Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
6 godzin temu, ewon napisał:

Nasza pierwsza noc w domku 🙂 mała je co ok 2godz ale śpi na mnie, w łóżeczku jest nie spokojna, mleka mam full, Marta nie wyjada z całego cyca, już mam sutki poranione , każde karmienie to ból , robią też się guzki obym nie miała jakiegoś stanu zapalnego przez to, ale mam nadzieję, że z czasem się to unormuje. Tylko ciężko jej się odbija i póżniej często ulewa , że czasem i nosem wylatuje ( ale może to jeszcze te wody płodowe 🤔🤔 bo to taki sluzowato żółte) ,mam nadzieję że mleko się jakoś unormuje w końcu. Ale i tak jest kochana. A pies nie odstępuje jej na krok. Czuwał całą noc .

 

@Klaudia91d  oo to może zaraz wyruszysz na porodówkę 😁😁 trzymamy kciukaski za Was 😘

Super, ze juz w domku zazdroszcze ❤️ i swietnie, ze masz tyle pokarmu.  Moze Jak Mala nie dojada tyle to sobie odciagaj. Zawsze mozesz zamrozic na pozniej 😃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, mami napisał:

Szukam soku i batonów i u mnie nigdzie nie ma 🤷‍♀️ Gdzie to kupiłaś? U mnie jest tylko ta herbatka ziołowa 

Moze faktycznie nie ma takiego soku w Rossmanie 🙄😔 

Znalazlam Taka stronie gdzie mozna to przez internet zamowic https://marjadin.pl/p/25603/5918/hipp-sok-dla-mam-z-czerwonych-owocow-500ml-suplementy-dla-mam-karmiacych-piersia-dla-mamy-dla-dzieci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Urodziłam na Zaspie dzisiaj o 10 34. Poród trwał 12h parlam ponad 2h mały nie chciał się dobrze wstawic w kanał miałam tylko gaz ale to słabo działa. Skoczyło się na próżnociągu siła go wyciągali. Ale wszystko ok ma 10 na 10. Ja mam nacięte krocze. Waży 3420g długi 53g

Gratulacje ;) najważniejsze ze zdrowi jesteście. 
Byla możliwość porodu rodzinnego? Próbowałaś najpierw uck?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Hej a patrzylas w Rossmanie? Powinno byc w Rossmanie. Ja to kupilam w drogerii DM w Niemczech. Bo mieszkam w Kolonii, ale wiem, ze takie sa tez w Rossmanie. 

Sprawdzałam w ross i nie ma.a szkoda bo wyglada apetycznie i fajna alternatywa dla tej herbatki ziołowej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Urodziłam na Zaspie dzisiaj o 10 34. Poród trwał 12h parlam ponad 2h mały nie chciał się dobrze wstawic w kanał miałam tylko gaz ale to słabo działa. Skoczyło się na próżnociągu siła go wyciągali. Ale wszystko ok ma 10 na 10. Ja mam nacięte krocze. Waży 3420g długi 53g

Gratulacje!!!❤️Cudownie że już masz go przy sobie!!! Teraz tylko się cieszyć bobasem. Szybkiego powrotu do domku😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anka 32 napisał:

A moze juz U Ciebie sie porod zaczyna ? 😃 Masz skurcze? Mnie dzisiaj dosyc silne skurcze lapaly bole w Dole brzucha. Nawet pod lidlem 😅. Teraz troche lepiej. To troche dziwne czesto jak mam skurcze to musze do toalety sie wyproznic..... I wtedy jest lepiej tez tak macie ? 

Możliwe , ze coś się tam dzieje po tym masażu szyjki czuje się zupełnie inaczej i krocze i kręgosłup i podbrzusze mnie bola. Skurcze mam ale bardziej jak coś robie napina mi się cały brzuch. zobaczymy , jeszcze może do końca tygodnia posiedzieć  w brzuszku😊tez tak mam, ze ciagle latam do łazienki 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Aldonita napisał:

To już mało nas zostało brzuchatek. Kto jeszcze czeka ze mną? Nie wszyscy piszą więc nie wiemy chyba dokładnie ile nas jeszcze oczekujących🧐

Jeszcze ja 😃 Byc moze za tydzien w Niedziele bede miec cesarke 💞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aldonita napisał:

Omg, coś się zapowiada że będę ostatnia chociaz termin na 15 mam ale coś się nie zapowiada

Chyba Niee jak u mnie nie rozkręci się szybciej to mam około 16.04 stawić się na wywołanie wiec możesz być pierwsza 🙂 ale przed chwila byłam w toalecie i odszedł mi czop sluzowy nie wiem czy cały czy częściowo 😱😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
47 minut temu, Klaudia91d napisał:

Chyba Niee jak u mnie nie rozkręci się szybciej to mam około 16.04 stawić się na wywołanie wiec możesz być pierwsza 🙂 ale przed chwila byłam w toalecie i odszedł mi czop sluzowy nie wiem czy cały czy częściowo 😱😱

No u mnie żadnych objawów😔 oprócz bólu krocza i podbrzusza to nic. Trzymam za Ciebie kciuki. Jako ostatnie brzuchatki musimy się wspierać❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Moze faktycznie nie ma takiego soku w Rossmanie 🙄😔 

Znalazlam Taka stronie gdzie mozna to przez internet zamowic https://marjadin.pl/p/25603/5918/hipp-sok-dla-mam-z-czerwonych-owocow-500ml-suplementy-dla-mam-karmiacych-piersia-dla-mamy-dla-dzieci.html

O dzięki 😉 zawsze coś, ale szkoda ze na rynku polskim trochę okrojony asortyment 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Aldonita napisał:

No u mnie żadnych objawów😔 oprócz bólu krocza i podbrzusza to nic. Trzymam za Ciebie kciuki. Jako ostatnie brzuchatki musimy się wspierać❤️

Calkiem mozliwe, ze ja bede ostatnia 😉 U mnie czasami skurcze i bole podbrzusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Chyba Niee jak u mnie nie rozkręci się szybciej to mam około 16.04 stawić się na wywołanie wiec możesz być pierwsza 🙂 ale przed chwila byłam w toalecie i odszedł mi czop sluzowy nie wiem czy cały czy częściowo 😱😱

To chyba sie zaczyna 😍🍀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Dejzi napisał:

Ja też czekam dziewczyny! 😃 w czwartek mam wizytę, ciekawe co tam się dzieje 😃

No to jeszcze nie jestesmy same. Ja tez w czwartek na ktg ide. Narazie tylko cwicze z aniball ale nie czuje jakby cos sie mialo zaczac🧐. Na kiedy masz termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie cały czas odpada ten czop tak mi się przynajmniej wydaje i plamie ale bóle były dużo mniejsze w nocy wiec może wcale się tak szybko nie rozkręci. Umowie się ba jutro lub wtorek na ktg zobaczymy czy będą skurcze i z mała Ok😊 No to jest nas trochę czekających jeszcze na swoje dzidziusie w sumie 11.04 dopiero. Ja nie spodziewałam się , ze tak szybko bo mam termin 28.04 i trochę zaczęłam wczoraj się bać już tak dość mocno. 😱 dopiero docierało do mnie ze to już. A czy któraś z Was ma skierowanie na wywołanie porodu czy czekacie do swoich terminów. Pamietam ze @Anka 32 masz mieć przez cukrzyce w następnym tyg ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Klaudia91d napisał:

Hej, u mnie cały czas odpada ten czop tak mi się przynajmniej wydaje i plamie ale bóle były dużo mniejsze w nocy wiec może wcale się tak szybko nie rozkręci. Umowie się ba jutro lub wtorek na ktg zobaczymy czy będą skurcze i z mała Ok😊 No to jest nas trochę czekających jeszcze na swoje dzidziusie w sumie 11.04 dopiero. Ja nie spodziewałam się , ze tak szybko bo mam termin 28.04 i trochę zaczęłam wczoraj się bać już tak dość mocno. 😱 dopiero docierało do mnie ze to już. A czy któraś z Was ma skierowanie na wywołanie porodu czy czekacie do swoich terminów. Pamietam ze @Anka 32 masz mieć przez cukrzyce w następnym tyg ❤️ 

Ja wstepnie mam skierowanie na wywolanie za tydzien w Niedziele. We wtorek mam badania i beda dokladnie mierzyc dziecko. Jesli ten brzuszek dziecka bedzie wiekszy to zrobia cesarke tak jak sugeruje moja ginekolog. U mnie  na razie sie nie zapowiada na porod. Czasami mam skurcze i bole w dole brzucha, a pozniej mijaja i wszystko OK. Wlasnie bylam na spacerze bo po sniadaniu tak mi cukier podskoczyl, ze az sie przerazilam, a Po spacerze spada.

Klaudia, a jesli plamisz to nie musisz do szpitala? Ja mam w moim wypisie, ze w razie kwawienia, odejscia wody, silnych boli czy slabszych ruchow zglosic sie do szpitala. Chyba, ze moze po badaniu ginekologicznym delikatne plamisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kochane chyba w szpitalu polezymy do wtorku lub w środy bo poród był skomplikowane ja biorę heparynę i chcą nas na kontrolę dużej zostawic.

Najgorzej jest z karmieniem bo ciężko nie chce łapać moich sutek mam raz zalapie raz nie . Mam takie motylki nakładki na sutki jak nie chce załapać mojej to daje ta. Ale kurde ciężko dziewczyny z tym karmieniem. Potrafi płakać a ja nie wiem czemu to jest ciężkie eh.

 

Ogólnie pojechałam bez skurczy nasciemialam że mam że źle się czuje a że miałam 4 cm rozwarcia to mnie zabrali. Najpierw  dali mi witaminy potem zaczęły się skurcze co 4 min rozwarcie ruszyło do 6cm. Ale potem wycichly. Miałam tylko gaz i byłam pod prysznicem żeby złagodzić ból. Dopiero rano o 7 dali mi oxy bo wody dalej trzymali. A tętno cały czas monitorowali bo było dość wysokie. Po oxy ruszyło wody odeszły zielone. Rozwarcie ruszyło dostałam partych. Faza parta trwała ponad 2 h nie mogłam urodzić w różnych pozycjach już nie mailam siły wszystko bez znieczulenia. Bo nie chciał dobrze wejść w kanał rodny i zbiegło się dużo ludzi i lekarzy i decyzja że próżnociąg znieczulili krocze i mnie na cieli 2 parte i go wyciągnęli.

Na szczęście zdrowy i do kochania ❤️❤️❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 godzin temu, mami napisał:

Gratulacje 😉 najważniejsze ze zdrowi jesteście. 
Byla możliwość porodu rodzinnego? Próbowałaś najpierw uck?

Tak mąż był ze mną.

Moja dr miała w tym czasie dyżur w UCK i mnie przepraszala że nie może mnie przyjąć bo nie ma miejsc i po konsultacji z nią pojechałam na Zaspe. I dzięki Bogu.

Na Zaspie zostałam przyjęta jako ostatnia już nie było miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
51 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Kochane chyba w szpitalu polezymy do wtorku lub w środy bo poród był skomplikowane ja biorę heparynę i chcą nas na kontrolę dużej zostawic.

Najgorzej jest z karmieniem bo ciężko nie chce łapać moich sutek mam raz zalapie raz nie . Mam takie motylki nakładki na sutki jak nie chce załapać mojej to daje ta. Ale kurde ciężko dziewczyny z tym karmieniem. Potrafi płakać a ja nie wiem czemu to jest ciężkie eh.

 

Ogólnie pojechałam bez skurczy nasciemialam że mam że źle się czuje a że miałam 4 cm rozwarcia to mnie zabrali. Najpierw  dali mi witaminy potem zaczęły się skurcze co 4 min rozwarcie ruszyło do 6cm. Ale potem wycichly. Miałam tylko gaz i byłam pod prysznicem żeby złagodzić ból. Dopiero rano o 7 dali mi oxy bo wody dalej trzymali. A tętno cały czas monitorowali bo było dość wysokie. Po oxy ruszyło wody odeszły zielone. Rozwarcie ruszyło dostałam partych. Faza parta trwała ponad 2 h nie mogłam urodzić w różnych pozycjach już nie mailam siły wszystko bez znieczulenia. Bo nie chciał dobrze wejść w kanał rodny i zbiegło się dużo ludzi i lekarzy i decyzja że próżnociąg znieczulili krocze i mnie na cieli 2 parte i go wyciągnęli.

Na szczęście zdrowy i do kochania ❤️❤️❤️

Najwazniejsze, ze wszystko dobrze sie skonczylo i teraz juz jestescie razem❤️. Dobrze ze oxytocyne ci podali i ze pojechalas w pore do szpitala.   Slyszalam, ze poczatki z karmieniem sa czesto bardzo trudne. A przyslali ci jakas fajna polozna co na laktacji sie dobrze zna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anka 32 napisał:

Ja wstepnie mam skierowanie na wywolanie za tydzien w Niedziele. We wtorek mam badania i beda dokladnie mierzyc dziecko. Jesli ten brzuszek dziecka bedzie wiekszy to zrobia cesarke tak jak sugeruje moja ginekolog. U mnie  na razie sie nie zapowiada na porod. Czasami mam skurcze i bole w dole brzucha, a pozniej mijaja i wszystko OK. Wlasnie bylam na spacerze bo po sniadaniu tak mi cukier podskoczyl, ze az sie przerazilam, a Po spacerze spada.

Klaudia, a jesli plamisz to nie musisz do szpitala? Ja mam w moim wypisie, ze w razie kwawienia, odejscia wody, silnych boli czy slabszych ruchow zglosic sie do szpitala. Chyba, ze moze po badaniu ginekologicznym delikatne plamisz. 

Miałam masaż szyjki w piątek na wizycie i pisałam wczoraj do swojego doktora mówił, ze to normalne 🤷‍♂️ Ale nie powiem, ze trochę mnie to martwi. Mała się rusza w brzuchu ale delikatnie wiec na razie staram sie nie panikować. Mam jechać jak dostanę skurczy albo odejdą mi wody. Ja powinnam w piątek jechać  na wywołanie ale może się przesunąć o dwa dni jak nie będzie miejsc. To w sumie będziemy podobnie leżeć w szpitalu chyba ze rozkręci się po tym masażu szybciej u mnie. A wolałabyś cesarkę czy próbować naturalnie? Ciekawe co lekarze zdecydują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...