Skocz do zawarto艣ci

Kwietni贸weczki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
3 godziny temu, zakapturzona napisa艂:

Ja od kilku dni jestem jaka艣 taka rozdra偶niona, kiepsko sypiam. Gaja zrobi艂a si臋 wyj膮tkowo aktywna w tym czasie, fiko艂kom w brzuszku nie ma ko艅ca. Popijam wi臋c melisk臋 i kompletuje wyprawk臋 馃グ馃グ

艁adne imi臋 馃檪

2 godziny temu, Agnieszka5g napisa艂:

Ja to akurat samopoczucie ok tylko doskwiera mi b贸l plec贸w najgorzej w nocy mam napad 偶e a偶 si臋 budz臋 i sen ju偶 wtedy zaburzony eh takie uroki chyba nasze ci膮偶y s膮.

U nas tata w niedziel臋 pierwszy raz poczu艂 Oliwierka w brzuszku ale by艂 szcz臋艣liwy 馃挄

Dzisiaj przyszed艂 w贸zek jestem zachwycona tylko czeka膰 na ma艂ego lokatora 馃榾

p.s w Jysk sa fajne promocje na ozdoby 艣wi膮teczne i skrzaty ale te偶 na wszystko wczoraj si臋 obkupi艂am 馃構

IMG_20201202_132738.jpg

Ale fajny, jaka waga??聽 No ja narazie kupi艂am w pepco ozdoby na choink臋, ale mo偶e bym kupi艂a jakiego艣 skrzata do dzieciak贸w pokoju 馃

No ja w贸zek raczej wezm臋 od szwagierki ten bebetto vulacano.聽 Narazie przystopowa艂am聽 z zakupami bo 艣wi臋ta id膮, ale po nowym roku do kompletuje do torby do szpitala, do k膮pieli dla ma艂ej. No i 艂贸偶eczko, komoda. I zaczne ze szwagierk膮 szy膰 po艣ciel 馃檪 m艂odszy syn wybra艂 w pandy, tak偶e trzecz wyliczy膰 ile materia艂u musimy zam贸wi膰.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Enigma91 napisa艂:

Ja dzisiaj mam jaki艣 kociokwik w g艂owie nie mog臋 si臋 na niczym skupi膰, robi臋 byle przetrwa膰 i co艣 zrobi膰 w pracy ale skupi膰 si臋 na czym艣 konkretnym nie umiem 馃槄

Ja mialam dzisiaj to samo, jakos wszystko mi tak wolno szlo, mam nadzieje ze jutro bedzie juz lepiej馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, ewon napisa艂:

艁adne imi臋 馃檪

Ale fajny, jaka waga??聽 No ja narazie kupi艂am w pepco ozdoby na choink臋, ale mo偶e bym kupi艂a jakiego艣 skrzata do dzieciak贸w pokoju 馃

No ja w贸zek raczej wezm臋 od szwagierki ten bebetto vulacano.聽 Narazie przystopowa艂am聽 z zakupami bo 艣wi臋ta id膮, ale po nowym roku do kompletuje do torby do szpitala, do k膮pieli dla ma艂ej. No i 艂贸偶eczko, komoda. I zaczne ze szwagierk膮 szy膰 po艣ciel 馃檪 m艂odszy syn wybra艂 w pandy, tak偶e trzecz wyliczy膰 ile materia艂u musimy zam贸wi膰.聽

聽Waga w贸zka z gondola 14 kg ale w贸zek ma na wszystko od 艣piworka po moskitiery i os艂ony p/deszczowe. Kupi艂am na Black Fraiday 馃榾

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzin臋 temu, Agnieszka5g napisa艂:

聽Waga w贸zka z gondola 14 kg ale w贸zek ma na wszystko od 艣piworka po moskitiery i os艂ony p/deszczowe. Kupi艂am na Black Fraiday 馃榾

Dla mnie za ci臋偶ki 馃槥 miemieszkam na 4pietrze bez windy 馃槥 niestety na klatce nie mog臋 zostawia膰.聽

Jak mam kupi膰 to musz臋 patrze膰 aby waga ba du偶o mniejsza 馃槥

ten szwagierki z 12 kg ma nie jest zbyt lekki no ale jeszcze mam troch臋 czasu b臋d臋 my艣le膰 intensywnie czy bra膰, czy jednak kupi膰 spacerowk臋 3w1.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzin臋 temu, ewon napisa艂:

Dla mnie za ci臋偶ki 馃槥 miemieszkam na 4pietrze bez windy 馃槥 niestety na klatce nie mog臋 zostawia膰.聽

Jak mam kupi膰 to musz臋 patrze膰 aby waga ba du偶o mniejsza 馃槥

ten szwagierki z 12 kg ma nie jest zbyt lekki no ale jeszcze mam troch臋 czasu b臋d臋 my艣le膰 intensywnie czy bra膰, czy jednak kupi膰 spacerowk臋 3w1.聽

No to faktycznie s艂abo, ci臋偶ko ci b臋dzie znale藕膰 lekki w贸zek 馃様

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

No to faktycznie s艂abo, ci臋偶ko ci b臋dzie znale藕膰 lekki w贸zek 馃様

Noo spacer贸wki p贸藕niej ju偶 艂atwiej ale gondolke lekko ci臋偶ko dosta膰. Kole偶anka kupi艂a z jakiej艣 holenderskiej firmy wiem 偶e leciutki pono膰 brali zapytam jaka to by艂a firma bo zapomnia艂am

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Enigma91 napisa艂:

Noo spacer贸wki p贸藕niej ju偶 艂atwiej ale gondolke lekko ci臋偶ko dosta膰. Kole偶anka kupi艂a z jakiej艣 holenderskiej firmy wiem 偶e leciutki pono膰 brali zapytam jaka to by艂a firma bo zapomnia艂am

Easy walker

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Enigma91 napisa艂:

Easy walker

Dzi臋ki poczytam 馃檪

聽jeszcze lekki jest bebetto Flavio wyszed艂 nie dawno 11kg ma najl偶ejsz膮 gondol臋 z tego co patrzy艂am , a nad spacer贸wkami 3w1 patrzy艂am gor膮co evo i easy go. Ale musz臋 z m臋偶em te偶 pogada膰, bo ju偶 si臋 napali艂 na ten od szwagierki, ale jeszcze musz臋 na stronie bebetto sprawdzi膰 w tabeli jak osobno wszystko wa偶y.聽聽

No kicha jeszcze nie ma tu 偶adnej w贸zkowni , na po艂 pi臋tach miejsca nie ma聽 . Ju偶 my艣la艂am aby m膮偶 rano znosi艂 sam Stefan i przypina艂 do grzejnika a ja tylko gondol臋 .聽 Alei tak wtedy musz臋 znie艣膰 z po艂 pi臋tra ca艂y w贸zek.聽

a po cesarce nie b臋dzie 艂atwo.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, ewon napisa艂:

Dzi臋ki poczytam 馃檪

聽jeszcze lekki jest bebetto Flavio wyszed艂 nie dawno 11kg ma najl偶ejsz膮 gondol臋 z tego co patrzy艂am , a nad spacer贸wkami 3w1 patrzy艂am gor膮co evo i easy go. Ale musz臋 z m臋偶em te偶 pogada膰, bo ju偶 si臋 napali艂 na ten od szwagierki, ale jeszcze musz臋 na stronie bebetto sprawdzi膰 w tabeli jak osobno wszystko wa偶y.聽聽

No kicha jeszcze nie ma tu 偶adnej w贸zkowni , na po艂 pi臋tach miejsca nie ma聽 . Ju偶 my艣la艂am aby m膮偶 rano znosi艂 sam Stefan i przypina艂 do grzejnika a ja tylko gondol臋 .聽 Alei tak wtedy musz臋 znie艣膰 z po艂 pi臋tra ca艂y w贸zek.聽

a po cesarce nie b臋dzie 艂atwo.聽

Wsp贸艂czuj臋 馃槝 ale mo偶e faktycznie znosi膰 na dwie cz臋艣ci ewentualnie 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

To faktycznie s艂abo 偶e tej windy nie ma a 偶e nawet 偶adnej w贸zkarni 偶eby chocia偶 stela偶 zostawia膰.

Chce zacz膮膰 膰wiczy膰 napisa艂am ju偶 do mojej po艂o偶nej czekam od niej na odp ale mo偶e wy dzieczyny macie jaki艣 fajny zestaw 膰w na wzmocnienie kr臋gos艂upa w ci膮偶y? I czy mo偶na 膰w ju偶 na pi艂ce w 2 trymestrze?

Zam贸wi艂am ju偶 ta艣my tejpy to m膮偶 mi przyklei musz臋 co艣 zacz膮膰 robi膰 bo mam dyskopati臋 i my艣l臋 偶e b臋dzie jeszcze gorzej ni偶 lepiej

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, Agnieszka5g napisa艂:

To faktycznie s艂abo 偶e tej windy nie ma a 偶e nawet 偶adnej w贸zkarni 偶eby chocia偶 stela偶 zostawia膰.

Chce zacz膮膰 膰wiczy膰 napisa艂am ju偶 do mojej po艂o偶nej czekam od niej na odp ale mo偶e wy dzieczyny macie jaki艣 fajny zestaw 膰w na wzmocnienie kr臋gos艂upa w ci膮偶y? I czy mo偶na 膰w ju偶 na pi艂ce w 2 trymestrze?

Zam贸wi艂am ju偶 ta艣my tejpy to m膮偶 mi przyklei musz臋 co艣 zacz膮膰 robi膰 bo mam dyskopati臋 i my艣l臋 偶e b臋dzie jeszcze gorzej ni偶 lepiej

Mo偶e poszukaj jakis spotka艅 online teraz du偶o trener贸w robi takie spotkania za niewielkie pieni膮dze ostatnio mi gdzie wyskakiwa艂y reklamy takich pakiet贸w np na kilka spotka艅 w艂a艣nie z 膰wiczeniami dla kobiet w ci膮偶y 馃檪

ja mia艂am zamiar chodzic na basen i aquaaerobik ale chyba szybciej urodzimy jak te baseny otworz膮 馃槥

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
58 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

To faktycznie s艂abo 偶e tej windy nie ma a 偶e nawet 偶adnej w贸zkarni 偶eby chocia偶 stela偶 zostawia膰.

Chce zacz膮膰 膰wiczy膰 napisa艂am ju偶 do mojej po艂o偶nej czekam od niej na odp ale mo偶e wy dzieczyny macie jaki艣 fajny zestaw 膰w na wzmocnienie kr臋gos艂upa w ci膮偶y? I czy mo偶na 膰w ju偶 na pi艂ce w 2 trymestrze?

Zam贸wi艂am ju偶 ta艣my tejpy to m膮偶 mi przyklei musz臋 co艣 zacz膮膰 robi膰 bo mam dyskopati臋 i my艣l臋 偶e b臋dzie jeszcze gorzej ni偶 lepiej

Mysle ze najlepsza jest joga dla ciezarnych. Naprawde pomaga na kregoslup. Ja wlaczam youtube i te 15 minutek sobie cwicze. Polecam

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Enigma91 napisa艂:

Mo偶e poszukaj jakis spotka艅 online teraz du偶o trener贸w robi takie spotkania za niewielkie pieni膮dze ostatnio mi gdzie wyskakiwa艂y reklamy takich pakiet贸w np na kilka spotka艅 w艂a艣nie z 膰wiczeniami dla kobiet w ci膮偶y 馃檪

ja mia艂am zamiar chodzic na basen i aquaaerobik ale chyba szybciej urodzimy jak te baseny otworz膮 馃槥

Moja szko艂a rodzenia robi zaj臋cia fitness ju偶 napisa艂am do po艂o偶nej. Ale mam nadziej臋 偶e mi wy艣l臋 jaki艣 zestaw 膰w bo wola艂abym 膰w sama nie w grupie. Kiedy np mam na to czas i ochot臋.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, ewon napisa艂:

Dzi臋ki poczytam 馃檪

聽jeszcze lekki jest bebetto Flavio wyszed艂 nie dawno 11kg ma najl偶ejsz膮 gondol臋 z tego co patrzy艂am , a nad spacer贸wkami 3w1 patrzy艂am gor膮co evo i easy go. Ale musz臋 z m臋偶em te偶 pogada膰, bo ju偶 si臋 napali艂 na ten od szwagierki, ale jeszcze musz臋 na stronie bebetto sprawdzi膰 w tabeli jak osobno wszystko wa偶y.聽聽

No kicha jeszcze nie ma tu 偶adnej w贸zkowni , na po艂 pi臋tach miejsca nie ma聽 . Ju偶 my艣la艂am aby m膮偶 rano znosi艂 sam Stefan i przypina艂 do grzejnika a ja tylko gondol臋 .聽 Alei tak wtedy musz臋 znie艣膰 z po艂 pi臋tra ca艂y w贸zek.聽

a po cesarce nie b臋dzie 艂atwo.聽

Ja planuje wozek zostawiac w aucie w bagazniku bo u nas tez nie ma miejsca mysle ze to jest jakas opcja. Moze masz taka mozliwosc?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Nie mamy gara偶u a auto jedno 馃槥 nawet jak zostawiamy to na parkingu strze偶onym ( bo mieszkam w centrum gdzie nie ma gdzie parkowa膰, czasem musimy stawa膰 na zakazie aby zakupy wypakowa膰 i m膮偶 jedzie na parking a dzieciaki wnosz膮 graty) i kawa艂ek jest. No kicha ale b臋dzie trzeba sobie radzi膰.聽

Co do 膰wicze艅 widzia艂am fajne na fb i robi膮 膰wiczenia online i mo偶na tanio pakiet kupi膰. Ja si臋 przymierzam ale jako艣 mi s艂abo idzie 馃槀馃槀 ci臋偶ko mi si臋 zebra膰, a wiem 偶e i kondycja by艂by lepsza. Chocia偶 膰wiczeniem jest ju偶 dla mnie min3 razy dziennie wejd藕 po tych schodach,馃榿

Ginekolog powiedzia艂 偶e mog臋 膰wiczy膰 ale wszystko z g艂ow膮 i z si艂ami.聽

Co聽 do ta艣m to skorzystam na ostatki ale p贸jd臋 do fizjoterapeutki bo s膮 dla ci臋偶arnych nawet nie wiedzia艂am.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, ewon napisa艂:

Nie mamy gara偶u a auto jedno 馃槥 nawet jak zostawiamy to na parkingu strze偶onym ( bo mieszkam w centrum gdzie nie ma gdzie parkowa膰, czasem musimy stawa膰 na zakazie aby zakupy wypakowa膰 i m膮偶 jedzie na parking a dzieciaki wnosz膮 graty) i kawa艂ek jest. No kicha ale b臋dzie trzeba sobie radzi膰.聽

Co do 膰wicze艅 widzia艂am fajne na fb i robi膮 膰wiczenia online i mo偶na tanio pakiet kupi膰. Ja si臋 przymierzam ale jako艣 mi s艂abo idzie 馃槀馃槀 ci臋偶ko mi si臋 zebra膰, a wiem 偶e i kondycja by艂by lepsza. Chocia偶 膰wiczeniem jest ju偶 dla mnie min3 razy dziennie wejd藕 po tych schodach,馃榿

Ginekolog powiedzia艂 偶e mog臋 膰wiczy膰 ale wszystko z g艂ow膮 i z si艂ami.聽

Co聽 do ta艣m to skorzystam na ostatki ale p贸jd臋 do fizjoterapeutki bo s膮 dla ci臋偶arnych nawet nie wiedzia艂am.聽

Oczywi艣cie i tylko takich ludzi kt贸rzy zajmuj膮 si臋 ci臋偶arnymi warto szuka膰. Nie ka偶dy fizjoterapeuta jest na tyle dobry 偶eby podj膮膰 si臋 pracy z ci臋偶arna 馃檪

a tejpy super s膮 jak kto艣 dobrze za艂o偶y to pono膰 mega ulga

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Agnieszka5g napisa艂:

Najlepsze jest to 偶e sama jestem z zawodu fozjo ale nie praktykuje. Najlepiej jednak jak kto艣 si臋 interesuje rehabilitacja ci臋偶arnych i zna to od podszewki.聽

O prosz臋 馃檪 jak to m贸wi膮 szewc bez but贸w chodzi, no ale nawet jakbys praktykowa艂a i sama przyjmowa艂a ci臋偶arne to sama z wielkim brzuchem ani si臋 nie okleisz przecie偶 馃槄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

To samo moje mi klientki mowi膮 馃槀 manikiurzystka bez paznokci 馃槀馃槀

Dzisiaj jestem w kiepskim humorze 馃槥 wczoraj troch臋 posprzecza艂am si臋 z m臋偶em. P贸艂 nocy z nerw贸w nie spa艂am, dzisiaj dzie艅 ma艂ego latania ( do ojca, szko艂y, dentysty) pilnowa艂am chwilunie siostrzenicy.聽聽

A czuje sie fatalnie, zero energii.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
19 godzin temu, ewon napisa艂:

To samo moje mi klientki mowi膮 馃槀 manikiurzystka bez paznokci 馃槀馃槀

Dzisiaj jestem w kiepskim humorze 馃槥 wczoraj troch臋 posprzecza艂am si臋 z m臋偶em. P贸艂 nocy z nerw贸w nie spa艂am, dzisiaj dzie艅 ma艂ego latania ( do ojca, szko艂y, dentysty) pilnowa艂am chwilunie siostrzenicy.聽聽

A czuje sie fatalnie, zero energii.聽

Oj znam to ja na kosmetologii, a jak widz臋 moja twarz teraz to si臋 p艂aka膰 chce. Dobrze 偶e mnie nie wysypuje ale mam mega sucha sk贸r臋 od jakiego艣 czasu i zwi臋kszona ilo艣膰 krwi w organizmie da艂a si臋 we znaki moim naczynkom na twarzy. Musz臋 sobie jak膮艣 serie masek regeneruj膮cych zrobi膰 tylko samej mi si臋 nigdy jako艣 nie chce 馃槄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dziewczyny jak Wasze badania? Robi艂am podczas planowania i w momencie zaj艣cia w ci膮偶y zacz臋艂y diametralnie spada膰... g艂贸wnie jednostki zwi膮zane z czerwonymi krwinkami. Bior臋 mocne 偶elazo (feroplex), b12, pregn臋 plus i kwas foliowy. My艣la艂am, 偶e si臋 poprawi膮 zw艂aszcza, 偶e zacz臋艂am w ko艅cu je艣膰, ale ka偶dy miesi膮c jest gorzej.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

U mnie dobrze ja to zawsze mia艂am problem z bia艂ymi krwinkami ze mia艂am za ma艂o a terez w ci膮偶y mam w normie ale jestem pod kontrol膮 hematologa.

Od wczoraj mamy nowego lokatora ma艂ego yorka moja mama wzi臋艂a. Ja mam suczke shitzu jak narazie obserwuje ma艂ego czasem warczy na niego ciekawe jak d艂ugo b臋dzie trwa艂a adaptacja w sensie ma艂y szybko si臋 klimatyzuje gorzej z moj膮 suk膮 mam nadziej臋 偶e szybko si臋 polubi膮.馃槉

A ja si臋 czuj臋 dobrze w ko艅cu plecy przesta艂y bole膰 ciekawe na jak d艂ugo. Ale te偶 zauwa偶y艂am 偶e synek jako艣 tak ostatnio mniej aktywny czy to normalne?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Agnieszka5g napisa艂:

U mnie dobrze ja to zawsze mia艂am problem z bia艂ymi krwinkami ze mia艂am za ma艂o a terez w ci膮偶y mam w normie ale jestem pod kontrol膮 hematologa.

Od wczoraj mamy nowego lokatora ma艂ego yorka moja mama wzi臋艂a. Ja mam suczke shitzu jak narazie obserwuje ma艂ego czasem warczy na niego ciekawe jak d艂ugo b臋dzie trwa艂a adaptacja w sensie ma艂y szybko si臋 klimatyzuje gorzej z moj膮 suk膮 mam nadziej臋 偶e szybko si臋 polubi膮.馃槉

A ja si臋 czuj臋 dobrze w ko艅cu plecy przesta艂y bole膰 ciekawe na jak d艂ugo. Ale te偶 zauwa偶y艂am 偶e synek jako艣 tak ostatnio mniej aktywny czy to normalne?

Ja te偶 mam yorka 馃檪 ale ju偶 ma 6.5 roku.聽

Moja ma艂a te偶 w dzie艅 mniej za to wieczorem bardziej jak ju偶 zasypiam. S膮 dni , 偶e ja bardziej czuj臋 a s膮 dni 偶e s艂abiutko. Mo偶e wszystko zale偶y od u艂o偶enia. A i te偶 co robimy ( bo mo偶e nie skupiamy si臋 czasem na tym 馃馃 )聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja mam s艂abe wyniki, bior臋 偶elazo, kwas foliowych ginekolog kaza艂 odstawi膰 bo m贸wi , 偶e bierze si臋 tylko do 14tyg.聽 Ale za to zacz臋艂am wi臋cej warzyw i owoc贸w je艣膰, oraz musi dla dzieci 馃槅 . Zobaczymy jak teraz da skierowanie na wyniki.聽

Po艂o偶n膮 zaleci艂a pi膰 sok z burak贸w - ale nie przechodzi mi przez gard艂o馃あ馃あ, ostatnio prawie 馃ぎ . I ju偶 tego nie tkn臋.聽

  • Dzi臋ki! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzin臋 temu, ewon napisa艂:

Ja mam s艂abe wyniki, bior臋 偶elazo, kwas foliowych ginekolog kaza艂 odstawi膰 bo m贸wi , 偶e bierze si臋 tylko do 14tyg.聽 Ale za to zacz臋艂am wi臋cej warzyw i owoc贸w je艣膰, oraz musi dla dzieci 馃槅 . Zobaczymy jak teraz da skierowanie na wyniki.聽

Po艂o偶n膮 zaleci艂a pi膰 sok z burak贸w - ale nie przechodzi mi przez gard艂o馃あ馃あ, ostatnio prawie 馃ぎ . I ju偶 tego nie tkn臋.聽

Ja zrobiam zakwas z burak贸w i codziennie pije p贸艂 szklanki podobno jest bardzo zdrowy w ci膮偶y. Sok z burak贸w ma inny smak te偶 nie lubi臋.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...