Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
50 minut temu, Agnieszka5g napisał:

 

Witam w klubie!🥰

Screenshot_2021-03-21-21-15-35-802_com.hp.pregnancy.lite.jpg

No u mnie w sumie 7 🙊 jestem ciekawa jak wyjdzie jutro ktg. Na to że ruszy samo w te 7 dni nie liczę, ale mam nadzieję że chociaż jakieś minimalne rozwarcie się zrobi i szyjka się skróci przez ten czas żeby nie wywoływali od zera już tylko przyśpieszyli po prostu 🙂 jakos takie wywoływanie na zimno całkiem mnie przeraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny to juz blisko !! Ja mam jeszcze trochę a czuję jakby tuż tuż. W nocy budzą mnie bóle w dole brzucha i spięcia+ krzyżowe prawie całą dobę. Od nocy z sob na niedz obudził mnie ból jakby w prawym boku macicy i boli do teraz prawie cały czas, a przy twardnieniach to juz wgl jakby tam cos pękło 😞  i na prawym bokubjak leze to tez.

tak bardzo marzyłam o dzidziusiu, parę dobrych lat .. a teraz mam serdecznie dość bycia w ciąży, ciągle coś. Mimo to juz wiem że bede chcieć więcej ale zdecydowanie nie lubię byc w ciąży. Tez macie takie odczucia ? Zazdroszczę kobietom które przechodzą bez dolegliwości, jedyne co mnie ominęło to zgaga a tak to wszystko co mogło byc 🤷‍♀️
dobrego kolejnego tygodnia kochane ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Cześć dziewczynki 

Wczoraj byliśmy sobie troszkę na działeczce, tyle świeżego powietrza , że spałam jak zabita 😁🤪 oczywiście o stałych godzinach było wc ale nie przeszkadza mi już to wstawanie. Wczoraj trochę autem pojezdzilam aby na nowo się do niego przyzwyczaić trochę ciężko z tym bebzonem było, ale muszę trochę pojeździć. 

Zaraz wstaje i jak zawsze z pieskiem i śniadanko a później sprzątanie. 

Niestety prania nie mogę zrobić 😞 moja pralka zdechła na amen 😞  . 

 

 

@Enigma91 @Agnieszka5g  brawo dziewczyny już jesteście na ostatnim zakręcie 😉   ja w środę kończę 37tydz . Jestem ciekawa czy wytrwamy do cc i kiedy w końcu ona będzie czy przed czy po świętach. Ale już w przyszły poniedziałek się dowiem 😁 

 

@Kamilabe współczuję  , no niestety każda ciąża inna, jedną się dobrze przechodzi albo źle i następne różnie. Trzymaj się kochana już nie długo koniec męki 😁   weź nospe kąpiel, jak nie pomoże to pojedź na ip , sprawdza i jak coś dadzą ci w kroplowce coś i na pewno będzie lepiej 🤗🤗🤗

 

Również życzę wam miłego poniedziałku 🙂

Edytowane przez ewon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, ja szykuje sie do ginekologa. Budze sie w nocy jak musze do toalety. Od soboty nie biore magnezu i brzuch jest bardziej twardy i napiety tez czesciej skurcze dostaje. Jestem ciekawa jak ktg wyjdzie. Tez wstajecie tak wczesnie Jak ja? Ja wstalam dzisiaj o 6.30 wzielam leki na tarczyce pozniej insuline i o 7.30 pierwsze sniadanie. Przed wizyta musze jeszcze 2 sniadanie zjesc bo pierwsze jest takie male ze wzgledu na cukier. Juz za pare tygodni zniknie problem z cukrzyca 🎉🎉   i bedzie 🍰🤭

 

Enigma  i Agnieszka teraz to w kazdej chwili moze sie akcja zaczac. 💞❤️

 

Kamilabe damy rade jeszcze troszke 😃🙃 Ja tez marzylam bardzo wiele lat o dziecku, Ale z ciaza nie jest latwo. Jeszcze od 28 tc ta cukrzyca sie przypaletala... No tak Ale juz z mezem nastepna ciaze planujemy 😃. Zarodki w invicta czekaja 😍 a ja w tym roku 34 wiec planowac trzeba 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, ja szykuje sie do ginekologa. Budze sie w nocy jak musze do toalety. Od soboty nie biore magnezu i brzuch jest bardziej twardy i napiety tez czesciej skurcze dostaje. Jestem ciekawa jak ktg wyjdzie. Tez wstajecie tak wczesnie Jak ja? Ja wstalam dzisiaj o 6.30 wzielam leki na tarczyce pozniej insuline i o 7.30 pierwsze sniadanie. Przed wizyta musze jeszcze 2 sniadanie zjesc bo pierwsze jest takie male ze wzgledu na cukier. Juz za pare tygodni zniknie problem z cukrzyca 🎉🎉   i bedzie 🍰🤭

 

Enigma  i Agnieszka teraz to w kazdej chwili moze sie akcja zaczac. 💞❤️

 

Kamilabe damy rade jeszcze troszke 😃🙃 Ja tez marzylam bardzo wiele lat o dziecku, Ale z ciaza nie jest latwo. Jeszcze od 28 tc ta cukrzyca sie przypaletala... No tak Ale juz z mezem nastepna ciaze planujemy 😃. Zarodki w invicta czekaja 😍 a ja w tym roku 34 wiec planowac trzeba 😉

Hejo, ja tak samo nie śpię od 6.30, już po śniadanku i oglądam jakieś głupotki w tv. Szykuje się i może powoli pójdę na spacer koło domku żeby się dotlenić. Chociaż jak chodzę łapią mnie skurcze aż zginam się w pół a to koniec 34 tyg, nie wiem czy nie za szybko. Dopiero w piątek wizyta to zobaczymy co tam się dzieje🙂 biorę magnez ale został mi przepisany na szybkie tętno niby miał pomoc. Ja szybko zasypiam wczoraj już około 20 leżałam w łóżku a w dzień nic nie robiłam, poprostu padam. Mam taka zgagę ze pali mnie klatka piersiowa i całe plecy już mam dość , mecze się bardzo zwłaszcza wieczorami ale w dzień tez. Trzymam kciuki za dzisiejsza wizytę ja fizycznie czuje się kiepsko w ciąży ale to jest super czas duchowo. Mówiłam wczoraj mężowi ze chciałabym jeszcze raz być w ciąży 😀 u nas jeden zarodek czeka i tez chciałabym po niego szybko wrócić 🥰 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny u mnie też jeden zarodek czeka w Invikcie więc chciałabym do roku od urodzenia być w drugiej ciąży żeby nie wracać do pracy  ale czy się uda zobaczymy , mam za tydzień 32 lata więc nie ma na co czekać.

A co do porodu to niby blisko ale nie odczuwam jakoś skurczy szczególnie nie wiem czy to dobry znak o akcja się zacznie sama czy jednak przenoszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Dziewczyny u mnie też jeden zarodek czeka w Invikcie więc chciałabym do roku od urodzenia być w drugiej ciąży żeby nie wracać do pracy  ale czy się uda zobaczymy , mam za tydzień 32 lata więc nie ma na co czekać.

A co do porodu to niby blisko ale nie odczuwam jakoś skurczy szczególnie nie wiem czy to dobry znak o akcja się zacznie sama czy jednak przenoszę?

A orientowalas się może jaki czas w klinice każą czekać na kolejny transfer po urodzeniu ? Ja mam taki sam plan, nie chce wracać do pracy ale czy się uda 🤔🙂 transfer to już sama przyjemność dobrze , ze stymulacja nas ominie to chyba najmniej fajna cześć procedury🤣 Ja 4.04 mam 30 😱 ale nie organizuje imprezy , trochę ta korona zaczyna mnie przerażać i nie mam siły na gościnę. Będę się męczyć odbije na 40 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Klaudia91d napisał:

A orientowalas się może jaki czas w klinice każą czekać na kolejny transfer po urodzeniu ? Ja mam taki sam plan, nie chce wracać do pracy ale czy się uda 🤔🙂 transfer to już sama przyjemność dobrze , ze stymulacja nas ominie to chyba najmniej fajna cześć procedury🤣 Ja 4.04 mam 30 😱 ale nie organizuje imprezy , trochę ta korona zaczyna mnie przerażać i nie mam siły na gościnę. Będę się męczyć odbije na 40 🤣

 

Nie nie pytałam to chyba zależy jak szybko się zregeneruje organizm czy np sn czy CC to chyba zależne jest od organizmu bo każda inaczej dochodzi do siebie.

Ja też nie robię urodzin ale pewnie najbliższą rodzina przyjedzie na kawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

Nie nie pytałam to chyba zależy jak szybko się zregeneruje organizm czy np sn czy CC to chyba zależne jest od organizmu bo każda inaczej dochodzi do siebie.

Ja też nie robię urodzin ale pewnie najbliższą rodzina przyjedzie na kawe

U mnie urodziny wychodzą w śniadanie wielkanocne wiec będą tylko rodzice 🥰 myślałam zeby zrobić dla znajomych tydzień przed lub po ale nie mam siły szykować 😊 nie mogę doczekać się tortu, poprosiłam męża żeby zamówił śmietanowy z truskawkami 🍓🍓🍓🍓 i już marze o nim 😊 ahh te ciążowe zachcianki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

O to urodzinki zaraz macie 🙂 super 🙂

Pewnie dziewczyny jak dostanie zielone światło to korzystajcie z Waszych zarodków 🙂

po cc mówią że najbezpieczniej 2 lata odczekać, ale tak na prawdę wszystko zależy od organizmu i stanu blizny. Sporo dziewczyn ma rok po.  

 

Dzwoniłam do szpitala, mówią zeby za dużo nie brać rzeczy , że po cc 2 doby i do domciu.  I już mogę w piątek dzwonić się umawiać bez skierowania, ale w sumie w poniedziałek będę miała już skierowanie to zadzwonie. Mówiła Pani że zależy od lekarza który akurat będzie na dyżurze, bo może mi kazać przyjechać w 38tyg . Czyli za tydzień. Także 29.03 się dowiem dokładnej daty 😁  ostatni tydzień nie pewności 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewon napisał:

O to urodzinki zaraz macie 🙂 super 🙂

Pewnie dziewczyny jak dostanie zielone światło to korzystajcie z Waszych zarodków 🙂

po cc mówią że najbezpieczniej 2 lata odczekać, ale tak na prawdę wszystko zależy od organizmu i stanu blizny. Sporo dziewczyn ma rok po.  

 

Dzwoniłam do szpitala, mówią zeby za dużo nie brać rzeczy , że po cc 2 doby i do domciu.  I już mogę w piątek dzwonić się umawiać bez skierowania, ale w sumie w poniedziałek będę miała już skierowanie to zadzwonie. Mówiła Pani że zależy od lekarza który akurat będzie na dyżurze, bo może mi kazać przyjechać w 38tyg . Czyli za tydzień. Także 29.03 się dowiem dokładnej daty 😁  ostatni tydzień nie pewności 🤨

Aaaaaa to już tak blisko 😱 fajnie, ze wiesz ze cesareczka, jedziesz na umówiony dzień gotowa rach ciach i po sprawie 😊 może urodzisz i na święta będziesz w domu z dzidziusiem ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, ewon napisał:

O to urodzinki zaraz macie 🙂 super 🙂

Pewnie dziewczyny jak dostanie zielone światło to korzystajcie z Waszych zarodków 🙂

po cc mówią że najbezpieczniej 2 lata odczekać, ale tak na prawdę wszystko zależy od organizmu i stanu blizny. Sporo dziewczyn ma rok po.  

 

Dzwoniłam do szpitala, mówią zeby za dużo nie brać rzeczy , że po cc 2 doby i do domciu.  I już mogę w piątek dzwonić się umawiać bez skierowania, ale w sumie w poniedziałek będę miała już skierowanie to zadzwonie. Mówiła Pani że zależy od lekarza który akurat będzie na dyżurze, bo może mi kazać przyjechać w 38tyg . Czyli za tydzień. Także 29.03 się dowiem dokładnej daty 😁  ostatni tydzień nie pewności 🤨

 

Super będziesz na święta rozpakowana ❤️🥰

Mnie chyba znowu coś łapie w sensie na dole rodzice trochę chorzy męża gardło boli a mnie trochę głowa i gardło kurde nie mogę być teraz chora 😩 już zaaplikowalam sobie Wit c 100 tabletkę na gardło i muszę zrobić sobie herbatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Klaudia91d @Agnieszka5g też wolałabym przed świętami 😁 także 29.03 będę wiedziała czy przed świętami czy po cięcie .  Przychodzi się rano w dniu terminu robią test, badania i jeżeli nie ma nagłych cesarek to robią o wyznaczonej godzinie a czasami nawet wcześniej bo zależy o której się przyjedzie i czy dziewczyny które miały na wcześniejszą godz będą już po badaniach ( jak nie to biorą pierwsza gotową)  . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, ewon napisał:

Cześć dziewczynki 

Wczoraj byliśmy sobie troszkę na działeczce, tyle świeżego powietrza , że spałam jak zabita 😁🤪 oczywiście o stałych godzinach było wc ale nie przeszkadza mi już to wstawanie. Wczoraj trochę autem pojezdzilam aby na nowo się do niego przyzwyczaić trochę ciężko z tym bebzonem było, ale muszę trochę pojeździć. 

Zaraz wstaje i jak zawsze z pieskiem i śniadanko a później sprzątanie. 

Niestety prania nie mogę zrobić 😞 moja pralka zdechła na amen 😞  . 

 

 

@Enigma91 @Agnieszka5g  brawo dziewczyny już jesteście na ostatnim zakręcie 😉   ja w środę kończę 37tydz . Jestem ciekawa czy wytrwamy do cc i kiedy w końcu ona będzie czy przed czy po świętach. Ale już w przyszły poniedziałek się dowiem 😁 

 

@Kamilabe współczuję  , no niestety każda ciąża inna, jedną się dobrze przechodzi albo źle i następne różnie. Trzymaj się kochana już nie długo koniec męki 😁   weź nospe kąpiel, jak nie pomoże to pojedź na ip , sprawdza i jak coś dadzą ci w kroplowce coś i na pewno będzie lepiej 🤗🤗🤗

 

Również życzę wam miłego poniedziałku 🙂

Ojej najgorszy czas na padnięcie pralki teraz, ale ciuszki już chyba szykowalas nie?

5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, ja szykuje sie do ginekologa. Budze sie w nocy jak musze do toalety. Od soboty nie biore magnezu i brzuch jest bardziej twardy i napiety tez czesciej skurcze dostaje. Jestem ciekawa jak ktg wyjdzie. Tez wstajecie tak wczesnie Jak ja? Ja wstalam dzisiaj o 6.30 wzielam leki na tarczyce pozniej insuline i o 7.30 pierwsze sniadanie. Przed wizyta musze jeszcze 2 sniadanie zjesc bo pierwsze jest takie male ze wzgledu na cukier. Juz za pare tygodni zniknie problem z cukrzyca 🎉🎉   i bedzie 🍰🤭

 

Enigma  i Agnieszka teraz to w kazdej chwili moze sie akcja zaczac. 💞❤️

 

Kamilabe damy rade jeszcze troszke 😃🙃 Ja tez marzylam bardzo wiele lat o dziecku, Ale z ciaza nie jest latwo. Jeszcze od 28 tc ta cukrzyca sie przypaletala... No tak Ale juz z mezem nastepna ciaze planujemy 😃. Zarodki w invicta czekaja 😍 a ja w tym roku 34 wiec planowac trzeba 😉

Ja przestałam już brać magnez sama z siebie bo zapomniałam w piątek zapytać i dalej cisza. U mnie raczej nikła szansa że zacznie się coś samo. Już przestaje na to liczyć.

5 godzin temu, Klaudia91d napisał:

@Agnieszka5g @Enigma91 No to rozpoczynamy nowy tydzień , ciekawe , która z Was się pierwsza  rozpakuje 🥰 

U mnie raczej szans nie ma dzisiaj na ktg krzywa skurczy płaska jak deska. Młody się nigdzie nie wybiera. Ja też nie czuje żeby coś miało się dziać, bez wicią gniazda itp, od 3 dni nie mogę się zabrać żeby chałupę trochę sprzątnąć nawet syf aż mi się zygac chceale jakoś du*y ruszyć nie mogę żeby wytrzeć chociaż kurze i zagonić męża do odkurzania. O aucie nie wspomne 🙊

3 godziny temu, Klaudia91d napisał:

A orientowalas się może jaki czas w klinice każą czekać na kolejny transfer po urodzeniu ? Ja mam taki sam plan, nie chce wracać do pracy ale czy się uda 🤔🙂 transfer to już sama przyjemność dobrze , ze stymulacja nas ominie to chyba najmniej fajna cześć procedury🤣 Ja 4.04 mam 30 😱 ale nie organizuje imprezy , trochę ta korona zaczyna mnie przerażać i nie mam siły na gościnę. Będę się męczyć odbije na 40 🤣

Ja już po 🙈 ale imprezkę zrobię pewnie w lipcu, bo akurat nikt z naszej paczki wtedy nie ma, a ja na spokojnie zrobię po prostu grilla w ogrodzie 🙂 dwa brzdące akurat będą już na świecie a trzeci jeszcze będzie miał czas do połowy października więc też mama spokojnie posiedzi 😉

3 godziny temu, ewon napisał:

O to urodzinki zaraz macie 🙂 super 🙂

Pewnie dziewczyny jak dostanie zielone światło to korzystajcie z Waszych zarodków 🙂

po cc mówią że najbezpieczniej 2 lata odczekać, ale tak na prawdę wszystko zależy od organizmu i stanu blizny. Sporo dziewczyn ma rok po.  

 

Dzwoniłam do szpitala, mówią zeby za dużo nie brać rzeczy , że po cc 2 doby i do domciu.  I już mogę w piątek dzwonić się umawiać bez skierowania, ale w sumie w poniedziałek będę miała już skierowanie to zadzwonie. Mówiła Pani że zależy od lekarza który akurat będzie na dyżurze, bo może mi kazać przyjechać w 38tyg . Czyli za tydzień. Także 29.03 się dowiem dokładnej daty 😁  ostatni tydzień nie pewności 🤨

Ojej, szybciutko w 38tc. Czemu tak w czas?

Ja dalej nie wiem co będzie chciał zrobić szpital, czy będą chcieli poczekać trochę czy od razu wywoływać. W piątek zapytam jeszcze lekarki jak myśli na co się szykować bo nie wiem ile jedzonka zabrać i czy dopakowac suszarkę do włosów 😉

Dzisiaj na KTG jeszcze większy spokój jak w piątek, młody nie ma zamiaru nigdzie wychodzić. Także raczej wizyta w moim 5* hotelu jak to mój mąż mówi nieunikniona 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ewon napisał:

@Enigma91 większość tak, ale jeszcze mam jedną porcje do wygrania jest( bo czekam aż dojdą przescieradelka) , ech jak pech to pech 😞

Mi tez pralka padła, jeszcze nie do końca ale drzwiczki mi pękły i ciekną 😅tak piorę n przypale trochę. Zawsze to motywacja do kupna pralko suszarki 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny, na badaniach dzisiaj bylo wszystko super 😃 Szyjka sie nie skraca.... Na ktg jeden wiekszy skurcz widoczny i nic wiecej. 

Dostalam wiecej insuliny do sniadania. Teraz to 8 jednostek i jesli nie pomoze to moge sobie po 2 jednostki dokladac. Ciesze sie bo moje 1 sniadanie jest tak male, ze pozniej 2 godziny czekam na 2 sniadanie glodna.  

Lozysko mam 2 stopnia.  Moja Pani Dr mysli tak samo jak Pan Dr od prenatalnego, ze raczej powinnam miec cesarke, ale to  zdecyduje szpital po badaniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, Anka 32 napisał:

Hej dziewczyny, na badaniach dzisiaj bylo wszystko super 😃 Szyjka sie nie skraca.... Na ktg jeden wiekszy skurcz widoczny i nic wiecej. 

Dostalam wiecej insuliny do sniadania. Teraz to 8 jednostek i jesli nie pomoze to moge sobie po 2 jednostki dokladac. Ciesze sie bo moje 1 sniadanie jest tak male, ze pozniej 2 godziny czekam na 2 sniadanie glodna.  

Lozysko mam 2 stopnia.  Moja Pani Dr mysli tak samo jak Pan Dr od prenatalnego, ze raczej powinnam miec cesarke, ale to  zdecyduje szpital po badaniu.  

Przypomnij mi czemu rozważali cesarkę? Bo już się gubię 😁

Super że wszytko ok 🙂 z tym śniadaniem czytałam że wiele dziewczyn tak ma że musi zacząć od czegoś małego żeby trzustka się obudziła.

Mi mąż w końcu piłkę przyniósł z naszego starego mieszkania 😁 obiadek jadłam już skacząc na piłce 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Enigma91 napisał:

Przypomnij mi czemu rozważali cesarkę? Bo już się gubię 😁

Super że wszytko ok 🙂 z tym śniadaniem czytałam że wiele dziewczyn tak ma że musi zacząć od czegoś małego żeby trzustka się obudziła.

Mi mąż w końcu piłkę przyniósł z naszego starego mieszkania 😁 obiadek jadłam już skacząc na piłce 😅

Cesarke ze wzgledu na cukrzyce. Maly Ma delikatnie wiekszy brzuszek niz glowke, oraz wczesniejsze niepowodzenie i invitro. Ponoc musza byc 3 powody do cesarki i Pani ginekolog dzisiaj te wymienila....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Anka 32 napisał:

Cesarke ze wzgledu na cukrzyce. Maly Ma delikatnie wiekszy brzuszek niz glowke, oraz wczesniejsze niepowodzenie i invitro. Ponoc musza byc 3 powody do cesarki i Pani ginekolog dzisiaj te wymienila....

 

Podobno in vitro same w sobie nie jest wskazaniem do CC moja dr tak twierdzi że to ciąża taka sama jak naturalna chyba że są wskazania np Cukrzyca, nadciśnienie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, Anka 32 napisał:

Cesarke ze wzgledu na cukrzyce. Maly Ma delikatnie wiekszy brzuszek niz glowke, oraz wczesniejsze niepowodzenie i invitro. Ponoc musza byc 3 powody do cesarki i Pani ginekolog dzisiaj te wymienila....

Właśnie brzuszek 🙂 dobrze mi się kojarzyło. Ale może jeszcze się wyrównać chwilę jeszcze masz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

 

Podobno in vitro same w sobie nie jest wskazaniem do CC moja dr tak twierdzi że to ciąża taka sama jak naturalna chyba że są wskazania np Cukrzyca, nadciśnienie itp

Tak w Niemczech powinny byc 3 powody - wskazania U mnie najwazniejsze jest cukrzyca + te 2 inne. Samo in vitro nie jest wskazaniem. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...