Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
9 godzin temu, Dejzi napisał:

Ja mam taką kuleczkę 😀 18tc, ale jak mówicie, że tak nagle bum to możliwe, że w ciągu dwóch tygodni będzie kuuula 😃 

3F679D7A-D860-474B-9256-15B0B158F6D3.jpeg

Ja 3tyg temu to miałam jak małe wzdęcie, a teraz już się zaczyna. Ale tez zależy jak masz ułożona macice, jak będziesz miała na tylnej ścianie to może później brzusio wyjść 🙂 za to kopniaki wtedy ponoć dają popalić

IMG_20201101_085437.jpg

Edytowane przez Enigma91
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Enigma91 napisał:

Ja 3tyg temu to miałam jak małe wzdęcie, a teraz już się zaczyna. Ale tez zależy jak masz ułożona macice, jak będziesz miała na tylnej ścianie to może później brzusio wyjść 🙂 za to kopniaki wtedy ponoć dają popalić

IMG_20201101_085437.jpg

Piękny 😘 mi wieczorem zazwyczaj w gościach jak jem więcej to robi się taki okrąglutki, a rano znika 😅 wyświetliło się moje zdjęcie? Bo u mnie go teraz nie ma ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Dejzi napisał:

Piękny 😘 mi wieczorem zazwyczaj w gościach jak jem więcej to robi się taki okrąglutki, a rano znika 😅 wyświetliło się moje zdjęcie? Bo u mnie go teraz nie ma ☹️

Nie ma niestety właśnie 😞 ja się objadać już nie mogę haha, chociaż patrząc na dietę w cukrzycy ciążowej to co chwilę muszę coś wcinać, masakra cały czas jem 😅

1 godzinę temu, zakapturzona napisał:

U mnie 6 kg + brzuszek już jest całkiem okrąglutki. Dzisiaj połówkowe więc będę podglądać moją dziewczynę na dużym ekranie 🥰 

20201124_094124.jpg

Trzymamy kciuki daj znać jak tam księżniczka 🙂 my już wczoraj poogladani więc dzisiaj mama znów szaleje i dodaje kolejne rzeczy do listy zakupów 🤣

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Dejzi napisał:

Piękny 😘 mi wieczorem zazwyczaj w gościach jak jem więcej to robi się taki okrąglutki, a rano znika 😅 wyświetliło się moje zdjęcie? Bo u mnie go teraz nie ma ☹️

Niestety ja go nie widzę 😞

może musisz lekko zmniejszyć zdjęcie 🤔🤔 

ja tak miałam ostatnio, tylko że mi się nie chciało wgrać 😞

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, zakapturzona napisał:

U mnie 6 kg + brzuszek już jest całkiem okrąglutki. Dzisiaj połówkowe więc będę podglądać moją dziewczynę na dużym ekranie 🥰 20201124_094124.jpg

 Daj znać jak tam na połówkowych 😁😁

Ja idę w czwartek już tupie nogami 😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Jestem po półowkowych mały zdrowy 450g szczęścia ❤️

Tylko ja dostałam acard bo przepływy pępowinowe w dolnej granicy z racji ryzyka porodu przedwczesnego muszę to kontrolować i za 2 tyg wizyta , dr mówiła że w 21tc może jeszcze tak być i dała zapobiegawczo Acard.

 

Edytowane przez Agnieszka5g
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Jestem po półowkowych mały zdrowy 450g szczęścia ❤️

Tylko ja dostałam acard bo przepływy pępowinowe w dolnej granicy z racji ryzyka porodu przedwczesnego muszę to kontrolować i za 2 tyg wizyta , dr mówiła że w 21tc może jeszcze tak być i dała zapobiegawczo Acard.

 

 

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Jestem po półowkowych mały zdrowy 450g szczęścia ❤️

Tylko ja dostałam acard bo przepływy pępowinowe w dolnej granicy z racji ryzyka porodu przedwczesnego muszę to kontrolować i za 2 tyg wizyta , dr mówiła że w 21tc może jeszcze tak być i dała zapobiegawczo Acard.

 

IMG_20201124_171356.jpg

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
57 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Jestem po półowkowych mały zdrowy 450g szczęścia ❤️

Tylko ja dostałam acard bo przepływy pępowinowe w dolnej granicy z racji ryzyka porodu przedwczesnego muszę to kontrolować i za 2 tyg wizyta , dr mówiła że w 21tc może jeszcze tak być i dała zapobiegawczo Acard.

 

Śliczny, jak sobie rączkę ułożył 🙂🙂 i ładna waga 🙂

Na pewno będzie wszystko dobrze 🙂 , teraz tak wszystko poszło do przodu, że mogą już pomóc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Jestem po półowkowych mały zdrowy 450g szczęścia ❤️

Tylko ja dostałam acard bo przepływy pępowinowe w dolnej granicy z racji ryzyka porodu przedwczesnego muszę to kontrolować i za 2 tyg wizyta , dr mówiła że w 21tc może jeszcze tak być i dała zapobiegawczo Acard.

 

IMG_20201124_171356.jpg

Super 🙂 fajny bąbel ❤️ na pewno będzie wszystko w porządku, będą kontrolować i wszystko będzie dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Dziękuję dziewczyny 😘😘

A tak z innej beczki co myślicie o wózku Espiro Next 2.0 Manhattan?

Espiro też mają całkiem dobre opinie, też bierzemy z tej formy pod uwagę. Zobaczymy czym się będzie dobrze jeździło w sklepie. Na razie nastawiamy się na poszukiwania po nowym roku na spokojnie 🙂 z wwozkiem to myślę że trzeba podjechać i samemu zobaczyć jak Ci leży, bo każdemu zależy na czym innym 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Enigma91 napisał:

Nie ma niestety właśnie 😞 ja się objadać już nie mogę haha, chociaż patrząc na dietę w cukrzycy ciążowej to co chwilę muszę coś wcinać, masakra cały czas jem 😅

Trzymamy kciuki daj znać jak tam księżniczka 🙂 my już wczoraj poogladani więc dzisiaj mama znów szaleje i dodaje kolejne rzeczy do listy zakupów 🤣

Zapytam z ciekawości, jaki poziom cukru Ci wychodzi? Ile razy dziennie sprawdzasz? Mi 2 razy wyszedł cukier rzędu +/- 95 lekarz prowadzący skierował na konsultacje do diabetologa, zrobiłam dodatkowo krzywą w ok 16 tc (która wyszła dobrze, poza oczywiście parametrem czczo 97) i diabetolożka powiedziała że to nie cukrzyca a taka uroda 🤣 ale dla pewności sprawdzam cukier 4x dziennie i dieta. Ale dziewczyny! Jak trzymać dietę, kiedy wszystko teraz takie pyszniutkie 😅😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, zakapturzona napisał:

Witajcie! Kochane, dziewczynusia ma 390 g. Pieknie zdrowo rośnie, wszystkie parametry w normie, żadnych odchyleń. Jedyna zmiana to termin porodu z USG wyznaczony na 07-04-2021 🥰  można ruszać z zakupowym szałem 😅😅🥰🥰

20201124_221954.jpg

Ale super słodziak! Ja w piatek ide na połówkowe wiec wkoncu mam nadzieje ze sie dowiemy czy to dziewczynka czy chlopczyk. Mam pytanie czy ktoras z was brala plytke nagrana na USG? Wiem ze moge kupic jak bede ale nie wiem czy warto. Dajcie znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, zakapturzona napisał:

Witajcie! Kochane, dziewczynusia ma 390 g. Pieknie zdrowo rośnie, wszystkie parametry w normie, żadnych odchyleń. Jedyna zmiana to termin porodu z USG wyznaczony na 07-04-2021 🥰  można ruszać z zakupowym szałem 😅😅🥰🥰

20201124_221954.jpg

Gratuluję 🥰 

Śliczna 🥰 

Oj to będzie się teraz działo na zakupach 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, zakapturzona napisał:

My mamy nagranie i z badania prenatalnego pierwszego trymestru i tego połówkowego. Za każde płaciłam 30 zl. To po prostu pełny obraz z badania USG bez lektora 😄😄 jak dla.mnie super pamiątka 🥰

Zazdroszczę ☺   A ty prywatnie czy na nfz?? Bo ja na nfz i tu nawet zdjęcia są na zwykłej kartce papieru 😞 

Ale trudno, 7.12 idę do mojego to go wymagam o jedną fotkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, ewon napisał:

Zazdroszczę ☺   A ty prywatnie czy na nfz?? Bo ja na nfz i tu nawet zdjęcia są na zwykłej kartce papieru 😞 

Ale trudno, 7.12 idę do mojego to go wymagam o jedną fotkę. 

 

Do lekarza prowadzącego chodzę prywatnie ale na prenatalne dał mi skierowanie ze swojej poradni na nfz więc płaciłam tylko za płytki z nagraniem. A co do zdjęć, poza wypisem z wynikami badań, zdjęcia też miałam wydrukowane na kartce i w zasadzie, uważam to za lepsze rozwiązanie bo zdjęcia z urządzenia USG, te na śliskim papierze z czasem zanikają, wiec chcąc je zachować, najlepiej je poprostu skserować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 godzin temu, zakapturzona napisał:

Zapytam z ciekawości, jaki poziom cukru Ci wychodzi? Ile razy dziennie sprawdzasz? Mi 2 razy wyszedł cukier rzędu +/- 95 lekarz prowadzący skierował na konsultacje do diabetologa, zrobiłam dodatkowo krzywą w ok 16 tc (która wyszła dobrze, poza oczywiście parametrem czczo 97) i diabetolożka powiedziała że to nie cukrzyca a taka uroda 🤣 ale dla pewności sprawdzam cukier 4x dziennie i dieta. Ale dziewczyny! Jak trzymać dietę, kiedy wszystko teraz takie pyszniutkie 😅😅😅

Ja miałam 91-92 jak pojawiło się 95 raz z krwi to dostałam skierowanie do diabetologa. Teraz miałam tak różnie ale przekroczenia tylko na czczo co jest bardzo częste ale tak na poziomie maks 98 raz chyba. Na krzywej miałam wyniki po glukozie w normie tylko na czczo 95. Diabetolog uznała że spokojnie dieta dany radę ale zdiagnozować cukrzycę trzeba bo nie ważne jakie jest przekroczenie każde przekroczenie w ciąży to cukrzyca. Mierze 4 razy dziennie: na czczo i po 3 głównych posiłkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Aldonita napisał:

Ale super słodziak! Ja w piatek ide na połówkowe wiec wkoncu mam nadzieje ze sie dowiemy czy to dziewczynka czy chlopczyk. Mam pytanie czy ktoras z was brala plytke nagrana na USG? Wiem ze moge kupic jak bede ale nie wiem czy warto. Dajcie znac

U nas się nie dało, bo lekarz twierdzi że to zajmuje czas dodatkowy a wizyty są oganiczane do minimum ze względu na pandemię 😞 a chcialam wziąć bo bardzo mnie boli że przez ten cholerny covid tylko ja widzę naszego synka jak do mnie macha a mój mąż nie może 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

Aż z ciekawości zapytam się czy mogę kupić też nagranie albo chociaż czy mogę nagrywać telefonem. spacer.png

Ja nagrałam właśnie telefonem dla męża na pierwszym prenatalnym, jak poprosiłam to się doktor zgodził. Na drugim nie nagrywałam już bo bobas już tak duży że i tak tylko kawałki jego widać więc odpuściłam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...