Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

A to dziewczyny u Was nie dają do porodu koszul?? Bo u nas normalnie taką jednorazówke dają i po pionizacji można się wykąpać i ubrać swoją.  

 

Ja kupiłam na allegro zestaw a jeszcze dostałam jedną, także mam już 3 i styka.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
50 minut temu, ewon napisał:

A to dziewczyny u Was nie dają do porodu koszul?? Bo u nas normalnie taką jednorazówke dają i po pionizacji można się wykąpać i ubrać swoją.  

 

Ja kupiłam na allegro zestaw a jeszcze dostałam jedną, także mam już 3 i styka.  

 

 

Jakie kupiłam na allegro. ? U mnie w szpitalu pisze żeby zabrać koszule do porodu i do karmienia.

9 godzin temu, Enigma91 napisał:

Ja też moja porodowa chce nosić dalej dlatego brałam bez rozpinanego tyłu bo i myśl na zzo nie liczę, ale na pierwszy dzień po mam w razie czego taka używana kupiona która jak się zafajda krwią bo przeciekne to mi szkoda nie będzie 😉

Ja się jakoś dalej fotelików używanych od obcych osób boje mimo że większość firm chyba już tak jak maxi Cosi wymienia fotelik na nowy w razie wypadku, ale jakoś dalej nie daje mi spokoju ze z używanym coś mogło by być nie tak. To dla mnie chyba najważniejsza rzecz w całej wyprawce.

 

 

Powiem ci że dużo osób szuka fotelików używanych ten pojawił się i odrazu mąż zobaczył a facet mówił że już miał pełno telefonów po naszym tyle chętnych. 

Wydaje mi się że gdyby był wypadek to byłoby widać przy foteliku zniszczone osłony itd a ten co mamy to naprawdę tylko pojedyncze rysy. Tym bardziej że dziecko małe z niego szybko wyrośnie. Zostanie nam baza i kupimy potem większy.

Dzisiaj po południu w końcu mam transport mebli już nie mogę się doczekać aż mąż skręci i będę mogła wszystko układać.

Wogle jak ten czas szybko leci niedawno był sylwester a tu już prawie cały styczeń na boku.

Najbardziej jednak smutno mi że nie mogę odwiedzić moich dziewczyn w pracy poplotkowac bo w dps przez koronę to różnie bywa boje się że mogę coś złapać.

Ze znajomymi też się nie spotykamy za bardzo . Może nie boje się wirusa tylko tego że będę siedzieć na kwarantannie  i nie będę mogła chodzić na kontrolę do lekarza.

A wy spotykacie się ze znajomymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny,jak sie dzisiaj czujecie?  Ja nie moglam w nocy spac. Chyba tylko OK 5 godzin spalam. Przejelam sie troche ta cukrzyca ciazowa. Od dluzszego czasu mam takie pragnienie w nocy, ze ciagle tylko bym wode pila. Znalazlam juz pare przepisow z dieta na cukrzyce ciazowa i jestem na grupie na cukrzyce ciazowa na Facebook.  

 

Ja sie ze znajomymi nie spotykam i szczerze boje sie tego wirusa. Moj wujek umarl na to mial 60 lat. Siostra miala ten wirus i miala oKolo 2 tygodnie goraczke, ktorej zbic nie mogla stracila smak, wech, zwracala. Bardzo zle przeszla, a teraz jest oslabiona.  Nie chce na to 

zachorowac teraz w ciazy. Z mezem bardzo uwazamy. On pracuje z domu. Jedynie co to wiadomo na zakupy w maskach i do lekarza. Staram sie te lepsze maski kupowac. U lekarza zawsze okno otwarte i dystans staramy sie zachowac. U lakarza daja nam nawet 2 maske. Tez chetnie bym kolezanki spotkala, zaprosila do domu, ale boje sie. Szkoda, ze teraz nie moge ze szczepionki skorzystac. Jestem w gr. 1 wiec pewnie bym juz dostala jakos na dniach, ale w ciazy nie ryzykuje tym bardziej, ze nie ma badan na kobietach w ciazy i karmiacych. Slyszalam, ze w Izraelu i Angli szczepia tez kobiety w ciazy bo te, ktore bardzo zle przechodza musza miec cesarki szybko robione, ale to tylko te kobiety ktore przez covid nie moga samodzielnie oddychac. 😔😟 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

 

Jakie kupiłam na allegro. ? U mnie w szpitalu pisze żeby zabrać koszule do porodu i do karmienia.

 

Powiem ci że dużo osób szuka fotelików używanych ten pojawił się i odrazu mąż zobaczył a facet mówił że już miał pełno telefonów po naszym tyle chętnych. 

Wydaje mi się że gdyby był wypadek to byłoby widać przy foteliku zniszczone osłony itd a ten co mamy to naprawdę tylko pojedyncze rysy. Tym bardziej że dziecko małe z niego szybko wyrośnie. Zostanie nam baza i kupimy potem większy.

Dzisiaj po południu w końcu mam transport mebli już nie mogę się doczekać aż mąż skręci i będę mogła wszystko układać.

Wogle jak ten czas szybko leci niedawno był sylwester a tu już prawie cały styczeń na boku.

Najbardziej jednak smutno mi że nie mogę odwiedzić moich dziewczyn w pracy poplotkowac bo w dps przez koronę to różnie bywa boje się że mogę coś złapać.

Ze znajomymi też się nie spotykamy za bardzo . Może nie boje się wirusa tylko tego że będę siedzieć na kwarantannie  i nie będę mogła chodzić na kontrolę do lekarza.

A wy spotykacie się ze znajomymi?

 

Ja spotykam się regularnie ze znajomymi, baa odwiedziłam nawet wczoraj restaurację, która się otworzyła w moim rejonie. Wiele osób z mojego otoczenia przeszło już wirusa, niektórzy lepiej, niektórzy gorzej i młodzi i starsi, jeden  wujek nawet zmarł i dopisali, że Covid a realna przyczyna zgonu była inna, także podchodzę do tego z dużym dystansem. Wyjście do ludzi to dla mnie namiastka normalności, która nam jeszcze została. Wiadomo, zależy kto co lubi. Jedyne czego się boję, podobnie jak Ty to kwarantanny i że nie będę mogła pójść na wizytę do lekarza a wirus jak ma przyjść to i tak przyjdzie, zarazić mogę się nim tak samo stojąc w kolejce w aptece, u lekarza, w spożywczym czy na spacerze ze znajomymi. 

 

BTW. Spalam dzisiaj max. 3 h. A teraz nie chce mi się zada spakować i ruszyć i zacząć coś ogarniać. 

Cudnego dnia Wam życzę ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kochane moje już chyba wiem od czego się tak czuję że czasem mi słabo zmierzyłam ciśnienie jest ok ale puls 119 więc wysoki dlatego tak się czuję i mi słabo nie wiem czemu ten puls mi tak skacze . I jeszcze mały ma czkawkę w brzuszku to poprostu mam dość. Jest coś na zbicie pulsu w ciąży? Powiem lekarzowi na wizycie że tak mam ale jak sobie z tym radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Kochane moje już chyba wiem od czego się tak czuję że czasem mi słabo zmierzyłam ciśnienie jest ok ale puls 119 więc wysoki dlatego tak się czuję i mi słabo nie wiem czemu ten puls mi tak skacze . I jeszcze mały ma czkawkę w brzuszku to poprostu mam dość. Jest coś na zbicie pulsu w ciąży? Powiem lekarzowi na wizycie że tak mam ale jak sobie z tym radzić

 

W ciąży podwyższone tętno jest normalne o ile nie jest za wysokie. Objętość krwi nam się zwiększa przez co serce ciężej pracuje. Spróbuj się położyć i pooddychać, ogranicz picie kawy- jeśli ją pijesz, myślę tez, że szklanka melisy nie zaszkodzi 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, zakapturzona napisał:

 

W ciąży podwyższone tętno jest normalne o ile nie jest za wysokie. Objętość krwi nam się zwiększa przez co serce ciężej pracuje. Spróbuj się położyć i pooddychać, ogranicz picie kawy- jeśli ją pijesz, myślę tez, że szklanka melisy nie zaszkodzi 😊

 

No właśnie ja normalnie mam 85 teraz w ciąży z 94 ale mam takie napady że muszę się położyć bo mi duszno i sprawdziłam miałam 119 potem po 30 min 105 aż spadło do 94 więc jak mam takie skoki to się źle czuje. Raczej dzieje się to bez powodu nawet się nie zmęczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U nas w szpitalu jest tak , że jak mam covida robią ci cesarkę ( nie można rodzic naturalnie) i jak jest dobrze to w drugiej dobie wychodzi się z dzieckiem do domu. Koszule dają. 

 

Puls podwyższony to praktycznie norma w ciąży. Tak jak napisała zakapturzona 😉

 

Wśród moich znajomych sporo przeszła covida bezobjawowo, kilka była w szpitalu ale wyszła i już wszystko ok, nie którzy w domu przechodzili. Jestem tego zdania że trzeba uważać ale bez przesady nie można wariować ( bynajmniej ja już tak nie myślę) , chodzę do sklepu, lekarza, od czasu do czasu spotkam się z koleżanką.  Niestety to co u nas rząd wymyśla to trochę  absurdy 😞  niestety dużo firm upada i dużo się nie podniesie 😞  a ta pomoc ich  to... Ech szkoda gadać 😞

Lepiej nie myśleć o tym bo człowiek może depresji tylko się dorobić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny..trochę mnie tutaj nie było..się naczytałam 🙂 żeby nadrobić zaległości.  Ogarniamy kredyt żeby postawić coś swojego i jakoś ciągle mi czasu brakuje . Szczerze mówiąc czytam i jestem przestraszona booooo ...wiecie co ? Ja jeszcze nic nie mam dla małego.. dosłownie nic..w lutym chce jechać kupić i zamówić wszystko no i spakować torbę już do szpitala..aaaa jedyne co mam to termin na sesję brzuszkowa. 🤣🤣 To nasze pierwsze dziecko raz byłam w ciąży i poroniłam w 6 tygodniu dlatego chyba się bałam kupować coś wcześniej🥰🥰🥰 u mnie dziś 26+2 a mały tak się rozpycha, tak strasznie mnie kopie. 

IMG_20210122_105954371.jpg

Edytowane przez Kinga30.04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Kochane moje już chyba wiem od czego się tak czuję że czasem mi słabo zmierzyłam ciśnienie jest ok ale puls 119 więc wysoki dlatego tak się czuję i mi słabo nie wiem czemu ten puls mi tak skacze . I jeszcze mały ma czkawkę w brzuszku to poprostu mam dość. Jest coś na zbicie pulsu w ciąży? Powiem lekarzowi na wizycie że tak mam ale jak sobie z tym radzić

Hej, ja mam problem z pulsem od jakiegoś miesiąca, sama spisalam sobie na kartce tętno przez dwa tyg 2 razy dziennie i pokazałam lekarzowi. Ja mam średnio właśnie pomiędzy 90 a 100 ale czasem zdarza mi się 115 i tez się czuje niefajnie. Lekarz kazał iść do kardiologa i miałam w tydzień echo serca , holter i dwa razy ekg. Lekarka powiedziała , ze to prawda, ze ciąża bardzo obciąża serducho ale często waśnie wychodzą jakieś choroby utajone serca prze tym obciążeniu. W sumie wszystko wyszło o w budowie serca ale tętno za wysokie wiec dostałam leki , które maja na celu je trochę zwolnić. Jest dużo lepiej. 😉 powiedz swojemu ginekologowi i poobserwuj czy to jednorazowa sytuacja czy jednak masz tak cały czas. Niech gin zdecyduje. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

Jakie kupiłam na allegro. ? U mnie w szpitalu pisze żeby zabrać koszule do porodu i do karmienia.

 

Powiem ci że dużo osób szuka fotelików używanych ten pojawił się i odrazu mąż zobaczył a facet mówił że już miał pełno telefonów po naszym tyle chętnych. 

Wydaje mi się że gdyby był wypadek to byłoby widać przy foteliku zniszczone osłony itd a ten co mamy to naprawdę tylko pojedyncze rysy. Tym bardziej że dziecko małe z niego szybko wyrośnie. Zostanie nam baza i kupimy potem większy.

Dzisiaj po południu w końcu mam transport mebli już nie mogę się doczekać aż mąż skręci i będę mogła wszystko układać.

Wogle jak ten czas szybko leci niedawno był sylwester a tu już prawie cały styczeń na boku.

Najbardziej jednak smutno mi że nie mogę odwiedzić moich dziewczyn w pracy poplotkowac bo w dps przez koronę to różnie bywa boje się że mogę coś złapać.

Ze znajomymi też się nie spotykamy za bardzo . Może nie boje się wirusa tylko tego że będę siedzieć na kwarantannie  i nie będę mogła chodzić na kontrolę do lekarza.

A wy spotykacie się ze znajomymi?

Wiem że dużo kupuje, ale ja do końca nie jestem przekonana. Jednak nie jest aż taka duża różnica w cenie jak się bazę kupuje na dwa foteliki żeby była to koszt samego fotelika już nie jest aż taki duży, a ja się pewniej w głowie czuję z nowym 🙂

my się spotykamy, mamy grupke 4 par, z których 3 są teraz już w ciąży więc wszyscy o siebie dbamy, nasi mazowie wszyscy pracują na home office, no a dziewczyny 3 na L4 już z racji ciąży więc wychodzimy jak najbardziej. Oszalał bym jak bym nie mogła nawet czasem się spotkać ze znajomymi. 

Co do koszuli to u nas na CC dają oczywiście jednorazówkę, ale na porodówce normalnie w swojej się jest. Jakoś nie chciała bym chyba też łazić 12h po szpitalu w jednorazowce z gołą dupa chyba 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny,jak sie dzisiaj czujecie?  Ja nie moglam w nocy spac. Chyba tylko OK 5 godzin spalam. Przejelam sie troche ta cukrzyca ciazowa. Od dluzszego czasu mam takie pragnienie w nocy, ze ciagle tylko bym wode pila. Znalazlam juz pare przepisow z dieta na cukrzyce ciazowa i jestem na grupie na cukrzyce ciazowa na Facebook.  

 

Ja sie ze znajomymi nie spotykam i szczerze boje sie tego wirusa. Moj wujek umarl na to mial 60 lat. Siostra miala ten wirus i miala oKolo 2 tygodnie goraczke, ktorej zbic nie mogla stracila smak, wech, zwracala. Bardzo zle przeszla, a teraz jest oslabiona.  Nie chce na to 

zachorowac teraz w ciazy. Z mezem bardzo uwazamy. On pracuje z domu. Jedynie co to wiadomo na zakupy w maskach i do lekarza. Staram sie te lepsze maski kupowac. U lekarza zawsze okno otwarte i dystans staramy sie zachowac. U lakarza daja nam nawet 2 maske. Tez chetnie bym kolezanki spotkala, zaprosila do domu, ale boje sie. Szkoda, ze teraz nie moge ze szczepionki skorzystac. Jestem w gr. 1 wiec pewnie bym juz dostala jakos na dniach, ale w ciazy nie ryzykuje tym bardziej, ze nie ma badan na kobietach w ciazy i karmiacych. Slyszalam, ze w Izraelu i Angli szczepia tez kobiety w ciazy bo te, ktore bardzo zle przechodza musza miec cesarki szybko robione, ale to tylko te kobiety ktore przez covid nie moga samodzielnie oddychac. 😔😟 

Nie stresuj się cukrzyca ciążowa nie ma czym. Ja już 13tygodni na diecie i jakoś mi nie dokucza 🙂 nawet sobie dogadzam, jakieś ciacho czasem upiekę, albo zrobię pankejki na mące orkiszowej ❤️

Ja dzisiaj też nie mogłam spac, nie wiem czy przez ciążę czy przez wiatr i zmianę pogody. A dzisiaj od 8-16 w szkole byłam bo miałam egzaminy na koniec semestru. Ledwo wstałam, bo jeszcze strzelba było wstac 2h wcześniej jak normlanie 😅

Moja koleżanka jest w grupie medycznej i już przyjmowala właśnie druga dawkę w ciąży.

U nas większość już chyba miała więc pod koniec lutego robię też normalnie baby shower z moimi dziewczynami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Kinga30.04 napisał:

Hej dziewczyny..trochę mnie tutaj nie było..się naczytałam 🙂 żeby nadrobić zaległości.  Ogarniamy kredyt żeby postawić coś swojego i jakoś ciągle mi czasu brakuje . Szczerze mówiąc czytam i jestem przestraszona booooo ...wiecie co ? Ja jeszcze nic nie mam dla małego.. dosłownie nic..w lutym chce jechać kupić i zamówić wszystko no i spakować torbę już do szpitala..aaaa jedyne co mam to termin na sesję brzuszkowa. 🤣🤣 To nasze pierwsze dziecko raz byłam w ciąży i poroniłam w 6 tygodniu dlatego chyba się bałam kupować coś wcześniej🥰🥰🥰 u mnie dziś 26+2 a mały tak się rozpycha, tak strasznie mnie kopie. 

Czesc Kinga, ja jeszcze tez niczego nie mam dla dzidziusia, ale planuje moze w przyszlym tygodniu podjechac do sklepu i wszystko kupic 😀 Tez tak mysle podobnie, ale teraz juz od jutra mam 27 tc i mysle sobie trzeba kupic wyprawke bo dziecko moze chciec przyjsc troche wczesniej i co zrobie 🤭 Ostatnio siostra meza przyslala nam troszke ciuszkow. 

Moj maly tez czesto sie tak rozpycha. Biedny bedzie miec coraz mniej miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
54 minuty temu, Enigma91 napisał:

Nie stresuj się cukrzyca ciążowa nie ma czym. Ja już 13tygodni na diecie i jakoś mi nie dokucza 🙂 nawet sobie dogadzam, jakieś ciacho czasem upiekę, albo zrobię pankejki na mące orkiszowej ❤️

Ja dzisiaj też nie mogłam spac, nie wiem czy przez ciążę czy przez wiatr i zmianę pogody. A dzisiaj od 8-16 w szkole byłam bo miałam egzaminy na koniec semestru. Ledwo wstałam, bo jeszcze strzelba było wstac 2h wcześniej jak normlanie 😅

Moja koleżanka jest w grupie medycznej i już przyjmowala właśnie druga dawkę w ciąży.

U nas większość już chyba miała więc pod koniec lutego robię też normalnie baby shower z moimi dziewczynami 🙂

Tak widzialam juz pare fajnych przepisow. I przeczytalam, ze nalezy tak co 2,5 do 3 godzin szykowac posilki. Trzy wieksze i 3 mniejsze. Troche sie boje, ze jesli beda mi cukry rosnac to bede glodna na tej diecie, ale trzeba sie nauczyc co podnosi cukier.     Jak ci poszly egzaminy? Moj maz ma w lutym egzaminy. Studiuje dorywczo zaocznie. Bedzie miec 4 egzaminy online. 

Nie wiedzialam, ze w Pl mozna przyjac szczepionki w ciazy. Z tego co slyszalam w De za zgoda lekarzy.

U mnie wiele moich kolezanek pracuje w tym sym zawodzie co ja - pracownik socjalny i maja kontakt z wieloma rodzinami dysfunkcyjymi i uchodzcami w osrodkach. Tam czesto panuje korona dlatego kontakt mamy telefoniczny, a ja od poczatku mam zakaz pracy bo moge sie szybko zarazic. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Anka 32 napisał:

Tak widzialam juz pare fajnych przepisow. I przeczytalam, ze nalezy tak co 2,5 do 3 godzin szykowac posilki. Trzy wieksze i 3 mniejsze. Troche sie boje, ze jesli beda mi cukry rosnac to bede glodna na tej diecie, ale trzeba sie nauczyc co podnosi cukier.     Jak ci poszly egzaminy? Moj maz ma w lutym egzaminy. Studiuje dorywczo zaocznie. Bedzie miec 4 egzaminy online. 

Nie wiedzialam, ze w Pl mozna przyjac szczepionki w ciazy. Z tego co slyszalam w De za zgoda lekarzy.

U mnie wiele moich kolezanek pracuje w tym sym zawodzie co ja - pracownik socjalny i maja kontakt z wieloma rodzinami dysfunkcyjymi i uchodzcami w osrodkach. Tam czesto panuje korona dlatego kontakt mamy telefoniczny, a ja od poczatku mam zakaz pracy bo moge sie szybko zarazic. 

 

Przyjac zawsze możesz, na własne ryzyko nikt Ci zabronić nie może. Koleżanka jest lekarzem, więc myślę że konsultowała to też ze swoimi znajomymi 😉

Tak posiłki częste i 6 najlepiej. Myśl że głodna nie będziesz, mnie wlansie już czasem meczy że jestem wiecznie w kuchni i coś muszę jeść, nigdy aż tyle nie jadłam jak teraz, cały czas coś zjeść albo szykować albo cukier mierzyć. Problem jak się lata po mieście i coś ogarnia, ale już mam jakieś sprawdzone swoje przekąski bez cukru i zawsze mam w torebce jakiś baton z orzechów albo zabieram jakiś jogurt z płatkami owsianymi do picia czy coś 🙂

Moj też jeszcze ma sesje w lutym bo zaczął informatykę zaocznie. Ja w lutym zaczynam ostatni semestr technika kosmetologii 🙂 w czerwcu egzamin państwowy, zobaczymy jak to ogarnę z maluchem 😉 dzisiaj na szczęście wszytko zdane na 5 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Enigma91 napisał:

Przyjac zawsze możesz, na własne ryzyko nikt Ci zabronić nie może. Koleżanka jest lekarzem, więc myślę że konsultowała to też ze swoimi znajomymi 😉

Tak posiłki częste i 6 najlepiej. Myśl że głodna nie będziesz, mnie wlansie już czasem meczy że jestem wiecznie w kuchni i coś muszę jeść, nigdy aż tyle nie jadłam jak teraz, cały czas coś zjeść albo szykować albo cukier mierzyć. Problem jak się lata po mieście i coś ogarnia, ale już mam jakieś sprawdzone swoje przekąski bez cukru i zawsze mam w torebce jakiś baton z orzechów albo zabieram jakiś jogurt z płatkami owsianymi do picia czy coś 🙂

Moj też jeszcze ma sesje w lutym bo zaczął informatykę zaocznie. Ja w lutym zaczynam ostatni semestr technika kosmetologii 🙂 w czerwcu egzamin państwowy, zobaczymy jak to ogarnę z maluchem 😉 dzisiaj na szczęście wszytko zdane na 5 🙂

O super gratuluje takie swietne oceny 😍. Ja jeszcze 2,5 roku temu tez  studiowalam. Musialam pare przedmiotow uzupelnic w Niemczech, aby  dostac pozwolenie na wykonywanie zawodu pracownika socjalnego i zrobic pol roczne praktyki w zawodzie. Bardzo milo wspominam ten czas 😍, a po praktykach dostalam od razu prace😍 wiec nawet szukac nie musialam.  Moj maz tez studiuje informatyke i cos jeszcze z ekonomia zwiazanego😀

Bardzo fajny zawod Technik kosmetologii. 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Anka 32 napisał:

O super gratuluje takie swietne oceny 😍. Ja jeszcze 2,5 roku temu tez  studiowalam. Musialam pare przedmiotow uzupelnic w Niemczech, aby  dostac pozwolenie na wykonywanie zawodu pracownika socjalnego i zrobic pol roczne praktyki w zawodzie. Bardzo milo wspominam ten czas 😍, a po praktykach dostalam od razu prace😍 wiec nawet szukac nie musialam.  Moj maz tez studiuje informatyke i cos jeszcze z ekonomia zwiazanego😀

Bardzo fajny zawod Technik kosmetologii. 😍

Dziękuję 😉

Tak, zdecydowanie trafiłam chyba w końcu na swoją drogę, bo w wakacje jak po dłuższej przerwie przyszła moje koleżanka z mamą na zabiegi przed jej weselem to znów czułam że żyje 😁 czasem człowiek musi spróbować różnych rzeczy żeby znaleźć swoją drogę 🙂

 

A ja odebrałam dzisiaj naklejki na ścianę do Aleksa, więc jutro jak będzie dzienne światło będziemy naklejać 🙂 mam nadzieję że nam wyjdzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

No ja dzisiaj mam fatalany dzień z tym pulsem. Co chwilę skacze , jeszcze mnie zdenerwowali w sklepie meblowym bo nie przywieźli kompletu mebli do małego brakuje jednej paczki i będzie w środę nie to że po terminie to jeszcze muszę czekać. Jak to usłyszałam to odrazu puls do góry musiałam się położyć aż piesek mój przyszedł stanął na łapkach tylnych przednie oparła o moje cycki o zaczęła mnie lizać jakby chciała mi powiedzieć nie denerwuj się bo nie możesz. Psy czują nasze emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

No ja dzisiaj mam fatalany dzień z tym pulsem. Co chwilę skacze , jeszcze mnie zdenerwowali w sklepie meblowym bo nie przywieźli kompletu mebli do małego brakuje jednej paczki i będzie w środę nie to że po terminie to jeszcze muszę czekać. Jak to usłyszałam to odrazu puls do góry musiałam się położyć aż piesek mój przyszedł stanął na łapkach tylnych przednie oparła o moje cycki o zaczęła mnie lizać jakby chciała mi powiedzieć nie denerwuj się bo nie możesz. Psy czują nasze emocje.

Kochany piesek. Skąd ja to znam ją się cieszę że tylko łóżeczko musieliśmy z mebli zamówić, bo firma wysłała pięknie na drugi dzień zamówienie, ale w DPD leżała paczka chyba 3 czy 4 dni na sortowni, a później 2 dni kurier miał ją wydana do doręczenia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

Jak film się nazywa?

Kochana to ona jest , ale potrafi nas ugryźć niestety.

Babies, jest 12 odcinków po 40-50min🙂

ojj to słabo z tym gryzieniem, ciekawe jak będzie z maluszkiem

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, Enigma91 napisał:

Babies, jest 12 odcinków po 40-50min🙂

ojj to słabo z tym gryzieniem, ciekawe jak będzie z maluszkiem

 

Bo właśnie trochę się boje. Ona gryzie w dziwnych sytuacjach. Niespodziewanie nie lubi jak jej dotyka się pyszczek. Jak się czegoś zlęknie tzn jak ktoś jej machnie ręką przed pyskiem to potrafi ugryźć. Nie wiem co to będzie jak będzie duży problem będę musiała wezwać behawioryste. Też nauczyć później dziecko jak będzie starsze czego piesek nie lubi i jak ma postępować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

Bo właśnie trochę się boje. Ona gryzie w dziwnych sytuacjach. Niespodziewanie nie lubi jak jej dotyka się pyszczek. Jak się czegoś zlęknie tzn jak ktoś jej machnie ręką przed pyskiem to potrafi ugryźć. Nie wiem co to będzie jak będzie duży problem będę musiała wezwać behawioryste. Też nauczyć później dziecko jak będzie starsze czego piesek nie lubi i jak ma postępować.

 

Noo to będziecie musieli pilnować ich mocno faktycznie. U nas na szczęście żadny z piesków nie przejawia agresji nie możemy sobie na to pozwolić i od razu takie rzeczy wyłapujemy i działamy, bo przy tylu psach stado musimy mieć zgrane. Jedna suczka ma tylko problem z inną więc je rozdzielamy między mieszkania nasze i teściowej 😉 ale do ludzi wszystkie tulaski. Jedyny problem to myślę że będzie że strony mojego psa, który jest najbardziej przywiązany do mnie i pewnie będzie mnie szturchać cały czas łapka jak będę karmić czy coś bo będzie chciał być głaskany 😁 ale myślę że ogarnie w końcu że nie wolno i jest czas dla niego jak nie mam dziecka na rękach 🙂 duza idzie na początek do teściowej na kilka tygodni, bo przy 3 małych już będzie i tak dużo ograniania i boimy się że duża siadzie np dziecku na rękę czy coś jak będzie leżało na kanapie, a ona nie waży 10kg tylko z 70 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...