Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
13 minut temu, Klaudia91d napisał:

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa czy mogę do was dołączyć ? Termin mam na 28.04 czekamy na wymarzona córeczkę ❤️❤️ Spróbuje trochę nadgonić forum. Powiedzcie jak to u was z uplawami ? Czy zdarzają się wodniste , takie ze macie lekko mokre gatki? Kurcze zaczęłam się schizowac ze wody się sączą a moj doktorek nie odbiera 🤷‍♂️ Czy tez macie takie upławy ? Ktoś coś ? 

Witaj kochana 🙂 poczytaj i się rozgosc 🙂

Macie już imię? Jak przygotowania?

jezeli chodzi o uplawy to ja mam niestety duze, najgorsze po nocy, bielizna często z mokrą plamą, ale widać że jest od środka biała wydzielina więc się nie stresuje bo mam cały czas i ginekolog nie mówi nic że coś jest źle 🙂 teraz faktycznie większe, ale też czytałam że z postępem ciąży bywają wieksze. Też miałam przez chwilę myśl że może wody bo gdzieś coś o tym przeczytałam, ale wiem że uplawy mam od początku więc przestałam się stresować zawsze tylko patrzę czy jest biała wydzielina chociaż trochę. Wody też ponoć jednak ja się sączą to nie tylko w nocy i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa czy mogę do was dołączyć ? Termin mam na 28.04 czekamy na wymarzona córeczkę ❤️❤️ Spróbuje trochę nadgonić forum. Powiedzcie jak to u was z uplawami ? Czy zdarzają się wodniste , takie ze macie lekko mokre gatki? Kurcze zaczęłam się schizowac ze wody się sączą a moj doktorek nie odbiera 🤷‍♂️ Czy tez macie takie upławy ? Ktoś coś ? 

Witaj 🙂

też miałam tak, najgorzej jak wyszłam z psem albo do sklepu i chlup, od razu w domu przebieranko .  Chwilowo się uspokoiło.

 

@enigma  no mój ginekolog pracuje w szpitalu ale w innym mieście, a z nim tu pracuje położona ,siedzi pokoj obok i najpierw się do niej wchodzi potwierdzić wizytę a ciężarne mierzy waży itd.(ale już nie pracuje w szpitalu) ale dużo fajnych rzeczy można się dowiedzieć ale czasem jak się rozgada to już koniec, tylko przytakuje 😂 bo później jest mega opóźnienie 🙉

 

a to muszę jeszcze raz przejechać się do lidla 😂

dzisiaj noc lepiej przespana 🙂 tylko raz wstałam i z zaśnięciem lepiej 🙂 ,choć po 14 przysnełam na pół godzinki .  Muszę chyba wystawach wcześniej i  będzie Git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, ewon napisał:

Witaj 🙂

też miałam tak, najgorzej jak wyszłam z psem albo do sklepu i chlup, od razu w domu przebieranko .  Chwilowo się uspokoiło.

 

@enigma  no mój ginekolog pracuje w szpitalu ale w innym mieście, a z nim tu pracuje położona ,siedzi pokoj obok i najpierw się do niej wchodzi potwierdzić wizytę a ciężarne mierzy waży itd.(ale już nie pracuje w szpitalu) ale dużo fajnych rzeczy można się dowiedzieć ale czasem jak się rozgada to już koniec, tylko przytakuje 😂 bo później jest mega opóźnienie 🙉

 

a to muszę jeszcze raz przejechać się do lidla 😂

dzisiaj noc lepiej przespana 🙂 tylko raz wstałam i z zaśnięciem lepiej 🙂 ,choć po 14 przysnełam na pół godzinki .  Muszę chyba wystawach wcześniej i  będzie Git. 

Rozumiem, u mojej też mnie pierw położna wazy i między ciśnienie ale żadna z nich nie jest położna POZ, zobacz sobie może na internetowe konto pacjenta kogo i z jakiej przychodni masz wpisanego bo to ona później do Ciebie przyjdzie po porodzie. Więc żeby nie było zdziwienia że nigdy na oczy jej nie widziałaś 🙂 a ww szpitalu przy wypisie chyba też pytają gdzie się na położna i sobie zapisują kto ma przyjść na kontrolę dzieciątka po wypisie.

Niestety nie każda położna jest położna środowiska właśnie.

Ja zaraz też wstaje, lecę do Lidla po cyckonosze że dwa i później coś w domu muszę w końcu ogarnąć bo przez problemy z pieskami w tygodniu w końcu nic nie mogłam zrobić cały tydzień 😞 wiedziałam że jak zacznę L4 to będę miała mniej czasu niż jak pracowałam 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa czy mogę do was dołączyć ? Termin mam na 28.04 czekamy na wymarzona córeczkę ❤️❤️ Spróbuje trochę nadgonić forum. Powiedzcie jak to u was z uplawami ? Czy zdarzają się wodniste , takie ze macie lekko mokre gatki? Kurcze zaczęłam się schizowac ze wody się sączą a moj doktorek nie odbiera 🤷‍♂️ Czy tez macie takie upławy ? Ktoś coś ? 

 

Jeśli Cię to uspokoi to w aptekach, ewentualnie na necie można kupić wkładki higieniczne,  które odbarwiają się pod wpływem wycieku wód płodowych. Masz wtedy pewność, czy to wydzielina, czy sączące się wody płodowe. Tańszym zamiennikiem są paski do pomiaru pH wydzieliny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, zakapturzona napisał:

 

Jeśli Cię to uspokoi to w aptekach, ewentualnie na necie można kupić wkładki higieniczne,  które odbarwiają się pod wpływem wycieku wód płodowych. Masz wtedy pewność, czy to wydzielina, czy sączące się wody płodowe. Tańszym zamiennikiem są paski do pomiaru pH wydzieliny. 

Właśnie jechałam z Lidla z polowania na cyconosze i to samo myślałam że muszę napisać żeby w razie czego sprawdzić paskami lakmusowymi odczyn 🙂 te podpaski to trochę zdzierstwo 🙂

Ja na zapach czasem biorę po prostu przyznam szczerze, wydzieliny mają kwaśny zapach i odczyn żeby chronić przed bakteriami, wody płodowe są lekko zasadowe i ponoć słodko pachną 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, zakapturzona napisał:

@Enigma91 upolowałaś coś fajnego w Lidlu? 

 

No te wkładki to wydatekwydatek 40 zl. za 10 szt. paski lakmusowe wychodzą zdecydowanie taniej.

Kupiłam dwa cyconosze 85D, czarny i różowy. Chciałam ten taki turkus ale nie było rozmiaru akurat a nie chciało mi się jeździć. Bodziaki akurat z tej serii jakoś przed świętami wzięłam 3szt z liskami więc nie brałam i spodenek też już chyba mamy wystarczająco 🙂 koszule nocne dla mnie za ciepłe, u mnie maks krótki rękaw do spania, bo inaczej spać nie mogę bo gorąco.

Także biustonosze na początek mam, jak karmienie ruszy to poszukam jeszcze z 2-3 jakieś ładniejsze 😉 żeby też nie być całkiem aseksualna dla męża 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Enigma91 napisał:

Kupiłam dwa cyconosze 85D, czarny i różowy. Chciałam ten taki turkus ale nie było rozmiaru akurat a nie chciało mi się jeździć. Bodziaki akurat z tej serii jakoś przed świętami wzięłam 3szt z liskami więc nie brałam i spodenek też już chyba mamy wystarczająco 🙂 koszule nocne dla mnie za ciepłe, u mnie maks krótki rękaw do spania, bo inaczej spać nie mogę bo gorąco.

Także biustonosze na początek mam, jak karmienie ruszy to poszukam jeszcze z 2-3 jakieś ładniejsze 😉 żeby też nie być całkiem aseksualna dla męża 😅

Położna nam właśnie mówiła, żeby na początek kupić jakieś zwykłe 2/3 biustonosze a po ok 6 tyg. jak laktacja i rozmiar się ustabilizuje to wtedy kupić jakiś lepszy. 

Aż sama się chyba przejadę po weekendzie i obczaję co w Lidlu ciekawego. Liczę jednak skrycie, że po 17 otworzą galerie bo chciałabym jakieś spodnie kupić, dla Gajki na początek już raczej mam już wszytko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, zakapturzona napisał:

Położna nam właśnie mówiła, żeby na początek kupić jakieś zwykłe 2/3 biustonosze a po ok 6 tyg. jak laktacja i rozmiar się ustabilizuje to wtedy kupić jakiś lepszy. 

Aż sama się chyba przejadę po weekendzie i obczaję co w Lidlu ciekawego. Liczę jednak skrycie, że po 17 otworzą galerie bo chciałabym jakieś spodnie kupić, dla Gajki na początek już raczej mam już wszytko. 

Ja spodnie ciążowe zamawiałam z Vinted z H&M zapłaciłam po 10-15zl za parę i jak nówki, szkoda by mi było wydać na taki krótki czas 100 za parę 🙂 zobacz może trafisz coś 🙂 trzymaja rozmiar i mają fajne długie golfy na brzuszek 🙂

I te ciążowe jakoś mało u nas w Bielsku zawsze widziałam, większe działy tylko w Katowicach a to już kawałek drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Ja spodnie z Lidla kupiłam przed neta. Kupiłam też jedne z drugiej ręki z h&m i okazało się że za małe więc już tak na ślepo od kogoś nie kupuje. Bo nie wiem jaki materiał itd.

 

Aaaa to kicha ja zawsze proszę o wymiary i trafiłam dobre. To rozumiem że teraz wolisz podjechać i przymierzyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

W ogóle moje cukry ostatnio jakieś mega niskie w sensie w normie, ale mogę zjeść co chce i są niższe niż normlanie 😅 niedobrze bo zaczynam olewać dietę trochę czasem przez to 😞

musze się znów za siebie zabrać, po tym szalonym tygodniu, wyprosilam L4 żeby łatwiej dietę trzymać, a tutaj coś niebardzo 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam tych wkładek w Gdańsku niby nigdzie nie ma w aptekach 🤷‍♂️Babka sprawdziła na jakiejś stronie aptecznej . Na razie jest lepiej ale jak będę się martwić to pojadę na IP a co mi tam🙂 chyba ze jeszcze pojadę sprawdzić te paski lakmusowe o których pisaliście. I jak fajne te leginsy w lidlu czy takie cienkie ? Ja kupiłam ostatnio 3 pary w hm i są spoko polecam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
55 minut temu, Klaudia91d napisał:

Szukałam tych wkładek w Gdańsku niby nigdzie nie ma w aptekach 🤷‍♂️Babka sprawdziła na jakiejś stronie aptecznej . Na razie jest lepiej ale jak będę się martwić to pojadę na IP a co mi tam🙂 chyba ze jeszcze pojadę sprawdzić te paski lakmusowe o których pisaliście. I jak fajne te leginsy w lidlu czy takie cienkie ? Ja kupiłam ostatnio 3 pary w hm i są spoko polecam 🙂

Nie wiem jak te teraz ja mam od początku te z biobawelny co są w dwupaku i są super 🙂 nienie prześwitują, ale mają dalej trochę luźny pas na brzuszek jeszcze 🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Enigma91 napisał:

Nie wiem jak te teraz ja mam od początku te z biobawelny co są w dwupaku i są super 🙂 nienie prześwitują, ale mają dalej trochę luźny pas na brzuszek jeszcze 🙂

Zamowilam sobie takie ocieplane na zimke z Allegro leginsy niestety już mnie cisną w brzuch a nie mam jakiegoś wyjątkowo dużego 😉 może tez sobie zamówię ten dwupak potrzebuje jakichś po domu łazić a jednak leginsy najwygodniej. Już robicie wyprawki dla malucha tak konkretnie ? Czy na razie pojedyncze rzeczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Klaudia91d napisał:

Zamowilam sobie takie ocieplane na zimke z Allegro leginsy niestety już mnie cisną w brzuch a nie mam jakiegoś wyjątkowo dużego 😉 może tez sobie zamówię ten dwupak potrzebuje jakichś po domu łazić a jednak leginsy najwygodniej. Już robicie wyprawki dla malucha tak konkretnie ? Czy na razie pojedyncze rzeczy? 

 

Ja kupuję narazie wszystko do pokoju małego. Ciuszki już mam a kosmetyki i inne gadżety dopiero jak będą miała meble 

Ja mam z Lidla też ten dwupak legginsów mniejsze i większe jedne czarne z pasem szarym a druga paczka całe czarne i szare są spoko ale nie są ocieplane.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
55 minut temu, Klaudia91d napisał:

Zamowilam sobie takie ocieplane na zimke z Allegro leginsy niestety już mnie cisną w brzuch a nie mam jakiegoś wyjątkowo dużego 😉 może tez sobie zamówię ten dwupak potrzebuje jakichś po domu łazić a jednak leginsy najwygodniej. Już robicie wyprawki dla malucha tak konkretnie ? Czy na razie pojedyncze rzeczy? 

Ja po domu jeszcze chodzę w zwykłych które miałam zawsze po domu, już chyba się gumki znosiły i nie cisna 😉

My już chyba większość mamy czekam jeszcze tylko z zamówieniem jakiś rzeczy do apteczki żeby termin ważności nie leciał i na przyjście łóżeczka 🙂

Wtedy zacznę układać już wszystko na miejsce i wyjdzie czy coś nam jeszcze brakuje.

Tak za tydzień dwa będę się zabierać za pranie i pakowanie walizki...to już kurcze tak daleko że jeszcze nie dociera do mnie że to już ❤️

No i po fotelik jeszcze musimy pojechać 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Zamowilam sobie takie ocieplane na zimke z Allegro leginsy niestety już mnie cisną w brzuch a nie mam jakiegoś wyjątkowo dużego 😉 może tez sobie zamówię ten dwupak potrzebuje jakichś po domu łazić a jednak leginsy najwygodniej. Już robicie wyprawki dla malucha tak konkretnie ? Czy na razie pojedyncze rzeczy? 

Legginsy z Lidla są całkiem spoczko, nie prześwitują przede wszystkim. 

 

Jeśli chodzi o wyprawkę to nam zostały same takie kosmetyczne rzeczy, jakieś podkłady, waciki etc. z elektroniki brakuje nam kamery niani, laktatora, termometru bezdotykowego no i apteczka ale to na sam koniec, żeby termin nie leciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, zakapturzona napisał:

Legginsy z Lidla są całkiem spoczko, nie prześwitują przede wszystkim. 

 

Jeśli chodzi o wyprawkę to nam zostały same takie kosmetyczne rzeczy, jakieś podkłady, waciki etc. z elektroniki brakuje nam kamery niani, laktatora, termometru bezdotykowego no i apteczka ale to na sam koniec, żeby termin nie leciał. 

U nas tez jeszcze niania i laktator ale to zostawiamy na koniec bo jeszcze baby shower, prezenty z pracy więc chcę zostawić coś do wyboru jak będą pytać co nam potrzeba 😉 a termometr na razie kupiliśmy zwykły z Rossmana z gumowa końcówka na szkołę rodzenia też nam położna mówiła że na początek nie ma co świrować z bezdotykowym 🙂 tym bardziej że przez covid ich ceny teraz to jakiś kosmos czasem, więc my przeczekamy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny pisałam wczoraj i tych uplawach moj lekarz kazał jechać na IP. Wiec czekam już na przyjęcie lekarza. Mam taki stres, ze zaraz mi serce wyskoczy. Trzymajcie za nas kciuki oby wszystko było dobrze i tylko fałszywy alarm

Czekamy na wieści, nie stresuj się na pewno wszytko jest ok. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny pisałam wczoraj i tych uplawach moj lekarz kazał jechać na IP. Wiec czekam już na przyjęcie lekarza. Mam taki stres, ze zaraz mi serce wyskoczy. Trzymajcie za nas kciuki oby wszystko było dobrze i tylko fałszywy alarm

 

Bedzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki. Napisz po badaniu .  

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Dziewczyny pisałam wczoraj i tych uplawach moj lekarz kazał jechać na IP. Wiec czekam już na przyjęcie lekarza. Mam taki stres, ze zaraz mi serce wyskoczy. Trzymajcie za nas kciuki oby wszystko było dobrze i tylko fałszywy alarm

Wysyłamy z Gajką dużo pozytywnej energii, wszystko będzie dobrze ❤

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...