Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
W dniu 13.06.2021 o 21:04, Enigma91 napisał(a):

To podobnie jak u nas w dzień już tylko turbo drzemki chyba że auto albo na zewnątrz stoi czy jeździ wózkiem. Banki, ślinienie, gadanie sobie już teraz najlepiej wchodzą i głupie miny, a on naśladuje ❤️

No to kawał baby już, ja jakoś na 10tyg się ważyłam z Alexem to mi wyszło 5,7kg, ale ciuszki już 62 i 68 nosimy. Część 62 nawet już zaczyna ladować w kartonach.

No u nas już 68 , bluzy 62 , bo np spodnie 62 już ciasne 🙈

Marta po pierwszym szczepieniu, na szczęście nie było tak źle . Tylko po jednej ma zaczerwienieniem nóżke ale smarujemy altacetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 14.06.2021 o 23:22, zakapturzona napisał(a):

W sobotę kończy 3 miesiące. Miałyśmy już pierwsze przymiarki do spinek 😅

 

od 3 dni jest z Tośki straszna maruda, nic jej nie pasuje. Pomyślałam, że to pewnie skok bo 12 tydzień więc by pasowało. No i dzisiaj daję tą marudę na brzuch i ku mojemu zdziwieniu, dziewczyna cyk na plecki. Zbierałam zęby z podłogi przez najbliższe pół godziny 🤣  skok skokiem ale niech mi moje dziewcze będzie jak dawniej 😅

 

Nam się plany wyjazdowe trochę zmieniły bo pojedziemy jednak do Szczawnicy na kilka dni, odwiedzimy przy okazji rodzinkę w Pieninach ❤

 

Mamuśki! Co ile Wasze maluchy robią kupkę? U nas kupa 2 razy w tygodniu i jasne, niby normalne ale jednak dziwnie bo zazwyczaj kupka była kilka razy dziennie.

 

Ponoć że z brzuszka na plecy za wcześnie nie dobrze. Koleżanka moja ma synka z 4.04 też chodzą do fizjo bo mieli lekka asymetrie i jej synek też się zaczął obracać sam na plecki, powiedziała jej że to nie jest w sumie za dobrze. U nas Alex zaczyna się sam na brzuch z pleców powoli obracać. W sobotę moja mama nie dostała prawie zawału bo pojechaliśmy do nich z dostawką, rano scieliliśmy kanapę i odstawiliśmy dostawke i była niezapieta. Moja mama wchodzi do salonu a Alex nogi już poza łóżeczkiem i głowa już też prawie bo chcial się obrócić i mu miejsca brakło 🙈  

U nas tez kupki czasem nie ma kilka dni, ale położna mówiła że to normalne bo maluszki coraz lepiej trawia, a z mleka nie ma dużo resztek więc musi się to nazbierać jak dużo już wchlaniaja składników z mleka.

W dniu 15.06.2021 o 14:02, Klaudia91d napisał(a):

A powiedz dlaczego zdecydowałaś się na 5 w 1 a nie 6 w 1 ? Pytam z ciekawości ☺️

6w1 ma w sobie WZW B, więc wychodzi tym systemem jedna dawka więcej żółtaczki niż systemem NFZ lub 5w1. Nie chciałam dziecku dokładać dodatkowej dawki, która nie jest potrzebna.

My we wtorek mieliśmy pierwsze menigokoki, udało się bez goraczki i naruszenia nawet. Cały dzień pięknie się uśmiechał może z 3 razy w cigu dnia miał tak że nagle zaczął histeryzować że leży samni na rączki. Jestem mega szczeliwa że tak pięknie szczepienia przechodzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@ewon mam pytanie a ta zawieszka do smoczka jak się sprawdza? Bo my też taka mamy ale wydaje mi się że jest za.ciezka jak narazie dla Oliwierka a jak u was?

Mała jaka już pulchniutka🥰

 

U nas dalej walka z kolkami są dni że lepiej a dni tak jak dzisiaj że już od 11 do 19 jestem zmęczona a najgorsze że nic nie pomaga 😞 już nie mam sił 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

W końcu wiem co dolegało Oliwierowi pijemy mleko Bebilon pepti przekonałam go do niego bo nie chciał pić. Ma prawdopodobnie alergie na białko krowie. Bo po tym mleku nie ma kolek wypróżnia się ładnie śmieje się więcej niż płacze.

Co prawda w dzień dalej śpi po 30 min i szybko go wszystko wybudza i często się wierci w czasie snu ale już nie płacze.

Zapisałam go do neurologa niech będzie przebadany a co mi szkodzi.

Dzisiaj byliśmy na szczepieniu na rota to jak pani dr mu badała brzuszek to się śmiał Głośno aż zawołała pielęgniarkę żeby zobaczyła bo to się rzadko zdarza jej że dziecko tak się śmiało w tym wieku.a mama dumna była 😁

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

W końcu wiem co dolegało Oliwierowi pijemy mleko Bebilon pepti przekonałam go do niego bo nie chciał pić. Ma prawdopodobnie alergie na białko krowie. Bo po tym mleku nie ma kolek wypróżnia się ładnie śmieje się więcej niż płacze.

Co prawda w dzień dalej śpi po 30 min i szybko go wszystko wybudza i często się wierci w czasie snu ale już nie płacze.

Zapisałam go do neurologa niech będzie przebadany a co mi szkodzi.

Dzisiaj byliśmy na szczepieniu na rota to jak pani dr mu badała brzuszek to się śmiał Głośno aż zawołała pielęgniarkę żeby zobaczyła bo to się rzadko zdarza jej że dziecko tak się śmiało w tym wieku.a mama dumna była 😁

Super że udało się znaleźć przyczynę i pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 16.06.2021 o 22:04, Agnieszka5g napisał(a):

@ewon mam pytanie a ta zawieszka do smoczka jak się sprawdza? Bo my też taka mamy ale wydaje mi się że jest za.ciezka jak narazie dla Oliwierka a jak u was?

Mała jaka już pulchniutka🥰

 

U nas dalej walka z kolkami są dni że lepiej a dni tak jak dzisiaj że już od 11 do 19 jestem zmęczona a najgorsze że nic nie pomaga 😞 już nie mam sił 

 

U nas nie jest za ciężka, zamówiłam na tuli biżuteria, dziewczyna robi piękne. 

 

Bardzo się cieszę, że w końcu doszliscie przez co te kolki.  Oby teraz już co raz więcej gościło u  was uśmiechu 😘

Moja też w dzień mało śpi.  Same turbo drzemki przy cycu 🙉 czasami pospi dłużej na spacerze ale nie moze być za gorąco ( tak jak przez te kilka dni to była strasznie marudna  😞   ) 

 

No moja kluseczka 😆 obawiam się że jeszcze chwilunia i gondola będzie za mała 🙈 i nadal nie przepada za leżeniem na brzuchu  😔   ale dzisiaj stwierdzam , że najlepszy humor ma rano to muszę ją wtedy kłaść  to może jej się spodoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny, a u mnie moj maluszek ma przyjaciela. Uwielbia bawic sie  misiem. Nie bardzo lubi lezec na brzuszku. Super sie do nas usmiecha i zaczyna troszke po swojemu mowic 😃. Bardzo sie cieszy gdy mu odpowiadany. 

Zaplanowalismy wyjazd do Polski we wrzesniu 😍 Czeka nas dluga trasa. Ale jedziemy na prawie 3 tygodnie. 

U mnie maly tez juz mial szczepionki i dosyc dobrze sie pozniej czul.

U nas tez gondola tez staje sie powoli mala 😔

Mielismy w srode zaproszenie do zlobka. Jestesmy na etapie szukania miejsca co nie jest latwe. 

IMG-20210623-WA0008.jpg

IMG-20210623-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U nas już lepiej, dużo lepiej. Z brzuszkiem ale idziemy do osteopaty czytałam że przy poradzie z użyciem vacum może być wzmożone napięcie. I myślę że to może być problem u nas bo mały czasem mu nie wygodnie w każdej pozycji i od samego początku odchyla głowę do tyłu do odbicia nie lubi na brzuszku leżeć i często mi się ostatnio wygina do tyłu. Dlatego może w dzień ciągle się budzi.W kolejnym poście przesyłam wam foteczke maluszka i oczywiście pozdrawiamy wszystkie ciocię😘😘 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 27.06.2021 o 17:04, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, a u mnie moj maluszek ma przyjaciela. Uwielbia bawic sie  misiem. Nie bardzo lubi lezec na brzuszku. Super sie do nas usmiecha i zaczyna troszke po swojemu mowic 😃. Bardzo sie cieszy gdy mu odpowiadany. 

Zaplanowalismy wyjazd do Polski we wrzesniu 😍 Czeka nas dluga trasa. Ale jedziemy na prawie 3 tygodnie. 

U mnie maly tez juz mial szczepionki i dosyc dobrze sie pozniej czul.

U nas tez gondola tez staje sie powoli mala 😔

Mielismy w srode zaproszenie do zlobka. Jestesmy na etapie szukania miejsca co nie jest latwe. 

IMG-20210623-WA0008.jpg

IMG-20210623-WA0001.jpg

Aj nawet nie mów nic o żłobku, ja już zaczynam.sie śmiać w pracy że wracam z wózkiem do nich. W miejskim żłobku jesteśmy na ostatnim 18 miejscu na liście rezerwowej, a do prywatnych pisałam maile i ani jeden nie odpowiedział 🙈 dramat i jak tu pracować

11 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

U nas już lepiej, dużo lepiej. Z brzuszkiem ale idziemy do osteopaty czytałam że przy poradzie z użyciem vacum może być wzmożone napięcie. I myślę że to może być problem u nas bo mały czasem mu nie wygodnie w każdej pozycji i od samego początku odchyla głowę do tyłu do odbicia nie lubi na brzuszku leżeć i często mi się ostatnio wygina do tyłu. Dlatego może w dzień ciągle się budzi.W kolejnym poście przesyłam wam foteczke maluszka i oczywiście pozdrawiamy wszystkie ciocię😘😘 

Cudny bąbel już ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny sliczne i kochane mamy dzieciatka. Piekne zdjecia zrobilyscie❤️❤️❤️❤️

 

Ja tydzien temu odkrylam, ze mojemu malemu rosnie dolna jedynka. Bardzo szybko. Widac bialy slad na dziaselku wiec mysle ze to zabek. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

Dziewczyny sliczne i kochane mamy dzieciatka. Piekne zdjecia zrobilyscie❤️❤️❤️❤️

 

Ja tydzien temu odkrylam, ze mojemu malemu rosnie dolna jedynka. Bardzo szybko. Widac bialy slad na dziaselku wiec mysle ze to zabek. 

 

 

Ojej, ja co chwilę Alexowi sprawdzam ale nic nie widzę. Nie wdał się w mamusię na szczęście. Ja miałam pierwszy ząb właśnie jak miałam 3 miesiące 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Byłam dzisiaj z małym u osteopaty bo byly problemy z zasypianiem i częstymi pobudkami. Okazało się że przez ten proznociag przy porodzie był pospinany przy głowie płakał jak go uciskał niemiłosiernie aż mi serce bolalo ale mam nadzieję że to go rozluźni ogólnego nie ma wnm i to akurat dobrze . Mówil też że może oglądać za dużo tv i dlatego są problemy ze spaniem. Czasem faktycznie kładłam go na kolanach o jadłam a on oglądał tv wtedy miałam spokój tak samo jak w bujaku siedział ale muszę mu ograniczyć telewizję i zobaczę jak się będzie zachowywać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie

Dziewczyny z Trójmiasta w końcu pojawił nam się bon turystyczny i mamy rezerwacje na 29.08-4.09 na mojej ukochanej wyspie Sobiszewskiej. Moze udało by się nam spotkać na jakiś kwietniowkowy spacerek? Mąż się pewnie ucieszy jak będzie miał kilka godzin tylko dla siebie 🤣

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Cześć dziewczyny 🙂

coś nie mogłam pisać, nie wyświetla mi się okienko. 

Jak u Was?? 

 

U nas Marta rośnie jak na drożdzach 🙈 ( zdjęcie powyżej albo poniżej 😂

jest nadal na cycu je co 3godz . Nosi już ciuszki w rozmiarze 74 🙈

Ale nadal nie lubi leżeć na brzuszku ani na boku 😂 , ale ćwiczymy to 🙉

dużo gaworzy, śmieje się, rozgląda, interesuje się zabawkami. 

Jeszcze się nie przewraca sama, zęby na szczęście nie idą jeszcze 😁

Poznałam sporo mamusiek ze swojego miasta, które urodziły koniec marca i kwiecień - przynajmniej mam z kim chodzić na spacery 😁  , się śmiejemy że dzieci już randkują 😅

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Co tam u was dziewczynki jak maluszki?

@Enigma91 bardzo chciałabym się spotkać ale niestety mój maluch nie przepada za wózkiem spacery tylko koło domu.

Dziś byliśmy na drugim szczepieniu mój maluszek w sumie nie taki mały waży 7300g nosimy roz 68 więc jest długi i ma 3,5 m a ile mają teraz wasze?

W gondoli ledwo się mieści, przewijak robi się za krótki co odczuwam kopniakami w brzuch , wnaienka tez powoli ciasna.

I co najważniejsze kolki poszły już w niepamięć!

I dużo dużo mniej płacze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

Co tam u was dziewczynki jak maluszki?

@Enigma91 bardzo chciałabym się spotkać ale niestety mój maluch nie przepada za wózkiem spacery tylko koło domu.

Dziś byliśmy na drugim szczepieniu mój maluszek w sumie nie taki mały waży 7300g nosimy roz 68 więc jest długi i ma 3,5 m a ile mają teraz wasze?

W gondoli ledwo się mieści, przewijak robi się za krótki co odczuwam kopniakami w brzuch , wnaienka tez powoli ciasna.

I co najważniejsze kolki poszły już w niepamięć!

I dużo dużo mniej płacze !

Hej 🙂

 Super że kolki u Was mineły 🙂

a próbowałaś do spacerowki? Mój starszy niecierpial spacerów w gondoli a w spacerówce pokochał 🙂

 

Naszego zdjęcia admin nie dodał 😞

 

Na szczepienie idę w poniedziałek i będę znała dokładną wagę, choć w domu na wadze łazienkowe wychodzi ze ma ponad 7 🙈 my ciuszki już na 74 nosimy. 

Od wczoraj w spacerówce. Gondoli też parę cm jej brakowało, ale że chciałam wyprać i wyciagalam gąbkę z wkładu niestety rozerwała się na pół 🙉   . Myślałam aby kupić jakaś miskę, bo waniwnka też robi sie za mała i nie mogę jej dłoni dobrze umyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, ewon napisał(a):

Hej 🙂

 Super że kolki u Was mineły 🙂

a próbowałaś do spacerowki? Mój starszy niecierpial spacerów w gondoli a w spacerówce pokochał 🙂

 

Naszego zdjęcia admin nie dodał 😞

 

Na szczepienie idę w poniedziałek i będę znała dokładną wagę, choć w domu na wadze łazienkowe wychodzi ze ma ponad 7 🙈 my ciuszki już na 74 nosimy. 

Od wczoraj w spacerówce. Gondoli też parę cm jej brakowało, ale że chciałam wyprać i wyciagalam gąbkę z wkładu niestety rozerwała się na pół 🙉   . Myślałam aby kupić jakaś miskę, bo waniwnka też robi sie za mała i nie mogę jej dłoni dobrze umyć. 

 

 

Hej Hej! Naszego zdjęcia @Admin również nie dodał 😐

 

My jesteśmy w trakcie skoku, Antosia ma 18 tygodni. Wieczorami sporo płaczków i tak już od ok 3 tyg. mam nadzieję, że to w końcu minie bo czasami mam dość. Sporo czasu spędzamy na dworze, spacerujemy i bawimy się w ogrodzie. 

 

Ogólnie w domu nie korzystamy z wózka bo mała na poranna drzemkę zasypia sama a wieczorem przy cycu ale w deszczowe dni na popołudniową drzemkę kładę małą do spacerówki, żeby gondoli nie nosić. 

 

Poza tymi wieczorami, młoda jest bardzo pogodnym dzieckiem. Chwyta już zabawki i bawi się nimi i jak coś nie mieści się jej w buzi to strasznie się złości. 🤣

 

My w przyszły czwartek mamy ostatnią dawkę rotawirusa więc będę wiedzieć ile mała waży i mierzy. Na zwykłej wadze pokazuje 6,5 kg. nosimy 68/74, niektóre firmy nawet 62. Jeden sweterek Newbie mamy na 56 🤣 i widzę, że jeszcze nam trochę posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny, moj maly ma juz 8 kg i nosi ubranka 68-74 🙂 takze nie miesci sie juz prawie w gondoli. Dostal jakis dziwny okres i nie chce w dzien pic mleka.  Pije tak 60 - 70 ml i przestaje. Nadal daje mu moje, ale caly czas odciagam bo piersi to praktycznie nie chce. Wieczorem i w nocy nadrabia i pije tak 125 do 140 ml.

W dzien tez uwielbia sie bawic. Cwiczyc siadanie. Na brzuszku jakos nie lubi lezec, Ale potrafi bardzo ladnie podnosic glowke kiedy lezy na brzuszku. Tylko po minucie chce na plecki.

 

Enigma bede w Sopocie, ale dopiero od 06.09. Szkoda bo bym sie chetnie z Toba w Gdansku spotkala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 23.07.2021 o 16:56, Agnieszka5g napisał(a):

Co tam u was dziewczynki jak maluszki?

@Enigma91 bardzo chciałabym się spotkać ale niestety mój maluch nie przepada za wózkiem spacery tylko koło domu.

Dziś byliśmy na drugim szczepieniu mój maluszek w sumie nie taki mały waży 7300g nosimy roz 68 więc jest długi i ma 3,5 m a ile mają teraz wasze?

W gondoli ledwo się mieści, przewijak robi się za krótki co odczuwam kopniakami w brzuch , wnaienka tez powoli ciasna.

I co najważniejsze kolki poszły już w niepamięć!

I dużo dużo mniej płacze !

 

W dniu 16.07.2021 o 09:56, ewon napisał(a):

Cześć dziewczyny 🙂

coś nie mogłam pisać, nie wyświetla mi się okienko. 

Jak u Was?? 

 

U nas Marta rośnie jak na drożdzach 🙈 ( zdjęcie powyżej albo poniżej 😂

jest nadal na cycu je co 3godz . Nosi już ciuszki w rozmiarze 74 🙈

Ale nadal nie lubi leżeć na brzuszku ani na boku 😂 , ale ćwiczymy to 🙉

dużo gaworzy, śmieje się, rozgląda, interesuje się zabawkami. 

Jeszcze się nie przewraca sama, zęby na szczęście nie idą jeszcze 😁

Poznałam sporo mamusiek ze swojego miasta, które urodziły koniec marca i kwiecień - przynajmniej mam z kim chodzić na spacery 😁  , się śmiejemy że dzieci już randkują 😅

 

 

 

 

3 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, moj maly ma juz 8 kg i nosi ubranka 68-74 🙂 takze nie miesci sie juz prawie w gondoli. Dostal jakis dziwny okres i nie chce w dzien pic mleka.  Pije tak 60 - 70 ml i przestaje. Nadal daje mu moje, ale caly czas odciagam bo piersi to praktycznie nie chce. Wieczorem i w nocy nadrabia i pije tak 125 do 140 ml.

W dzien tez uwielbia sie bawic. Cwiczyc siadanie. Na brzuszku jakos nie lubi lezec, Ale potrafi bardzo ladnie podnosic glowke kiedy lezy na brzuszku. Tylko po minucie chce na plecki.

 

Enigma bede w Sopocie, ale dopiero od 06.09. Szkoda bo bym sie chetnie z Toba w Gdansku spotkala. 

Ale wielkie już te wasze maluszki.

U nas 3tyg temu na szczepieniu było 6590g ciuszki jeszcze niektóre 62 wchodzimy ale część 62 i 68 już idzie do kartona i zaraz puszczam pranie na 74. 

Dzisiaj Alex kończy 4 miesiące ❤️

@Anka 32 szkoda że się miniemy 

U nas już przekręcanie, odpychanie nogami i jazda na brzuchu na porządku dziennym, chyba dlatego taki szczuplak dalej bo na tyłku nie usiedzi 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...