Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
4 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Ja jeszcze nie kupiłam żadnego stanika ciążowego chyba kupię bliżej porodu bo w sumie nie jest mi teraz potrzebny a też nie wiem jaki rozmiar też chce te z Lidla ale weź tu traf z rozmiarem w sumie to nie wiem jak się do tego zabrać.

Ja nie śpię w staniku więc będę musiała się przyzwyczaić.

Wczoraj byłam w Ikei i kurde nie dostałam tych organizerow co można zawiesić  na łóżeczko tych plastikowych z nimi to problem na magazynie chyba muszę filować na stronie. 

Wanienkę kupiłam ta z Ikei dostałam też prześcieradła do łóżeczka i pieluchy muślinowe i organizery do szuflad.

Jutro mam USG genetyczne ostatnie ciekawe jak tam mój przepływ pępowinowy czy się wyrównał.

Powiem team też ten ból nad żebrami trochę już przechodzi i wydaje mi się że chyba mały tam uciska albo mięśnie bolą.

Czy wam też czasem lekko pobolewa w okolicach spojenia łonowego i jajników?

Nie wiem czy poprostu się wszystko rozciąga i powoli przygotowuje

Ja organizery zamówiłam w końcu na allegro bo też nie było wiecznie więc, zamówiłam z Ikei wszytko poza tym. A organizery wzięłam na allegro w sumie chyba 4zl drożej tylko.

Mnie spojenie nie boli, ale moja koleżanka ma termin na maj i od początku na to narzeka i ledwo chodzi.

Ja dzisiaj miałam druga wizytę u położnej POZ i coraz bardziej ja kocham. Dała nam dzisiaj całe wydruki wszystkich ważnych telefonów na szpitale, opiekę świąteczna, polecane przez jej mamy przychodnie. Podała nam lekarzy pediatrów polecanych przez jej mamy i specjalistów wszystkich w razie jakby była potrzebna jakaś konsultacja z okulista, kardiologiem, alergologiem itp. także mamy wszystkich lekarzy już spisanych od niej.

Jestem mega zadowolona bo Wam powiem że to mnie najbardziej stresowało, sami nie chorujemy, nie chodzimy po lekarzach i już z pediatra siedziałam od kilku dni na forach czytałam gdzie tu iść z synkiem, a co dopiero jak by coś się działo i trzeba by specjalisty. Także jestem jej mega wdzięczna za to 🙂 tym bardziej że okazało się że sama jeździ pół miasta koło mnie do przychodni i jej mamy też polecają dwóch pediatrów których mamy blisko domu, a ja już chciałam jechać gdzieś dalej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, zakapturzona napisał:

U mnie twardnieje i napina się brzuch ale lekarz mi powiedział, że stawia się macica. Jeśli coś Cię martwi skonsultuj to ze swoim prowadzącym. Ja jutro idę na spotkanie z położną, m.in. będzie robić KTG. 

 

Ból dołem brzucha tez może być fizjologiczny,  ciało powoli przygotowuje się już do porodu.  

Ooo już KTG? Podejrzewają jakieś problemy? 

Ja jutro mam wizytę u ginekolog. Muszę poprosić o skierowanie do okulisty na konsultacje i zapytać o krztusiec, znając jej podejdzie do szczepień będzie no zalecają ale jak Pani uwaza 😁

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Enigma91 napisał:

Ooo już KTG? Podejrzewają jakieś problemy? 

Ja jutro mam wizytę u ginekolog. Muszę poprosić o skierowanie do okulisty na konsultacje i zapytać o krztusiec, znając jej podejdzie do szczepień będzie no zalecają ale jak Pani uwaza 😁

Ze względu na moje skurcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

Ooo już KTG? Podejrzewają jakieś problemy? 

Ja jutro mam wizytę u ginekolog. Muszę poprosić o skierowanie do okulisty na konsultacje i zapytać o krztusiec, znając jej podejdzie do szczepień będzie no zalecają ale jak Pani uwaza 😁

U mnie w przychodni od poczatku 6 miesiaca wszystkim kobieta robia co wizyte KTG 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał:

U mnie w przychodni od poczatku 6 miesiaca wszystkim kobieta robia co wizyte KTG 🙂

To wcześnie 🙂 jakjak bym jeszcze miała co wizytę siedzieć 40min na ktg to bym cały dzień chyba w przychodni była 🙂

@zakapturzona rozumiem, zapomniałam że pisałaś o tych skurczach, dalej cię tak męczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Enigma91 napisał:

To wcześnie 🙂 jakjak bym jeszcze miała co wizytę siedzieć 40min na ktg to bym cały dzień chyba w przychodni była 🙂

@zakapturzona rozumiem, zapomniałam że pisałaś o tych skurczach, dalej cię tak męczą?

No niestety, ale biorę 2 dzień Nospę i magnez, także mam nadzieję, że przejdą albo przynajmniej nie będą takie uciążliwe.  Zrobiłam dzisiaj tylko jakieś najpotrzebniejsze rzeczy i staram się odpoczywać. Jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Enigma91 napisał:

To wcześnie 🙂 jakjak bym jeszcze miała co wizytę siedzieć 40min na ktg to bym cały dzień chyba w przychodni była 🙂

@zakapturzona rozumiem, zapomniałam że pisałaś o tych skurczach, dalej cię tak męczą?

Nie ja tylko mam to OK 20 min. Moze na pozniejszym etapie bedzie dluzej. Czuje sie nawet bezpieczniej,ze to robia. Szybko mozna skurcze wykryc i dzialac.  Ostatnio nie mialam na szczescie 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Mi zejdzie tak OK 2 godzinki u lekarza.  Najpierw zawsze musimy oddawac mocz do badania. Pozniej rozmowa z polozna. Wazenie mierzenie cisnienia, ktg, i wizyta u lekarza  zawsze OK 25 do 30 min. Badanie szyjki macicy, usg i omawianie co tam u dziecka,  zawsze tez Dr sprawdza takim papierkiem czy wody plodowe nie ciekna i tez sprawdza czy nie pojawily sie bakterie i tez Dr odpowiada na moje pytania, 🤭 a mam ich sporo, czasem jakies recepty czy skierowania wystawiaja panie z recepcji i czasem musze poczekac troszke na moja kolej bo Pani Dr wszystkie kobiety w ciazy dosyc dlugo bada. Jestem z Pani Dr bardzo zadowolona. Mialam szczescie, ze taka znalazlam.   Teraz bede miec w poniedzialek kontrole i badanie na cukrzyce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Mi zejdzie tak OK 2 godzinki u lekarza.  Najpierw zawsze musimy oddawac mocz do badania. Pozniej rozmowa z polozna. Wazenie mierzenie cisnienia, ktg, i wizyta u lekarza  zawsze OK 25 do 30 min. Badanie szyjki macicy, usg i omawianie co tam u dziecka,  zawsze tez Dr sprawdza takim papierkiem czy wody plodowe nie ciekna i tez sprawdza czy nie pojawily sie bakterie i tez Dr odpowiada na moje pytania, 🤭 a mam ich sporo, czasem jakies recepty czy skierowania wystawiaja panie z recepcji i czasem musze poczekac troszke na moja kolej bo Pani Dr wszystkie kobiety w ciazy dosyc dlugo bada. Jestem z Pani Dr bardzo zadowolona. Mialam szczescie, ze taka znalazlam.   Teraz bede miec w poniedzialek kontrole i badanie na cukrzyce.  

No to faktycznie kompleksowy przegląd 😅

Ja jutro mam kontrolę, zobaczymy ile nasz bumbum już będzie ważył 😁

Ostatnio przylgnęło do niego bumbum bo tak mężowi zawsze mówię jak zaczyna kopać żeby widział i mógł rękę dać na brzuszek 😅 we Flinstonach był Bambam, a my mamy Bumbuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Enigma91 napisał:

Dzień dobry mamusie coś dzisiaj jakoś spać nie mogłam, kompletnie mi się nie chciało 😅

Idę zaraz zjeść coś i ogarnąć się przed wizytą o ginekolog. Kurcze jak ja nie lubię takich wizyt na 13 cały dzień rozdziabany 

Dzień doberek 😊 powodzenia u lekarza ja dziś nie śpię od 6 ale wczoraj o 20 zasnęłam 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, a ja dzisiaj swietnie spalam z mala  przerwa o 5.00 rano 😃 Zauwazylam, ze dziecko jest aktywne czesto pozno w nocy i wczesnie rano 😃Enigma napisz jak bylo u lekarza. 

Ja zjadlam sobie sniadanie i teraz troche leze 😄 Len ze mnie 

Wczoraj bylismy z mezem w polskim supermarkecie i kupilam sobie polskie jedzenie 😃 Uwielbiam 😍😍😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Cześć dziewuszki 🙂

ja od 3dni lepiej śpię , wstaję w nocy raz albo dwa.  Ale to chyba dzięki temu, że nie świętego do 8 tylko codziennie wstaję 6.30 albo 7 . 

 

u mnie w przychodni też już będą mi robić ktg. U nich to norma. 

 

@zakapturzona będzie dobrze 😘😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja po wizycie. Moje przepływy już ok mały nadrobił z brzuszkiem. Waży 1300g jestem w OM 28+6 wg USG 29+2.

Pytałam ile może ważyć przy porodzie to pow że ok 3200g więc nie będzie jakoś wielki.

Szyjka 3,8cm zamknięta wysoko, a mały głowkowo ułożony.

To co mnie boli to prawdopodobnie przepona , macica uciska.

Nie mam zdjęcia 3d bo nie chciał się nam pokazać zasłaniał rączkami twarz trochę nagrałam filmiku dla męża.

A jak u was po wizytach?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
34 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Ja po wizycie. Moje przepływy już ok mały nadrobił z brzuszkiem. Waży 1300g jestem w OM 28+6 wg USG 29+2.

Pytałam ile może ważyć przy porodzie to pow że ok 3200g więc nie będzie jakoś wielki.

Szyjka 3,8cm zamknięta wysoko, a mały głowkowo ułożony.

To co mnie boli to prawdopodobnie przepona , macica uciska.

Nie mam zdjęcia 3d bo nie chciał się nam pokazać zasłaniał rączkami twarz trochę nagrałam filmiku dla męża.

A jak u was po wizytach?

Ale super Agnieszka,  twoj maluszek juz duzy😍💞.

3200 to calkiem dobrze ❤️ do porodu latwiej niz 4 kg 😉Moj przy porodzie ma wazyc OK 3500 😃

Najwazniejsze, ze wszystko dobrze wyszlo na badaniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, a ja dzisiaj swietnie spalam z mala  przerwa o 5.00 rano 😃 Zauwazylam, ze dziecko jest aktywne czesto pozno w nocy i wczesnie rano 😃Enigma napisz jak bylo u lekarza. 

Ja zjadlam sobie sniadanie i teraz troche leze 😄 Len ze mnie 

Wczoraj bylismy z mezem w polskim supermarkecie i kupilam sobie polskie jedzenie 😃 Uwielbiam 😍😍😍

My już sobie siedzimy w domku też po wizycie. Dzisiaj bez USG, dostał kawaler jeszcze 2tyg na przypakowanie przed pokazem 😅 za to ja dostałam prawie zrypke że waga dalej stoi 😅 ale później sobie pogadaliśmy że dieta cukrzycowa, ruszam się teraz więcej na L4 więc nie ma z czego rosnąć i że dziecku na pewno nic nie brakuje bo jem nawet 6 razy dziennie przez cukrzycę i ma z czego w razie czego brać ode mnie bo drobną nie jestem 😉

Dzisiaj tylko sprawdziliśmy serduszko i zrobiła mi wymaz z pochwy żeby się upewnić że zwiększone ostatnio upławy to nie infekcja jakaś 🙂

Szyjka dalej twarda i zamknięta, bąbel dalej główka w dół. Dno macicy już dość wysoko jak na 29tc więc dzidziutek długi pewnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, Agnieszka5g napisał:

A powiedzcie mi dzieczyny czy podkłady poprowdowe to to samo co podpski poporodowe?

Z podpaski się właśnie nie spotkałam, ale generalnie tak podkłady porodowe to że ta wielkie podpaski 🙂 mnie to zawsze wkurza bo te na łóżko to też podkłady, nie wiem czemu właśnie nie nazwa tego podpaski po porodzie tylko podkłady xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Enigma91 napisał:

Z podpaski się właśnie nie spotkałam, ale generalnie tak podkłady porodowe to że ta wielkie podpaski 🙂 mnie to zawsze wkurza bo te na łóżko to też podkłady, nie wiem czemu właśnie nie nazwa tego podpaski po porodzie tylko podkłady xD

 

A lepiej kupić te na noc czy na dzień wystarcza? I ile paczek? Chce te z Canpola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Agnieszka5g napisał:

 

A lepiej kupić te na noc czy na dzień wystarcza? I ile paczek? Chce te z Canpola

Nie wiem, ja wzięłam z Canpola bo nie ufam tym bez kleju nie czuła bym się dobrze i wzięłam te na noc bo mi w czasie okresu też czasem przeciekały gdzieś góra podpaski by były za krótkie więc wolałam nie ryzykować 🙂

Ja wzięłam 3 paczki, w domu później już ponoć krwawienie nie jest takie duże i można spokojnie zwykle podpaski z tych bardziej chłonnych zakładać. Ale do szpitala chyba zapakuje 2 i jedna zostawię w razie czego w domku. Jak będę musiała zostać dłużej jak 2 dni to najwyżej jakoś mąż podrzuci ( dalej wierzę że będą już mogli rodzić z nami i chociaż przekazywanie paczek wróci do normy). U nas w szpitalu wojewódzkim ponoć już porody rodzinne wracaja, więc wierzę że mój szpital wybrany też zaraz zacznie zezwalać. Na razie wymog to test negstywny tatusia albo zaświadczenie ozdrowieńca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczynki tak nie słuchajcie o tej wadze, do porodu 😉 jeszcze trochę czasu mamy , a dziecko najwięcej przybiera w ostatnich tygodniach ciąży.  Np mojej koleżance mówili że będzie ważyć 3,500 a ważył 4,200. Także może być na +albo- pół kilo od badania usg 😉

 

Co do podkładów to ja rodziłam dawno miałam z dwie paczki a później podlaskim zwykle Bella ( ale wtedy w szpitalu dawali) i podkładów na łóżko nie używałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Enigma91 napisał:

Nie wiem, ja wzięłam z Canpola bo nie ufam tym bez kleju nie czuła bym się dobrze i wzięłam te na noc bo mi w czasie okresu też czasem przeciekały gdzieś góra podpaski by były za krótkie więc wolałam nie ryzykować 🙂

Ja wzięłam 3 paczki, w domu później już ponoć krwawienie nie jest takie duże i można spokojnie zwykle podpaski z tych bardziej chłonnych zakładać. Ale do szpitala chyba zapakuje 2 i jedna zostawię w razie czego w domku. Jak będę musiała zostać dłużej jak 2 dni to najwyżej jakoś mąż podrzuci ( dalej wierzę że będą już mogli rodzić z nami i chociaż przekazywanie paczek wróci do normy). U nas w szpitalu wojewódzkim ponoć już porody rodzinne wracaja, więc wierzę że mój szpital wybrany też zaraz zacznie zezwalać. Na razie wymog to test negstywny tatusia albo zaświadczenie ozdrowieńca

Ok ja chyba zamówię jedne na noc i 2 paczki na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, ewon napisał:

Dziewczynki tak nie słuchajcie o tej wadze, do porodu 😉 jeszcze trochę czasu mamy , a dziecko najwięcej przybiera w ostatnich tygodniach ciąży.  Np mojej koleżance mówili że będzie ważyć 3,500 a ważył 4,200. Także może być na +albo- pół kilo od badania usg 😉

 

Co do podkładów to ja rodziłam dawno miałam z dwie paczki a później podlaskim zwykle Bella ( ale wtedy w szpitalu dawali) i podkładów na łóżko nie używałam. 

 

Tak wiem że z wagą różnie bo tak naprawdę wszystko się może zdarzyć 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, ewon napisał:

Dziewczynki tak nie słuchajcie o tej wadze, do porodu 😉 jeszcze trochę czasu mamy , a dziecko najwięcej przybiera w ostatnich tygodniach ciąży.  Np mojej koleżance mówili że będzie ważyć 3,500 a ważył 4,200. Także może być na +albo- pół kilo od badania usg 😉

 

Co do podkładów to ja rodziłam dawno miałam z dwie paczki a później podlaskim zwykle Bella ( ale wtedy w szpitalu dawali) i podkładów na łóżko nie używałam. 

Dlatego ja nie pytam teraz ile może ważyć bo to wróżenie z fusów trochę 🙂 nawet na ostatnim USG zaraz przed porodem rzadko się zdarza że trafia 🙂 przeciez to tylko z długości kości udowej. Dziecko może mieć długie nogi i z automatu aparat USG wyliczy większą wagę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, ewon napisał:

Cześć dziewuszki 🙂

ja od 3dni lepiej śpię , wstaję w nocy raz albo dwa.  Ale to chyba dzięki temu, że nie świętego do 8 tylko codziennie wstaję 6.30 albo 7 . 

 

u mnie w przychodni też już będą mi robić ktg. U nich to norma. 

 

@zakapturzona będzie dobrze 😘😘

 

Ja jak zwykle, Ewelina panikara. Skurczów nie ma, poprostu stawia się mięsień macicy, póki nie promieniuje ból do kręgosłupa to jest to normalna dolegliwość w ciąży. Niektórym kobietom dokuczają mniej, niektórym bardziej.  Także trochę się uspokoiłam. 

 

Co do tych podkładów, to ja już jestem chora na ich myśl. W swoim życiu, zużyłam max 5 podpasek- szczerze ich nienawidzę 😐😐 ale czego się nie robi dla naszych dzidziutków. Mam zamówione 3 paki, w razie potrzeby zawsze można dokupić. 

Ogólnie miałam dylemat do majtek poporodowych. Finalnie zamówiłam 2 komplety bielizny dedykowanej właśnie kobietom po porodzie od MamyGinekolog 100% bawełny i ostatecznie tylko 1 paczkę siatki z Horizon.  Wgl to powinni zakazać masowych zakupów u MamaGinekolog bo pójdę z torbami za niedługo 🤣 dorwałam super uniwersalną koszulę, taką, która świetnie nada się do karmienia i jednocześnie nie jest aseksualna 🤣 ogólnie mam już kilka ich koszul i są naprawdę zajebistej, żaden plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...