Skocz do zawartości

Marcóweczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O rozwarcie pewnie chodziło, że jak to mówią "na jeden palec". Jak w szpitalu w pierwszej ciąży leżałam to tak przynajmniej określali przy badaniu ze rozwarcie np. na dwa palce. Mój gin to nawet szyjki nie chciał tykać żeby niepotrzebnie nie wywołać porodu wiec nawet nie wiem jak się u mnie sprawy mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie samopoczucie w miarę ok choć walcze z lekkim przeziębieniem. Jak na złość nie miało mnie kiedy dopaść tylko tydzień przed "wielkim dniem".No ale chwytam się wszystkich sposobów co by mi przeszło.
Anulcia co konkretnie oglądasz? Korzystsjac z ostatnich luźnych dni tez bym sobie chętnie pooglądała coś o takiej tematyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak z innej beczki. Dziewczyny ( nie wiem czy juz ten temat sie przewijal,niezarejestrowalam) a mianowicie chodzi mi o to,co przygotowujecie dzieciaczkom na wyjscie ze szpitala?
Ja mam z tym problem. Na pewno mam kombinezonik taki cieplejszy pluszowo-welurowy przygotowany,czapusia,kocyk..no wlasnie i co dalej?? sa dwie opcje:
*albo bodziak,polspiochy i dresik,tylko czy to nie za duzo???
* albo cieply welurowy pajacyk,no i pytanie czy to nie za malo???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia ja stawiam na warstwy, bo kawałek drogi mamy ze szpitala wiec będę w razie co w aucie rozbierać. Przewidywana temperatura wg prognozy ma być około 5 stopni. Nasztkowałam body krótki rękaw, bawełniany pajacyk, skarpetki, czapeczka, bluza polarowa, ciepły kombinezon i kocyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o TV to polecam serial Lucifer na zalukaj.pl baaasrdxo fajny i za takim diabłem to bym poszła nawet do piekła 🙂 :P

A co do ubioru. Ją też postawiła na warstwy. Do szpitala nie mam daleko bo tylko 15 km więc przygotowalam bodziaka z krótkim rękawem, kaftaniki i spiochy( ewentualnie pajacyk) i na to ciepły welurowy kombinezon. Czapeczka i rękawiczki no i oczywiście ciepły kocyk. Myślę że nie będzie za zimno ani za ciepło,gdyż droga że szpitala do samochodu to dwa kroki,w aucie ciepło, i z auta do domu dwa kroku. Za długo na tym dworze nie spędzi więc...zobaczymy. Przygotowalam więcej do zabrania żebym w razie czego miała wybór 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Co do tych palców i szyjki to u nas jest coś takiego ze położna na ok 2 tygodniu przed rozwiazaniem robi masaż szyjki. Jest to bolesne dość ale daje spore szanse na przyspieszenie porodu. 29.02 mam wizytę i sie dopytam i co dokładnie chodzi bo jak da radę to ja się na.to pisze byle urodzić ok 20.03.
Ja.pakuje torbę już dwa tygodnie i tyle co.ją.z.szopy przynioslam haha. Ja mam takie polarowy ciepły pajacyk. Moja.pierwsza córka ze szpitala w nim wychodziła i teraz następne. Do szpitala mam 30 km. Nie wiem czy to blisko czy daleko. Ja się boję że nie rozpoznam na czas akcji porodowej :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzata u mnie na 100% będzie Wiktoria Anastazja. Juz na początku ciazy wybraliśmy z mężem żeby chłopcom nie dać pola do popisu. Od początku cała rodzina do brzucha zwraca się per "Wiktoria" i juz sobie nie wyobrażam inaczej. Najfajniejsze jest to, że mój młodszy syn wczoraj stwierdził że jak się Wiktoria urodzi to następna będzie Martynka.
A u mnie się na ostatniej prostej pozmieniało. Miałam mieć cc 2 marca, a będzie 1 marca. W poniedziałek mam się już na oddział stawić na badania a we wtorek z rana cięcie. Ciekawe czy któraś z was mnie jeszcze wyprzedzi czy ja będę pierwsza 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira żebyś do mamus lutowych nie wskoczyła 🙂 🤪 też bym chciała 1ego 😉 moja gin ma dyżury we wtorki więc,jakby dało radę to bym skakala z radości 🙂 potem 8 i 15 🙂 oczywiscie jak Mala sama nie zdecyduje kiedy do nas zawitac. choć termin mam dopiero na 15ego to już odnoszone ciąża 🙂 dziś 38 tydz się zaczął.

Kahira fajnie, jeszcze weekend i będziesz miała kruszynki w ramionach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
małgorzata śliczny brzuszek 🙂 Ja mam zgodnie z terminem miałam na 12 czyli podobnie. Trzymam kciuki za to żeby się Maluka na wtorek zdecydowała. Teraz to już w zasadzie wzystkie siedzimy jak na bombie. Maluchy donoszone i teraz tylko czekać jak po kolei będą wyskakiwać. Ja zaraz jeszcze lecę do fryzjera co by się jeszcze przed porodem "na pięknie " zrobić bo potem może być już trudno z domu się wyrwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Nas od poczatku jak jeszcze nawet nie bylo wiadomo co bedzie ustalilismy ze bedzie,albo Mateusz albo Hania.
No i stanelo na Hani a dokladniej Hanna Oliwia 😉

Kahira teraz to zaszalalas 😁 przeciez, pierwszy marca to juz!! Szaloooonaaaa 🤪 Ale fajowo,czyli Ty drugiego zobaczysz swoja Dziewuszke na zywo..a ja na monitorze USG 😁 ja sie nie moge tego USG doczekac,a co dopiero pewnie TY ,zeby zobaczyc Myszke na zywo 🤪

A ja wlasnie zaraz smigam do kosmetyczki..ostatnia wizyta przed wielkim finalem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia a co jak szaleć to szaleć. I mała poprawka bo ja z Wiktoria juz pierwszego się zobaczę. Taki przynajniej plan ma moj gin a ja z uporem maniaka od samego poczatku ciazy jestem przekonana że Malutka zrobi psikusa i 29 lutego bedzie chciała wyjść. Szczerze powiem chyba zaczynam się stresować bo to faktycznie juz. No i nie wiem jak ja ta noc w szpitalu tuż przed wielkim dniem prześpię. No i jak sobie w domu panowie beze mnie poradzą. A wogole to moja znajoma miała termin na 13 marca i przedwczoraj urodziła także lada chwila wszystkie się rozpakujemy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira chyba z tego szoku zle doczytalam 😁 musisz mi wybaczyc ciaza czasami wzrok pogarsza 😁

Ja wlasnie mam zachcianke na pierogi...wiec czeka mnie lepienie,a ze moj maz uwielbia pierogi wiec pewnie wyjde wieczorem z kuchni 😲 🤪 😁 Ale to juz moje ostatnie ciazowe pierogi,brzuch przeszkadza ciasto walkowac 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I po wizycie. Mała waży ok 2800 i już jest całkiem nisko. Nie wyznaczyła mi następnej wizyty ale dostałam skierowanie do szpitala i jakby co się działo czyli odeszły mi wody lub przyszły skurcze lub blok w kolanie z którym nie będę mogła sobie poradzić to mam dzwonić i przyjeżdżać na oddział 🤪 jednakże chyba poczekać sobie do 7 ego i zaczynam ostro wywoływać porod 🙂 czyli sprzątanie,ciepłe kąpiele, i przechadzki po schodach 🙂 ogólnie wszystko w jak najlepszym porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z wami nadal. Puki co się trzymam, ale od dwóch dni co wieczór mam wrażenie ze to juz. Zaczyna się od biegunki potem ból krzyża i skurcze z tym ze rzadkie bo co 30-45 min i tak co wieczór od dwóch dni, w nocy odpuszcza. Ciekawe czy się do wtorku cos z tego jeszcze rozkręci. Wolałabym nie, bo mój lekarz dopiero we wtorek na oddziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...