Skocz do zawarto艣ci

Kwietni贸weczki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
13 minut temu, ewon napisa艂(a):

Na warsztatach poleca艂a tkane bawelna, albo bawe艂na z lnem albo bambusem ( dobre na lato) . Ale te偶 m贸wi艂a 偶e ka偶dy musi podpasowac do siebie.聽 Elastycznych nie poleca艂a wszczeg贸lnosci jak dziecko jest ruchliwe bo jest jak w gumie w gumie wtedy. Np firmy Lennylamb, litle frog . Na olx mo偶na kupi膰 na pocz膮tek uzywan膮 aby sprawdzic czy dziecko lubi. M贸wi艂a 偶e w艂a艣nie przy ko艂kach s膮 pomocne.聽 S膮 te偶 te k贸艂kowe ale po d艂u偶szym noszeniu ci臋偶szego dziecka mog膮 bole膰 ramiona ( to ta co przez jedno rami臋 przechodzi - ale 艂atwo dziecko z niej wyci膮gn膮膰 ) .

A jaka ty masz?

Powiedzcie mi by艂am na usg bioderek ma艂y p艂aka艂 i nie zrozumia艂am go do ko艅ca. Wszystko ok mamy . Mamy do ko艅ca czerwca pieluchowac na noc czyli wk艂ada膰 pieluch臋 tetrowa dodatkowo na noc i w weekendy i bra膰 podwojenie wit D podwojenie.聽聽

I w艂a艣nie tu pytanie czy mam wtedy na kontrol臋 za miesi膮c czy nie jak to jest?聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 22.05.2021 o 08:28, Klaudia91d napisa艂(a):

Tak zrobie masz racje 馃槄 i co poprostu przecierali艣my twarz ?聽

Ja rozrabialam troch臋 w kubku z wod膮 jeszcze i maczalam wacik i po bu藕ce i zostawia艂am mu to na bu藕ce. K膮pa艂am w krochmalu tylko raz jak mu si臋 teraz w weekend pupa odparzyla po podr贸偶y do dziadk贸w. Tylko si臋 utwierdzi艂am 偶e musz臋 walczy膰 o pieluchy wielorazowe, bo mimo 偶e w po艂owie drogi go wyj臋艂am z auta i przebra艂am pieluch臋, w trasa by艂a 3,5h wi臋c wi臋cej jak 2h nie mia艂 pampersa na sobie to si臋 odparzyl w foteliku pierwszy raz od urodzenia.

W dniu 22.05.2021 o 09:33, Agnieszka5g napisa艂(a):

Moja mama si臋 tez opiekuje ma艂ym ale wiadomo w jednym domu to nawet spa膰 nie mog臋 jak p艂acze wiadomo.

Jaka chust臋 polecasz? Jakiej firmy?

U nas ewidentnie xkay czas ten brzuszek i mo偶e dlatego on tak ci膮gle p艂acz臋. Dzisiaj rano p艂aka艂 a偶 si臋 zanosi艂 m膮偶 go ponosi艂 i 2 razy mu si臋 odbi艂o mimo 偶e po karmieniu te偶 si臋 odbi艂o i dopiero usn膮艂 maluszek.聽

Dostali艣my zag臋szczacz.do mleka na ulewania mozne ma refluks ukryty. Dawa艂am mu co drugie jedzenie 偶eby nie mia艂 zaparc narazie nie ma wi臋c b臋d臋 dawa膰 co karmienie

Lanny Lamb ma bardzo dobre chusty i cenowo ok.

W dniu 22.05.2021 o 19:59, Agnieszka5g napisa艂(a):

A jaka ty masz?

Powiedzcie mi by艂am na usg bioderek ma艂y p艂aka艂 i nie zrozumia艂am go do ko艅ca. Wszystko ok mamy . Mamy do ko艅ca czerwca pieluchowac na noc czyli wk艂ada膰 pieluch臋 tetrowa dodatkowo na noc i w weekendy i bra膰 podwojenie wit D podwojenie.聽聽

I w艂a艣nie tu pytanie czy mam wtedy na kontrol臋 za miesi膮c czy nie jak to jest?聽

My mamy ko艂owa u偶ywana. Na pocz膮tek super bo prosta w obs艂udze i na niemowlaka jest ok. Wi臋ksze dziecko ko艂o 10kg ju偶 troch臋 ci膮偶y na jedno rami臋, ale my jak zacznie Alex siada膰 raczej ju偶 si臋 nie b臋dziemy chustowac tylko przejdziemy na noside艂ka, wiec nie kupowa艂am zwyk艂ej 馃檪 mamy z Lanny Lamb u偶ywana.

Najlepiej kupi膰 u偶ywan膮, bo jest z艂amana i pomoc du偶o lepiej si臋 wi膮偶e. Tak偶e pomys艂 czy chcesz zwyk艂a czy ko艂owa i szukaj na Vinted albo olx. Dla noworodka wa偶ne te偶 偶eby nie by艂a za grubo tkana. Lanny Lamb ma spoko bo te dla niemowlak贸w nazywaj膮 si臋 moja pierwsza chusta wi臋c nie trzeba my艣le膰 馃榿 my w pi膮tek w艂a艣nie bierzemy chust臋 nasza do fizjoterapeuty i b臋dzie nas poprawia膰 鉂わ笍

dziwne z tymi bioderkami 偶e ok a ka偶e pieluchowac...pewnie lepiej i艣膰 jeszcze na kontrol臋 albo skonsultowa膰 to z innym specjalist膮, a w ksi膮偶eczce nic nie wpisal?聽

u nas powiedzia艂 偶e jest wszystko ok i 偶e nawet nie musimy i艣膰 na drug膮 kontrol臋, wi臋c druga chyba nawet jak jest ok to cz臋sto jest聽

Nam powiedzia艂 偶e obraz jest tak dobry, 偶e on nie zaleca drugiej wizyty, ale jak nas co艣 b臋dzie niepokoi膰 to oczywi艣cie zaprasza聽馃檪

Edytowane przez Enigma91
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisa艂(a):

Jakim tokiem szczepicie swoje dzieciaczki?

My mieli艣my szczepic na NFZ, ale nam panie od szczepie艅 wyja艣ni艂y r贸偶nice w ksztuscu w 5w1 i zdecydowalismy si臋 na 5w1. Po drodze jeszcze wysz艂o to troch臋 mniejsze napi臋cie u Alexa wi臋c tym bardziej pediatra pochwali艂a nasz wyb贸r. Pneomoki te偶 p艂atne szczepimy, bo to 3 szczepy wi臋cej z czego 2 pono膰 s膮 cz臋sto spotykane w Polsce.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisa艂(a):

Jakim tokiem szczepicie swoje dzieciaczki?

My w艂a艣nie po szczepieniu dzisiaj 6w1聽

Mia艂 odczyn na jednej n贸偶ce i lekki obrz臋k ale zesz艂o. Zobaczmy jak dalej.

Ale pisk by艂 niesamowity jak co kuli dobrze.ze wzi臋艂am te dwa wkucia tylko bo az serce mi p臋ka艂o. Nie wytrzyma艂abym 4

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Anka 32 napisa艂(a):

Czesc dziewczyny, zauwazylam ze moj maluszek ma lekko biale podniebieniu i takze jezyczek. Czy to jest od mleka,? Czy Wasze malenstwa tez tak maja? Lekarz widzial nie zwrocil na to uwagi.聽

Nie u nas nic takiego nie ma

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Anka 32 napisa艂(a):

Czesc dziewczyny, zauwazylam ze moj maluszek ma lekko biale podniebieniu i takze jezyczek. Czy to jest od mleka,? Czy Wasze malenstwa tez tak maja? Lekarz widzial nie zwrocil na to uwagi.聽

U nas jest czasem jak Alex uleje. Co kilka dni czyszcz臋 mu dziaselka i j臋zyczek gazikiem ja艂owym bardzo to lubi o dziwo, my艣la艂am 偶e b臋dzie problem 馃檪

na szkole rodzenia polecali nam codziennie, ale jako艣 nie mam do tego g艂owy 馃檲

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzin臋 temu, Anka 32 napisa艂(a):

Czy badacie dziecku wedzidelko ?聽

Sprawdzali mi w szpitalu, pilnowa艂am i dopytalam kilka razy w czasie obchodu czy jest ok pediatry, po艂o偶nej i cdl 馃檪 nienie mamy problem贸w z karmieniem i chwytaniem piersi wi臋c ju偶 nie sprawdzam.

A macie problem z chwytaniem piersi, 偶e o tym my艣lisz?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

7 godzin temu, Enigma91 napisa艂(a):

Wszystkiego najlepszego i spokojnych nocy drogie mamusie w nasz pierwszy Dzie艅 Mamy 鉂わ笍

Dzi臋kuje 鉂わ笍 I Tobie tez tez wszystkiego dobrego w 聽pierwszy dzie艅 mamy ! Jak tam Wasz dzie艅 mija? Ja dzi艣 dosta艂am super prezent od Antosi prosto z serca da艂a mi si臋 wys艂a膰. 聽Spa艂y艣my do od 22 do 10 馃槺馃槺 obudzi艂a si臋 3 razy na cyca w聽trakcie i w trakcie zmiana pampersika.聽Ja wsta艂am o 10 a ona do 10.30 jeszcze spa艂a 馃槄 鉂わ笍 Ojj jakby tak bylo codziennie , mo偶na pomarzy膰 馃槄 jaki rozmiar ubranek nosz膮 Wasze maluszki ? Moja urodzi艂a si臋 55 cm teraz ma r贸wno 6 tygodni i nosi 62 ale jest na styk. I tak my艣le , ze do艣膰 szybko wejdzie w 68 馃槺 ja w艂a艣nie szukam maty edukacyjnej dla ma艂ej na dzie艅 dziecka 鉂わ笍 I ogarniam rzeczy na wyjazd na Mazury , za tydzie艅 mamy pierwsza wsp贸lna pozdroz troch臋 si臋 stresuje jak to b臋dzie. @Enigma91聽a jak Wam min臋艂a podroz ma艂y p艂aka艂 czy by艂 grzeczny. Ja mam problem bo jak jad臋 z tylu mam chorob臋 lokomocyjna i chyba wole prowadzi膰 馃槄馃槄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
16 minut temu, Klaudia91d napisa艂(a):

Dzi臋kuje 鉂わ笍 I Tobie tez tez wszystkiego dobrego w 聽pierwszy dzie艅 mamy ! Jak tam Wasz dzie艅 mija? Ja dzi艣 dosta艂am super prezent od Antosi prosto z serca da艂a mi si臋 wys艂a膰. 聽Spa艂y艣my do od 22 do 10 馃槺馃槺 obudzi艂a si臋 3 razy na cyca w聽trakcie i w trakcie zmiana pampersika.聽Ja wsta艂am o 10 a ona do 10.30 jeszcze spa艂a 馃槄 鉂わ笍 Ojj jakby tak bylo codziennie , mo偶na pomarzy膰 馃槄 jaki rozmiar ubranek nosz膮 Wasze maluszki ? Moja urodzi艂a si臋 55 cm teraz ma r贸wno 6 tygodni i nosi 62 ale jest na styk. I tak my艣le , ze do艣膰 szybko wejdzie w 68 馃槺 ja w艂a艣nie szukam maty edukacyjnej dla ma艂ej na dzie艅 dziecka 鉂わ笍 I ogarniam rzeczy na wyjazd na Mazury , za tydzie艅 mamy pierwsza wsp贸lna pozdroz troch臋 si臋 stresuje jak to b臋dzie. @Enigma91聽a jak Wam min臋艂a podroz ma艂y p艂aka艂 czy by艂 grzeczny. Ja mam problem bo jak jad臋 z tylu mam chorob臋 lokomocyjna i chyba wole prowadzi膰 馃槄馃槄

Alex te偶 chyba ogarn膮艂 偶e jest 艣wi臋to, po 7 zjad艂 i spa艂 prawie do 12. Zd膮偶y艂am si臋 wyk膮pa膰, 艣ci膮gn膮膰 troch臋 mleka, ogarn膮膰 w艂osy, nawet pomalowa膰 si臋, zje艣膰 艣niadanie, wstawi膰 pranie i dopiero zacz膮艂 si臋 kr臋ci膰 i budzi膰. P贸藕niej zjad艂 z 30-40min sobie jad艂 na le偶膮co powoli i jeszcze chwil臋 pospal. Ja troch臋 ogarn臋艂am w kuchni i poszli艣my na spacer ze szwagierka i psem. P贸藕niej ciasto u te艣ciowej i kawa i jak m膮偶 sko艅czy艂 prac臋 pojechali艣my ze znajomymi si臋 spotka膰 nad jezioro bo ich m艂ody te偶 zasn膮艂 i poszli na spacer 馃檪 teraz jeszcze 艣pi po wyje藕dzie nad jeziorko

U nas trasa super, Alex uwielbia je藕dzi膰 autem jak tylko auto rusza to on zaraz zasypia. Przespal nam ca艂膮 drog臋. W po艂owie stan臋li艣my 偶eby co艣 zje艣膰 w Macu to go przewinelam, zjad艂 troch臋 on te偶 cyca i poszed艂 dalej spa膰 w aucie.

W drodze powrotnej go nie wybudzalismy ju偶, bo 3 noc troch臋 odchorowal u dziadk贸w emocje i nam nic nie spal, wi臋c ja odpoczywa艂am w trasie po pilnowaniu go w nocy i on te偶 odsypia艂.

Ja nie jezdze z nim z ty艂u w og贸le bo ponoc to mniej bezpiecznie. Je藕dzimy oboje z przodu, a Alex na tyle plus obok box ps贸w.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 22.05.2021 o 19:59, Agnieszka5g napisa艂(a):

A jaka ty masz?

Powiedzcie mi by艂am na usg bioderek ma艂y p艂aka艂 i nie zrozumia艂am go do ko艅ca. Wszystko ok mamy . Mamy do ko艅ca czerwca pieluchowac na noc czyli wk艂ada膰 pieluch臋 tetrowa dodatkowo na noc i w weekendy i bra膰 podwojenie wit D podwojenie.聽聽

I w艂a艣nie tu pytanie czy mam wtedy na kontrol臋 za miesi膮c czy nie jak to jest?聽

Mam lidlow膮 i nawet ok, ale strasznie nam gor膮co w niej i zakupi艂am na olx little frog bawe艂na plus bambus - dzisiaj wypra艂am i czekam a偶 wyschnie 馃榿 i b臋d臋 dalej cwiczyc 馃檪

te ko艂owe spoko ale w艂a艣nie ramiona bol膮 bo jakby艣 ciezk膮 torb臋 nosi艂a ca艂y dzie艅( dla mamy nie zbyt dobra opcja)聽

W dniu 25.05.2021 o 15:04, Anka 32 napisa艂(a):

Czy badacie dziecku wedzidelko ?聽

U nas bada艂a w szpitalu laktatorka i m贸wi艂a 偶e lekko przykr贸tkie ale mo偶e wy膰wiczy膰 ma艂a, 偶e nie trzeba podcina膰. I faktycznie wyci膮ga ten j臋zyczek mocniej.聽

Moja dzisiaj ma艂o spa艂a bo przez tatusia rozregulowal si臋 dzie艅 i ma艂a by艂a dzisiaj mega p艂acz膮ca i tylko na r臋kach, a偶 p艂aka膰 mi si臋 chcia艂o . Dopiero usn臋艂a. Tak偶e id臋 si臋 wyk膮pa膰 bo rano pewnie nie da. Bo jak spa艂a do 8-9 to teraz po 7 ju偶 wstaje i nie 艣pi do 12 馃檲聽 no o 10 przysnie przy cycu ale jak odk艂adam to oczy jak 5z艂 馃檳

呕ycz臋 wam mi艂ej nocy w ten 艣wi膮teczny dzionek 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzi臋kuj臋 u nas pierwszy dzie艅 mamy min膮艂 tak sobie 馃

Chyba znamy przyczyn臋 boli brzuszka Oli ma chyba refluks bo jak u偶ywamy Nutrition to jest lepiej. Ze spaniem w ci膮gu dnia te偶 lepiej ale za to noc ju偶 gorzej i jako艣 wiecz贸r si臋 nam przestawi艂 mo偶e to przez to 偶e w ci膮gu dnia wiecej 艣pi. Kolki te偶 od 2 dni jakby du偶o mniejsze nie chce chwali膰 bo wiadomo.

Dzisiaj przysz艂a chusta . Kupi艂am na vinted tkana lennylamb by艂a przymiarka nawet zasn膮艂 w niej zobaczymy jak b臋dzie przy p艂aczu. Musz臋 po膰wiczy膰 zak艂adanie bo trzeba mie膰 wpraw臋.

@Enigma91聽zazdroszcze wycieczek i spacer贸w ja ze swoim to nigdzie nie jedziemy bo on ci膮gle p艂aka艂 wyj艣cie na ogr贸d graniczy艂o z cudem bo co wysz艂am to ryk albo chwil臋 pospal i brzuch go budzi艂. A gdzie spacer. A o spaniu i kogo艣 to mo偶na pomarzy膰.

Jak mieli艣my go艣ci w niedziel臋 do ma艂ego to na pocz膮tkku by艂 spokojny ale jak ju偶 za d艂ugo nie spa艂 bo za du偶o i g艂o艣no to p艂acz.noe m贸g艂 zasnac. To wynios艂am go do mamy na d贸艂 ale i tak by艂 niespokojny.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

10 godzin temu, Agnieszka5g napisa艂(a):

Dzi臋kuj臋 u nas pierwszy dzie艅 mamy min膮艂 tak sobie 馃

Chyba znamy przyczyn臋 boli brzuszka Oli ma chyba refluks bo jak u偶ywamy Nutrition to jest lepiej. Ze spaniem w ci膮gu dnia te偶 lepiej ale za to noc ju偶 gorzej i jako艣 wiecz贸r si臋 nam przestawi艂 mo偶e to przez to 偶e w ci膮gu dnia wiecej 艣pi. Kolki te偶 od 2 dni jakby du偶o mniejsze nie chce chwali膰 bo wiadomo.

Dzisiaj przysz艂a chusta . Kupi艂am na vinted tkana lennylamb by艂a przymiarka nawet zasn膮艂 w niej zobaczymy jak b臋dzie przy p艂aczu. Musz臋 po膰wiczy膰 zak艂adanie bo trzeba mie膰 wpraw臋.

@Enigma91聽zazdroszcze wycieczek i spacer贸w ja ze swoim to nigdzie nie jedziemy bo on ci膮gle p艂aka艂 wyj艣cie na ogr贸d graniczy艂o z cudem bo co wysz艂am to ryk albo chwil臋 pospal i brzuch go budzi艂. A gdzie spacer. A o spaniu i kogo艣 to mo偶na pomarzy膰.

Jak mieli艣my go艣ci w niedziel臋 do ma艂ego to na pocz膮tkku by艂 spokojny ale jak ju偶 za d艂ugo nie spa艂 bo za du偶o i g艂o艣no to p艂acz.noe m贸g艂 zasnac. To wynios艂am go do mamy na d贸艂 ale i tak by艂 niespokojny.

Ja staram si臋 jak najwiecej chodzi膰 z ma艂a do znajomych, rodziny聽niestety mam w pobli偶u jest dosc聽daleko ale na聽zakupy ja zabieram cz臋sto nie chce si臋 ogranicza膰 ale powiem szczerze, ze lekko nie jest. P艂acze chyba za du偶o bod藕c贸w najcz臋艣ciej na zakupach jest niespokojna. W go艣ciach tez niekoniecznie chce spa膰 馃槄 dzi艣 mielismy i艣膰 na obiad do restauracji ale pogoda niedopisuje. Zazdroszcz臋 Ci , ze mo偶esz podrzuci膰 ma艂a na d贸艂 do rodzic贸w to jest taka pomoc i wsparcie. Ja musz臋 si臋 tak nagimnastykowa膰 偶eby si臋 wykapa膰 albo i艣膰 skorzysta膰 z toalety. 馃槄 ju偶 mam my艣li, zeby sprzedac chat臋 w Gda艅sku i wr贸ci膰 na Mazury bli偶ej rodziny. Nawet nie chodzi mi o pomoc ale o to, ze ma艂a mia艂aby dziadk贸w blisko i reszt臋 rodziny.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

12 godzin temu, Enigma91 napisa艂(a):

Alex te偶 chyba ogarn膮艂 偶e jest 艣wi臋to, po 7 zjad艂 i spa艂 prawie do 12. Zd膮偶y艂am si臋 wyk膮pa膰, 艣ci膮gn膮膰 troch臋 mleka, ogarn膮膰 w艂osy, nawet pomalowa膰 si臋, zje艣膰 艣niadanie, wstawi膰 pranie i dopiero zacz膮艂 si臋 kr臋ci膰 i budzi膰. P贸藕niej zjad艂 z 30-40min sobie jad艂 na le偶膮co powoli i jeszcze chwil臋 pospal. Ja troch臋 ogarn臋艂am w kuchni i poszli艣my na spacer ze szwagierka i psem. P贸藕niej ciasto u te艣ciowej i kawa i jak m膮偶 sko艅czy艂 prac臋 pojechali艣my ze znajomymi si臋 spotka膰 nad jezioro bo ich m艂ody te偶 zasn膮艂 i poszli na spacer 馃檪 teraz jeszcze 艣pi po wyje藕dzie nad jeziorko

U nas trasa super, Alex uwielbia je藕dzi膰 autem jak tylko auto rusza to on zaraz zasypia. Przespal nam ca艂膮 drog臋. W po艂owie stan臋li艣my 偶eby co艣 zje艣膰 w Macu to go przewinelam, zjad艂 troch臋 on te偶 cyca i poszed艂 dalej spa膰 w aucie.

W drodze powrotnej go nie wybudzalismy ju偶, bo 3 noc troch臋 odchorowal u dziadk贸w emocje i nam nic nie spal, wi臋c ja odpoczywa艂am w trasie po pilnowaniu go w nocy i on te偶 odsypia艂.

Ja nie jezdze z nim z ty艂u w og贸le bo ponoc to mniej bezpiecznie. Je藕dzimy oboje z przodu, a Alex na tyle plus obok box ps贸w.

To super, ze lubi je藕dzi膰. 聽Jak du偶o je藕dzicie to zawsze mniejsze ograniczenie i przyjemniejsze podr贸偶e.聽Antosia chyba tez lubi ale na razie je藕dzili艣my tyle co聽po mie艣cie tylko wiec czasem jak stoimy w korku to si臋 wkurza ale w czasie jazdy jest git 馃槉 No w艂a艣nie ja si臋 boje ze si臋 zaksztusi 聽a ja nie dam rady szybko zareagowa膰 jad膮c z przodu- taka moja schiza 馃槄 albo wyrzuci smoka w czasie jazdy i wtedy p艂acze ze chce go spowrotem i nie ma zmi艂uj 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisa艂(a):

Da艂y艣cie smoczek dla swoich maluch贸w ?

Tak da艂am u nas bez smoka by si臋 nie obesz艂o tym bardziej 偶e s膮 kolki.

Mieli艣my Lovli ale kupi艂am BiBis i jest lepszy tak my艣l臋 Oli woli go lepiej i jest lzejszy.

Oliwier lubi je藕dzi膰 autem聽 艣pi jedno dobre. Ja je偶d偶臋 z ty艂u chocia偶 nam chorob臋 lokomocyjna i nie powinnam.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
12 godzin temu, Klaudia91d napisa艂(a):

Da艂y艣cie smoczek dla swoich maluch贸w ?

Dali艣my po 3tyg, ale Alex jest ma艂o smoczkowy. Rzadko kiedy ma taki czas 偶e go chce najcz臋艣ciej jak dajemy to nie ma ochoty. Dos艂ownie kilka razy w miesi膮cu si臋 zd膮偶y艂o 偶e chcia艂.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 26.05.2021 o 19:58, Klaudia91d napisa艂(a):

Dzi臋kuje 鉂わ笍 I Tobie tez tez wszystkiego dobrego w 聽pierwszy dzie艅 mamy ! Jak tam Wasz dzie艅 mija? Ja dzi艣 dosta艂am super prezent od Antosi prosto z serca da艂a mi si臋 wys艂a膰. 聽Spa艂y艣my do od 22 do 10 馃槺馃槺 obudzi艂a si臋 3 razy na cyca w聽trakcie i w trakcie zmiana pampersika.聽Ja wsta艂am o 10 a ona do 10.30 jeszcze spa艂a 馃槄 鉂わ笍 Ojj jakby tak bylo codziennie , mo偶na pomarzy膰 馃槄 jaki rozmiar ubranek nosz膮 Wasze maluszki ? Moja urodzi艂a si臋 55 cm teraz ma r贸wno 6 tygodni i nosi 62 ale jest na styk. I tak my艣le , ze do艣膰 szybko wejdzie w 68 馃槺 ja w艂a艣nie szukam maty edukacyjnej dla ma艂ej na dzie艅 dziecka 鉂わ笍 I ogarniam rzeczy na wyjazd na Mazury , za tydzie艅 mamy pierwsza wsp贸lna pozdroz troch臋 si臋 stresuje jak to b臋dzie. @Enigma91聽a jak Wam min臋艂a podroz ma艂y p艂aka艂 czy by艂 grzeczny. Ja mam problem bo jak jad臋 z tylu mam chorob臋 lokomocyjna i chyba wole prowadzi膰 馃槄馃槄

Moja wr臋cz przeciwnie! Oczy otwarte od 4 馃槄 w sr bedzie 2miesi膮c i nadal mam 56. Wczoraj by艂y艣my na szczepieniu, tylko troch臋 zap艂aka艂a, mia艂a potem ospa艂y dzien ale dzisiaj juz w normie czyli jak wsta艂a o 7 tak od 9godzin nie 艣pi ...聽

Uros艂a 3cm (z 56-59cm) i na siatce centylowej to wysoko ale waga聽na skrajnym dole, przybra艂a tylko 700g.

tez planuj臋 kupic mat臋 edukacyjn膮 na dzien dziecka 馃檪聽polecam tropikalny kas z Fisher Price, mieli moi bracia i kupowa艂am tez chrze艣niakowi i jest ekstra 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 27.05.2021 o 08:33, Klaudia91d napisa艂(a):

Da艂y艣cie smoczek dla swoich maluch贸w ?

Mi po艂o偶ne w dniu porodu juz kaza艂y dzwonic do m臋偶a po smoczka bo Wiki mia艂a bardzo silny odruch ssania, Nuka nie wiedzia艂a jak zlapac s teraz na Lovi ale po 10scwypluwa wiec nic z tego. O Bibs czyta艂am bardzo duzo negatywnych opinii ze krzywi膮 zgryz wiec nie pr贸buj臋 wiecie umie zrezygnowa艂am. Poprostu uspokajam tul膮c a moja dziewczynka uwielbia otula膰 di臋 becikiemi chyba jej starczy

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...