Skocz do zawartości

listopad | Forum dla mam


aniutka102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 dawno mnie tu nie było :p jakieś parę miesięcy. Forum się rozwinęło. Super 🙂 Jak nie macie nic przeciwko to dołączę do Was po raz kolejny.
Ciąża rozwija się prawidłowo. Maleńka waży 1300 i ma niezłą siłę w nogach. Czasami jak przyłoży pod żebra to aż zaboli. 😉 Brzuch mam dość wielki. ale na szczęście tylko w niego kg. idą. Synek się śmieje, że arbuza połknęłam. Przybyło mi na razie 8 kg. Wkradła się anemia i muszę łykać żelazo. Blee
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo gorąco. chociaż nie wiem czy nie powinnam napisać z odrobiną ochłody w słoneczną pogodę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mialam dzis w planach ze ogarne troche rzeczy,powynosze z piwnicy.skonczylo sie tylko na planach bo moja cud tesciowa miala dzis wizyte u ortopedy,a ze niga sztywna od kost az po udo musialam nieco jej pomoc.tam gdzie sie dalo wozilal ja wozkiem zeby bylo szybiej.zmeczylam sie tym pchaniem i staniem w kolejkach.a dzis jeszcze mam wizyte u swojego lekarza,a u niego pod gabinetem tez posiedze.jakis kiepski dzis dzien.Jeszcze dzis posprzrczalam sie z siostra meza.siostra meza wyjezdza za granice za dwa tyg.do pracy i tak sie jej pytam czy przyjechalaby na chrzciny,bo przeciez mam byc chrzestna.a ona ze my jej nie pytalismy i ze nie wie.mamy ja oficjalnie poprosic(nie wiem jak to oficjalnie sie prosi moze mi powiedzie)ja jej mowilam jak byla u nas ze chcielibysmy zeby byla chcrzesta malej,ona tego nie uznala.do tesciowej powiedzialam nie trzeva wezmie sie kogos innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też termin na listopad, więc powili zaczynam przygotowania, Ubranka po starszym synku już posegregowane-mnóstwo tego było. okazało się, że dużo malutkich ubranek kupowałam w kolorze białym i kremowym, więc dla córeczki będą jak znalazł. Kilka różowych bodziaków też już jest 🙂 Przede mną jeszcze piwnica pełna wózków, leżaczków i zabawek ehh, dużo tego do segregowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!! 😉
Dawno mnie tu nie było, ale musicie mi wybaczyć. Jestem już szczęśliwą mężatką 2 tygodnie, wczoraj wróciłam z podróży poślubnej, byliśmy nad naszym polskim morzem.
Ślub, wesele wszystko się udało, było pięknie! Szkoda tylko, że tak szybko to minęło, chętnie bym do tego wróciła 🙂 Wytańczyłam się, wybawiłam i czułam się suuuuuuper 😁 Dzidzia szalała razem z nami.
A teraz powrót do szarej rzeczywistości niestety.
Ogólnie u mnie wszystko w porządku, nic złego mi nie dolega i czuję się świetnie, ale jeśli chodzi o przygotowania to jestem w czarnej du..
Od rodziny i znajomych mam kilka rzeczy, poczekam jeszcze na resztę, którą mam obiecaną i biorę się ostro, bo już tak mało czasu zostało. Nie mogę się już doczekać!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalie gratulacje 🙂 wszystkiego dobrego 🙂 zycze ci zeby twoje szczeszcie trwalo jak najdluzej 🙂
Nie przejmuj sie ze jeszcze nie masz ogarnietych rzeczy ja tez jestem slabo z tym zorganizowana.musze odezwac sie do meza kolegi kiedys dostal od nas 3 ogromne worki ubran dla dziecka,tam jest doslownie zapas ciuszkow na caly rok.
Na wczorajszej wizycie u ginekologa bylo wszystko wporzadku.przykladal lekarz detektor tetna plodu,mala sie wiercila nie chciala dac posluchac serduszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela. polecam zakupić elektryczną nianię. U mnie się sprawdziła. Maleństwo będzie spało na górze a na dole będzie można trochę pohałasować i nie martwić się, że maluch się obudzi. Jak gdzieś wyjeżdżaliśmy na wakacje z synkiem to też zawsze niania była z nami. On spał w domku lub w namiocie a my mieliśmy z mężem czas dla siebie. Nie było obawy, że jak gdzieś odejdziemy to nie usłyszymy jak wstanie.
Zazdroszczę Wam dziewczyny, że już szykujecie ubrania itp. Nie mam totalnie veny. Wydaje mi się, że to jeszcze tyle czasu. Jak zawsze wszystko odkładam na ostatnią chwilę a potem biegam jak kot z pęcherzem. Na szczęście najpotrzebniejsze rzeczy mam w piwnicy po synku. Trzeba je tylko wyjąć, umyć, poprać itp. Teraz będzie dziewczyna i mam nadzieję, że nie będzie zła jeżdżąc w niebieskim wózku 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Musia to tylko kolor wózka... a poza tym przecież kiedyś jeszcze jak ja byłam mała dziewczynki się ubierało na niebiesko a chłopców na czerwono.... potem się wszystko poodwracało.
Ewela niania elektryczna jak najbardziej tak! Wtedy spokojnie malucha na górze możesz kłaść spać bo będziesz słyszeć jak coś będzie nie tak. Poza tym ja osobiście jak bym musiała już wstawić dwa łóżeczka to jedno to na dzień, kupiłabym turystyczne, żeby w razie czego móc go ze sobą spakować i zabrać czy to na wycieczkę czy to w odwiedziny do rodziny itd... 😉
Ja niby mam dwupoziomowe mieszkanie/dom, ale będziemy na jednym piętrze urzędować, mimo to nianie kupuje... bo jak zamknę sypialnie a będę coś robić mogę dziecka nie słyszeć.
Moja chyba zaczyna mieć czkawkę 🙂 ale to jest dobre i normalne u każdego dziecka. Także nie obawiaj się na zapas. Dzidzia ćwiczy przeponę w ten sposób. A refluks może u córci z innej przyczyny się pojawił.... wątpię żeby od czkawki w brzuchu bo tak to każde dziecko by go musiało mieć 🙂
Natalie gratuluje!! Ja niby tez niedługo po ślubie a już zapomniałam i mam wrażenie że jestem żoną mojego męża już wieki... 😁 A teraz za cały sierpień widzieliśmy się raptem 5 dni bo on jest w delegacji w Warszawie, a ja siedzę u mamy w rodzinnych stronach, żeby nie być sama w domu....
Ogólnie dziś się trochę niepokoję bo moja mała jest cos mniej aktywna. Ma leniucha. Zdarza jej się czasem i przez dwa dni, że się rusza ale mniej dlatego jeszcze nie panikuje, ale nasłuchuje każdego kopniaka... Zjadłam właśnie pączka i idę się położyć i zobaczymy co zgaga zrobi... jak do popołudnia nic się nie uaktywni bardziej to może się wybiorę na IP. Piszę może bo ona jak ma lenia to dwudniowego 😁
Miłego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czas leci nieubłaganie. Wydaje mi się, że tak niedawno byłam w ciąży z córką a ona już od września do gimnazjum idzie. Ech 🤢 Nie obejrzymy się jak będziemy na porodówce. 😉
Co do niani, posidam http://www.agito.pl/niania-elektroniczna-ariete-baby-monitor-2855-pl-337044-2855/pd/D2JTNMBBM/ Sprawdziła się bardzo dobrze a i nadajnik jest bardzo fajny bo w formie ramki na zdjęcie. Kupowałam go ponad 4 lata temu i jak się orientowałam to teraz nie za bardzo można go kupić. Chyba, że używany 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja polecam taka nianie https://www.feedo.pl/sklep/akcesoria-dla-dzieci/bezpieczenstwo-dzieci/nianie-elektroniczne/philips-avent-niania-elektroniczna-scd-560-00/?gclid=CIjpn_fHyccCFcT3cgodV6UAAg
Wkleiłam Ci pierwszy lepszy link jaki z nią znalazłam więc trzeba poszukać może się znajdzie gdzieś taniej 😉 moja siostra jej używa już ponad dwa lata i sprawdza się świetnie! I ja też taka będę kupować. Jest bardzo czuła i super wszystko słychać 😉
Ja też mam łóżeczko turystyczne z regulacja wysokości podłogi ale zostawiam je u mojej mamy jak będziemy tu przyjeżdżać, bo jak dla mnie to łóżeczko jest za mało stabilne 😉 ale to kwestia gustu i przyzwyczajeń. W domu mam normalne łóżeczko drewniane. Parę postów wstecz wklejałam link z pościelą którą ja będę zamawiać, możesz sobie zerknąć. Wygląda dość solidnie a jest ciut tańsza niż 50 zl. Tzn jak już wejdziesz w link to sobie popatrz na komplety pościeli użytkownika bo ja akurat wkleiłam tu komplet z ochraniaczem to jest droższy.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wizytę pierwszego września, zapewne tez będzie usg i tez się już nie mogę doczekać kiedy maleństwo zobaczę 🙂 a czuje już coraz bardziej ze kluska się robi 😁 Troszkę mnie co prawda popuściło bo właśnie wróciłam z ktg i posłuchałam sobie serduszka ale i tak odliczam dni do wizyty u pani doktor 🙂
Jutro wracam do siebie do domu i będę przeglądać ciuszki. W przyszłym tygodniu pewnie zakupie proszek i płyn i będę pomału prac i prasować itd., bo w październiku znowu się mi szykuje dłuższą wizyta u mamy, bo załatwiłam tu na miejscu spotkania ze szkoły rodzenia za darmo i chcemy choć z kilku spotkań z mężem skorzystać. A przy okazji mój sobie odpocznie i zrobi urlop 🙂 a należy się mu... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziekuje, czuje sie calkiem dobrze 🙂 wlasnie wrocilismy z zakupow, dla mlodego do przedszkola, bo powyrastal i dla malej troche. W hm jest -20% na dzieciece 🙂
Kupilismy tez wozek i fotelik, odbierzemy w listopadzie 🙂

Roza cos ostatnio leniwa, malo sie rusza. Jest obrocona glowa w dol, wiec nieprzyjemnie bo cisnie na pecherz i nozkami wali w zoladek 🙂

Maz z synkiem poszli na ogrodek robic ognisko, a ja odpoczywam 🙂 musze sie troche cofnac i poczytac co u Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie :-) Mamasynka super ze jesteś :-)
u nas ostatnie dni masakra. Łapia mnie mocns skurcze Braxtona. Boli mnie wszystko doslownie. Nie idzie złapać pozycji do leżenia.
Poza tym jesteśmy z synkiem po wizytach adaptacyjnych w przedszkolu. We wtorek zaczynamy naszà przygodę z 5 h w przedszkolu juz beze mnie...ech zaczynam sie stresować.
Miłej niedzieli Wszystkim.Dużo sily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milo ze jestes mamasynka 🙂 twoja coreczka bedzie miala na imie Róża?tez chcemy z mezem dac tak malej na imie 🙂
Anka jak twoj mamy znosil te adaptacyjne wizyty?jesli dobrze to nie powinnas sie przejmowac.Twoj stres udziela sie malemu i jeszcze temu w brzuszku.
Teraz "walcze"z moim mezem zeby sprzatal po sobie.zaluje ze wczesniej tego nie zaczelam.w piatek szukal jakies koszulki do zalozenia w szafce,nie mogl znalezdz tej ktora mu pasuje to cala szafke z ubraniami wyrzucil na ziemie.po jakim czasie wchodze do pokoju widze jego ubrania rozrzucone po podlode i go wolam pytam co to ma byc?a on ze szukal koszulki.a ja do niego to teraz to wszystko pochowaj,bo ja nie mam zamiaru,sprzatac po tobie.dzis jest poniedzialek ubrania dalej leza,nie rusze ich,przeszkadzaja troche ale nie ustapie.kiedys bylam glupia i sprzatalam,ukladalam teraz dosc.mowi ze posprzata,czekam kiedy to zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nawet sie nie wypowiadam na temat sprzatania mojego m, bo szkoda moich nerwow...

My po lozeczko mielismy jechac dzisiaj do Ikei, ale dopiero mnie wypuscili, wiec pojedziemy pewnie w weekend. Wozek i fotelik zamowiony, czeka w sklepie na.odbior 🙂 wiec z wiekszych wydatkow chyba wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz mam lozeczko turystyczne oraz kosz mojzesza.lozeczko bedzie dobre na noc a ten kosz na dzien jak bede wolala zeby miec mala blizej siebie.
To nie tylko ja mam problem z mezem balaganiarzem,jestem ciekawa kiedy moj maz wezmie sie za sprzatniecie swoich ubran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mama synka dobrze ze u Was ok.
Ja dziś bylam na ktg bo wciąz mam te skurcze i od wczoraj kiepsko mala sie rusza.
Zapis ok. Nie zapisał porannych skurczy. A Malutka popoludniu troche przypomniała o sobie. Jednak w srodę dodatkowa wizyta u lekarza. Zobaczy jak z szyjka i usg zrobi. Wtedy zadecyduje czy lezenie w domu i leki czy kontrola w szpitalu.
My mamy łózeczko turystyczne jeszcze po synku. Ale po dzisiejszej wizycie u polożnej chce sie spiac i uzupełnic wyprawke by byc w razie czego gotowa. Chcialabym jeszcze te 7 tyg pochodzic.
Genova wiem ze newry udzielaja sie i synkowi i Malutkiej więc staram sie byc spokojna. Nawet jak pierwsze dni beda ciezkie bedzie w koncu lepiej. nie on pierwszy i nie ostatni idzie do przedszkola :-)
Co do sprzatania. To troche poźno ale wprowadziłamw domu grafik. Rozdzielilam czesc swoich obowiązków między córcie i meza. Jak sobie poradza zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje dziecko w koncu szczesliwe! Po dwoch miesiacach przerwy wrocil do przedszkola 🙂
I ja szczesliwa bo w koncu do poludnia mam chate wolna 🙂 tata nauczyciel tez dzisiaj poszedl do pracy 🙂 a ja.odpoczywam w koncu 🙂 bylam na zakupach, dokupilam kilka bodziakow i kombinezon dla malej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja starsza córka dziś pierwszy dzień w gimnazjum, . Dziś wspomniałam jak dwa lata temu synek cały czas płakał i nie chciał do przedszkola a teraz ciężko czasami go zabrać bo jeszcze chce się bawić. Nic z wyprawka nie ruszyłam. Ech co za leń. Pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...