Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję wszystkim mamusiom ❤️Bardzo Wam zazdroszczę 💖

 

Ja dziś miałam ostatnią wizytę, rozwarcie na 1.5 palca albo cm, byłam w szoku i nie pamietam 🙈 masaż szyjki, potem lekkie krwawienie. Powiedziała, że mogę urodzić w każdej chwili. Ten masaż mocno zaowocował? „Chcę, ale boję się”😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Jak dla mnie to wogule nie jest żółta 🤷‍♂️ Niestety już jest pod lampa i około 24h naświetlania nas czeka 😱 ciężka noc przede mną ale dalam jej smoka bo nie udało mi się jej tam zostawić. Płakała bardzo bardzo mocno biedna. Mi serce pęka ale staram się być twarda, to tylko jeden noc i pół dnia i znów będziemy się przytulać 😊 

Ojej szkoda że nie mają lamp takich żebyście były razem, bo duża ilość karmienia też ważną przy żółtaczce żeby schodziła 😞

1 godzinę temu, Aldonita napisał:

Dziekuje!!!To juz zapowiedzialam mężowi że od jutra sex 3 razy na dzień zeby sie już nastawił. Oby to cos pomoglo

Haha powodzenia, dzialajcie. U nas ani razu nie przyszło, oboje jakoś nie mogliśmy się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Anka 32 napisał:

A ja mam z mlekiem problemy. 😟 Mam tylko troche siary. Dziecko glodne a Oni Maja pretensje w szpitalu ze chce mieszanke podac. Nie jest to normalne. Maly tak ssie mocno sutki ze az mam siniaki i strasznie bola

Haha a za mną chodzili wręcz i dopytywali czy na pewno mleka nie mają nam przynieść 🙈 mimo że cdl po konsultacji nawet stwierdziła że ładnie idzie. Ból sutków najgorszy, ja po tygodniu już płakałam przy każdym przystawieniu i mówiłam do męża że już wolę kolejny raz rodzic niż karmić co chwilę z tym bólem, ale na szczęście jakoś 2 dni po kryzysie przeszło, a już miałam w poniedziałek teraz dzwonić do cdl się umówić na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dejzi napisał:

Gratuluję wszystkim mamusiom ❤️Bardzo Wam zazdroszczę 💖

 

Ja dziś miałam ostatnią wizytę, rozwarcie na 1.5 palca albo cm, byłam w szoku i nie pamietam 🙈 masaż szyjki, potem lekkie krwawienie. Powiedziała, że mogę urodzić w każdej chwili. Ten masaż mocno zaowocował? „Chcę, ale boję się”😅

Ja miałam na rozwarcie na palec , masaż szyjki w piątek w sobotę odpadł czop , od piątku skurcze z krzyża nieregularne i we wtorek wody odeszły 😊 od piątku plamilam na brązowo i kilka chwil przed wodami na różowo. Mam nadzieje ze tez u Ciebie przyniesie taki skutek i będzie szybka akcja ❤️ Trzymam kciuki ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kochane mamusie. Dzisiaj mija 2 tyg od urodzenia Wiktorii. Wczoraj była zważone i o dziwo przybrała tylko 20g ... jestem w szoku bo je ładnie z piersi, załatwia sie tez ładnie i regularnie, nie jest głodna i nic nie boli (plakalaby). a na domiar wszystkiego od wczoraj mam ,,puste” piersi. Jakies takie flakowate, nic nie robią się twardsze jak wczesniej po paru godzinach kiedy malutka spała. Jak naruszam to mleczko leci ale wczesniej karmiłam 20 min a teraz to ssa ciagle, wczoraj 2h wisiała na cycu bo co ją odkładałam bo myslalam ze juz to oczy jak 5zl i palce ssie. Jestem wyczerpana, nie wiem czy faktycznie mleka brak, czy to moze jakis kryzys laktacyjny i co robic 😞

i ten brak przyrostu wagi, martwię sie. Za szybko robi kupkę, bardzo czesto jeszcze w trakcie jedzenia albo zaraz po i obawiam sie ze tylko przez nią przelatuje to mleczko i nie zdążą przyswajać. Urodziła sie 3220, waga najniższa 2950, w dniu wypisu 2980, wczoraj po 2tyg 3000g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Anka 32 napisał:

A ja mam z mlekiem problemy. 😟 Mam tylko troche siary. Dziecko glodne a Oni Maja pretensje w szpitalu ze chce mieszanke podac. Nie jest to normalne. Maly tak ssie mocno sutki ze az mam siniaki i strasznie bola

Gratuluję dzidziusia ( bo chyba przeoczyłam Ci pogratulować🙈  )  Po cesarce to norma że mleka możesz nie mieć.

Też miałam problem na początku 😞  i dokarmilam raz mieszanką, a tak często przystawiałam małą, i też poraniła mi sutki - smarowałam po każdym karmieniu ziajka  i pomogło.  Mleko w 2-3 dobie zaczęło więcej lecieć, 4-5 doba nawał mleka. I się teraz unormowało. 

 

@Kamilabe  a coś na temat wagi lekarka Ci mówiła?? 

Napewno nie możesz się denerwować, bo to tamuje laktacje. 

Ja wczoraj że mała czesto wisiała na cycu i długo nie mogła zasnąć - też oczy jak 5zl tylko drzemki paru minutowe sobie robiła to też miałam flaki, w nocy zaczęły się regenerować. 

Na pobudzenie laktacji mówią że dobra jest bawarka, piwo bezalkoholowe. 

Może mąż niech zajmie się malutką a ty przejdź się sama na spacer, odsapnij chwilunie, albo kąpiel. 

 

U nas dobrze choć nie wiem czy mała się w nocy wystraszyła czy coś się przyśniło bo od2 do 3 płakała nawet cyca nie chciała, ale taki glosik nie na głód ani ból . 

Trochę ma dupke odparzoną i muszę sprawdzić czy to nie od pampersow 🤔 

Wczoraj byłam u gin na ściągnięcie szwu mówiła położna że trochę brzydko mnie zszyli - ale mówię trudno  , najważniejsze że się goi i mam swoją upragnioną córeczkę. 

Myślałam że szybciej wrócę do pracy ( mówiłam dziewczynom że po miesiącu - ale stwierdzam że mi się nie chce 😂 muszę się nacieszyć mała w końcu czekałam tyle lat.

już nawet napisała do mnie kuzynka kiedy mała idzie do szkoły bo pazury ma długie - niby żartem - trochę moim zdaniem chore 🙊  😡  po tyg od porodu 😳 to jej napisałam że nie prędko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, ewon napisał:

Gratuluję dzidziusia ( bo chyba przeoczyłam Ci pogratulować🙈  )  Po cesarce to norma że mleka możesz nie mieć.

Też miałam problem na początku 😞  i dokarmilam raz mieszanką, a tak często przystawiałam małą, i też poraniła mi sutki - smarowałam po każdym karmieniu ziajka  i pomogło.  Mleko w 2-3 dobie zaczęło więcej lecieć, 4-5 doba nawał mleka. I się teraz unormowało. 

 

@Kamilabe  a coś na temat wagi lekarka Ci mówiła?? 

Napewno nie możesz się denerwować, bo to tamuje laktacje. 

Ja wczoraj że mała czesto wisiała na cycu i długo nie mogła zasnąć - też oczy jak 5zl tylko drzemki paru minutowe sobie robiła to też miałam flaki, w nocy zaczęły się regenerować. 

Na pobudzenie laktacji mówią że dobra jest bawarka, piwo bezalkoholowe. 

Może mąż niech zajmie się malutką a ty przejdź się sama na spacer, odsapnij chwilunie, albo kąpiel. 

 

U nas dobrze choć nie wiem czy mała się w nocy wystraszyła czy coś się przyśniło bo od2 do 3 płakała nawet cyca nie chciała, ale taki glosik nie na głód ani ból . 

Trochę ma dupke odparzoną i muszę sprawdzić czy to nie od pampersow 🤔 

Wczoraj byłam u gin na ściągnięcie szwu mówiła położna że trochę brzydko mnie zszyli - ale mówię trudno  , najważniejsze że się goi i mam swoją upragnioną córeczkę. 

Myślałam że szybciej wrócę do pracy ( mówiłam dziewczynom że po miesiącu - ale stwierdzam że mi się nie chce 😂 muszę się nacieszyć mała w końcu czekałam tyle lat.

już nawet napisała do mnie kuzynka kiedy mała idzie do szkoły bo pazury ma długie - niby żartem - trochę moim zdaniem chore 🙊  😡  po tyg od porodu 😳 to jej napisałam że nie prędko. 

Dopiero we wtorek mam dzwonic do położnej odnośnie wagi, 2 tyg od wypisu. U nas mowila w szpitalu ze jak odpalony jest tylko kawałek to od kupy, trzeba częściej zmieniać, a jak ewidentne od całym pampersem takie odparzone to wina gatek. A pępuszek nam jeszcze nie odpadł, czekamy. W przyszłym tyg chcemy malutkiej zrobic sesję wiec dobrze żeby było zagojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Kamilabe napisał:

Dopiero we wtorek mam dzwonic do położnej odnośnie wagi, 2 tyg od wypisu. U nas mowila w szpitalu ze jak odpalony jest tylko kawałek to od kupy, trzeba częściej zmieniać, a jak ewidentne od całym pampersem takie odparzone to wina gatek. A pępuszek nam jeszcze nie odpadł, czekamy. W przyszłym tyg chcemy malutkiej zrobic sesję wiec dobrze żeby było zagojone

No teraz widzę że schodzi czyli od kupki pewnie zrobiła w nocy między karmieniami 🙈   , mojej też jeszcze nei odpadł, jeszcze jak była położna tak mocno pieluche zapięła że lekko się zapatrzył 😠  bo ja pieluche wkładam pod pępek żeby oddychał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
39 minut temu, ewon napisał:

No teraz widzę że schodzi czyli od kupki pewnie zrobiła w nocy między karmieniami 🙈   , mojej też jeszcze nei odpadł, jeszcze jak była położna tak mocno pieluche zapięła że lekko się zapatrzył 😠  bo ja pieluche wkładam pod pępek żeby oddychał.  

Ja tez podwijamy. U nas była w drugi dzien po wyjściu ze szpitala to pokazywała ze mamy tak mocno trzeć patyczkiem do uszu zeby dobrze osuszyć ze aż krew zaczęła malutkiej lecieć i płakała bardzova położna mowila ze to ją nie boli .. a u cioci w Niemczech to położna kazała zasłaniać pampersem zeby nie uszkodzić 🤷‍♀️ Także co kraj to obyczaj hak to mówią  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Wczoraj u neurologa dostałam zalecenia że najpierw 5 dni na ibuprofenie i witaminach z grupy b a jak to nie pomoże to sterydy ecorton i wtedy z kp odpada. Paraliż dalej mam ćwicze też mięśnie mimiczne twarzy.

Czy wasze dziecko też tak mają że przebierzecie nakarmicicie i odłożycie o znowu się budzą? Już mam dosyć dzisiaj jak go uśpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Kamilabe napisał:

Ja tez podwijamy. U nas była w drugi dzien po wyjściu ze szpitala to pokazywała ze mamy tak mocno trzeć patyczkiem do uszu zeby dobrze osuszyć ze aż krew zaczęła malutkiej lecieć i płakała bardzova położna mowila ze to ją nie boli .. a u cioci w Niemczech to położna kazała zasłaniać pampersem zeby nie uszkodzić 🤷‍♀️ Także co kraj to obyczaj hak to mówią  

No każda położona i naszej, z chłopakami kazali tylko gaźnikami nasaczonymi do pępka smarować delikatnie , teraz w szpitalu  oktaniseptem albo woda i  mydlo ale też delikatnie i osuszyć.  Także pierwszy raz słyszę żeby patyczkiem i tak mocno 😞   bo koleżanek pytałam to też tak jak mi kazały im.  No my też chcemy sesje zrobić. Tez mamy ten pepuszek, suchy ale się trzyma jeszcze. 

4 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Wczoraj u neurologa dostałam zalecenia że najpierw 5 dni na ibuprofenie i witaminach z grupy b a jak to nie pomoże to sterydy ecorton i wtedy z kp odpada. Paraliż dalej mam ćwicze też mięśnie mimiczne twarzy.

Czy wasze dziecko też tak mają że przebierzecie nakarmicicie i odłożycie o znowu się budzą? Już mam dosyć dzisiaj jak go uśpić?

Też tak często mam wieczorami, do tego jeszcze uleje, kupa i znowu chce cyca . Bo akurat dłużej nie śpi i później ciężko jej  zasnąć 😞  a jak się denerwuje tym że ona usnąć nie może to jeszcze gorzej jest, już ise wycwanilam trochę z nią pogadam później cyc i zajmuje się np albo ją głaszcze delikatnie po główce uszach albo siedzę na tel, a ona sobie ciumka az w końcu usnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Wczoraj u neurologa dostałam zalecenia że najpierw 5 dni na ibuprofenie i witaminach z grupy b a jak to nie pomoże to sterydy ecorton i wtedy z kp odpada. Paraliż dalej mam ćwicze też mięśnie mimiczne twarzy.

Czy wasze dziecko też tak mają że przebierzecie nakarmicicie i odłożycie o znowu się budzą? Już mam dosyć dzisiaj jak go uśpić?

Tez tak mam z tym karmieniem czasami ze je je je i usypia i tylko ciumcia potem a jak odstawiam to płacz i szukanie buźką cyca i przystawianą znowu i tak 2 razy siedziałam z Wiktorią po 2h i przy okazji rozmowy z położną wspomniałam o tym to powiedziała zeby dać smoczka wtedy dla uspokojenie do zaśnięcia. Podzialalo. Teraz je te 25/30 min a jak odkładam i dalej chce to daję smoczka, possa do zaśnięcia parę minut i wypluwa wiec myślę że ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, dzisiaj dostaniemy wypis do domu 😃 Nadal dokarmiam mleczkiem sztucznym. Mam nadzieje, ze U mnie sie cos wiecej pojawi. Moze w domu.... 

w domu to zupełnie inna bajka 🙂 na pewno bedzie lepiej, ważne zeby sie nie poddawać i przystawiać jak tylkocmaluszek chce, to najlepszy dwufazowy laktator jaki same stworzyłyśmy 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Skonsultowałam wczoraj na wieczor brak wzrostu wagi córci i mimo ze nie daje oznak głodu waga stoi w miejscu to dostalismy polecenie dokarmiania po każdym jedzeniu z piersi. Boję się... nie chcę by przestała jeść moje mleczko bo np łatwiej bedzie z butelki i tez takie mieszanie mleczek, potem w razie czego nie bedzie wiadomo co od czego sie dzieje. Jeszcze nie wiemy jakie kupic, w szpitalu wiem ze podawali mamom bebilon prosyneo ha dla alergikow, tez dwa razy musiałam w pierwszym dniu po cesarce dać bo moim sie nie najadala i było ok ale znowu nie chce z gory robic z niej alergika bo potem moze miec problem z jedzeniem ,,normalnych” potraw.  Zaczęłam tez dokładnie zapisywać o ktorej i jak długo aktywnie ciągnie pierś, jak sie zachowuje, z ktorej itp (tabelka żywienia z bebilonu), na wizycie u pediatry pokaże jakby chciał bo sie tego nie spamięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Kamilabe napisał:

Tez tak mam z tym karmieniem czasami ze je je je i usypia i tylko ciumcia potem a jak odstawiam to płacz i szukanie buźką cyca i przystawianą znowu i tak 2 razy siedziałam z Wiktorią po 2h i przy okazji rozmowy z położną wspomniałam o tym to powiedziała zeby dać smoczka wtedy dla uspokojenie do zaśnięcia. Podzialalo. Teraz je te 25/30 min a jak odkładam i dalej chce to daję smoczka, possa do zaśnięcia parę minut i wypluwa wiec myślę że ok

Też chce dać smoczka ale musi minąć 2 tyg od urodzenia żeby nie zaburzyć ruchu ssania . Tym bardziej że mamy problem z chwytaniem z piersi. 

 

3 godziny temu, Kamilabe napisał:

Skonsultowałam wczoraj na wieczor brak wzrostu wagi córci i mimo ze nie daje oznak głodu waga stoi w miejscu to dostalismy polecenie dokarmiania po każdym jedzeniu z piersi. Boję się... nie chcę by przestała jeść moje mleczko bo np łatwiej bedzie z butelki i tez takie mieszanie mleczek, potem w razie czego nie bedzie wiadomo co od czego sie dzieje. Jeszcze nie wiemy jakie kupic, w szpitalu wiem ze podawali mamom bebilon prosyneo ha dla alergikow, tez dwa razy musiałam w pierwszym dniu po cesarce dać bo moim sie nie najadala i było ok ale znowu nie chce z gory robic z niej alergika bo potem moze miec problem z jedzeniem ,,normalnych” potraw.  Zaczęłam tez dokładnie zapisywać o ktorej i jak długo aktywnie ciągnie pierś, jak sie zachowuje, z ktorej itp (tabelka żywienia z bebilonu), na wizycie u pediatry pokaże jakby chciał bo sie tego nie spamięta

My jesteśmy na moim i sztucznym Bebilon active i narazie jest ok. 

 

Powiedzcie mi jak to jest jak dostawie do cyca i on sobie cumcia nie tak łapczywie  trochę poje powiedzmy z 20 min zabiorę mu potem cyca czasem weźmie drugi. Kapturkiem ale nie zawsze skąd mam wiedzieć ile wypił? Ile taki 5 dyniowe dziecko powinno wynikać ml mleka ? U mnie to nie jest tylko cycek bo jeszcze dokarmiam mm czasem się zastanawiam czy za dużo mu nie daje. Czy mojego mleka musi wypić więcej? A mm mniej bo się szybciej najada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Też chce dać smoczka ale musi minąć 2 tyg od urodzenia żeby nie zaburzyć ruchu ssania . Tym bardziej że mamy problem z chwytaniem z piersi. 

 

My jesteśmy na moim i sztucznym Bebilon active i narazie jest ok. 

 

Powiedzcie mi jak to jest jak dostawie do cyca i on sobie cumcia nie tak łapczywie  trochę poje powiedzmy z 20 min zabiorę mu potem cyca czasem weźmie drugi. Kapturkiem ale nie zawsze skąd mam wiedzieć ile wypił? Ile taki 5 dyniowe dziecko powinno wynikać ml mleka ? U mnie to nie jest tylko cycek bo jeszcze dokarmiam mm czasem się zastanawiam czy za dużo mu nie daje. Czy mojego mleka musi wypić więcej? A mm mniej bo się szybciej najada?

Dziewczyna w szpitalu z pokoju karmiła tylko mm to w 4 dobie wychodziliśmy to położne jej dawały 60ml mleczka dla synka. Ja w pierwszej dobie dokarmiała to mi dały 30 ml i tak wychodzi bo teraz jak ściągnę laktarorem to 40 ml z tego co nie doje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Mi to już rece odpadają najedzony przebrany a spać nie chce , nie wiem dlaczego zawsze myślam że jak dziecko się naje takie małe to idzie spać karmienie 30 min usypianie ponad godzinę i potem znowu się budzi czasem nawet godziny nie prześpi czy wy też tak macie? w maluszki nie chcą spać , kolek nie ma nie pręży sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A i jeszcze mam pytanko czy wy te odciągacie w nocy laktatorem  cyca?

Jak to u was wygląda? 

Oliwierek jak go przystawiam do piersi to piję odpoczywa pije odpoczywa mógłby tak godzinami nie wiem ile wyciąga z nich dokarmiam ściągnięttym albo mam. 

Co ile dostawiacie do piersi i jak długa maluszki jedzą?  Nie mogę tego wszystkiego ogarnąć ponieważ on nie je z cyca cały czas tak aby był głodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

A i jeszcze mam pytanko czy wy te odciągacie w nocy laktatorem  cyca?

Jak to u was wygląda? 

Oliwierek jak go przystawiam do piersi to piję odpoczywa pije odpoczywa mógłby tak godzinami nie wiem ile wyciąga z nich dokarmiam ściągnięttym albo mam. 

Co ile dostawiacie do piersi i jak długa maluszki jedzą?  Nie mogę tego wszystkiego ogarnąć ponieważ on nie je z cyca cały czas tak aby był głodny.

Ja karmie zazwyczaj 20/30 min i idzie spac na cycku. Czasem zdarza sie ze odstawię a ona zaczyna na ślepo szukac i pcha palce do buzi jakby sie nie najadła i przystawialam znowu i tak w kółko potrafiłam 1.5h wisieć z dzieckiem. Skonsultowałam to z moją położna i powiedziała ze dziecku zajmuje 30/40 min zeby spić mleczko z piersi i dłużej nie przystawiać. Jak usypia przy jedzeniu to szturchnąć za policzki i rzuchwę, pogubiłam po stópkach itp żeby dzidziuś zaczął ssać. A jak usnie i przy odstawieniu sie budzi i ,,niby chce” to zeby dać smoczka na czas usypiania i tyle. U mnie to działa, stosuję od 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...