Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
4 minuty temu, Enigma91 napisał:

Mówiłam Ci że za mało węglowodanów. A na kolację co jesz? Jak jadłam całkiem bez to mi tak wyszło rano. Może kwestia tylko kolacji że za duży odstęp między posiłkami z węglowodanami.

Ja dzisiaj rano cukier 92 po insulinie, zobaczymy co będzie jutro. Jak 3 dni będzie poza norma to mam zwiększać o kolejną jednostkę.

Jutro idę do mojej lekarki żeby mi podała szczepionke na krztusiec w koncu

Teraz sie staram przed snem jesc kawalek chleba razowego z szynka i warzywami. I dostalam nowe normy. Teraz musze miec na czczo do 80 i godzine po posilku do 130 Bo dziecko za duze. Jestem ciekawa jak wyjdzie z glukometrem. Sprawdza go w czwartek. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U nas taka sliczna wiosenna pogoda, a ja nie moge isc na spacer. Musze wypoczywac w domu ze wzgledu na moje skurcze. Dzisiaj widze poprawe😀, ale od piatku wlasciwie jestem w lozku z przerwa, aby zrobic cos do jedzenia i isc pod prysznic.  Jutro mam 3 badanie prenatalne. Pan doktor bedzie dokladnie sprawdzal brzuszek i glowke dziecka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Teraz sie staram przed snem jesc kawalek chleba razowego z szynka i warzywami. I dostalam nowe normy. Teraz musze miec na czczo do 80 i godzine po posilku do 130 Bo dziecko za duze. Jestem ciekawa jak wyjdzie z glukometrem. Sprawdza go w czwartek. 😃

O Jezu do 80 to hardcore. Miałam tak tylko przez tydzień jak mi cukry spadły, a tak zawsze koło 85-88 raczej.

Jestem ciekawa jak mój cukier będzie jutro na czczo, ale coś czuję że będziemy zwiększać, bo jedna jednostka to nawet dobrze nie wejdzie do środka chyba 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczynki ! Czy są jakieś rzeczy których nie macie zamiaru prać przed pierwszym użyciem ? Zastanawiam się czy trzeba wszystko czy nie. Bo tak jak mamy ubranka, pościele, rożek, ochraniacz, pieluszki, kocyki itd to czego byście nie prały ? 
chciałam sobie posegregować te rzeczy i nie wiem a w pierwszej poł.marca chcę poprac i pomału zacząć zbieranie torby do szpitala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Wszystko prałam poza ubrankami od 74 w górę. Mate, zabawki, prześcieradła itp.

Teraz czekam jeszcze na rzeczy które dostaje od moich dziewczyn w prezentach przed porodem i puszcze jeszcze jedno bo dokupiłam parę pieluszek jeszcze tetrowych. Dwie wielorazowe na razie i kilka wkładów. Moje przyjaciółki wysłały mi prezenty z Holandii więc puszczę sobie jeszcze jedno za jakiś czas żeby też już to mieć poprane 🙂

 

Mi insulina jednak chyba zaczyna działać ta jedna jednostka, bo dzisiaj cukier 79 już rano 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja wszystko piore nawet ciuszki 74 😂

Tylko wywoetdze kołderka i poduszkę - ale one i tak będą na zimniejsze dni na początek sama uszyłam kocyk i podusie. 

Teraz czekam na materiał i uszyję organizer. 

Zabawki wyprałam, a inne wyparzyłam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, ewon napisał:

Ja wszystko piore nawet ciuszki 74 😂

Tylko wywoetdze kołderka i poduszkę - ale one i tak będą na zimniejsze dni na początek sama uszyłam kocyk i podusie. 

Teraz czekam na materiał i uszyję organizer. 

Zabawki wyprałam, a inne wyparzyłam. 

 

Ja 74 mam na razie w kartonach i to w sumie jakieś pojedyncze ciuszki więc jak będziemy się zbliżać do tego rozmiaru i coś będziemy mieć więcej to wypiore dopiero 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja wyprałam wszystko to co @Kamilabe wymieniłaś. Kupiłam też kołderkę ale z niej póki co nie będziemy korzystać więc zafoliowana znalazła swoje miejsce w komodzie. Dostałam ostatnio od szwagierki cudne letnie sukienki z Newbie na 68/74 rozmiar i narazie też je odłożyłam, wypiorę jak będziemy chciały je założyć.

 

BTW: dziewczyny, Wam też tak drętwieją ręce a zwłaszcza dłonie? Ostatni pierścionek z bransoletką początkiem tego tygodnia już musiałam zdjąć bo jeszcze kilka dni i zostałabym bez palca 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zakapturzona napisał:

Ja wyprałam wszystko to co @Kamilabe wymieniłaś. Kupiłam też kołderkę ale z niej póki co nie będziemy korzystać więc zafoliowana znalazła swoje miejsce w komodzie. Dostałam ostatnio od szwagierki cudne letnie sukienki z Newbie na 68/74 rozmiar i narazie też je odłożyłam, wypiorę jak będziemy chciały je założyć.

 

BTW: dziewczyny, Wam też tak drętwieją ręce a zwłaszcza dłonie? Ostatni pierścionek z bransoletką początkiem tego tygodnia już musiałam zdjąć bo jeszcze kilka dni i zostałabym bez palca 😅

Hej, mi dłonie od tygodnia zaczęły puchnąć i robią się takie jakby ukrwione paluchy. Ściągnęłam tez obrączkę 😅 stopy mi jeszcze nie puchną, zastanawiam się czy będą 🤷‍♂️ zauważyłam tez ze jak śpię to w nocy częściej jakby ręce mi drętwiały.  Teraz te ostatnie tygodnie myśle ze będą najcięższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Udało się załatwić te zwolnienie ale ile było z tym problemu bo moja lekarka twierdziła ze nie może tak zrobić ale ja zadzwoniłam do ZUS i się wszystkiego dopytalam i tak na przyszłość. Lekarz może wystawić zwolnienie wstecz więcej niż 3 dni tylko musi napisać wniosek do ZUS i wyjaśnienie mało tego może to zrobić inny lekarz jak ten nie może tylko musi się na to zgodzić. W końcu ten problem się rozwiązał bo nie mogłam przez to spać.

Mogę dokończyć pakowanie walizki w końcu.

Sesje zdjęciową mamy w niedzielę już nie mogę się doczekać 🥰

A u mnie Oliwier tak daje czasem czadu w brzuchu że aż wstaje tak porfi kopać mamusie😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, zakapturzona napisał:

Ja wyprałam wszystko to co @Kamilabe wymieniłaś. Kupiłam też kołderkę ale z niej póki co nie będziemy korzystać więc zafoliowana znalazła swoje miejsce w komodzie. Dostałam ostatnio od szwagierki cudne letnie sukienki z Newbie na 68/74 rozmiar i narazie też je odłożyłam, wypiorę jak będziemy chciały je założyć.

 

BTW: dziewczyny, Wam też tak drętwieją ręce a zwłaszcza dłonie? Ostatni pierścionek z bransoletką początkiem tego tygodnia już musiałam zdjąć bo jeszcze kilka dni i zostałabym bez palca 😅

Mi na szczęście woda się jeszcze nie zbiera. Jak się tylko ciepło zrobiło to mi trochę spuchły, ale tak mam zawsze jak się nagle temperatura zmienia.

39 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Udało się załatwić te zwolnienie ale ile było z tym problemu bo moja lekarka twierdziła ze nie może tak zrobić ale ja zadzwoniłam do ZUS i się wszystkiego dopytalam i tak na przyszłość. Lekarz może wystawić zwolnienie wstecz więcej niż 3 dni tylko musi napisać wniosek do ZUS i wyjaśnienie mało tego może to zrobić inny lekarz jak ten nie może tylko musi się na to zgodzić. W końcu ten problem się rozwiązał bo nie mogłam przez to spać.

Mogę dokończyć pakowanie walizki w końcu.

Sesje zdjęciową mamy w niedzielę już nie mogę się doczekać 🥰

A u mnie Oliwier tak daje czasem czadu w brzuchu że aż wstaje tak porfi kopać mamusie😜

Mogą mogą się cofać, moja ostatnio też właśnie mi opowiadała że się pomyliła i z rozpędu między ciężarnymi wypisała Pani po operacji kod ciąża 🙈 i też odkręcała, bo się u pacjentki w pracy zdziwili 😅

Super trzymam kciuki za sesję, a wy macie w studio czy plener?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
46 minut temu, Enigma91 napisał:

Mi na szczęście woda się jeszcze nie zbiera. Jak się tylko ciepło zrobiło to mi trochę spuchły, ale tak mam zawsze jak się nagle temperatura zmienia.

Mogą mogą się cofać, moja ostatnio też właśnie mi opowiadała że się pomyliła i z rozpędu między ciężarnymi wypisała Pani po operacji kod ciąża 🙈 i też odkręcała, bo się u pacjentki w pracy zdziwili 😅

Super trzymam kciuki za sesję, a wy macie w studio czy plener?

 

Mamy studio bo ja chcę też w body w bieliźnie więc wolę studio 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Aga powiem Ci za ja mój brzuszek tak lubię, że już też wyjęłam sobie z szafy taka piękna długa koszule koronkowa biała bo kupowałam na noc poślubną i nie użyłam i też planuje jeszcze kilka zdjęć w domu zrobić, ale jeszcze czekam żeby większy brzuszek był i poproszę może męża już wtedy żeby mi zrobił kilka 🙂 chociaz trochę żałuję że nie wykorzystałam makijażu oststnio haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny jestem po usg prenatalnym. Wszystko jest OK. Dziecko zdrowe serduszko zdrowe. Brzuszek delikatnie wiekszy byc moze z powodu mojej cukrzycy, Ale moze tez jest troszke wiekszy, bo kosc udowa tez dosyc dluga ma  i moze byc dluzszy i wiekszy z natury.  Pan Dr mowil, ze jesli bede bardzo mocno przestrzegac diety to bedzie OK. Dostalam jeszcze jedno zaproszenia za 3 lub 4 tygodnie. Pan Dr chce sprawdzic te parametry i dowiem sie jakie Beda zalecenia czy cesarka czy naturalny porod.  Jutro mam wizyte u diabetologa z powodu moich ketonow. Enigma super, ze insulina dziala. Agnieszka fajnie, ze sie ze zwolnieniem wszystko wyjasnilo. Teraz mozesz byc spokojna:) 

Zakapturzona mi czasem w nocy dretwienia nogi jak spie na boku, ale na szczescie nie puchna. 

 

Kamilabe ja wszystko juz wyprane mam. Jeszcze musze prasowac 🙃 Ale wszystkie kocyki, ubranka, reczniki, posciele itp wyprane.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Anka 32 napisał:

Hej dziewczyny jestem po usg prenatalnym. Wszystko jest OK. Dziecko zdrowe serduszko zdrowe. Brzuszek delikatnie wiekszy byc moze z powodu mojej cukrzycy, Ale moze tez jest troszke wiekszy, bo kosc udowa tez dosyc dluga ma  i moze byc dluzszy i wiekszy z natury.  Pan Dr mowil, ze jesli bede bardzo mocno przestrzegac diety to bedzie OK. Dostalam jeszcze jedno zaproszenia za 3 lub 4 tygodnie. Pan Dr chce sprawdzic te parametry i dowiem sie jakie Beda zalecenia czy cesarka czy naturalny porod.  Jutro mam wizyte u diabetologa z powodu moich ketonow. Enigma super, ze insulina dziala. Agnieszka fajnie, ze sie ze zwolnieniem wszystko wyjasnilo. Teraz mozesz byc spokojna:) 

Zakapturzona mi czasem w nocy dretwienia nogi jak spie na boku, ale na szczescie nie puchna. 

 

Kamilabe ja wszystko juz wyprane mam. Jeszcze musze prasowac 🙃 Ale wszystkie kocyki, ubranka, reczniki, posciele itp wyprane.  

No to bardzo dobre wieści 😊😊 teraz pilnuj diety i wszystko będzie dobrze 😗😗

 

Ja dzisiaj miałam energię to pomalowałam jedną ścianę w sypialni 😁😁 

Wrzucę osobno zdjęcie 🙂

Młoda tak wczoraj się ułożyła że ani oddychać ani dotknąc brzucha nie mogłam, takie szczypanie aż.  Ale po chwili mineło. 

 

kurcze na mojej innej grupie już druga urodziła, a 4 inne w szpitalu. Kurde coś te dzieciaczki sie za bardzo śpieszą na tą stronę 😞

 

ja na szczęście nie puchnę, miałam przez chwilę to na początku ciąży, ale już się unormowało. Pamietam, że w pierwszej ciąży bardzo puchłam, tylko mogłam chodzić w klapkach basenowych 🙈🙈  ale to było lato. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisał:

Hej dziewczyny jestem po usg prenatalnym. Wszystko jest OK. Dziecko zdrowe serduszko zdrowe. Brzuszek delikatnie wiekszy byc moze z powodu mojej cukrzycy, Ale moze tez jest troszke wiekszy, bo kosc udowa tez dosyc dluga ma  i moze byc dluzszy i wiekszy z natury.  Pan Dr mowil, ze jesli bede bardzo mocno przestrzegac diety to bedzie OK. Dostalam jeszcze jedno zaproszenia za 3 lub 4 tygodnie. Pan Dr chce sprawdzic te parametry i dowiem sie jakie Beda zalecenia czy cesarka czy naturalny porod.  Jutro mam wizyte u diabetologa z powodu moich ketonow. Enigma super, ze insulina dziala. Agnieszka fajnie, ze sie ze zwolnieniem wszystko wyjasnilo. Teraz mozesz byc spokojna:) 

Zakapturzona mi czasem w nocy dretwienia nogi jak spie na boku, ale na szczescie nie puchna. 

 

Kamilabe ja wszystko juz wyprane mam. Jeszcze musze prasowac 🙃 Ale wszystkie kocyki, ubranka, reczniki, posciele itp wyprane.  

Super że wszytko jest ok. A brzuszek nie przejmuj się przeciez dzieci nie rosną równo 🙂 pilnuj diety i będzie dobrze

Ja jestem ciekawa jak mój kawaler rośnie, już nie mogę wytrzymać do piątku. Ciekawa jestem czy rośnie znów ładnie czy dalej tak słabo przybrał jak ostatnio.

Ja dostałam wczoraj paczkę od mojej jednej przyjaciółki z koszula do karmienia i pajacem do kompletu dla synka. A dzisiaj przyszła paczka od drugiej przyjaciółki z Holandii i kupiła mi zestaw do wielorazowych ściereczek do pupy m.in. 🙂 swietny jest, właśnie myślałam jak ogarnąć kwestie ograniczenia wacików i miałam kupować wielorazowe bawełniane tylko nie widziałam w czym je trzymać do prania a tu mam cały super system z pojemnikami i nawet woreczki na spacer xD 

Normalnie zaraz będzie że mną eko mama na całego 😅 lista na początek wielorazowych pieluszek też już jakaś po wczorajszych warsztatach jest więc będę teraz powoli kupować co miesiąc coś do maja i później ruszamy 🙂

Godzinę temu, ewon napisał:

No to bardzo dobre wieści 😊😊 teraz pilnuj diety i wszystko będzie dobrze 😗😗

 

Ja dzisiaj miałam energię to pomalowałam jedną ścianę w sypialni 😁😁 

Wrzucę osobno zdjęcie 🙂

Młoda tak wczoraj się ułożyła że ani oddychać ani dotknąc brzucha nie mogłam, takie szczypanie aż.  Ale po chwili mineło. 

 

kurcze na mojej innej grupie już druga urodziła, a 4 inne w szpitalu. Kurde coś te dzieciaczki sie za bardzo śpieszą na tą stronę 😞

 

ja na szczęście nie puchnę, miałam przez chwilę to na początku ciąży, ale już się unormowało. Pamietam, że w pierwszej ciąży bardzo puchłam, tylko mogłam chodzić w klapkach basenowych 🙈🙈  ale to było lato. 

 

 

 

Latem jest masakra, pamiętam jak puchła moja koleżanka i moja bratowa masakra. Cieszę się że na wiosnę rodzimy to nas może to ominie 🙂

Ja dzisiaj po szczepieniu na ksztusiec 🙂

miejsce podania trochę boli, ale ogólnie jest spoko wszytko 🙂

A pokoik fajnie wyszedł kolorowy.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ale slicznie pomalowalas Ewon. A w ktorym tygodniu dziewczyny urodzily? Ja mialam skurcze w zeszlym tygodniu i twardy brzuch. Dostalam wiecej luteiny i magnezu i wiecej leze i jest o wiele lepiej. Nawet z prasowaniem troche czekam Bo sie wystraszylam, ze moge wczesniej urodzic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 godzin temu, Anka 32 napisał:

Ale slicznie pomalowalas Ewon. A w ktorym tygodniu dziewczyny urodzily? Ja mialam skurcze w zeszlym tygodniu i twardy brzuch. Dostalam wiecej luteiny i magnezu i wiecej leze i jest o wiele lepiej. Nawet z prasowaniem troche czekam Bo sie wystraszylam, ze moge wczesniej urodzic. 

Bliźniaki 27+5 tydz a druga 34+1 , trzecia jest 33tydz i też będzie miała rozwiązaną ciążę w tym albo przyszłym tyg bo ma zagrożenie pęknięcia blizny.  A dwie leżą na powstrzymaniu skurczy.  Jakiś pechowy okres .  Ja  też staram się uważać bo ostatnio blizna mnie ciągnie 😞  i ból straszny. 

Uważaj na siebie. Trudno prasowanie niech czeka albo kogos poproś o pomoc w tym. Lepiej niech nasze szkraby jeszcze siedzą w brzuchach. Mają czas na wyjście 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, ewon napisał:

Bliźniaki 27+5 tydz a druga 34+1 , trzecia jest 33tydz i też będzie miała rozwiązaną ciążę w tym albo przyszłym tyg bo ma zagrożenie pęknięcia blizny.  A dwie leżą na powstrzymaniu skurczy.  Jakiś pechowy okres .  Ja  też staram się uważać bo ostatnio blizna mnie ciągnie 😞  i ból straszny. 

Uważaj na siebie. Trudno prasowanie niech czeka albo kogos poproś o pomoc w tym. Lepiej niech nasze szkraby jeszcze siedzą w brzuchach. Mają czas na wyjście 😊 

Tak na razie prasowanie czeka. Najwyzej maz wyprasuje. Mieszkamy sami z mezem w Kolonii tak to siostre albo mame bym poprosila. Jutro mam ktg i kontrole skurczy, Ale sama czuje, ze jest lepiej i mysle, ze to dzialanie tej luteiny . Teraz 400 mg na dobre biore 😀 Ty tez na siebie uwazaj z blizna. Pewnie za ok 4 tygodnie dowiem sie czy bede miec cesarke czy silami natury urodze. Ja dzisiaj jade   do diabetologa. Zobacze co mi doradzi z moimi ketonami i dieta😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Tak na razie prasowanie czeka. Najwyzej maz wyprasuje. Mieszkamy sami z mezem w Kolonii tak to siostre albo mame bym poprosila. Jutro mam ktg i kontrole skurczy, Ale sama czuje, ze jest lepiej i mysle, ze to dzialanie tej luteiny . Teraz 400 mg na dobre biore 😀 Ty tez na siebie uwazaj z blizna. Pewnie za ok 4 tygodnie dowiem sie czy bede miec cesarke czy silami natury urodze. Ja dzisiaj jade   do diabetologa. Zobacze co mi doradzi z moimi ketonami i dieta😃 

Oby dobrał ci dobrą dietę 😊

No ja mam na pewno cesarkę u nas w szpitalu robią w 39tyg , wychodzi od razu mi po świętach. 

Uważam uważam, teraz jak będę w przychodni podejdę do fizjoterapeutów pogadać o tych pasach, może przestanie mnie wtedy ten kręgosłup też tak boleć. 

 

Właśnie sobie leżę a mała buszuje. A za godz jade do znajomej kupić bieliznę, bo zamawia z jakieś hurtowni i ma przystępne ceny. Odrazu wejdę kupić farbę, bo jednak mi za ciemne wyszły i źle się czuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A ja czekam na przelew z ZUSu bo dzisiaj ma być i będę zamawiać laktator. To już będziemy mieć komplet. Teraz powoli zaczynam kombinować już z pieluchami wielorazowymi co kupić. Dzisiaj odbieram pierwsza paczkę z tetrami i zapinkami ❤️ jadą też już dwie pierwsze pieluszki i w marcu podjadę po kolejne 2 do naszego lokalnego producenta 🙂 dobrze że mamy chłopca bo mniej wzorów które mi się podobają, więc może nie popłynę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Enigma91 napisał:

A ja czekam na przelew z ZUSu bo dzisiaj ma być i będę zamawiać laktator. To już będziemy mieć komplet. Teraz powoli zaczynam kombinować już z pieluchami wielorazowymi co kupić. Dzisiaj odbieram pierwsza paczkę z tetrami i zapinkami ❤️ jadą też już dwie pierwsze pieluszki i w marcu podjadę po kolejne 2 do naszego lokalnego producenta 🙂 dobrze że mamy chłopca bo mniej wzorów które mi się podobają, więc może nie popłynę 🤣

Hejo jaki laktator bierzesz ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...