Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

@Aldonita trzymam kciukasy aby po oxy ruszyło 😁 i żeby dzidziuś wyszedł szybko i bez problemów 😘😘

 

U nas dobrze, Marta ma już 17dni , w nocy pięknie śpi, budimy się co 3godz na cyca. Za to w dzień śpi bardzo mało , od 7-8 do 12 potrafi nie spać tylko drzemki kilku minutowe, później od 13 do 15-16 śpi ( najczęściej na spacerze)  , i od 16 do 20 znowu drzemki kilku minutowe. Zasypia z reguły 21 . Także po spacerze wracam i w biegu robię obiad, i jak siadam do niego ona oczy jak pięć złotych. 

 

Dawno się nie ważyłam ale z tydzień temu miałam - 8kg . Brzuch już coraz mniejszy - flak będzie tak jak po chlopakach, ale pójdę do fizjo sprawdzić stan blizny i zacznę coś ćwiczyć. Z małą na rękach 😂😂

 

Widzę że nie tylko u mnie Oliwier nie chce spać najedzony ale nawet bujany noszony czasem mu coś nie pasuje już nie wiem czy to nie jego charakterek taki . Bo kolek za bardzo juz nie widać nie pręży się nóżek nie podwija, a czasem nadal coś nie pasuje, nie ukrywam daje nam w kość. 

Na spacerki nie wychodzimy bo strasznie wieje a ja nie mogę na ten wiatr niestety wychodzić za długo.

Jutro teście przyjeżdżają małego zobaczyć jako pierwsi bo stwierdziłam że czas najwyższy.

Jutro mąż jedzie po bujaczek taki z panelem wybracyjnym i szumami mam nadzieję że przy tym będzie chętniej zasypiał ktoś z was ma?taki na płasko a z czasem można sadzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
45 minut temu, Aldonita napisał:

Jednak ide na cc dzisiaj bo nadal nie ma rozwarcia. No niestety albo i stety. Juz dzisiaj będę miała małą przy sobie

 

Super , powiem ci że po moich przeżyciach to dobrze że masz tą CC i mała już zaraz będziesz miała , jak nie ma postępu. 

Pochwal się jak już będziesz po , powiedzenia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewon napisał:

Aż z ciekawości się zważylam

To 

waga przed ciazą 56 kg - waga do porodu 71,6 - waga tydzień po 64,7kg  - 2tyg po 61,1 kg 

Woww super 😊 to startowałas z mała waga ja obecnie 86 kg ale mam nadzieje ze karmiąc piersią i spacerując trochę zrzucę tych zbędnych kg 😊 przez ostatnie 3 lata dużo mi się przytyło , praca siedząca , mało ruchu , miałam lenia. Teraz czuje się zmotywowana do działania żeby mała miała bardziej aktywna mamę 😊 jak tak dobrze Ci idzie to zaraz będziesz miała tyle co przed ciąża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 godzin temu, Aldonita napisał:

Oby bylo tak jak mówisz, dzisiaj kolejny test. Wczoraj skurcze były ale nadal nie ma rozwarcia, podobno to przez to ze kiedys mialam zamrażaną nadżerke. Oby dzisiaj był jakiś postęp.

Daj znać jak będziesz po CC, szybkiego dojścia do siebie 🙂

14 godzin temu, dorcia6579 napisał:

Hej, cały czas Was podczytuje- ja już w środę jadę na indukcję, choć termin na 5 mają, ale cukrzyca jest.

Ja w drugiej ciąży miałam test oxy robiony- pierwszy nic nie ruszał- tak jak u Ciebie- skurcze lekkie były , ale bez rozwarcia.Potem miałam dzień przerwy i znowu oxy, ale już z zamiarem wywołania porodu, więc w większej dawce.Tez zbytnio nie postępowała szyjka, bo ponoć jakieś zrosty na szyjce mam, przez co się nie poddawała rozwarciu ( zabiegu żadnego nigdy nie miałam)- jeden lekarz zlitował się i przebił mi pęcherz + masaż szyjki, bo jakbym przy tej kroplówce nie urodziła sn, to od razu CC.

Powodzenia!!!!!!!

 

Ja miałam pęcherz przebijany mimo że oxy szła dobrze, ale moich skurczów brak było prawie, bo już z bólu nie mogłam wytrzymać i położna chciała przyspieszyć. Cieszę się bardzo że zgodziłam się na to 🙂 bo już później poszło migiem

9 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

Widzę że nie tylko u mnie Oliwier nie chce spać najedzony ale nawet bujany noszony czasem mu coś nie pasuje już nie wiem czy to nie jego charakterek taki . Bo kolek za bardzo juz nie widać nie pręży się nóżek nie podwija, a czasem nadal coś nie pasuje, nie ukrywam daje nam w kość. 

Na spacerki nie wychodzimy bo strasznie wieje a ja nie mogę na ten wiatr niestety wychodzić za długo.

Jutro teście przyjeżdżają małego zobaczyć jako pierwsi bo stwierdziłam że czas najwyższy.

Jutro mąż jedzie po bujaczek taki z panelem wybracyjnym i szumami mam nadzieję że przy tym będzie chętniej zasypiał ktoś z was ma?taki na płasko a z czasem można sadzać.

 

Nam leżaczek wczoraj doszedl, ale na razie młody jeszcze nie na tym etapie żeby używać, aż takich okresie aktywności jaszcze nie ma, ale już czeka. Wzięliśmy Kindekraft Felio bo najdłużej starcza bo do 18kg i może później robić za fotelik, więc przy rozszerzeniu diety będzie też można używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Klaudia91d napisał:

Hejo , czy Wasze dzieciaczki tez tak ulewaja ?😊 ja mam wszystkie ciuszki zalane i pieluszki a patrzę, ze nie odpiera się tak łatwo 😉 

U mnie ulewa jak zje za duzo albo za bardzo sie spina po jedzeniu to się cofnie ale tez czasem tyle co na małą łyżeczkę a czasem więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Hejo , czy Wasze dzieciaczki tez tak ulewaja ?😊 ja mam wszystkie ciuszki zalane i pieluszki a patrzę, ze nie odpiera się tak łatwo 😉 

Nasz synek teraz po 3ttg trochę zaczął ale zazwyczaj 1-2 razy dziennie i bardzo malutko tyle co na policzek my spłynie najwyżej ewentualnie na prześcieradło trochę doleci.

Ale koleżanki mała to potrafi zalać i jej ciuchy i dywan np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, a moj maly dostal od wczoraj kataru 😔😟 Zle Mu sieoddychalo. Kupilam nawilzacz powietrza i krople z Soli morskiej. Troche dziwne ze juz ktarek Dostal. Moze jednak za chlodno w sypialni, albo cieplejsza pizamke musze zakladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 24.04.2021 o 10:15, ewon napisał:

Aż z ciekawości się zważylam

To 

waga przed ciazą 56 kg - waga do porodu 71,6 - waga tydzień po 64,7kg  - 2tyg po 61,1 kg 

Mi tez waga leci w dol 😃 Na poczatku 7;5 kg i teraz przez 4 dni jeszcze 2,5 kg mimo ze pzwalam sobie na wszystko na co mam ochote. To karmienie piersia chyba tak dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, a moj maly dostal od wczoraj kataru 😔😟 Zle Mu sieoddychalo. Kupilam nawilzacz powietrza i krople z Soli morskiej. Troche dziwne ze juz ktarek Dostal. Moze jednak za chlodno w sypialni, albo cieplejsza pizamke musze zakladac...

Ja też byłam pewna że katar i się stresowałam, a przyszła położna po tej nocy jak tak myślałam i mówi że kataru nie ma. Później wieczorem znów tak ciężko oddychał i się okazało że jak jest mocno pełna piers to czasem mu mleczko gdzieś tam poleci. Położna powiedziała że jak nie wyciągają się gluty po odciąganiu to nie katar tylko właśnie albo mleczko albo wysuszenie śluzówki noska. Jak widzę że tak się dzieje to psikam mu solą morską do noska i przechodzi za jakiś czas. U nas wilgotność książkowa a też się tak dzieje. Położna mówiła że tak może byc.

Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Mi tez waga leci w dol 😃 Na poczatku 7;5 kg i teraz przez 4 dni jeszcze 2,5 kg mimo ze pzwalam sobie na wszystko na co mam ochote. To karmienie piersia chyba tak dziala. 

Tak, karmienie wymaga dodatkowych 400-500kcal dziennie ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

Ja też byłam pewna że katar i się stresowałam, a przyszła położna po tej nocy jak tak myślałam i mówi że kataru nie ma. Później wieczorem znów tak ciężko oddychał i się okazało że jak jest mocno pełna piers to czasem mu mleczko gdzieś tam poleci. Położna powiedziała że jak nie wyciągają się gluty po odciąganiu to nie katar tylko właśnie albo mleczko albo wysuszenie śluzówki noska. Jak widzę że tak się dzieje to psikam mu solą morską do noska i przechodzi za jakiś czas. U nas wilgotność książkowa a też się tak dzieje. Położna mówiła że tak może byc.

Tak, karmienie wymaga dodatkowych 400-500kcal dziennie ❤️

Ja dzisiaj gruszka do noska wyjelam troche katarku. Mysle ze z  mazem za bardzo do siebie wzielismy te rady z tem. Powietrza do spania i aby nie przegrzewac dzieci i mamy efekt.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Hejo , czy Wasze dzieciaczki tez tak ulewaja ?😊 ja mam wszystkie ciuszki zalane i pieluszki a patrzę, ze nie odpiera się tak łatwo 😉 

Mój nie ulewa ale mamy problem z odbiciem. Nie chcę mu się odbijać po mleczku i wtedy mam wrażenie że go brzuszek boli. Wogle dalej walczymy bo wczoraj np wogole nie spał w dzień co zjadł chwilę przysypiał i jakby coś go zleklo i płacz i 2 h usypiania i płaczu że w końcu znowu pora na karmienie. Nie wiem czy faktycznie go cos boli czy mam taki egzemplarz. Kolki jak już to by były wieczorem a wczoraj to cały dzień walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja dzisiaj gruszka do noska wyjelam troche katarku. Mysle ze z  mazem za bardzo do siebie wzielismy te rady z tem. Powietrza do spania i aby nie przegrzewac dzieci i mamy efekt.  

A jaka temp macie? U nas w salonie nawet mamy 19-20 więc młody cały dzień nie ma jakoś mocno ciepło i cały czas tylko sam pajacyk i kocyk bambusowy na nóżki i nic mu nie jest.

7 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Mój nie ulewa ale mamy problem z odbiciem. Nie chcę mu się odbijać po mleczku i wtedy mam wrażenie że go brzuszek boli. Wogle dalej walczymy bo wczoraj np wogole nie spał w dzień co zjadł chwilę przysypiał i jakby coś go zleklo i płacz i 2 h usypiania i płaczu że w końcu znowu pora na karmienie. Nie wiem czy faktycznie go cos boli czy mam taki egzemplarz. Kolki jak już to by były wieczorem a wczoraj to cały dzień walczył.

U nas tez były problemy nie chciał młody odbijać, teraz już czasem odbeknie od razu, czasem po chwili, a czasem nie odbija w ogole. Na problemy z brzuszkiem polecam leżenie na brzuszku na waszej klatce i na podłodze, nam dużo daje jest coraz lepiej.

A że spaniem tak mieliśmy w piątek. Od 12 jak się obudził do wieczora nie zasnął nam na dłużej jak 5-10min. Wieczorem już dostał histerii bo był zmęczony a wszytko go wybudzalo i miał bardzo silny odruch moro, więc sam się wybudzal. Wieczorem już spanikowana napisalam do położnej, zadzwoniła do mnie pogadać i wyszło na to że było to przebodzcowanie po wizycie u fotografa dzień wcześniej. Musiał odreagować nowe otoczenie, lampy błyskowe, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Juz jestesmy po. Nasza Eunika urodziła sie 24.04 o 16:10. Ma 55cm i waży 3380. Wszytsko przez cc juz nie probowali kolejnej oxy bo bardzo mało wód było. Ale malutka jest zdrowa. Jedynie to sie nie najada z cycka wiec musze dokarmiac po 20ml ale jest kochaniutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Aldonita napisał:

Juz jestesmy po. Nasza Eunika urodziła sie 24.04 o 16:10. Ma 55cm i waży 3380. Wszytsko przez cc juz nie probowali kolejnej oxy bo bardzo mało wód było. Ale malutka jest zdrowa. Jedynie to sie nie najada z cycka wiec musze dokarmiac po 20ml ale jest kochaniutka.

Gratulacje ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Aldonita napisał:

Juz jestesmy po. Nasza Eunika urodziła sie 24.04 o 16:10. Ma 55cm i waży 3380. Wszytsko przez cc juz nie probowali kolejnej oxy bo bardzo mało wód było. Ale malutka jest zdrowa. Jedynie to sie nie najada z cycka wiec musze dokarmiac po 20ml ale jest kochaniutka.

Gratulacje ! Jak dużo ma włosków ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Aldonita napisał:

Juz jestesmy po. Nasza Eunika urodziła sie 24.04 o 16:10. Ma 55cm i waży 3380. Wszytsko przez cc juz nie probowali kolejnej oxy bo bardzo mało wód było. Ale malutka jest zdrowa. Jedynie to sie nie najada z cycka wiec musze dokarmiac po 20ml ale jest kochaniutka.

Gratulacje i szybkiego dojścia do siebie po CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Aldonita napisał:

Juz jestesmy po. Nasza Eunika urodziła sie 24.04 o 16:10. Ma 55cm i waży 3380. Wszytsko przez cc juz nie probowali kolejnej oxy bo bardzo mało wód było. Ale malutka jest zdrowa. Jedynie to sie nie najada z cycka wiec musze dokarmiac po 20ml ale jest kochaniutka.

Moje gratulacje ! Buziaczki dla was od e-cioci 💋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
20 godzin temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, a moj maly dostal od wczoraj kataru 😔😟 Zle Mu sieoddychalo. Kupilam nawilzacz powietrza i krople z Soli morskiej. Troche dziwne ze juz ktarek Dostal. Moze jednak za chlodno w sypialni, albo cieplejsza pizamke musze zakladac...

Jak mój złapał katar mając 3tyg, to czasem żeby nawilżyć nosek odkrecalam wodę pod prysznicem i siedziałam z nim trochę w łazience 🙂 niestety niektóre dzieci maja tendencje i katary/zatoki męczyły nas przez kolejne lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, a moj maly dostal od wczoraj kataru 😔😟 Zle Mu sieoddychalo. Kupilam nawilzacz powietrza i krople z Soli morskiej. Troche dziwne ze juz ktarek Dostal. Moze jednak za chlodno w sypialni, albo cieplejsza pizamke musze zakladac...

u nas w domu 24 stopnie, mamy otwarte okna i tez się martwię, ze mała przeziębie. Jak mamy pozamykane to nie da się wytrzymać. A może inhalacja ? Jak po nocy się czujecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...