Skocz do zawarto艣ci

Kwietni贸weczki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
13 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

Ja zrobiam zakwas z burak贸w i codziennie pije p贸艂 szklanki podobno jest bardzo zdrowy w ci膮偶y. Sok z burak贸w ma inny smak te偶 nie lubi臋.

Jak zrobi艂a艣 zakwas?聽 Bardzo bo ma du偶o 偶elaza.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Dejzi napisa艂:

Dziewczyny jak Wasze badania? Robi艂am podczas planowania i w momencie zaj艣cia w ci膮偶y zacz臋艂y diametralnie spada膰... g艂贸wnie jednostki zwi膮zane z czerwonymi krwinkami. Bior臋 mocne 偶elazo (feroplex), b12, pregn臋 plus i kwas foliowy. My艣la艂am, 偶e si臋 poprawi膮 zw艂aszcza, 偶e zacz臋艂am w ko艅cu je艣膰, ale ka偶dy miesi膮c jest gorzej.聽

Ja mia艂am wzorowe, ostatnio na wizycie ginekolog stwierdzi艂a 偶e czerwone krwinki si臋 pogorszy艂y, ale dalej w normie. Teraz nie mia艂am bada艅 zleconych, pewnie zn贸w dostan臋 morfologi臋 i mocz w poniedzia艂ek na wizycie.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, ewon napisa艂:

Ja te偶 mam yorka 馃檪 ale ju偶 ma 6.5 roku.聽

Moja ma艂a te偶 w dzie艅 mniej za to wieczorem bardziej jak ju偶 zasypiam. S膮 dni , 偶e ja bardziej czuj臋 a s膮 dni 偶e s艂abiutko. Mo偶e wszystko zale偶y od u艂o偶enia. A i te偶 co robimy ( bo mo偶e nie skupiamy si臋 czasem na tym 馃馃 )聽

M贸j ostatnio jak szala艂 dwa dni tak teraz te偶 dwa dni spokoju w miar臋 czasem co艣 lekko poczuje, ale chyba si臋 ustawi艂 plecami do przodu bo dzisiaj rano my艣la艂am 偶e mi brzuch twardnieje, a jak lekko nacisnelam to zmi臋k艂o i si臋 przemie艣ci艂o 馃槄 wi臋c to chyba plecki by艂y.

Te偶 ju偶 si臋 zastanawia艂am czy wszystko ok, ale wczoraj mia艂am du偶o zaj臋膰 w pracy, p贸藕niej pojecha艂am z m臋偶em na zakupy wi臋c te偶 nie by艂o czasu si臋 ws艂ucha膰 a to jeszcze nie a偶 takie ruchy 偶eby zawsze czu膰, wi臋c my艣l臋 偶e jeszcze normlane 偶e czasem bardziej czujemy czasem mniej 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisa艂:

Jak zrobi艂a艣 zakwas?聽 Bardzo bo ma du偶o 偶elaza.聽

3 litry wody, 2,5 ly偶ki soli 1 kg burak贸w poci臋tych w plastry surowych, troch臋 chrzanu, z 4 zarobki czosnku, 4 ziela angielskie, 3 li艣cie laurowe, 4 kulki pieprzu czarnego. Pozostawic na 5 dni codziennie miesza膰.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Agnieszka5g napisa艂:

U mnie dobrze ja to zawsze mia艂am problem z bia艂ymi krwinkami ze mia艂am za ma艂o a terez w ci膮偶y mam w normie ale jestem pod kontrol膮 hematologa.

Od wczoraj mamy nowego lokatora ma艂ego yorka moja mama wzi臋艂a. Ja mam suczke shitzu jak narazie obserwuje ma艂ego czasem warczy na niego ciekawe jak d艂ugo b臋dzie trwa艂a adaptacja w sensie ma艂y szybko si臋 klimatyzuje gorzej z moj膮 suk膮 mam nadziej臋 偶e szybko si臋 polubi膮.馃槉

A ja si臋 czuj臋 dobrze w ko艅cu plecy przesta艂y bole膰 ciekawe na jak d艂ugo. Ale te偶 zauwa偶y艂am 偶e synek jako艣 tak ostatnio mniej aktywny czy to normalne?

No wlasnie ja tez od kilku dni bardzo slabo czuje moja ma艂膮 ksi臋偶niczke i zacz臋艂am sie juz martwi膰. Wczesniej nawet bylo wyczuwalne pod r臋k膮. Nie wiem od czego to zalezy.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, ewon napisa艂:

Ja mam s艂abe wyniki, bior臋 偶elazo, kwas foliowych ginekolog kaza艂 odstawi膰 bo m贸wi , 偶e bierze si臋 tylko do 14tyg.聽 Ale za to zacz臋艂am wi臋cej warzyw i owoc贸w je艣膰, oraz musi dla dzieci 馃槅 . Zobaczymy jak teraz da skierowanie na wyniki.聽

Po艂o偶n膮 zaleci艂a pi膰 sok z burak贸w - ale nie przechodzi mi przez gard艂o馃あ馃あ, ostatnio prawie 馃ぎ . I ju偶 tego nie tkn臋.聽

Mnie przepisal tabletki z buraka. Kilka zlotych kosztuja i sprawdzaja sie. Naturalne z Herbapola w kazdej aptece znajdziesz.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzin臋 temu, Agnieszka5g napisa艂:

3 litry wody, 2,5 ly偶ki soli 1 kg burak贸w poci臋tych w plastry surowych, troch臋 chrzanu, z 4 zarobki czosnku, 4 ziela angielskie, 3 li艣cie laurowe, 4 kulki pieprzu czarnego. Pozostawic na 5 dni codziennie miesza膰.

Tez pije pol szklanki tego cudownego eliksiru.Polecam

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisa艂:

A my dzisiaj zaczynamy 24 tydzie艅.

23+1 馃檪 jutro kontrola zobaczymy ile m贸j s艂onik ju偶 wa偶y 鉂わ笍IMG_20201206_081916.jpg

Super 馃檪 艂adniutki brzusio zaokraglony 馃グ

Mnie o 2 przebudzi艂 pies bo co艣 mu si臋 艣ni艂o i wy艂聽 , a p贸藕niej Marta do 4 szala艂a. O 6 m膮偶 mnie obudzi艂, i w ko艅cu pierwszy raz poczu艂 nasz膮 kruszynk臋 馃グ馃グ馃グ

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Enigma91 napisa艂:

A my dzisiaj zaczynamy 24 tydzie艅.

23+1 馃檪 jutro kontrola zobaczymy ile m贸j s艂onik ju偶 wa偶y 鉂わ笍

IMG_20201206_081916.jpg

Pi臋kny brzuszek idziemy r贸wnonja te偶 dzisiaj zaczynam 24tc

呕yczymy z Lunk膮 wszystkim weso艂ych Miko艂ajek du偶o prezent贸w i smaczk贸w dla pupili聽

IMG_1607255405414.jpg

Edytowane przez Agnieszka5g
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
45 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

Pi臋kny brzuszek idziemy r贸wnonja te偶 dzisiaj zaczynam 24tc

呕yczymy z Lunk膮 wszystkim weso艂ych Miko艂ajek du偶o prezent贸w i smaczk贸w dla pupili聽

IMG_1607255405414.jpg

Haha co za w艂ochaty Miko艂aj聽馃檪

Ja dzisiaj musia艂am do domu kupi膰 nowego skrzata na stolik kawowy bo nasze bostonki poprzedniego dorwa艂y kilka dni temu i urwa艂y mu brod臋 i nosek 馃槄 musz臋 mu operacje szycia przeprowadzi膰, ale zanim b臋d臋 mia艂a do tego natchnienie to pewnie 艣wiata si臋 sko艅cz膮 馃ぃ

no ale we藕 tu si臋 na nie gniewaj 鉂わ笍

IMG_20201121_164948.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, ewon napisa艂:

Jaki 艂adniutki st贸j 馃槉馃槉

Czy wida膰 m贸j poprzedni post?聽 Bo mam na czerwono i nie wiem czy wida膰 馃馃

Ja te偶 mam m贸j na czerwono, ostatni Tw贸j ewon widz臋 z pytaniem o zakwas.

W og贸le zmobilizowalyscie mnie chyba jutro stan臋 po bio buraki do Lidla i w ko艅cu nastawi臋 bo ju偶 si臋 zbieram od miesi膮ca chyba聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Enigma91 napisa艂:

Ja te偶 mam m贸j na czerwono, ostatni Tw贸j ewon widz臋 z pytaniem o zakwas.

W og贸le zmobilizowalyscie mnie chyba jutro stan臋 po bio buraki do Lidla i w ko艅cu nastawi臋 bo ju偶 si臋 zbieram od miesi膮ca chyba聽

Kurde to nie wida膰 kicha. To napisze jeszcze raz 馃槅

Enigma gratuluje kolejnego tygodnia 馃檪masz 艂adniutki zaokr膮glone brzusio馃グ

Dzisiaj m贸j pies obudzi艂 mnie o 2 w nocy bo co艣 mu si臋 艣ni艂o i wy艂. I oczywi艣cie p贸藕niej m艂oda szala艂a do 4 rano ( a pies g艂ow膮 lata艂 po brzuchu, gdzie ma艂a tam jego 艂epek 馃槅)聽

No i聽 dzisiaj pierwszy raz o 6rano m膮偶 poczu艂 kopniaczka od c贸reczki 馃グ馃グ

Czy wam ju偶 siara leci??? Bo mi w艂a艣nie z Lewego cycka. Chyba musz臋 wk艂adki zakupi膰.聽

Co艣 mnie g艂owa rozbola艂a, i wcze艣niej mia艂am jakie艣 mroczki w oczach 偶e dobrze liter nie widzia艂am. Dziwne uczucie. Na szcz臋艣cie przesz艂o.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minut臋 temu, ewon napisa艂:

Kurde to nie wida膰 kicha. To napisze jeszcze raz 馃槅

Enigma gratuluje kolejnego tygodnia 馃檪masz 艂adniutki zaokr膮glone brzusio馃グ

Dzisiaj m贸j pies obudzi艂 mnie o 2 w nocy bo co艣 mu si臋 艣ni艂o i wy艂. I oczywi艣cie p贸藕niej m艂oda szala艂a do 4 rano ( a pies g艂ow膮 lata艂 po brzuchu, gdzie ma艂a tam jego 艂epek 馃槅)聽

No i聽 dzisiaj pierwszy raz o 6rano m膮偶 poczu艂 kopniaczka od c贸reczki 馃グ馃グ

Czy wam ju偶 siara leci??? Bo mi w艂a艣nie z Lewego cycka. Chyba musz臋 wk艂adki zakupi膰.聽

Co艣 mnie g艂owa rozbola艂a, i wcze艣niej mia艂am jakie艣 mroczki w oczach 偶e dobrze liter nie widzia艂am. Dziwne uczucie. Na szcz臋艣cie przesz艂o.聽

Dzi臋kuj臋 馃檪

moj chyba nie przeszed艂 ze wzgl臋du na zdj臋cie 馃槥 moze jeszcze si臋 pojawi?

dziewczyny wy艣wietli艂o mi si臋 na FB zadanie 3 dyniowe dla ci臋偶arnych jeden trening, jakie艣 spotkanie o oddechu i kolejne o metodach 艂agodzenia b贸lu, podsylam 馃檪

https://fb.me/e/dr1nX0OrK

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzin臋 temu, ewon napisa艂:

Kurde to nie wida膰 kicha. To napisze jeszcze raz 馃槅

Enigma gratuluje kolejnego tygodnia 馃檪masz 艂adniutki zaokr膮glone brzusio馃グ

Dzisiaj m贸j pies obudzi艂 mnie o 2 w nocy bo co艣 mu si臋 艣ni艂o i wy艂. I oczywi艣cie p贸藕niej m艂oda szala艂a do 4 rano ( a pies g艂ow膮 lata艂 po brzuchu, gdzie ma艂a tam jego 艂epek 馃槅)聽

No i聽 dzisiaj pierwszy raz o 6rano m膮偶 poczu艂 kopniaczka od c贸reczki 馃グ馃グ

Czy wam ju偶 siara leci??? Bo mi w艂a艣nie z Lewego cycka. Chyba musz臋 wk艂adki zakupi膰.聽

Co艣 mnie g艂owa rozbola艂a, i wcze艣niej mia艂am jakie艣 mroczki w oczach 偶e dobrze liter nie widzia艂am. Dziwne uczucie. Na szcz臋艣cie przesz艂o.聽

I zn贸w musz臋 jeszcze raz napisa膰 bo dalej mam czerwony 馃槥

dziekuje ewon 馃檪

chcialam si臋 z Wami podzieli膰 linkiem do 3dniowego wyzwania dla ci臋偶arnych na Facebooku ale chyba link mi te偶 zablokowa艂 publikacje posta 馃槥

wczesnien chyba zdj臋cie mi zablokowa艂o publikacj臋

podam Wam nazw臋 Jestem w ci膮偶(y) aktywna - wyzwanie og贸lnopolskie.

ma by膰 jeden dzie艅 膰wicze艅 jaki艣 wzmacniaj膮cych i p贸藕niej jakie艣 spotkania z technik 艂agodzenia b贸lu 馃檪

Siary jeszcze nie mam za to strasznie wysusza mi si臋 sk贸ra ostatnio normalnie jak pieprz.

I w sumie sutki te偶 suche.

Jutro mamy pierwsze zaj臋cia na szkole rodzenia 鉂わ笍

Mega si臋 jaram tym 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzin臋 temu, ewon napisa艂:

Kurde to nie wida膰 kicha. To napisze jeszcze raz 馃槅

Enigma gratuluje kolejnego tygodnia 馃檪masz 艂adniutki zaokr膮glone brzusio馃グ

Dzisiaj m贸j pies obudzi艂 mnie o 2 w nocy bo co艣 mu si臋 艣ni艂o i wy艂. I oczywi艣cie p贸藕niej m艂oda szala艂a do 4 rano ( a pies g艂ow膮 lata艂 po brzuchu, gdzie ma艂a tam jego 艂epek 馃槅)聽

No i聽 dzisiaj pierwszy raz o 6rano m膮偶 poczu艂 kopniaczka od c贸reczki 馃グ馃グ

Czy wam ju偶 siara leci??? Bo mi w艂a艣nie z Lewego cycka. Chyba musz臋 wk艂adki zakupi膰.聽

Co艣 mnie g艂owa rozbola艂a, i wcze艣niej mia艂am jakie艣 mroczki w oczach 偶e dobrze liter nie widzia艂am. Dziwne uczucie. Na szcz臋艣cie przesz艂o.聽

I gratulacje dla tatusia 偶e zd膮偶y艂 馃檪 supsuper 偶e Wam te偶 ju偶 si臋 uda艂o, to mnie chyba na razie najbardziej cieszy艂o w tym ca艂ym oczekiwaniu, bo najbardziej boli mnie 偶e tylko ja naszego synusia mog臋 ogl膮da膰, a m膮偶 musi wierzy膰 na s艂owo i na zdj臋cia/nagrania z telefonu.

A tak wreszcie to on sam co艣 do艣wiadczy艂 鉂わ笍

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Enigma91 napisa艂:

I gratulacje dla tatusia 偶e zd膮偶y艂 馃檪 supsuper 偶e Wam te偶 ju偶 si臋 uda艂o, to mnie chyba na razie najbardziej cieszy艂o w tym ca艂ym oczekiwaniu, bo najbardziej boli mnie 偶e tylko ja naszego synusia mog臋 ogl膮da膰, a m膮偶 musi wierzy膰 na s艂owo i na zdj臋cia/nagrania z telefonu.

A tak wreszcie to on sam co艣 do艣wiadczy艂 鉂わ笍

Tak u mnie ta sama reakcja jak m膮偶 poczu艂 tym bardziej 偶e nieobecny jest na wizytach.

Ja nie mam siary jeszcze ale mam suche sutki.

Codziennie smaruje sie Palmers balsamem na rozst臋py i fajnie nawil偶a.

W nast臋pnym roku ju偶 na miko艂ajki nasze maluszki b臋d膮 z nami nie mog臋 si臋 doczeka膰 馃挀馃挏鉂わ笍

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

Tak u mnie ta sama reakcja jak m膮偶 poczu艂 tym bardziej 偶e nieobecny jest na wizytach.

Ja nie mam siary jeszcze ale mam suche sutki.

Codziennie smaruje sie Palmers balsamem na rozst臋py i fajnie nawil偶a.

W nast臋pnym roku ju偶 na miko艂ajki nasze maluszki b臋d膮 z nami nie mog臋 si臋 doczeka膰 馃挀馃挏鉂わ笍

Taaaak te偶 w艂a艣nie dzisiaj sobie o tym my艣la艂am 偶e kolejne 艣wi臋ta b臋d膮 ju偶 magiczne z nowym maluszkiem w rodzinie 鉂わ笍

Te偶 mam suche w艂a艣nie ale ja sutki omijam smaruj膮c kremem na rozst臋py, musz臋 co艣 delikatnego kupi膰 do sutk贸w bo te na rozst臋py wydaje mi si臋 偶e mog膮 mie膰 jakie艣 dra偶ni膮ce dla takiej cienkiej sk贸ry sk艂adniki.

Ale mam jeszcze olejek ze s艂odkich migda艂贸w do smarowania mo偶e na piersi teraz zaczn臋 jego dawa膰 偶eby te偶 na sutki,聽 brzuszek balsamem 馃檪

Edytowane przez Enigma91
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja w艂a艣nie wr贸ci艂am od lekarza kolejne 2kg na +聽 聽, m艂oda sobie le偶y w poprzek.聽 Ale USG z parametrami zrobi mi na nast臋pnej wizycie, dzisiaj tylko t臋tno sprawdza艂.聽聽

I dosta艂am ju偶 skierowanie na krzyw膮, ale mam zrobi膰 po nowym roku.

Dosta艂am od po艂o偶nej, karteczk臋 偶e mog臋 kupi膰 glukoze smakow膮 firmy " Gluko test " Czyta艂am 偶e spoko s膮.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, ewon napisa艂:

Ja w艂a艣nie wr贸ci艂am od lekarza kolejne 2kg na +聽 聽, m艂oda sobie le偶y w poprzek.聽 Ale USG z parametrami zrobi mi na nast臋pnej wizycie, dzisiaj tylko t臋tno sprawdza艂.聽聽

I dosta艂am ju偶 skierowanie na krzyw膮, ale mam zrobi膰 po nowym roku.

Dosta艂am od po艂o偶nej, karteczk臋 偶e mog臋 kupi膰 glukoze smakow膮 firmy " Gluko test " Czyta艂am 偶e spoko s膮.聽

Jak masz jakie艣 obiekcj臋 do bardzo s艂odkich napoj贸w jak 75g glukozy 馃ぃ to zawsze mo偶esz zabra膰 ze sob膮 cytryn臋 i sok wycisn膮膰 do kubeczka z glukoz膮. Polecam, robi mega robot臋聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, ewon napisa艂:

Ja w艂a艣nie wr贸ci艂am od lekarza kolejne 2kg na +聽 聽, m艂oda sobie le偶y w poprzek.聽 Ale USG z parametrami zrobi mi na nast臋pnej wizycie, dzisiaj tylko t臋tno sprawdza艂.聽聽

I dosta艂am ju偶 skierowanie na krzyw膮, ale mam zrobi膰 po nowym roku.

Dosta艂am od po艂o偶nej, karteczk臋 偶e mog臋 kupi膰 glukoze smakow膮 firmy " Gluko test " Czyta艂am 偶e spoko s膮.聽

Zadzwo艅 zapytaj si臋 tam gdzie b臋dziesz robi膰 czy maj膮 bo te smakowe w aptekach s膮 praktycznie niedost臋pne. Ja mia艂am pomara艅czowa i by艂a spoko jak przes艂odzona Fanta bez gazu.聽

My w艂a艣nie czekamy na kontrol臋 馃槈 waga na razie dalej 2kg poni偶ej pocz膮tkowej, uroki diety cukrzycowej 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...