Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

Bo właśnie trochę się boje. Ona gryzie w dziwnych sytuacjach. Niespodziewanie nie lubi jak jej dotyka się pyszczek. Jak się czegoś zlęknie tzn jak ktoś jej machnie ręką przed pyskiem to potrafi ugryźć. Nie wiem co to będzie jak będzie duży problem będę musiała wezwać behawioryste. Też nauczyć później dziecko jak będzie starsze czego piesek nie lubi i jak ma postępować.

 

Pieseł zanim ugryzie wysyła nam wiele sygnałów uspokojających, zanim 'wyskoczy' z rozdziawionym pyskiem sam próbuje się wyciszyć. Poogladaj sobie filmiki, na YouTubie jest sporo o tym, i o tym jak reagować na takie zachowania. Jest też sporo fajnej literatury  jak psy unikają konfliktów. Przerabiałam to ze swoim ChowChowem. W skoku rozwojowym, ten piękny cudny Misio próbował nas zdominować 🤣 

20201206_213948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zakapturzona napisał:

Pieseł zanim ugryzie wysyła nam wiele sygnałów uspokojających, zanim 'wyskoczy' z rozdziawionym pyskiem sam próbuje się wyciszyć. Poogladaj sobie filmiki, na YouTubie jest sporo o tym, i o tym jak reagować na takie zachowania. Jest też sporo fajnej literatury  jak psy unikają konfliktów. Przerabiałam to ze swoim ChowChowem. W skoku rozwojowym, ten piękny cudny Misio próbował nas zdominować 🤣 

20201206_213948.jpg

O matko ale pięknis , kocham zwierzęta i gdybym nie pracowała tak, ze nie ma mnie 10 h codziennie w domu to miałabym psa ,, może kiedyś weźmiemy dla małej 🥰🥰 ja mam kota i tez się boje, ze położy się na dziecku w nocy , albo skoczy na nie 🤷‍♂️ Niestety kot to takie zwierze, ze ciężko jest je wytresować. Wszystkie szafki musimy mieć pozamykane bo najlepiej lubi w szafach spać , a myśle, ze jak wstawimy łóżeczko , wózek i nosidełko to będzie myślała, ze wszystko jest dla niej 😂 mam nadzieje ze wybierze przewijak a nie łóżeczko do spania w nocy 😊będzie się dzidzia musiała podzielić z kotem bo ja nie wiem czy izolowanie kota od dziecka to dobry pomysł. Większa ciekawość u zwierzaka 😊 chyba żadna z nas nie wie jak zwierze zareaguje na nowego domownika ale ja nastawiam się , ze będzie dobrze. Widzę, ze dużo nas ma tu zwierzaczki ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
54 minuty temu, zakapturzona napisał:

Pieseł zanim ugryzie wysyła nam wiele sygnałów uspokojających, zanim 'wyskoczy' z rozdziawionym pyskiem sam próbuje się wyciszyć. Poogladaj sobie filmiki, na YouTubie jest sporo o tym, i o tym jak reagować na takie zachowania. Jest też sporo fajnej literatury  jak psy unikają konfliktów. Przerabiałam to ze swoim ChowChowem. W skoku rozwojowym, ten piękny cudny Misio próbował nas zdominować 🤣 

 

Tak, pieski jak dzieci zawsze wypróbowują gdzie jest granica i na ile sobie mogą pozwolić żeby wejść nam na głowę 😉

Ale dzieci będziemy miały za to zdrowsze, bo od małego będą miały liczne bakterie i alergeny 😉 dla mnie nie ma nic piękniejszego niż takie maluszki nawiązujące więź ze zwierzęciem 🙂

Ale cieszę się że mamy teraz też bostonki, do dogow nie będziemy go aż tak przyzwyczajać, bo niestety żyją krótko, a nasze mają już po 4-5 lat więc są już w połowie swojej drogi. Nie chcę żeby przeżywał za duża traumę jak odejdą za kilka lat 😞 takze bliskie relacje będzie zawiązywać tylko z maluchami

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Klaudia91d napisał:

O matko ale pięknis , kocham zwierzęta i gdybym nie pracowała tak, ze nie ma mnie 10 h codziennie w domu to miałabym psa ,, może kiedyś weźmiemy dla małej 🥰🥰 ja mam kota i tez się boje, ze położy się na dziecku w nocy , albo skoczy na nie 🤷‍♂️ Niestety kot to takie zwierze, ze ciężko jest je wytresować. Wszystkie szafki musimy mieć pozamykane bo najlepiej lubi w szafach spać , a myśle, ze jak wstawimy łóżeczko , wózek i nosidełko to będzie myślała, ze wszystko jest dla niej 😂 mam nadzieje ze wybierze przewijak a nie łóżeczko do spania w nocy 😊będzie się dzidzia musiała podzielić z kotem bo ja nie wiem czy izolowanie kota od dziecka to dobry pomysł. Większa ciekawość u zwierzaka 😊 chyba żadna z nas nie wie jak zwierze zareaguje na nowego domownika ale ja nastawiam się , ze będzie dobrze. Widzę, ze dużo nas ma tu zwierzaczki ❤️ 

Hodowcy ChowChowów mówią że to psy 3 w 1 🤣 że pies, kot i człowiek i po 4 latach totalnie się z tym zgodzę. Dodałabym tu jeszcze upartość osła 🤣 zawsze chciałam, żeby moje dziecko wychowywało się z piesem, wydaje mi się, że dzieciak jest wtedy bardziej wrażliwy i empatyczny. Kiss, jak jej coś przeszkadza, jest za głośno albo nie pasuje jej czyjeś towarzystwo to poprostu wychodzi 🤣 taka dyplomatka. Mam tylko nadzieję, że nie wyniesie się na stałe piętro niżej, do moich rodziców jak Gajka przyjdzie na świat 🤣 izolacja może tylko potęgować negatywne emocje zwierzaka po pojawieniu się nowego członka rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, zakapturzona napisał:

Hodowcy ChowChowów mówią że to psy 3 w 1 🤣 że pies, kot i człowiek i po 4 latach totalnie się z tym zgodzę. Dodałabym tu jeszcze upartość osła 🤣 zawsze chciałam, żeby moje dziecko wychowywało się z piesem, wydaje mi się, że dzieciak jest wtedy bardziej wrażliwy i empatyczny. Kiss, jak jej coś przeszkadza, jest za głośno albo nie pasuje jej czyjeś towarzystwo to poprostu wychodzi 🤣 taka dyplomatka. Mam tylko nadzieję, że nie wyniesie się na stałe piętro niżej, do moich rodziców jak Gajka przyjdzie na świat 🤣 izolacja może tylko potęgować negatywne emocje zwierzaka po pojawieniu się nowego członka rodziny.

Myślę że będzie dobrze 😉 my też nie zamierzamy izolować dziecka od psów. Po prostu będzie trzeba ich mocniej pilnować aż się siebie nauczą i ogarnąć się żeby nie czuły że maluszek zajmuje teraz nam cały czas 🙂

przy trójce może być to trudniejsze, ale tylko nasz pies w sumie ma tak silna relacje ze poza mną świata nie widzi 😉 suczki są nauczone być w różnych miejscach, z różnymi domownikami więc nie będzie aż takiego problemu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zakapturzona napisał:

Hodowcy ChowChowów mówią że to psy 3 w 1 🤣 że pies, kot i człowiek i po 4 latach totalnie się z tym zgodzę. Dodałabym tu jeszcze upartość osła 🤣 zawsze chciałam, żeby moje dziecko wychowywało się z piesem, wydaje mi się, że dzieciak jest wtedy bardziej wrażliwy i empatyczny. Kiss, jak jej coś przeszkadza, jest za głośno albo nie pasuje jej czyjeś towarzystwo to poprostu wychodzi 🤣 taka dyplomatka. Mam tylko nadzieję, że nie wyniesie się na stałe piętro niżej, do moich rodziców jak Gajka przyjdzie na świat 🤣 izolacja może tylko potęgować negatywne emocje zwierzaka po pojawieniu się nowego członka rodziny.

Sierści na pewno tez masz dużo na chacie jak sobie z nią radzisz ? 😉 ja mam syberyjskiego kota i sierść lata po domu wszędzie , kupiłam  nowy odkurzacz ciekawa jestem czy sobie poradzi. Ja wychowywałam się ze zwierzętami bo mieszkałam na wsi i tez bym chciała , żeby mała miała jak największy kontakt ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Klaudia91d napisał:

Sierści na pewno tez masz dużo na chacie jak sobie z nią radzisz ? 😉 ja mam syberyjskiego kota i sierść lata po domu wszędzie , kupiłam  nowy odkurzacz ciekawa jestem czy sobie poradzi. Ja wychowywałam się ze zwierzętami bo mieszkałam na wsi i tez bym chciała , żeby mała miała jak największy kontakt ❤️

Chow Chowy gubią sierść tylko 2 razy do roku- od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia 😁😁 a tak poważnie to wyczesujemy się raz w tygodniu, w okresie linienia 2, 3 razy. Jedno czesanie zajmuje gdzieś 1.5 h. Jak się wybiera Chowka na towarzysza, trzeba być na to przygotowanym. Czekam aż moje dziewcze i Kiss będą jadły z jednej miski 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zakapturzona napisał:

Chow Chowy gubią sierść tylko 2 razy do roku- od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia 😁😁 a tak poważnie to wyczesujemy się raz w tygodniu, w okresie linienia 2, 3 razy. Jedno czesanie zajmuje gdzieś 1.5 h. Jak się wybiera Chowka na towarzysza, trzeba być na to przygotowanym. Czekam aż moje dziewcze i Kiss będą jadły z jednej miski 🤣

Haha na pewno tak będzie 😂 myśle , ze będzie się dzielić wszystkim z pieskiem do jedzenia to będą najlepsze psiapsi ❤️ Piesio tez się podzieli z mała a co 😂 ja będę musiała pilnować żeby mała nie dorwała się do kuwety 😹 myśle , ze będziemy miały wesoło. To masz roboty z wyczesywaniem ja tez swoją kulkę wyczesuje ale mało to daje. Poprostu mała będzie tez musiała się nauczyć żyć z sierścią 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Klaudia91d napisał:

Haha na pewno tak będzie 😂 myśle , ze będzie się dzielić wszystkim z pieskiem do jedzenia to będą najlepsze psiapsi ❤️ Piesio tez się podzieli z mała a co 😂 ja będę musiała pilnować żeby mała nie dorwała się do kuwety 😹 myśle , ze będziemy miały wesoło. To masz roboty z wyczesywaniem ja tez swoją kulkę wyczesuje ale mało to daje. Poprostu mała będzie tez musiała się nauczyć żyć z sierścią 😂

No dokładnie, jak sie będą dzielić jedzeniem to miłość będzie wielka. Na mnie sierść pałętająca się po podłodze nie robi już żadnego wrażenia, to taki dodatkowy element wyposażenia naszego domu. Tak samo na ubraniach, nawet jak używam tych wszystkich rolek i innego dziadostwa do usuwania sierści to i tak wyglądam jakbym ze schroniska wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zakapturzona napisał:

No dokładnie, jak sie będą dzielić jedzeniem to miłość będzie wielka. Na mnie sierść pałętająca się po podłodze nie robi już żadnego wrażenia, to taki dodatkowy element wyposażenia naszego domu. Tak samo na ubraniach, nawet jak używam tych wszystkich rolek i innego dziadostwa do usuwania sierści to i tak wyglądam jakbym ze schroniska wyszła.

To ja tak samo nie używam rolek , sporadycznie, staram się unikać czarnych ciuchów bo kota mam biało siwego.  Włosy w kanapkach , maśle itp tez zdążają się dość często 😂taka uroda naszych domów. Wyjechałam na święta w tym roku do moich rodziców i zostawiłam kota u teściów to moja teściowa płakała jak przyjechaliśmy po kota. Nie chciała jej oddać 😂 ona liczy na to , ze jak dziecko się urodzi to może będzie miało alergie to jej oddamy ... chciałam jej wziąć kota ale ona chce tylko tego naszego 🤷‍♂️ Ciężki temat z nią mamy. 😊 jeszcze miałaś świnkę morska ale niestety odeszła do swinkowego nieba 🥲 moj mąż zawsze mówi , ze jego marzenie na starość to mieszkać na wsi chorować kury , kaczki , jedna krowę i jednego konia i psy pasterskie i on będzie spełniony 😂 my ogólnie kochamy bardzo zwierzęta wszystkie oboje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, zakapturzona napisał:

No dokładnie, jak sie będą dzielić jedzeniem to miłość będzie wielka. Na mnie sierść pałętająca się po podłodze nie robi już żadnego wrażenia, to taki dodatkowy element wyposażenia naszego domu. Tak samo na ubraniach, nawet jak używam tych wszystkich rolek i innego dziadostwa do usuwania sierści to i tak wyglądam jakbym ze schroniska wyszła.

Dokładnie my mamy krótkowłose ale i tak się gdzieś wieść paleta czasem po schodach między odkurzaniami czy pod schodami się zbierze, ale trzeba z tym żyć 😉 tak samo z błotkiem noszonym z tarasu. Już i tak nauczyliśmy nasze że czekają na wytarcie łapek przed wejściem ale i tak coś zostanie i trzeba przelecieć później szybko mopem podłogę i ścierka kanapę 😉

Na szczęście z klakami z ciuchow przy szorstkowłosych radzi sobie suszarka bębnowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@zakapturzona wiem że wysyła zazwyczaj tak robi warczy albo porostu sobie idzie. Ale sa sytuację że robi to od razu bez ostrzeżenia np jak spala mi w nogach a ja nagle  nogę  przesunęłam pod jej głowę bo jej nie widziałam to mnie ugryzła niby wie że źle robi bo odrazu przeprasza ale co mi po tym. Albo ostatnio stoi na łóżku na nią spadł koc chciałam go od boku jej i z przodu go podnieść i mnie chapneła jakby myślała że chce ja za pysk dotknąć a ona tego nie lubi. Chociaż z czesaniem nie mam problemu czasem warczy przy nosie jak jej rozczesuje. Jest trudnym psem ma 3,5 lat jak na shitzu jest uparta ma charakter ale wiem że to nasza wina w socjalizacji gdzieś była. Nawet fryzjerka jej już wie jak ja obcinać ale mówi że nie jest łatwym psem na szczęście nie trzeba jej usypiać do strzyżenia.

Jest psem który nie jest pieszczotem czasem przyjdzie na głaskanie ale tylko do mnie woli spać u siebie. I oczywiście prosi o zabawę o najlepiej żebym to ja się z nią bawiła. Nigdy nie broila nawet jak była mała noc nie zniszczyła itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kochane ale się rozpisałyście.  To ja tyle w tyle jestem szok 😱 

 

Kinga nie przejmuj się 😉 ja też chciałam czekać ale jakoś nie wytrzymałam 😂😂 

 

A to dzisiejsze moje dzieło,  pierwszy raz szyłam 😁  kolejna kołderka pójdzie lepiej 😁 

IMG_20210124_151822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

Kochane ale się rozpisałyście.  To ja tyle w tyle jestem szok 😱 

 

Kinga nie przejmuj się 😉 ja też chciałam czekać ale jakoś nie wytrzymałam 😂😂 

 

A to dzisiejsze moje dzieło,  pierwszy raz szyłam 😁  kolejna kołderka pójdzie lepiej 😁 

 

Boskie te pandy ❤️ pieknie wyszło, synek pewnie zadowolony.

Ja zamówiłam komplet do wózka jednak żeby trochę ten piękny biały środek ochronić i wzięłam jednak z kołderka bo była promocja na większy zestaw i 15zl różnicy z kołderka. Uznałam że jednak dwie cieplejsze się przydadzą jakby jedna zabrudził i była w praniu.

Ale jeszcze czekam na wysyłkę bo sobie zarzyczylam wymianę velvetu z błękitnego na granatowy i szyja kołderkę pod zamówienie 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ale macie piękne pokoiki ! I śliczna kołderka. U mnie też zakupy na wykończeniu, zostało tylko lusterko do samochodu żeby córcię widzieć i wanienka. Łóżeczko mi przyszło i nie mogłam doczekać się żeby złożyć i wysłać Wam zdjęcie ale okazało się po otwarciu że nie dali śrubek a front od szuflady jest źle nawiercony więc jutro zadzwonię i będę czekac na wymianę 😞 wózek zamówiliśmy z możliwością odbioru w marcu.

 

kodu do dr Nap na piżamy nie znalazłam ale gdyby któraś z Was robiła zakupy to na pewno dostanie kod ja następne, z chęcią przygarniemy. 
ja wrzucam Wam kod na -40zł na kosmetyki, rewelacyjne, mam olejek do ciała, najlepszy jaki miałam w życiu, przepięknie pachnie a skóra jest niezwykle gładka nawet dwa dni 🙂
 

 

ostatnio pomyślałam że w tym roku (zapewne większość z nas) bedziemy już obchodzić pierwszy dzien matki ! Jak cudownie !! 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Pięknie kochane naklejki i kołderka widzę że u nas się dzieje dzieczyny na całego. U mnie też dzisiaj coś zrobiliśmy 

IMG_20210124_182926.jpg

Przepięknie ❤️ Jak tak patrzę na te wasze pokoiki to zaczynam się niepokoić, ze ja za bardzo lajtowo podchodzę do tematu 😂 dajecie mi powera do działania, mąż ma przekichane bo go gonie do roboty 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Przepięknie ❤️ Jak tak patrzę na te wasze pokoiki to zaczynam się niepokoić, ze ja za bardzo lajtowo podchodzę do tematu 😂 dajecie mi powera do działania, mąż ma przekichane bo go gonie do roboty 😊

Dobrze dobrze goń 🙂 mój też marudzi ale jak poszedł w końcu ze mną na górę kleić naklejki dzisiaj to stanął przed łóżeczkiem i zaczął krzyczeć "o Jezu tutaj zaraz będzie dziecko" 😅 i od razu kleił z chęcią 😁

Gorzej że zostało jeszcze w sumie inne rzeczy w domu które już się z jego pokoikiem nie wiążą więc nie będzie już tak łatwo 😅

@Kamilabe słabo z tymi mebelkami, oby szybko wymienili 🙂

no to już masz więcej od nas, my jutro jedziemy po fotelik, bazę i dostawke od razu postaramy się kupić żeby utargować trochę cenę, bo pojawiła się w sklepie gdzie będziemy kupować fotelik ta którą chcemy na wyjazdy i na pierwsze tygdonie w naszej sypialni 🙂

a za kilka dni jak przyjdzie wypłata będę kupować już dekoracje na baby shower ❤️ już mam upatrzone oczywiście z balonem liska 🦊 

kolezanka że studiów zrobi mi ciastka w podziękowaniu dla dziewczyn i wyśle do mnie poczta 🙂 mam nadzieję że nic się nie podzieje i wszystkie będą 🙂 bo ostatnio wszystkie spotkania się sypią zaraz przed i zostaje kilka osób zaraz przed imprezą zamiast kilkunastu przez te głupie chorobska 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Kamilabe mi też nie przyszły kompletne brakuje jednej paczki do szafy bo pomylili sklepy i muszę dowieść. Mnie tylko wkurzyli ale ja z nimi pojadę jeszcze że nie to że po terminie to chcieli całą kasę oczywiście im nie zapalacilam całości niech najpierw dadzą mi komplet i nie omieszkam im powiedzieć że chyba powinna jakaś rekompensata być z tego tytułu że takie cyrki wyszły ile można czekać na meble łóżeczko komoda i szafa ponad 2 miesiące. Masakra. A tak pozatym bardzo dobrze wykonane meble z Klupś , drewniane i dość ciężkie nie tak jak te Ikei.

Szkoda że nie znalazłaś tej zniżki z dr nap z chęcią bym skorzystała.

Ale dzięki za bon z drogerii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

@Kamilabe mi też nie przyszły kompletne brakuje jednej paczki do szafy bo pomylili sklepy i muszę dowieść. Mnie tylko wkurzyli ale ja z nimi pojadę jeszcze że nie to że po terminie to chcieli całą kasę oczywiście im nie zapalacilam całości niech najpierw dadzą mi komplet i nie omieszkam im powiedzieć że chyba powinna jakaś rekompensata być z tego tytułu że takie cyrki wyszły ile można czekać na meble łóżeczko komoda i szafa ponad 2 miesiące. Masakra. A tak pozatym bardzo dobrze wykonane meble z Klupś , drewniane i dość ciężkie nie tak jak te Ikei.

Szkoda że nie znalazłaś tej zniżki z dr nap z chęcią bym skorzystała.

Ale dzięki za bon z drogerii.

 

To z Klupś miałaś Aga takie problemy? Ojej moje łóżeczko wysłali dzień po zamówieniu, ale u kuriera utknęło na sortowni. Natomiast paczka kompletna i nic się nie stało. Ja też jestem zadowolona zwykle szczebelki ale bardzo dobrze wykonane i dobrze pomalowane 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Enigma91 napisał:

To z Klupś miałaś Aga takie problemy? Ojej moje łóżeczko wysłali dzień po zamówieniu, ale u kuriera utknęło na sortowni. Natomiast paczka kompletna i nic się nie stało. Ja też jestem zadowolona zwykle szczebelki ale bardzo dobrze wykonane i dobrze pomalowane 🙂

 

Bezpośrednio nie. Zamówiłam ze sklepu w Gdańsku stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...