Skocz do zawartości

Marcóweczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U nas z karmieniem nie ma po problemu. Jak pisałam dostałam córeczkę do kangurowania zaraz jak mnie wywieźli z sali operacyjnej i jak się wtedy przyssała to już miałam pokarm. Straszny odruch ssania miała. Pierwszej nocy troszkę go było mało i ja położna dokarmia butelką. Od tego momentu juz pokarmu starcza. Wiktoria wcale nie płacze śpi i je na przemian. Jutro mamy iść do domu i trochę się martwię, bo dziś się lekko zażółciła. Lekarz mówi że puki co jest w normie, ale trochę się boje ze do jutra zżółknie bardziej i nas nie puszczą Tak miałam z młodszym synem ja juz walizki spakowane a pediatra przyszedł i mówi że bilirubina za wysoka i zostajemy. Trzymajcie za Wikę kciuki żeby się nie dała żółtaczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kahira Wikusia da rade! pozwole se zaspiewac piosenke..BO JAK NIE WIKUSIA TO KTOOOOOOO 🤪

Malgorzata napisze tylko tyle.. przepowiednia wypelnia sie! Ty bedziesz nastepna 🤪

kurrrr 😮 to nastepna ja? o w mordziache 😜 musze sobie dokupic druga koszule,bo mam tylko jedna no i klapki,zeby wygodnie pomykac po szpitalnych korytarzach 🙃 kurde i zastanawiam sie nad kaputrkami na sutki 🤢 bo z Emilka wlasnie byl ten problem w szpitalu. Ogolnie mam sceptyczne nastawienie do karmienia piersia. Zniechecily mnie polozne w szpitalu,nie pomagajac a wrecz nakazujac karmienie piersia. Mloda bylam i glupia,bo powinnam sie postawic,zareagowac. Teraz to co innego 🤪 dam im wycisk jak mnie zostawia na pastwe losu 😜 i szczerze, nie karmilam Emilki po powrocie do domu.Przeszlysmy odrazu na butle. Teraz sprobuje karmic,ale jak bede miala takie problemy jak z Emilka to sobie odpuszcze.Nie chce sie meczyc i dodatkowo meczyc Hanulke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
małgorzata bynajmniej nie panikować, tylko czekać ze spokojem na rozwój wydarzeń. Ja myślę że to może być właśnie początek.
Anulcia to ja miałam podobnie za pierwszym razem z karmieniem. Po cesarce pokarmu zero, położne butelki dać nie chciały dwa dni dziecko mi kazali przystawka do pustych piersi. Zgryzł mnie synek do krwi. Trzeciego dnia już miałam nawał pokarmu. I powiem wam że gdyby nie osłonki to pewnie bym nie karmiłam, bo co z tego ze był pokarm, kiedy bol przy karmieniu był gorszy nuż bol rany po cc. Szczęśliwie poleczułam brodawki i potem jeszcze prawie rok karmiłam. Także myślę że w takich sytuacjach osłonki to doskonały pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i regularność się skończyła o 14:30 ostatni skurcz 🙂 z mężem dziś stwierdzili sny że 5ty marca to może być nasz dzień 😁

Cesii jaka przepowiednia 🙂 nie znasz dnia ani godziny 🙂

Dziś kupilam ostatnie dwie rzeczy dla bobasa 🙂 zestaw avent z butelkami i smoczkami oraz przescieradlo do lozeczka 🙂))

Z karmieniem,mimo szczerych chęci no nie wyszło karmienie piersią, nie było pokarmu ani w pierwszej,drugiej ani nawalu w trzeciej pomimo moich prób dostawiania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzata to nie Cesii tylko ja tak przepowiadam 😜
Jesteś następna!! 🤪 A ja Ci życzę i trzymam kciuki,żeby to nie było 5 a nawet zaraz 🤪 Ale fakt jest faktem..kazda z nas jest teraz tykająca 🤪 I tylko czekać aż któraś wybuchnie 😜

Dziewczynki tez tak macie,że czasami jak maleństwo się wypnie to czuć normalnie kostkę jakąś??jakby piętę? Fajowe to jest haha a jak pogilgam nózię to odrazu zabiera 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,wstalas dziś na ranem i wiecie co,napuchlo mi dziaslo,które już wcześniej liczyłam antybiotykiem w tej ciąży bo żadna denrystka nie chciała go naprawić bo mówiły żeby poczekać aż urodze żeby dziecku nie zaszkodzić znieczulenie i zdjęciami RTG. No i po antybiotyku przeszło. To było w październiku a teraz znowu to samo....ząb nie boli ale jest spuchniete...

Dziś u tak będę dzwonić do położnej czy mam na KTG przyjeżdżać jeśli byłam w środę i się zapytam.

Ją mam szczęście do takich dentystów albo tu u nas są takie pipy że ciąży i odpowiedzialności się boją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się dziś wpakowałam ☺️ Na obiad wymyśliłam kuleczki pieczarkowo-ryżowo-serowe..i w połowie roboty mi się odechciało w to bawić ☺️ Musze się sprężyć,zrobię i będzie z głowy.Później mam wychodne zakupowe 🤪 Oczywiście z moim mężem,bo samej nigdzie nie chce mnie puszczać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ale smakołyki robicie Ja po tej szpitalnej diecie tez bym sobie takie frykasy pojadła.
My już w domku. Szczęśliwie wszystko poszło po naszej myśli. Bilirubina lekko podwyższona u Małej ale lekarz stwierdził że w normie się mieści i mamy poprostu obserwować. Ale się chłopcy ucieszyli. Napatrzeć się nie mogli, głaskaki dotykali paluszków i mówili "kocham cie Wiktorio" aż się rozczulilam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira ubiegłaś mnie 🤪 Miałam właśnie do Ciebie pisać czy wyszłyście 🙂 Super,że juz w domku 😉 no i czadowo,że Bracia przyjęli radośnie Wikusie 🤪

Ja juz dokupiłam wszystko do szpitala pozostaje tylko iść i urodzić -błahostka 🤪 🤪 Hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
My juz po śniadanku.Czekam na męża żeby ruszyć z rewolucją 😉 Musi skręcić mi meble do pokoju Emilki ,bo leżą jeszcze zapakowane w pudłach ☺️Musieliśmy dokupić bo jakos ciasno było hehe Ale póki co trzeba obiad zrobić.

Dziewczynki jak się czujecie?
Dziwna cisza,ze strony Cesii i Latki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez w dwupaku z katarem sie melduje. tez u mnie cisza. mam skorcze co jakis czas raz mocne, czesciej slabe. pewnie to przepowiadajace dopiero. wiecej mi nic nie chlusnelo. sasiadka podpowiedziala ze to może czop się saczyl...wczoraj przy siku cos chlupnelo o wode...moze to ten czop....nie wiem sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie pomogę Wam z tymi skurczami 🤪 Bo..ja mam ale takie tylko,że brzuch mi twardnieje na 30-40 sekund i puszcza i tak do 6 razy dziennie-i to tez w zależności co robię, u mnie to przepowiadające na bank.
Ale jednego jestem pewna na 100% ze opadam z sił z dnia na dzień ☺️ Zwykły obiad (dzisiaj spaghetti) to dla mnie nie lada wyczyn był.Plecy mnie bolą strasznie.Mała ani myśli się wyciszyć,szaleje tak jak szalała.Teraz to wpycha mi nogi pod żebra.Jak kładę się spać mój sobie ogląda swoje seriale o jakiś tam zoombie i ma niezły ubaw jak nieraz krzyczę przez sen, bo się przestraszę kopniaków Hani ☺️ 🤪 Emila dzisiaj mnie zaskoczyła..mówi do mnie "mamusiu idź wypij herbatę,a ja to wszystko dokończę" kochana i pomyśleć,ze to prawie 5 lat temu ona byla u mnie w brzucholcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tez cisza 🙂. brzuch wisi, wielki. tez jako tako skurczy nie mam. tylko jak Anulcia u Ciebie brzuch twardnieje, maly sie wypina. bardzo jestem slaba... troche jakby mnie czysci. tylko nienwiem czy to cos z jedzenia czy powazniejsze.
synus ostatnio dwa dni był spokojniejszy, i bardzo slabo sie czulam, dziene bole myslalam ze juz...
prze glowka i kluje to bardzo..

dziewczyny kurcze Wy tez macie jakis inny zapach w intymnych miejscach ☺️ ja mam wrazenie ze odkad jestem w ciazy to tak inaczje czuc. a od polowy ciazy to juz wogole... nie jakos intensywnie itd ale inaczej. mimo nawet jeszcze wiekszej chigieny to jakoś ...nie mam w ciazy jakos wiecej wydzieliny ani nic... teraz od kilku dni takie wodne plamienia i nie wiem to moze wody (watpie) czy tak wydzielina sie zrobila. czy ciaza czy nie nigdy nie mam tego jakos duzo wrecz przeciwnie..hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Latka z tego co czytałam,to zmienia się często nam zapach w ciąży.Ale kiedy on jest zbyt intensywny moze oznaczać infekcje.Jesli chodzi o mnie to ja od poczatku zmagam sie z różnymi infekcjami..na szczęście GBS mam ujemny.Ale za to mam brzydki mocz..i obecnie antybiotyk 2 saszetki (monuralu chyba nie przekręciłam nazwy) w jedną miałam wypic w środę (co zrobiłam) a druga musze za trzy dni,czyli dzisiaj.Ponoć pomaga..a z wydzielina jest podobnie.Jeśli jest jakaś podejrzana moze być to infekcja.A jesli bezbarwna to normalne nasze "smarowanie" ze tak się wyrażę ☺️ 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niby mialam wymaz bo powiedzialam o tym ze mam dziwne wydzieliny. w sumie nie mam ale mam taki inny zapach :p. napisala ze mam pieczenie i swedzenie na wymazie i wyszedl ok. niby mo robili tez gbs. wiesz za granica nie to samo. mocz co wizyte sprawdza paskiem ph...mysle ze to wlasnie takie naturalne ale inne 😉 nic mi nie dolega . tylko mnie zastanawialo czy to moze tak byc ale czytalam ze to calkiem normlane 🙂 zanim ordpisalas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...