Skocz do zawartości

listopad | Forum dla mam


aniutka102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mamasynka byc moze mam problem z przyswajaniem tego zelaza, moje wyniki to rzeczywiscie katastrofa i to juz od poczatku ciazy. Zaczekam teraz do czwartku i porozmawiam o tym z ginekolog. Niby zauwazylam poprawe, np. paznokcie mam mocniejsze, ale nie wierze w znaczaca poprawe na tym etapie ciazy ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂
Zuza jakie urocze zdjecie wrzucilas 🙂masz tez straszbie niskie wskazniki hemoglobiny,ja miesiac temu mialam 11,9.teraz nie robilam badan krwi tylko w tym miesiacu lekarz mi zlecil badanie moczu.a preparat zelazowy jaki mi przepisal to tardyferydon-fol.przed ciaza hemoglobine mialam ok.15.moj maz tez sie boi szpitali,troche mnie to dziwi bo skonczyl kierunek medyczny i mial praktyki.a teraz taka awersja do tego miejsca.
Ewela chyba wszyscy faceci to balaganiarze.moj tez nie odklada rzeczy na miejsce,gdzie stoi tam polozy,a pozniej chodzi szuka i ma pretensje ze schowalam,bo nie pamieta gdzie polozyl.
Doiron jak tam remont?u mnie znow przestoj.wczoraj zamiast przecierania scian w pokoiku,bylo przecieranie blach w busie mojego meza.zabezpieczal swoj samochod przed rdza i wytepial ja przed zima.dzisiaj szwagier ma gruntowac a w poniedzialek malowanie busa.oby jak naj szybciej bo wtedy ja odzyskam swoj samochod.maz teraz do pracy bierze moje kombi ale narzeka ze wsztstko sie jemu nie miesci.a ja bez auta i jestem uziemiona w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

genova u mnie powoli ale do przodu. sciany pomalowane, płyty maja skrecac by byly te korpusy, fugi zrobione - w kuchni zostana do zrobienia szafy ogarniecie płyty nad blatem i ewentualnie tapeta badz cegly na wolnej scianie no i elektryka , a i zlew musze wybrac jakis.

dzisiaj walczymy z pokojem wywalanie smieci - u mnie jest duzo rzeczy ktore zostawili moi rodzice, siostra i tak przerzucamy z miejsca na miejsce. dzisiaj działamy chyba do nocy jak juz sie zebralismy.

co do auta ja tez jestem uziemiona, bo mojemu cos sie zepsuło i kupe kasy kosztuje wiec teraz jezdzi moim małym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela nie dziwie ci sie ze nie mozesz sie doczekac rozwiazania i probujesz zakac sie czyms.
U mnie mezus walczy z farba,nie chce niestety miejscami sie trzymac 😞
Ewela ty zamawiasz kocyki,ja mam ich tyle ze moglabym codziennie zmieniac i tak przez dwa tyg.tyle dostalam kocykow od siostry.a co do kremu z ziaji to jak niedlugo wybierasz sie do bialegostoku to sa dwa sklepy firmowe ziaji,bedzie tez trzeci w nowej galerii.
Dzis u lekarza bylam z Różka wszystko wporzadku,za tydzien kolejna wizyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. ja łapie chyba jesienna depreche.

Remont niby do przodu dzisiaj szafy wyjechaly z pokoju własnie maz nosi z chlopakiem siostry ale nadal pelno rzeczy. mam mase ksiazek i troche szkoda wyrzucic, duzo wyniosłam do biblioteki teraz zostaly takie do nauki jezykow i bajki, wiecie takie stare z mojego dziecinstwa do czytania, a nie tylko kolorowe obrazki. dzisiaj na szkole było o aktywnym porodzie, by jak najwiecej sie ruszac, chodzic, siedziec na piłce, skakac na niej, krecic biodrami, wchodzic pod prysznic i lac wode nawet 30-40 min bo to mega rozluznia i pozwala zapomniec o skurczach, robic wszystko by głowka ładnie weszla w kanal rodny. no i zeby np. jak sa skurcze kucac , jak najmniej lezec bo wtedy zamiast wykorzystywac sile grawitacji przy schodzeniu dziecka działamy nia w zlym kierunku. i głowka bardziej naciska na odbyt i kosci ogonowe. szcxzegolnie w 1-2 fazie porodu. Ogolnie fajne zajecia byly dzisiaj z polozna ze szpitala klinicznego.

Genova ty to masz czesto lekarza mi moja powiedziala ze widzimy sie za miesiac czyli 12 listopada. troche mnie to przeraza ze taka prerwa na koniec no ale jak sie nic nie dzieje to moze tak ma byc.

Nie wiem jakie wy kremy z tej ziaji potrzebujecie ale ten z zółwiem i baranem widzialam ostatnio w tesco. ja jeszcze nie mam kremu na zime musze cos wymyslic chyba kupie na probe ten nivea z misiem a jak uczuli to bede szukac inny, oliwke bambino mam, jakim mały Jonson zel - próbke i kilka próbek na pupe wrazie odpażen i sudokrem tez mam. a linomag mam zwykly ten bialo zielony ochronny moze byc i octanisept do przemywania pempka wiec wiecej nie cuduje. pampersów mam 2 paczki jedynek dada do szpitala i jedna paczke 2 pampersa. to cale moje zapasy jesli chodzi o dziecko. dla siebie kupilam 2 paczki wkladek akuku i maltan na brodawki.

zostaly mi do kupienia pieluchy tetrowe i flanelowe z obrazkami, nozyczki i szczotka do czesania. ale te rzeczy chyba w gemini kupie bo duzo taniej.

co do kocykow to mam jeden taki gruby ale kusza mnie te ładne kolorowe o których wczesniej pisalyscie. musze wymyslic sobie cos na prezent z pracy bo u nas taki zwyczaj tak za 200 zł. wczesniej chcialam takie mocniejsze łozeczko turystyczne no ale jutro jakieś używane dostane zobaczę w jakim stanie jeśli będzie oki to sobie może taki komplecik zażyczę, kocyk, poduszkę jakąś sensoryczna przytulanka z metkami - ponoć dzieci maja fioła na punkcie metek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doiron wizyta jest za tydz.choc wstepnie miala byc za dwa tyg.ale lekarz uswiadomil sobie ze jego nie bedzie wiec woli sie spotkac na wizycie wczeniej niz pozniej.wspolczoje ci porzadkow,wyrzucaniem niepotrzebnych rzeczy.u mnie tez znalazlo sie sporo ksiazek to czesc oddalam do organizacji co przekazuje ksiazki dla polakow za wschodnia granica a czesc sprzedaje na olx czy grupach na fb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi sie nie chce bawic w robienie zdjec i wystawianie na ogłoszeniach bo potrzebuje miejsca i musze się ich szybko pozbyc. dzisiaj jak zdaze to jeszcze przejrze czesc notatek ze studiów - wyjme te kartki gdzie sa nazwiska i reszta na makulature a mam troche tych segregatorów. juz 2 kartony ksiazek przejrzałam jeszcze jeden duzy.

teraz własnie zrobilam sobie przerwe, zaraz zrobie sobie inke, ciasto kruche ze sliwka mam od mamy wiec bede miała przekaske :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ;-) u mnie zaczynaja sie pojawiac jakies nowe dolegliwosci. Od wczoraj boli mnie w kroczu i mam straszny problem sie ubrac...brzuch tez mam wrazenie rosnie z dnia na dzien. Jutro mam wizyte i przekonam sie w koncu jak u mnie z tym zelazem. Pozdrawiam i zycze milego wieczoru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela trzymam kciuki zeby zaczeło sie jak najszybciej! Ale zleciało pamietam jak niedawno pisałam o tym ze byłm tu
4 lata temu i teraz druga ciąża a to już koncówka z dnia na dzien coraz bardziej mi sie dluzy nie moge sie doczekac.
Doiron kochana rozumiem Cie juz wczesniej pisalam ze czuje sie jakbym łapala deprechce jakąś do dzis ten stan nie mija zwyczajnie nie mam siły na nic najchetniej bym przespala ten czas do porodu ale musze codziennie sie brać w garsć zeby córka nie
odczuwała mojego stanu a jest coraz ciezej podniesc sie rano po nocy tak mnie wszystko boli ze szok. Koncówka meczy strasznie ale codziennie sie pocieszam ze z kazdym dniem jest coraz blizej w poniedziałek mam wizyte u lekarza nie wiem co mi powie o mojej cc pewnie bedzie jeszcze kazał przyjsc po skieroanie bo teraz mialam wizyte co 2 tyg a teraz pewnie i KTG bede lezc
Ja juz spakowana od 3 dni brakuje mi dosłownie 2 rzeczy a tak wszystko czeka wystraczy tylko jeszcze łozeczko rozlozyc i posciel zalozyc ale z tym poczekam
a jak bym nie zdazyla to mąż to zrobi 🙂
Zuza faktycznie niska ta hemoglobina ja od 13 tyg mam 11,6 i biore raz dziennie zelazo tak mi lekarz zalecil i ani w dol ani w gore nic nie idzie a twoj lekarz
nic ci konkretnego na ten temat nie mowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam synka zdjecie super - ja nie mam zadnych zdjec no trudno moze jeszcze zdaze aparat pożyczyc.

wrocilam od lekarza, skierowanie do dermatologa dostalam, maz za to ma poczatek zapalenia oskrzeli, zwolnienie na tydzien antybiotyk, teraz spi.

ja brzuch mam nadal wysoko mala tak mnie kopie po żebrach, wypina pupe i nogi ze az mi tchu brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamasynka rewelacyjna ta Twoja mini sesja... przez chwile myslalam ze to jakies zdjecie z internetu. Na prawde robi wrazenie, super pamiatka 🙂 My juz jestesmy po wizycie i niestety moje zelazo tez nic nie rusza, znow 7 😞 Ginekolog wogole nie reaguje i mowi ze jest ok, ze dobrze ze podnioslo sie z 6,4 i teraz utrzymuje itd. Myslalam ze mi cos innego zaproponuja, czytalam ze w polsce daja jakies strzykawki albo nawet biora do szpitala itd. Ponadto stwierdzila ze nie ma sensu juz brac tego zelaza 2 razy dziennie, ze wystarczy mi tylko na noc skoro poziom mi sie juz nie podnosi... totalny szok 😲 Co do bolu w kroczu to stwierdzila ze zadnych nieprawidlowosci nie widzi. Poza tym ktg wykazalo juz u mnie jakies skurcze, a ja zupelnie ich nie czuje. Z tego wszystkiego zapomnialam zapytac ile wazy moje malenstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamasynka bardzo ładne zdjecie.
Ja dzis w nocy spac nie moge zdrzemnelam sie moze polgodziny i sie mecze.znow dopadlo mnie zapalenie ucha.tak mi spuchla i bolesn aprawa strona twarzy ze nie jestem wstanie dotknac.buzie tez ledwo otwieram.w nocy grzalam sobie wode do termoforu,to jeszcze na dodatek oparzylam sobie reke jak wlewalam wode do srodka.noc porazka.juz mialam w planach ze na sor pojade ale maz mnie przekonal zebym lepiej poszla do swojego laryngologa.powiedzialzeznowu sie nasiedzisz a tamcie olejai odprawia do swojego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze, genova, bardzo Ci wspolczuje :* Idz koniecznie dzisiaj do tego swojego lekarza, niech cos zaradzi. Najgorzej wlasnie denerwuja te chorobska na koniec ciazy - nie dosc, ze czlowiek i tak caly obolaly i juz ma dosyc, to jeszcze jakies dodatkowe uciazliwe dolegliwosci :/
Ja sie nie odzywalam kilka dni, bo tez chorowalam. Wlasciwie nadal mi nie przeszlo, no ale i tak jest lepiej. Okropny bol gardla i miesni, ogolne rozbicie, nos zatkany, ataki dusznosci. Poki co tylko gardlo mi przeszlo i troche wiecej sily mam. Najgorsze te dusnosci jak zlapia. Wczoraj juz mi sie ciemno przed oczami zrobilo, zaczelam odplywac z braku tlenu. Az Malutka zaczela sie szamotac, tez jej pewnie biednej powietrza zabraklo. I teraz takie slabsze ruchy czuje. Tzn sa, ale nie takie mocne. Jak sie nie poprawi, to pojade sprawdzic czy wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuza ja tez jestem w szoku ze twoj lekarz nic nie reaguje aczkolwiek lekarzem nie jestem ale jak w pierwszej ciazy mialam niska hemoglobine to dostawalam zastrzyki przed porodem z zelazem. Ale faktycznie dobrze ze cos sie podniosło.
Genova wspolczuje 🥴 mam nadzieje ze dzis juz bedzie Ci lepiej.
Mamasynka zdjecie rewelacja ja w pierwszej ciazy mialam okazje na sesje ciązową i jest to super pamiątka do dziś czesto wracam do tych zdjec razem z córką 🙂
Ja odebrałam wyniki i płytki krwi mi nagle spadly ostatnio miałam 250 potem 150 a wczoraj 130 czekam na poniedzialek wizyte bo sie zamartwiam ja bardzo panikara jestem a jeszcze glupia przeczytalam o niskich plytkach przy porodzie i jeszcze bardziej sie nakrecilam. Obiecalam sobie ze juz nic czytac nie bede i poczekam co lekarz powie ale i tak od wczoraj chodze przybita jakas w nocy nawet spac nie moglam. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
genova ja tez walczylam z uchem, chyba w lipcu sobie przewialam i co jakis czas boli. mam w domu krople takie do oka i ucha ktore mozna w ciazy brac jak wroce wieczorem to ci napisze.

zuza co do twojego zelaza to nieciekawie. tak sobie mysle, ze jak juz urodzisz to zadaj by dziecko odcinali jak juz cala krew pempowinowa przejdzie i pepowina nie bedzie tetnic. trwa to chyba z 2-3 min a w pempowinie jest ponoc 1/3 krwi dzieciaczka. ja przynajmniej bede tak chciala. no chyba ze idziesz z nia do banku krwi pempowinowej to juz sa jakies procedury. zawsze wiecej krwi to wiecej zelaza dla twojego malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewela termin mam na 25 listopada tez jestem ciekawa jak to bedzie. Nie dziwie sie ze padasz psychicznie ja wogole jestem mega panikara i jak mysle o cc to lzy w oczach odrazu ale pewnie kwestia tego ze pierwsza nie za dobrze wspominam. Bedziemy trzymac kciuki za Ciebie dasz rade kochana 🙂
Genowa jak tam z uchem? Lekarzcos wypisal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram sie juz nie myslec o tym zelazie 😞 Mam nadzieje, ze moja ginekolog jest swiadoma tego co robi. Bede suplementowac jeszcze caly czas po ciazy, moze sie cos poprawi z czasem albo pojde do rodzinnego i niech szukaja przyczyny, ze mi sie nie wchlania tak jak powinno.
Teraz sie bardziej koncentruje na tych skurczach, chyba rzeczywiscie je mam ale myle je z ruchami dziecka, bo nie sa bolesne w zaden sposob i slabo wyczuwam roznice.
Ewela nie moge uwierzyc ze juz tak Ci zlecialo, trzymaj sie, najwazniejsze zeby dzidzius byl zdrowy. ZA nim my sie rozpakujemy ty juz dojdziesz do formy i bedziesz udzielac nam rad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Genova jak ucho?
Zuza oby to żelazo się poprawiło.
Ewela to juz...tak blisko...:-)
a ja....znów na patologi. Po 13 miałam akcje wycieki po nogach... az musiałam się przebrać. I do 18 tak 4 razy jeszcze. Do tego ból krocza i krzyża promieniujacy na brzuch.
Jednak po badaniu lekarka stwierdziła że to nie wody i do porodu daleko. a mi nawet te bole po paracetamolu dożylnie podanego nie przeszly. Zobaczymy.
Spokojnej nocki Kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka jak nie wody to co to bylo? Dlugo cie beda trzymac? Sciskam mocno kciuki, zeby bylo dobrze 🙂
Oj Ewelka ale ci fajnie, ze juz bedziesz miec to za soba 🙂 Ja sie teraz dopiero zaczynam denerwowac. Nie wiem nadal jaki porod bedzie, bo coreczka duza, mysle ze 3.11. na wizycie juz padna pierwsze decyzje. Panicznie sie boje cesarki. Moze stad ta panika przedporodowa.
U nas tez z remontami ciezko, ale mysle, ze do porodu bede miala wszystko ogarniete. Najwazniejsze, ze pokoj dla coreczki gotowy, a w przyszlym tygodniu zaczynam prasowanie i ukladanie w szafkach 🙂 I koniecznie musze torbe spakowac, bo polowe rzeczy do szpitala mam jeszcze na starym mieszkaniu, a polowe w nowym domu. Na szczescie w pon albo wtorek calkowita przeprowadzka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś na dyżurze jest swietny lekarz. Zrobil szczegolowe badania.i usg. sprawdzil pecherz. stwierdzil ze czekamy na porod bo moje bole krzyza promieniujace na podbrzusze to na 100% skurcze ale ktg ich nie odczyta. Poza tym wod jest trochę mniej więc wg niego cos sie zaczyna dziać. A pecherz musial lekko peknac gdzies w gorze.
Wiec czekamy :-) Albo w pon. do domu. albo porod. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...