Skocz do zawartości
aaa_aniusia

pazdziernikowe 2016 | Forum o ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj 🙂
Jaki ukryty wątek 😁 pażdziernik w listopadzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć 🙂
Na razie nas nie wiele, ale może się wątek rozkręci 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jakie witaminy bierzecie ? Czas zacząć brac jakiś suplement diety 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja obecnie biorę tylko kwas foliowy. Lekarka poleciła mi jakieś co się nazywają Mama DHA. Na razie ich nie mam. W poprzedniej ciąży ten sam lekarz nie zalecał mi żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziękujemy 🙂 Jakie zmiany! 4 lata temu same musiałyśmy robić tabelki 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hej dziewczyny mamy termin na 15.10 . będzie moje drugie dziecko pierwsze urodzilam przez cc w 2013 i oczywiście cała ciaze tez tu na forum pisałam mam nadzieje ze I tym razem będzie tak fajnie . trochę się tu pozmieniało mam nadzieje ze się ogarnę jakoś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć Dziewczyny 🙂
Jak samopoczucie? Jakieś mdłości, zachcianki? 🙂
kami ja w pierwszej ciąży też tutaj na forum siedziałam. Do tej pory mam z dziewczynami kontakt. Byłoby fajnie jakby i teraz się udało nam stworzyć taką grupę mam. W końcu 9 miesięcy to kupa czasu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
My tez nadal mamy kontakt 🙂 a do samopoczucia u mnie jest lepiej niż było mdłości mam nadal ale mniejsze no i wcześniej było mi mega słabo zwłaszcza w pracy dlatego jestem na zwolnieniu ale dopadło mnie i synka przeziębienie wiec się kurujemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć dziewczyny 🙂
Dołączam do Was 🙂 To moja druga ciąża, córeczke urodziłam w 2010 a teraz pora na kolejne 😉 Termin mi przypada na koniec października,ale i tak już wiadomo że może być szybciej bo mam już zaplanowaną cesarke, ponieważ pierwsza tez była cesarka. Obecnie jestem na L4 bo bardzo źle sie czuje, dopadły mnie zatoki i leże w łóżku, nic mi nie pomaga 😞 🤢 Domowe sposoby, Stodal, Sinulan co dostałam za pierwszym razem nic nie skutkuje... byłam dziś drugi raz u lekarza i dał mi antybiotyk-Duomax i tak sie zastanawiam czy wziąść czy nie przy moich 6 tc troche mam obawy 🥴 😞 🤢Co myślicie? Po za tym ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witamy 🙂
Marcyś myślę, że skoro powiedziałaś lekarzowi, że jesteś w ciąży, a on i tak przepisał antybiotyk, to chyba wie co robi. Czasem powikłania po infekcji czy sama infekcja moga zrobić więcej złego niż leki. Ja bym chyba wzięła skoro źle się czujesz i nic nie pomaga.

Mnie też męczą mdłości, ale nadal chodzę do pracy. mam jeszcze taki dziwny posmak w ustach, jakby treść żołądka podchodziła mi do gardła. W sumie jest mi chyba tak niedobrze bardziej od tego smaku niż faktycznych mdłości. Nie mam na to już żadnego pomysłu. Trochę działa przegryzanie, bo wtedy wpycha wszystko w dół, ale działa na krótko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też mi sie wydaje że moja infekcja może przynieść gorsze skutki niż leczenie jej antybiotykiem....
A na Twój posmak to ciężko powiedzieć co może pomóc.... 🥴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Migdały nie działają, gazowana woda z cytryną na chwilę, woda z imbirem też średnio, od landrynków tylko mi bardziej mdło. W domu to często myje zęby, ale w pracy to raczej mało realne. Już nie wiem co wymyślać... Nie pamiętam, żeby w poprzedniej ciąży było tak źle.
Miałyście już jakieś badania? Krew, usg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kurcze moja doktorka uważa, że wystarczy spokojnie zrobić dopiero to genetyczne między 11 a 14 tygodniem. Nie wiem czy wytrwam do tego czasu i nie polecę wcześniej prywatnie, żeby tylko potwierdzić, że serduszko bije.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam USG 8 marca 🙂 Póki co mam skierowanie na krew i mocz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja bym robiła . teraz będę miała w 10 tyg no i później genetyczne . genetyczne a prenatalne to co innego prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To to samo 🙂 USG genetyczne to badanie prenatalne nieinwazyjne, które wykonuje się od 11. tygodnia do 13. tygodnia i 6. dnia ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja w pierwszej ciąży nigdzie nie szłam na dodatkowe usg w 12 tyg moja była pani doktor robiła a ta teraz nie robił tych najważniejszych usg i musze sobie poszukać jakiegoś gabinetu gdzie to robią znalazlam jeden ale 350 zł to dużo i się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co słychać u Was dziewczyny? Jak samopoczucie?
Ja już nie daję rady z tymi mdłościami. Wykończą mnie. Jedzenie może dla mnie obecnie nie istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hej u mnie właśnie na mdłości działa zjedzenie czegoś ale czegoś co nie pachnie i nie ma intensywnego zapachu czyli ciagle jem chleb z serem zoltym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W poprzedniej ciąży jadłam na początku tylko kanapki z serem i pomidorem. Teraz to niestety nie działa 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A masz tylko rano mdłości ? ja mam rano i wieczorem no i ma zapachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi