Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Właśnie przyszedł mój segregator pediatryczny od mamaginekolog fajna sprawa!

 

IMG_20210319_110953.jpg

Ja mam caizowy i pediatryczny też będę kupować. Jestem słaba w dokumentacjach więc to mi mega pomaga 🙂 ale na razie nie kupuje jest dalej na liście prezentowej jak ktoś coś tańszego będzie chciał kupić 😉

Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Ewon fajny wozeczek.

Jak to jest z cesarka?  Chyba bede miala. Musi byc skracajaca sie szyjka lub skurcze? Ja mam Termin w29.03 w szpitalu i Tam mnie poinformuja czy bede miec na 100 % cesarke. Robi sie ja zazwyczaj szybciej? Ja dostalam Info od diabetologa, ze 10 dni szybciej, ale moze to przez cukrzyce...

Raczej na cesarkę zawsze umawiają chociach chwilę przed terminem żeby się nie zaczęło samo jak są wskazania i umawia się na termin. Chociaz dla dziecka i dla mamy jeżeli chce później próbować SN lepiej by było cesarkę przejść na gorąco jak się znacznie już poród, ale nie zawsze można ryzykować zaczęcie.

42 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

@ewon bardzo ładny wózek widzę że kolorystyka podobna jak wszyscy albo ciemny albo szary 👍

Co do cesarki @Anka 32 nie pomogę bo ja czekam na poród sn

Bo to uniwersalne kolory każde dodatki później pasują 🙂

mi dzisiaj wysłali ręczniczek z goferka i grzechotkę muslinowa zamówiłam w Przytulmisie bo była przecena na urodziny marki i jeszcze kocyk gratis ❤️ a chorowałam od dawna na ich ręcznik liska 🦊

ja się zbieram na badania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja mam caizowy i pediatryczny też będę kupować. Jestem słaba w dokumentacjach więc to mi mega pomaga 🙂 ale na razie nie kupuje jest dalej na liście prezentowej jak ktoś coś tańszego będzie chciał kupić 😉

Raczej na cesarkę zawsze umawiają chociach chwilę przed terminem żeby się nie zaczęło samo jak są wskazania i umawia się na termin. Chociaz dla dziecka i dla mamy jeżeli chce później próbować SN lepiej by było cesarkę przejść na gorąco jak się znacznie już poród, ale nie zawsze można ryzykować zaczęcie.

Bo to uniwersalne kolory każde dodatki później pasują 🙂

mi dzisiaj wysłali ręczniczek z goferka i grzechotkę muslinowa zamówiłam w Przytulmisie bo była przecena na urodziny marki i jeszcze kocyk gratis ❤️ a chorowałam od dawna na ich ręcznik liska 🦊

ja się zbieram na badania 🙂

 

Czekamy na wieści czy już rodzisz 👍🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zakapturzona napisał:

Witamy się!! Mam na imię Antonina, dla rodzinki i znajomych Antosia lub  Tosia ❤ moja dzielna mama urodziła mnie 19 marca o godz. 6.30, ważę 2700 g. i mierzę 52 cm. Witajcie Ciocie ❤❤

20210319_140755.jpg

 

Gratulacje!!! 😃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, zakapturzona napisał:

Witamy się!! Mam na imię Antonina, dla rodzinki i znajomych Antosia lub  Tosia ❤ moja dzielna mama urodziła mnie 19 marca o godz. 6.30, ważę 2700 g. i mierzę 52 cm. Witajcie Ciocie ❤❤

20210319_140755.jpg

 

Super gratulację moja droga 🥰🎉 tak sie cieszę 😘 

Cudne wieści w piątek. Jak się czujesz? Miałaś CC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, zakapturzona napisał:

Witamy się!! Mam na imię Antonina, dla rodzinki i znajomych Antosia lub  Tosia ❤ moja dzielna mama urodziła mnie 19 marca o godz. 6.30, ważę 2700 g. i mierzę 52 cm. Witajcie Ciocie ❤❤

20210319_140755.jpg

Witamy Skarbie na świecie !! Ogromnie cieszę się !! 🥰 jesteś śliczna ! Gratulacje dla Ciebie i mamusi, wykonałyście kawał wspaniałej roboty. Pierwsze kochane serduszko w gronie kwietniowych cioteczek ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

 

Czekamy na wieści czy już rodzisz 👍🤪

Niestety nie zapowiada się. Szpital powiedział mojej lekarce że mam się stawić tydzień przed terminem z USG, czyli mam czas do 29.03. ostatni tydzień w domu i zaczynamy przygodę ze szpitalem 🙈 niby odkąd zdiagnozowano cukrzycę to o tym widziałam że pewnie tak będzie, a jednak jak już to jest prawie pewne to informacja jak obuchem w glowe bym dostała 😔

W poniedziałek i piątek jeszcze KTG. W piątek ostatnia wizyta z lekarka, jak mówi wątpi żeby coś ruszyło w ten tydzień, więc wizyta żeby mnie przytuliła i życzyła szczęścia.

Co do wywołania ona nie chce, ale od 29.03 to już szpital będzie o mnie decydować, a jakoś watpie żeby teraz jak mają coraz więcej oddziałów covidowych ktoś miał ochotę mnie tam trzymać do rozwiązania. Zakładam że najpóźniej 30.03 załadują balonik i ruszy oxy 🙊

1 godzinę temu, zakapturzona napisał:

Witamy się!! Mam na imię Antonina, dla rodzinki i znajomych Antosia lub  Tosia ❤ moja dzielna mama urodziła mnie 19 marca o godz. 6.30, ważę 2700 g. i mierzę 52 cm. Witajcie Ciocie ❤❤

20210319_140755.jpg

Część Słoneczko ❤️ ale Ci zazdroszczę że już po 🙂 zawsze chciałam żeby moja córeczka miała na imię Tosia 🙂 10/10? Jak się czujecie? Jak poród? Poszło sn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Ewon fajny wozeczek.

Jak to jest z cesarka?  Chyba bede miala. Musi byc skracajaca sie szyjka lub skurcze? Ja mam Termin w29.03 w szpitalu i Tam mnie poinformuja czy bede miec na 100 % cesarke. Robi sie ja zazwyczaj szybciej? Ja dostalam Info od diabetologa, ze 10 dni szybciej, ale moze to przez cukrzyce...

Aniu wszystko zależy od szpitala, u mnie robią 38-39tydz  ( bo ja już będę miała 3 cesarkę)  .  Czytałam na mojej drugiej grupie że tam dziewczyny mają w 37tyg   przy cukrzycy.  

Wszystko zalezy od sytuacji jezeli nie ma nawet żadnych oznak porodu a masz skierowanie to i tak dzwonisz albo idziesz do szpitala i się umawiasz na termin. Jeżeli są skurcze czy odchodzą wody to trzeba od razu do szpitala jechać. 

Ja też 29.03 będę dzwoniła do szpitala, jak już dostanę skierowanie od mojego gin. 

 

No chyba że młoda inaczej zdecyduje to pojadę wczesniej. 

Od 15 przez dwie godziny tak mnie ciągnęło krocze że to był szok. I były też skurcze lekki Aż mnie wyginalo. Narazie się uspokoiło, ale jak wieczorem będzie powtórka to pojadę to spardzic na ip..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
42 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

@Enigma91 a czemu tak stwierdziła że nic się nie zapowiada? Jak szyjka ? Dziecko nisko jak u mnie? Ile waży?Trochę dziwi mnie to że przy cukrzycy oni tylko tydzień wcześniej każą co się stawić a nie 2 tyg. 

2tyg wcześniej u nas szpital chce żeby się stawić jeżeli cukrzyca była przed ciążą już, jak tylko ciążowa to tydzień przed. Generalnie nic w tym dziwnego bo cukrzyca ciążowa jeżeli wszystko jest ok nie jest wskazaniem do rozwiązania ciąży przed terminem. 

Szyjka się dalej skraca i już miękka ale dalej zamknięta, centralizuje się ujście, ale przednia część dalej "pływająca". Mały już nisko ale dalej nie w kanale. Na ktg wciąż brak skurczy.

Waga ok 3300 +/- 500g

Jeżeli chodzi o termin to u mnie biorą z USG. Nasz szpital przyjmuje że jak jest mniej jak 7dni różnicy to zgodnie z OM, a jak więcej to tak jak pierwsze badanie USG prenatalnego. U mnie jest różnicy 11dni dlatego zgodnie z USG na 4.04. termin i tydzień wcześniej mam się stawić.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zakapturzona napisał:

Witamy się!! Mam na imię Antonina, dla rodzinki i znajomych Antosia lub  Tosia ❤ moja dzielna mama urodziła mnie 19 marca o godz. 6.30, ważę 2700 g. i mierzę 52 cm. Witajcie Ciocie ❤❤

20210319_140755.jpg

Gratulacje! Cudowne wieści , bardzo się cieszę i zarazem mega zazdroszczę, ze już masz to za sobą. Daj znać jak się czujesz 😍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, zakapturzona napisał:

Witamy się!! Mam na imię Antonina, dla rodzinki i znajomych Antosia lub  Tosia ❤ moja dzielna mama urodziła mnie 19 marca o godz. 6.30, ważę 2700 g. i mierzę 52 cm. Witajcie Ciocie ❤❤

20210319_140755.jpg

Serdeczne gratulacje 💞😍 Jaka sliczna ❤️ Jak sie czujesz ? Mialas porod silami natury czy moze cesarke? Zycze Wam wszystkiego dobrego i zdroweczka 💞 Malenka jest slodka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

Aniu wszystko zależy od szpitala, u mnie robią 38-39tydz  ( bo ja już będę miała 3 cesarkę)  .  Czytałam na mojej drugiej grupie że tam dziewczyny mają w 37tyg   przy cukrzycy.  

Wszystko zalezy od sytuacji jezeli nie ma nawet żadnych oznak porodu a masz skierowanie to i tak dzwonisz albo idziesz do szpitala i się umawiasz na termin. Jeżeli są skurcze czy odchodzą wody to trzeba od razu do szpitala jechać. 

Ja też 29.03 będę dzwoniła do szpitala, jak już dostanę skierowanie od mojego gin. 

 

No chyba że młoda inaczej zdecyduje to pojadę wczesniej. 

Od 15 przez dwie godziny tak mnie ciągnęło krocze że to był szok. I były też skurcze lekki Aż mnie wyginalo. Narazie się uspokoiło, ale jak wieczorem będzie powtórka to pojadę to spardzic na ip..

No wlasnie cos moja pania diabetolog wspominala ze moze za 2 tygodnie bede miec cesarke bo teraz jestem w 35 🙃😀😍 Tak szybko nie moge w to uwierzyc. Jestem bardzo ciekawa co mi w szpitalu powiedza. To wszystko od noch zalezy. Teraz juz tylko do 29.03 czekam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@zakapturzona  Gratulacje mamusiu  ,jesteś na prawdę dzielna 😘 🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊  Tosiu witaj po tej stronie brzucha 😘😘😘  piękna dziewczynka i piękne imię 😘😘   dużo zdrówka dla Was kochane 😊☺  a przypomnij mi kochana który tydzień . 

 

 

Na grupie na fb kolejne dwie rozpakowane 🙈 w sumie już 10dziewczyn . Szok i wszystkie przed czasem. ( teraz dwie 37tydz) 

 

@Enigma91 to życzę ci aby szybko zdecydowali się i działali 🙂 najgorsze, właśnie jest to jak raz mówią tak a raz tak 😞

To chyba na prawdę zależy od szpitala, bo dziewczyny na grupie mają ciążową cukrzycę i  będą miały rozwiązanie w 37tyg .   

 

Ja dzisiaj od 15 do 17 mnie tak krocze bolało i skurcze miałam że ani stać ani chodzić ani siedzieć 😞 aż mnie wyginało ( nawet chlopaki pytali się co się dzieje) ,  wzięłam prysznic i  leżę i jak narazie nic nie czuje, ale już dwa razy 🚽 był  . Mam nadzieję że to przepowiadające i nic nie ruszy w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Anka 32 napisał:

No wlasnie cos moja pania diabetolog wspominala ze moze za 2 tygodnie bede miec cesarke bo teraz jestem w 35 🙃😀😍 Tak szybko nie moge w to uwierzyc. Jestem bardzo ciekawa co mi w szpitalu powiedza. To wszystko od noch zalezy. Teraz juz tylko do 29.03 czekam. 😀

No to tak jak ja 29.03 idę do gin po skierowanie już 😁😁 , no chyba że dalej dzisiaj coś będzie się działo i będę musiała podjechać na ip  sprawdzić co jest 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, Anka 32 napisał:

No wlasnie cos moja pania diabetolog wspominala ze moze za 2 tygodnie bede miec cesarke bo teraz jestem w 35 🙃😀😍 Tak szybko nie moge w to uwierzyc. Jestem bardzo ciekawa co mi w szpitalu powiedza. To wszystko od noch zalezy. Teraz juz tylko do 29.03 czekam. 😀

To czekamy razem na ten 29.03 🙈 ja mam nadzieję że nie doczekam. Nie chcę oksy.

23 minuty temu, ewon napisał:

@zakapturzona  Gratulacje mamusiu  ,jesteś na prawdę dzielna 😘 🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊  Tosiu witaj po tej stronie brzucha 😘😘😘  piękna dziewczynka i piękne imię 😘😘   dużo zdrówka dla Was kochane 😊☺  a przypomnij mi kochana który tydzień . 

 

 

Na grupie na fb kolejne dwie rozpakowane 🙈 w sumie już 10dziewczyn . Szok i wszystkie przed czasem. ( teraz dwie 37tydz) 

 

@Enigma91 to życzę ci aby szybko zdecydowali się i działali 🙂 najgorsze, właśnie jest to jak raz mówią tak a raz tak 😞

To chyba na prawdę zależy od szpitala, bo dziewczyny na grupie mają ciążową cukrzycę i  będą miały rozwiązanie w 37tyg .   

 

Ja dzisiaj od 15 do 17 mnie tak krocze bolało i skurcze miałam że ani stać ani chodzić ani siedzieć 😞 aż mnie wyginało ( nawet chlopaki pytali się co się dzieje) ,  wzięłam prysznic i  leżę i jak narazie nic nie czuje, ale już dwa razy 🚽 był  . Mam nadzieję że to przepowiadające i nic nie ruszy w nocy. 

Ja mam nadzieję że nie będą musieli się decydować jestem pewna na 99% że 29.03 rusza już z balonikiem bo teraz chca jak najszybciej się pozbyć z oddziału wszystkich.

Zycz mi lepiej żebym nie musiała do tego 29.03 czekać, bo oksy bez znieczulenia trochę mnie przeraża 🙈 może chociaż TENS coś pomoże jeżeli będę miała założony od początku

20 minut temu, ewon napisał:

No to tak jak ja 29.03 idę do gin po skierowanie już 😁😁 , no chyba że dalej dzisiaj coś będzie się działo i będę musiała podjechać na ip  sprawdzić co jest 

 

No to czekamy we trójkę na 29.03 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Ale macie dobrze ja to muszę czekać do terminu 04.04.  chyba że się znacznie samo.

27 marca mam urodziny może mały zrobi mi prezent 🥰

Ja tylko 29.03 mam wizytę i wtedy się dowiem kiedy cc ; a mówią raz 01.04 a raz 06.04 .  Ja już młodej też gadałam żeby 27.03 wyszła bo to urodziny męża 😂

 

@Enigma91 to życzę Ci abyś wcześniej się rozpakowała 😁😁😁  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zakapturzona napisał:

Witamy się!! Mam na imię Antonina, dla rodzinki i znajomych Antosia lub  Tosia ❤ moja dzielna mama urodziła mnie 19 marca o godz. 6.30, ważę 2700 g. i mierzę 52 cm. Witajcie Ciocie ❤❤

20210319_140755.jpg

Ale cudownie 😍 Gratulujemy Kochana ❤️ dzielne dziewczyny! 💖

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Ale macie dobrze ja to muszę czekać do terminu 04.04.  chyba że się znacznie samo.

27 marca mam urodziny może mały zrobi mi prezent 🥰

A Ty się w terminie masz stawić jakby co? Czy po terminie dalej czekasz? Bo u Ciebie chyba wszytko ok nie?

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ciocie Kochane! Antosia urodziła się w 36 tc +4 także jest traktowana jako wcześniaczek, robią jej cały czas badania, sprawdzają parametry ale wszystko póki co jest w porządku. Przyszła na świat siłami natury ❤  10/10 pkt w skali Apgar, mamusia trochę obolała bo krocze pocięte i szyte ale uprzejme Panie położne zabrały mi ją na noc żebym się zregenerowała i wyspała bo od wtorku spałam może max 5 h. 😐  także korzystam i uciekam do spania ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
16 minut temu, Enigma91 napisał:

A Ty się w terminie masz stawić jakby co? Czy po terminie dalej czekasz? Bo u Ciebie chyba wszytko ok nie?

 

Dr powiedziała że jak nie urodzę to 10 dni po terminie czyli 14.04 do szpitala jechać . tak u mnie wszystko ok więc pozostaje tylko czekać.

Mam wizytę 1 i 8 u dr więc się okaże.

6 minut temu, zakapturzona napisał:

Ciocie Kochane! Antosia urodziła się w 36 tc +4 także jest traktowana jako wcześniaczek, robią jej cały czas badania, sprawdzają parametry ale wszystko póki co jest w porządku. Przyszła na świat siłami natury ❤  10/10 pkt w skali Apgar, mamusia trochę obolała bo krocze pocięte i szyte ale uprzejme Panie położne zabrały mi ją na noc żebym się zregenerowała i wyspała bo od wtorku spałam może max 5 h. 😐  także korzystam i uciekam do spania ❤

 

Śpij spokojnie już terez możesz 👍

O to szybko urodziłaś przypomnij mi co było przyczyną tak szybszego porodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, zakapturzona napisał:

Ciocie Kochane! Antosia urodziła się w 36 tc +4 także jest traktowana jako wcześniaczek, robią jej cały czas badania, sprawdzają parametry ale wszystko póki co jest w porządku. Przyszła na świat siłami natury ❤  10/10 pkt w skali Apgar, mamusia trochę obolała bo krocze pocięte i szyte ale uprzejme Panie położne zabrały mi ją na noc żebym się zregenerowała i wyspała bo od wtorku spałam może max 5 h. 😐  także korzystam i uciekam do spania ❤

Pięknie wszytko będzie dobrze, niedługo na pewno Was wypuszczą 🙂

44 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

Dr powiedziała że jak nie urodzę to 10 dni po terminie czyli 14.04 do szpitala jechać . tak u mnie wszystko ok więc pozostaje tylko czekać.

Mam wizytę 1 i 8 u dr więc się okaże.

 

Śpij spokojnie już terez możesz 👍

O to szybko urodziłaś przypomnij mi co było przyczyną tak szybszego porodu?

No tak to u Ciebie normlanym tokiem, przynajmniej masz czas na normalne rozwiązanie. U nas słabo bo nam odbierają czas, no ale co poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Ale macie dobrze ja to muszę czekać do terminu 04.04.  chyba że się znacznie samo.

27 marca mam urodziny może mały zrobi mi prezent 🥰

Do 4.04 już tak niedaleko 😊 ja mam urodzinki tego dnia , to super dzień. Tu większości z nas lekarze mówią , ze będą wywoływać nam mi niby tez przez ciśnienie, mam skoki i ciagle na granicy.   Myśle, ze dla dzidziusia lepiej żeby wszystko zaczęło się naturalnie, swoim tokiem bez oxy i innych sposobów wywoływania.  Mam nadzieje, ze poprostu mała sama wcześniej przed wywołaniem postanowi wyjsc i zycze żeby i Tobie zrobiła prezent na urodzinki. Może dogadaj się jakoś z nią 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...