Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
W dniu 6.04.2021 o 12:20, Klaudia91d napisał:

Hejo, a powiedz mi w tym czasie co leżysz i czekasz na pionizację to dzidzia była z Tobą ? Czy dostajesz ja dopiero jak już wstaniesz i czujesz się w miarę dobrze ? 😊 zawsze mnie to zastanawia.

Dostałam malutką od razu na piers jeszcze zanim czułam nogi i potem przyszła pani i ją zabrała do wózeczka na chwile i jak chwile sie zdrzemnęłam to znowu przyszła i pomogła przystawić do piersi i dopóki sama nie byłam w stanie wstać, a zakelo to ok 10h to położne mi ją podawały i zabierały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 7.04.2021 o 18:04, ewon napisał:

Hej 

My rozpakowane w szpitalu byłam o 7.45 o 11 wzięli mnie na oddział, że nie miałam świeżej morfologii musiałam czekać na wyniki. 

G 14:01 przyszła na swiat Marta  3350g 52cm

Gratulacje kolejna kwietniowa mamusiu ! Dużo zdrówka dla Was! 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

Hej dziewczyny 

Jestem obolała strasznie, już mnie tyłek boli od tego łozka. Sutki mam zaczerwienione i piekące bo młoda często jest na cycu i mocno ciumka bo ma wiazadełko krótsze ,ale nie na tyle żeby już musieli działać,poprostu trzeba je wyrobić trochę.Używamy maści ale slabo działają. Za to mam więcej mleka, dzisiaj spałam z malutką na klatce piersiowej,także lekko nie wyspana jestem. Ból macicy starszny podczas karmienia. Ale dam radę 🙂

 

I z pozytywnych wiadomości to dzisiaj wychodizny do domku, ja już dostałam wypis, teraz czekamy na wypis Marty i pobranie krwi z piety. 

Super, ze juz wychodzicie do domku. 😃 Szybko poszlo, a w domu najlepiej 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A ja wczoraj wypis dostalam do domu i mam sie zglosic do szpitala na usg prenatalne we wtorek. 39 + 0 maja wywolywac porod. To jest za tydzien w niedziele. Mam robic czesciej ktg. Dzisiaj bylam U mojej ginekolog i ktg super wyszlo. Dziecko OK. 😃 U mnie troche skurczy, ale nie jakis wielkich. Pani Dr sprawdzila jeszcze wody plodowe na usg przeplywy pepowinowe, serduszko i brzuszek i glowke. I stanowczo doradzila mi cesarke. Brzuszek jest troche wiekszy i nie ma co ryzykowac. Dziwila sie, ze w szpitalu doradzaja wywolanie porodu, a nie cesarke. Mam sie upiersc przy cesarce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dzisiaj w drogerii kupilam takie soki dla mam karmiacych i takie musli batoniki dla mam karmiacych z witaminami. Kolezanka ze szpitala, ktora urodzila mi je polecila. Pila sobie te soki i jadla batonika dziennie. Tez kupilam takie herbatki na laktacje, ale te ziolowe nie tak mocno lubie. Kolezanka cos mowila, ze w Rossmanie sa tez owocowe herbatki na laktacje. 

16179790771253449889543363326130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Ooo to ja 37 tydz 2 dzień wiec dużo wcześniej 😊 to prawda czas mi na razie szybko leci bo jak myśle ze za tydzień powinnam mieć wywołanie zgodnie z tym co mówili w szpitalu to czuje się niegotowa i ciagle coś działam 😅 padam na twarz na koniec dnia. Mi raz wyszło ktg kiepskie i właśnie tak jak pisze Agnieszka przed jem jakiegoś batonika, pije trochę coli albo jem jakaś kanapkę 😊 podziwiam Cię ze dajesz radę tak spacerować, ja wychodzę na 15 min i wracam cała zasapana. A po schodach na 2 piętro wchodzę z odpoczynkiem 😅

Musze spróbować coś słodkiego w takim razie przed ktg bo mimo iż byłam zaraz po obiedzie to mała ani drgnęła. A te spacery to aż mnie nosi żeby wyjść z domu, już mi się naprawde nudzi no i samej tak aż mąż wróci z pracy jest męczące. Schody za to są dla mnie udręką a szczególnie jak już wracam ze spaceru to wtedy tylko winda😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał:

A ja wczoraj wypis dostalam do domu i mam sie zglosic do szpitala na usg prenatalne we wtorek. 39 + 0 maja wywolywac porod. To jest za tydzien w niedziele. Mam robic czesciej ktg. Dzisiaj bylam U mojej ginekolog i ktg super wyszlo. Dziecko OK. 😃 U mnie troche skurczy, ale nie jakis wielkich. Pani Dr sprawdzila jeszcze wody plodowe na usg przeplywy pepowinowe, serduszko i brzuszek i glowke. I stanowczo doradzila mi cesarke. Brzuszek jest troche wiekszy i nie ma co ryzykowac. Dziwila sie, ze w szpitalu doradzaja wywolanie porodu, a nie cesarke. Mam sie upiersc przy cesarce. 

A dlaczego chcą już w 39 wywoływać u Ciebie? I czemu proponują cc? Dzidzia jest za duża? No bo właśnie się zastanawiam bo u mnie nie padła żadna taka decyzja a w piątek mała niby ma już 4,300kg więc nie wiem czy dzwonić do szpitala i pytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Ooo to ja 37 tydz 2 dzień wiec dużo wcześniej 😊 to prawda czas mi na razie szybko leci bo jak myśle ze za tydzień powinnam mieć wywołanie zgodnie z tym co mówili w szpitalu to czuje się niegotowa i ciagle coś działam 😅 padam na twarz na koniec dnia. Mi raz wyszło ktg kiepskie i właśnie tak jak pisze Agnieszka przed jem jakiegoś batonika, pije trochę coli albo jem jakaś kanapkę 😊 podziwiam Cię ze dajesz radę tak spacerować, ja wychodzę na 15 min i wracam cała zasapana. A po schodach na 2 piętro wchodzę z odpoczynkiem 😅

I dlaczego masz mieć za tydzień wywoływanie już? Widze że nie tylko ty a u mnie jakoś cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Aldonita napisał:

A dlaczego chcą już w 39 wywoływać u Ciebie? I czemu proponują cc? Dzidzia jest za duża? No bo właśnie się zastanawiam bo u mnie nie padła żadna taka decyzja a w piątek mała niby ma już 4,300kg więc nie wiem czy dzwonić do szpitala i pytać?

Ja mam cukrzyce ciazowa z insulina doposilkowa. Maly jest duzy i ma lekko wiekszy brzuszek od glowki spowodowane moja cukrzyca i z tego powodu moge miec trudnosci z naturalnym porodem.   Dokladnie teraz nie wiem Ile dzidzius wazy. Dowiem sie we wtorek, 10 dni temu wazyl 3.700 . Dzisiaj moja ginekolog powiedziala, ze brzuszek wiekszy od glowki i ze to ryzyko jest ze dziecko nie przejdzie przez Kanal rodny tzn glowka przejdzie a ramionka i brzuszek nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie, rozwarcie na 1 palec lekarz zrobił mi masaż szyjki. Mówił ze lepiej żeby samo się zaczęło niż wywołanie 🙂 No to zapowiada się na to, ze to nasz ostatni weekend w dwupaku, za tydzień powinnam już być w szpitalu 🥰 ten masaż szyjki do najprzyjemniejszych nie należy , teraz wszystko mnie rwie. Skurcze brzucha i z krzyża 😱 Kurcze może samo się zacznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Klaudia91d napisał:

Jestem po wizycie, rozwarcie na 1 palec lekarz zrobił mi masaż szyjki. Mówił ze lepiej żeby samo się zaczęło niż wywołanie 🙂 No to zapowiada się na to, ze to nasz ostatni weekend w dwupaku, za tydzień powinnam już być w szpitalu 🥰 ten masaż szyjki do najprzyjemniejszych nie należy , teraz wszystko mnie rwie. Skurcze brzucha i z krzyża 😱 Kurcze może samo się zacznie. 

O Ale fajnie i szybko 😃👍 Super. Ja nie mam rozwarcia. Szyjka miekka i pare skurczy. U mnie bedzie i tak raczej cesarka 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aldonita napisał:

I dlaczego masz mieć za tydzień wywoływanie już? Widze że nie tylko ty a u mnie jakoś cisza.

Mam nadciśnienie, mała ma 3200 niecale wiec jest w miarę mała. Dostałam już skierowanie 2 tyg temu na wywołanie ale w szpitalu podjęli decyzje , ze 38 tydz 1 dzień wiec został jeszcze tydzień.  Rzeczywiście masz duża dzidzie, niby tygodniowo średnio 200 gram powinno dziecko przybierać to jakbyś miała w terminie rodzic to prawie 5 kilo. Wątpię żeby lekarze zdecydowali Cię męczyć.  A masz jeszcze wizytę u lekarza swojego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Anka 32 napisał:

O Ale fajnie i szybko 😃👍 Super. Ja nie mam rozwarcia. Szyjka miekka i pare skurczy. U mnie bedzie i tak raczej cesarka 😃

Kurcze fajnie, ze cesarka z jednej strony Ci zazdroszczę. Ja teraz cierpię cała pochwa i plecy i brzuch mnie boli i się zastanawiam jak będą wyglądały te prawdziwe skurcze i bóle porodowe 😅 u Ciebie tez już zaraz w sumie obie mamy za tydzień się stawić 😊 ja trochę się martwię ze tak wczesnie ze w 38 tyg ale lekarza mówią ze lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Mam nadciśnienie, mała ma 3200 niecale wiec jest w miarę mała. Dostałam już skierowanie 2 tyg temu na wywołanie ale w szpitalu podjęli decyzje , ze 38 tydz 1 dzień wiec został jeszcze tydzień.  Rzeczywiście masz duża dzidzie, niby tygodniowo średnio 200 gram powinno dziecko przybierać to jakbyś miała w terminie rodzic to prawie 5 kilo. Wątpię żeby lekarze zdecydowali Cię męczyć.  A masz jeszcze wizytę u lekarza swojego ?

No wlasnie juz mam sie zglaszac jak cos to do szpitala wiec troche jestem wszystkiego niepewna. Moze powinnam podjechac i zapytac co oni sądzą o tej wadze. Może inaczej to sobie wyliczą. Może poprostu będzie długa ale wcale nie powiedziane ze wagowo powyzej 4. Ja mialal 3200 i 57cm a mój mąż 3300 i 58cm wiec moze to troche zmylka z ta wagą u naszej małej. Tak bardzo chcialabym rodzic naturalnie ze już sama sobie wszystko tłumacze. 
A przy nadciśnieniu zazwyczaj cc jest 2 tygodnie przed terminem bo moja sąsiadka tak urodziła właśnie więc to raczej nie wczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Aldonita napisał:

No wlasnie juz mam sie zglaszac jak cos to do szpitala wiec troche jestem wszystkiego niepewna. Moze powinnam podjechac i zapytac co oni sądzą o tej wadze. Może inaczej to sobie wyliczą. Może poprostu będzie długa ale wcale nie powiedziane ze wagowo powyzej 4. Ja mialal 3200 i 57cm a mój mąż 3300 i 58cm wiec moze to troche zmylka z ta wagą u naszej małej. Tak bardzo chcialabym rodzic naturalnie ze już sama sobie wszystko tłumacze. 
A przy nadciśnieniu zazwyczaj cc jest 2 tygodnie przed terminem bo moja sąsiadka tak urodziła właśnie więc to raczej nie wczesnie.

Myśle , ze warto zapytać albo podejmą decyzje jak już się zacznie akcja . Ja ostatnio miałam usg na 3 sprzętach i zawsze wychodziło im inaczej 😅 bo byłam na IP w jednym szpitalu później w drugim i u swojego doktora. Myśle , ze tym pomiarom nie ma co tez tak wierzyć mocno. Długie z Ciebie i męża były dzieciaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
13 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

Ojej aż do Elbląga a na Zaspie nie było miejsca czy w Kartuzach? Daleko do Elbląga cię wysłali. 😱

A ja napisałam do dr sms z przypomnieniem i czekam aż napisze czy jechać czy nie.

Po aplikacji czopka na infekcje znowu plamienie od nocy a na kubelku bylam już 3 razy nie wiem czy to że stresu w sumie ja.tak nie mam jak się stresuje

 

12 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Cześć, ja jestem z Gdańska i planuje rodzic wUCK lub Zaspa a w najgorszej ewentualności Kartuzy 😊 na razie jestem umówiona na wywołanie w uck , na takiej zasadzie, ze czekam w kolejce na telefon gorzej jak samo zacznie się wcześniej. Straszne, ze aż do Elbląga Cię przekierowali. I jak sam szpital w Elblągu? Czemu już leżysz na patologii?

Hej,

Wysłali do Elbląga bo patologie były zajęte, w redłowie i na zaspie odmówili przyjęcia. A inne szpitale były chwilowo covidowo zamknięte. Byłam zaskoczona ale jakoś nie miałam sił na dyskusje.

Jak czekałam na IP to akurat słyszałam, że tego dnia mieli luzik na porodówce i bardzo dużo Mamuś przyjechało na wywołanie i CC.

Nietsety to jest minus UCK, znajomą odesłali już w aktywnym porodzie...

Na patoloie trafiłam przez skórcze i skracającą się szyjkę -wg nich 8mm. Lekarz w trakcie wizyty mnie skierował i podjechałam do nich. Niestety z samego uck nie jestem zadowolona bo w opisie pisali o mojej bliznie po CC - a ja pierwszy porod miałam SN. Takze nie zrobilo to na mnie dobrego wrazenia, łącznie z tym odesłaniem do Elbląga.

 

Sam szpital w elblągu,,, jako tako... nie mogę narzekać bo jednak jestem pod opieką, i co chwilę mam ktg i tetno maleństwa sprawdzane. Dostałam już serie sterydów na rozwój płucek (33+4tydzien). Mam nadzieje ze po weekendzie mnie wypisza.

 

A jak u was? dostałyście jakiś sygnał że możecie jechać do szpitala?

Ja coraz powazniej mysle o zaspie- nie chce ryzykować z uck:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Nasza pierwsza noc w domku 🙂 mała je co ok 2godz ale śpi na mnie, w łóżeczku jest nie spokojna, mleka mam full, Marta nie wyjada z całego cyca, już mam sutki poranione , każde karmienie to ból , robią też się guzki obym nie miała jakiegoś stanu zapalnego przez to, ale mam nadzieję, że z czasem się to unormuje. Tylko ciężko jej się odbija i póżniej często ulewa , że czasem i nosem wylatuje ( ale może to jeszcze te wody płodowe 🤔🤔 bo to taki sluzowato żółte) ,mam nadzieję że mleko się jakoś unormuje w końcu. Ale i tak jest kochana. A pies nie odstępuje jej na krok. Czuwał całą noc .

 

@Klaudia91d  oo to może zaraz wyruszysz na porodówkę 😁😁 trzymamy kciukaski za Was 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewon napisał:

Nasza pierwsza noc w domku 🙂 mała je co ok 2godz ale śpi na mnie, w łóżeczku jest nie spokojna, mleka mam full, Marta nie wyjada z całego cyca, już mam sutki poranione , każde karmienie to ból , robią też się guzki obym nie miała jakiegoś stanu zapalnego przez to, ale mam nadzieję, że z czasem się to unormuje. Tylko ciężko jej się odbija i póżniej często ulewa , że czasem i nosem wylatuje ( ale może to jeszcze te wody płodowe 🤔🤔 bo to taki sluzowato żółte) ,mam nadzieję że mleko się jakoś unormuje w końcu. Ale i tak jest kochana. A pies nie odstępuje jej na krok. Czuwał całą noc .

 

@Klaudia91d  oo to może zaraz wyruszysz na porodówkę 😁😁 trzymamy kciukaski za Was 😘

Ooo przy mamusi najlepiej 🥰 może tak się skończy, ze będzie z Wami spała zamiast w łóżeczku 😅najważniejsze , ze mleczko jest a cyce jakoś się przyzwyczaja do karmienia. Z tego co pamietam to już masz dzieci wiec doświadczona jesteś 😊 psy to jednak są kochane.  A jak rana po cc ? Jak się czujesz, normalnie już funkcjonujesz? Ja właśnie wymiotowałam i do tego słabo się mała rusza wiec już mam stresa. Wolałabym , żeby mała jeszcze tydzień posiedziała w brzuszku 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
18 godzin temu, Anka 32 napisał:

Ja dzisiaj w drogerii kupilam takie soki dla mam karmiacych i takie musli batoniki dla mam karmiacych z witaminami. Kolezanka ze szpitala, ktora urodzila mi je polecila. Pila sobie te soki i jadla batonika dziennie. Tez kupilam takie herbatki na laktacje, ale te ziolowe nie tak mocno lubie. Kolezanka cos mowila, ze w Rossmanie sa tez owocowe herbatki na laktacje. 

16179790771253449889543363326130.jpg

Szukam soku i batonów i u mnie nigdzie nie ma 🤷‍♀️ Gdzie to kupiłaś? U mnie jest tylko ta herbatka ziołowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Urodziłam na Zaspie dzisiaj o 10 34. Poród trwał 12h parlam ponad 2h mały nie chciał się dobrze wstawic w kanał miałam tylko gaz ale to słabo działa. Skoczyło się na próżnociągu siła go wyciągali. Ale wszystko ok ma 10 na 10. Ja mam nacięte krocze. Waży 3420g długi 53g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Urodziłam na Zaspie dzisiaj o 10 34. Poród trwał 12h parlam ponad 2h mały nie chciał się dobrze wstawic w kanał miałam tylko gaz ale to słabo działa. Skoczyło się na próżnociągu siła go wyciągali. Ale wszystko ok ma 10 na 10. Ja mam nacięte krocze. Waży 3420g długi 53g

Supeeer ! Czyli wczoraj się rozkręciło ❤️ Gratulacje !!!!!!!!! Tak czułam jak się nie odzywałaś, ze rodzisz 😊jak na taki tydzień to maluszka urodziłaś 😍 już jesteś po to najważniejsze. Teraz obyście szybko wyszli do domku 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, mami napisał:

Szukam soku i batonów i u mnie nigdzie nie ma 🤷‍♀️ Gdzie to kupiłaś? U mnie jest tylko ta herbatka ziołowa 

Hej a patrzylas w Rossmanie? Powinno byc w Rossmanie. Ja to kupilam w drogerii DM w Niemczech. Bo mieszkam w Kolonii, ale wiem, ze takie sa tez w Rossmanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
57 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Urodziłam na Zaspie dzisiaj o 10 34. Poród trwał 12h parlam ponad 2h mały nie chciał się dobrze wstawic w kanał miałam tylko gaz ale to słabo działa. Skoczyło się na próżnociągu siła go wyciągali. Ale wszystko ok ma 10 na 10. Ja mam nacięte krocze. Waży 3420g długi 53g

Serdeczne Gratulacje ❤️❤️❤️❤️, Ale dobre wiadomosci. Zdrowka dla Was ❤️😍💞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Ooo przy mamusi najlepiej 🥰 może tak się skończy, ze będzie z Wami spała zamiast w łóżeczku 😅najważniejsze , ze mleczko jest a cyce jakoś się przyzwyczaja do karmienia. Z tego co pamietam to już masz dzieci wiec doświadczona jesteś 😊 psy to jednak są kochane.  A jak rana po cc ? Jak się czujesz, normalnie już funkcjonujesz? Ja właśnie wymiotowałam i do tego słabo się mała rusza wiec już mam stresa. Wolałabym , żeby mała jeszcze tydzień posiedziała w brzuszku 😃

A moze juz U Ciebie sie porod zaczyna ? 😃 Masz skurcze? Mnie dzisiaj dosyc silne skurcze lapaly bole w Dole brzucha. Nawet pod lidlem 😅. Teraz troche lepiej. To troche dziwne czesto jak mam skurcze to musze do toalety sie wyproznic..... I wtedy jest lepiej tez tak macie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...