Skocz do zawartości

Marcóweczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
latka tak mi teraz jeszcze do głowy wpadło, że jeśli masz inhalator w domu to spokojnie możesz sobie robić inhalacje z soli
Anulcia ja ruchów to czuje przeważnie wieczorem jak się położę a w dzień zwykle po posiłku. Otakie subtelne stuk puk lub takie myzianie. Puki co bardzo delikatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Matka też przemieniona gdzieś na weekendzie podlapalam. Jak narazie inhalacje i herbatka ciepła i oczywiście pepsi. Niby nie wolno ale jak nie wypije to ciśnienie mi leci na łeb na szyję. Jak normalnie mam 120/80 tak teraz mx 110/70. Rekord to 101/68 i ledwo zyje. Kawy nie lubię i nie będę pić bo jest feee. Sam zapach mnie do mdłości doprowadza . z Ola też mialam niskie całą ciążę a na ostatniej wizycie mi tak poszybował że w szpitalu wylądowałam i już tam została do porodu i to były najgorsze 10 dni bo od 10.04.2010 do 20.04.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I doszło następne danie do dań ciazowo mdlistych.... Rosół :-( zabpierwszym razem się nie zorientowlam że wymiotowalam po rosołu, ale dziś to samo. A miałam nadzieję że mnie wyleczy, bo ja też cchora...jadę na apapie i syropku z czosnku ale to guzik daje :'(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zdrówka 😘
Cesiz rosołem też miałam taką lipę w pierwszej ciąży.Patrzeć nie mogłam a co dopiero go jeść 🤢 ja z nowych dolegliwości ciążowych dodaje: Mdłości podczas jazdy samochodem jako pasażer!!! Tylko jak kieruje czuje się dobrze 🤪.

Byłam w piątek na usg.Wszystko ok żadnych krwiaków,łożysko przylega ładnie.Ogólnie super 🙃
Maleństwo zaciskało piąsteczki jakieś waleczne hehe.Postanowiło chyba się pomodlić bo ujrzeliśmy je jak sobie klęczało 🤪 I lekarz mnie zszokował...co prawda usg nie było zbyt dokładne aaalee mówi że chyba widzi siuraka 🤪 Ale potwierdzi płeć na następnym usg no i jeśli dzidziol pozwoli 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia ale news. No to teraz masz zagadkę kto w tym twoim brzuchu mieszka 🙂 No a ja juz myślałam że się u ciebie nie odmieni. Ja mam wizytę w poniedziałek a na 19 października mam usg genetyczne. Wtedy na 100% powinnam znać juz płeć i cicho liczę na to ze juz się nie odmieni.
Co do rosołu ro ja mam odwrotnie. Mogłabym tylko rozkład zjadać 😉
Zdrówka dziewczyny, kurujcie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka brzuszki 🙂 jak tam samopoczucie?? U mnie tragedia, mdli mnie i bóli głową. Byłam w piątek na wizycie. Niestety bez USG ale za to badania mi zlecono i wykonałam. Wyszło mi białko w moczu i dostała antybiotyk. Niestety albo po tym antybiotyku albo po budowie mnie pogonilo na wymioty i biegunke. Pierwszy raz wymiotowalam w ciąży. Odstawilam wczoraj antybiotyk i gyrosa i dziś jest trochę lepiej. Nie wymiotuje. Nie wiem co mam robić. Dzwonić do gin i jej powiedzieć czy odczekać i zobaczyć co będzie. Nie chce wyjść na panikare...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
małgorzata a ten antybiotyk brałaś już tyle dni ile miałaś zalecone? Bo jak nie dokończyłaś kuracji to ja bym na twoim miejscu zadzwoniła, to może by ci coś innego zaleciła zamiast, skoro ten ci szkodzi.
Ja wczoraj byłam na wizycie. Młodzież rośnie i ma się bardzo dobrze. Choć nogi mocno krzyżowało dzieciątko, to doktor podglądając usilnie stwierdził, że siusiaka nie widzi, wskazywał natomiast na wargi sromowe. Czyli już dwóch lekarzy jest zgodnych co do płciu 😁 😁 😁 Za dwa tygodnie mam genetyczne, to wtedy się już chyba sprawa definitywnie powinna wyjaśni. Doktor mierzył też moją bliznę na macicy po poprzednich cięciach. Puki co jest cała, mocna, ale dość cienka. Mam się oszczędzać, zero dźwigania, przemęczania i zakaz dalekich podróży 😞 No i od przyszłego miesiąca mam częściej na kontrolę się stawiać, właśnie w celu badania blizny czy się nie rozchodzi. Mam nadzieję, że będzie dobrze i uda mi się donosić ciążę do minimum 37 tygodnia, bo trochę mnie doktor nastraszył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.

ja ostatnio mam duzo na glowie powoli zblizamysie do przeprowadzki ale to niebtaki problem jak bardziej finansowo sie martwie. ale jakos musi byc dobrze ! najwazniejsze zeby z dzidzia wszystko bylo dobrze... wiecie juz wczensiej pisalam ze wydaje mi sie ze czuje ruchu bylam pewna w 99% ze to sa ruchy!! a odkad bylam chora przestalam to odczuwac 😞((.... martiwr sie strasznie...

kolejne 2 i ostatnie usg mam 28.10 na szczęście w pt mam wizyte z polozna wiec jesli sama nie bedzie chciała to nie wyjde z gabinetu dopoki nie posluchamy serduszka 😞 bardzo sie boje...

a juz sie wyleczylam z grypy natomiast od wczoraj mega katar , zawalony nos i kicham 10000 razy dziennie...ehhh
a wczesnej nie mialalm kataru tylko kaszel ból kosci itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki z ruchami miałam tak samo. Od ponad tygodnia czułam codziennie. W niedziele zero ruchów. Wczoraj to samo. No I oczywiście stres. Wczoraj na usg mała chyba spala bo tylko raz rączkę podniosła. A dziś od rana do południa istne szaleństwo miałam w brzuchu 🙂
Małgorzata latka dużo zdrówka dla was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co pichcicie na obiad? Nie mam pomysłu na obiad. Wczoraj obejrzała film pt całą prawda o rybach to rybe będę jeść tylko raz w roku i to jeszcze taka dziką. Napewno nie z hodowli...czyli że sklepu. A na łososia i pstrąga norweskie to nie patrzę....tyle chemii i dziwić się że dzieci rodzą się a alergiami i itp..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😎

U mnie okejo. Byłam we wtorek u lekarza.Widziałam dzidzie wszystko z nią ok.Doktor mnie zbadała i stwierdziła że mam znowu jakąś infekcje..bo troche śluz zielony.Ja ogólnie nie czuje żadnego swędzenia czy pieczenia. Mam znowu globulki 🤢 chyba z nich nie wyjde do końca ciaży 😮

Co do ruchów to czuje bardzo słabe puknięcia i to też czasami.Nawet nie wiem czy to dzidzia czy jelita 😮 czuje je czasami (najczęściej wieczorem) jak siedze na dole brzucha pod pępkiem. Czekam na coś bardziej śmielszego ze strony dzidziola...żebym nie musiała sie domyślać czy to nie jelita 🤔 Już powoli zaczynam mojemu jęczeć,że dzidzia sie nie odzywa tak jak bym chciała 🙂 z Emilką czułam ruchy prawie w 18 tygodniu..ale to moja druga ciąża więc chyba teoretycznie powinnam jakoś je poczuć wcześniej...więc cierpliwie czekam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia ja w poprzednich ciążach tez się z takimi infekcjami męczyłam. Miesiąc w miesiąc globulki. W drugiej ciąży ktoś mi podpowiedział żeby po skończonym leczeniu globulkami kupić probiotyk ginekologiczny. Pomogło i potem co jakiś czas stosowałam tak profilaktycznie. Teraz od początku co miesiąc tez profilaktycznie opakowanie trivaginu kupuje i odpukać nic się nie dzieje.
Małgorzata co do obiadu u mnie królują ostatnio zupy. Dziś barszcz czerwony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Ja ruchy już od jakiś 2 tygodni czuje,ogólnie juz lepiej ze mną nie męczą mnie mdłości no raz na jakiś czas a nie codziennie po 6 razy wiec jest ok 😉
Co do pierwszego porodu to marze po raz drugi o takim samym ,było by szybko i prawie bezboleśnie ale to się okaże 😮
U mnie dziś chińczyk made in home mniam mniam, w końcu waga mi się unormowała i mam nadzieje że już będzie dobrze, na dzień dzisiejszy mam tyle kg co przed ciążą a było juz - 3,5 wiec zaczynam jeść i apetyt powraca, tylko żeby teraz nie przesadzić hahaha 😁

Byłam teraz nad morzem jodu się nałykałam wiec liczę że choróbska nie będzie żadnego
W spodniach się juz nie dopinam muszę zakupić jakieś ciążówki ale jak pomyśle że ostatnio 2 staniki kosztowały mnie 340zł to nie chce wiedzieć ile spodnie 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze mi się przypomniało dla chorowitków 😜
Podpatrzony kiedyś przepis od mojego Chefa Taja, sprawdzony i skuteczny 🙂
Napar ze świeżego imbiru( może być starty na tarce) z dodatkiem miodu i cytryny, najlepszy na przeziębienie bóle gardła i UWAGA UWAGA na kaca ☺️ 😁 😁 😁
Jeśli boli gardło to pamiętajcie również o kurkumie ona ma zastosowanie właśnie łagodzące bóle gardła.
ZDRÓWKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks ja spodnie sobie zakupiłam ze strony http://www.e-nivena.pl/ cena ok 30-40 zł za parę i jestem zadowolona. Mam od nich jedne dżinsy i dwie pary w kant. A i tak najczęściej ubieram się w legginsy i tunikę albo jakąś sukienkę. Tak mi jest najwygodniej.
A co do porodu, to ponoć za drugim razem jest jeszce szybciej, więc masz duże sznse, że również sprawnie pójdzie. Ja jestem po dwóch cc więc nie wiem jak to jest. Choć u mnie np było tak, że w pierwszej ciąży za nic młody nie chciał się rodzić przez 42 tyg. a w drugiej poród zaczął się w dzień planowanej cesarki w ostatnim dniu 37 tygodnia. Lekarz miał nosa co do terminu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rodziłam naturalnie i bardzo dobrze wspominam poród.
Termin miałam na 21 kwietnia a mały urodził się 26 😉 czyli tak jak sobie sama obliczyłam 🙃
Spodnie ostatnio widziałam w h&m fajne ciążowe ale 150zł 🤔, mam jedne dżinsy po pierwszej ale to za mało, właśnie leginsy sprawdzały się najlepiej wiec muszę sobie zakupić. Nie planowałam drugiej ciązy wiec ubrania wszystkie pooddawałam i teraz muszę cos zakupić znów 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...