Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Ja już po ogólnie słabo znosiłam to badanie z wypiciem nie miałam problemów była całkiem nawet dobra poprostu słodki napój. Ale po wypiciu się zaczęło było mi najpierw niedobrze potem słabo musieli mnie położyć. Przed drugim pobraniem już lepiej ale znowu zrobiło mi się słabo i już leżałam spowrtem. Zanim wróciłam do domu zjadłam kanapkę i już lepiej się poczułam terez leżę w domu i cos mi się spać zachciało.

Ogólnie robiłam wszystko żeby nie zwymiotować bo wtedy wszystko na marne

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

I wanienka dotarła, fajna bo nie duża, prawie nie używana, stojak jeszcze zapakowany oryginalnie 😁😁

 

Co do laktatora to mi w szpitalu i w domu ręcznie szło o ściąganie lepiej niż tym laktatorem ( był ból 😞

dzisiaj znowu nie spałam przez psa 😞 cztery albo i pięć razy wstawałam bo piszczał( a i mała się budziła wtedy i dawała czadu) . Nad ranem z nim leżałam to już z cycka zalałam koszule, czuję, ze i tym razem będę miała mleka jak krowa. 

 

no ja na glukozę Idę 4albo 5 stycznia. Kupie tą cytrynową i ją dobrze schłodze. A do ginekologa 11 ciekawe ile urosła gadzinka 😁😁😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc Ewon, moja siostra tez miala problemy z laktatorem. Straszny bol, a jak tylko urodzila to miala nawal mleka. Lekarz sie smial, ze moze wszystkie dzieci w szpitalu wykarmic. Mojej siostrze nie bylo do smiechu. Mleko przeciekalo jej na swetry. Ja jeszcze u siebie nie widze siary. Moze sie pozniej pojawi.

 

Dzisiaj o 15.00 mam wizyte u ginekologa i badanka 😀 . Pewnie sie dowiem kiedy bede miec badanie na cukier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, ewon napisał:

I wanienka dotarła, fajna bo nie duża, prawie nie używana, stojak jeszcze zapakowany oryginalnie 😁😁

 

Co do laktatora to mi w szpitalu i w domu ręcznie szło o ściąganie lepiej niż tym laktatorem ( był ból 😞

dzisiaj znowu nie spałam przez psa 😞 cztery albo i pięć razy wstawałam bo piszczał( a i mała się budziła wtedy i dawała czadu) . Nad ranem z nim leżałam to już z cycka zalałam koszule, czuję, ze i tym razem będę miała mleka jak krowa. 

 

no ja na glukozę Idę 4albo 5 stycznia. Kupie tą cytrynową i ją dobrze schłodze. A do ginekologa 11 ciekawe ile urosła gadzinka 😁😁😁

 

 

 Super ze pasuje wam wanienka, my czekamy bo mamy dostać po chrześnicy ale dziewczyna jeszcze z niej korzysta.  Od dawna pokarm już wypływa Ci z piersi? Ja póki co niczego takiego nie zauważyłam, brodawka sutkowa tylko lekko popękała.

 

Dzisiaj powinna przyjść mi ostatnia zamawiana paczka z ubrankami i powinnam mieć już komplet. 

 

Laktator elektryczny planuję kupić jeszcze przed porodem.

Zastanawiam się tylko czy kupić na jedną czy na dwie piersi... sama nie wiem.  Głównie różnica cenowa ale tez podobno jak ściąga się z jednej piersi to pokarm lubi pod wpływem oksytocyny wypływać jednocześnie z drugiej, więc tutaj mogą się tez sprawdzić muszle laktacyjne, żeby nie tracić pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, zakapturzona napisał:

 Super ze pasuje wam wanienka, my czekamy bo mamy dostać po chrześnicy ale dziewczyna jeszcze z niej korzysta.  Od dawna pokarm już wypływa Ci z piersi? Ja póki co niczego takiego nie zauważyłam, brodawka sutkowa tylko lekko popękała.

 

Dzisiaj powinna przyjść mi ostatnia zamawiana paczka z ubrankami i powinnam mieć już komplet. 

 

Laktator elektryczny planuję kupić jeszcze przed porodem.

Zastanawiam się tylko czy kupić na jedną czy na dwie piersi... sama nie wiem.  Głównie różnica cenowa ale tez podobno jak ściąga się z jednej piersi to pokarm lubi pod wpływem oksytocyny wypływać jednocześnie z drugiej, więc tutaj mogą się tez sprawdzić muszle laktacyjne, żeby nie tracić pokarmu.

Z tydzień dwa, na początku lekka siara, ale dzisiaj normalnie plama była. Ja raz używany laktatora a później tylko ręcznie. 

Zawsze jak karmiłam najpierw musiałam club odcisnąć bo jak tylko odchylałam stanik leciało w dal 😂😂 także dla mnie takie muszle nie potrzebne i tak mam pełno mleka. Nawet jak młody miał z 8lat nawroty mleka miałam. 

 

@Anka 32 ja też zawsze nawał, smiali się ze mogę wszystkie wykarmić, jak ze starszym leżałam w szpitalu ( młodszy był u mamy)to pielęgniarki się śmiały, ze w swoim litrów mogę odciągać.

O to fajnie daj znać po wizycie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Ja już po ogólnie słabo znosiłam to badanie z wypiciem nie miałam problemów była całkiem nawet dobra poprostu słodki napój. Ale po wypiciu się zaczęło było mi najpierw niedobrze potem słabo musieli mnie położyć. Przed drugim pobraniem już lepiej ale znowu zrobiło mi się słabo i już leżałam spowrtem. Zanim wróciłam do domu zjadłam kanapkę i już lepiej się poczułam terez leżę w domu i cos mi się spać zachciało.

Ogólnie robiłam wszystko żeby nie zwymiotować bo wtedy wszystko na marne

Możliwe że będziesz miała zjazd energetyczny, dużo dziewczyn ma. Ja wróciłam po zakupach jeszcze to mi ręce całe drżały, a jak zjadłam to koło 15 jak zasnęłam to jakby mnie odcięło nie wiem nawet kiedy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja zastanawiam sie nad laktatorem elektrycznym od Avent lub Medela i tez zastanawiam sie czy na jedna czy 2 piersi kupic. Mam nadzieje, ze nie bede miec problemu z karmieniem.  

 

Też mam taką cichą nadzieję, ale nic na siłę. Położne mówią, że karmienie jest w głowie, co to znaczy, na własnej skórze dowiemy się w kwietniu ❤

Ja stawiam na Medele Swing, to chyba jedyna firma z której można po rozmiarze brodawki dobrać nakładkę na pierś.

Edytowane przez zakapturzona
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, ewon napisał:

I wanienka dotarła, fajna bo nie duża, prawie nie używana, stojak jeszcze zapakowany oryginalnie 😁😁

 

Co do laktatora to mi w szpitalu i w domu ręcznie szło o ściąganie lepiej niż tym laktatorem ( był ból 😞

dzisiaj znowu nie spałam przez psa 😞 cztery albo i pięć razy wstawałam bo piszczał( a i mała się budziła wtedy i dawała czadu) . Nad ranem z nim leżałam to już z cycka zalałam koszule, czuję, ze i tym razem będę miała mleka jak krowa. 

 

no ja na glukozę Idę 4albo 5 stycznia. Kupie tą cytrynową i ją dobrze schłodze. A do ginekologa 11 ciekawe ile urosła gadzinka 😁😁😁

 

 

My już w domku, hoduje niedzwiedzia w brzuchu 😅 już 1100g i nóżki już pod żebrami prawie 😲

Pani doktor trochę była w szoku, trochę skonsternowana, ale jak usłyszała że ja ważyłam 4500 i tatuś też ponad 3900 to stwierdziła że trudno ma prawo i predyspozycję, więc co splodzilismy to będzie 😉

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Enigma91 napisał:

My już w domku, hoduje niedzwiedzia w brzuchu 😅 już 1100g i nóżki już pod żebrami prawie 😲

Pani doktor trochę była w szoku, trochę skonsternowana, ale jak usłyszała że ja ważyłam 4500 i tatuś też ponad 3900 to stwierdziła że trudno ma prawo i predyspozycję, więc co splodzilismy to będzie 😉

 

Niedźwiedzia 🤣 Uśmiałam się 😊 najważniejsze że zdrowo rośnie 😊 myślisz o porodzie sn? Czy bardziej skłaniasz się ku cc?  Jak czujesz się z myślą, że od jutra nie musisz wstawać do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Enigma, 1100  ale super. Moj lekarz Po polowkowym przewiduje, ze nasz Kuba bedzie miec 3500 jezeli urodze w terminie 😀

 

Zakapturzona slyszalam same pozytywne opinie o Medela. Super z ta nakladka na piers. Pewnie tez kupie z tej firmy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, zakapturzona napisał:

 

Niedźwiedzia 🤣 Uśmiałam się 😊 najważniejsze że zdrowo rośnie 😊 myślisz o porodzie sn? Czy bardziej skłaniasz się ku cc?  Jak czujesz się z myślą, że od jutra nie musisz wstawać do pracy?

Jak na razie sn chce, ale już mi zaznaczyła pani doktor żebym się nie stresowała że jak dalej będzie rósł bardzo duży to bez problemu wypisze CC jak będę chciała i uznamy że tak będzie lepiej. Także dalej myślę o sn i bym chciała, ale mam spokojna głowę że w razie czego jest lekarka otwarta na CC 🙂

dziwnie, pojechałam po lekarzu zawieźć mój komputer, odebrać szampana noworocznego do biura i jakoś nie mogłam wyjść 😅

Jak na razie wszystko proporcjonalnie więc to najważniejsze, ja miałam 4500 ale 65cm więc byłam długa nie było tak źle z porodem, mąż ponoć za to miał duża główkę, ale też dało radę sn, więc na razie nie nastawiam się na CC.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Anka 32 napisał:

Enigma, 1100  ale super. Moj lekarz Po polowkowym przewiduje, ze nasz Kuba bedzie miec 3500 jezeli urodze w terminie 😀

 

Zakapturzona slyszalam same pozytywne opinie o Medela. Super z ta nakladka na piers. Pewnie tez kupie z tej firmy 😀

 

Pobralam sobie nawet ich miarkę już, ale to dopiero do mierzenia w ok 34 tc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Enigma91 napisał:

Jak na razie sn chce, ale już mi zaznaczyła pani doktor żebym się nie stresowała że jak dalej będzie rósł bardzo duży to bez problemu wypisze CC jak będę chciała i uznamy że tak będzie lepiej. Także dalej myślę o sn i bym chciała, ale mam spokojna głowę że w razie czego jest lekarka otwarta na CC 🙂

dziwnie, pojechałam po lekarzu zawieźć mój komputer, odebrać szampana noworocznego do biura i jakoś nie mogłam wyjść 😅

Jak na razie wszystko proporcjonalnie więc to najważniejsze, ja miałam 4500 ale 65cm więc byłam długa nie było tak źle z porodem, mąż ponoć za to miał duża główkę, ale też dało radę sn, więc na razie nie nastawiam się na CC.

 

No to bardzo ładnie ze strony Pani doktor, że już na tym etapie omawia wszelkie ewentualności. Od razu inny komfort jak wiesz, że jak dzieciaczek będzie większy wypisze CC a nie na siłę dołem.

 

Przyzwyczaisz się szybko do częstszego bycia w domu 😊  Poza tym jak będziesz miała ochotę to będziesz mogła odwiedzać znajomków w pracy. Ja w kancelarii nie byłam ok 2 msc i jak szefowa dzwoniła z życzeniami to pytała czy wszystko ok bo mnie dawno mnie bylo 🤣🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Enigma91 napisał:

My już w domku, hoduje niedzwiedzia w brzuchu 😅 już 1100g i nóżki już pod żebrami prawie 😲

Pani doktor trochę była w szoku, trochę skonsternowana, ale jak usłyszała że ja ważyłam 4500 i tatuś też ponad 3900 to stwierdziła że trudno ma prawo i predyspozycję, więc co splodzilismy to będzie 😉

Super ciekawe jaka my będziemy mieli jutro wagę nasz maluch też był dość duży ostatnio. Mam część wyników już dziewczyny co myślicie o TSH? Didimery podwyższone podobno mogą być w ciąży ale czy aż tak przecież biorę heparynę? Link wyników poniżej 

 

https://ibb.co/mb95Ngh

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Enigma91 😲 jaka waga, a który tydzień to ci dzisiaj wypada?. A tylko ile przytyłaś? To ty  duża się urodziłaś 😉 Fajnie ze Twoja gin widzi opcje też cc.  Wiadomo ze chciało by się naturalnie - ja też ale czasami nie da rady 😞

 

No jestem ciekawa ile moja pchła waży. Jeszcze trochę muszę czekać. Moje chłopaki to Kuba w 39tyg poród 3700 i 58cm a Damian w 40tyg 3750 i 57cm . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, ewon napisał:

@Enigma91 😲 jaka waga, a który tydzień to ci dzisiaj wypada?. A tylko ile przytyłaś? To ty  duża się urodziłaś 😉 Fajnie ze Twoja gin widzi opcje też cc.  Wiadomo ze chciało by się naturalnie - ja też ale czasami nie da rady 😞

 

No jestem ciekawa ile moja pchła waży. Jeszcze trochę muszę czekać. Moje chłopaki to Kuba w 39tyg poród 3700 i 58cm a Damian w 40tyg 3750 i 57cm . 

 

 

U mnie dzisiaj 26+2, ja się urodziłam 2tyg po terminie więc też swoje jeszcze pewnie od terminu nadgonilam u mamy w brzuszku 😉 ale brat też był koło 4300 i tylko 55cm.

 

Dziewczyny jak nie macie jeszcze butelki filtrującej to polecam skoczyć do Biedronki, jest promocja na drugi produkt przemysłowy -50% więc butelka wychodzi 17zl około z 2 filtrami. Nam położna na szkołę polecała zabrać do szpitala na poród żeby nie tachac ze sobą zgrzewki wody, bo tak sobie niesiesz tylko nic nie ważąca butelkę a wodę masz cały czas ile potrzebujesz w czasie porodu i po 😉

 

Też miałaś dużych chłopców 🙂 w takie wymiary gdzieś celuje z naszym Aleksem, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, ewon napisał:

@Enigma91 😲 jaka waga, a który tydzień to ci dzisiaj wypada?. A tylko ile przytyłaś? To ty  duża się urodziłaś 😉 Fajnie ze Twoja gin widzi opcje też cc.  Wiadomo ze chciało by się naturalnie - ja też ale czasami nie da rady 😞

 

No jestem ciekawa ile moja pchła waży. Jeszcze trochę muszę czekać. Moje chłopaki to Kuba w 39tyg poród 3700 i 58cm a Damian w 40tyg 3750 i 57cm . 

 

 

A ja przytyłam 0.6kg teraz od ostatniego razu, ale to dalej mniej niż na starcie, ale mi prawie 3kg ubyło na diecie cukrzycowej wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Super ciekawe jaka my będziemy mieli jutro wagę nasz maluch też był dość duży ostatnio. Mam część wyników już dziewczyny co myślicie o TSH? Didimery podwyższone podobno mogą być w ciąży ale czy aż tak przecież biorę heparynę? Link wyników poniżej

 

Myślę że chyba nie ma co się martwić tym TSH, może Ci każda powtórzyć bo dużo nie jest przekroczone

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, zakapturzona napisał:

 Super ze pasuje wam wanienka, my czekamy bo mamy dostać po chrześnicy ale dziewczyna jeszcze z niej korzysta.  Od dawna pokarm już wypływa Ci z piersi? Ja póki co niczego takiego nie zauważyłam, brodawka sutkowa tylko lekko popękała.

 

Dzisiaj powinna przyjść mi ostatnia zamawiana paczka z ubrankami i powinnam mieć już komplet. 

 

Laktator elektryczny planuję kupić jeszcze przed porodem.

Zastanawiam się tylko czy kupić na jedną czy na dwie piersi... sama nie wiem.  Głównie różnica cenowa ale tez podobno jak ściąga się z jednej piersi to pokarm lubi pod wpływem oksytocyny wypływać jednocześnie z drugiej, więc tutaj mogą się tez sprawdzić muszle laktacyjne, żeby nie tracić pokarmu.

Ja ubranek tez juz nic nie kupuje. Po nowym roku zamawiamy jeszcze łóżeczko i ostatnie pierdoły typu butelka, podkłady porodowe i do łóżka, wkładki laktacyjne, pojemnik na smoka, jeszcze trochę pieluszek tetrowych i też na razie spokój, pozniej tylko wizyta w sklepie po fotelik i bazę 🙂

ciuszkow już też nie dokupuje, bo na pewno coś jeszcze dostaniemy najwyżej coś dokupie jeszcze w marcu z teściową bo prosiła że też bedzie chciała jakieś kupić i iść ze mną na zakupy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, jestem po wizycie u lekarza. Z dzidziusiem wszystko super. Mialam tez badane czy skurczy nie ma i badanie wyszlo dobrze. Usg tez dobrze, z szyjka macicy takze wszystko dobrze 🙂 Badanie cukru bede miec za 3 tygodnie i mam przyjsc po sniadaniu. Bardzo sie zdziwilam. Pani doktor mowila, ze oni tak robia.  Daja glukoze do picia i po godzinie krew badaja. Jak cukier za wysokie to kieruja na badania do diabetyka.   Dziwi mnie tylko, ze mam przyjsc po sniadaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, jestem po wizycie u lekarza. Z dzidziusiem wszystko super. Mialam tez badane czy skurczy nie ma i badanie wyszlo dobrze. Usg tez dobrze, z szyjka macicy takze wszystko dobrze 🙂 Badanie cukru bede miec za 3 tygodnie i mam przyjsc po sniadaniu. Bardzo sie zdziwilam. Pani doktor mowila, ze oni tak robia.  Daja glukoze do picia i po godzinie krew badaja. Jak cukier za wysokie to kieruja na badania do diabetyka.   Dziwi mnie tylko, ze mam przyjsc po sniadaniu...

No szczerze pierwsze słyszę, że po śniadaniu. Przy poprzednich byłam na czczo i teraz też kazali. No ale widać chyba każde laboratorium inaczej. 

 

1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Moja krzywa cukrowa która tak ciężko dzisiaj zaniosłam jest ok nie mam cukrzycy.

84 na czczo

114 po 1h

105 po 2h

 

 

 

 

 

A brałaś zwykłą czy smakową? To dobrze ze wyniki dobre masz 🙂 ja dopiero na wizycie będę wiedzieć tydzień po krzywej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ewon ja tez bylam bardzo zdziwiona i pytalam czemu tak jest. Moja ginekolog powiedziala, ze w Niemczech w wieku gabinetach decyduja sie na ten  test po jedzeniu dodala, ze sniadanie mam zjesc obfite bo jak nie to odesle mnie do domu na sniadanie i dopiero po bede musiala wrocic na badanie 😯🤔 Kiedy wychodzilam Pani z recepcji przypomniala jeszcze o dobrym sniadaniu przed badaniem cukru 🤔 Pani ginekolog mowila tez, ze co 2 kobieta w ciazy w Niemczech ma cukrzyce ciazowa. Moze przez to, ze jedza przed badaniem........ Zjem cos co nie podnosi tak cukru. Tylko musze wyszukac co nie podnosi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Moja krzywa cukrowa która tak ciężko dzisiaj zaniosłam jest ok nie mam cukrzycy.

84 na czczo

114 po 1h

105 po 2h

 

 

 

 

 

Super że nie masz 🙂 ciesze się bardzo, korzystaj 😉

2 godziny temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, jestem po wizycie u lekarza. Z dzidziusiem wszystko super. Mialam tez badane czy skurczy nie ma i badanie wyszlo dobrze. Usg tez dobrze, z szyjka macicy takze wszystko dobrze 🙂 Badanie cukru bede miec za 3 tygodnie i mam przyjsc po sniadaniu. Bardzo sie zdziwilam. Pani doktor mowila, ze oni tak robia.  Daja glukoze do picia i po godzinie krew badaja. Jak cukier za wysokie to kieruja na badania do diabetyka.   Dziwi mnie tylko, ze mam przyjsc po sniadaniu...

21 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

🙂to naprawdę mega dziwne, tym bardziej że zawsze przed glukoza właśnie między się cukier czy nie jest za wysoki bo glukoza jak podniesie za bardzo to może być zagrożenie życia 😲 moja przyjaciółka w Holandii miała tak samo wykonywane jak u nas i z tego co mi się wydaje to są wytyczne europejskie co do zasad przeprowadzania badania. Czytałam chyba u mamyginekolog że chyba Anglia robi po jedzeniu test, ale to chyba już bez glukozy tylko sprawdzają właśnie po obfitym śniadaniu ale to średnio miarodajne bo każdy je co innego

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Enigma91
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...