Skocz do zawartości

listopad | Forum dla mam


aniutka102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No widzicie dziewczyny jak u mnie "wesolo".
Wkoncu zdecydowalam sie na kolor mebli do kuchni bedzie biała lakierowana góra i śliwkowa (ciemny fiolet) dół w lakierze. jeszcze tylko blat musze dobrac by było ładnie widac zlew i płyte.
Co do zmeczenia Bajka ja tez ledwo sie ruszam przytylam chyba z 15 kg i momentami jestem zalamana. zisiaj wyszlam z łozka o 11 - dopiero jak mi pies do łóżka sie wpakował by sprawdzic czy wszystko ze mna oki bo juz wytrzymac nie mogl.

dzisiaj robie na obiad spagetti, a ze to moje ulubione danie wiec sie mobilizuje by cos ogarnac. potem bede chciala troche ogarnac w pokoju, który bedziemy remontowac.

co do imienia Ewela moze dopiero jak sie urodzi i jak na nie spojrzycie wtedy przyjdzie wam do głowy jak synek ma sie nazywac. Tak czesto jest, że nawet wczesniej wybrane imiona sie zmieniają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!ale sie rozpisalyscie dziewczyny...
Bajka ja tez bez sily a mam co robic, dzis znowu pranie jutro prasowanie i kolejne pranie.
Doiron moj maz tez garnie sie do renontu ze moze do gwiazdki sie wyrobi :p juz mam dosc proszenia.rozumiem ze pracuje.na szczescie panele juz ulozyl jeszcze sciany.
Juz tak nie bede narzekac na mojego meza dzis kupil mi kwiaty z okazji naszej rocznicy slubu.dzis minely 3 lata.zaskoczyl mnie kwiatami bo nie lubi kupowac kwiatow a tu bukiet.
Ewela a moze do porodu twoj organizm sie szykuje.teraz inaczej odczuwasz,bo masz blizne po cc.moze jest tam jakies zgrubienie nie wyczuwalbe pod palcami i powoduje takie bole.
Anka ty to sie masz z Helenka,taka niecierpliwa dziewczynka.pochodz jak najdluzej w dwupaku :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Helenka po prostu jest juz pewnie bardzo ciekawa swojej Mamusi 😉
Ja tez nie mam powoli sily, co iles dni mam taki zryw, ze pelna energii i gotowa do dzialania, ale na ogol najchetniej nie wychodzilabym z lozka gdybym mogla 🙂 Wczoraj mnie zaczelo lapac przeziebienie, bo strasznie przemarzlam, ale na szczescie na strachu sie skonczylo.
Dzisiaj mialam wizyte. Wszystko jest w najlepszym porzadku tak ogolnie, tylko tsh mialam 3,18 przy normie 2,5, takze w poniedzialek mam wizyte u endokrynologa. Dagmarka wazy sobie 3000 g, jest o 2 tygodnie do przodu wg wymiarow na usg i pani doktor zaczela o cesarce przebakiwac, bo duze dzidzi sie szykuje :/ Szczerze mowiac nie chcialabym, boje sie bardziej niz sn, ale z drugiej strony jestem dosc waska w biodrach i gdyby miala mi sie corcia niedotlenic albo cos innego sie stac, to niech mnie nawet 10 razy kroja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelka mysle, ze lekarz powinien cie zbadac porzadnie jak juz masz takie objawy. Ja co prawda tez ledwo chodze czasami z bolu, ale ty juz jestes w terminie poniekad i jeszcze organizm ci sie zaczyna oczyszczac. Moze niedlugo zostaniemy pierwszymi ciociami 😉 W miare mozliwosci dawaj znac co i jak, my tu bedziemy trzymac za was kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela Kochana trzymaj sie tam. Dobry pomysl zeby dla pewnosci pojechać do szpitala. Tam Cie dokładnie zbadajà i bedziesz wiedziec co i jak.
My jeszcze w dwupaku - choc bóle krzyżowe są coraz częstsze. A nie zapisuja sie. Ale lekarze mówia ze ich teraz martwi bardziej infekcja drog moczowych niz porod gdyby miał nastapic. Od wczoraj mam antybiotyk. Decyzja kiedy wyjde dopiero w piàtek. I jak wyjde w dwupaku to za dwa trzy tygodnie znów szpital...ech...no ale przynajmniej wykryli że jest problem z ukladem moczowym i jestem leczona a tak bym chodziła nieświadoma.
Jg nie martwcie sie - częsć juz po porodzie zejdzie. W końcu wody, łozysko i dzidzia ważą swoje :-) a i biust cięższy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny jak wczoraj mialam dzien na wielkie NIE. Nic mi sie nie chciało, nawet spagetti mi nie wyszlo, dosłownie jesienna deprecha, tak dzis mam dużo energii. pranie zrobione , drugie zebrane w suszarki, naczynia umyte (u mnie to mycie w wannie jest), teraz ogarniam pierdoły co do wyrzucenia by pokoj wyswobodzić do czasu az przyjedzie po mnie moja mam i jade do niej ciuszki ułożyc bo tam wszystko wywiezione.

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela mam nadzieje, ze lekarka podejdzie powaznie do sprawy, a jak nie to pewnie, ze jedzcie na izbe, nawet jakby mieli zostawic na.obserwacji to Mikolajek najwazniejszy.

Anka ja tez mam infekcje i tez antybiotyk 😞 jutro koncze i znowu na badania. Mam nadzieje, ze bedzie ok. Wspolczuje szpitala 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela trzymam mocno kciuki. mysle ze wez juz i dla siebie rzeczy i dla synka.
Mi tez jest cieżko ze ja tu a dzieci w domu. Starsza to inaczej przyjmuje ale synus teskni i poplakuje. Niestety musza oni i ja wytrzymac.
Mamasynka u mnie czekaja jeszcze na posiew. Do piatku antybiotyk wlewnie w piatek rano mocz do badania i zobaczymy.
Dzis ledwo sie ruszam. I skurcze wrocily. i mala malo sie rusza. Moze jyz po weekendzie wyjde z Helenka wtedy :-)
milego popoludnia. Ewela jeszcze raz trzymaj sie i powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niby malo...
Wrocilam do domu z receptami na antybiotyk i cloctimazolum. po niedzieli mam odebrac wynik posiewu.
Ale...zeby bylo zabawnie po powrocie do domu okazało sie ze pojawil sie sluz z krwia (nie wiem czy czop czy po badaniu)
Do tego od poltorej godziny znow mega nol krzyża i brzucha + pachwin. Czekam czy sie coś rozwinie czy znów przystopuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela bedzie dobrze termin ok tydzien wczesniej niz planowany masz wiec nie jest zle. teraz tylko spokojnie czekac do powrotu do domu i tam odpoczywac. Moja lekarka wyznaczyla mi termin za miesiac czyli 2 tyg przed planowanym bo wedlug niej jest wszystko oki (wiadomo moge urodzic wczesniej ale nie ma jakis przeciwskazan bym przychodzila czesciej) no tylko nadal mam problem w wodami bo niby nie ma ich za wiele. i znowu musze sie zmuszac do picia - fakt mam z tym chyba jakis problem.

Dzisiaj mialam jechac do rodzicow by u nich sobie pokoj sprzatnac i poniekat przygotowac ale taka dupna pogoda, ze nie wychodze z domu. Posprzatam cos u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczny!

Juz rzeczywiscie jestesmy na finiszu, zaczelam dzis przygotowywac torbe do szpitala, na pewno brakuje mi biustonosza do karmienia, ale poki co widzialam tylko rosmanowskie a te mi nie odpowiadaja. Zastanawiam sie czy wogole musze go miec? Zaczynam sie tez zastanawiac jak bedzie wygladal moj porod w niemczech. Liczylam ze maz bedzie ze mna przy porodzie ale sie wykreca. Jesli nie on to bedzie ze mna mama, chociaz wolalabym meza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, ja jeszcze miesiac, a niektore z was juz prawie rozpakowane 😉
Dzisiaj przyszedl nam wozek, jestem mega zadowolona. Lozeczko tez skrecilismy, pokoj juz gotowy dla coreczki, tylko meble trzeba skrecic, a to dopiero zaczelismy. Aczkolwiek juz sie powoli coraz piekniej prezentuje 🙂
Ostatnio narzekalam, ze nic mi sie nie chce, a od kilku dni mam takiego powera, ze sama niedowierzam 😁 Caly dzien na nogach, w ogole wlaczyl mi sie syndrom wicia gniazda 🙂
W poniedzialek mam wizyte u endokrynologa, bo to tsh mi ponad norme skonczylo, zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
Jak tam sampopoczucie?ja dzis pokolejnej slabo przespanej nocy.nie moge ulozyc sie w wygodnej pozycji.na prawym boku mala strasznie kopie 🤢 ze jej nie pasuje jak tak leze.na plecach cos lupie w krzyzu i duszno mi sie zaraz robi 😞.a lewy bok to juz odretwialy od lezenia 😞 i do tego jeszcze rece mi dretwieja,masakra.tak jak wczesniej nie moglam narzekac na sen tak teraz jakis koszmar.
Wczesniej cos pisalyscie ze opuscily sie wam nizej brzuchy ja dopiero teraz zauwazylam ze brzuch mi sie nieco opuscil i jak siedze to na udach sie opiera.
Maz wczoraj wkoncu poszpachlowal pokoj dzis ma zamiar przecierac ale ciekawe czy to zrobi.mebli dalej nie mamy kupionych.moj moz mysli ze zajdzie do sklepu i wezmie.moja kolezanka pracuje w meblowym i mowila mi ze zazwyczaj sie czeka na meble ok.2tyg,no chyba ze chce sie z wystawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.

genova ty to tak jak ja z tym remontem walczysz - my zamowilismy korpusy a dzisiaj słysze ze nie skrecaja bo jakiejs plyty nie ma z tyłu, ktora trzeba domowic co za gamonie robia wszystko w ratach.

zuza co do porodu moze twoj maz sie zdecyduje - moj dlugo nie chcial ale teraz coraz czesciej mowi ze bedzie jak go ktos pyta. ja osobiscie chybabym mamy nie chciala - za duze emocje i wogole jakos tak dziwnie.

moge sie pochwalic nowa torebka z wittchena 😎 😎 - wyslalam meza na polowanie w tłum bab pod lidla 🥴 niektore to mialy po 5 -10 na rece chyba na handel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
Doiron moj maz to ciezki przypadek, nienawidzi szpitali, boi sie strzykawek i tak dalej...nawet jak w tv jest szpital kaze mi przelaczyc. A nie chce byc sama, mysle ze to mega komfort miec obok siebie zaufana osobe, mama nie mowi po niemiecku, ale to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jaki macie poziom hemoglobiny? Ja juz na poczatku ciazy mialam tylko 6,4 jakos okolo 20 tyg 7 teraz czekam na kolejne wyniki. Czytalam wlasnie artykul o anemii zelaza i troche mnie martwi ten moj niski poziom. Moja ginekolog poza ciaglymi receptami na zelazo nie za wiele o tym mowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuza u mnie stan na 17.09 to 12,4 jak sie przyjrzałam to w kwietniu jak pierwszy raz robilam badania to mialam 13,3 teraz zrobie dopiero tak za miesiac badania, no moze troszku szybciej, bo juz pozniej chyba mi nie da - wizyta 2 tyg przed planowanym porodem.

ziza a probowalas zmienic diete, jesc wiecej produktow bogatych w zelazo/?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela mam podobnie, z tym ze moj maz gotuje kiedy ma wolne. Poza tym nawet o wyjscie z psem musze go prosic. Przyzwyczaili sie do uslugiwania im. Nie stresuj sie na zapas, nastaw sie pozytywnie, mysl o tym co przyjemne. Kazda z nas musi to przejsc, ale pozniej juz bedzie dobrze.

Doiron, diete wzbogacilam, ale jem niewiele miesa, nie przepadam a uwielbiam mleko ktore ogranicza jego wchlanianie...bardzo niski mam ten poziom a biore tabletki od poczatku, nie wiem czy teraz te wyniki wyjda lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...