Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
9 godzin temu, Enigma91 napisał:

My dzisiaj kończymy 25tydzien. Zaczynają się coraz większe fikołki w brzuchu, ale oczywiście jak bluzę podniosę żeby coś zobaczyć a nie daj boze nagrać to od razu spokój 😅

U nas dzisiaj internet słaby, a mąż ma wykłady więc mu nie podbieram internetu i zabieram się w końcu za książki które zamówiła i moja przyjaciółka 😉

received_1287967464897033.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 godzin temu, fiszka napisał:

Dziewczyny dziś byłam na rutynowej wizycie u mojego ginekologa. 24tc. Okazalo sie ze moja szyjka bardzo się skróciła 😱 teraz ma 2cm. Narazie kazał mi leżeć i przepisał luteinę. Za tydz kontrol. Powiedział że gdyby coś się działo jak najszybciej do szpitala bo on nie może stwierdzić jak szybko ta szyjka się skraca. Oprócz bardzo twardego brzucha( o którym mu powiedziałam) nie mam żadnych objawów. Gdyby nie ta wizyta nie wiedziałabym że coś jest nie tak. Powiedzcie mi czy któraś miała tak krótka szyjkę i wystarczył oszczędny tryb życia i leki czy konieczne było zakładanie szwu

Fiszka będzie dobrze, tylko musisz bardziej się oszczędzać 😘😘

 

7 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Enigma ja mam tak samo jak chce nagrać i brzuch odkrywam to cisza tak jakby Oliwier coś czuł że mamusia chce nagrać 😜

Ja to samo biorę aparat a ta cisza. A tak buszuje 😆😆

 

Enigma jaki ładny zgrabny brzusio 😁 

 

Ja dzisiaj troszkę się przeszłam musiałam pójść do rosmanna ( założyłam apke rosnę) i kupiłam młodej pieluchy tertrowe 16zł z groszem za 5szt ( jedna była w pandy to od razu wziełam 😁 , mix kolorów) . Musiałam do pepco po talerzyki ale kurde nie było tyle ile chciałam ( w tyg znowu się przejdę) i oczywiście do agd odebrać prezent dla męża 🙂 bo od niego dostałam wczoraj ( sama mogłam wybrać 🙂  ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, ewon napisał:

Fiszka będzie dobrze, tylko musisz bardziej się oszczędzać 😘😘

 

Ja to samo biorę aparat a ta cisza. A tak buszuje 😆😆

 

Enigma jaki ładny zgrabny brzusio 😁 

 

Ja dzisiaj troszkę się przeszłam musiałam pójść do rosmanna ( założyłam apke rosnę) i kupiłam młodej pieluchy tertrowe 16zł z groszem za 5szt ( jedna była w pandy to od razu wziełam 😁 , mix kolorów) . Musiałam do pepco po talerzyki ale kurde nie było tyle ile chciałam ( w tyg znowu się przejdę) i oczywiście do agd odebrać prezent dla męża 🙂 bo od niego dostałam wczoraj ( sama mogłam wybrać 🙂  ) 

 

 

@ewon dziękuję 🙂

My w tym roku ustaliliśmy że nie robimy sobie z mężem prezentów, największy rośnie w brzuchu 😉 zresztą wyprosilam w końcu zakup suszarki, więc mój prezent już jest 😉 masz chciał nowa kurtkę na deskę więc też mu zamówiłam z Vinted wcześniej. Ale ostatnio rozmawialiśmy o wyjściu do escape roomu więc chyba kupię nam bon pod choinkę na wizytę, pójdziemy sobie na randkę po nowym roku 😉

Jeśli chodzi o pieluszki to ja mam te z muminkami które były jakiś czas temu w Biedronce, kilka jakiś marynistycznych z Auchan ostatnio kupilam, jeszcze mam kilka z Allegro dodane do koszyka które koleżanka zamawiala 🙂

a zwykle białe ponoć z Pepco najlepsze, polecała nam położna nasza ze szkoły rodzenia 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Enigma91 napisał:

@ewon dziękuję 🙂

My w tym roku ustaliliśmy że nie robimy sobie z mężem prezentów, największy rośnie w brzuchu 😉 zresztą wyprosilam w końcu zakup suszarki, więc mój prezent już jest 😉 masz chciał nowa kurtkę na deskę więc też mu zamówiłam z Vinted wcześniej. Ale ostatnio rozmawialiśmy o wyjściu do escape roomu więc chyba kupię nam bon pod choinkę na wizytę, pójdziemy sobie na randkę po nowym roku 😉

Jeśli chodzi o pieluszki to ja mam te z muminkami które były jakiś czas temu w Biedronce, kilka jakiś marynistycznych z Auchan ostatnio kupilam, jeszcze mam kilka z Allegro dodane do koszyka które koleżanka zamawiala 🙂

a zwykle białe ponoć z Pepco najlepsze, polecała nam położna nasza ze szkoły rodzenia 🙂

 

No właśnie te z pepco dla mnie nie zbyt, jakoś spadła 😞  kupowałam kolorowe są spoko, białe brałam do basenu(  jako filtr 😅 ) .  Mam już 9 szt to mi styknie 😁  Ale widziałam, że w Sinsay są wyprzedaży ciuszków. 

 

Ja to chyba dostałabym klastrofobii w takim zamkniętym pokoju 😂

Edytowane przez ewon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Enigma91 napisał:

U nas dzisiaj internet słaby, a mąż ma wykłady więc mu nie podbieram internetu i zabieram się w końcu za książki które zamówiła i moja przyjaciółka 😉

 

Też mamy to książkę i jeszcze ta pierwszy rok życia miłego czytania 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

No właśnie te z pepco dla mnie nie zbyt, jakoś spadła 😞  kupowałam kolorowe są spoko, białe brałam do basenu(  jako filtr 😅 ) .  Mam już 9 szt to mi styknie 😁  Ale widziałam, że w Sinsay są wyprzedaży ciuszków. 

 

Ja to chyba dostałabym klastrofobii w takim zamkniętym pokoju 😂

Ja też na razie same kolorowe, żeby było mniej plamy widać, białe będę kupować jak na lato będziemy walczyć z pieluchami wielorazowymi. Zobaczymy jaki system nam się sprawdzi i czy starczy mi cierpliwości i chęci, czy lenistwo wygra.

Ciuszkow na razie już nie kupuje, jeszcze nam trochę body na krótki rękaw brakuje tylko więc czekam na marzec aż się coś pojawi bo na razie większość na długi wszędzie, a tego i pajacy już mamy sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, ewon napisał:

Fiszka będzie dobrze, tylko musisz bardziej się oszczędzać 😘😘

 

Ja to samo biorę aparat a ta cisza. A tak buszuje 😆😆

 

Enigma jaki ładny zgrabny brzusio 😁 

 

Ja dzisiaj troszkę się przeszłam musiałam pójść do rosmanna ( założyłam apke rosnę) i kupiłam młodej pieluchy tertrowe 16zł z groszem za 5szt ( jedna była w pandy to od razu wziełam 😁 , mix kolorów) . Musiałam do pepco po talerzyki ale kurde nie było tyle ile chciałam ( w tyg znowu się przejdę) i oczywiście do agd odebrać prezent dla męża 🙂 bo od niego dostałam wczoraj ( sama mogłam wybrać 🙂  ) 

 

 

Dziękuję za wsparcie 😘. Dziś dla pewności poszłam do innego ginekologa. Okazalo sie ze szyjka ma 3cm nie 2 To już coś 😉Nie było łatwo ja zmierzyć bo brzdąc akurat zaczął kopać w tą szyjkę 🙊😂. Czasami daje już ostro popalic. A co do mojej szyjki to mimo tego że nie jest źle to lekarza zaniepokoił mój ciągle twardy brzuch i i tak położę się jutro na oddział żeby dokładnie sprawdzili co jest nie tak i skąd te skurcze. Mam nadzieję że szew nie będzie potrzebny i wyjdę przynajmniej na wigilię do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, fiszka napisał:

Dziękuję za wsparcie 😘. Dziś dla pewności poszłam do innego ginekologa. Okazalo sie ze szyjka ma 3cm nie 2 To już coś 😉Nie było łatwo ja zmierzyć bo brzdąc akurat zaczął kopać w tą szyjkę 🙊😂. Czasami daje już ostro popalic. A co do mojej szyjki to mimo tego że nie jest źle to lekarza zaniepokoił mój ciągle twardy brzuch i i tak położę się jutro na oddział żeby dokładnie sprawdzili co jest nie tak i skąd te skurcze. Mam nadzieję że szew nie będzie potrzebny i wyjdę przynajmniej na wigilię do domu. 

Trzymamy kciuki żeby szybko sprawdzili i wypuścili. A szew rozważań w kategorii jak trzeba i ma pomóc to trudno ważne żeby wszystko było kontrolowane i zrobione na czas ;*

Super że udało się to wykryć to już jest krok do sukcesu.

Czekamy na wieści! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, fiszka napisał:

Dziękuję za wsparcie 😘. Dziś dla pewności poszłam do innego ginekologa. Okazalo sie ze szyjka ma 3cm nie 2 To już coś 😉Nie było łatwo ja zmierzyć bo brzdąc akurat zaczął kopać w tą szyjkę 🙊😂. Czasami daje już ostro popalic. A co do mojej szyjki to mimo tego że nie jest źle to lekarza zaniepokoił mój ciągle twardy brzuch i i tak położę się jutro na oddział żeby dokładnie sprawdzili co jest nie tak i skąd te skurcze. Mam nadzieję że szew nie będzie potrzebny i wyjdę przynajmniej na wigilię do domu. 

@fiszka  będzie dobrze,  poleżysz chwilę i wszystko się okaże. 😊 dawaj nam znać co i jak . Trzymam kciuki za Was 🤗🤗🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, fiszka napisał:

Dziękuję za wsparcie 😘. Dziś dla pewności poszłam do innego ginekologa. Okazalo sie ze szyjka ma 3cm nie 2 To już coś 😉Nie było łatwo ja zmierzyć bo brzdąc akurat zaczął kopać w tą szyjkę 🙊😂. Czasami daje już ostro popalic. A co do mojej szyjki to mimo tego że nie jest źle to lekarza zaniepokoił mój ciągle twardy brzuch i i tak położę się jutro na oddział żeby dokładnie sprawdzili co jest nie tak i skąd te skurcze. Mam nadzieję że szew nie będzie potrzebny i wyjdę przynajmniej na wigilię do domu. 

Może to i lepiej że cię przebadają będziesz spokojniejsza a napewno wypuszcza przed świętami teraz długo nie trzymają w szpitalach wiadomo dlaczego. Daj znać koniecznie i dużo zdrówka dla was 😘😘😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzień dobry kochane!

Ja dziś wstałam z bólem głowy. U mnie zamiast śniegu pada deszcz eh😞

Oby do wiosny.

Szukam fajnej tapety w króliczki do pokoju dziecięcego może wiecie skąd można kupić?

Chce też kupić te króliczki naklejki na jedną ścianę o własnie na drugą dopasować tapetę w króliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Dzień dobry kochane!

Ja dziś wstałam z bólem głowy. U mnie zamiast śniegu pada deszcz eh😞

Oby do wiosny.

Szukam fajnej tapety w króliczki do pokoju dziecięcego może wiecie skąd można kupić?

Chce też kupić te króliczki naklejki na jedną ścianę o własnie na drugą dopasować tapetę w króliczki.

Ja kupowałam kiedyś tapetę do salonu z tej strony ceny mieli najlepsze bo za tą samą tapetę w Leroy albo na innych stronach cena była dwukrotnie większą https://tapetuj.pl/

Może u nich uda Ci się coś znaleźć 🙂

U nas slonce dzisiaj w końcu, ale jestem jakas bez życia.

Wczoraj wieczorem pojechaliśmy na chwilę do znajomych spotkać się przed świętami i normlanie dzisiaj ledwo wstałam.

Dobrze że to ostanie 2 dni pracy bo mój organizm już rano ledwo żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzień doberek 🙂

 

ja wczoraj miałam dzień lenia, rano tylko zakupy, a później oglądanie serialu do wieczora 😁 

dzisiaj trochę pracy, ale później odpoczynek. 

jeszcze dwa dni i święta.  Ale ten czas leci. 

U nas dzisiaj deszcz   , dobrze że nie muszę wychodzić na razie z domu. 

Tak mi się marzy aby spadł śnieg 🌨🌨

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, ewon napisał:

Dzień doberek 🙂

 

ja wczoraj miałam dzień lenia, rano tylko zakupy, a później oglądanie serialu do wieczora 😁 

dzisiaj trochę pracy, ale później odpoczynek. 

jeszcze dwa dni i święta.  Ale ten czas leci. 

U nas dzisiaj deszcz   , dobrze że nie muszę wychodzić na razie z domu. 

Tak mi się marzy aby spadł śnieg 🌨🌨

 

Strasznie ten rok w ogóle zleciał, ale może i dobrze niech się kończy a razem z nim te wszystkie cuda...

Może dane nam będzie urodzić normlanie z mężami....

Ja dzisiaj po pracy szybko nastawiam obiadek i jedziemy na 3 już lekcje że szkoły rodzenia, dzisiaj połóg. Jutro jeszcze praca ostatni dzień, później pakowanie prezentów i sernik muszę zrobić i w środę po śniadaniu pakujemy walizkę i jedziemy do moich rodziców 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Enigma91 napisał:

Strasznie ten rok w ogóle zleciał, ale może i dobrze niech się kończy a razem z nim te wszystkie cuda...

Może dane nam będzie urodzić normlanie z mężami....

Ja dzisiaj po pracy szybko nastawiam obiadek i jedziemy na 3 już lekcje że szkoły rodzenia, dzisiaj połóg. Jutro jeszcze praca ostatni dzień, później pakowanie prezentów i sernik muszę zrobić i w środę po śniadaniu pakujemy walizkę i jedziemy do moich rodziców 😊

Dzisiaj wyszliśmy z całą torba prezentowa ze szkoły, jeszcze się nie urodził a już Mikołaja spotkał 😅 i dostaliśmy pierwszy raz bobaski do "zabawy" żeby zrobić na spokojnie masaż Shantala 🙂

za tydzień całe zajęcia za maluszkami ❤️

a nasz bąbel dzisiaj cały dzień wywija jak pijany zająć w kapuście 😅

IMG_20201221_203530.jpg

IMG_20201221_202812.jpg

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 20.12.2020 o 12:46, Agnieszka5g napisał:

Może to i lepiej że cię przebadają będziesz spokojniejsza a napewno wypuszcza przed świętami teraz długo nie trzymają w szpitalach wiadomo dlaczego. Daj znać koniecznie i dużo zdrówka dla was 😘😘😘

Hej kochane. Miałam dać znać więc daje... Leżę sobie 2 dzień i jak narazie pobrali mi tylko krew i mocz 🤨 Z usg wyszło że jednak jest krótka ta szyjka ale nie ma akcji skurczowych więc to dobrzeale i tak założą mi albo pessar albo szwy. Dopiero dziś będą pobierać mi wymaz  takie mają tempo 🤨Niestety na wynik czeka sie ok 3 dni i później w zależności czy w posiewie będą jakieś bakterie czy nie zaczną działać. Także święta spędzę w szpitalu ☹️ ale najważniejsze że z maleństwem wszystko w porządku Dla niego zniosę wszystko ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, fiszka napisał:

Hej kochane. Miałam dać znać więc daje... Leżę sobie 2 dzień i jak narazie pobrali mi tylko krew i mocz 🤨 Z usg wyszło że jednak jest krótka ta szyjka ale nie ma akcji skurczowych więc to dobrzeale i tak założą mi albo pessar albo szwy. Dopiero dziś będą pobierać mi wymaz  takie mają tempo 🤨Niestety na wynik czeka sie ok 3 dni i później w zależności czy w posiewie będą jakieś bakterie czy nie zaczną działać. Także święta spędzę w szpitalu ☹️ ale najważniejsze że z maleństwem wszystko w porządku Dla niego zniosę wszystko ❤️

Ojej dużo siły kochana, szwy to nic ważne że z maleństwem wszystko gra ;* dobrze że mamy teraz internet i tyle możliwości kontaktu z bliskimi ;* dasz radę matki to silne babki 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, fiszka napisał:

Hej kochane. Miałam dać znać więc daje... Leżę sobie 2 dzień i jak narazie pobrali mi tylko krew i mocz 🤨 Z usg wyszło że jednak jest krótka ta szyjka ale nie ma akcji skurczowych więc to dobrzeale i tak założą mi albo pessar albo szwy. Dopiero dziś będą pobierać mi wymaz  takie mają tempo 🤨Niestety na wynik czeka sie ok 3 dni i później w zależności czy w posiewie będą jakieś bakterie czy nie zaczną działać. Także święta spędzę w szpitalu ☹️ ale najważniejsze że z maleństwem wszystko w porządku Dla niego zniosę wszystko ❤️

 

Dobrze że jesteś pod kontrolą myślę że założą szew i będzie dobrze ❤️ najważniejsze że mają cię na oku wszystkiego dobrego dla was😘

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 20.12.2020 o 12:46, Agnieszka5g napisał:

Może to i lepiej że cię przebadają będziesz spokojniejsza a napewno wypuszcza przed świętami teraz długo nie trzymają w szpitalach wiadomo dlaczego. Daj znać koniecznie i dużo zdrówka dla was 😘😘😘

Hej kochane. Miałam dać znać więc daje... Leżę sobie 2 dzień i jak narazie pobrali mi tylko krew i mocz 🤨 Z usg wyszło że jednak jest krótka ta szyjka ale nie ma akcji skurczowych więc to dobrzeale i tak założą mi albo pessar albo szwy. Dopiero dziś będą pobierać mi wymaz  takie mają tempo 🤨Niestety na wynik czeka sie ok 3 dni i później w zależności czy w posiewie będą jakieś bakterie czy nie zaczną działać. Także święta spędzę w szpitalu ☹️ ale najważniejsze że z maleństwem wszystko w porządku Dla niego zniosę wszystko ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, fiszka napisał:

Dziękuję wam za tyle ciepłych słów 😘 Teraz na pewno damy radę 🙂

Nie może być inaczej 😉 wszystko będzie dobrze 🙂

 

a ja trafiłam na olx super ofertę na używany monitor oddechu z angel care, mieliśmy nie kupować albo zostawić na listę prezentów bo nie do końca jestem przekonana czy nam się przyda, bo ja mam mega lekki sen, ale trafił się za 50zl! Skonsultowalam jeszcze z położna która ma z nami szkole rodzenia i powiedziała żeby brać i się nie zastanawiać 🙂

tak więc jednak będziemy mieli, zobaczymy czy się u nas sprawdzi

Edytowane przez Enigma91
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, fiszka napisał:

Hej kochane. Miałam dać znać więc daje... Leżę sobie 2 dzień i jak narazie pobrali mi tylko krew i mocz 🤨 Z usg wyszło że jednak jest krótka ta szyjka ale nie ma akcji skurczowych więc to dobrzeale i tak założą mi albo pessar albo szwy. Dopiero dziś będą pobierać mi wymaz  takie mają tempo 🤨Niestety na wynik czeka sie ok 3 dni i później w zależności czy w posiewie będą jakieś bakterie czy nie zaczną działać. Także święta spędzę w szpitalu ☹️ ale najważniejsze że z maleństwem wszystko w porządku Dla niego zniosę wszystko ❤️

Myśl pozytywnie! Bedzie wszystko dobrze a świąt jeszcze tyle przed Tobą. W kwietniu zapomnisz ze bylas w szpitalu jak tylko szkrabek sie urodzi. Trzymaj sie cieplutko i odpoczywaj❤️

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@fiszka szkoda, że święta Cię nie wypuszczą 😞  ale myśl pozytywnie, następne już spędzicie w powiększonym gronie 🙂

@Enigma91  ale dostałaś prezencików fajnie, bo kremiki możesz zabrać do szpitala sobie 🙂 już mniej miejsca zajmą 😉  

 

 

Ja dzisiaj praca, byłam z mężem po prezenty dla dzieci. Kurczę co raz ciężej wybrać coś dla nastolatków 🙉🙉  . Jeszcze dla 5 szwagra to wyczyn nastolatki plus dwie najmniejsze, to mąż wybrał dla jednej dwulatki a ja dla tej 7miesiecznej  😆 

Ostatnio to przesadzam już z jedzeniem mandarynek 😱    potrafię sama zjeść z 12szt 😂😂😂

Martunia dzisiaj trochę mocniej pokopała 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, ewon napisał:

@fiszka szkoda, że święta Cię nie wypuszczą 😞  ale myśl pozytywnie, następne już spędzicie w powiększonym gronie 🙂

@Enigma91  ale dostałaś prezencików fajnie, bo kremiki możesz zabrać do szpitala sobie 🙂 już mniej miejsca zajmą 😉  

 

 

Ja dzisiaj praca, byłam z mężem po prezenty dla dzieci. Kurczę co raz ciężej wybrać coś dla nastolatków 🙉🙉  . Jeszcze dla 5 szwagra to wyczyn nastolatki plus dwie najmniejsze, to mąż wybrał dla jednej dwulatki a ja dla tej 7miesiecznej  😆 

Ostatnio to przesadzam już z jedzeniem mandarynek 😱    potrafię sama zjeść z 12szt 😂😂😂

Martunia dzisiaj trochę mocniej pokopała 😁

Sudocrem akurat zawsze w tych małych najlepszy, bo ten wielki słoik to mało higieniczny, a jak dziecko nie ma problemów to się używa przecież raz na ruski rok 😉

Do szpitala dla maluszka kosmetyków nie będę brała, tylko kremik do buźki i pod pampersa w razie czego 😉

Ja dzisiaj spakowałam prezenty, upiekłam sernik bez cukru żebym mogła zjeść, pranie puściłam i odpoczywam. Jutro po śniadaniu spakuję nam walizke, pakujemy psy i jedziemy do moich rodziców 🙂

jakos powiem Wam że do mnie nie dociera dalej że to już Wigilia zaraz, a kolejne święta mam nadzieję już w większym gronie ❤️

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...