Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kinia, dzięki. Nie wiem za ile te kropeczki mi się znudzą, ale na tą chwilę mi się nawet podoba, zastanawiam się teraz nad pościelą do niego i nad pościelą do łóżeczka, bo po Dobrusi została mi tylko jedna.

Dziś kupiłam kilka rzeczy okołoporodowych (w zasadzie kosmetycznych tylko: wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe itp) i wydałam 200zł. Ach te pieniążki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, dawno mnie nie było  ale znalazłam w końcu chwilę by zajrzeć. Mąż jednak zmienił pracę… na szczęście zwolnił się bo znalazł lepszą… a nie że został bez roboty …  Ja czuję się dobrze… 13.11 mam wizytę  co do imienia to chyba będzie Nela… ale to jeszcze nie jest zatwierdzone 😁… Laura w końcu dostała swoje łóżko piętrowe ale śpi na dole… boję się jakoś, że zapomni i spadnie z łóżka… jak będzie chciała z niego zejść… póki co bawi się na górze i mam nadzieję że jak się przyzwyczai to wtedy będę mogła ją na górę przenieść ze spaniem .

Projusta… biedna ta wasza Dobrusia… u nas Katarek standardowo… no i troszkę kaszlu ale to raz jest a raz znika… Ech z lekarzami z nimi nigdy nic nie wiadomo… u mnie też był problem ale jak urodziłam małą… położna mi nagadała że jak leci krew z brodawek to nie można karmić… a mi już w szpitalu leciała z obydwóch… i dokarmiały ją butelką a później jak już mi pokarm zanikł to dowiedziałam się że nie ma przeciwwskazań do karmienia bo jak dziecko dobrze zassie to krew nie leci … i takie ich gadanie spowodowało że nie mogłam karmić… mimo chęci…Boże coooo za lekarze aż mnie szlag trafia jak to czytam… niech on sam taki konował idzie do psychiatry…. I niech się leczyć zacznie… aaaaaaa co za ludzie…
A czemu po cc piszesz że nie wstaniesz?? Tak boli kręgosłup?? Na przedszkole u nas zadziałała przytulanka którą przez jakiś czas mogła ze sobą nosić.. i dużo tłumaczenia… oczywiście mama i tata jak w standardzie chodzą do pracy w jej mniemaniu 😉… bo tak łatwiej… Co do farbowania to myślę że nic się nie stanie… co innego jakbyś robiła to co miesiąc… a po drugie nasze dzieciaczki już narządy mają rozwinięte… teraz tylko rosną  Wóżek bardzo fajny… ja też kupiłam używany… 😉 http://sprzedajemy.pl/sprzedam-wozek-3w1-tako-jumper-x,5117207

Kinia fajnie że udało wam się zorganizować taki wolny dzień od dzieci  zawsze to zbliża  bo w końcu człowiek może robić to co chce  Kinia ja nie stosuję żadnych maści, a już nieraz miałam że się włosek wbił i jakby stan zapalny się zrobił… zawsze przemywałam to wodą utlenioną na waciku i samo schodziło… Z ospą to róznie bywa… u nas ludzie specjalnie do chorych posyłają żeby się dzieci pozarażały a to nic nie daje czaasem…  więc nie koniecznie musiałaś się zarazić… chociaż to różyczki mogłabyś się bać… a o ospie nic nie słyszałam,… Pampersy 2 są chyba od 3-6 czy 7kg… więc starczają na jakieś 3-4 miesiące… a później 3… tak mi się wydaje, trzymam kciuki żeby z Nikusia szkołą poszło po twojej myśli 


Dora… emocje ciążowe nas nie oszczędzają… ja też chodzę bardziej nerwowa niż zwykle… a jak pomyślę że jeszcze tyle przede mną to mnie szlag trafia… chodzi mi o przyszykowanie wszystkiego dla małej na cito… a czas niemiłosiernie że tak powiem brzydko zapieprza…. Uuu Dora to drogo cię to wyszło… 615 to ja wydam na prawie wszystkie rzeczy jakich mi jeszcze trzeba… chociaż wiadomo wszystko zależy od firmy… no i ja zamawiam głownie przez Internet a ciuszki kupuję raczej od koleżanek jak mi coś w oko wpadnie.. Ale najważniejsze, że masz już pewną część wyprawki  Ciuszki super  u nas w pepco ostatnio nie ma w czym przebierać… aż mnie to denerwuje bo idę z zapałem i wracam na pusto… ech Rożek prałam tylko jak nie było usztywnienia… bo z usztywnieniem jak nie jest wyciągane to się nie pierze chyba

Co do porodu to mój M tak mnie ściskał za rękę, że w pewnym momencie nie wiedziałam co mam zrobić czy go opieprzyć czy siedzieć cicho…

Ja też kiedy widzę słodycze to kwiczę 😁….

MC DONALD
jak dobrze że najbliższy jest jakieś 20 km ode mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami miło widzieć Twój długi post 🙂 Nela bardzi ładne imię! Jakbym nie miała pomysłu to myślę że brałabym pod uwagę 🙂 Wózek bardzo fajny i już kilka znajomych go polecało, a cena jaka fajna 😉
U mniw wyprawka też oscyluje wokół takiej kwoty którą Dora ostatnio wydała, nie licząc tych rzeczy które już kupiłam.
Mój Mąż za to przy porodzie tak szybko i nerwowo głaskał mi plecy 😁 Pamiętam ten nerwowy ruch jak dziś, szczerze mówiąc fizycznie to średnio przynosiło ulgę ale za to psychicznie dużo dało bo czułam się taka ważna dla niego skoro jest tak zestresowany, oczywiście nigdy więcej nie widziałam Go takiego.
No a McDonalda to ja niestety mam góra 10min autem od domu 🤢 I całe szczęście że nie jest na trasie przedszkole, sklep czy przychodnia bo inaczej chyba codziennie wylądowałabym w nim 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia ja to z tym mcdonaldem to mam tak różniie, raz mi się chce a jak już przejdę obok jakiejść knajpy i poczuje zapachy to mi się odechciewa... ale np dziś na kolację na 100% robię pizzę...

noo a co do wyprawki to wlasnie dziś wydałam 128zł ... 🙂 więc powoli coś tam kompletuję... i bardzo się zezłościłam wczoraj bo zamówiłam zestaw 3częściowy czapeczkę, body i półśpiochy na 56 a wysłali na 80 ... taka mała pomyłka.... najgorzej że to z chin... i już nie zwrócę tego... pierwszy raz mi się tak trafiło... no ale... na szczęście wykorzystam to jak maleństwo będzie miało te 80cm... gorzej by było gdybym zamówila na 80 a byłoby wysłane 56.. 🙂 tym tylko się pocieszam hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny my wrócilismy z przedłuzonego weekendu dopiero wczorsaj na noc. Ja na grobach wytrzymałam całą msze czyli w sumei jakieś1,5-2 godziny, Całe szczeście nigdzie nie musiałam chodzic i miałam ławeczke żeby sobie przysiąść. Wróciłam lekko chora, strasznie boli mnie gardło i troche głowa. Ogólnie jakaś rozbita się czuje. Juz mam w uzyciu herbatke z lipy, syrop z cebuli i płukanki na gardło. Oby przeszło jak najszybciej.
A tych wózków to wam zazdroszczę. My zdecydowaliśmy sie na wózek podwójny z możliwością przerobienia go na pojedyńczy. Mam 3 modele które mi pasuja i nowe kosztują od 2500 do 3700. Jakaś masakra. Postanowaiłam że do końca listopada szukam uzywanego gdzieś w okolicy a jak nic nie znajde to będę musiała nieżle zabulić. Dzis znalazłam w Gdańsku uzywany pół roku za 1200 i jutro jade ogladać. Mam nadzieję, że wszytko bedzie z nim ok i go kupimy bo to ponad połowę taniej.
Kinia a jak masz możliwość to fajnie zosatwic Nikusia rok dłużej w przedszkolu, zawsze dłuższe dzieciństwo.
Dora zdrówka dla Kevina.
Skoro zaczełyscie juz pranie rzeczy to ja w przyszłym tygodniu chyba tez rozpoczne przygotowania porodowe i biore się za pranie, prasowanie i porządki w pokoju dzieci tak żeby było miejsce dla 2 na ubranka.
w weekend zagadałam tez z tata i jego zona żeby przyjechali do mnie od razu po porodzie zająć się Igusia jak maż bedzie w pracy. Zawsze mała nie bedzie jakaś samotna i moze jakoś zniesie obecność braciszka. Przy dwójce dzieci każda pomoc jest ważna 🙂 po sylwestrze maja byc w gotowości do przyjazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂
Ogłaszam listopad miesiącem prania 😉
Ja dziś wyprałam noworodkowe ciuszki kolorowe, jutro wstawię białe i poprasuje.
Dziś napisała do mnie koleżanka która rodziła w szpitalu w którym teraz pracuje mój lekarz prowadzący. Bardzo zadowolona z wyboru. podobno mały szpital, położne bardzo miłe. Lekarza prowadzącego wprawdzie nie było ale był w stałym kontakcie z położnymi i mężem koleżanki. Reasumując poleca szpital i chyba mnie już przekonała.

Od wczoraj jakoś co chwilę swędzi mnie ciało, w różnych miejscach;/. zastanawiam się czy to nie cholestaza 😞 , muszę w pt powiedzieć o tym na kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami no niezła pomylka ale fakycznie lepiej że w tą stronę 😉

Aldona dużo zdrówka dla Ciebie 😘
Jeśli chodzi o pomoc przy dwójce to ze swojego doświadczenia powiem Ci że jedna najlepiej jak chociaż w tych pierwszych dniach jest Tata. Wiadomo że Dziadki to zawsze są naj ale oni są "dochodzący" a Tata to domownik więc to takie bardziej naturalne a nowości będzie już wystarczająco dużo 😉 To takie spostrzeżenie jak u nas było 🙂

Projusta kurcze mobilizujesz mnie tym praniem.. ale chyba ciągle niewystarczająco 😉 😁
A jeśli chodzi o swędzenie to mnie bardzo swędzą piersi a już najbardziej sutki 😮 Czasami idzie oszaleć!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O widzę ze jednak też muszę się za to pranie zabrać. Obiecuje do końca tygodnia wykonać zadanie :-)
U nas pewnie będę zdana na siebie z dziećmi i domem. M pewnie coś wymyśli a z rodziną to nigdy nie wiadomo wiec się nie nastawiam.
Wózki macie fajne i juz z głowy. Ja gdyby był czarny amelis to bym go od razu brała a tak to maja jasne kolory i wezmę chyba ten drugi. No nie wiem już sama. Co chwilę zmieniam zdanie jak głupia juz sama jestem zła na siebie za to niezdecydowanie. 😠
No raz sobie oglądałam wózki podwójne to już by samochód za to kupił.porażka. nie wiem kto te ceny ustala dla dzieci szok.
Ja mam takiego lenia ze tylko leżę i wstaje żeby jeść.w kuchni juz miejsca w zlewie nie ma masakra. Az wstyd.
Mnie nic nie swędzi ale brzuch mam napięty juz do maksimum tak mi ciężko leżeć nawet. Wchodzę do sklepu to patrzę żeby już usiąść a spodnie nawet ciążowe juz są za ciasne. Chyba w garderobę m wejdę powoli. Za miesiąc juz chce urodzić bo do 13tego to chyba nie dam rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O widzę ze jednak też muszę się za to pranie zabrać. Obiecuje do końca tygodnia wykonać zadanie :-)
U nas pewnie będę zdana na siebie z dziećmi i domem. M pewnie coś wymyśli a z rodziną to nigdy nie wiadomo wiec się nie nastawiam.
Wózki macie fajne i juz z głowy. Ja gdyby był czarny amelis to bym go od razu brała a tak to maja jasne kolory i wezmę chyba ten drugi. No nie wiem już sama. Co chwilę zmieniam zdanie jak głupia juz sama jestem zła na siebie za to niezdecydowanie. 😠
No raz sobie oglądałam wózki podwójne to już by samochód za to kupił.porażka. nie wiem kto te ceny ustala dla dzieci szok.
Ja mam takiego lenia ze tylko leżę i wstaje żeby jeść.w kuchni juz miejsca w zlewie nie ma masakra. Az wstyd.
Mnie nic nie swędzi ale brzuch mam napięty juz do maksimum tak mi ciężko leżeć nawet. Wchodzę do sklepu to patrzę żeby już usiąść a spodnie nawet ciążowe juz są za ciasne. Chyba w garderobę m wejdę powoli. Za miesiąc juz chce urodzić bo do 13tego to chyba nie dam rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora jeśli Cię to pocieszy to też pewnie będę zdana na siebie po porodzie.. M pewnie ze 2-3dni zostanie w domu i tyle. A Rodzice i Teściowa to wiadomo że niby chętni do pomocy ale też pracują a poza tym zazwyczaj jest tak że mimo szczerych chęci, więcej roboty mam jak ktoś przychodzi 😜 Z resztąja tak wolę, jestem Zosia Samosia 😁 Jak od razu zacznę się przyzwyczajać do ogarnięcia Trójki to szybciej dojdę do "perfekcji" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie miałam monitora oddechu, chociaż bardzo poważnie się nad nim zastanawiałam jak DObrusia była w szpitalu i była popodłączana do różnych urządzeń monitorujących jej stan. Na szczęście wtedy położna powiedziała nam żeby nie panikować, że nie ma sensu do domu kupować.
I takim to sposobem monitora nie kupiliśmy.
Teraz też nie planuje. Dzidzia będzie z nami w sypialni, więc będziemy mieli ją na oku 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Projusta mój Mąż takiego przywileju nie ma. Ma za to jeszcze lepszy przywilej bo teoretycznie może wziąć wolne kiedy chce i ile chce, działa sam sobie 🙂 No ale w praktyce to ktoś musi zarabiać, terminy gonią, ludzie ciągle wydzwaniają więc tak na prawdę na niewiele może sobie pozwolić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cud że na wakcjach byliśmy bo to sam środek sezonu 😁 Zawsze oboecuje że w zimie będzie luźniej a jak się okazuje bywa gorzej niż w sezonie 😠 No ale najważniejsze że nie brakuje Mu zleceń choć nie ukrywam że chciałabym żeby czasem buł więcej w domu. I tak jest lepiej niż był bo jeździ do pracy gdzie$ na 7 i wraca ok. 19. Dawniej jeździł na 6 i wracał nawet 21-22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja monitoru oddechu nie mam i nie zamierzam kupować.
U mnie pomoc się przyda bo Iga ma niespełna dwa lata, chce , żeby na pocztaku ktoś przyjechał bo szkoda mi urlopu męża, jak trzeba bedzie to pewnie weżmie ten ojcowski ale wolałabym zostawić go na wakacje jak bedzie cieplej. Żonka taty pogotuje obiady i mała sie zajmie a ja bede miała czas dla małego, do tego bedzie miał kto na spaceryb z mała chodzić. Myslę, że pewnie w tygodniu posiedza z 5 dni i tyle, potem jakos ogarne 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona, faktycznie, to dobry pomysł, żeby mąż wziął te dwa tygodnie w trakcie wakacji... ja też chyba to rozważę, wszystko zależy od tego kiedy dokładnie urodzę. Mąż ma jeszcze do odbioru 2 tygodnie nadgodzin, więc może inaczej pomyślimy.

Dobrusia jutro ma pasowanie na przedszkolaka. Sukienka już uszykowana. W ogóle ostatnio lubi sukienki/spódniczki, chociaż wcześniej raczej była spodniowa 😉
I muszę się pochwalić, że dziś nie uroniła ani łezki w przedszkolu, nawet wtedy kiedy ją rano zostawiałam. Ucałowała brzuchol mój i mnie i poszszszszłaaaaa 😉. Bałam się, że będzie powódź, bo dziś wychodzili na bal do innego przedszkola, a tu takie miłe zaskoczenie.

Zobaczymy jak będzie jutro, czy przypadkiem nie chwalę dnia przed zachodem słońca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my dzisiaj kupilismy wózek i jestem strasznie zadowolona bo chociaż to mam już z głowy. Oczywiścieb trzeba go odświeżyć i przeprać ale jest super. Muszę dokupic do niego miekką gondolę i bedzie wszystko. Oto lin do mojego zakupu:
http://olx.pl/oferta/wozek-rok-po-roku-CID88-IDbQUpJ.html#7610311cd1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...