Skocz do zawarto艣ci

Kwietni贸weczki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Co tam u was聽 kochane jaka to cisza zapad艂a?聽

Chcia艂am si臋 pochwali膰 偶e 10 sierpnia mamy 4 miesi膮ce i dzisiaj w艂a艣nie Oliwier samodzielnie si臋 przekr臋ca z pleck贸w na brzuszek narazie tylko z jednej strony ale i tak moja rado艣膰 jest bezcenna. Tym bardziej 偶e nie lubi le偶e膰 na brzuchu a teraz jak to robi sam to o wiele d艂u偶ej le偶y 馃憤馃榿

Oczywi艣cie gaworzy, piszczy przywo艂uje g艂osem do rozmowy i bardzo bardzo du偶o si臋 艣mieje coraz cz臋艣ciej g艂o艣no 馃

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
  • Mamusie
W dniu 4.08.2021 o 21:51, Agnieszka5g napisa艂(a):

Co tam u was聽 kochane jaka to cisza zapad艂a?聽

Chcia艂am si臋 pochwali膰 偶e 10 sierpnia mamy 4 miesi膮ce i dzisiaj w艂a艣nie Oliwier samodzielnie si臋 przekr臋ca z pleck贸w na brzuszek narazie tylko z jednej strony ale i tak moja rado艣膰 jest bezcenna. Tym bardziej 偶e nie lubi le偶e膰 na brzuchu a teraz jak to robi sam to o wiele d艂u偶ej le偶y 馃憤馃榿

Oczywi艣cie gaworzy, piszczy przywo艂uje g艂osem do rozmowy i bardzo bardzo du偶o si臋 艣mieje coraz cz臋艣ciej g艂o艣no 馃

Super 馃檪

moja 07.08 sko艅czy艂a 4 miesi膮ce, ale jeszcze si臋 nie przekr臋ca - leniwa bestia 馃槀.聽

za to wcina palce od n贸g 馃槄 coraz lepiej jej wychodzi le偶enie na brzuszku. Du偶o gaworzy i nauczy艂a si臋 piszcze膰 馃檳 a偶 g艂owa boli.聽

i wychodz膮 nam dolne dwie jedynki 馃檳

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisa艂(a):

Hej dziewczyny, kiedy planujecie dac malenstwu marchewke lub jakies warzywa?

My zaczniemy pewnie jako艣 po艂owa wrze艣nia lub pod koniec wrze艣nia rozszerzenie. Na wakacjach sko艅czy akurat 5 miesi膮cy i jak wr贸cimy, ogarn臋 wszytko po powrocie to b臋dziemy pewnie powoli startowa膰 ko艂o 6 mca.

Na razie wczoraj zam贸wi艂am w艂a艣nie sobie ksi膮偶ki z blw i bbox 偶e s艂omka.

Natomiast Alex dzisiaj chcia艂 zje艣膰 moja szklank臋 i p贸藕niej pr贸bowa艂 z niej pi膰 (ju偶 by艂a pusta) wi臋c chyba zam贸wi臋 te偶 od razu kubeczek bbox i w domu b臋dzie dostawal chyba kubeczek a na wyj艣cia b臋dziemy bra膰 ten 偶e s艂omka

W dniu 13.08.2021 o 14:29, ewon napisa艂(a):

Super 馃檪

moja 07.08 sko艅czy艂a 4 miesi膮ce, ale jeszcze si臋 nie przekr臋ca - leniwa bestia 馃槀.聽

za to wcina palce od n贸g 馃槄 coraz lepiej jej wychodzi le偶enie na brzuszku. Du偶o gaworzy i nauczy艂a si臋 piszcze膰 馃檳 a偶 g艂owa boli.聽

i wychodz膮 nam dolne dwie jedynki 馃檳

U nas tez juz dwie jedynki dolne na stanie. Jedna wysz艂a 11.08 druga 12.08 馃檲

Alex za to 偶ywe z艂oto przekr臋ca si臋 wiecznie ju偶, zaczyna powoli pe艂zakowac 馃檲

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 16.08.2021 o 17:57, Anka 32 napisa艂(a):

Hej dziewczyny, kiedy planujecie dac malenstwu marchewke lub jakies warzywa?

Ju偶 kupi艂am marchewk臋 i dynie 馃槀 ale zaczniemy jak sko艅czy 5miesiecy , bo na razie wprowadzam mm narazie raz dziennie.聽

U nas Marta przewraca si臋 na boki i pr贸by siadania ma 馃檲 z pozycji p贸艂 le偶膮cej. Nadal czekamy na z臋by, niestety mocno marudna jest przez to. Ale i tak bardzo kochana馃グ

Ro艣nie jak na dro偶d偶ach nosimy rozm. 74 i nie kt贸re 80 wchodzimy.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja ju偶 rozszerzylam diet臋 powoli po 4miesi膮cu narazie daje raz dziennie kleik ry偶owy do mleka, i kupi艂am z HiPP marchewk臋 i dynie i daje po kilka 艂y偶eczek ale ma艂y uczy si臋 dopiero bo ci臋偶ko mu jeszcze idzie bo du偶o wypluwa ale na spokojnie trenujemy.

U nas nie ma jeszcze z臋b贸w, ale za to przez 3 tyg by艂a masakra skok rozwojowy da艂 si臋 we znaki i chyba regres snu bo by艂y problemy ze spaniem kt贸re i tak u nas kula艂o zawsze by艂 p艂acz wsz臋dzie by艂o 藕le nawet bujanie na r臋kach by艂 marudny ju偶 my艣la艂am 偶e mo偶e na z臋by ale nic nie wida膰 w buzi. Od 2 dni jako艣 lepiej ale ewidentnie skoki u nas mega wida膰.

My umiemy przekr臋ca膰 si臋 z plec贸w na brzuszek narazie na jedn膮 stron臋 na brzuszku dalej nie lubimy ale ju偶 nam lepiej troch臋 jak ci膮gle si臋 przekr臋ca najlepiej chcia艂by ca艂y czas na r臋kach albo ju偶 siedzie膰. Spacer nadal nie jest jaki艣 fajny bo d艂ugo nie usiedzi chyba 偶e jako艣 za艣nie to troch臋 si臋 uda nawet do sklepu zaj艣膰 ale jest ci臋偶ko og贸lnie Oliwier jest mega wymagaj膮cym dzieckiem wszystko jest na 5 min i chce by膰 ci膮gle zabawiamy przez nas czasem ju偶 nie mam si艂y po ca艂ym dniu.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Moja zacze艂a si臋 przemieszcza膰 馃檳 musz臋 uwa偶a膰 na ni膮.聽

@Agnieszka5g聽 聽moja te偶 tylko lubi byc u mnie. Na macie musz臋 siedzie膰 z ni膮. Odchodz臋 na chwil臋 jest krzyk 馃檲 musz臋 by膰 blisko niej ca艂y聽 czas . Dobrze ze jeszcze 艣redni syn na ni膮 jako艣 dzia艂a na chwil臋 to mog臋 si臋 umy膰 . My艣la艂am 偶e szybko wr贸c臋 do pracy ale nie wiem czy to si臋 uda. Bo im bardziej kumata jest to bardziej przywi膮zana do mnie 馃檲

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 20.08.2021 o 15:04, ewon napisa艂(a):

Moja zacze艂a si臋 przemieszcza膰 馃檳 musz臋 uwa偶a膰 na ni膮.聽

@Agnieszka5g聽 聽moja te偶 tylko lubi byc u mnie. Na macie musz臋 siedzie膰 z ni膮. Odchodz臋 na chwil臋 jest krzyk 馃檲 musz臋 by膰 blisko niej ca艂y聽 czas . Dobrze ze jeszcze 艣redni syn na ni膮 jako艣 dzia艂a na chwil臋 to mog臋 si臋 umy膰 . My艣la艂am 偶e szybko wr贸c臋 do pracy ale nie wiem czy to si臋 uda. Bo im bardziej kumata jest to bardziej przywi膮zana do mnie 馃檲

Alexa te偶 ju偶 nie mo偶na zostawi膰 ani na chwilk臋 samego. Zacz膮艂 nam ju偶 pe艂za膰, ale na razie jeszcze w prz贸d nie ogarnia wi臋c leci w ty艂 i si臋 denerwuje 馃槄 no i nasze dwa dolne 偶eby coraz wi臋ksze rosn膮, tak偶e ju偶 coraz bardziej wida膰 kasownik 馃グ

Na szcz臋艣cie zostaje bez problemu z m臋偶em czy z te艣ciow膮 jak na razie wi臋c mo偶emy spokojnie gdzie艣 wyj艣膰, ostatnie sumie pierwszy raz musia艂am wr贸ci膰 szybko do domu bo te艣ciowa zadzwoni艂a 偶e ju偶 nie chce butelki i od godziny nie mo偶e go uspokoi膰 bo p艂acze strasznie i faktycznie si臋 st臋skni艂 ju偶, ale wyj膮tkowo by艂 kilka godzin z babci膮 rano i p贸藕niej wieczorem wi臋c ju偶 by艂o mu chyba faktycznie brak cycusia i blisko艣ci mamy 鉂わ笍

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 28.08.2021 o 10:59, Enigma91 napisa艂(a):

Alexa te偶 ju偶 nie mo偶na zostawi膰 ani na chwilk臋 samego. Zacz膮艂 nam ju偶 pe艂za膰, ale na razie jeszcze w prz贸d nie ogarnia wi臋c leci w ty艂 i si臋 denerwuje 馃槄 no i nasze dwa dolne 偶eby coraz wi臋ksze rosn膮, tak偶e ju偶 coraz bardziej wida膰 kasownik 馃グ

Na szcz臋艣cie zostaje bez problemu z m臋偶em czy z te艣ciow膮 jak na razie wi臋c mo偶emy spokojnie gdzie艣 wyj艣膰, ostatnie sumie pierwszy raz musia艂am wr贸ci膰 szybko do domu bo te艣ciowa zadzwoni艂a 偶e ju偶 nie chce butelki i od godziny nie mo偶e go uspokoi膰 bo p艂acze strasznie i faktycznie si臋 st臋skni艂 ju偶, ale wyj膮tkowo by艂 kilka godzin z babci膮 rano i p贸藕niej wieczorem wi臋c ju偶 by艂o mu chyba faktycznie brak cycusia i blisko艣ci mamy 鉂わ笍

Dotarli艣my wczoraj nad morze 鉂わ笍 Alex zachwycony, ca艂y czas wszystko podziwia 馃檪

nawet dzisiaj pierwszy raz stopy do buzi w艂o偶y艂, ciekawe czy to efekt s艂abo przespanej nocy. Od 20 do 1 pi臋knie pad艂 po drodze i spacerze nad morze, a p贸藕niej 3h nie mog艂am go do 艂贸偶eczka od艂o偶y膰 馃檲

pozdrawiamy morsko nasze e-ciocie

IMG_20210830_145840.jpg

IMG_20210829_182310.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny 馃檪

@Enigma91聽 ooo fajnie nad morzem wypoczywacie 馃檪 聽Aleks jaki ju偶 du偶y ch艂opak 馃槏

Marta w ko艅cu poma艂u robi przewroty na brzuch. Jak le偶y na p贸艂siedz膮co robi atak i siada 馃檲聽 i atakuje nam r臋ce 馃槅聽 dzi膮s艂a sw臋dz膮 ale jeszcze z臋by nie wysz艂y.

Jest bardzo kochana, 艣mieje si臋 praktycznie ca艂y czas. Poma艂u wprowadzam mm. Po 5mies spr贸bujemy pierwsze warzywka.聽聽

ten czas tak zaiwania, dopiero co by艂a w brzusiu a tu ju偶 za tydzie艅 5miesi臋cy.

Wrzucam zdj臋cia ale nie wiem czy admin doda,bo widz臋 偶e poprzednie dalej na czerwono 艣wiec膮 馃檲.聽

IMG_20210830_140259.jpg

IMG_20210809_144335.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Cze艣膰 Dziewczyny!聽

@Enigma91 jak ogarn臋li艣cie podr贸偶 z ma艂ym bobem tyle km 馃檲 ale zazdro, bo nam nie wypali艂y w tym roku wakajki nad morzem. M膮偶 jak wyjecha艂 na pocz膮tku lipca, tak wraca dopiero jutro. A jutro mamy te偶 podci臋cie w臋dzide艂ka i nie wiadomo jakie nastroje b臋d膮 po zabiegu 馃槓

Anto艣ka ogarn臋艂a ju偶 przewroty z wysokiego podporu na plecy i turla si臋 teraz jak zawodowy komandos. Nie ma szans ju偶 jej gdzie艣 samej zostawi膰, chyba 偶e na macie. Mamy ju偶 dwie dolne聽jedynki, aktualnie opadaj膮 emocje po聽skoku, regresie snu i z膮bkowaniu. Mia艂y艣my 3 tygodnie niez艂ego rozpie%#lu. Mam nadziej臋, 偶e nast臋pne z臋by pojawi膮 si臋 jak ju偶 b臋dzie pe艂noletnia i b臋d臋 j膮 mog艂a oddelegowa膰 'na swoje' 馃槄 po skoku zupe艂nie przeorganizowal nam si臋 dzie艅 i dziewczyna 艣pi tylko na brzuchu! jeszcze pogoda u nas fatalna i nawet nie ma szans wychyli膰 nosa na dw贸r na kilka minut bo tak pada 馃槓20210829_150716.jpg20210821_182651.jpg20210825_161540.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

U nas te偶 jako艣 leci w niedziel臋 mamy chrzciny. Oliwier jak narazie potrafi przewraca膰 si臋 na brzuszek jeszcze si臋 nie turla . W nocy budzi si臋 ok 2,3 na jedzenie i wstaje zazwyczaj 6.30. w dzie艅 ma 4 drzemki o r贸偶nych d艂ugo艣ciach. Ale niestety przeste kolki jest przyzwyczajony do bujania i cz臋sto 艣pi w dzie艅 we w贸zku.

Dajemy ju偶 s艂oiczki z warzywami i owocami kaszk臋 i kleik wcina a偶 mu si臋 uszy trz臋s膮 馃榿

Musz臋 go powoli przyzwyczai膰 spa膰 w swoim pokoju w 艂贸偶eczku bo dostawka robi si臋 ma艂a chocia偶 to dla mnie wygoda bo jak marudzi w nocy to szybko smoka dam i szumisia w艂膮cz臋 i 艣pi a tak to zanim dolece eh . Macie jaki艣 spos贸b jak szybko go przyzwyczai膰?

Z臋b贸w jak narazie nie mamy, ale 艣lini si臋 strasznie wszystko do buzi pcha nawet moje r臋ce a potem si臋 denerwuje te偶 tak wasze robi膮?

Mamy fotk臋 w dzienniku ba艂tyckim bo bierzmy udzia艂 w konkursie mo偶e chcecie na nas zag艂osowa膰 b臋dzie nam milo聽

https://dziennikbaltycki.pl/p/kandydat/oliwier-laskowski%2C2015317/

IMG_20210819_125009.jpg

IMG_20210831_112710.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 31.08.2021 o 18:24, ewon napisa艂(a):

Hej dziewczyny 馃檪

@Enigma91聽 ooo fajnie nad morzem wypoczywacie 馃檪 聽Aleks jaki ju偶 du偶y ch艂opak 馃槏

Marta w ko艅cu poma艂u robi przewroty na brzuch. Jak le偶y na p贸艂siedz膮co robi atak i siada 馃檲聽 i atakuje nam r臋ce 馃槅聽 dzi膮s艂a sw臋dz膮 ale jeszcze z臋by nie wysz艂y.

Jest bardzo kochana, 艣mieje si臋 praktycznie ca艂y czas. Poma艂u wprowadzam mm. Po 5mies spr贸bujemy pierwsze warzywka.聽聽

ten czas tak zaiwania, dopiero co by艂a w brzusiu a tu ju偶 za tydzie艅 5miesi臋cy.

Wrzucam zdj臋cia ale nie wiem czy admin doda,bo widz臋 偶e poprzednie dalej na czerwono 艣wiec膮 馃檲.聽

IMG_20210830_140259.jpg

IMG_20210809_144335.jpg

Jaka ju偶 fajna ta Twoja Martusia 鉂わ笍 oj du偶y, wczoraj si臋 z nim wa偶y艂am do ju偶 8kg i zanim si臋 obejrzymy to b臋dzie zaraz p贸艂 roku 馃檲 ale ja ju偶 mam wra偶enie 偶e jest z nami od zawsze, ju偶 nie pami臋tam 偶ycia bez niego 馃グ

W dniu 1.09.2021 o 11:31, zakapturzona napisa艂(a):

Cze艣膰 Dziewczyny!聽

@Enigma91 jak ogarn臋li艣cie podr贸偶 z ma艂ym bobem tyle km 馃檲 ale zazdro, bo nam nie wypali艂y w tym roku wakajki nad morzem. M膮偶 jak wyjecha艂 na pocz膮tku lipca, tak wraca dopiero jutro. A jutro mamy te偶 podci臋cie w臋dzide艂ka i nie wiadomo jakie nastroje b臋d膮 po zabiegu 馃槓

Anto艣ka ogarn臋艂a ju偶 przewroty z wysokiego podporu na plecy i turla si臋 teraz jak zawodowy komandos. Nie ma szans ju偶 jej gdzie艣 samej zostawi膰, chyba 偶e na macie. Mamy ju偶 dwie dolne聽jedynki, aktualnie opadaj膮 emocje po聽skoku, regresie snu i z膮bkowaniu. Mia艂y艣my 3 tygodnie niez艂ego rozpie%#lu. Mam nadziej臋, 偶e nast臋pne z臋by pojawi膮 si臋 jak ju偶 b臋dzie pe艂noletnia i b臋d臋 j膮 mog艂a oddelegowa膰 'na swoje' 馃槄 po skoku zupe艂nie przeorganizowal nam si臋 dzie艅 i dziewczyna 艣pi tylko na brzuchu! jeszcze pogoda u nas fatalna i nawet nie ma szans wychyli膰 nosa na dw贸r na kilka minut bo tak pada 馃槓20210829_150716.jpg20210821_182651.jpg20210825_161540.jpg

Do moich rodzic贸w mamy 350km ponad wi臋c ju偶 takich wypad贸w troch臋 mia艂 my og贸lnie z nim du偶o je藕dzimy w sumie. Ale jak na z艂o艣膰 na tras臋 do Tr贸jmiasta troch臋 nam si臋 w aucie popsu艂 i jechali艣my 9h w jedn膮 stron臋 i 8 w drug膮 馃檲 wczoraj do moich rodzic贸w te偶 jak wcze艣niej dwa wyjazdy z nim 4h, tak wczoraj ponad 5h 馃檲

W dniu 7.09.2021 o 14:31, Anka 32 napisa艂(a):

Czesc dziewczyny, my w czwartek jedziemy do Polski. Nasz maly ma juz 2 dolne jedynki 馃槂. Uwielbia dynie i Pasternak. Caly czas przewraca sie z pleckow na brzuszek. Chce nam spac na brzuszku, a tak tej pozycji nie lubil.聽聽

Alex spi ju偶 od ponad miesi膮ca tylko na brzuchu praktycznie. Sam si臋 obraca wi臋c ju偶 mu nie broni臋, bo umie g艂ow臋 obkrecic i obkreca w nocy ca艂y czas sobie. Ale z brzuszka na plecy jeszcze 艣wiadomie nie wychodzi mu jako艣.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Cze艣膰 dziewczyny 馃槉馃槉馃槉

Jakie te dzieciaczki Wasze fajne 馃槝馃槝馃槝聽聽

Kurcze dopiero co si臋 chwali艂y艣my brzusiami a nasze b膮czki zaraz p贸艂 roku b臋d膮 mia艂y.聽

Za szybko ten czas leci.聽

U nas Marta ju偶 na mm. I dzi臋ki temu 艣pi pi臋knie pobudki 23.30-24.30 i 4.30聽

Ju偶 zjad艂a pasternak i dynie, kt贸ra jej mega smakowa艂a bo a偶 si臋 smiacha w g艂os jak widzia艂a 艂y偶eczke 馃槃聽 . Dzisiaj idzie broku艂 a p贸藕niej marchewka ziemniak i owoce.聽

Zadziwia mnie ka偶dego dnia bardziej 馃檳聽 ju偶 nawet przewraca si臋 z brzucha na plecy i pe艂za do przodu.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
11 godzin temu, ewon napisa艂(a):

Cze艣膰 dziewczyny 馃槉馃槉馃槉

Jakie te dzieciaczki Wasze fajne 馃槝馃槝馃槝聽聽

Kurcze dopiero co si臋 chwali艂y艣my brzusiami a nasze b膮czki zaraz p贸艂 roku b臋d膮 mia艂y.聽

Za szybko ten czas leci.聽

U nas Marta ju偶 na mm. I dzi臋ki temu 艣pi pi臋knie pobudki 23.30-24.30 i 4.30聽

Ju偶 zjad艂a pasternak i dynie, kt贸ra jej mega smakowa艂a bo a偶 si臋 smiacha w g艂os jak widzia艂a 艂y偶eczke 馃槃聽 . Dzisiaj idzie broku艂 a p贸藕niej marchewka ziemniak i owoce.聽

Zadziwia mnie ka偶dego dnia bardziej 馃檳聽 ju偶 nawet przewraca si臋 z brzucha na plecy i pe艂za do przodu.聽

No nie藕le, Alex jeszcze nie ogarnia w prz贸d, ale co艣 czuj臋 偶e on poleci od razu na czworaka bo ca艂y czas ju偶 wysoko si臋 trzyma, kolana ju偶 podstawia tylko r膮k jeszcze nie umie ogarn膮膰 馃檲

My b臋dziemy pewnie jako艣 za tydzie艅 dwa zaczyna膰 rozszerzenie, bo ju偶 si臋 nie da spokojnie przy nim je艣膰 ani nic jak widzi jedzenie albo kubek to dostaje 艣wira 馃槀

Ale ja chc臋 lecie膰 z blw wi臋c czekamy jeszcze sobie 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Pi臋knie dziewczyny te nasze maluszki si臋 rozwijaj膮 馃挭馃グ

U nas tez ma艂y zjada ju偶 s艂oiczki kaszki i owoce. Nie lubi marchewki i broku艂.

Kupili艣my krzese艂ko do karmienia z Ikea i jak w nim go sadzamy to a偶 si臋 trzecie do jedzenia. Ale i tak g艂贸wnie pije mm. Czasem si臋 uda 偶e przespi ca艂膮 noc od 20.30 do 6.30 ostatnio bez jedzenia ale te偶 s膮 noce gorsze jeszcze.

Przyzwyczajam go do 艂贸偶eczka w dzie艅 bo dostawka robi si臋 powoli za ma艂a ci臋偶ko mu zasn膮膰 bo jest przyzwyczajony do bujania wi臋c idzie nam to ci臋偶ko.聽 Cz臋sto usypiamy na piosenki dla dzieci no i szumi艣 musi by膰.

Najgorzej 偶e si臋 budzi w nocy i chce smoka czasem potrafi kilka razy i 艣pi dalej nie wiem jak go tego odzwyczai膰 bo teraz 艣pi w sypialni ko艂o nas ale przyjdzie czas 偶e b臋dzie spa艂 u siebie a wtedy we藕 wstawaj specjalnie o szybko leci he 偶eby si臋 nie wybudzil聽

Mam pytanko jakie zabawki polecacie mo偶e jakie艣 interaktywne ? Mamy gryzaki, grzechotki, maskotki, ksi膮偶eczki kontrastowe, karuzel臋, mate wodna , mate edukacyjn膮, pi艂eczki i obala.聽

Szukam czego艣 graj膮cego co艣 polecacie?

We 艣rod臋 mamy wizyt臋 u fizjo i zobaczmy czy Oliwier si臋 dobrze rozwija. Jeste艣my na etapie wk艂adania st贸p do buzi a na le偶eniu na brzuchu gdzie si臋 sam przekr臋ca zaczyna prostowa膰 r臋ce do podporu i chwyta膰 zabawk臋 czasami potrafi si臋 przekr臋ci膰 w ko艂o

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 12.09.2021 o 15:47, Agnieszka5g napisa艂(a):

Pi臋knie dziewczyny te nasze maluszki si臋 rozwijaj膮 馃挭馃グ

U nas tez ma艂y zjada ju偶 s艂oiczki kaszki i owoce. Nie lubi marchewki i broku艂.

Kupili艣my krzese艂ko do karmienia z Ikea i jak w nim go sadzamy to a偶 si臋 trzecie do jedzenia. Ale i tak g艂贸wnie pije mm. Czasem si臋 uda 偶e przespi ca艂膮 noc od 20.30 do 6.30 ostatnio bez jedzenia ale te偶 s膮 noce gorsze jeszcze.

Przyzwyczajam go do 艂贸偶eczka w dzie艅 bo dostawka robi si臋 powoli za ma艂a ci臋偶ko mu zasn膮膰 bo jest przyzwyczajony do bujania wi臋c idzie nam to ci臋偶ko.聽 Cz臋sto usypiamy na piosenki dla dzieci no i szumi艣 musi by膰.

Najgorzej 偶e si臋 budzi w nocy i chce smoka czasem potrafi kilka razy i 艣pi dalej nie wiem jak go tego odzwyczai膰 bo teraz 艣pi w sypialni ko艂o nas ale przyjdzie czas 偶e b臋dzie spa艂 u siebie a wtedy we藕 wstawaj specjalnie o szybko leci he 偶eby si臋 nie wybudzil聽

Mam pytanko jakie zabawki polecacie mo偶e jakie艣 interaktywne ? Mamy gryzaki, grzechotki, maskotki, ksi膮偶eczki kontrastowe, karuzel臋, mate wodna , mate edukacyjn膮, pi艂eczki i obala.聽

Szukam czego艣 graj膮cego co艣 polecacie?

We 艣rod臋 mamy wizyt臋 u fizjo i zobaczmy czy Oliwier si臋 dobrze rozwija. Jeste艣my na etapie wk艂adania st贸p do buzi a na le偶eniu na brzuchu gdzie si臋 sam przekr臋ca zaczyna prostowa膰 r臋ce do podporu i chwyta膰 zabawk臋 czasami potrafi si臋 przekr臋ci膰 w ko艂o

I jak tam wizyta u fizjo? Wszystko ok?

My dzisiaj drugi raz na basenie byli艣my, tym razem bam ju偶 sama i ja z Alexem w wodzie. Pod prysznicem by艂 plac wi臋c ju偶 si臋 ba艂am, ale p贸藕niej chlapal jak szalony i 艣mia艂 si臋 w g艂os jak pani instruktor wymy艣li艂a 偶eby艣my robili b膮belki buzi膮 w wodzie przed maluchami. Ka偶da forma pierdziochow jak wida膰 na niego dzia艂a 馃槄

Co do zabawek to zabardzo nie pomog臋 u nas r贸偶ne gryzaki na razie, kontrasowe ksi膮偶eczki, pianinko z maty, kostka sensoryczna, oball nic ciekawego i szczeg贸lnego. Najlepsza zabawka to ostatnio pusta butelka 馃槀

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej 馃檪

u nas niestety lekkie przezi臋bienie. Marta ma katar , ale co raz bardziej si臋 艣lini, dzi膮s艂a opuchni臋te .聽

Najlepsza zabawka to pielucha ( oczywi艣cie nie osikana 馃槅聽 )聽

W 艣rod臋 wyje偶d偶amy do Karpacza na kilka dni.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 17.09.2021 o 11:43, ewon napisa艂(a):

Hej 馃檪

u nas niestety lekkie przezi臋bienie. Marta ma katar , ale co raz bardziej si臋 艣lini, dzi膮s艂a opuchni臋te .聽

Najlepsza zabawka to pielucha ( oczywi艣cie nie osikana 馃槅聽 )聽

W 艣rod臋 wyje偶d偶amy do Karpacza na kilka dni.聽

Powodzenia z z膮bkami i dobrze bawcie si臋 w Karpaczu za dzieciaka bardzo cz臋sto tam je藕dzi艂am 馃檪

Oby pogoda dopisa艂a

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 15.09.2021 o 21:18, Enigma91 napisa艂(a):

I jak tam wizyta u fizjo? Wszystko ok?

My dzisiaj drugi raz na basenie byli艣my, tym razem bam ju偶 sama i ja z Alexem w wodzie. Pod prysznicem by艂 plac wi臋c ju偶 si臋 ba艂am, ale p贸藕niej chlapal jak szalony i 艣mia艂 si臋 w g艂os jak pani instruktor wymy艣li艂a 偶eby艣my robili b膮belki buzi膮 w wodzie przed maluchami. Ka偶da forma pierdziochow jak wida膰 na niego dzia艂a 馃槄

Co do zabawek to zabardzo nie pomog臋 u nas r贸偶ne gryzaki na razie, kontrasowe ksi膮偶eczki, pianinko z maty, kostka sensoryczna, oball nic ciekawego i szczeg贸lnego. Najlepsza zabawka to ostatnio pusta butelka 馃槀

Wysz艂o z rok tylko mamy zach臋ca膰 ma艂ego na przekr臋cenie si臋 przez prawe rami臋 pokaza艂 jak to zrobic jak go podnosi膰 aby wzmocni膰 mi臋艣nie grzbietu po tej stronie . Bo upodoba艂 sobie tylko jedn膮 stron臋. Jak 膰w podp贸r na r臋kach na macie og贸lnie da艂 du偶o wskaz贸wek. Ale powiedzia艂 ze synek zdrowy tylko trzeba 膰w 偶eby nie dosta艂 asymetrii

W dniu 17.09.2021 o 11:43, ewon napisa艂(a):

Hej 馃檪

u nas niestety lekkie przezi臋bienie. Marta ma katar , ale co raz bardziej si臋 艣lini, dzi膮s艂a opuchni臋te .聽

Najlepsza zabawka to pielucha ( oczywi艣cie nie osikana 馃槅聽 )聽

W 艣rod臋 wyje偶d偶amy do Karpacza na kilka dni.聽

聽U nas te偶 Oliwier mia艂 lekki katar bo my wszyscy w domu chorzy byli艣my.

U nas dzisiaj na szczepieniu pani dr pow 偶e ma lekko dzi膮s艂a opuchni臋te ale nie jako艣 mocno. Za to jest strasznie marudny 艣lini si臋 na maksa .聽

Nasza nauka spania w 艂贸偶eczku leg艂a w gruzach bo si臋 budzi艂 z p艂aczem w nocy i nie mog艂am go uspokoi膰 ale zastanawiam si臋 czy to nie od z臋b贸w jak ju偶 ogrniemy si臋 po szczepieniu to spr贸bujemy jeszcze raz bo dostawka ma艂a si臋 robi. A najgorsze 偶e si臋 chce obraca膰 w 艂贸偶eczku na brzuch bo ma du偶o miejsca i jak si臋 obr贸ci膰 to nie chce le偶e膰 i p艂acze przez sen. Wasze tez si臋 tak przekr臋caj膮 w 艂贸偶eczkach?

Dzisiaj na szczepieniu Oli ju偶 du偶y ch艂op wa偶y 9 kg聽 ubranka na 74 nosimy . Mamy 5,5 miesi膮ca wi臋c jeste艣my z tych wi臋kszych dzieci wi臋c z wszystkiego szybko wyrasta ju偶 z gondoli dawno , z bujaka , z Chicco baby hug ju偶 prawie i z dostawki w sypialni tez poma艂u.聽

Jako艣 tak ciasno mi siedzi w foteliku samochodowym w cybex wyjecha艂 wk艂adk臋 ale nogi wystaj膮 i ma jako艣 tak ciasno tak ma by膰?tej wk艂adki na g艂ow臋 nie mog臋 wyj膮膰

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 20.09.2021 o 18:23, Agnieszka5g napisa艂(a):

Wysz艂o z rok tylko mamy zach臋ca膰 ma艂ego na przekr臋cenie si臋 przez prawe rami臋 pokaza艂 jak to zrobic jak go podnosi膰 aby wzmocni膰 mi臋艣nie grzbietu po tej stronie . Bo upodoba艂 sobie tylko jedn膮 stron臋. Jak 膰w podp贸r na r臋kach na macie og贸lnie da艂 du偶o wskaz贸wek. Ale powiedzia艂 ze synek zdrowy tylko trzeba 膰w 偶eby nie dosta艂 asymetrii

聽U nas te偶 Oliwier mia艂 lekki katar bo my wszyscy w domu chorzy byli艣my.

U nas dzisiaj na szczepieniu pani dr pow 偶e ma lekko dzi膮s艂a opuchni臋te ale nie jako艣 mocno. Za to jest strasznie marudny 艣lini si臋 na maksa .聽

Nasza nauka spania w 艂贸偶eczku leg艂a w gruzach bo si臋 budzi艂 z p艂aczem w nocy i nie mog艂am go uspokoi膰 ale zastanawiam si臋 czy to nie od z臋b贸w jak ju偶 ogrniemy si臋 po szczepieniu to spr贸bujemy jeszcze raz bo dostawka ma艂a si臋 robi. A najgorsze 偶e si臋 chce obraca膰 w 艂贸偶eczku na brzuch bo ma du偶o miejsca i jak si臋 obr贸ci膰 to nie chce le偶e膰 i p艂acze przez sen. Wasze tez si臋 tak przekr臋caj膮 w 艂贸偶eczkach?

Dzisiaj na szczepieniu Oli ju偶 du偶y ch艂op wa偶y 9 kg聽 ubranka na 74 nosimy . Mamy 5,5 miesi膮ca wi臋c jeste艣my z tych wi臋kszych dzieci wi臋c z wszystkiego szybko wyrasta ju偶 z gondoli dawno , z bujaka , z Chicco baby hug ju偶 prawie i z dostawki w sypialni tez poma艂u.聽

Jako艣 tak ciasno mi siedzi w foteliku samochodowym w cybex wyjecha艂 wk艂adk臋 ale nogi wystaj膮 i ma jako艣 tak ciasno tak ma by膰?tej wk艂adki na g艂ow臋 nie mog臋 wyj膮膰

Hej nasz sie tez tak przekreca i czesto jak sie przekreci to placze za chwile. Nasz maly jest tez tak duzy. Ubranka nosi juz OK 74 i 80 馃き Wazy juz 8,5 kg.聽

Je ladnie pije nadal moje sciagane mleko i je dynie, Pasternak, brokul ktory nie lubi 馃檭. Dzisiaj zjadl 3 lyzeczki i sie krzywil. Uwielbia pasternak. Od wczoraj je kaszke 4 zboza bezglutenowa i jabluszko ze sloiczka. Teraz kupuje maszyne do gotowania na parze dla niego.聽

Nasz maly przeziebiony. Zarazil sie od meza ma Katar 馃槯.

Moj maly tez juz mial ciasno w foteliku, ale TA wkladka 聽u nas byla do wyjecia.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 20.09.2021 o 18:23, Agnieszka5g napisa艂(a):

Wysz艂o z rok tylko mamy zach臋ca膰 ma艂ego na przekr臋cenie si臋 przez prawe rami臋 pokaza艂 jak to zrobic jak go podnosi膰 aby wzmocni膰 mi臋艣nie grzbietu po tej stronie . Bo upodoba艂 sobie tylko jedn膮 stron臋. Jak 膰w podp贸r na r臋kach na macie og贸lnie da艂 du偶o wskaz贸wek. Ale powiedzia艂 ze synek zdrowy tylko trzeba 膰w 偶eby nie dosta艂 asymetrii

聽U nas te偶 Oliwier mia艂 lekki katar bo my wszyscy w domu chorzy byli艣my.

U nas dzisiaj na szczepieniu pani dr pow 偶e ma lekko dzi膮s艂a opuchni臋te ale nie jako艣 mocno. Za to jest strasznie marudny 艣lini si臋 na maksa .聽

Nasza nauka spania w 艂贸偶eczku leg艂a w gruzach bo si臋 budzi艂 z p艂aczem w nocy i nie mog艂am go uspokoi膰 ale zastanawiam si臋 czy to nie od z臋b贸w jak ju偶 ogrniemy si臋 po szczepieniu to spr贸bujemy jeszcze raz bo dostawka ma艂a si臋 robi. A najgorsze 偶e si臋 chce obraca膰 w 艂贸偶eczku na brzuch bo ma du偶o miejsca i jak si臋 obr贸ci膰 to nie chce le偶e膰 i p艂acze przez sen. Wasze tez si臋 tak przekr臋caj膮 w 艂贸偶eczkach?

Dzisiaj na szczepieniu Oli ju偶 du偶y ch艂op wa偶y 9 kg聽 ubranka na 74 nosimy . Mamy 5,5 miesi膮ca wi臋c jeste艣my z tych wi臋kszych dzieci wi臋c z wszystkiego szybko wyrasta ju偶 z gondoli dawno , z bujaka , z Chicco baby hug ju偶 prawie i z dostawki w sypialni tez poma艂u.聽

Jako艣 tak ciasno mi siedzi w foteliku samochodowym w cybex wyjecha艂 wk艂adk臋 ale nogi wystaj膮 i ma jako艣 tak ciasno tak ma by膰?tej wk艂adki na g艂ow臋 nie mog臋 wyj膮膰

Super 偶e u fizjo wszystko ok.聽

U nas ko艂o 8kg, ale ubranka te偶 ju偶 74 wjecha艂y dawno a kombinezony ma ju偶 80.

Alex od 3 miesi膮cy ju偶 prawie si臋 obraca w nocy na brzuch i 艣pi na brzuchu. Tylko on wszystko lubi na brzuchu robic wi臋c nie ma p艂aczu jak si臋 obr贸ci.

Alex te偶 si臋 budzi z p艂aczem ale u nas to raczej kwestia skoku i l臋ku separacyjnego kt贸ry si臋 pojawia mi臋dzy 5 a 6 mcem. Mo偶e u Was te偶.

U nas rozszerzenia zaczynamy od jutra, chocia偶 dzisiaj dostanie chyba kaszk臋, bo wczoraj byli艣my na weselu i po powrocie kolektorem nazbieralam 偶e 100ml mleka bo cycki pe艂ne by艂y po 8h nie karmienia.

N贸偶ki z fotelika b臋d膮 wystawa膰, na g艂贸wk臋 trzeba patrze膰. Ka偶dy fotelik ma porz膮dny zakres wagowy i wzrostu zobacz jaki jest u Ciebie.

Alexowi przebi艂 si臋 ju偶 3 z膮bek. 4.10 mamy wizyt臋 u dentysty adaptacyjn膮 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Enigma91 napisa艂(a):

Super 偶e u fizjo wszystko ok.聽

U nas ko艂o 8kg, ale ubranka te偶 ju偶 74 wjecha艂y dawno a kombinezony ma ju偶 80.

Alex od 3 miesi膮cy ju偶 prawie si臋 obraca w nocy na brzuch i 艣pi na brzuchu. Tylko on wszystko lubi na brzuchu robic wi臋c nie ma p艂aczu jak si臋 obr贸ci.

Alex te偶 si臋 budzi z p艂aczem ale u nas to raczej kwestia skoku i l臋ku separacyjnego kt贸ry si臋 pojawia mi臋dzy 5 a 6 mcem. Mo偶e u Was te偶.

U nas rozszerzenia zaczynamy od jutra, chocia偶 dzisiaj dostanie chyba kaszk臋, bo wczoraj byli艣my na weselu i po powrocie kolektorem nazbieralam 偶e 100ml mleka bo cycki pe艂ne by艂y po 8h nie karmienia.

N贸偶ki z fotelika b臋d膮 wystawa膰, na g艂贸wk臋 trzeba patrze膰. Ka偶dy fotelik ma porz膮dny zakres wagowy i wzrostu zobacz jaki jest u Ciebie.

Alexowi przebi艂 si臋 ju偶 3 z膮bek. 4.10 mamy wizyt臋 u dentysty adaptacyjn膮 馃榿

Mo偶e faktycznie to l臋k separacyjny hmm..

Wiem 偶e nogi mog膮 wystawa膰 ale kurde jak wsadz臋 go na baz臋 mam obrotowa i chce obr贸ci膰 ty艂em do jazdy to nogi dotykaj膮 bazy a za chwil臋 nie b臋dzie mia艂 miejsca tam na nogi. Mamy cybex q cloud Z

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...