlecenia.wczoraj dopiero pierwszy raz poczul jak nasza kruszynka u mnie w brzuchu sie rusza.ile razy przykladal reke zeby poczuc zawsze sie uspokajala a wczoraj wiwrcila sie jak dotykal brzucha.taki byl zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Genowa, ja mam babydream z rossmana - oliwke. Ale szczerze mówiąc zapominam się smarować... muszę coś właśnie typowo do biustu teraz kupić. Palmersa kupiłam, bo słyszałam, że dobry, ale zapach tak mnie drażni, że leży mi na półce nieużywany. Super że Twój mąż mógł w końcu poczuć dzieciątko... ja pamiętam jaka była radość mojego jak zaczął ją czuć. Teraz to już ją nawet widać jak się wypycha i rozpycha... taniec brzucha kilka razy dziennie 😉 I też u nas jest tak, że mała się uspokaja jak tata rękę położy na brzuchu. Większość dzieci z tego co wiem tak robi. Moja dopiero po chwilowym namyśle mu sprzeda kopniaka 🙂
Ewela a myślałaś, żeby kupić sobie telefon bez abonamentu w jednym ze sklepów rtv? Nawet na raty, taki jaki chcesz, a abonament podpisać bez telefonu z sama karta sim i powinnaś nie dość że dostać taniej abonament to lepsze warunku. Przekalkuluj sobie bo może się to bardziej opłacić. Ja już jakiś czas tak robię i powiem Ci że dobrze na tym wychodzę 😉
Co do obaw to ja też je mam. Czy dam rade, jaką będę matka itd.... i jakaś panika mnie ogarnia i zmęczenie jak pomyślę, co mnie czeka.... ale wiem, a raczej mam nadzieję, że wszelkie obawy znikną jak zobaczę maleństwo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela bardzo ladne imie 🙂 jak juz wczesniej pisalam nie mam problemow ze snem,przynajmniej narazie :p wieczorami zapalam komonek zapachowy z lawenda i bardzo pomaga zasnac.
Czarna mama ja jakos smaruje brzuch,jestem w lazience a kerm jest na widoku to przypomnienie smaruj brzuch zebys roztepow nie miala.a do biustu kupilam sobie z oillan mama żel pielegnacyjny do piersi.super sie wchlania i jest bezzapachu 🙂 mozna tez po porodzie stosowac jak sie karmi piersia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hihhihiiii Ewela źle mnie zrozumiałaś z tym telefonem. Każda siec, Orange tez ma w ofercie abonament bez telefonu tylko z karta sim i rachunki Ci przychodzą normalnie, abonament masz normalny tylko telefon w sensie aparat sobie kupujesz na własną rękę w sklepie 😉 Ale jak już kupiłaś to spoko. A Samsungi są ok. Ja sama używam od kilku lat Samsunga i nie chce widzieć innego telefonu 😉 mój mąż tez Samsunga ujeżdża 😁
Genova ja póki co nie mam konkretnej łazienki w domu ale w pokoju gdzie się przebieram ubieram itp. mam na widoku i pod ręką smarowidło.... ale tak jakoś wychodzi. Ogólnie skórę na brzuchu do tego etapu przynajmniej mam rozciągniętą bo kiedyś tam kiedyś byłam duża babeczka i ważyłam 100 kg ☺️ Poza tym podobno jak się ma tendencję do rozstępów to czy się smaruje czy nie to i tak się pojawiają.... w każdym bądź razie ja jestem nastwiona na smarowanie i nawilżanie, ale skleroza bierze czasem górę 🙂 na biuście czuję, że się coraz bardziej napina i że muszę w coś zainwestować lepszego do smarowania... no i na sutki bo siara swoje też chyba robi i odkąd się mi pojawiła to mnie sutki drażnią...
Ja mam niestety problemy ze spaniem 😞 Albo zasnę jak się położę na godzinę, półtorej a potem po spaniu, albo się przewracam z boku na bok a że już ciężko to potem ból bioder i kręgosłupa 😞 Ale jeszcze jakoś funkcjonuje 😉
Dobrej nocy laseczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna mama ja nie wiem czy mam tendencje do roztepow, nikt u mnie w rodzinie nie mam, chociaz ja mam kilka na udach-biodrach(jak bylam nastolatka dosc szybko i duzo uroslam ok25cm w ciagu roku).żel o ktorym ci napisalam fajnie niweluje napiecie skory i nieco lagodzi bol piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Genova a zapach ten żel do biustu ma jakiś znośny? Bo wpisałam w gogle co to za specyfik i się mi już spodobał a że Ty polecasz to go zakupię 🙂 może nawet mojego poproszę dziś żeby mi kupił po pracy bo ja dziś nigdzie nie wychodzę z domu.
Ja mam rozstępy stare już wyblakłe na udach pod samymi póldupkami, na biodrach i na rękach koło pach, ale są to pozostałości po moim okresie dojrzewania gdzie chudłam i tyłam.... wtedy gówniara byłam to nie myślałam o rozstępach i je mam ale szczerze nie przejmuje się nimi, mam je gdzieś 😉 moja siostra natomiast po trójce dzieci, gdzie ostatnie rodziła nieco ponad 2 lata temu nie ma ani jednego rozstępu na brzuchu a mówi że nie smarowała.... więc zobaczymy jak to będzie u mnie, jednakże do smarowania pasuje się zmobilizować bo skóra sucha... Popękam to popękam, będę mieć pamiątkę 🙂 Mój mąż mnie rozczulił ostatnio bo powiedział, że dla niego to jest nie ważne jaki będę mieć brzuch po ciąży i jak będę wyglądać bo i tak mnie będzie kochał bez względu na wszystko 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Genova taka debate urządzili i dali tylko czopki glicerynowe az wybuchalam smiechcem sa jakies preparaty tabletki z blonnikiem i czyms tam nie pamietam ale trzeba brac regularnie a po drugie laczone z zelazem nie maja sensu bo wtedy zelzo sie nie wchalania tak jak powinno tak mi powiedziano w aptece wiec tylko na te czopki sie zdecydowalam.
Ewela Mikołaj super imie sama bralam pod uwage ale meza brat ma Mikołaja ale my zostalismy przy Wojtusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...