Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny,
tworzycie chyba ostatni tak duży wątek (choć w latach świetności mojego serwisu wątki przekraczały 27 000 postów - jak np. ten Majóweczki 2011.), o czym świadczy fakt, że niestety Brzuszek.Net umiera. Epoka FB i innych portali konkurencyjnych dała się nam ostro w kość i cóż mogę powiedzieć - dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście tutaj. Jestem Wam na prawdę wdzięczny, że zdecydowałyście się dołączyć do grona użytkowniczek Brzuszek.Net.
Jeśli macie jakieś pomysły lub uwagi, które pomogą w rozwoju tej strony, śmiało piszcie na [email protected] - każdy pomysł jest dobry!

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego rozwiązania
Admin
Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dora moja lista:
- koszula do porodu
- 2 koszule na później
- 2 staniki do karmienia
- majtki siateczkowe
- podkłady poporodowe
- wkładki laktacyjne
- szlafrok
- skarpetki
- pantofle + klapki pod prysznic
- ręcznik
- przybory kosmetyczne (pasta i szczoteczka do zębów, żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej, szampon, gąbka)
- szczotka + gumka do włosów
- ładowarka do tel.
- woda z dzióbkiem
- wyniki badań

Chyba tyle. Jeszcze zanim będę się pakowała, sprawdzę na necie kilka list.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogi Adminie jestem tu trzeci raz i zapewniam, że jeśli będę w czwartej ciąży kiedyś, to też tu wrócę 🙂 Ja osobiście dziękuję Ci za to miejsce ponieważ "spotkałam" tu wiele wspaniałych osób, z niektórymi miałam okazję zobaczyć się na żywo. Z Marcówkami 2010 piszemy praktycznie codziennie do dzisiaj 🙂 Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora ja w sumei miałąm chyba ze 3 pralki ubranek plus 2 rożki, kocyki itp. Ale wiem że przeginam w ilościach ubranek ale jakoś nie umiem się powstrzymać. sama troche kupiłam, miała po Igusi jakies unisexy, dostam od koleżanki po synku i jeszcze od szwagierki ale to też troche unisexów wiec troche sie tego zebrało. Zastanawiam się czy w komodzie mi się wszytkie rzeczy małego pomieszcza a jak nie to wieksze ubranka będę musiała pochować gdzie indziej bo tez troche tego mam.
Moja lista do szpitala:

Dla mnie do szpitala:
1. Paczka jednorazowych pieluch w kształcie podpasek (paczka) Bella Mamma
2. Bielizna poporodowa- jednorazowa (ok. 5 sztuk- lepiej wziąć wiekszy rozmiar bo się rozchodzą), spoko są też takie siateczkowe wielorazowe
3. Wkładki laktacyjne polecam te rosmanowski
4. Maść łagodząca obolałe brodawki bezkonkurencyjnie Medela Purelan
5. Niezwykle chłonne podkłady na łózko (paczka lub 2)
6. szlafrok
7. koszule do karmienia - 3 sztuki
8. skarpetki
9. biustonosz dla karmiących matek - 2 sztuki
10. papcie i klapki pod prysznic
11. ręczniki - 1 duży i 1 mały
12. kosmetyki
13. papier toaletowy
14. ulubiony jasiek
15. czasopismo, książka, notatnik, długopis, odtwarzacz mp3, telefon komórkowy+ ładowarka, aparat fotograficzny+ ładowarka
16. chusteczki higieniczne
17. sztućce i kubek
18. przekąski, herbatniki lub biszkopty
19. herbata
20. sok - jabłkowy, winogronowy lub brzoskwiniowy
21. woda niegazowana
22. tantum rosa do przemywania rany


Dla dzidźki do szpitala:
1. Pieluszki (opakowanie- rozmiar 1)
2. Chusteczki jednorazowe (opakowanie)
3. Pieluszki tetrowe lub flanelowe
4. 3 zestawy ubranek dla dziecka do szpitala (kaftaniki, body i pajacyki konieczne rozpinane na całej długości, specjalnie dla twojej wygody)skarpetki, niedrapki, 2 czapeczki bawełniane, oraz okrycie wierzchnie w zależności od pory roku (sweterek, bluza, kombinezon)
5. Miękki kocyk
6. Rożek miękki lub usztywniany
7. Okrycie kąpielowe
8. Cos do mycia- jakiś kosmetyk
9. Krem na odparzenia
10. Podklady do przewijania (3 sztuki)
11. Smoczek uspokajający
12. Gaziki jałowe nasączone 70% alkoholem izopropylowym do pielęgnacji pępka ( 6 sztuk)

Ja pakuje sie w jedną wielką walizkę bo pod łózko wejdzie i dla mnie to lepsza opcja niż kilka małych pakunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dora muszle laktacyjne to gdy dzidźka pogryzie brodawki i po posmarowaniu lepiej nałożyć te muszle w biustonosz żeby brodawka szybciej się goiła. (Ja miałam z Laurą duży problem z karmieniem... i w sumie karmiłam tylko miesiąc... z czego 2 tygodnie tylko piersią bo Laura nie przybierała to później dokarmiałam (tak mi lekarz kazał)) a tym razem mam zamiar walczyć bardziej o swoją laktację 🙂

Aldona lista fajna... u nas nie trzeba mieć rzeczy dla dzidziusia, dopiero przy wyjściu ze szpitala.. no oczywiście trzeba mieć pampersy, kremik na odparzenia i chusteczki nawilżone.

Kinia moja lista do szpitala opiera się mniej więcej na tym co ty napisałaś, choć mimo wszystko jak i ty sprawdzę kilka razy pewnie czy o czymś nie zapomniałam.. 😁 a co do zakupów to ja teraz miałam właśnie troszkę więcej gotówki stąd te zakupy 🙂....

I się muszę pochwalić że zamówiłam zmywarę 😁...... aaaaaaaaaa hehehehe 🙂

Panie Adminie
bardzo mi przykro, że tak się dzieje, że coraz mniej osób tu się pojawia, moim zdaniem jest to super miejsce dla kobiet w ciąży... bo jednak jest to okres w którym kobieta ma wiele obaw i pytań, a nie zawsze w towarzystwie prywatnym są osoby, które otwarcie chcą o tym rozmawiać... tu jest inaczej....i za to wielkie dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Jak tam humory dzisiaj? U mnie trochę lepiej, jak na razie nic mnie jeszcze nie wkurzyło 😁 A to pewnie dlatego że jestem sama w domu 😁 😁

Projusta jak Dobrusia dzisiaj w przedszkolu?

U nas kolejne wydatki się szykują, we wtorek mam zebranie u Nikusia więc składka na Mikołaja na pewno będzie zbierana, u Jasia po 50zł się składamy. 24.11 mają bal andrzejkowy więc stroje trzeba wypożyczyć.. No i myśleć pasuje już o Mikołaju w rodzinie bo mamy do obdarowania 5 dzieci + 2 naszych + po drobiazgu dla dzieci chrzestnych którzy przyjdą do nas czyli jeszcze 3... W zeszłym roku poszło nam z tej okazji 700zł :/

Pami gratuluję zmywarki! U nas w domu ciągle ja pełnię tą funkcję 😜

Dzisiaj Mama ma przyjść do mnie umyć podłogi 😜 Ja niby myję ale to już nie takie mycie jakie powinno być, poza tym wczoraj coś twardniał mi brzuch więc wolę nie ryzykować a podłogi już krzyczą! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja dziś już po badaniach, na 12:40 z Laurą do lekarza bo dziś spała u dziadków i prawie nic nie przespała przez kaszel... duszący... a mmiii chyba robi się opryszczka... nie wiem dokładnie co to ale już w aptece kupiłam maść i posmarowałam w razie W.. a jutro wizyta na 8:45 to popytam lekarza co dalej... mam nadzieję że nic nie będzie złego z tego...

Kinia u mnie zmywarka w ogóle nie była w planie 🙂 ale teściowa nas zaskoczyła z pomysłem że da nam prezent spóźniony na rocznicę ślubu (była w sierpniu hehe) A co do suwaczka to ja bede miała dwójkę ze stycznia więc Laury suwak że za 72 dni urodziny już mnie przeraża 😁... bo mała urodzi się chyba z tydzień wcześniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Dobrusia dziś w domu, ma katarek;/. Wolałam jej dziś nie puszczać, może do jutra już jej przejdzie... oby...
Wczoraj miała swoje humorki i pokazywała różki, robiła wszystko na przekór, a że moja cierpliwość ostatnio jest na granicy normy, więc...

co do podłóg... ja dziś powierzchownie pogarnęłam, wstawiłam pranie, ogarnęłam z deka w kuchni... tylko dlatego że ma mnie odwiedzić niebawem koleżanka. Zabralkło mi jednak siły na zmiecienie/odkurzenie podłóg (o myciu to już w ogóle nie wspomnę), więc wszędzie są paprochy i "koty".. ale mam to w nosie 🙂.

A co do prezentów to miałam ambitny plan, że kupimy już w tym miesiącu jakieś prezenty żeby rozłożyć wydatki.... no ale pieniążki kochane rozeszły się więc prezentów nie będzie 😉

I jeszcze co do humoru, to mój gdzieś się schował, chyba dlatego, że od kilku dni czuje się naprawdę ociężała, bolą mnie nawet stopy jak chodzę 😞, brzuch też jakoś twardnieje i jak siadam to boli jakoś dziwnie 😞 nie w środku tylko na zewnątrz. Jakby miał zaraz pęknąć...;/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W domu czyściutko i pachnąco.. muszę się nacieszyć bo pozostanie tak jeszcze trochę ponad 3 godzinki 😉 😁

Pami pozazdrościć Teściowej 🙂 Zdrówka dla Laury 😘
Jutro mamy dzień "wizytowy" bo Ty u gin, a ja idę na USG na 10.50. Wizytę u gin mam w poniedziałek i w przyszłym tygodniu też zamierzam wybrać się do tego prywatnego.

Projusta ja też mam takie uczucie czasami jakby brzuch miałby mu pęknąć a właściwie skóra na nim :/
Trzymam kciuki żeby nic więcej nie rozwinęło się u Dobrusi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami teściowa marzenie, zawsze lejpiej pózno dać prezent niz wcale:P Ja na moja tez nie mogę narzekac bo obiacała że przeleje nam kase za wózek wiec ten wydatek nam odejdzie.
U mnie dziś była koleżanka z 2 swoich maluchów i Igusia jak ma gosci u siebie byłą niegrzeczna, chciała zabierac zabawki i jakaś taka płączliwa byłą. Ja my idziemy do tej koleżanki to u nich swietnie się bawi i wogóle nie potrzebuje mamy i ma super frajdę. Do tego dostałysmy kolejne dwie reklamówki ubranek dla Ignasia i znowu pranie 🙂
Po południ zapowiedziała sie do mnie kuzynka męża ale jakos bałagan mi nie przeszkadza:P ogarnełam zabawki z podłogi bo jak była dwójka dzieciaków biegających to już nie była jak przejść bo wszystko na podłodze leżało. Poza tym w weekend maż posprzata bo ja już nie mam na to siły. Przekręcenie sie w łóżku sprawia mi problem a co dopiero odkurzanie czy mycie podług.
Dziewczyny koniecznie dajcie znać co tam po wizytach. Ja już nie mogę doczekać się poniedziałku 🙂 a we wtorek ide na szkolenie z Tens- metoda łągodzenia bólu porodowego przez elektrody, nastawiłam się już że wypozycze sobie ten sprzet na poród i mam nadzieję, że przyniesie mi złagodzenie bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a słyszałyście coś o mopie samobieżnym Vileda Virobi? Mama mi dzisiaj coś wspomniała, poczytałam i nawet zaciekawiło mnie to. Fajny gadżet do domu za ok. 100zł. Wiadomo że nie wysprząta na błysk ale od czasu do czasu z grubsza oczyści podłogę, opinie ma dość dobre. Cudów nie oczekuję, ale mamy psa, kominek więc myślę że mógłby się sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Projusta na allegro znalazłam za 99zł + przesyłka 🙂 Czytałam opinie i raczej pozytywne. Zależy pewnie jakie kto ma wymagania. Ja chcę żeby mi pomógł a niw wyręczył, bo nie oczekuję że za 100zł będzie pucował na błysk 😜 Na razie jeszczw myślę ale skłaniam się ku zakupowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to w lidlu jest właśnie za 99zł. Obejrzałam sobie filmik na youtube jak pracuje ten mop... jeździ jak oszalały 😉 i coś mi się wydaje, że raczej całej podłogo to on nie ogarnie, bo jedzie jak mu się podoba....

mi się marzy irobot, ale ..... marzenia muszę odłożyć na bok bo to wydatek rzędu 3tys.

właśnie zamówiłam pościel do łóżeczka różowo-szarą w białe kropy i dwie pary bodziaków białych z napisami: Tato, świetna robota!! jestem niesamowita 😉 i Młodsza siostra Kornelcia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem jestem ale ja to serio nie zdążę urodzić nawet.
Byłam dziś u gin nic tam się nie dzieje poza infekcja na maksa niestety i znów ten durny pimafucin globulki. Dostałam do laboratorium wymaz na posiew i tyle.za 2 tyg morfologia mocz HIV hbs i hpv czy cos tam takiego i ktg juz do porodu.
W Tesco kupiłam Kevinowi w zasadzie to sam sobie wziął mikrofon gitarę i takie radio bo on kocha śpiewać dlatego nie odmawiałam za bardzo. Jakbym sama była to bym mu wzięła juz na Mikołaja i schowała ale juz trudno. 74zł
Pami ale prezent wow:-) ja nie mam gdzie wstawić nawet zmywarki ale jakoś nie potrzebuje chyba mimo że nienawidzę tych garow myć.
Ale body super chyba tez zamówię z 5 jeszcze :-)
Kupiłam dziś jeszcze tantum rosa podpaski cały zapas i sól fizjologiczna i emolium krem i emulsje do kapania.
O mopie nie słyszałam ale i tak lidla nie mam a mi tez się marzy irobot bo podłogi to u mnie wołają o pomstę do nieba juz. Ale z tym brzuchem to nie chce mi się nic. Wstac juz nie mogę. Z samochodu wysiadam bokiem jakoś a m jak wsiada do mojego auta to fotel przysuwa bo mój brzuch się nie mieści hehe
Jutro może się za te podłogi wezmę zobaczę rano.
Jeszcze królikom musze sprzątnac bo same bobki juz maja w klatce.
I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂
Dobrusia pojechala do przedszkola. Długo się wahałam czy ją dziś puścić, bo w zasadzie kataru nie ma tylko zapchany noch (czyli tak jak wczoraj), zarażać raczej nie zaraża, bo od trzech dni podaje jej sinulan i kropelki do noska. Zresztą lekarz mi ostatnio powiedział, że tak naprawdę zaraża się w momencie kiedy dopiero choroba się rozwija jeszcze bez objawów i przez pierwszy dzień kiedy jakiś lek aplikujemy, także..

Wczoraj po 21 zjadłam MC'D, moją ulubioną sałatkę 🙂 mniam 🙂: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 trochę martwiłam się jaki dziś z rana będę miała cukier, a tu proszę .... 89, jeszcze niższy jak zjem coś domowego 😉

Wczoraj kupiłam jeszcze na allegro płyty (3+1 karaoke z kolędami) z piosenkami dla dzieci. Wprawdzie Dobrusia ma już sporą kolekcję, ale wydaje mi się, że to dobra inwestycja 😉 bo jest sporo starych, fajnych piosenek. Damy jej na Mikołaja. Chciałam jeszcze kupić fotel obrotowy do biurka, ale zdecydować się nie mogę, a poza tym jak przywiozą go do domu, to nie będzie niespodzianki na Mikołaja.

Nie wiem czy wiecie, że w Rossman od dziś promocja 49% na wszystkie podkłady, róże, pudry.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...