Skocz do zawartości

Marcóweczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej :-) oj przez te ich przerabianie strony sporo z nas nie ma i może nie będzie już :-( szkoda. Do rozwiązania już coraz bliżej...idzie to dużymi krokami, ja się boję ;-) z pierwszym porodem miałam znieczulenie zapewnione a tu się okaże jak dojadę...boję się bardzo. Teraz wogole mam od 3 dni takie dziwne bóle i nie wiem czy panikowac czy to są tylko te tak zwane skurcze przepowiadajace bo bardzo ciągnie mnie dół brzucha i ściska momentami cały krok. Ciężko jest w nocy, a chodzę czasami zbiera w pół przez ten ból. Nie jest on jakoś mocny ale daje pewien dyskomfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesii dobrze że jeseś, bo już myślalam, że sama tu zostanę. Anulcia się na chwilę pojawiła i teraz znów cisza. Co do twoich bóli to pewnie to przepowiadające i nie ma co panikowac, ale na wszelki wypadek skonsultuj to z lekarzem. Lepiej dmuchac na zimne. U mnie przepowiadające skurcze wyglądają tak, że brzuch mi sie cały napina i robi sie twardy jak kamien. Poza tym bole miednicy mam straszne. Ciezko mi chodzic i lezec. Najlepiej sie czuje jak siedze, ale od siedzenia zaczyna mnie po jakims czasie kregoslup bolec.
U mnie z nowosci, to tyle ze mam juz wyznaczony termin cesarki. Jak do niego dotrwam, to wbrew moim obsawom zostane jednak marcowka. Jak nic sie wczesniej nie zadzieje to mam sie zgłosic do szpitala 2 marca, czyli 10 dni przed terminem. Fajna data, bo 2 marca sa urodziny mojego taty. Wiec teraz pozostaje mi sie juz tylko oszczedzac i czekac cierpliwie. Wyprawke juz mam skompletowana. Wczoraj dostałam jeszcze od koleżanki kombinezon po jej córce i kilka dorobiazgów, dzis włączyłam pierwsze dzieciowe pranie. Piszcie dziewczynki co u was. Mam nadzieje, że pozostałe marcóweczki tez sie w koncu zreflektują i sie do nas odezwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te bóle póki co minęły :-) więc jest ok. Tak samo mi się brzuch napina, mała czasem się tak ułoży że mam wrażenie że zaraz przez skórę przejdzie haha :-P ja mam termin niby na 26 marca prawidłowo a to są święta. Zostaje w danii i tylko rodzice przyjeżdżają 25 w nocy, wszystko na wariata bo każdy wyjeżdża na święta i nie będę miała z kim zostawić córki jak się zacznie i jak rodzice nie dojadę na czas, a wcześniej nie mają możliwości ehhh. Chciałabym urodzić chociaż że 2 tyg przed terminem, nawet tydzień....będę się o to starać jak się da haha. Łóżeczko już mam postawione, póki co to graciarnia ale już stoi hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira Anulcia sie pojawia i znika 😎 😁
Co do daty porodu,to piękna data!! Tatuś pewnie byłby jeszcze bardziej dumnym Dziadkiem 🤪 ja mam termin na 19,a to urodziny mojego Tata..gdybym urodziła w terminie pewnie byłby dumny gdyby żył..a dla nas to piękna pamiątka by była 🙂

Witajcie Ciężarówki 😘

Ostatnio miałam troche napięty grafik 😉 Ale podczytuje "Nas" regularnie,żeby nie było 😜 Ja jeśli chodzi o przygotowania szpitalne to mam wszystko..tylko do torby wpakować i jechać (oby jeszcze nie teraz,ale też nie później niż 19 marca) 🤪
Jeśli chodzi o mój termin to z usg niby mi wychodzi na 12 marca,ale jakoś mnie on nie przekonuje za bardzo..Emila też niby była większa a urodziła sie 9 dni po terminie i to też musieli jej pomóc kroplówą 😁 Teraz chciałabym iść do szpitala najpóźniej 21 marca ze względu na święta (mam taką nadzieje,że moją teze poprze Pani Doktor). W czwartek mam wizyte to wypytam. Jeśli chodzi o samopoczucie to raz tak,raz siak 😮 Zastrzyki w brzuchol dalej robie,już sie w miare przyzwyczaiłam i nawet sprawnie nam to idzie. Dobrze,że mój mąż taki sprytny 😜 Wszystko już czeka na Hanulke. Kosmetyki..ubranka..wózek..łóżeczko 🙂
Strasznie mnie zgaga męczy 🤢 Migdały nie pomagają,mleko też nie,nawet tabletki 😮 Włosy do pasa będzie miała 😁 Z Emilką przy porodzie położna pyta " Macie państwo jakieś gumeczki do włosów?? A ja zdziwiona po co jej te gumeczki 😲 a ona że mała ma mega długie włosy...i rzeczywiście z irokezem skubana wyszła 😁 🙃 😁

Powiem Wam,że mam tylko jeden problem...w sumie zastanawiam sie jaka bedzie pogoda,i jak ubrać Hanule w drodze powrotnej ze szpitala..ot taka pierdółka ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cesii dobrze, że ci już przeszło. A co do porodu, to jakoś się wszystko poukłada. Może uda ci się trochę przyspieszyć. Ja w pierszej ciąży od 38 tygodnia robiłam wszystko aby urodzić. Niestety syn nie współpracował. Wysiedział w brzuchu 42 tygodnie i tak nie chciał się urodzić. Ze starszym synem wiedziałam że będzie cc i tak jak teraz mam 70 km do szpitala w którym miałam rodzić, więc zaciskałam nogi co by dotrwać do terminu cc i co? W szpitalu byłam umówiona na ostatni dzien 37 tygodnia. W nocy przed wyznaczonym dniem zaczęły się lekkie skurcze. A jak dojechałam to się poród zaczął. Także Anulcia to, że Emilka się nie spieszyła nie oznacza, że Hania też się będzie ociągać.
U mnie też łóżeczko stoi a w nim totalny bałagan, bo przechowuje w nim akcesoria dla Wiktorii. Powoli piorę i prasuję ciuszki na raty, bo się boję, że potem nie dam rady. Oddech mi się strasznie spłycił, mąz się śmieję, że ciągle sapię. Poza tym anemii się nabawiłam i było mi strasznie. Na nic siły nie miałam. Teraz biorę żelazo i powoli mi się lepiej robi. Pogoda też mnie wykańcza. Wszędzie ślisko aż strach wyjść gdziekolwiek. Męża wiecznie w pracy, a chłopcy najchętniej by całe popołudnia na śniegu się bawili. Ale kochani sa strasznie. Tak mnie rozczulają, bo dla nich siostra jest tak realna, myślałam, że odczują to dopiero jak się urodzi. A oni już ciągle do niej przez brzuch mówią, opowiadają, jak idą spać całują przez brzuch i mówią "dobranoc wiktoria, kocham się", potem śpiewają kołysanki. No przekochani są w tym wszystkim. Starszy syn tylko się martwi jak to będzie jak mi ją lekarz z brzucha będzie wyciągać i że napewno będzie mnie bolało. Kochany taki jest troskliwy. A jak wasze dzieciaczki, też tak czekają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej. myslalam ze to mnie tylko strona nie dziala. dobrze ze juz jest ok. u nas juz wyprawka w sumie skompletowana ale ciuszki jeszcze nie wyprane. musze kupic komode na ciuszki. dla siebie jeszcze "pampersy" koszule sciagnac ze strychu bo nie uzywam koszul na codzien , tylko na porod. czuje sie roznie, mam rwe kulszowa, brzuch juz wieczorami dziwnie boli , jak na okres i sie stawia..
ostatnie usg mialam w 19tc stwierdzono ze mam nisko lozysko i na przedniej scianie . ale ma czas na podniesienie sie, dopeiro mi umowili scan na 36tc zamiast wczensiej jakos 28-32 tc 😞 ale trudno, Anglia. gdyby nie to to nie mialabym juz w ogole scanow. niby nie to samo co juz typowo przodujace lozysko ale boje sie. brzuch czuje niziutko,za duzo nie pochodze bo mi i kregoslup dokucza i boje sie..tzn znow zaczelam panikowac, bo po usg chwile panikowalam ale duzo kobiet tak ma jak na grupie rozmawiałam ale znow mnie zaczal stres lapac..
ciuszki typowo chlopiece wiec mam nadzieje ze nic sie nie zmieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy problem z serwerem ale w drugiej połowie grudnia wszystko zostało przeniesione na nowy - brzuszek.net i mamusie.net również.
Nowy serwer chodzi jak rakieta, stronę dostosowaliśmy do tabletów i komórek, więc teraz może być już tylko lepiej.
Widzę, że forum coraz szybciej się rozkręca, pojawiają się nowe przyszłe mamusie, więc wszystko na dobrej drodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😎
Jak samopoczucie ?
U mnie w miare ok 🙂 pogoda troche kapryśna,ale trzeba przetrwać 😉 Jak dzidziole?dają popalić?? Moja strasznie bryka...jak będzie tak po porodzie to maaasaaakraaa 🤪
Wczoraj byłam na usg 🙂 Z miesiączki wychodzi 33 tydzień,za to z usg wymiary małej wskazują na 35 😲 😁 waży ponad 2,5 kg i ogólnie wszystkie wymiary na 35 tydzień..W szoku jestem normalnie 😎 Ale póki co data porodu nie zmieniona..troszke mnie to zdziwiło bo na przedostatnim usg Hania była większa o tydzień...stresuje mnie fakt,że już za 5 tygodni może mnie złapać 😜 A z drugiej strony..chciałabym,żeby Hania za długo nie czekała,bo ciężko 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia może Hania po prostu duża będzie. A jak tam z nią jest, odwróciła się już? Z tego co mi lekarz mówił to na tym etapie ciąży juz się terminu nie koryguje. U mnie w 30 tyg tez Wiktoria była większa o 1,5 tyg ale gin powiedział ze się duża urodzi i tyle. Termin cesarki tez mi wyznaczyli względem OM. Tylko trochę się martwię czy dotrzymam . Cc mam mieć Aw 38 tygodniu + 5 dni. A mnie zaczely coraz micniejsze skurcze lapac i w tym tygodniu brzuch mi się obniżył i to tak konkretnie! !!!! W poniedziałek mam wizytę i mam nadzieję że tam w dole wszystko pozamykane. Teraz to już tylko odpoczywam no i zaczynam torbę do szpitala pakowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira Hanula juz głową w dół 🙂 przeraża mnie że może być duża ☺️ Jeszcze zawsze koło główki rączkę trzyma ☺️ Strach mnie ogarnia...strasznie pcha się z tą głową w dół..mam marzenie 🤪 Jak ma mnie złapać,to niech lapie z terminu usg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira trzymaj kciuki za początek marca 🤪 Tsk ze 2 tygodnie przed 19 🤪 Ale..na leżąco,bo z tego co piszesz to musisz się oszczędzać!!!Ja też trzymam kciuki za Twoją wiercipiętę,żeby spokojnie dotrwała do tego 38 tygodnia 🙂 fakt jest faktem..marzec tuż tuż i żadnej poród nie ominie hehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejjjj. Moja też się wierci i ponoć też duża. Ja mam termin na 26 marca i mam nadzieję że jednak chociaż z tydzień wcześniej mi soe uda przed świętami aby nic nie było na wariata bo.mam napięty grafik haha otoz moja mama tu do Danii przyjedzie na święta, ma 2 tyg urlopu i w ciągu tego czasu musimy załatwić w ambasadzie paszport i go dostać i do Polski mamę odwiezc. Takie są plany a jak wyjdzie to tylko Zosia wie :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak wielorybnica hahah. Ta ciąża jest dla mnie koszmarem. I nikt mi nie powie że ciąża to stan błogosławiony i bla bla bla. Pierwsza ciąża była cudowna w porównaniu do tej. Tu czuje się gorzej niż kaleka. Ciągle coś mnie boli, jakieś zgaga, brak siły, Energi, kolki od chodzenia, brak chęci do życia, do zakupów, do wychodzenia z domu. Do wszystkiego muszę się zmuszać. I to nie jest z lenistwa tylko mam takie samopoczucie, nie wiem czemu ehhh. Niesamowicie się cieszę że będę miała druga córkę, ale to 9 miesięcy wyciętych z życiorysu. Też tak macie czy tylko ja taka nawiedzona jestem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
latka dobrze to ujęła. Można się oszukiwać ze jest super i świetnie, ale prawda jest taka ze te ostatnie miesiące dają mocno w kość. U mnie w ogonową w szczeólnosci 😜 Odkąd mi się brzuch opuścił to czuje się tak jakby mi miała miednica zaraz eksplodowac. Siedzę wyłącznie w rozkroku i poruszam się jak połączenie pingwina z emerytką. W nocy spać nie mogę bo cały czas niewygodnie. No ale jeszcze miesiąc jakoś dam radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...