Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Ale piękne macie pokoiki 🥰🥰   też zamówię jakieś zwierzątka na ścianę, bo ściana turkusowa to może z balonami aby współgrało 😁

 

Dzisiaj dostałam wiadomość że łóżeczko wyślą do 28.01  , teraz trochę żałuję że nie zamówiłam z szufladą bo koleżanka i kuzynka mi wysyła pościel na zmianę, zobaczę ile mi da to z którąś mogę się podzielić 🙂

 

Dziękuję, no to moje początki z maszyną hehe pierwsze spotkanie to maseczki szyłam 😁

No mam dużo materiału moro jakby któraś chciała to może zamówić velur albo mi kiedy i uszyje 🙂

 

zamówiłam już zawieszkę na smoczek i wózek z imieniem , właśnie dostałam zdjęcie że gotowe i dzisiaj wysyłka 🥰  na tuli biżuteria zamówiłam, są piękne 🥰

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
33 minuty temu, ewon napisał:

Ale piękne macie pokoiki 🥰🥰   też zamówię jakieś zwierzątka na ścianę, bo ściana turkusowa to może z balonami aby współgrało 😁

 

Dzisiaj dostałam wiadomość że łóżeczko wyślą do 28.01  , teraz trochę żałuję że nie zamówiłam z szufladą bo koleżanka i kuzynka mi wysyła pościel na zmianę, zobaczę ile mi da to z którąś mogę się podzielić 🙂

 

Dziękuję, no to moje początki z maszyną hehe pierwsze spotkanie to maseczki szyłam 😁

No mam dużo materiału moro jakby któraś chciała to może zamówić velur albo mi kiedy i uszyje 🙂

 

zamówiłam już zawieszkę na smoczek i wózek z imieniem , właśnie dostałam zdjęcie że gotowe i dzisiaj wysyłka 🥰  na tuli biżuteria zamówiłam, są piękne 🥰

 

Ja zawieszkę wzięłam z Lovi z misiem z kompletu że smoczkiem bo mi te smoczki strasznie pasują stylistycznie do reszty 🙂

a pościeli nie kupuje na razie, bo szkoda mi miejsca na razie na nią i tak nie planujemy gdzieś przez rok używać pościeli tylko kocyk albo śpiworek 🙂

u nas szuflada nie zdaje egzaminu bo na razie stoi narożnik koło łóżka żeby był dla gości więc by się nie wysunęła, a druga sprawa czytałam że póki łóżeczko u góry jest to i tak się kurzy strasznie w tej szufladzie, więc wolę mieć przestrzeń żeby odkurzyć dokładnie pod łóżkiem też 🙂

My jutro mamy jeszcze omówienie wyprawki z moją położna. Większość już mamy ale zobaczymy co poradzi jeszcze, może coś nam jeszcze brakuje. No i dzisiaj jedziemy po fotelik i dostawke. Niestety w weekend naszą dostawką już też w naszym sklepie podrożała do ceny z innych sklepów. Ale liczę że i tak nam dadzą że 100-200zl upustu za fotelik, bazę, lusterko i dostawke 🙂 zobaczymy co powiedzą o foteliku czy nam maxi Cosi wejdzie ładnie do auta.

ja już czekam jak na szpilkach na piątek na wizytę kontrolną u ginekologa i kolejne usg ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
38 minut temu, ewon napisał:

Ale piękne macie pokoiki 🥰🥰   też zamówię jakieś zwierzątka na ścianę, bo ściana turkusowa to może z balonami aby współgrało 😁

 

Dzisiaj dostałam wiadomość że łóżeczko wyślą do 28.01  , teraz trochę żałuję że nie zamówiłam z szufladą bo koleżanka i kuzynka mi wysyła pościel na zmianę, zobaczę ile mi da to z którąś mogę się podzielić 🙂

 

Dziękuję, no to moje początki z maszyną hehe pierwsze spotkanie to maseczki szyłam 😁

No mam dużo materiału moro jakby któraś chciała to może zamówić velur albo mi kiedy i uszyje 🙂

 

zamówiłam już zawieszkę na smoczek i wózek z imieniem , właśnie dostałam zdjęcie że gotowe i dzisiaj wysyłka 🥰  na tuli biżuteria zamówiłam, są piękne 🥰

 

 

Pokaż fotkę zawieszki, chętnie zobaczę lubię oglądać takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, bylam dzisiaj u diabetologa. Okazalo sie, ze  w szpitalu przyjmuje na oddziale. Wyniki dostalam od razu. Na czczo bylo super mialam 80, Ale po glukozie za wysoki 198 i Po 2 godzinach 158 i mam cukrzyce ciazowa. Po tych badaniach mialam rozmowe z lekarzem i po rozmowe szkolenie z diety i glukometru. Co tydzien bede miec rozmowe z lekarzem i co tydzien wysylac mam przez e Mail wyniki cukrow i moja rozpiske z moja dieta z dzienniczka. Jezeli wyniki sie nie poprawia Po diecie to czeka mnie insulina. Tez Pani Dr chce sprawdzac systematycznie obwod brzuszka u dziecka czy nie powieksza sie od mojej cukrzycy.  Mam nadzieje, ze dieta pomoze. Spedzilam w szpitalu prawie 5 godzin i jestem wykonczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, bylam dzisiaj u diabetologa. Okazalo sie, ze  w szpitalu przyjmuje na oddziale. Wyniki dostalam od razu. Na czczo bylo super mialam 80, Ale po glukozie za wysoki 198 i Po 2 godzinach 158 i mam cukrzyce ciazowa. Po tych badaniach mialam rozmowe z lekarzem i po rozmowe szkolenie z diety i glukometru. Co tydzien bede miec rozmowe z lekarzem i co tydzien wysylac mam przez e Mail wyniki cukrow i moja rozpiske z moja dieta z dzienniczka. Jezeli wyniki sie nie poprawia Po diecie to czeka mnie insulina. Tez Pani Dr chce sprawdzac systematycznie obwod brzuszka u dziecka czy nie powieksza sie od mojej cukrzycy.  Mam nadzieje, ze dieta pomoze. Spedzilam w szpitalu prawie 5 godzin i jestem wykonczona. 

Ojej to się nasiedzials ;* nie martw się ja mam CC od 16tc aktualnie zaczynam 31tc regulowany dieta cały czas i młody dalej trzyma proporcje nic po nim nie widać że mam cukrzycę 😉 będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, bylam dzisiaj u diabetologa. Okazalo sie, ze  w szpitalu przyjmuje na oddziale. Wyniki dostalam od razu. Na czczo bylo super mialam 80, Ale po glukozie za wysoki 198 i Po 2 godzinach 158 i mam cukrzyce ciazowa. Po tych badaniach mialam rozmowe z lekarzem i po rozmowe szkolenie z diety i glukometru. Co tydzien bede miec rozmowe z lekarzem i co tydzien wysylac mam przez e Mail wyniki cukrow i moja rozpiske z moja dieta z dzienniczka. Jezeli wyniki sie nie poprawia Po diecie to czeka mnie insulina. Tez Pani Dr chce sprawdzac systematycznie obwod brzuszka u dziecka czy nie powieksza sie od mojej cukrzycy.  Mam nadzieje, ze dieta pomoze. Spedzilam w szpitalu prawie 5 godzin i jestem wykonczona. 

 

Myślę że dobra dieta i wszystko będzie dobrze jak tu dziewczyny piszą bo mają cukrzycę głowa do góry będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
31 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Kupiłam staniki z Lidla wzięłam 85D obecnie są za duże myślicie że jak będzie laktacja to jaki rozmiar się powiększą o jeden ? Obecnie mam C więc wzięłam większe.

Ponoć jeden stanik dobrze mieć dwa rozmiary większy na nawały.

Ja też na razie jeszcze te 85D mam trochę luźne mimo że to mój rozmiar, ale jeden 85E chyba i tak jeszcze kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Enigma91 Też tak sądzę że za dużo kurzu  się wtedy zbiera , że wygodniej jest bez, ale jak patrzę ile mam rzeczy to nie wiem gdzie to pochowam 😂 No ja uszyłam kocyk, kołderki będą na zimniejsze dni. 

@Agnieszka5g  hmm myślę że weź jeszcze jeden większy, ja właśnie błąd zrobiłam i za szybko kupiłam, ale tak jak enigma pisała skorzystam z nich trochę później jak już zacznę chudnąć po porodzie 😂

 

@Anka 32 wspólczuje, ale dasz radę, dla dziecka zawsze się da 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Enigma91 napisał:

Ponoć jeden stanik dobrze mieć dwa rozmiary większy na nawały.

Ja też na razie jeszcze te 85D mam trochę luźne mimo że to mój rozmiar, ale jeden 85E chyba i tak jeszcze kupię.

 

To może zostawię sobie te dwa D a najwyżej kupię przed samym porodem mniejszy jakby co.

W czym zamierzacie kąpać maluszki? Osobno płyn i osobno balsam? Czy lepiej np olejek z migdałów dodać do kąpieli i już nic nie dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja już dosyć mam 😭😭😭tego zdalnego 😞 , u młodszego mam problem i już mnie dobija wszystko ( syn ma mutyzm i nie mogą go nauczyciele zmuszać do mówienia a wstawiają mu nieobecność chociaż jest, albo 1 za pracę na lekcji 😡  )

 

Właśnie jestem na zebraniu online i robię obiad 😂

Edytowane przez ewon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

To może zostawię sobie te dwa D a najwyżej kupię przed samym porodem mniejszy jakby co.

W czym zamierzacie kąpać maluszki? Osobno płyn i osobno balsam? Czy lepiej np olejek z migdałów dodać do kąpieli i już nic nie dawać?

My będziemy myć w samej wodzie na początku. Mamy też olejek migdałowy ale to chce używać do masażu Shantala i jakby się pojawiła ciemieniucha 🙂

a później jakiś płyn taki 2w1 kropelkę do wody będziemy dodawać 🙂

balsamów i oliwek nie chce używać żeby skóra nauczyła się sama siebie chronić u maluszka, tylko buźkę będziemy smarować na spacerki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Klaudia91d napisał:

Hej dziewczyny,  a macie już koszule do porodu wybrana. Ja mam dwie do karmienia i takie duże ciążowe ale zastanawiam się jaka do porodu kupić. Jak już coś macie wyslecie linka ? 

Ja kupiłam ta na poród

https://allegro.pl/oferta/koszula-do-porodu-i-karmienia-1029-8717946473?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Bardzo dobra jakość materiału, ja jestem zadowolona. Napki też mocno trzymają bo z koszulami mamyginekolog gdzieś czytałam że zdarzało się dziewczynom że się rozpinaly w czasie porodu. Wzięłam tylko przód rozpinany, bo na zzo nie mam co liczyć u nas w szpitalu, więc tylko by mnie te napki na tyle gniotly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A my wróciliśmy że sklepu na razie bez zakupów 😁 okazało się że dzisiaj zeszła im ostatnia baza family fix ze sklepu i jutro ma być dostawa. Umówiliśmy się na czwartek na zakupy, bo dostawke też muszą nam ściągnąć z magazynu swojego, bo mają ostatnia sztukę i na sklepie nie było.

Także w czwartek będą zakupy i targowanie 😅

Mojego koloru już na przecenie nie było więc mąż wybrał fotelik czarny z białymi elementami przy główce 😉

Wróciliśmy do domu i zaczęłam się wahać czy nasz wybór jest dobry bo drugi fotelik na bazie family fix idzie tylko przodem założyć i czy nie wziąć Avionauta np. ale jednak mnie ten styropian na spodzie przeraża bo widziałam już kilka opinii że się kruszy jak się o coś niechcący zahaczy no i później sobie sprawdziłam jeszcze raz testy drugiego fotelika na bazie i maxi Cosi ma dalej ADAC 4, a Avionaut nie ma zrobionych testów dla drugiego fotelika, jest tylko dla nosidełka. Więc już wolę mieć testowany fotelik przodem do kierunku jazdy, niż bez testów tyłem.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja kupiłam ta na poród

https://allegro.pl/oferta/koszula-do-porodu-i-karmienia-1029-8717946473?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Bardzo dobra jakość materiału, ja jestem zadowolona. Napki też mocno trzymają bo z koszulami mamyginekolog gdzieś czytałam że zdarzało się dziewczynom że się rozpinaly w czasie porodu. Wzięłam tylko przód rozpinany, bo na zzo nie mam co liczyć u nas w szpitalu, więc tylko by mnie te napki na tyle gniotly.

Super zamówię dziękuje pięknie 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Enigma91 napisał:

A my wróciliśmy że sklepu na razie bez zakupów 😁 okazało się że dzisiaj zeszła im ostatnia baza family fix ze sklepu i jutro ma być dostawa. Umówiliśmy się na czwartek na zakupy, bo dostawke też muszą nam ściągnąć z magazynu swojego, bo mają ostatnia sztukę i na sklepie nie było.

Także w czwartek będą zakupy i targowanie 😅

Mojego koloru już na przecenie nie było więc mąż wybrał fotelik czarny z białymi elementami przy główce 😉

Wróciliśmy do domu i zaczęłam się wahać czy nasz wybór jest dobry bo drugi fotelik na bazie family fix idzie tylko przodem założyć i czy nie wziąć Avionauta np. ale jednak mnie ten styropian na spodzie przeraża bo widziałam już kilka opinii że się kruszy jak się o coś niechcący zahaczy no i później sobie sprawdziłam jeszcze raz testy drugiego fotelika na bazie i maxi Cosi ma dalej ADAC 4, a Avionaut nie ma zrobionych testów dla drugiego fotelika, jest tylko dla nosidełka. Więc już wolę mieć testowany fotelik przodem do kierunku jazdy, niż bez testów tyłem.

A tak z ciekawości w jakiej cenie baza i fotelik ? 😊mniej więcej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, Klaudia91d napisał:

A tak z ciekawości w jakiej cenie baza i fotelik ? 😊mniej więcej ? 

My wybraliśmy Maxi Cosi cabriofix i bazę family fix. Aktualnie w naszym sklepie w mieście na wybrane kolory jest mega przecena więc fotelik 382zl, a baza też jest teraz w promocji za 500zl 🙂 wiec oszczędzamy na promocjach samych już jakieś 500zl, a jeszcze chcemy coś na dostawke wytargować 😉

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Enigma91 napisał:

My wybraliśmy Maxi Cosi cabriofix i bazę family fix. Aktualnie w naszym sklepie w mieście na wybrane kolory jest mega przecena więc fotelik 382zl, a baza też jest teraz w promocji za 500zl 🙂 wiec oszczędzamy na promocjach samych już jakieś 500zl, a jeszcze chcemy coś na dostawke wytargować 😉

No to cena super 😊 ja właśnie się powoli wybieram pooglądać i z cenami się zapoznać. A wózek już masz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Klaudia91d napisał:

No to cena super 😊 ja właśnie się powoli wybieram pooglądać i z cenami się zapoznać. A wózek już masz ? 

Wózek kupiliśmy uzywany Benetto Bresso premium line na gwarancji do marca 2022 🙂 trafił nam się za 1400zl 🙂

@Agnieszka fajnie tak chyba sama skorupka 1000 ponad 😉 ja się dalej do używanych fotelików nie mogę przekonać chyba że ktoś ze znajomych by miał i znała bym jego historię. Cybex dla mnie strasznie ciężki, ale piękne są 😉 Co prawda mieszkamy w domku więc daleko nosić nie muszę ale jak dostałam maxi Cosi dzisiaj do ręki w sklepie to już jakas waga była, a jak mi Pan podał wyższe modele i cybexa to nie wyobrażam sobie tego nosić jak dojdzie jeszcze 10kg dziecka. 

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki ja od 4.30 nie śpię , od kilku dni tak się budzę i godzinę lub dwie wiercę się i nie mogę zasnąć 🥲 nic mnie nie boli, czuje się dobrze, widocznie organizm się przygotowuje do pobudek 😊 wózki obejrzałam sobie na necie fajne, mi tez podobają się cybex ale jeszcze nie byłam na żywo oglądać wiec nie wiem co tam mi w oko wpadnie. Może w sob mojego wyciągnę na zakupki i oglądanie. 😊 ja mieszkam na 2 pietrze bez windy ale mam garaż na dole i plan jest taki, ze tam będę zostawiać wózek 🤷‍♂️ Dobrze żeby nie był jakiś ciężki. Ja tez do fotelików nie mogę używanych się przekonać. Dużo moich znajomych jednak kupowało uzywane foteliki i jest git. Z tego pierwszego fotelika to tak szybko dziecko wyrasta, ze nie idzie się obejrzęc a już trzeba inny 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Hej dziewczynki ja od 4.30 nie śpię , od kilku dni tak się budzę i godzinę lub dwie wiercę się i nie mogę zasnąć 🥲 nic mnie nie boli, czuje się dobrze, widocznie organizm się przygotowuje do pobudek 😊 wózki obejrzałam sobie na necie fajne, mi tez podobają się cybex ale jeszcze nie byłam na żywo oglądać wiec nie wiem co tam mi w oko wpadnie. Może w sob mojego wyciągnę na zakupki i oglądanie. 😊 ja mieszkam na 2 pietrze bez windy ale mam garaż na dole i plan jest taki, ze tam będę zostawiać wózek 🤷‍♂️ Dobrze żeby nie był jakiś ciężki. Ja tez do fotelików nie mogę używanych się przekonać. Dużo moich znajomych jednak kupowało uzywane foteliki i jest git. Z tego pierwszego fotelika to tak szybko dziecko wyrasta, ze nie idzie się obejrzęc a już trzeba inny 😉 

Oba pierwsze foteliki sa na około rok-poltorej niestety, bo kolejny jest do 36kg lub około metra więc też raptem max 3- latka się wsadzi i później zmiana. Dlatego kupujemy z jedną bazą na oba foteliki.

Tylko czas dla mnie tu nie ma różnicy, bo przez rok też może być jakaś stłuczka autem, a żeby coś działało inaczej wystarczy nie musi byc jakaś widoczna okiem zmiana w foteliku. Chociaż maxi Cosi na dożywotnie gwarancję i wymienia foteliki przy każdej stłuczce więc niby bezpieczniej, ale też pytanie czy ktoś małe wgniecenie auta uznał za wypadek i oddał fotelik do wymiany, czy uznal że nic się nie stało przecież.

Chcemy też żeby do teściowej i moich rodziców później w razie czego pasował a drugi fotelik jest tylko na bazę montowany więc nie ryzykujemy z jakimi obrotowymi, bo teściowa ma np w planie zmianę auta niedługo, mój tato znając życie też pewnie zaraz zmieni bo zmienia często, a maxi cosi pasuje do większości aut. Później boje się że byłby problem jakby trzeba gdzieś jechać innym autem że fotelik nie wpina się i dziecko nie ma jak jechać.

Ja też się od kilku dni budzę w nocy 😁 i o dziwo nie przez pęcherz jeszcze. Najgorsze że jestem wyspana w nocy jak się przebudze, ledwo mogę znów zasnąć, a jak później budzik męża zadzwoni do pracy to przysypiam nie wiem kiedy 😅

Super że macie ten garaż to nie będziesz musiała przynajmniej nosic całego wózka co chwilę 🙂 ale i tak faktycznie lepiej szukać coś mniejszego i lekkiego jak mieszkacie w mieście i na 2 piętrze 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Enigma91 to nie dobrze, zgłoś na wizycie. Mnie strasznie nogi rwą, budzę się i szuram nimi 😞 wiercę się wtedy strasznie, też jak wycinałam wczoraj materiałtez ten sam ból 😞

   

moja szwagierka będzie miała wózek bebettodla dziewczynki na sprzedaż, używała nie cały rok, ja gdyby nie to że dla mnie za ciężki to wziełabym. Gdyby któraś chciała 😉

 

 

received_3707376675984112.jpeg

received_2866541910255731.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...