Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
2 minuty temu, zakapturzona napisał:

U mnie stanik na razie rozmiar większy, ale już rozglądam się nad kolejnym.  37 tc i ok 11 kg na plusie. W ciąży zrobiłam się strasznie ospała, na początku wymiotowałam więc nie miałam siły na nic a wcześniej i jeździłam na rowerze, dużo spacerowałam, chodziłam po górach i jadłam tez mniej. Teraz wszystko się skumulowało. U mnie sprawdził pociąg do słodyczy przy dziewczynce 😅 a przy mojej skłonności do podwyższonego cukru muszę się pilnować. Jak szalona jem pomarańcze i mandarynki 🥰

 

W środę mam wizytę kontrolną u mojego lekarza, więc będziemy wiedzieć ile mała już mierzy i waży 🥰 2 lutego mam ostatnie badania prenatalne. 

Ja wlasnie tez mam ochote na soczyste pomarancze i mandarynki i mimo, ze spodziewam sie chlopca to kusi mnie na slodkie, ale kwasnym tez nie pogardze 😅😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Super wiadomość ze z malutka wszystko dobrze ❤️ Ja mam 24 tydz 5 dzień i przytyłam 1,5 kilo. Kiedy zaczęłaś tak mocniej tyć ? Super , ze krzywa wyszła dobrze , bo jednak cukrzyca to samo zło s ciąży. Ja jutro mam wizytę u już stresik😂 zawsze się stresuje bardzo. 

Ja od 2trymestru co wizyta 2kg , a teraz 5tyg 5kg przybyło 🙊🙊 ja 26+5 tydzień.  Muszę trochę patrzeć na co się rzucam w kuchni 😂😂

 

 

1 godzinę temu, Anka 32 napisał:

Czesc 😀 Ja ostatnio tez pogadanke mialam bo troszke za duzo przytylam i pozniej w swieta sie troche pilnowalam. Ja bede miec morfologie 18.01 badana. Dostalas  zelazo? Ja mialam juz przed ciaza problemy z zelazem. Za niski poziom i bralam tabletki. Teraz tez biore. Ferrytyna byla za nisko.  Najwazniejsze, ze z maluszkiem wszystko super 😍 Ja ostatnio tez bylam do ktg podlaczona, ale tylko sprawdzali czy nie mam skurczy. 

Ja już kończę drugie opakowanie żelaza 🙈  przy następnej da mi na krew jak nie będzie poprawy zmieni mi lek. 

 

Co do stanika to ja w D już się nie mieszczę , ale z chłopakami miałam też duży biust f także nie liczę , ze się zatrzyma 😂  kupilam w lidlu  D ale muszę zamówić większe,  a też dzieła klapki basenowe 14.90 . Pewnie smakuje się jedną większą walizkę aby nie brać kilka toreb. 

Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Ja wlasnie tez mam ochote na soczyste pomarancze i mandarynki i mimo, ze spodziewam sie chlopca to kusi mnie na slodkie, ale kwasnym tez nie pogardze 😅😂

Ja też jem mandarynki - może masz za mało wit c i dlatego jesz. Ja w 1ciazy jądra ostre i kwaśne, w 2 słodkie i malosolne ogórki ( i są chłopaki)  , teraz ostre , i lubię kwaśne i słodkie.   Moja położna mowi ze to brak jakiś witamin i organizm sam woła. 

 

Co do roztopów mam od 1 ciąży pełno. Smakuje oliwka na róż tępy aby nowe nie powstały i te stare się nie powiększały, ale niestety prawda jest taka że to wszystko geny 😞 nie mamy wpływu na to  😒 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Klaudia91d napisał:

No to o tyle dobrze , ze do lekarza macie dostęp. Ja mam opiekę medyczna prywatna z pracy i dzięki temu mam dostęp do lekarzy bo tak to ciężko... u nas maja otworzyć 18.01 mam nadzieje ze otworzą. A w Niemczech macie taka sama zime jak w Polsce ? Planujesz kupować jakaś kurtkę ciazowa ? Noo ale to prawda , ze chyba na dzień dzisiejszy macie gorsze restrykcje w Niemczech niż u nas w Pl. Mam nadzieje ze do wiosny się trochę uspokoi. W Niemczech macie porody rodzinne ?

Ja mieszkam w Kolonii. Jest dosyc zimno i nie ma sniegu, ale juz tak 50min za Kolonia jest pieknie i snieg tylko nie mozna za bardzo jezdzic z powodu korony 🙄😔Wyciagi narciarskie da zamkniete tak jak w Polsce. 😟

Kurtke kupilam sobie rok temu z Zary i ona jest taka szeroka, ze teraz w ciazy super möge nosic 😃 i nie musze kupowac extra ciazowej. 

A gdzie Twoja siostra mieszka? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Nasz termin na moje urodzinki ❤️ No to mamy 3 tyg różnicy jakoś w terminach ale myśle tez ze jutro mam wizytę i po zacznę wszystko kompletować 😉 nie ma co na ostatnia chwile , bo może u Ciebie już w marcu wyjść maluszek 🤩 No właśnie ten kokon to taka rzecz do zastanowienia. 

 

Też mam termin na 04.04. ja czekam aż babeczka uszyje mi kokon poduszkę motylek kołderkę rożek i zestaw do wózka podożka miś i kocyk wszystko za 200 zł więc nie dużo. Znalazłam na olx.

5 godzin temu, ewon napisał:

Hejka dziewczyny 🙂

*właśnie wrociłam od ginekologa. 

pogadanke miałam z położną bo za dużo przytyłam od ostatniej wizyty +5kg 🙈🙈

*wyniki  z krzywej bardzo dobre 79mg/138mg/87mg 

* za to morfologia do kitu ( standard z chłopaka mi też miałam anemie) 

* z usg mała drobna i o tydzień młodsza 811g 27cm  ale po za tym wszystko dobrze 🙂 rozwija się bardzo dobrze, no i wierci pięta 😅 

następna wizyta 1luty i  już będzie położną pod ktg mnie podłańczać. 

 

 

Super że wszystko dobrze. Na anemię najlepszy jest sok z buraków albo zakwas najlepiej.

4 godziny temu, Klaudia91d napisał:

To ja mam tak , ze jem dużo mniej i zmuszam się bardzo do jedzenia mięsa. W sumie same owoce i warzywa mi wchodzą i drożdżówki 😀 A lubiłam sobie pojeść przed ciąża 😂 w ciąży chyba tak jest z tym tyciem. Ja właśnie czekam kiedy mi ta waga wystrzeli do przodu. Ale za to cycki mam już tak wielkie , ze stanik dwa rozmiary większy plus rozstępy mimo, ze smaruje 😌 tez tak macie ? 

 

Ja mimo tego że na ostatniej wizycie w 27 TC 8kg do przodu nie mam żadnych rozstępów to chyba jednak genetyka za to odpowiada.

4 godziny temu, zakapturzona napisał:

U mnie stanik na razie rozmiar większy, ale już rozglądam się nad kolejnym.  37 tc i ok 11 kg na plusie. W ciąży zrobiłam się strasznie ospała, na początku wymiotowałam więc nie miałam siły na nic a wcześniej i jeździłam na rowerze, dużo spacerowałam, chodziłam po górach i jadłam tez mniej. Teraz wszystko się skumulowało. U mnie sprawdził pociąg do słodyczy przy dziewczynce 😅 a przy mojej skłonności do podwyższonego cukru muszę się pilnować. Jak szalona jem pomarańcze i mandarynki 🥰

 

W środę mam wizytę kontrolną u mojego lekarza, więc będziemy wiedzieć ile mała już mierzy i waży 🥰 2 lutego mam ostatnie badania prenatalne. 

 

Ja mam w piątek ostatnie badanie prenatalne będę wtedy w 28+4 jak dobrze licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzisiaj byłam na pierwszych zajęciach praktycznych ze szkoły rodzenia. Jutro kolejny wykład bo hybrydowy moja położna prowadzi. Fajne były było obawach porodowych i nauka oddychania.

Mi dokucza cały czas ból po lewej stronie pod cyckiem obok żeber. Myślałam że to żołądek a terez już nie wiem co to jest może mięsień ale strasznie mi dokucza jak dotykam w tym miejscu to mnie boli. Pytałam położnej dziecko to nie jest bo macica jeszcze nie jest tak wysoko. Jak boli muszę zmienić pozycję głównie jak siedzę i leżę muszę wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Klaudia91d napisał:

A w jakie torby pakujesz się do szpitala? Masz już jakiś plan czy bierzesz dwie oddzielne dla Ciebie i dzidziusia ? Czy w jedna duża ? 

Ja planuję walizkę kabinowa na ciuszki moje i synka, położą jego połowa moja i do tego torba sportowa na sam poród ,plus jak wejdą to tam pampersy, podkłady, itp. 🙂

 

musze Was nadrobić bo poszłam sobie z koleżanką dzisiaj o 12 na chwilę na spacer i ponad 2h chodzilysmy tak przyjemnie było. 0 stopni, śnieg skrzypi pod nogami i słoneczko bez wiatru ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
38 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja mieszkam w Kolonii. Jest dosyc zimno i nie ma sniegu, ale juz tak 50min za Kolonia jest pieknie i snieg tylko nie mozna za bardzo jezdzic z powodu korony 🙄😔Wyciagi narciarskie da zamkniete tak jak w Polsce. 😟

Kurtke kupilam sobie rok temu z Zary i ona jest taka szeroka, ze teraz w ciazy super möge nosic 😃 i nie musze kupowac extra ciazowej. 

A gdzie Twoja siostra mieszka? 

 

O to rodzinne rejony mojego męża 🙂 teściu teraz pod Kolonia właśnie mieszka 😉

Bardzo lubię te tereny piękne są 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Dzisiaj byłam na pierwszych zajęciach praktycznych ze szkoły rodzenia. Jutro kolejny wykład bo hybrydowy moja położna prowadzi. Fajne były było obawach porodowych i nauka oddychania.

Mi dokucza cały czas ból po lewej stronie pod cyckiem obok żeber. Myślałam że to żołądek a terez już nie wiem co to jest może mięsień ale strasznie mi dokucza jak dotykam w tym miejscu to mnie boli. Pytałam położnej dziecko to nie jest bo macica jeszcze nie jest tak wysoko. Jak boli muszę zmienić pozycję głównie jak siedzę i leżę muszę wstać.

Ja jutro do położnej środowiskowej i na jej zajęcia 🙂 za tydzień mamy ostatnie zajęcia na naszej szkole rodzenia, zostało nam karmienie piersią i chustonoszenie ❤️

Ja też kolejna wizyta w piątek, ale waga dalej poniżej początkowej 😉 uroki cukrzycy ciążowej są jakieś plusy 😉 dalej mieszczę się przynajmniej w bieliznę termiczna na spacerki haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Klaudia91d napisał:

No to o tyle dobrze , ze do lekarza macie dostęp. Ja mam opiekę medyczna prywatna z pracy i dzięki temu mam dostęp do lekarzy bo tak to ciężko... u nas maja otworzyć 18.01 mam nadzieje ze otworzą. A w Niemczech macie taka sama zime jak w Polsce ? Planujesz kupować jakaś kurtkę ciazowa ? Noo ale to prawda , ze chyba na dzień dzisiejszy macie gorsze restrykcje w Niemczech niż u nas w Pl. Mam nadzieje ze do wiosny się trochę uspokoi. W Niemczech macie porody rodzinne ?

No to już po zakupach stacjonarnych dziewczyny, cieszę się że ja już całkiem się na online przestawilam ale ja nigdy nie lubiłam łazić po galeriach zawsze wpadam po co muszę wpaść bo jak najszybciej wychodzę xD 

Ponoc właśnie jest konferencja i zamknięcie galerii przedłużają o 2tyg, koleżanka która pracuje w galerii właśnie mi pisała.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

No to już po zakupach stacjonarnych dziewczyny, cieszę się że ja już całkiem się na online przestawilam ale ja nigdy nie lubiłam łazić po galeriach zawsze wpadam po co muszę wpaść bo jak najszybciej wychodzę xD 

Ponoc właśnie jest konferencja i zamknięcie galerii przedłużają o 2tyg, koleżanka która pracuje w galerii właśnie mi pisała.

 

 

 

No tak, pajacowania ciąg dalszy... galerie zamknięte do 31 stycznia 😐😐 Dobrze, że małe sklepy są otwarte, bo nie wyobrażam sobie kupować np. biustonosza na necie, zawsze miałam problem z rozmiarem a co dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, zakapturzona napisał:

No tak, pajacowania ciąg dalszy... galerie zamknięte do 31 stycznia 😐😐 Dobrze, że małe sklepy są otwarte, bo nie wyobrażam sobie kupować np. biustonosza na necie, zawsze miałam problem z rozmiarem a co dopiero teraz.

Ja tez mam z tym problem.  Zamowilam przez Internet biustonosz, ale pojecia nie mam czy bedzie dobry. Moze bede musiala oddac.  U nas nawet male sklepy sa zamkniete 😟  Mysle, ze w koncu musza otworzyc sklepy. Teraz bedzie w Niemczech prawie 1,5 miesiaca wszystko zamkniete. Mysle, ze w lutym otworza sklepy i wtedy wszystko kupie 😄 Bo te ubranka i wozek to serio chce widziec i dopiero wtedy kupic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja tez mam z tym problem.  Zamowilam przez Internet biustonosz, ale pojecia nie mam czy bedzie dobry. Moze bede musiala oddac.  U nas nawet male sklepy sa zamkniete 😟  Mysle, ze w koncu musza otworzyc sklepy. Teraz bedzie w Niemczech prawie 1,5 miesiaca wszystko zamkniete. Mysle, ze w lutym otworza sklepy i wtedy wszystko kupie 😄 Bo te ubranka i wozek to serio chce widziec i dopiero wtedy kupic. 

Mąż właśnie wczoraj wyjechał do pracy do Niemiec i mówił że pozamykane, cieszył się bo coś zmienili i nie musi kwarantanny robić.  U nas cale szczęście salony z wózkami są otwarte, te wolnostojącego oczywiście. Też wolałam przed zakupem wózka obejrzeć i sprawdzić jak się prowadzi i wgl. porównać do innych wózków.

 

@Enigma91 jak będziecie w Xlandzie to negocjujcie cenę, my dostaliśmy ponad tys. zł. rabatu na cały zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja tez mam z tym problem.  Zamowilam przez Internet biustonosz, ale pojecia nie mam czy bedzie dobry. Moze bede musiala oddac.  U nas nawet male sklepy sa zamkniete 😟  Mysle, ze w koncu musza otworzyc sklepy. Teraz bedzie w Niemczech prawie 1,5 miesiaca wszystko zamkniete. Mysle, ze w lutym otworza sklepy i wtedy wszystko kupie 😄 Bo te ubranka i wozek to serio chce widziec i dopiero wtedy kupic. 

Noo ubranka jeszcze pół biedy bo po firmie można wiedzieć czy będzie jakość ok, ale wózek trzeba sobie jednak pojeździć i zobaczyć pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, zakapturzona napisał:

Mąż właśnie wczoraj wyjechał do pracy do Niemiec i mówił że pozamykane, cieszył się bo coś zmienili i nie musi kwarantanny robić.  U nas cale szczęście salony z wózkami są otwarte, te wolnostojącego oczywiście. Też wolałam przed zakupem wózka obejrzeć i sprawdzić jak się prowadzi i wgl. porównać do innych wózków.

 

@Enigma91 jak będziecie w Xlandzie to negocjujcie cenę, my dostaliśmy ponad tys. zł. rabatu na cały zestaw. 

Wiem że oni dają rabaty, ale my nie kupujemy wszystkiego tylko sam fotelik i bazę, wózek mamy używany kupiony 🙂

ale ja się i tak będę targować 😁 może chociaż adaptery do wózka nam dorzuca czy coś 😉

Jak ich polubimy to po następne foteliki tez do nich wrócimy haha 

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zamawiam przez internet jak zamykają galerie 🤷‍♂️ Dobrze ze w Gdańsku te duże sklepy mama i ja , bobo wózki , akpol baby są otwarte i ikea 😂wiec to co potrzebuje najbardziej.  A macie razie ze staniki na odległość to ciężko kupić zwłaszcza jak ma się duży biust 🤷‍♂️ Damy radę może od lutego nam otworzą to będziemy latać już z wielkimi brzuchami 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zamawiam przez internet jak zamykają galerie 🤷‍♂️ Dobrze ze w Gdańsku te duże sklepy mama i ja , bobo wózki , akpol baby są otwarte i ikea 😂wiec to co potrzebuje najbardziej.  A macie razie ze staniki na odległość to ciężko kupić zwłaszcza jak ma się duży biust 🤷‍♂️ Damy radę może od lutego nam otworzą to będziemy latać już z wielkimi brzuchami 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Tak jak piszesz do smoczka i wózka na FB Coloristo-wyjątkowe-kolorowe babeczka robi. 73 zł z wysyłką

Znalazłam tez zamówi dla małej. 😉 aaaaa dziś mam wizytę i się trochę stresuje, poproszę lekarza żeby mi jeszcze raz potwierdził płeć i robię zakupki 😊😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Znalazłam tez zamówi dla małej. 😉 aaaaa dziś mam wizytę i się trochę stresuje, poproszę lekarza żeby mi jeszcze raz potwierdził płeć i robię zakupki 😊😊

 

Super a jaki wzór zamówiłaś i kolor?

Daj znać jak po wizycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A ja po wizycie u mojej położnej środowiskowej i zajęciach z nią z karmienia. Chyba faktycznie trafiłam 6 w totka. Super babka w średnim wieku, nie wydziwia jakiś starych wytyczonych i jeszcze dla nas darmowo zdjęcia 2 razy w tygodniu prowadzi dla samych mam z karmienia, spotkanie z urofizjoterspeutka ma być żeby bez krępowania się omówić wszystko w babskim gronie ❤️ ale mój kalendarz w tygodniu powoli zaczyna pękać w szwach 😅 pracowite L4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
39 minut temu, Enigma91 napisał:

A ja po wizycie u mojej położnej środowiskowej i zajęciach z nią z karmienia. Chyba faktycznie trafiłam 6 w totka. Super babka w średnim wieku, nie wydziwia jakiś starych wytyczonych i jeszcze dla nas darmowo zdjęcia 2 razy w tygodniu prowadzi dla samych mam z karmienia, spotkanie z urofizjoterspeutka ma być żeby bez krępowania się omówić wszystko w babskim gronie ❤️ ale mój kalendarz w tygodniu powoli zaczyna pękać w szwach 😅 pracowite L4 

Ale super. Dowiedzialas sie czekos waznego? Ja wlasnie karmienia sie troszke boje. Boje sie bolu, ze bede miec albo za malo, albo za duzo pokarmu, Ale zawsze lepiej za duzo niz za malo.   

Ja dzisiaj jakos zmeczona jestem i spalam bardzo mocno jakos 1,5 godziny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...