Skocz do zawartości

Marcóweczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cesii_ napisał(a):
Witamy na żywo z sali porodowej. Za kilka godzin Zosia będzie z nami 😜 będzie znieczulenie i chyba dziś jeszcze do domu nas puszcza:-) mamy położną polke...alleluja... 😜 buziaki



SUPER!!! ALE MAM GĘSIĄ SKÓRKĘ 😜 ☺️ 🤪 Trzymam kciukolce!!!!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cesii GRATULACJE!!!Widzisz i Ty doczekałaś się Malutkiej!!Cieszcie się sobą i każdą chwilą spędzoną RAZEM!! Buziaczki Dziewczynki dla Was!!!Marzec pięknie rozpoczęłyśmy i pięknie zakończyłyśmy!!!Nie ma co!!!Dzielne z nas Kobiety!!!

BRAWO MY 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane to teraz możemy inaczej rozmawiać...już nie o porodzie tylko o maluszkach :-) moja póki co je i śpi. Dziś od 10.30 do 15.00 bez jedzenia... A chyba tak nie można.... Bo co 3 h powinnam.jej dawać jeść....i jakby was ze spaniem? Przesyłają dnie i noce czy jak śpią dużo w Dzień to w nocy dają popalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesii moja Hania pierwsza noc po porodzie czyli od 12 w południe do około 7 rano nie jadła nic.Dopajali jedynie glukozą,bo jej się ulewało..(dlatego pierwsza noc mi ja zabrali) spała calutką noc, pozniej jadla 30 ml..obecnie (11 dni) wcina 100-110 ml mleka (nie karmie piersią a daje mleko modyfikowane).Obecnie w dzień śpi ładnie za to w nocy grasuje do 2!! Budzi się równiutko co 3-4 h na jadło (ma chyba wbudowany budzik 🤪 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesii ogromne gratulacje dla was. Ucaluj mała Zosie od cioci. Cieszę się ogromnie ze i wy już wreszcie mogliście sue spotkać po drugiej stronie brzucha.
U nas z jedzeniem jest podobnie. Często Wiktoria prześpi karmienie. W szpitalu kazali mi budzić po 3 godzinach snu przez pierwsze tygodnie. Na początku tak robiłam od kilku dni opuściłam noce i teraz jak Wiktoria zasypia ok 21 to do 7 rano budzi się 2 razy na karmienie, a dziś wyjątkowo tylko raz o 4:30 bo przed snem dwie piersi oprózniła a zwykle jeden posiłek z jednej piersi zjada. A w dzien po tych 4 tygodniach ma coraz dluzsze okresy aktywiści. Na poczatku tez tylko spala i jadla.
Cesii pokaż nam Zosie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉
Jak tam Dziewuszki??jak zdrówko??U nas Pogoda nie rozpieszcza,szaro buro i deszczowo.Wczoraj wieczorem pierwsza burza nas nawiedziła.
Mnie cos kurczę łapie 😠 Bol gardła,głowy faszeruje się lekami 😠na szczęście Hania łaskawa dla mamusi jest i wreszcie wkroczyła na właściwy tor noc to noc dzień to dzień 🤪budzi się jedynie na jedzonko 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas pogoda nawet nawet 🙂 moja myli dzień z nocą niestety. Prawie nie śpie w nocy bo mała tylko cyc i marudzi a w dzień jak anioł. nie wiem jak wasze ale moja drze się w niebo głosy jak tylko ją chce przebrać, rozebrać i chociażby skarpetki zdjąć :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cesii ale masz cud dziewczynkę. Jeszcze raz ogromne gratulacje.
U nas dzisiaj byli tak slinecznie i cieplo ze jak wyszliśmy na rodzinny spacer to wróciliśmy po 2 godzinach. Co do przebierania, to wiktoria cierpliwie wszystko znosi. Ale to chyba po braciach ma bo obaj tacy cierpliwi byli. Raza nawet jednego przez sen rozebralismy i wykąpalismy jak był niemowlakim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję :-) wszyscy się w niej zakochalismy, jest taka malutka :-) teraz gdy patrzę na moją starsza, to jej stopy, rączki ogólnie cała wydaje mi się taka duuuuza jakbym miała szkło powiększające w oczach hehe:-) no i mamy z nią powoli kryzys bo mimo że staram się poświęcić jej uwagę to ona jest zazdrosna coraz bardziej. nie słucha się i krzyczy zamiast mówić, a wczoraj walnela tekstem że chce aby dzidzia poszła to szpitala spowrotem i tam została. My zonk i ja się jej pytam czy chciałaby abym ja też zostawiła w szpitalu jak była taka mała, a ona znów mnie zaginęła pytaniem....mamo a czy ty miałaś mlodsza siostrę....nie brak już pytań hahahaha. Mam nadzieję że minie jej bo szkoda mi jej ze tak się czuje odrzucona mimo że tak nie jest.
Dziś już mam 2 noc przespana. Pobudka o 1.30 a potem o 5 i 8 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesii nawet nie wiesz jak ja Cie rozumiem..Emila moja tez strasznie zazdrosna! Mimo,że poświęcam jej uwagę jak Hania śpi.Prosze nie krzycz,to jeszcze bardziej krzyczy.Też powiedziała żeby Hanie spowrotem do szpitala zabrać (to było chyba w drugi dzień po przyjściu ze szpitala) zrobilo mi się przykro..popłakałam się.Przepraszała i sama płakała.Teraz jest nieco lepiej.Czasami jak poproszę żeby za bardzo się nie nachylała nad Hanią (Emila przeziębiona) to obraza się i mówi " dobra to ja ide..i zamyka się w swoim pokoju.Tez mnie choróbsko dopadło 😠 Głos straciłam.Mąż mnie faszeruje lekami.Przy malutkiej śmigam w maseczce.Hania grzecznie (nareszcie!!!) przesypia noce oczywiście z przerwa na jedzonko 🤪 W dzień tez w sumie grzeczna,ale pod warunkiem że to ja ukołysze ją,czy wezmę na ręce.Jak sobie tak czasami uświadomię jaki to cud,jak mała istotka potrafi wyczuć mamę i odrazu się uspokaja to oczy odrazu mi łzami zachodzą ze wzruszenia i ogólnego szczęścia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co tu taka cisza....? Każda zajęta swoimi maleństwami :-) ja też. Jest mi póki co dość lekko bo mama przyjechała, ale zaraz w piątek już jedzie i zostaje sama...ehhh a tak dobrze z nią.
Moja Zosia dziś kończy tydzień, już tydzień...nawet nie wiem kiedy to zlecialo, a jeszcze nie dawno czekałam aż się urodzi :-)
Mała jest bardzo grzeczna. Śpi już pięknie w nocy, budzi się max 2 razy na jedzonko, ale jest to mały glodomor i daje jej cycka, mam dość mleka ale w nocy daje jej dodatkowo butelkę z mlekiem które w ciągu dnia odciagne. Lubi się przytulić do cyca, ciumkac i spać hehe a potem zła jest ze się nie najadla bo usunęła hehe:-)
A jak wasze pociechy? Jak u was z reagowaniem na dźwięki? Przy mojej póki co można nawet krzyczeć głośno i śpi jak kamyczek, ale pewnie to się zmieni. Poszłambym z nią już na jakoś spacer ale mamy bardzo brzydka pogode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesii chyba masz rację, wszystkie się teraz na maluchach skupiamy. Ja ostatnie dni miałam nieciekawe bo z całą trójką w domu siedziałam bo mi się chłopcy rozkaszleli. Na dodatek ja dostałam zapalenia piersi i istna masakra w domu była. Dziś pierwszy dzień powrotu do normalności.
A wogole to mam fajne materiały w pdf do poczytania o pielęgnacji maluszka. Odezwijcie się do mnie na maila to podeślę. [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesii_ napisał(a):
Latka i Małgorzata jak to czytacie to napiszcie do kahira. Ona ma naprawdę ekstra materiały o maluszkach. Dużo fajnych ciekawostek :-)


POTWIERDZAM!!! Ja myślałam że wiem dużo o pielęgnacji,ale Kahira mnie uświadomiła że jednak wszystkiego nie wiem 😉 😜 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...