Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

@Dejzi weź idź już 😜😜 kompleksów dostanę przy Tobie 😂😂😂😂 pięknie Ci z brzuszkiem 🥰

 

Moja koleżanka wraca do fachu i wzieła mnie jako modelkę w dzień  kobiet idę, nie wiem jak zdjęcia wyjdą bo nie czuje się fotogeniczna 🙈🙈  

 

A mi odbiło i ściągam kolor z wlosow i farbuje. Zobaczymy co za kit mi wyjdzie 😂😂😂

Oczywsicie nie dość że zus robi mi pod górkę to jeszcze skarbówka, jakiś błąd mam w picie 😭😭  ja już mam ich dosyć. Człowiek płaci składki za działalność i gó**o z tego ma 😤

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa 😍😘 

No ciężko mi jest, ale chyba kazda z nas ma jakieś dolegliwości. Chociaż jak słyszę, ze dziewczyny cała ciążę nic to się zastanawiam jak to możliwe. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ, ale z tego co słyszę z dziewczynkami przechodzi się gorzej. Kurcze nareszcie widać, że jestem w ciąży, bo mnie przepuszczają w kolejkach 😃 musiałam na to czekać prawie 8 miesięcy 🤣 a jak u Was?💖 ale będziemy pisankami w te święta 🐣😅😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Anka 32 napisał:

Piekne zdjecia 😍 

 

Mi tez brzuch twardnienie. I takze mam zalecony magnez. Dzisiaj Pani Dr mowila mi, ze czesto kobiety bardzo szczuple maja ten problem z z twardnieniem brzucha. U mnie nie ma innej przyczyny. Szyjka macicy dluga nawet za dluga bo prawie 6 cm. I zamknieta. Moge byc wrazliwa na ruchy dziecka. Moja Dr twierdzi, ze na tym etapie ciazy to juz jest normalne. 

Ja szczupłą nie jestem a brzuszek też twardnieje, szyjka na szczęście dalej zamknięta i twarda ;) mogę więc żyć spokojnie bez leżenia plackiem bo nic się nie dzieje :)

4 godziny temu, Anka 32 napisał:

Enigma napisz jak bylo u lekarza. 

Na kontroli wszystko super. Szyjka bez zmian, zamknięta. Ciśnienie dzisiaj miałam trochę wyższe, jeszcze w normie ale wyższe niż do tej pory. Możliwe że za szybko po wejściu poszłam na badanie. Aleks dzisiaj już 2888g ❤️ wrócił do swojej normy 😅 moje duże dzieciątko kochane.

Pobrany gbs, zlecone ostatnie badania powtórzenie HIV itp i kolejna wizyta za 2tyg.

Na razie pani doktor nie widzi żadnego powodu do wcześniejszego wywołania.

Ilość wod płodowych i wszytko w porządku. Nogi długie, duża masa, idzie w ślady mamusi chyba xD nie chciał uda pokazać dzisiaj Pani doktor, za to jajkami to jej świecił co i rusz, także wątpliwości już nie ma żadnych że będzie syn 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Dejzi napisał:

Dziękuję za miłe słowa 😍😘 

No ciężko mi jest, ale chyba kazda z nas ma jakieś dolegliwości. Chociaż jak słyszę, ze dziewczyny cała ciążę nic to się zastanawiam jak to możliwe. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ, ale z tego co słyszę z dziewczynkami przechodzi się gorzej. Kurcze nareszcie widać, że jestem w ciąży, bo mnie przepuszczają w kolejkach 😃 musiałam na to czekać prawie 8 miesięcy 🤣 a jak u Was?💖 ale będziemy pisankami w te święta 🐣😅😅😅

Haha to ja właśnie z tych co to im nic nie ma. A energii mam znów teraz tyle że szok 😁

Ja dzisiaj pierwszy raz z brzucha skorzystałam w sklepie, bo stanąłem w galerii do Bi1 zobaczyć po dzbanek nowy bo ona stluklismy z mężem, w on w pracy zawsze rano sobie szykuje herbatę i pije zimna później. Miałam w koszyku 2 rzeczy a kolejki takie że szok. Poszłam do informacji i pytam czy już nie mają kasy pierwszeństwa bo zawsze była. Pani powiedziała że mnie skasuje na informacji, a pan ochroniarz zabrał koszyk żebym nie musiała się schylić do odłożenia 😁 dobrze że ciepło, to było brzuch widać chociaż haha, bo tak to mi każdy mówi że na 9 miesiąc to w życiu nie wyglądam. Wrzucę Wam zaraz fotkę z dzisiaj, ramoneska na mnie luźniejsza jak przed ciążą 😅

5 godzin temu, Anka 32 napisał:

A ja chyba nie robie teraz zdjec. Cala ciaze wygladam okropnie i tez czuje sie nie tak swietnie. Mam kolezanke w Kolonii, ktora jest Fotografem, ale chyba zglosze sie do niej dopiero z dzidziusiem na zdjecia w parku 😍

Jak masz możliwość to zrób, na pewno wyjdą piękne i może się przekonasz że wyglądasz cudownie ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja szczupłą nie jestem a brzuszek też twardnieje, szyjka na szczęście dalej zamknięta i twarda 😉 mogę więc żyć spokojnie bez leżenia plackiem bo nic się nie dzieje 🙂

Na kontroli wszystko super. Szyjka bez zmian, zamknięta. Ciśnienie dzisiaj miałam trochę wyższe, jeszcze w normie ale wyższe niż do tej pory. Możliwe że za szybko po wejściu poszłam na badanie. Aleks dzisiaj już 2888g ❤️ wrócił do swojej normy 😅 moje duże dzieciątko kochane.

Pobrany gbs, zlecone ostatnie badania powtórzenie HIV itp i kolejna wizyta za 2tyg.

Na razie pani doktor nie widzi żadnego powodu do wcześniejszego wywołania.

Ilość wod płodowych i wszytko w porządku. Nogi długie, duża masa, idzie w ślady mamusi chyba xD nie chciał uda pokazać dzisiaj Pani doktor, za to jajkami to jej świecił co i rusz, także wątpliwości już nie ma żadnych że będzie syn 🤣

 

Duży już ten twój chłopak może mój też tyle już waży idziemy równo ja wizytę mam w czwartek 🥰

 

@Dejzi piękne zdjęcia ślicznie wyglądasz.

@ewon a na jaki kolor robisz włosy?

Z tym zusem to faktycznie taka lipa od nas wymagają na już a sami się nie śpieszą 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Dejzi napisał:

Dziękuję za miłe słowa 😍😘 

No ciężko mi jest, ale chyba kazda z nas ma jakieś dolegliwości. Chociaż jak słyszę, ze dziewczyny cała ciążę nic to się zastanawiam jak to możliwe. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ, ale z tego co słyszę z dziewczynkami przechodzi się gorzej. Kurcze nareszcie widać, że jestem w ciąży, bo mnie przepuszczają w kolejkach 😃 musiałam na to czekać prawie 8 miesięcy 🤣 a jak u Was?💖 ale będziemy pisankami w te święta 🐣😅😅😅

Oj tak, ja z dziewczynką i też jak skończy się jedna dolegliwość to zaczyna się druga 😞 a kuzynka dopiero co synka urodziła i mówiła że w ciąży czuje się nawet lepiej niż przed 🤷‍♀️ 
za to poród miała ponad 80h, namęczyła się biedna 😞 

i zawsze komentowała że pewnie bedzie jej ciezko rodzic jak taką dobrą ciążę ma a ja to źle znoszę to pewnie urodzę jak petarda 😂 oby ! Trzymam ją za słowo 🤪

 

u nas usg w poniedziałek, czekam z niecierpliwością bo miesiąc temu maleńka miała duży brzuszek i główkę a krótkie kończyny i bardzo mało wód płodowych. Teraz piję znacznie wiecej wiec mam nadzieje że jakies efekty tego beda pozytywne. Trzymajcie kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
40 minut temu, Kamilabe napisał:

Oj tak, ja z dziewczynką i też jak skończy się jedna dolegliwość to zaczyna się druga 😞 a kuzynka dopiero co synka urodziła i mówiła że w ciąży czuje się nawet lepiej niż przed 🤷‍♀️ 
za to poród miała ponad 80h, namęczyła się biedna 😞 

i zawsze komentowała że pewnie bedzie jej ciezko rodzic jak taką dobrą ciążę ma a ja to źle znoszę to pewnie urodzę jak petarda 😂 oby ! Trzymam ją za słowo 🤪

 

u nas usg w poniedziałek, czekam z niecierpliwością bo miesiąc temu maleńka miała duży brzuszek i główkę a krótkie kończyny i bardzo mało wód płodowych. Teraz piję znacznie wiecej wiec mam nadzieje że jakies efekty tego beda pozytywne. Trzymajcie kciuki !

Będzie dobrze na pewno ;* a ułożona już dobrze była? Czy musi się jeszcze obkrecic?

U nas wszytko długie i duże 😅 brzuszek już podgonil i nie jest mniejszy bo wszytko dzisiaj było 37tc 🙈 się chłopak rozpędził.

Termin wg dzisiejszych wymiarów by wychodził na 19.03 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Hej dziewczyny, jutro mąż będzie malował sypialnie i tak się zastanawiam po ilu dniach byście spały w tym pokoju? Czy teraz te farby są bardzo niebezpieczne dla nas ? Co myślicie ? 😊

Ja do świeżo malowanej sypialni wprowadziłam się po 3 dniach wietrzenia, co prawda farby są dużo bezpieczniejsze ale śmierdzą niemiłosiernie i wolałam nie ryzykować.

 

My dzisiaj jesteśmy po sesji ❤ mąż zjechał na kilka dni i w końcu nam udało się zgrać termin z fotografem. 

 

Ja ogólnie to zazdroszczę kobietom, które ciążę znoszą bezobjawowo bo ja mam wrażenie, że cały czas coś mi dolega. Teraz śpię po kilka h przez drętwienie ręki, za cholere nie mogę znaleźć sobie miejsca. Jak nie przejdzie do przyszłego tyg. to wybiorę się do fizjo. może coś zaradzą na to. I ten brak energii... ale jeszcze trochę i maluszek będzie już z nami ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

No mnie dopada zgaga ostatnio, ale najbardziej cierpię jak za długo siedzę mam wrażenie wtedy jakby ktoś moje żebra i kręgosłup w imadle zgniatał ( taki ścisk i ból straszny)  😞  z młodszym to praktycznie zero dolegliwości w ciąży - może dopiero ostatni miesiąc zgaga i sikanie a tak nic  starszy też ostatni dwa miesiące toaleta zgaga i strasznie puchłam ale to było lato . 

A tu cierpiałam pierwszy trymestr, drugi połowa ok i później na nowo. 

A włosy sciagałam i jasny blond, mąż mowi ze za blada jestem do tego koloru ale ja się lepiej czuje bo przy ciemniejszych odrazu moje sińce bardziej widoczne są. 

A tak wyglądam po 😁

received_752540075369358.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Enigma91 napisał:

Będzie dobrze na pewno ;* a ułożona już dobrze była? Czy musi się jeszcze obkrecic?

U nas wszytko długie i duże 😅 brzuszek już podgonil i nie jest mniejszy bo wszytko dzisiaj było 37tc 🙈 się chłopak rozpędził.

Termin wg dzisiejszych wymiarów by wychodził na 19.03 

Tak, od 4tyg jest obrócona głową w dol 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Kamilabe napisał:

Tak, od 4tyg jest obrócona głową w dol 🙂

Nasz nietoperz też szybko się obrócił. Ostatnio z koleżanką się śmiałam jak te dzieci tak mogą, bo normlanie jak byś chwilę do góry nogami wisial to już krew do mózgu płynie, a one tyle czasu wiszą głową w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

No dziewczyny pięknie wyglądacie w tych ciążowych brzuszkach 😍

@ewon dobrze ci w tym kolorze.

A ja załączam fotkę poniżej swoją od 3 miesiąca do 8 miesiąca.

Dzisiaj chodziłam na zakupach i tak się namęczyłam brzuch mnie ciągnął w dół że po obiedzie musiałam pospać.

Czy wy tak macie że mam taki ból że mały jak się rusza to wbija chyba główkę taki ból jakby wam ktoś szpilke wbijał nad pochwą na środku? Aż zgina mnie w pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Agnieszka5g napisał:

No dziewczyny pięknie wyglądacie w tych ciążowych brzuszkach 😍

@ewon dobrze ci w tym kolorze.

A ja załączam fotkę poniżej swoją od 3 miesiąca do 8 miesiąca.

Dzisiaj chodziłam na zakupach i tak się namęczyłam brzuch mnie ciągnął w dół że po obiedzie musiałam pospać.

Czy wy tak macie że mam taki ból że mały jak się rusza to wbija chyba główkę taki ból jakby wam ktoś szpilke wbijał nad pochwą na środku? Aż zgina mnie w pół.

Dziękuję 😘 

Mnie to bardziej teraz ten kręgosłup i żebra męczą, ale jak za długo pochodzę to ciągnie mnie krocze w dół 😒  także ani za długo siedzieć nie mogę ani chodzić 😢 

 

Pewnie później admin zatwierdzi twoje zdjęcie. Bo narazie nie widać. 

 

A ja dzisiaj wzięłam się za szycie ale nie zobaczyłam ile mam materiału w pandy i trochę górna kieszeń różni się od dolnej ( krojem) ale co tam. Byliśmy na chwilę na działce ale jednak jeszcze za zimno żeby cokolwiek robić. 

Za to w sklepie naciągnełam męża na arbuza 🍉🍉 😁😁 cena spora ale słodki  🤤🤤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A my dzisiaj u znajomych byliśmy i mój mąż z resztą chłopów coś kombinuje żeby w tygidniu zrobić u nas grilla pierwszego xD 

Jutro jedziemy do znajomych na kawę wieczorem też bo chce pożyczyć na 2-3tyf.od nich ciśnieniomierz, żeby mieć w domu pod kontrolą ciśnienie bo na wizycie wyszło 130. Na początku ciąży też tak miałam ale później już zawsze koło 110, a mojej przyjaciółce też się tak zaczynało a pozniej już miała po 140-145 i wywoływany poród z powodu ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Agnieszka5g napisał:

A ja dzisiaj z mężem na sesji ciążowej byłam już nie mogę się doczekać fotek ale nie ukrywam że męcząca taka sesja 💕

Pogoda się popsuła zimno dzisiaj..

A mały w brzuszku daje popalić mamusi 😜

Mnie dzisiaj plecy napierdzielaja strasznie 😞

Chłodniej no, ale to dobrze dopiero luty, jeszcze nie czas na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

A ja dzisiaj z mężem na sesji ciążowej byłam już nie mogę się doczekać fotek ale nie ukrywam że męcząca taka sesja 💕

Pogoda się popsuła zimno dzisiaj..

A mały w brzuszku daje popalić mamusi 😜

Mi dzisiaj fotografka wysłała zdjęcia do autoryzacji 🥰 już nie mogę się doczekać efektów końcowych ❤ ja dzisiaj pożegnałam małża, następny urlop to będzie już ten porodowy 😅 całe szczęście przyjedzie w 2 połowie marca wiec mam nadzieję, że zdąży 😁

 

Miałam też plan na ambitny spacer ale wyszłam tylko z piesem na obowiązkową toaletę i do domu. Odpuściłam bo u nas też zimno 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

 

Tak wiem ale ten wiatr zimny u mnie nad morzem to maskara 😩

Ten wiatr właśnie zawsze najbardziej kochałam 🙂

Godzinę temu, zakapturzona napisał:

Mi dzisiaj fotografka wysłała zdjęcia do autoryzacji 🥰 już nie mogę się doczekać efektów końcowych ❤ ja dzisiaj pożegnałam małża, następny urlop to będzie już ten porodowy 😅 całe szczęście przyjedzie w 2 połowie marca wiec mam nadzieję, że zdąży 😁

 

Miałam też plan na ambitny spacer ale wyszłam tylko z piesem na obowiązkową toaletę i do domu. Odpuściłam bo u nas też zimno 😉

No to teraz zostaje czekać na męża i na maleństwo. Naszymi zdjęciami pewnie się kolega zajmie od jutra też 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Właśnie wróciłam od lekarza ktg ok ale mam liczyć i zaznaczać w karcie ruchy. Szyjka zamknięta i wysoko. Usg nie robił - dopiero zrobi 15.08 na kolejnej wizycie. Ból blizny i żeber powiedział że może tak być bo to obciążenie jednak jest. Także trzeba wytrwać. Mówił że 29.03 na ostatniej wizycie da mi skierowanie i mam odrazu się umawiać na cesarkę która pewnie będzie 6-7.04. No chyba, że będzie coś się działo wcześniej to mam jechać do szpitala. 

Kurde nie wiem czy dam radę tyle się kulać 😞

dzisiaj kolejna noc nie przespana. Ból żeber straszny, nawet na ktg dzisiaj nie mogłam wyleżeć 😒  w aucie po 20min ból w domu to samo siedzieć nie mogę.  A jak za długo chodzę to ból blizny, dzisiaj jak szłam z przystanku do domu to podbrzusze trzymałam, bo bałam się że mi odpadnie. Masakra jak jakiś paralityk chodzę.  Z chłopakami takich boli nie miałam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

Właśnie wróciłam od lekarza ktg ok ale mam liczyć i zaznaczać w karcie ruchy. Szyjka zamknięta i wysoko. Usg nie robił - dopiero zrobi 15.08 na kolejnej wizycie. Ból blizny i żeber powiedział że może tak być bo to obciążenie jednak jest. Także trzeba wytrwać. Mówił że 29.03 na ostatniej wizycie da mi skierowanie i mam odrazu się umawiać na cesarkę która pewnie będzie 6-7.04. No chyba, że będzie coś się działo wcześniej to mam jechać do szpitala. 

Kurde nie wiem czy dam radę tyle się kulać 😞

dzisiaj kolejna noc nie przespana. Ból żeber straszny, nawet na ktg dzisiaj nie mogłam wyleżeć 😒  w aucie po 20min ból w domu to samo siedzieć nie mogę.  A jak za długo chodzę to ból blizny, dzisiaj jak szłam z przystanku do domu to podbrzusze trzymałam, bo bałam się że mi odpadnie. Masakra jak jakiś paralityk chodzę.  Z chłopakami takich boli nie miałam . 

 

Czemu na takim etapie lekarz nie robi USG? Ja nie wyobrażam sobie żeby po miesiącu nie mieć np usg żeby sprawdzić wagę dziecka.

Mi dzisiaj tez sie źle spało nie było mi gorąco ale strasznie sucho chyba muszę kupić sobie nawilżacz powietrza jakiś polecacie?

Ale fakt faktem ze każdej pozycji mi nie wygodnie🙃

Ja dzisiaj się czuję jakoś tak słabo ładna pogoda byłam chwilę z psem w ogrodzie ale ciężko mi dzisiaj i wolę leżeć na kanapie. Chociaż pogoda bardzo zachęca na spacery ale nie mam sił 😩

Jutro mam rano badania do zrobienia w labo a wizytę w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...