Skocz do zawarto艣ci

Marc贸weczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusia
Hej 馃檪 C贸ra ma 4 latka,wi臋c my艣le 偶e to jak najbardziej odpowiedni czas na rodze艅stwo 馃槣
Samopoczucie hmmm...jednego dnia boli mnie brzuch..jajniki i wszystko...drugiego dnia nie boli mnie nic jakbym w ci膮偶y w og贸le nie by艂a 馃榿 tylko ta zgagaaaaa 馃槷 z C贸rk膮 te偶 mia艂am okropn膮...og贸lnie nie moge doczeka膰 sie kolejnej wizyty u lekarza,jak zobacze fasolke i pos艂ucham serduszka,bo tym razem dzidzia by艂a prawie nie widoczna,bo ci膮偶e wyczai艂am baaardzo wcze艣nie 馃槈 by艂am czujna 馃榿
A Ty jak sie czujesz?
A Dzieciaczki w jakim wieku ?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam dw贸ch syn贸w 3 i 5 lat . Po cichu licz臋 ze tym razem b臋dzie dziewczynka. A co do samopoczucia to u mnie jedynym objawem jest nieustaj膮co senno艣膰. Tak samo mia艂am przy poprzednich ci膮偶ach. Dodatkowo zmagam si臋 z mega katarem. Mlodszy syn co艣 z przedszkola przywl贸k艂 jak na z艂o艣膰.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana to kuruj si臋 koniecznie 馃檪 bo my teraz pod szczeg贸ln膮 ochron膮 jeste艣my 馃槑 U mnie nie ma dnia,偶eby mnie jajniki nie bola艂y 馃ゴ Powoli zaczynam juz si臋 martwi膰.Chocia偶 jak dobrze pami臋tam z Emilk膮 mia艂am tak samo...ale wiadomo strach jaki艣 jest.I podobn膮 sytuacj臋 mia艂am,偶e serducho us艂ysza艂am dopiero na drugiej wizycie,bo na pierwszej by艂o za wcze艣nie 馃槈 my艣la艂am,偶e w drugiej ci膮偶y panikowa膰 nie b臋d臋 tak jak w pierwszej a tu prosz臋...prze偶ywam j膮 tak samo albo jeszcze bardziej 鈽猴笍 Wiem,ze po 6 sierpnia sie uspokoj臋,ale to jeszcze tak daaaaleko 馃ゴ
Jeszcze na dodatek m艂oda tak wcze艣nie wstaje,jak nigdy!!a ja ch臋tnie pospa艂abym d艂u偶ej 馃槣
Co tam u Was?Kiedy masz kolejna wizyte?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepraszam za d艂ug膮 nieobecno艣c, ale troszke mnie roz艂o偶y艂o. Tak wi臋c jestem na zwolnieniu i lecz臋 chor贸bsko. Dodatkowo w sobot臋 dosta艂am r贸偶owe plamienie w niedziel臋 przesz艂o no i wczoraj zn贸w, tyle 偶e tym razem br膮zowe . Dosta艂am duphaston i mam sie oszczedzac a w piatek usg. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, bo objawy puki co mi sie nasilaj膮. Mdli mnie od rana do wieczora co jest u mnie nowo艣ci膮 bo w poprzednich ci膮偶ach jedynym objawem jaki mia艂am to senno艣c i zm臋czenie. W pierwszej ci膮zy tez mia艂am takie plamienie dwudniowe i po duphastonie min臋艂o. No wi臋c nie pozosta艂o mi teraz nic innego jak grzecznie czekac do pi膮tku. A ty jak si臋 czujesz? Z tym spaniem to ja mam tak samo. Ca艂y dzie艅 bym najch臋tniej spa艂a, ale dzieciaki nie maj膮 lito艣ci i funduj膮 mi poranne pobudki. Dobrze, 偶e do przedszkola chodz膮, to moge troch臋 w dzie艅 odespac.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Wybaczam 馃槑 jedziemy na tym samym w贸zku...te偶 zajadam duphaston 馃槈 z tym,偶e ja plamie艅 nie mia艂am a moja "nowa" pani doktor (bo star膮 zmieni艂am i wiem ,偶e dobrze zrobi艂am) ju偶 na pierwszej wizycie wyczai艂a mi torbiel na lewym jajniku 4,2 cm 馃槥 dlatego mam zajada膰 tabletki caaa艂kiem profilaktycznie no i pokaza艂a mi p臋cherzyk ci膮偶owy.P贸ki co nic wi臋cej wida膰 nie by艂o.Ci膮偶a m艂odsza z usg ni偶 liczona od miesi膮czki.By艂am tydzie艅 temu.Za tydzie艅 mam kolejne usg mam nadzieje us艂ysze膰 pi臋knie bij膮ce serducho 馃檪 Zmieni艂am lekarke bo tamta nic kompletnie mi nie powiedzia艂a o jajniku a mia艂am okropne b贸le brzucha.Teraz nie 偶a艂uje,偶e wcze艣niej posz艂am do lekarza przynajmniej wiem,偶e musze bra膰 tabletki.U mnie samopoczucie w miarek ok. 艢pi膮ca chodze dalej,zgaga obecna no i czasami mnie mdli pora oboj臋tna 馃槈 Kochana trzymam kciuki za Twoj膮 jutrzejsz膮 wizyte! musi by膰 dobrze !! Napisz koniecznie ju偶 po wszystkim.
3maj sie 艣ciskam mocno !!!! 馃槝
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzi臋kuj臋 za kciuki
. Ja juz jestem po wizycie. I teraz nie wiem co mam my艣le膰. Doktor tez by艂 lekko zdziwiony. Na usg widac jeden p臋cherzyk w nim jeden zarodek z bij膮cym serduszkiem a obok co艣 co wygl膮da jak drugie serduszko pulsujace ale nie wida膰 drugiego zarodka. Sam nie wiedzia艂 co to podejrzewa ciaze blizniacza i kaza艂 10 sierpnia przyj艣膰 na powt贸rk臋 usg do wyja艣nienia. Aja zglupialam do reszty ale ciesz臋 si臋 z tego jednego zdrowego dzieci膮tko puki co a jak b臋dzie drugie to tez b臋dziemy je kocha膰.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuuuperr!
Wczoraj o Tobie my艣la艂am i czeka艂am na info 馃檪 odpisa膰 juz si艂y nie mia艂am bo dzie艅 by艂 dla mnie bardzo intensywny.Super wiadomo艣膰.Fajne wyzwanie by by艂o 馃槈 ciesz臋 si臋,偶e wszystko ok.Jeste艣 na pewno spokojniejsza jak zobaczy艂a艣 serducho.Ja musz臋 jeszcze troszk臋 poczeka膰 do wizyty ca艂e 5 dni.Powiem Ci ze u mnie w rodzinie jest du偶o bli藕niak贸w hehe i nawet zawsze z m臋偶em 偶artowali艣my 偶e nas tez to czeka 馃檪 u艣mia艂abym si臋 jakbym mia艂a te偶 bli藕niaki 馃檪 U mnie dzisiaj ci臋偶ki dzie艅..sama nie wiem czego chce.Nie wiem co bym zjad艂a,od rana chodz臋 z艂a i 艣pi膮ca. Na dodatek m臋cz膮 mnie straszne zaparcia 馃槥 no i ci膮gle mi zimno 馃槥 moja chora tarczyca chyba si臋 odzywa...
A jak u Ciebie z terminem porodu? Pokrywa Ci si臋 z ostatni膮 miesi膮czk膮?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj 偶eby艣 wiedzia艂a 偶e jestem spokojniejsza. Teraz trzymam kciuki za ciebie. Termin u mnie si臋 pokrywa z miesi膮czka ale to ju偶 sama wiedzia艂am bo mam bolesne owulacje 馃槣 Wczoraj powiedzieli艣my ch艂opcom o dzidzi. Mlodszy za bardzo nie by艂 zainteresowany tematem, natomiast starszy jest wniebowziety. Przytula i ca艂uje brzuszek i twierdzi ze to b臋dzie dziewczynka bo ch艂opak贸w to ju偶 za du偶o mamy w rodzinie 馃榿 A ty masz jakie艣 przeczucia co do p艂ci? Ja z ch艂opakami dobrze przeczuwalam. Teraz oboje z m臋偶em obstawiam dziewczynk臋. Ciekawe czy si臋 sprawdzi. Na 31 sierpnia mam um贸wione usg genetyczne wiec mo偶e si臋 dowiemy. W przypadku ch艂opc贸w dr si臋 nie pomyli艂 na tym etapie.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja si臋 melduje juz po wizycie 馃檪 widzia艂am moje male艅stwo i serduszko 馃檪 jestem o niebo spokojniejsza i tak strasznie si臋 ciesz臋! Termin si臋 przesun膮艂 na 19 marca.Pamietna data bo to urodziny mojego tata 馃檪 pewnie jeszcze ch艂opak b臋dzie to juz w og贸le mega szcz臋艣cie :P Jak si臋 czujesz? U mnie mega upa艂,ale w basenie daje rade 馃檪
Pozdrawiam 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja si臋 melduje juz po wizycie 馃檪 widzia艂am moje male艅stwo i serduszko 馃檪 jestem o niebo spokojniejsza i tak strasznie si臋 ciesz臋! Termin si臋 przesun膮艂 na 19 marca.Pamietna data bo to urodziny mojego tata 馃檪 pewnie jeszcze ch艂opak b臋dzie to juz w og贸le mega szcz臋艣cie :P Jak si臋 czujesz? U mnie mega upa艂,ale w basenie daje rade 馃檪
Pozdrawiam 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia 艣wietne wie艣ci 馃檪 馃檪 馃檪 馃檪 馃檪 馃檪. Ciesz臋 si臋 razem z Toba, 偶e wszystko ok. Ja czekam do poniedzia艂ku na rozstrzygaj膮c膮 wizyt臋 i mam nadziej臋, 偶e sie wszystko wyja艣ni. Fajnie by by艂o jakby ci si臋 ten termin sprawdzi艂. No i trzymam kciuki za ch艂opaka. Z moimi ch艂opakami mia艂am terminy oscyluj膮ce wok贸艂 moich urodzin ( ja si臋 urodzi艂am 26.01 chlopcy mieli terminy 28.01 i 21.01) i po cichu liczy艂am, 偶e kt贸rys si臋 zdecyduje mi taki prezent urodzinowy zrobic. No ale nic z tego nie wysz艂o. Pierwszego przenosi艂am - cc 06.02 w 42 tyg bo ch艂op 4250g wa偶y艂 a ja drobna (156 cm i 54 kg) wi臋c ni jak si臋 do kana艂u wpasowac nie mog艂. Drugi przed termionem 04.01 w 37 tc i te偶 cc. Teraz te偶 mnie cesarka czeka, wi臋c mo偶na 艣mialo za艂o偶yc 偶e urodz臋 przed 12 marca. Fajnie by tak by艂o jesden ze stycznia drugi zlutego i trzecie z marca. Jedna rzecz mi tylko spokoju nie daje, bo w tym roku mamy rok przestepny i nie chcia艂abym urodzic 29 lutego 馃槣
Co do upa艂贸w, to u mnie te偶 w艣ciekle gor膮co. Z uwagi na zatoki mam zalecenie unikac klimatyzacji, wi臋c lekko nie jest. W pracy klima, zwolnienia ciagn膮c nie chcia艂am, wi臋c pracuj臋 zdalnie z domu i to jest du偶y plus. Troch臋 lepiej mog臋 sobie czas rozdysponowac. Dzieci w przedszkolu, m膮偶 w pracy, wiec mam cisze i spokoj.
Ciekawe czy dolacza do nas jeszcze inne marcowe mamusie. W poprzedniej ciazy tez bylam na brzuszku i wtedy bylo nas ponad 20 i powiem ci ze bardzo sie z偶y艂y艣my. Do tej pory utrzymuj臋 kontakt z kilkoma dziewczynami z brzuszka.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie drogie Marc贸weczki 馃檪

Tak tylko chcia艂am Was przywita膰 i 偶yczy膰 wszystkiego dobrego 馃檪 Sama jestem marc贸wk膮 2010 dlatego fajnie jest zobaczy膰 kooolejne ju偶 "pokolenie" z tego miesi膮ca 馃槈 Obecnie jestem w trzeciej ci膮偶y, termin na stycze艅 馃檪

Powodzenia Dziewczynu, bezproblemowej ci膮偶y i b艂yskawicznego porodu! 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kinia ! Fajnie,偶e zajrza艂a艣 馃檪 R贸wnie偶 偶ycz臋 bezproblemowej ci膮偶y 馃槈 Kahira ja te偶 jestem ciekawa kiedy do nas przyb臋d膮 kolejne marcowe mamusie.Powiem Ci 偶e ja te偶 by艂am w poprzedniej ci膮偶y brzuszkow膮 mamusi膮 馃檪 nawet mam drugi login tylko has艂a zapomnia艂am i musia艂am nowy utworzy膰.A jak juz zrobi艂am sobie nowy to przypomnia艂am sobie has艂o starego hehe 馃槈 ale juz zosta艂am na tym, bo z tego napisa艂am pierwszy marcowy post 馃槈 Z dziewczynami z wrze艣nia r贸wnie偶 utrzymuje kontakt 馃檪 fajna sprawa! Nie wiem jak u Ciebie,ale u mnie skwar nieziemski :/ normalnie t臋skni臋 za 艣niegiem 馃槈 Ja z racji tego ze mam bardzo ci臋偶k膮 prac臋 zwolnienie mia艂am juz od pocz膮tku ci膮偶y.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie te偶 okropne gor膮co ci臋偶ko mi si臋 oddycha Dopiero wieczorem mo偶na troch臋 odetchn膮膰. Wczoraj by艂am na powt贸rk臋 USG. Wszystko si臋 ju偶 wyja艣ni艂o. Dzie膰 jest jeden ro艣nie prawid艂owo ma ju偶 r膮czki i n贸偶ki i w og贸le jest przecudowny. Teraz czekam 3 tyg na usg genetyczne i mo偶e si臋 wtedydowiemy czy to on czy ona.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale super wie艣ci!!nie ma to jak upewni膰 si臋 偶e wszystko jest ok 馃槈 Ja wizyt臋 mam 1 wrze艣nia 馃檪 ale przed musze zrobi膰 szereg bada艅..nie cierpi臋 ich ale robi臋 to dla mojej Dzidzi wi臋c jak mus to mus 馃檪 Mam nadziej臋,偶e na tym usg poka偶e si臋 Dziewucha 馃檪 ale nie najwa偶niejsza p艂e膰 a zdrowie maluszka ! 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz badania mam za sob膮 na szcz臋艣cie. Tez strasznie tego nie lubi臋. Juz mi si臋 robi s艂abo na my艣l o krzywej cukrowej kt贸ra nas nie minie. Ale nasz racje dla maluszka zrobi si臋 wszystko 馃槈 A jak si臋 ma twoja c贸reczka? Wie ju偶 o rodzenstwie?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja musze badania zrobi膰 " na raty" najpierw sprawy tarczycowe p贸藕niej reszta.Moja Emila wie ze b臋dzie mia艂a rodze艅stwo.Ale powiem szczerze 偶e jakiego艣 specjalnego wra偶enia na niej to nie zrobi艂o 馃槈 nie moze ogarn膮膰 偶e mama ma w brzuszku dzidziusia i 偶e nie mo偶e go teraz wyci膮gn膮膰 馃檪 jak m贸wimy 偶eby uwa偶a艂a na m贸j brzuch to podchodzi i g艂aszcze.Ale og贸lnie zapomina ze b臋dzie starsz膮 siostr膮 馃槈 Wymy艣li艂a co prawda imiona dla rodze艅stwa ale musimy wzi膮膰 je na poprawke 馃檪 Szczerze to boje si臋 tej krzywej cukrowej..znaj膮c moje tera藕niejsze wyczulone kubki smakowe,mo偶e by膰 ci臋偶ko.Dzisiaj stan臋艂am na wag臋 i ujrzalam kilogram mniej..co prawda ostatnimi czasy jem mniej i nie mog臋 patrze膰 na mi臋so,w臋dliny ani na 偶adne sma偶one jad艂o,ale i tak mnie to zdziwi艂o.Ooo w艂a艣nie s艂ysz臋 grzmoty!!mam nadzieje 偶e zaraz b臋dzie ulewa!!! 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. I ja si臋 wpisuje do marcowych mamusiek 馃檪 wi臋c bardzo serdecznie si臋 z wami witamy :-) kiedy艣 ju偶 by艂am na tym forum w 2011 roku ale na pa藕dziernikowych mamusiach. Ja dzi艣 dopiero pierwszy raz by艂am u lekarza ale w Danii bo tu mieszkam. Pr贸cz pobrania krwi nie mia艂am jeszcze 偶adnego badania, bo u nich tego nie na. Musze dopiero czeka膰 na wezwanie ze szpitala na pierwsze usg. Pozdrawiam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Noooo nareszcie!!!Witamy Cesii!!Opowiadaj jak si臋 czujesz 馃檪 widz臋,偶e wiele nas 艂膮czy. 馃槈 Pa藕dziernikowe dzieciaczki 2011 馃檪 kt贸rego urodzi艂a艣?? Ja co prawda mia艂am termin na wrzesie艅 ale m艂oda by艂a uparta i urodzi艂a si臋 7 pa藕dziernika i to te偶 musieli mi wywo艂ywa膰 馃槈 i teraz z tego co widz臋 tez 艂膮czy nas data porodu :P te偶 masz na 19 馃檪 Kurcz臋..ja juz nie wyrabiam z tymi md艂o艣ciami :/ muli o ka偶dej porze dnia i nocy :/ i do tego zgaga okrutna...ale dam rade :P
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej:-) ja 16 pa藕dziernik pierwsza ci膮偶a i chyba nawet ten sam nick mia艂am ale nie pami臋tam....:-P u mnie dwa dni ju偶 by艂 spok贸j z mdlosciami i do s膮siadki si臋 cieszy艂am 偶e to ju偶 chyba koniec. Pojechali艣my do sklepu z meblami a tam my艣la艂am 偶e zejd臋...cud 偶e by艂a 艂azienka, my艣la艂am 偶e nie wyjd臋 z niej :-P odrzuca mnie od wielu produkt贸w spo偶ywczych a dwa dni temu uratowa艂o mi 偶ycie surowawe , podwedzane mi臋sko bo jak zjad艂am to blogo by艂o na 偶o艂膮dku, a dzi艣 kwa艣ne 偶elki z Lidia haha
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do informacji na temat rodze艅stwa, to moja Hania sza艂u dostaje. Mia艂a na pocz膮tku faz臋 偶e chce i to bardzo, a teraz m贸wi w prost 偶e mam zlikwidowa膰 bo ona nie chce...mam nadziej臋 偶e jej to minie za jaki艣 czas. Czasem si臋 艂apie 偶e m贸wi pieszczotliwie o Didzi a jak pomy艣li d艂u偶ej to jej si臋 nie podoba
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...